مهاجرت به آلمان

آیا قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید و به دنبال راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت هستید؟ کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. آلمان به عنوان پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت در نظر گرفته شده است. این مطلوبیت به دلیل عملکرد خوب اقتصاد، سیستم آموزشی عالی و فرصت های شغلی آن است. مردم از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به کشور آلمان داشته باشند. در این مقاله به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعاتی در مورد نحوه مهاجرت به آلمان می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  نگاه کلی به کشور آلمان

  کشور آلمان به دلیل دارا بودن موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و قرار گرفتن در میان چندین کشور اروپایی برتر با زبان، تاریخ و فرهنگ اروپایی از اهمیت زیادی برخوردار است. زبان رسمی کشور آلمان زبان آلمانی است، اما در مناطق خاصی از این کشور زبان های انگلیسی، هلندی، فرانسوی، ترکی، رومی، دانمارکی و لهستانی نیز رواج دارد. در حال حاضر، آلمان رهبر جهان در اتخاذ سیاست های آب و هوا و انرژی است. در واقع حداقل انرژی یک سوم کشور آلمان در حال حاضر از انرژی های تجدید پذیر تامین می شود. آلمان کشور بزرگی است و اگر موفق به مهاجرت به المان شدید، دیدن این جذابیت های طبیعی و زیبا در این کشور خالی از لطف نیست:

  • دره راین The Rhine Valley
  • نیوشوانشتاین Neuschwanstein
  • جنگل سیاه The Black Forest
  • کلیسای جامع کلن Cologne Cathedral
  • سرزمین عجایب میناتور Minatur Wunderland

  انواع روش های مهاجرتی

  شرایط مهاجرت به آلمان

  اگرچه راه های مهاجرت به این کشور فراوان است و هر کدام شرایط خاص خود را دارند، اما همچنان شباهت هایی بین این روش ها وجود دارد. از جمله شرایط مهاجرت به این کشور برای متقاضیان بین المللی و ایرانی ها موارد زیر را می توان نام برد:

  دارا بودن تمکن مالی کافی

  برای مهاجرت به این کشور، نشان دادن تمکن مالی کافی از جمله مهم‌ ترین شرایط مهاجرت به آلمان است. این مبلغ بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد. در سال 2024، برای ویزای تحصیلی و  ویزای آوسبیلدونگ، مبلغ 11.208 یورو و برای ویزای کاری این مبلغ برابر 12.432 یورو است. همچنین، برای ویزاهای توریستی و پیوست، حداقل تمکن مالی افراد باید به ترتیب حدود 45 و 20 یورو در هر روز باشد. این مبلغ باید در یک حساب بلوکه شده در آلمان نشان داده شود تا اطمینان حاصل شود که فرد توانایی مالی لازم برای پوشش هزینه‌ های زندگی خود بدون نیاز به کمک‌ های دولتی را دارد. این نشان دهنده اهمیت برنامه‌ریزی مالی دقیق برای یک مهاجرت موفق به کشور آلمان است.

  دارا بودن بیمه سلامت

  بدون پوشش بیمه درمانی مناسب نمی توانید به آلمان مهاجرت کنید. راه توصیه شده دریافت بیمه درمانی آلمان است زیرا نمی توانید مطمئن باشید که بیمه درمانی خارجی مورد تایید مقامات آلمانی است یا خیر.

  دارا بودن حداقل تسلط به زبان آلمانی

  برای اینکه بتوانید در آلمان زندگی کنید، باید زبان آلمانی بدانید. چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها دارای سه سطح مهارت زبان B ،A و C است که هر یک دارای دو بخش است. مهارت زبان به A1/A2 یا سطح پایه، B1/B2 یا سطح مسلط به زبان و C1/C2 یا سطح پیشرفته تقسیم می شود. برای مهاجرت به کشور آلمان باید در آزمون زبان آلمانی شرکت کنید و آموزش زبان را تا سطح B1 ادامه دهید. اگر قصد دریافت اقامت دائم دارید، به مهارت بالاتری در سطح C1 یا C2 نیاز دارید.

  دریافت ویزای اقامت آلمان

  شهروندان بسیاری از کشورها قبل از ورود به آلمان ملزم به درخواست و دریافت ویزا هستند. برخی دیگر برای ورود به آلمان نیاز به ویزا ندارند و ممکن است پس از ورود بدون ویزا به آلمان برای اخذ مجوز اقامت اقدام کنند.

  روش های مهاجرت به آلمان

  متقاضی از روش های مختلف می تواند برای مهاجرت به این کشور اقدام کند. البته شرایط، الزامات و هزینه مهاجرت به آلمان از هر روش متفاوت است. رایج ترین روش های مهاجرت به آلمان عبارت اند از:

  • مهاجرت تحصیلی به آلمان
  • مهاجرت کاری به کشور آلمان
  • مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به کشور آلمان از طریق ازدواج
  • مهاجرت به کشور آلمان از طریق تولد
  • مهاجرت به کشور آلمان از طریق پناهندگی
  • مهاجرت به کشور آلمان از طریق کارت شانس آلمان

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت تحصیلی به آلمان

  زمانی که صحبت از کیفیت آموزش عالی، زیرساخت های تحقیقاتی، روش شناسی تدریس، مطالعات کم هزینه و چشم انداز شغلی به میان می آید، آلمان حرف اول را می زند. به همین دلیل است که بسیاری از متقاضیان بین المللی همچنان بر این باورند که آلمان بهترین مکان برای ادامه تحصیلات عالی است. مهاجرت تحصیلی به آلمان بهترین گزینه اقامت در این کشور است. گرچه با تحصیل در آلمان نمی توان مجوز اقامت دائم را دریافت کرد، اما پس از تحصیل و با یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توان مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت آلمان را دریافت کرد. بر اساس قوانین و اخبار مهاجرت به آلمان پس از 3 تا 5 سال کار مداوم فارغ التحصیلان می توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم و سپس تابعیت و شهروندی آلمان درخواست دهند.

  پس از 3 تا 5 سال کار بعد از فارغ التحصیلی می توان برای مجوز اقامت دائم آلمان اقدام کرد.

  مهاجرت کاری به آلمان

  آلمان نه تنها برای آلمانی ها، بلکه برای متقاضیان از کشورهای جهان سوم نیز کشوری با امکانات است. آلمان سرزمین اختراع و نوآوری، چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و خانه شرکت های مشهور جهان است. در واقع آلمان فرصت را برای بسیاری از غیر آلمانی ها فراهم می کند تا شغلی پیدا کنند و در این کشور مستقر شوند. مهاجرت کاری به آلمان فرصتی برای متقاضیان بین المللی واجد شرایط است تا در آلمان مستقر شوند و در رشته های خود کار کنند. متقاضیان با مهاجرت به کشور آلمان می توانند تا حداکثر 2 سال در آلمان کار کنند. علاوه بر این امکان تمدید ویزای کار و در نهایت درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا یا انواع دیگر مجوزهای اقامت برای آن ها وجود دارد.

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

  متقاضیان بین المللی با مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری می توانند در ابتدا مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. حوزه های سرمایه گذاری در آلمان، ثبت شرکت های تجاری و یا راه اندازی کسب و کارهای سودآور است. متقاضیان بین المللی برای مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری باید ویزای خوداشتغالی را دریافت کنند، کسب و کار سودآوری را در آلمان راه اندازی کنند و پس از 3 سال مجوز اقامت دائم را دریافت کنند.

  مهاجرت از طریق ویزای تجاری به آلمان

  آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، محل کار شرکت های شناخته شده جهانی است که شعبه ها، شرکا و همکارانی در کشورهای دیگر از جمله کشورهای جهان سوم دارد که اغلب مجبورند برای انجام یک تجارت به آلمان سفر کنند. متقاضیان بین المللی که می ‌خواهند تنها با هدف تجارت وارد آلمان شوند و از کشوری هستند که تحت برنامه لغو روادید نیست، باید ویزای تجاری آلمان را دریافت کنند. ویزای تجاری آلمان یک ویزای شینگن کوتاه مدت است که به دارنده آن اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز در مدت 6 ماه وارد آلمان شده و در آن اقامت کنند، مگر اینکه در برچسب ویزا به شکل دیگری مشخص شده باشد. ویزای تجاری آلمان برای متقاضیانی صادر می شود که برای انجام امور تجاری، شرکت در جلسات، امضای قرارداد و غیره به آلمان سفر می کنند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت از طریق ازدواج به آلمان

  ازدواج با شهروندان آلمانی از راحت ترین راه های مهاجرت به آلمان است. در واقع راحت ترین راه اقامت آلمان را می توان ازداواج با شهروندان آلمانی دانست. متقاضی با ازدواج با شهروند آلمانی در ابتدا مجوز اقامت یک تا 3 ساله را دریافت می کند. اگر در طی مدت زندگی مشترک با همسر آلمانی خود متقاضی در یک خانه مشترک با همسرش زندگی کرده باشد و از حداقل 3 سال حدود یک سال و نیم اول را در آلمان زندگی کرده باشد، می تواند تابعیت و شهروندی المان را دریافت کند.

  خدمات موسسه میرداماد برای مهاجرت به آلمان

  مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی از قوانین اداره مهاجرت آلمان و شرایط مهاجرت به این کشور کمک می کنند تا متقاضیان ایرانی در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه مجوز اقامت آلمان را دریافت کنند. از جمله خدمات موسسه ما به عنوان بهترین موسسه مهاجرتی، می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری در آلمان، کاری و غیره اشاره کرد. اگر قصد مهاجرت به کشور اروپایی آلمان را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید. گروه تلگرامی مهاجرت به آلمان در حوزه شرایط و الزامات مهاجرت به این کشور اطلاعات خوبی در اختیار شما می گذارد.

  مهاجرت و اخذ اقامت آلمان از طریق تولد

  همه کشورهای جهان برای صدور مجوز تابعیت بر طبق 2 قانون خون و خاک عمل می کنند. بر طبق قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری با تابعیت آن کشور متولد شود، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را دریافت می کند. بر طبق قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادرش، این کودک تابعیت آن کشور را دریافت می کند. کشور آلمان از این لحاظ بر اساس قانون خون عمل می کند. بنابراین اگر کودکی با پدر و مادر آلمانی در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت آلمان را دریافت خواهد کرد. اگر والدین کودکی با مجوز اقامت ۳ ساله در آلمان اقامت داشته باشند و یا اگر والدین کودکی تا ۸ سال در آلمان اقامت کرده باشند، علی رغم تابعیت والدین این کودک می تواند تابعیت و شهروندی آلمان را دریافت کند. اگر پدر و مادر کودکی که تابعیت آلمانی ندارند در آلمان زندگی کنند، کودک آن ها در صورتی که از ۲۱ سال اول زندگیش ۸ سال را در آلمان زندگی کرده باشد و یا این که به مدت ۶ سال در مدارس این کشور تحصیل کرده باشد، می تواند تابعیت و شهروندی آلمان را دریافت کند.

  مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان

  یکی از روش های مهاجرت به آلمان پناهندگی است. البته مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را برای مهاجرت به کشور آلمان پیشنهاد نمی دهند و توضیح این روش در این مقاله صرفاً در جهت آگاهی رسانی و اطلاع متقاضیان از روش های مهاجرت به کشور آلمان می باشد و هدف دیگری ندارد. به طور کلی پناهندگان به دلیل دارا بودن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد. پناهجویان به محض ورود به کشور آلمان باید تقاضای پناهندگی خود را مطرح کنند و پس از ارائه مدارک جهت درخواست پناهندگی باید تا زمان اعلام نتیجه در کمپ های پناهندگان اقامت کنند. پناهجویان باید شرایط سخت زندگی در کمپ های پناهندگان و بلاتکلیفی از آینده ای نامعلوم را تحمل کنند. در صورت موافقت با درخواست پناهجویان می توانند با اخذ مجوز اقامت دائم در این کشور اقامت کند. امکان اخذ تابعیت آلمان پس از ۸ سال زندگی و اقامت در این کشور برای پناهندگان وجود دارد. با این حال باز هم تاکید داریم که از روش های دیگری همچون اخذ ویزای کار آلمان یا تحصیل در این کشور اقدام به مهاجرت نمایید.

  مهاجرت از طریق کارت شانس آلمان (جدیدترین روش مهاجرت به آلمان)

  در سپتامبر 2022، دولت آلمان طرحی را برای راه اندازی روش جدیدی برای جذب استعدادهای بین المللی به آلمان اعلام کرد که در اصطلاح کارت شانس Chancenkarte  نام دارد. بر اساس بررسی های اخیر، آلمان سالانه با کمبود 400.000 نیروی کاری ماهر مواجه است. کارت شانس یک روش تنظیم شده جدید برای جذب کارگران ماهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به آلمان است. بر اساس سایت مهاجرت آلمان این یک ابتکار عالی توسط دولت آلمان برای جذب نیروی کار ماهر برای پر کردن تقاضای روزافزون برای نیروی کار ماهر در آلمان است. دارا بودن حداقل 3 شرط از 4 شرایط زیر برای دریافت کارت شانس آلمان الزامی است:

  • شرایط سنی: باید زیر 35 سال باشید.
  • مدارک تحصیلی: باید دارای مدرک دانشگاهی یا صلاحیت حرفه ای باشید.
  • تجربه کاری: باید دارای حداقل 3 سال سابقه کار باشید.
  • مدرک زبان: دارا بودن مدرک زبان آلمانی یا اقامت قبلی در آلمان الزامی است.
  جدیدترین روش مهاجرت به کشور آلمان کارت شانس آلمان است.

  مدارک لازم برای مهاجرت به کشور آلمان

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان بر اساس هر روش مهاجرتی متفاوت است، اما به طور کلی متقاضیان برای مهاجرت به این کشور باید دارای مدارک و اسناد زیر باشند:

  • فرم درخواست تکمیل شده برای هر نوع ویزای مهاجرتی
  • عکس بیومتریک و پاسپورت با اعتبار کافی
  • گواهی تمکن مالی کافی و اثبات دارا بودن توانایی تامین مالی هزینه های زندگی در آلمان
  • گواهی مدارک و سوابق تحصیلی از دیپلم تا بالا
  • گواهی اشتغال به کار به همراه صورتحساب حقوق
  • گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق جرم و جنایت
  • مدرک مهارت زبان آلمانی یا زبان انگلیسی
  • گواهی بیمه سلامت درمانی معتبر

  شرط سنی مهاجرت به آلمان

  متقاضیان برای مهاجرت به این کشور باید دارای سن و سال مناسب باشند که این محدودیت های سنی بر اساس هر روش مهاجرتی متفاوت است. محدودیت ها و شرایط سنی مهاجرت به آلمان در سال 2023 عبارت است از:

  روش های مهاجرت به آلمانشرایط سنی در سال 2023
  ویزای جستجوی کار Job Seekerاز 25 تا 40 سالگی
  ویزای پیشنهاد کار Job Offerاز 18 تا 45 سالگی
  ویزای کارآموزی اوسبیلدونگاز 15 تا 25 سالگی
  مهاجرت تحصیلیدر مقطع کارشناسی و ارشد تا 28 سالگی/ در مقطع دکترا تا 40 سالگی
  مهاجرت سرمایه گذاریاز 18 سالگی به بالا
  مهاجرت از طریق ازدواجاز 18 سالگی به بالا
  مهاجرت از طریق پناهندگیمحدودیت سنی ندارد اما تا 27 سالگی بهتر است.

  هزینه های زندگی در آلمان

  هزینه زندگی در آلمان از دیگر کشورهای اروپایی مانند فرانسه به مراتب پایین تر است. هزینه های زندگی در کشور آلمان برای متقاضیان بین المللی در سال 2023 عبارت است از:

  • هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در آلمان ماهانه در حدود 3465.4 دلار (3144.7 یورو) بدون احتساب اجاره خانه است.
  • هزینه های زندگی یک متقاضی بدون احتساب اجاره خانه در آلمان ماهانه در حدود 1016.6 دلار (922.5 یورو) است.
  • هزینه های زندگی در آلمان به طور متوسط 134.6 درصد بیشتر از ایران است.
  • هزینه های اجاره در آلمان به طور متوسط 132.8 درصد بیشتر از ایران است.
  اقلامهزینه در سال 2023 در آلمان
  صرف غذا در یک رستوران معمولی12 یورو
  یک ساندویچ مک دونالد56 یورو
  یک بطری آب معدنی 0.33 لیتری2.32 یورو
  یک لیتر شیر1.09 یورو
  یک کیلو برنج سفید2.15 یورو
  500 گرم نان سفید تازه1.83 یورو
  12 عدد تخم مرغ2.82 یورو
  یک کیلو پنیر محلی11.89 یورو
  یک کیلو فیله مرغ8.47 یورو
  یک کیلو گوشت گوساله14.95 یورو
  یک کیلو سیب2.51 یورو
  یک کیلو موز1.65 یورو
  یک کیلو پرتقال2.18 یورو
  یک کیلو گوجه فرنگی1.70 یورو
  یک کیلو سیب زمینی1.61 یورو
  یک کیلو پیاز1.20 یورو
  بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی3 یورو
  مصرف انرژی (آب، برق، سرمایش، گرمایش، دفع زباله)270.30 یورو
  هزینه ماهانه باشگاه ورزشی33.45 یورو
  اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر843.26 یورو
  میانگین حقوق و درآمد ماهانه پس از کسر مالیات2.772.23 یورو
  هزینه های زندگی در آلمان

  اقامت دائم و تابعیت آلمان

  متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند اقامت موقت، اقامت دائم و شهروندی و تابعیت آلمان را دریافت کنند که هر کدام دارای شرایط و الزامات خاصی می باشند. از آن جا که کشور آلمان تابعیت مضاعف را رسمی و قانونی نمی داند، متقاضی برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور باید تابعیت فعلی خود را ترک کنند تا بتوانند تابعیت و شهروندی کشور آلمان را دریافت کنند. شرایط و الزامات دریافت اقامت دائم و تابعیت آلمان عبارت است از:

  مجوزهای اقامت آلمانشرایطتوضیحات
  مجوز اقامت دائم3 تا 5 سال کار و اقامت در آلمانزندگی، اقامت و کار در آلمان عدم برخورداری از مزایای شهروندی آلمان
  تابعیت و شهروندی8 سال کار و اقامت در آلمانزندگی، اقامت و کار در آلمان برخورداری از حق و حقوق و مزایای شهروندی آلمان حق رای و حق انتخاب مشاغل سیاسی و دولتی

  مزیت های مهاجرت به کشور آلمان

  متقاضیان بین المللی با مهاجرت به المان از مزایای شگفت انگیزی برخوردار می شوند. برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت به کشور آلمان عبارت است از:

  طرح مراقبت های بهداشتی و بیمه همگانی

  همه افراد در آلمان طبق قانون ملزم به داشتن بیمه درمانی هستند. طرح بیمه سلامت ملی با کمک های ماهانه همه تامین می شود و 90 درصد از ساکنان آلمان را پوشش می دهد. مابقی بیمه خصوصی است.

  پایین بودن هزینه های زندگی

  هزینه های زندگی در آلمان در مقایسه با دیگر مقاصد مهاجرتی مانند ایالات متحده یا بریتانیا، نسبتاً پایین است. به طور متوسط، هزینه های زندگی در آلمان در حدود 800 یورو در ماه است.

  مرخصی با حقوق و محیط کاری اخلاقی

  مردم آلمان به خاطر اخلاق کاری خود که ویژگی شخصیتی آن هاست (انضباط کاری، انصاف و کارآمدی) شناخته شده اند. علاوه بر همه تعطیلات ملی، کارگران و کارمندان در آلمان حق دریافت 20 روز مرخصی با حقوق در سال را دارند.

  رفت و آمد به کشورهای دیگر بدون اخذ ویزا

  آزادی سفر در اروپا از آنجا که آلمان بخشی از اتحادیه اروپا است، از مهم ترین مزایای مهاجرت به این کشور اروپایی است. اجازه اقامت آلمان به شما امکان سفر بدون ویزا در سراسر اروپا را تا 90 روز می دهد.

  حمل و نقل عمومی کارآمد

  بر اساس اینکه در کدام قسمت از آلمان زندگی می کنید، دسترسی آسان به اتوبوس، قطار، تراموا و حتی کشتی خواهید داشت. حمل و نقل عمومی آلمان به طور کلی وقت شناس، قابل اعتماد و کارآمد است.

  برخورداری از بیمه های مختلف

  آلمانی ‌ها دوست دارند برای همه چیز بیمه شوند (بیمه حقوقی، بیمه مسئولیت شخصی، بیمه مستاجر و غیره) که باعث می‌شود روش زندگی بسیار مطمئنی داشته باشند، زیرا با هزینه‌ های غیرمنتظره مواجه نمی‌ شوند که می ‌تواند بر ثبات مالی آن ها تأثیر بگذارد.

  سیستم آموزشی عالی مقرون به صرفه

  سیستم آموزشی آلمان یکی از بهترین ها است، هم در سطح پیش دانشگاهی و مدارس و هم در سطح دانشگاه. دانشگاه های دولتی و مدارس آلمان (عمدتاً) رایگان هستند.

  آلمان بسیار آرام و امن

  کشور آلمان در میان دیگر کشورهای اروپایی کشوری امن و آرام شناخته شده است. میزان جرم و جنایت در این کشور پایین است و قانون به درستی اجرا می‌شود. یکی از فرهنگ های بسیار خوب آلمانی ‌ها این است که تا حد امکان سعی می کنند مزاحم دیگران نشوند.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد جزئیات مهاجرت به آلمان راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور اطلاعات لازم ارائه شد. به منظور تسهیل روند مهاجرت، مشاوره با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهگشا است.

  سوالات متداول

  هزینه های زندگی در آلمان برای یک خانواده 4 نفره چقدر است؟

  هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در آلمان ماهانه در حدود 3465.4 دلار (3144.7 یورو) بدون احتساب اجاره خانه است.

  هزینه های زندگی در آلمان چندبرابر ایران است؟

  هزینه زندگی در آلمان به طور متوسط 134.6 درصد بیشتر از ایران است.

  جدیدترین روش مهاجرت به آلمان کدام است؟

  کارت شانس یک روش تنظیم شده جدید برای جذب کارگران ماهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به آلمان است.

  آیا با تحصیل در آلمان می توان مجوز اقامت دائم را دریافت کرد؟

   خیر، اما پس از تحصیل و با یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توان مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت آلمان را دریافت کرد.

  آیا کشور آلمان تابعیت مضاعف را رسمی و قانونی می داند؟

  خیر. متقاضی برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور باید تابعیت فعلی خود را ترک کنند تا بتوانند تابعیت و شهروندی کشور آلمان را دریافت کنند.

  مقالات مرتبط

  دلایل مهاجرت به آلمان

  دلایل مهاجرت به آلمان

  مهاجرت به آلمان، یکی از مسائل بین‌المللی مهم در دنیای امروز است. با ورود مهاجران از سراسر جهان به این کشور، آلمان به یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در اروپا تبدیل شده است. عوامل مختلفی نظیر فرصت‌های شغلی، آموزش، خدمات...

  خرید خانه در آلمان

  خرید خانه در آلمان

  خرید خانه در آلمان به عنوان یک کشور با اقتصاد قوی و بازار مسکن پایدار، برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. آلمان به عنوان یک مقصد محبوب برای مهاجرت و سرمایه ‌گذاری در املاک شهرت دارد. این کشور دارای بازار...

  حقوق کارگری در آلمان

  حقوق کارگری در آلمان

  حقوق کارگری در کشور آلمان به عنوان یکی از پیچیده ‌ترین و جامع ‌ترین سیستم ‌های حقوق کارگری در جهان شناخته می ‌شود. این سیستم قوانین و مقررات دقیقی را برای موارد مختلف از جمله استخدام، حقوق و دستمزد، مرخصی،...

  انواع بیمه در آلمان

  انواع بیمه در آلمان

  شرایط بیمه در آلمان بیمه در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور الزامی است. سیستم بیمه آلمان تنوع زیادی دارد و انواع مختلفی از بیمه را شامل می‌شود. سیستم بیمه در...

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی، حقی است که برای حفاظت از افرادی که از شرایط سخت و غیرانسانی، مانند جنگ، تعقیب قضایی یا آزار و اذیت در کشور خود فرار می ‌کنند، در نظر گرفته شده است. این مفهوم، که بر اساس کنوانسیون ژنو...

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان بر اساس قوانین بین ‌المللی و اتحادیه اروپا تنظیم شده است. افرادی که در کشور خود با خطر جدی آزار و اذیت یا آسیب روبرو هستند، می ‌توانند درخواست پناهندگی ارائه دهند. فرایند بررسی درخواست ‌های...

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  کشور آلمان، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای تحصیل به شمار می‌آید و سالانه افراد زیادی از سراسر جهان، از جمله ایرانیان، متقاضی ورود به سیستم آموزشی این کشور هستند. آلمان با برخورداری از تعداد زیادی دانشگاه‌، آزمایشگاه‌ و موسسات...

  وکیل مهاجرت به آلمان

  وکیل مهاجرت به آلمان

  در دنیای پیچیده امروزی، مهاجرت به کشوری دیگر می ‌تواند یکی از مهم ‌ترین تصمیمات زندگی افراد باشد. آلمان، با داشتن اقتصادی قوی و فرصت ‌های تحصیلی و کاری گسترده، هدف بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است. اما مسیر...

  ویزای استارتاپ آلمان

  ویزای استارتاپ آلمان

  آلمان خانه ده ‌ها هزار کسب ‌و کار از شرکت‌ های کوچک محلی تا شرکت ‌های بزرگ و جهانی است. در واقع، بخش بزرگی از برجستگی اقتصاد آلمان در صحنه جهانی را می توان به کسب و کارهای کوچک و...

  تحصیل در کالج های آلمان

  تحصیل در کالج های آلمان

  آلمان یکی از مقصد های مهم دانشجویان برای تحصیل کردن در کالج ها و دانشگاه های این کشور است. این کشور با داشتن دانشگاه های معتبر و سطح بالای زندگی، گزینه ای عالی برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل...

  ثبت شرکت در آلمان

  ثبت شرکت در آلمان

  ثبت شرکت در کشورهای خارجی یکی از موضوعات حیاتی برای کسب‌وکارهای بین‌المللی است. آلمان، با اقتصاد پویا، سیستم حقوقی پیشرفته و بازارهای گسترده، یکی از مقاصد محبوب برای شرکت‌های جهانی جهت توسعه فعالیت‌هایشان محسوب می‌شود. اگر قصد ثبت شرکت در...

  بازنشستگی در آلمان

  بازنشستگی در آلمان

  نیرو‌های کاری با افزایش سن از کار معاف می‌شوند و وارد دوره بازنشستگی خواهند شد. با توجه‌به افزایش هزینه زندگی بعد از کرونا، کاهش میزان درآمد در دوره میانسالی به یک معضل اساسی در تمام جهان تبدیل شده است. افرادی...

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  برای دانشجویانی که قصد دارند مقطع دکترای خود را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانند، آلمان یکی از بهترین گزینه‌هاست. تحصیل دکتری در آلمان به ویژه در دانشگاه‌های برتر این کشور این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از...

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  آلمان به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم جامع رفاه اجتماعی، از دیرباز مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ، و هامبورگ گران ‌تر و هزینه زندگی در آلمان در این...

  نحوه اخذ جاب آفر آلمان

  نحوه اخذ جاب آفر آلمان

  اخذ جاب آفر آلمان یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. برای دریافت جاب آفر، باید شرایط لازم را داشته باشید و از طریق یک شرکت آلمانی اقدام کنید. این پروسه ممکن است زمان‌بر باشد، اما با برنامه‌ریزی و...

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه‌ های آلمان، با ارائه برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی، گزینه ‌ای جذاب برای دانشجویان بین ‌المللی ارائه می ‌دهند. این دانشگاه‌ ها، که در سراسر کشور پراکنده‌ اند، از دانشگاه‌ های فنی معتبر مانند دانشگاه فنی مونیخ گرفته...

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  زندگی در آلمان می‌ تواند تجربه‌ای غنی و متنوع  برای هر فرد باشد. مزایا و معایب زندگی در آلمان بسیار متنوع و گسترده است و می تواند انتخاب این کشور برای مقصد نهایی مهاجرت را کمی پیچیده کند. آلمان با...

  بورسیه تحصیلی آلمان

  بورسیه تحصیلی آلمان

  آلمان یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین‌المللی است. دریافت بورسیه تحصیلی آلمان به‌دلیل وجود دانشگاه‌های عالی، زیرساخت‌های برتر آموزشی و سیاست‌های جذب مهاجر، بسیار محتمل‌تر از سایر کشورهای همسایه است. شما با شناخت انواع بورسیه تحصیلی در این...

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  دلایل مختلفی برای مهاجرت به اروپا و کشور‌های صنعتی این قاره وجود دارد. راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و دستیابی به درآمد بالا دو دلیل اصلی برای افزایش تقاضای ورود به آلمان هستند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که راحت‌...

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  در کشور آلمان، سال تحصیلی در دو فصل تابستان و زمستان شروع می‌شود. دانشجویان بین‌المللی برای موفقیت در فرایند پذیرش باید حدود هشت هفته قبل از ددلاین دانشگاه های آلمان برای ثبت درخواست خود اقدام کنند. ددلاین دانشگاه‌ها در هر...

  یونی اسیست چیست؟

  یونی اسیست چیست؟

  تحصیل در آلمان برای خیلی از دانشجویان تجربه‌ای هیجان‌انگیز است، زیرا دوره‌های تحصیلی باکیفیت و عالی، آن هم با حداقل هزینه قابل ارائه هستند. با این‌حال، درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آلمان  برای برخی افراد طاقت‌فرسا است. اما، جای نگرانی نیست،...

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم در آلمان یکی از گزینه‌ های محبوب برای افرادی است که می ‌خواهند به عنوان مقیم در این کشور زندگی کنند. آلمان با اقتصاد پویا، زیرساخت ‌های عالی، و سیستم آموزشی و بهداشتی فوق ‌العاده، یکی از مقاصد...

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل در رشته داروسازی برای بسیاری از دانشجویان مانند یک رویای دست نیافتنی است. با تحصیل داروسازی در آلمان می‌توانید به محیط‌های مطالعاتی عالی، آزمایشگاه‌های نوآورانه، اساتید و محققان بسیار عالی با هزینه‌های پایین شهریه دسترسی داشته باشید. دانشگاه‌های بسیار...

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در کشور آلمان ترکیبی منحصر به ‌فرد از آموزش با کیفیت و تجربه فرهنگی است. این کشور به خاطر دانشگاه‌ های درجه ‌یک جهانی ‌اش شناخته شده و به دلیل امکانات تحقیقاتی نوآورانه و دوره‌ های گسترده ‌ای که...

  سایت های کاریابی آلمان

  سایت های کاریابی آلمان

  در سال‌های گذشته به دلیل پیری جمعیت و کم شدن نیروی کار جوان در کشور آلمان و همچنین پایین بودن نرخ بیکاری در این کشور، متقاضیان زیادی اقدام به مهاجرت به آلمان کرده‌اند. مهاجرت به این کشور از طریق روش‌های...

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان موضوعی است که ممکن است برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل و کار در یکی از پیشرفته­ترین و مرفه­ترین کشورهای اروپا هستند، مورد توجه قرار گیرد. آلمان فرصت­های مختلفی را برای دانشجویان...

  حقوق و مزایای کار در کشور آلمان

  حقوق و مزایای کار در کشور آلمان

  حقوق و مزایای کار در کشور آلمان بسیار خوب است و کارگران در این کشور از امنیت شغلی و رفاه اجتماعی بالایی برخوردارند. شرایط درآمد در آلمان باعث شده است که آلمان به یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت کاری...

  مهاجرت کادر درمان به آلمان

  مهاجرت کادر درمان به آلمان

  آلمان به عنوان یک مقصد محبوب جهانی شناخته می‌ شود و سالانه شاهد ورود تعداد زیادی از مهاجران از طریق مختلف از جمله مهاجرت کادر درمان به آلمان است. این کشور که در پی بحران کرونا با کمبود نیروی متخصص...

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا کمتر است. با این حال، هزینه زندگی در آلمان بسته به شهر محل زندگی، سبک زندگی و میزان درآمد متفاوت است. در این بین شهرهایی در آلمان وجود دارند...

  بهترین دانشگاه های آلمان

  بهترین دانشگاه های آلمان

  آلمان یکی از برترین کشورهای دنیا برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. در واقع وجود دانشگاه‌های با کیفیت در این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد برای دریافت پذیرش بهترین دانشگاه های آلمان اقدام کرده و از...

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  در صورتی که قصد دارید تا ویزا کشور آلمان را دریافت می‌کنید، به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل رشد شدن و ریجکت ویزای آلمان مواجه شوید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دلایل رفع...

  لیست کامل مشاغل مورد نیاز در آلمان 2024

  لیست کامل مشاغل مورد نیاز در آلمان 2024

  مشاغل مورد نیاز آلمان فرصت‌های شغلی مناسبی را برای افراد ماهر و متخصص فراهم می‌کنند. اگر به دنبال مهاجرت به آلمان و کار در این کشور هستید، می‌توانید با بررسی لیست مشاغل مورد نیاز، شغل مناسب خود را پیدا کنید....

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور نگاه ویژه‌ای به آن دارند، آلمان است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان مزایا گوناگونی برای شما به همراه دارد و این موضوع باعث شده...

  امتحان شهروندی آلمان

  امتحان شهروندی آلمان

  برای افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند و تصمیم به ادامه‌ی زندگی در آن کشور را دارند، دریافت تابعیت یک اتفاق سرنوشت ساز است که فرصت‌های ویژه‌ای را برای آنها فراهم می‌کند از جمله حق خرید خانه، شرکت در...

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  تحصیل در کشور آلمان مزایای زیادی را برای دانشجویان خارجی در بر دارد، از جمله تحصیل در دانشگاه‌های تراز برتر دنیا، وجود امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته و مدرن، پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور، تنوع زیاد در رشته‌های...

  جاب آفر آلمان

  جاب آفر آلمان

  اگر قصد مهاجرت کاری به آلمان و اخذ جاب آفر را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کار، بهترین پیشنهاد های شغلی را با توجه به...

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  این روزها سن مهاجرت تحصیلی به آلمان به زیر 18 سال رسیده است و پدر و مادرهای زیادی شرایط را برای تحصیل فرزندانشان در مدارس معتبر آلمان فراهم می کنند. بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی مدارس این کشور و سهولت...

  آزمون تست داف

  آزمون تست داف

  اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از...

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  آلمان یک کشور بزرگ در اروپای مرکزی شامل 16 ایالت و عضو اتحادیه اروپا و دارای نفوذ سیاسی و اقتصادی زیادی در بین دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. آلمان توسط چندین گروه آموزشی بین المللی به عنوان یکی از کشورهای...

  تحصیل در مدارس آلمان

  تحصیل در مدارس آلمان

  این روزها پدر و مادرهای ایرانی ترجیح می دهند فرزندان خود را در مدارس و دبیرستان های آلمان ثبت نام کنند تا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آمادگی های لازم را کسب کنند و مشکلی برای دریافت ویزای...

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سفارت و کنسولگری برخی از کشورهای پرتقاضای جهان برای...

  ویزای تحصیلی آلمان

  ویزای تحصیلی آلمان

  اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از صفر...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. سوالات بسیاری در این زمینه برای متقاضیان مطرح است، از جمله اینکه شرایط گرفتن تابعیت...

  هر آنچه باید در مورد کارت شانس آلمان بدانید!

  هر آنچه باید در مورد کارت شانس آلمان بدانید!

  دولت آلمان  برای اینکه بتواند شرایط مهاجرت به آلمان را برای متقاضیان بهبود ببخشد و به سازماندهی نیروی کار خارجی بپردازد، طرحی را به نام کارت شانس المان تصویب کرد. این کشور صنعتی با کمبود نیروی کار مواجه است و...