سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا فرصت طلایی برای دریافت اقامت این کشور و کسب سود است. اسپانیا پنجمین قدرت اقتصادی اروپا و پانزدهمین اقتصاد برتر جهان از نظر تولید ناخالصی است به همین دلیل سرمایه‌گذاری در اسپانیا متقاضیان زیادی دارد و این کشور یکی از گزینه‌های سودآور سرمایه‌گذاری در اروپا است. علاوه بر این مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری نیز محبوبیت زیادی دارد و بسیاری افراد به دنبال اخذ اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری هستند. در این مقاله شرایط و روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا را بررسی خواهیم کرد.

این مقاله توسط موسسه مهاجرتی میرداماد آماده و خدمت شما ارائه شده است. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در خصوص اخذ اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا به دست بیاورید، می‌توانید با کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما در موسسه تماس حاصل فرمایید و مشاوره دریافت کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  چرا سرمایه گذاری در اسپانیا

  کشور اسپانیا از نظر اقتصادی و تجاری جایگاه بسیار خوبی در جهان دارد. این کشور طی سال‌های گذشته با بهره‌گیری از دانش کارشناسان و متخصصان حوزه مالی و به کارگیری نیروی ماهر و جوان توانسته از همتایان خود در اروپا پیشی بگیرد و جزو برترین صادرکنندگان خدمات تجاری در جهان شود. همچنین اسپانیا برای پیشرفت اهداف اقتصادی خود از جذب سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند و جزو 10 کشور اول جهان است که کمترین محدودیت را برای سرمایه‌گذاری بین‌المللی دارد و قوانین تشویقی و حمایتی متعددی در این راستا وضع کرده است. بازار سرمایه اسپانیا نیز برای سرمایه‌گذاران خارجی سودآور است؛ چرا که علاوه بر امکان کسب درآمد و سود به صورت یورو، به دلیل تمرکز این کشور بر کارآفرینی، بازار مالی پررونقی نیز دارد.

  به طور کلی از دلایل سرمایه‌گذاری در اسپانیا می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • اقتصاد پویا و در حال رشد
  • یکی از بزرگترین صادرکنندگان جهان
  • دارای نیروی کار ماهر و جوان
  • ارائه دهنده خدمات برتر مالی و تجاری
  • کیفیت بالای زندگی در این کشور
  • امکان دریافت اقامت سرمایه‌گذاری
  • حمایت دولت اسپانیا از سرمایه‌گذاران خارجی
  • امکان کسب درآمد یورویی

  روش های سرمایه‌ گذاری در اسپانیا

  بسیاری از افراد به دنبال اخذ ویزای سرمایه گذاری اسپانیا و اقامت این کشور هستند تا بتوانند زندگی بهتری برای خود و خانواده‌شان فراهم کنند. روش‌های متنوعی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد که هر فرد می‌تواند بر اساس بودجه و شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کند. میزان حداقل سرمایه نیز در هر روش متفاوت است. راه‌های سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا و میزان سرمایه مورد نیاز در جدول زیر ارائه شده است:

  روش سرمایه‌گذاریسرمایه مورد نیاز
  خرید ملک و مستغلات500 هزار یورو
  سرمایه‌گذاری در سهام1 میلیون یورو
  خرید اوراق قرضه2 میلیون یورو
  سپرده‌گذاری در بانک1 میلیون یورو
  خودحمایتی1 میلیون یورو
  ثبت شرکت65 هزار یورو
  کارآفرینی50 هزار تا 200 هزار یورو

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا

  محبوب‌ترین روش مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری، خرید ملک است. در این روش سرمایه‌ای به مبلغ 500 هزار یورو مورد نیاز است. همچنین امکان دریافت وام از دولت اسپانیا برای خرید ملک در این کشور نیز وجود دارد. شما می‌توانید با دریافت وام و تنها با مبلغ 350 هزار یورو اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری را به دست بیاورید. برای دریافت وام، باید ملک خود را به مدت 10 سال به شرکت اهداکننده وام اجاره دهید تا مبلغ اجاره را به صورت یکجا و به صورت وام دریافت ‌کنید.

  ویزای دریافت شده از طریق خرید ملک به گلدن ویزای اسپانیا نیز معروف است. چرا که علاوه بر دریافت اقامت این کشور هر ساله مقداری سود نیز به دست خواهید آورد. با خرید ملک ابتدا به شما اقامت 1 ساله و سپس 2 ساله داده خواهد شد و این اقامت به مدت 2 سال دیگر نیز قابل تمدید است. در سال پنجم می‌توانید برای اقامت دائم اسپانیا درخواست دهید. لازم به ذکر است در این مدت 5 سال، ملک خریداری شده نباید به فروش برسد.

  محبوب ترین روش مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری خرید ملک است

  سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی در اسپانیا

  روش تمکن مالی یا خودحمایتی یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری است. نا گفته نماند که افراد می توانند از طریق ویزای کار اسپانیا نیز اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند. البته در واقع این روش سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شود و نوعی سرمایه‌داری به شمار می‌رود. چرا که متفاضی باید حداقل مبلغ 1 میلیون یورو در حساب بانکی خود ارائه کند و نشان دهد که توانایی زندگی در اسپانیا بدون نیاز به کار کردن در این کشور را دارد و این پول در بیزینس یا بازار خاصی سرمایه‌گذاری نخواهد شد.

  برای استفاده از این روش باید اثبات کنید که وضع مالی خوبی دارید، یک یا دو سند ملکی به عنوان پشتوانه مالی ارائه کنید و علاوه بر 1 میلیون یورو پول در حساب بانکی، تمکن مالی 30 هزار یورو برای خود، 8 هزار یورو برای همسر و 7 هزار یورو برای فرزندان زیر 18 سال ارائه کنید. باید توجه داشته باشید که اقامت دریافت شده از این روش تا 3 سال قابل تمدید است و بعد از آن تمدید اقامت به سختی صورت می‌گیرد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری در حساب پس انداز در اسپانیا

  یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به اسپانیا و اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری در حساب پس‌ انداز یا سپرده بانکی در یکی از بانک‌های ملی یا منطقه‌ای این کشور است. در حال حاضر بانک‌های اسپانیا سود بسیار پایینی به سپرده‌های بانکی می‌دهند. بنابراین این روش تنها برای اخذ اقامت مناسب است و سودآوری چندانی ندارد. اگر به دنبال کسب سود از این روش هستید باید هر ماه مبلغ موجود در حساب را افزایش دهید و یا پول خود را در حساب بلوکه کنید.

  سرمایه گذاری از طریق راه اندازی کسب و کار در اسپانیا

  اگر به راه‌اندازی کسب و کار در اسپانیا علاقه دارید می‌توانید از طریق ثبت شرکت یا کارآفرینی اقامت اسپانیا را به دست بیاورید. برای این منظور متقاضی باید در اسپانیا حساب بانکی افتتاح کند و سرمایه لازم را به حساب بانکی خود در اسپانیا منتقل کند. بنابراین این امر می‌تواند برای ایرانیان کمی سخت باشد. همچنین برای اقدام از روش کارآفرینی، باید یک طرح تجاری یا بیزینس پلن ارائه شود که فعالیت و اهداف تجاری فرد را توضیح دهد و باید برای حداقل 2 نفر از شهروندان اسپانیا اشتغال‌زایی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود متقاضیان پیش از اقدام از این روش تمام جوانب را در نظر بگیرند و حتما از یک وکیل مهاجرتی آگاه و مجرب مشاوره دریافت نمایند.

  شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره با موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید. وکلا و کارشناسان ما با سابقه طولانی در انجام امور سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا بهترین راهکار برای سرمایه‌گذاری موفق و اخذ اقامت را به شما ارائه خواهند کرد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  صندوق های سرمایه گذاری در اسپانیا

  سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق قرضه یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا است. برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام می‌توان از دو روش استفاده کرد که یکی از این روش‌ها صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. در این روش متقاضی مبلغ لازم را در صندوق قرار می‌دهد و مدیران صندوق سرمایه‌گذاری، مبلغ سرمایه جمع‌آوری شده را در اوراق بهادار و سهام بورسی سرمایه‌گذاری می‌کند. طبق قوانین بازار سهام، محدودیتی برای خرید وجود ندارد و شما می‌توانید به هر میزان که تمایل دارید در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کنید. اما برای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در این روش حداقل باید مبلغ 2 میلیون یورو اوراق یا سهام خریداری کنید. صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند و بر اساس میزان ریسک و ساز و کار تقسیم می‌شوند.

  سرمایه گذاری از طریق بورس در اسپانیا

  سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه و سهام از طریق بورس نیز ممکن است. هر کشوری بازار بورس مخصوص به خود را دارد که در این بازار، سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و اوراق بهادار یا اوراق سپرده‌گذاری کالا معامله می‌شود. بازار بورس اسپانیا به عنوان بازار بورس مادرید شناخته می‌شود و از سال 1831 فعالیت خود را آغاز کرده است. شما می‌توانید از طریق یک کارگزاری آنلاین در اسپانیا به صورت مستقیم سهام مورد نظر خود را در بازار بورس مادرید خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که ریسک سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس بالا است و نیاز به دانش مالی زیادی دارد. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری به دلیل داشتن تیم مدیریت روش مطمئن‌تری هستند.

  اگر به راه اندازی کسب و کار در اسپانیا علاقه دارید

  مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا و سرمایه‌گذاری در آنها

  اسپانیا فرصت‌های تجاری زیادی در بعضی صنایع و مشاغل خود دارد که می‌توانید با قرار دادن سرمایه خود در این مشاغل کسب سود کنید. این فرصت از طرف دولت اسپانیا برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شده است تا با سرمایه‌گذاری در مشاغل مورد نیاز اسپانیا سود مناسبی به دست بیاورند و از طرفی به این ترتیب به چرخه اقصاد اسپانیا نیز کمک بسیاری می‌شود. از جمله مشاغل مورد نیاز و برترین صنایع برای سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کشاورزی
  • گردشگری و هتلداری
  • انرژی‌های تجدیدپذیر
  • خودروسازی
  • حمل و نقل
  • صنایع دارویی و شیمیایی
  • علوم زیستی

  در صورتی که قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، می توانید اقدام برای مهاجرت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  شرایط اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

  هر کشوری شرایط و قوانین خاصی برای ارائه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری دارد و اسپانیا نیز از این قاعده مستثنا نیست. شرایط، میزان سرمایه لازم و قوانین بر اساس روش سرمایه‌گذاری در اسپانیا متفاوت است، اما داشتن بعضی شرایط در تمام روش‌های سرمایه‌گذاری ضروری و الزامی است. از جمله:

  • داشتن سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری
  • داشتن سن بالای 18 سال
  • نداشتن سوء پیشینه و سوابق جنایی
  • داشتن تمکن مالی لازم برای زندگی در اسپانیا
  • نام متقاضی نباید در فهرست سیاه اسپانیا باشد
  • داشتن بیمه درمانی و گواهی سلامت پزشکی
  • متقاضی باید واجد شرایط سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا باشد و این موضوع را اثبات کند.
  • متقاضی نباید پیش از این از ورود به حوزه شینگن منع شده باشد.

  در صورتی که متقاضیان دارای شرایط بالا باشند می‌توانند از طریق یکی از روش‌های اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا برای اخذ ویزای خود اقدام کنند. مدت اقامت تا 5 سال قابل تمدید است و بعد از 5 سال زندگی در اسپانیا، متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کند.

  سخن پایانی

  در این مقاله شرایط و روش‌های سرمایه گذاری در اسپانیا را مورد بررسی قرار دادیم. اسپانیا از جمله کشورهای بسیار مناسب برای زندگی و سرمایه‌گذاری است. این کشور از نظر اقتصادی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و از تمام نیروی خود برای رشد هر چه بیشتر زیرساخت‌های اقتصادی استفاده می‌کند. از همین رو اسپانیا یکی از معدود کشورهای جهان است که شرایط راحتی برای سرمایه‌گذاری دارد و از طریق خرید ملک به سرمایه‌گذاران اقامت اعطا می‌کند. بنابراین اگر به سرمایه‌گذاری در اروپا علاقه‌مند هستید و زندگی در یکی از بهترین و خوش و آب و هواترین کشورهای اروپای غربی را مد نظر دارید، اسپانیا بهترین فرصت برای شما است.

  موسسه مهاجرتی میرداماد با سال‌ها تجربه آماده ارائه خدمات اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور اسپانیا به شما عزیزان می‌باشد. سرمایه‌گذاری در بازارهای خارجی نیاز به دانش و تخصص دارد. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم از راهنمایی و مشاوره وکلای برگزیده ما استفاده نمایید تا سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشید و هرچه سریع‌تر اقامت اسپانیا را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  آیا امکان خرید ملک در اسپانیا با مبلغی کمتر از 500 هزار یورو وجود دارد؟

  بله، با دریافت وام می‌توانید تنها با مبلغ 350 هزار یورو در اسپانیا ملک خریداری کنید اما دیگر از مزایای گلدن ویزا برخوردار نخواهید شد.

  آیا امکان اخذ تابعیت اسپانیا با سرمایه‌گذاری وجود دارد؟

  بله، سرمایه‌گذاران پس از 10 سال زندگی در این کشور می‌توانند برای اخذ پاسپورت خود اقدام کنند.

  آیا امکان اخذ ویزای همراه در سرمایه‌‌گذاری اسپانیا وجود دارد؟

  آن دسته از متقاضیانی که موفق شوند ویزای خود را به مدت یک سال دیگر تمدید کنند امکان اخذ ویزای همراه را خواهند داشت.

  برای اخذ اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا زندگی مداوم در این کشور مورد نیاز است؟

  در صورتی که مایل هستید اقامت سرمایه‌گذاری این کشور را به دست بیاورید باید حداقل 6 ماه مداوم در اسپانیا زندگی کنید.

  بعد از خرید ملک در اسپانیا نیاز به پرداخت مالیات است؟

  بله، در هر روش سرمایه‌گذاری باید مالیات بر دارایی و درآمد خود را پرداخت کنید

  مقالات مرتبط