مهاجرت به اتریش

آیا قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید و به دنبال راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت هستید؟ کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. استاندارد بالای زندگی در اتریش افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند که می‌خواهند کشور محل اقامت خود را تغییر دهند. مهاجرت به اتریش فرصتی برای زندگی در یکی از زیباترین کشورهای اروپا، سرمایه‌گذاری و کار در یک کشور است که ثبات اقتصادی، امکان آموزش کودکان در موسسات آموزشی معتبر و خیلی از موارد دیگر را در اختیار دارد.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  استاندارد بالای زندگی مردم اتریش افراز زیادی را به سمت خودد جذب کرده است

  نگاه کلی به کشور اتریش

  اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور به‌دلیل استانداردهای بالای زندگی، شرایط تحصیل رایگان برای همه دانشجویان، فرصت‌های شغلی مناسب و بسیاری موارد دیگر، هر‌ساله تعداد زیادی مهاجر از کشورهای مختلف دارد. افراد زیادی از سراسر جهان به اخذ اقامت و شهروندی اتریش علاقه‌مند هستند.

  مساحت83878 کیلومترمربع
  جمعیت 8 میلیارد و 822 هزار و 267 نفر
  زبانآلمانی
  همسایه‌های کشور اتریشجمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، ایتالیا، اسلوونی، سوئیس و لیختن‌اشتاین
  پایتختشهر وین
  واحد پولیورو

  راه های مهاجرت به اتریش

  مهاجرت به کشور اتریش از‌طرق مختلفی مانند مهاجرت با روش سرمایه‌گذاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از‌طریق کار، ازدواج و پناهندگی امکان‌پذیر خواهد بود. برای هر روش شرایط و قوانین متفاوت و خاصی وجود دارد که در ادامه توضیح داده شده است.

  مهاجرت تحصیلی به اتریش

  در بین دانشجویان بین المللی، تحصیل در اتریش طرف‌داران بسیاری دارد. یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اتریش شرکت در آزمون ورودی در رشته و مقطع مورد نظر است که در آن میانگین نمرات تحصیلی بررسی می‌شود.

  پذیرش در دانشگاه‌های این کشور حدود 8 تا 16 هفته و اعلام نتیجه حدود 4 تا 6 هفته طول می‌کشد. زبان تحصیل در اکثر دانشگاه‌های اتریش زبان آلمانی است و دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید به این زبان تسلط داشته باشند. البته متقاضیان به ارائه مدرک زبان آلمانی نیازی نخواهند داشت و در‌صورت نیاز می‌توانند دوره‌های زبان آلمانی را در این کشور سپری کنند. دانشجویان با توجه ‌به رشته تحصیلی خود اجازه کار هم‌زمان با تحصیل را دارند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت به اتریش از طریق کار

  افرادی که تجربه کاری لازم را دارند با داشتن دعوت‌نامه از یک کارفرمای اتریشی می‌توانند برای ویزای کار اتریش اقدام کنند. لازم به ذکر است که اخذ این ویزا بر‌اساس سیستم رتبه‌بندی خواهد بود. برخی از مشاغل در اتریش با کمبود مهارت روبه‌رو هستند.

  از معیارهای ارزیابی برای اخذ ویزای کاری می‌توان زبان، سن، سابقه کار و مدارک تحصیلی را نام برد. به افرادی که از دانشگاه‌های اتریش فارغ‌التحصیل می‌شوند، اجازه اقامت یک‌ساله برای اخذ ویزای کار در اتریش داده می‌شود.

  نوع دیگری از مهاجرت اتریش از‌طریق ویزای کاریابی (مهاجرت کاری به اتریش) امکان‌پذیر است. صدور این ویزا برای مدت 6 ماه صورت می‌گیرد. پس از یافتن کار در اتریش و اقامت 4 سال، می‌توانید مشمول مالیات و اقامت دائم در اتریش شوید.

  مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

  یکی از شرایط مهاجرت به کشور اتریش سرمایه‌گذاری است که از این طریق می‌توان تابعیت آن را اخذ کرد. با کاهش نرخ مالیات در این کشور که از 34 درصد به 25 درصد رسیده است، بسیاری از سرمایه‌گذاران قصد مهاجرت به این کشور برای اخذ تابعیت را دارند.

  از جمله الزامات سرمایه‌گذاری در اتریش پرداخت وجه نقد پروژه‌های دولتی از منابع نقدی است که باید حداقل 3 میلیون یورو در آن سرمایه‌گذاری کنید. این مبلغ به ‌حساب دولت اتریش واریز و مسدود می‌شود و تا پایان پروژه حق برداشت از آن را نخواهید داشت. سرمایه‌گذاری در اتریش 4 تا 12 ماه طول می‌کشد. سرمایه‌گذار در این مدت می‌تواند پس از اخذ تابعیت اتریش، پول خود را برداشت کند.

  با کمک وکلای ما در موسسه حقوقی میرداماد، بهتر می‌توانید درک کنید که ویزای سرمایه‌گذاری اتریش شامل چه مواردی می‌شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت در اتریش

  اتباع خارجی حق تاسیس شرکت در اتریش، تصدی پست‌های مدیریتی در شرکت‌ها و همچنین خرید شرکت‌های موجود را دارند. ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی است که برای افرادی که از این طریق اقدام می‌کنند، مزایای بسیار زیادی ایجاد می‌کند. از مزایای آن می‌توان به اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از 5 سال اشاره کرد. اقامت از‌طریق ثبت شرکت مستلزم تاسیس شرکت، اشتغال و کار در آن است. بنابراین اولین قدم در این فرآیند ثبت شرکت در اتریش خواهد بود. هزینه ثبت شرکت برای افرادی که اقامت اتریش را دارند از 1500 تا 2500 یورو و برای افرادی که اقامت ندارند از 2500 تا 4000 یورو متغیر است.

  سرمایه‌گذاری در اتریش از طریق استارت‌آپ

  این نوع اجازه اقامت معمولا برای مهاجران آسان‌تر است. برای این منظور باید یک نوع کسب‌وکار نوآورانه را در کشور اتریش تاسیس کنید. علاوه‌بر این، باید یک طرح تجاری و مدرکی مبنی‌بر حداقل 50 هزار یورو سرمایه اولیه نشان دهید. متقاضیان این روش به شرکت در یک آزمون مبتنی‌بر امتیاز و کسب حداقل 50 امتیاز نیز ملزم هستند.

  سرمایه گذاری در اتریش

  سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی در اتریش

  برای دریافت اجازه اقامت از‌‌طریق خوداشتغالی در اتریش می‌توان از طریق Red-White-Red Cards برای ثبت کسب‌وکار اقدام کرد. برای این منظور باید اسناد متعددی ارائه دهید و حداقل 100 هزار یورو سرمایه داشته باشید. کسب‌وکار شما باید مشاغل بیشتری در اتریش ایجاد و فناوری‌های جدید را وارد کشور کند.

  سرمایه‌گذاری در اتریش از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی

  روش تمکن مالی برای افراد از کشورهای غیراروپایی و منطقه اقتصادی اروپا که استقلال مالی کافی دارند یا مستمری‌بگیر هستند و قصد کار در این کشور را ندارند، بهترین گزینه است. برای دریافت این اجازه اقامت که ویزای خود‌حمایتی نیز نامیده می‌شود باید درآمد ماهانه منظمی داشته باشید. به‌عنوان ‌مثال، مستمری بازنشستگی خارجی، سود حاصل از شرکت‌های خارج از کشور، پس‌انداز، سهام شرکت و غیره که شامل موارد زیر است:

  • مجرد: 2220.52 یورو در ماه
  • زوج یا زوج در شراکت ثبت‌شده: 3503.12 یورو در ماه.
  • هر کودک: 342.62 یورو در ماه

  مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

  ازدواج، یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به اتریش را ممکن می‌سازد. سن ازدواج در اتریش 18 سال است و افراد زیر 18 سال فقط با اجازه قیم می‌توانند ازدواج کنند.

  پس از 6 سال زندگی مشترک با یک شهروند اتریشی و اقامت به‌مدت حداقل 5 سال در خاک این کشور می‌توان برای شهروندی آن درخواست داد. تسلط به زبان آلمانی و همچنین نداشتن سابقه کیفری از جمله موارد مهمی هستند که برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در اتریش لازم خواهد بود.

  روند ازدواج در اتریش

  اولین قدم درخواست ازدواج از‌طریق اداره ثبت ازدواج اتریش برداشته می‌شود. اگر هیچ‌یک از طرفین شهروند اتریش نیستند، باید در وین این کار را انجام دهند، اما اگر یکی از طرفین شهروند اتریش باشد، آن‌گاه می‌توانند ازدواج خود را در خارج از وین ثبت کنند. حداکثر شش ماه قبل از عروسی باید فرم درخواست ازدواج خود را به ثبت برسانند و پس از آن 2 تا 6 هفته زمان می‌برد تا تاریخ عروسی تعیین شود.

  مهاجرت به اتریش از طریق تولد

  طبق قوانین اتریش کودکان متولد‌شده از پدر یا مادر اتریشی حق دریافت شهروندی این کشور را خواهند داشت. حتی اگر کودک در خارج از این کشور متولد شده باشد.

  اتریش اصل خاک را می‌پذیرد و به هر فرزندی که در این کشور به دنیا بیاید تابعیت می‌دهد. البته صرف تولد بچه در اتریش نمی‌تواند گواهی شهروندی محسوب شود. بنابراین فرزندی که از پدر یا مادر اتریشی به دنیا می‌آید شهروند اتریش محسوب خواهد شد. بدیهی است برای اخذ این شهروندی، متقاضی باید برای این موضوع اقدام کند و بدون درخواست، فرزند او این تابعیت را کسب نخواهد کرد.

  مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

  پناهنده فردی است که جانش در کشور خودش به‌دلایل مذهبی، قومیتی، سیاسی یا غیره در خطر قرار دارد و باید کشورش را ترک کند.

  پناهنده در هر کشوری حق مسکن، پوشاک و بیمه درمانی دارد. در اتریش هم این افراد در صورت مجرد بودن از 720-750 یورو در ماه و زوج‌های متاهل از حمایت مالی 950-1000 یورو در ماه برخوردار می‌شوند. با‌این‌حال، بررسی اسناد و مصاحبه با فرد می‌تواند چندین سال طول بکشد.

  به‌دلیل شرایط نامناسب زندگی در کمپ‌ها و در نتیجه نبود امکانات کافی، خطرات، فشارهای مالی و روانی اصلا این روش توصیه نمی‌شود. موسسه مهاجرتی میرداماد به‌هیچ‌وجه مهاجرت به اتریش از‌طریق پناهندگی را توصیه نمی‌کند و در این مورد مشاوره‌ای ندارد.

  هزینه‌های زندگی در اتریش

  یکی از موارد مهمی که در بررسی هزینه مهاجرت به اتریش باید به آن توجه کرد هزینه‌های زندگی در این کشور است. هزینه زندگی در شهرهای مختلف اتریش متفاوت خواهد بود.

  متوسط هزینه زندگی در کشور اتریش برای هر نفر 950 تا 1300 یورو در ماه است که شامل هزینه‌های زیر می‌شود:

  هزینه‌های زندگی در اتریشمبلغ
  هزینه مسکن900 تا 1100 یورو در ماه
  غذا و خوردوخوراک250 یورو در ماه
  آموزش و امور شخصی250 یورو در ماه
  هزینه های زندگی در کشور اتریش

  اقامت دائم و تابعیت پس از مهاجرت به اتریش

  قانون مهاجرت اتریش دارای ویژگی‌هایی است که آن را از سایر کشورها متمایز می‌کند. به‌طور کلی، فرد می‌تواند در این کشور تابعیت دریافت کند، اما این کار زمان و تلاش زیادی می‌طلبد.

  پس از گذشت 10 سال از اخذ مجوز اقامت، هر کسی می‌تواند برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کند. درعین‌حال، دلایلی که در زمان صدور اجازه اقامت موقت معتبر بودند باید حفظ شوند. اگر یک خارجی 30 سال در اتریش زندگی کرده باشد، بدون هیچ قید‌و‌شرطی می‌تواند پاسپورت بگیرد.

  دوره تضمین ده‌ساله فقط برای متخصصان در زمینه‌های خاص کاری یا افراد ثروتمندی اعمال می‌شود که درآمد خود را از کشورهای دیگر دریافت می‌کنند.

  در‌صورت کار یا سرمایه‌گذاری، پس از 5 سال کار و پرداخت مالیات می‌توانید مقیم دائم اتریش شوید و پس از مجموع 6 تا 10 سال امکان دریافت شهروندی وجود خواهد داشت. اگر در اتریش تحصیل‌کرده‌اید باید توجه داشته باشید که تحصیل به‌تنهایی اجازه اخذ اقامت دائم و تابعیت اتریش را به شما نمی‌دهد، اما یک سال پس از فارغ‌التحصیلی به شما فرصت داده خواهد شد و باید در این یک سال کار و مراحل را طی کنید.

  از دست‌ دادن حق اقامت دائم در اتریش

  متاسفانه امکان ازدست‌دادن اقامت دائم اتریش وجود دارد. دلایل احتمالی شامل ماندن در خارج از اتحادیه اروپا برای بیش از 12 ماه متوالی یا عدم زندگی در این کشور به‌مدت شش سال است. در‌صورت ارتکاب جرائم جنایی یا بر هم ‌زدن یا امنیت عمومی، این احتمال وجود خواهد داشت که اقامت خود را از دست بدهید.

  ازآنجایی‌که این کشور زیاد پذیرنده مهاجران نیست، قوانین نسبتا سخت‌گیرانه‌ای دراین‌خصوص دارد. به همین دلیل توصیه ما به عزیزانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند این است که از مشاوره یک وکیل برای فرآیند مهاجرت خود استفاده کنند تا در روند مهاجرت خود با مشکلی مواجه نشوند. شما عزیزان می‌توانید با اطمینان کامل امور مهاجرتی خود را به تیم حرفه‌ای مشاوران میرداماد ارجاع دهید.

  مزایای مهاجرت به کشور اتریش

  سیستم آموزشی و تحصیل رایگان از اصلی‌ترین ویژگی‌های مثبت زندگی در اتریش به‌حساب می‌آید. اگر به زبان آلمانی مسلط باشید، این امکان را خواهید داشت که بدون پرداخت شهریه و به‌صورت رایگان در بهترین مدارس و دانشگاه‌های اتریش تحصیل کنید. یکی دیگر از مزایای اتریش مهاجرت پایین‌بودن نرخ بیکاری و بحران نیروی کار در این کشور است.  

  عدم اهمیت سن و فاصله تحصیلی یکی از عوامل مهمی به‌شمار می‌رود که راه را برای مهاجرت خانوادگی از‌طریق تحصیل در اتریش هموار می‌کند. موقعیت جغرافیایی این کشور و همسایگی آن با سوئیس، لیختن‌اشتاین، آلمان، ایتالیا، مجارستان، جمهوری چک، اسلواکی و اسلوونی دیگر نکات مثبت زندگی در اتریش را به خود اختصاص می‌دهند. اتریش با داشتن سیستم بهداشتی قوی، امنیت اجتماعی و کیفیت بالای زندگی در ده سال گذشته به‌عنوان بهترین کشور از‌نظر شاخص‌های مختلف زندگی شناخته می‌شود.

  جمع‌بندی

  راه‌های قانونی زیادی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد. پروسه مهاجرت به این کشور همچون کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل و… با یکدیگر متفاوت هستند. اگر علاقه‌مند به زندگی در این کشور هستید، قبل از هر اقدامی با وکلای ما در موسسه حقوقی میرداماد تماس بگیرید و مشاوره تلفنی رایگان در مورد روش‌های مهاجرت به کشور اتریش دریافت کنید.

  سوالات متداول

  شرایط مهاجرت به اتریش چیست؟

  مهاجرت به اتریش از طریق کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، خوداشتغالی، ازدواج و تولد امکان‌پذیر است.

  آیا اتریش گزینه خوبی برای مهاجرت است؟

  شما می‌توانید پس از 5 سال اقامت در اتریش از اقامت دائم برخوردار شوید. بنابراین اتریش می‌تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت باشد.

  هزینه زندگی در اتریش چقدر است؟

  هزینه زندگی در اتریش بین 950 تا 1300 یورو در ماه متغیر است.

  ارزان‌ترین راه مهاجرت به کشور اتریش چیست؟

  اخذ ویزای کار در اتریش را می‌توان یکی از ارزان‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور دانست.

  مقالات مرتبط

  دانشگاه های اتریش

  دانشگاه های اتریش

  اتریش، یکی از کشور‌های برتر در زمینه آموزش و تحصیلات است و دانشگاه‌‌ های اتریش نیز در سراسر جهان از اعتبار بالایی برخوردار هستند. بسیاری از این دانشگاه‌ها رتبه بالایی در رتبه‌بندی دانشگاهی QS  دارند و امکانات آموزشی باکیفیتی را...

  ویزای کار اتریش

  ویزای کار اتریش

  ااگر قصد مهاجرت کاری به اتریش را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کار اتریش، آماده ارائه خدمات ویزای کار این کشور از صفر تا صد به...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

  در بین کشورهای اروپایی، اتریش از‌نظر دانشگاهی و تحقیقاتی یکی از پیشتازان است. دانشگاه‌های این کشور از دانشجویان خارجی به‌ویژه در زمینه تحقیقاتی برای تحصیل پزشکی در اتریش استقبال می‌کنند. دانشگاه‌های پزشکی اتریش از‌نظر بین‌المللی شهرت بالایی دارند. شرایط تحصیل...

  اخذ تابعیت و شهروندی اتریش

  اخذ تابعیت و شهروندی اتریش

  اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی است که کیفیت زندگی بسیار بالایی را به مردم خود ارائه می دهد. اتریش با جاذبه‌ های طبیعی شگفت ‌انگیز و اقتصاد توسعه‌ یافته و باثبات از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است. ترکیبی...

  ویزای تحصیلی اتریش

  ویزای تحصیلی اتریش

  اگر قصد تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور...