سرمایه گذاری در سنگاپور

سنگاپور به‌عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از‌نظر تولید ناخالص داخلی سرانه در نظر گرفته می‌شود. دولت آن به جذب متخصصان واجد شرایط و سرمایه‌گذاران موفق در این کشور علاقه‌مند است و فرصت اخذ اقامت دائم را برای آن‌ها فراهم می‌کند. برنامه مهاجرت از‌طریق سرمایه گذاری در سنگاپور برای کارآفرینانی طراحی شده است که به سرمایه‌گذاری‌های مالی قابل‌توجه در اقتصاد این کشور علاقه‌مند هستند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  اقتصاد سنگاپور

  از لحاظ تاریخی، اقتصاد این دولت رابطه قوی با بندر آن به‌عنوان یک مرکز تجاری در آسیا داشته است. اقتصاد آن به‌ویژه به دلیل ویژگی نوآورانه‌اش و به‌عنوان یکی از رقابتی‌ترین و دوستانه‌ترین اقتصادها در جهان شناخته می‌شود.

  سنگاپور بازار متنوعی دارد. اقتصاد آن بر خدمات مالی، پالایش نفت، تجارت بین‌المللی (بندر بدون عوارض گمرکی) و فناوری پیشرفته تمرکز دارد. واحد پول آن دلار سنگاپور (S$) است. این سرزمین فرودگاهی دارد که به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های حمل‌ونقل در جنوب شرقی آسیا عمل می‌کند.

  مهاجرت به سنگاپور  از طریق سرمایه گذاری

  دولت این کشور به جذب متخصصان واجد شرایط و سرمایه‌گذاران موفق علاقه‌مند است و به آن‌ها اقامت دائم می‌دهد.

  برنامه سرمایه‌گذار جهانی برای کارآفرینان یا افرادی طراحی شده است که به سرمایه‌گذاری مالی قابل‌توجه در اقتصاد سنگاپور علاقه‌مند هستند.

  مراحل اخذ اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری زمان قابل توجهی را می‌طلبد. داوطلب باید داده‌های شخصی و یک طرح سرمایه‌گذاری را به‌صورت الکترونیکی ارائه کند و همچنین مدارک لازم را روی کاغذ نشان دهد. مصاحبه با متقاضی ظرف سه تا چهار ماه پس از ارسال درخواست انجام خواهد شد.

   اگر فرد مورد نظر تمام معیارها را داشته باشد، تاییدیه موقت دریافت خواهد کرد. این تاییدیه به مدت شش ماه اعتبار خواهد داشت که در طی آن متقاضی باید مبلغ مورد نیاز را تحت گزینه برنامه انتخابی سرمایه‌گذاری کند.

  پس از دو سال اقامت دائم در سنگاپور می‌توان برای شهروندی این کشور اقدام کرد. این کشور تابعیت مضاعف را مجاز نمی‌داند.

  برای دریافت اطلاعات جامع و به‌روز در خصوص مهاجرت به سنگاپور  از طریق سرمایه گذاری با ما در موسسه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  برنامه سرمایه‌گذار جهانی

  برنامه سرمایه‌گذار جهانی (GIP) به‌طور خاص برای کارآفرینان علاقه‌مند به راه‌اندازی یک تجارت یا سرمایه‌گذاری در اقتصاد سنگاپور و سپس اخذ اقامت دائم طراحی شده است.

  GIP سه گزینه سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهد:

  الف. سرمایه‌گذاری حداقل 2.5 میلیون SGD (دلار سنگاپور) در توسعه یک کسب‌وکار جدید یا توسعه یک تجارت موجود.

  ب. اقدام به تامین سرمایه‌‌ای به ارزش  حداقل 2.5 میلیون SGD در یک صندوق سرمایه‌گذاری تایید‌شده که وجوه را به شرکت‌های سنگاپور پرداخت می‌کند.

  ج. درگیر کردن 2.5 میلیون SGD  به‌عنوان سرمایه‌گذاری برای ثبت یک شرکت فامیلی با دارایی حداقل 200 میلیون SGD.

  سرمایه‌گذار مشروط به داشتن تجربه تجاری کافی، واجد شرایط اقامت دائم تحت این برنامه است. متقاضی برای این کار باید صورت‌های مالی حسابرسی‌شده شرکت را در 3 سال گذشته ارائه دهد. گردش مالی برای شرکت‌های ساختمانی و املاک باید حداقل 200 میلیون SGD در سال و برای سایر شرکت‌ها این مبلغ باید حداقل 50 میلیون در سال به‌طور متوسط در سه سال گذشته باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  شرایط لازم برای مهاجرت به سنگاپور  از طریق سرمایه گذاری

  1. صاحبان یک کسب‌وکار موجود: متقاضیان باید حداقل سه سال تجربه کارآفرینی موفق را ثابت کنند. این افراد باید حداقل 30 درصد از سهام شرکت (گروه شرکت‌ها) را در اختیار داشته باشند و قبل از درخواست به مدت 3 سال صورت‌های مالی حسابرسی‌شده شرکت را ارائه دهند. گردش مالی شرکت باید حداقل 200 میلیون SGD سالانه در سه سال گذشته را نشان بدهد.

  2. صاحبان کسب‌وکار نسل جدید: خانواده سرمایه‌گذار باید حداقل 30 درصد از سهام شرکت (گروه شرکت‌ها) را در اختیار داشته باشند و صورت‌های مالی حسابرسی‌شده شرکت را به مدت 3 سال قبل از درخواست ارائه کنند. گردش مالی شرکت باید سالانه حداقل 500 میلیون SGD در سه سال گذشته را نشان دهد. سرمایه‌گذار نیز باید عضو هیئت‌مدیره باشد.

  3. بنیان‌گذاران شرکت‌های درحال‌رشد سریع: سرمایه‌گذار باید موسس و بزرگ‌ترین سهام‌دار شرکت باشد. ارزش شرکت نیز باید حداقل 500 میلیون SGD تخمین زده شود.

  4. مدیر شرکت فامیلی: سرمایه‌گذار باید حداقل پنج سال تجربه کارآفرینی، سرمایه‌گذاری یا مدیریتی و دارایی خالص سرمایه‌گذاری حداقل 200 میلیون SGD را ثابت کند. این دسته از متقاضیان فقط می‌توانند از گزینه شرکت فامیلی (گزینه «ب» بالا) استفاده کنند.

  شرایط لازم برای سرمایه گذاری در کشور سنگاپور

  سرمایه گذاری در سنگاپور با خرید ملک

  خرید ملک در این کشور به گرفتن اقامت منجر نمی‌شود. زیرا برای خرید ملک شرایط خاصی وجود دارد. چهار شرط کلی در زیر ذکر شده است:

  • سن: حداقل سن سرمایه‌گذار را در این کشور 21 سال تعیین کرده‌اند.
  • مدت اقامت دائم: باید حداقل سه سال از اقامت سرمایه‌گذار در سنگاپور سپری شده باشد.
  • خریدار نباید ملک خصوصی در خارج از کشور داشته باشد.
  • فروش و اجاره واحدهای خریداری‌شده تا پنج سال ممنوع است.

  سرمایه‌گذاری در بخش املاک یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن بازده مالی مشخص و نسبتا بالا محسوب می‌شود. درآمد تقریبا بالا از اجاره به‌خاطر افزایش تقاضا برای املاک و به‌دلیل ثبات سیاسی و رشد اقتصادی مستمر توجه افراد را به این روش جذب کرده است. جدا از این در آینده می‌توان ملک خریداری‌شده را با قیمت بسیار بالاتر فروخت.

  توجه داشته باشید که اجرای هر پروژه به عوامل زیادی بستگی دارد. اطمینان از یک رویکرد یکپارچه برای حل‌وفصل مسائل در حین اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری، جلوگیری از خطرات احتمالی و استفاده از فرصت‌های قضایی موجود به ما امکان می‌دهد در چارچوب زمانی بهینه به نتایجی در توسعه کسب‌وکار دست یابیم. مشاوران ما در موسسه میرداماد در تمام مراحل فرآیند سرمایه‌گذاری پشتیبانی لازم را به شما ارائه می‌کنند.

  ویزای همراه برای اعضای خانواده سرمایه‌گذار در کشور سنگاپور

  همسر و فرزندان زیر 21 سال سرمایه‌گذار نیز واجد شرایط درخواست در ویزای سرمایه گذاری سنگاپور و اقامت دائم هستند. متقاضیان مرد مشمول خدمت سربازی می‌شوند.

  والدین و فرزندان بالای 21 سال متقاضی نمی‌توانند شامل درخواست اقامت دائم شوند. بااین‌حال، این دسته از افراد حق دارند به‌منظور دریافت ویزای طولانی‌مدت برای اقوام نزدیک خود با مدت اعتبار 5 سال (Long Term Visit Pass) درخواست دهند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مزایای مهاجرت به سنگاپور  از طریق سرمایه گذاری

  سنگاپور، سوئیس آسیا نامیده می‌شود و در‌حال‌حاضر یکی از محبوب‌ترین کشورها برای زندگی و تجارت است.

  در این کشور، جرم و فساد عملا در سطح بسیار پایین قرار دارد و کیفیت زندگی در آن سطح بسیار بالایی را نشان می‌دهد. زیرساخت‌های توسعه‌یافته و پزشکی آن را در بین پنج کشور برتر جهان قرار داده‌اند.

  دلایل زیادی وجود دارد که سرمایه‌گذاران و کارآفرینان این قلمرو را به‌عنوان مقصدی مطلوب برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره شده است:

  ثبات اقتصادی

  این کشور یک اقتصاد پویای درحال ‌توسعه دارد. برخلاف کشورهای اروپایی که نرخ توسعه اقتصادی آن‌ها به‌ندرت از 2-3٪ فراتر می‌رود، در این کشور می‌توانید چندین برابر بیشتر درآمد داشته باشید. دولت سنگاپور بدهی خارجی ندارد.

  فضای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار مطلوب

  سنگاپور در بین کشورهایی با بالاترین پتانسیل سرمایه‌گذاری در جهان در رتبه‌های برتر برای سهولت انجام تجارت قرار دارد. سرمایه‌گذاری در املاک و پروژه‌های تجاری در این کشور با درجه بالایی از امنیت مشخص می‌شود. قوانین آن منافع سرمایه‌گذاران سایر کشورها را تاحدامکان در نظر می‌گیرد.

  سیاست مالیاتی دوستانه

  در این کشور مالیات‌بردرآمد شرکت 17 درصد است. در عین حال، طرح‌هایی برای معافیت مالیاتی کامل یا جزئی برای شرکت‌های جدید و فعلی وجود دارد.

  بدون مالیات مضاعف

  سنگاپور با بیش از 71 کشور موافقت‌نامه‌هایی را در مورد لغو مالیات مضاعف منعقد کرده است که آن را به یک شریک جذاب برای بسیاری از کشورها تبدیل می‌کند.

  موقعیت جغرافیایی مطلوب

  این کشور یکی از بزرگ‌ترین بنادر جهان در نظر گرفته می‌شود که در قلب جنوب شرقی آسیا واقع شده است. قسمت جنوب شرقی آسیا کشورهایی را در بر دارد که دارای سریع‌ترین رشد اقتصادی هستند. در عین حال، سنگاپور به‌عنوان نوعی ضامن مالی در روابط آسیا با آمریکا و اروپا عمل می‌کند.

  سهولت اخذ ویزای طولانی‌مدت یا اقامت دائم

  شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، واجد شرایط دریافت اقامت دائم سنگاپور (PR) برای خود و اعضای خانواده هستید. بنابراین در کنار محافظت از سرمایه خود، این فرصت را دارید که در کشوری با استاندارد و امنیت بالا زندگی کنید.

  بهترین نوع سرمایه گذاری در سنگاپور

  در این کشور راه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. افراد علاقه‌مند در این زمینه می‌توانند در ثبت شرکت یا خرید اوراق‌قرضه سرمایه‌گذاری کنند. البته مهم‌ترین و محبوب‌ترین سرمایه گذاری در سنگاپور ثبت شرکت در این کشور است که طرف‌داران زیادی دارد.

  بهترین نوع سرمایه گذاری در کشور سنگاپور

  جمع‌بندی

  سنگاپور سومین کشور بزرگ آسیا است و همواره در بین کشورهای برتر در جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی قرار دارد. محبوبیت این قلمرو برای سرمایه‌گذاری مستقیم در آسیا هر سال در‌حال افزایش است. تیم ما در موسسه مهاجرتی میرداماد طیف کاملی از خدمات مشاوره و پشتیبانی را برای سرمایه گذاری در سنگاپور ارائه می‌دهد.

  سوالات متداول

  برای اخذ اقامت ازطریق سرمایه‌گذاری در سنگاپور به چقدر پول لازم است؟

  حداقل برای مسیر سرمایه‌گذاری 2.5 میلیون SGD نیاز است.

  آیا سنگاپور تابعیت دوگانه دارد؟

  متاسفانه سنگاپور تابعیت مضاعف را نمی‌پذیرد.

  چه زمانی می‌توان برای شهروندی سنگاپور ازطریق سرمایه‌گذاری اقدام کرد؟

  پس از داشتن کارت اقامت دائم حداقل به مدت 2 سال

  آیا امکان مهاجرت به سنگاپور  ازطریق سرمایه گذاری و خرید ملک وجود دارد؟

  خیر. متقاضی قبل از خرید ملک باید حداقل 3 سال در این کشور اقامت کرده باشد.

  آیا با سرمایه گذاری در سنگاپور می‌توان برای همسر و فرزندان نیز ویزای همراه گرفت؟

  بله. با انجام سرمایه‌گذاری این امکان وجود دارد.