نگاه کلی به اداره مهاجرت آلمان

فدارال مهاجرت و پناهندگان آلمان (به آلمانی: Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) یا اداره مهاجرت آلمان یک سازمان دولتی می‌باشد که وظیفه آن اداره سیستم تابعیت و مهاجرتی کشور آلمان است. این اداره در شهر نورنبرگ قرار دارد که علاوه بر اینکه خدمات مختلفی را در رابطه با ثبت مهاجران و صدور ویزا انجام می‌دهد، کار رسیدگی به کیس‌های پناهندگی را نیز به عهده دارد. به طور کلی می‌توان گفت همه افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، برای انجام تمام کارهای خود از جمله اخذ ویزا، اقامت، دریافت حق شهروندی و حتی پناهندگی باید به این سازمان مراجعه کرده و با مسئولان BAMF در ارتباط باشند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  خدمات اداره مهاجرت آلمان

  افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان و اخذ اقامت این کشور را دارند، در درجه اول باید با قوانین و فرهنگ این کشور آشنا شوند تا به راحتی بتوانند در جامعه جدید ادغام شده و مانند شهروندان آلمانی در این کشور زندگی کنند. از این رو برای بیشتر ایرانیان که با فرهنگ آلمان آشنایی ندارند و یا سایر افرادی که از دیگر کشورها به آلمان پناهنده شده‌اند، فرایند ادغام بسیار سخت و پیچیده خواهد بود. اداره مهاجرت آلمان در این زمینه نقش بسیار مهمی دارد و یکی از خدمات اصلی آن کمک به مهاجران برای آشنایی با زبان و فرهنگ و قوانین آلمانی است تا با در نظر گرفتن ارزش‌های جامعه بتوانند در آلمان زندگی کنند.

  از دیگر خدمات مهم  وزارت مهاجرت آلمان می‌توان به کمک به مهاجران برای یافتن مسکن مناسب، شغل و تحصیل در دوره‌های مختلف، اشاره کرد. علاوه بر این حمایت از مهاجرین برای یافتن مسکن، شغل و تحصیل و همچنین ارائه دوره‌های مربوط به مسائل حقوقی، اجتماعی و فرهنگی از جمله خدمات این سازمان است.

  دفتر فدرال یا اداره مهاجرت BAMF در آلمان، علاوه بر اینکه مسئول رسیدگی به درخواست‌های پناهندگی است و وظیفه حمایت از پناهندگان را دارد، همچنین نقش مهمی در آموزش و راهنمایی‌های مهاجران برای ادغام در جامعه آلمان را نیز دارد، وظایف این اداره به بخش‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود که برخی از خدمات آن شامل موارد زیر است: 

  • توضیح  پیش شرط‌های زندگی در کشور آلمان به مهاجران
  • ارائه تمامی خدماتی که به اخذ و صدور ویزا مربوط می‌شود
  • تمدید ویزا و اقامت مهاجران
  • ارائه راهنمایی و مشاوره به صورت تلفنی و آنلاین به شهروندان اتحادیه اروپا
  • مشاوره و راهنمایی مهاجران جدید آلمان با سرویس (Pro Recognition)
  • ثبت تغییرات آدرس محل زندگی مهاجران

  وظایف اداره مهاجرت آلمان

  وظایف اصلی که برای اداره مهاجرت و پناهندگی در سایت اداره مهاجرت المان ذکر شده است، شامل موارد زیر می‌شود:

  • پذیرش پناهندگان: اداره مهاجرت آلمان وظیفه پذیرش و بررسی درخواست‌های پناهندگی را به عهده دارد. این اداره با بررسی مدارک و مستندات و همچنین مصاحبه‌هایی که انجام می‌دهد، تصمیم نهایی را در رابطه با وضعیت کلی پناهندگان می‌گیرد و نتایج را به مقامات مرتبط اطلاع می‌دهد.
  • مهاجرت و صدور ویزا: اداره مهاجرت کشور آلمان همچنین وظایفی مانند بررسی پرونده‌های مهاجرت قانونی که شامل مهاجرت کاری به آلمان، تحصیلی و خانوادگی می‌شود و همچنین فرایند صدور ویزا را عهده‌دار است.
  • اخذ اقامت: اتباع کشورهای خارجی که در آلمان زندگی می‌کنند برای انجام کارهایی مانند اخذ اقامت یا تمدید آن و همچنین اخذ تابعیت آلمان، باید به این اداره مراجعه کنند.
  • راهنمایی برای ادغام مهاجران: یکی دیگر از وظایف اداره مهاجرت آلمان این است راهنمایی‌های لازم برای آشنایی با فرهنگ و جامعه آلمانی را به مهاجران قانونی و پناهندگان ارائه دهد، تا فرایند ادغام با شهروندان و جامعه آلمانی راحت‌تر انجام شود. 
  وظایف اداره مهاجرت آلمان

  سایت اداره مهاجرت آلمان

  اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در رابطه با خدمات اداره مهاجرت کشور آلمان هستید، بهتر است به سایت رسمی اداره مهاجرت آلمان مراجعه کنید و با خدماتی که این اداره ارائه می‌دهد، آشنا شوید. پس از بررسی خدمات و اطلاعات ارائه شده، می‌توانید درخواست خود را به اداره مهاجرت اعلام نمایید.

  آدرس سایت اداره مهاجرت آلمان https://teheran.diplo.de/ir-fa است که متقاضیان می‌توانند اطلاعات درج شده در سایت را هم به زبان آلمانی و هم فارسی مطالعه کنند. همچنین در صفحه اصلی سایت منویی وجود دارد که با کلیک روی آن می‌توانید با وظایف این اداره آشنا شده و اطلاعات خود را ارتقا دهید. مطالعه کلی سایت اداره مهاجرت کشور آلمان برای تمامی افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان یا ویزای کاری و تمدید اقامت و اخذ شهروندی را دارند، ضروری است. حتی اگر کل فرایند اخذ ویزا و‌مهاجرت خود را به کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی اصطهباناتی سپرده باشید نیز، مطالعه سایت و اطلاع از خدمات این اداره ضروری می‌باشد.

  آدرس اداره مهاجرت آلمان

  اداره امور مهاجرت کشور آلمان در شهر نورنبرگ قرار دارد. بهتر است توجه داشته باشید که برای انجام خدمات و رسیدگی به درخواست ویزا و یا تمدید اقامت، نیازی به مراجعه حضوری به این اداره نیست. شما تنها با مراجعه به سفارت آلمان می‌توانید درخواست خود را ثبت کرده و مدارک مورد نیاز را برای مهاجرت کاری،  مهاجرت تحصیلی به آلمان و یا اخذ ویزا ارائه کنید تا مدارک شما به این اداره در آلمان ارجاع داده شده و به آن‌ها رسیدگی شود. افرادی که اقامت موقت آلمان را دارند و در این کشور زندگی می‌کنند، برای تمدید ویزا و یا رسیدگی به امورات اقامتی خود می‌توانند به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی به اداره مهاجرت آلمان در شهر نورنبرگ مراجعه کنند.

  • تلفن اداره مهاجرت کشور آلمان:0-049911943
  • فکس اداره مهاجرت کشور آلمان: 10000-049911943

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  آدرس ایمیل اداره مهاجرت آلمان

  برای مراجعه به اداره یا سفارت آلمان ابتدا باید درخواست خود را از طریق سایت اعلام نمایید تا وقت قبلی خود را تعیین کنید. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت اداره مهاجرت یا سایت سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران، اطلاعات مربوطه به تماس، ایمیل و آدرس را دریافت نمایید و از این طریق با مسئولان سفارت در ارتباط باشید. آدرس ایمیل اداره مهاجرت آلمان service@bamf.bund.de است که در صورت شلوغ بودن سفارت و اداره مهاجرت برای تعیین وقت و رسیدگی به پرونده ویزا، می‌توانید از این طریق اقدام کنید. همچنین به دلیل پیچیدگی فرایند مهاجرت و طولانی بودن پروسه اخذ ویزا و دریافت وقت سفارت می‌توانید از کارشناسان حقوقی باتجربه موسسه میرداماد در این زمینه کمک بگیرید. 

  هزینه خدمات اداره مهاجرت آلمان

  در صورتیکه از مزایای شهروندی، بیکاری و یا هزینه‌های زندگی استفاده می‌کنید، نیازی به پرداخت هزینه‌های درخواست خدمات از اداره مهاجرت المان نخواهید داشت. همچنین اگر به دلیل شرایط مالی توانایی پرداخت این هزینه‌ها را نداشته باشید، از پرداخت هزینه خدمات اداره مهاجرت کشور آلمان معاف خواهید بود. برخی از هزینه‌های خدمات اداره مهاجرت کشور آلمان به صورت زیر است:

  هزینه دوره‌های آموزشی به ازای هر واحد۲.۲۹ یورو
  مجموع هزینه‌های دوره‌های آموزشی۱۵۴۰ تا ۱۶۰۳ یورو
  هزینه دریافت تابعیت برای هر بزرگسال۲۵۵ یورو
  هزینه دریافت تابعیت برای افراد زیر ۱۸ سال۵۱ یورو
  هزینه دریافت اقامت بیش از یک سال۶۰ تا ۱۱۳ یورو
  هزینه دریافت گواهی موقت اقامت۱۳ یورو
  هزینه تمدید ویزا بزرگسال۶۰ یورو
  هزینه تمدید ویزا زیر ۱۸ سال۳۰ یورو

  خدمات آنلاین اداره مهاجرت آلمان

  به طور کلی خدمات آنلاین اداره مهاجرت کشور آلمان که به متقاضیان ارائه می‌دهد، شامل موارد زیر است: 

  • صدور مجوز اقامت در آلمان
  • تمدید ویزای تحصیلی و شغلی
  • ارائه راهنمایی‌های لازم به مهاجران در رابطه با قوانین کشور
  • صدور مجوز سکونت برای پناهندگان

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  نحوه تعیین وقت از اداره مهاجرت آلمان

  به طور کلی سه روش برای تعیین وقت از اداره مهاجرت کشور آلمان وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

  • مراجعه به وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کشور آلمان
  • تماس تلفنی با اداره مهاجرت با شماره تلفن ۰۴۹۹۱۱۹۴۳-
  • مراجعه حضوری به دفتر اداره مهاجرت کشور آلمان واقع در نورنبرگ

  دریافت وقت از اداره مهاجرت آلمان

  یکی از چالش‌های اصلی افرادی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، دریافت وقت از اداره مهاجرت می‌باشد اما با توجه به شلوغ بودن تایم‌های سفارت، معمولا زمان زیادی می‌برد تا یک وقت ملاقات یا مصاحبه سفارت رزرو کنید. در صورتی که درخواست خود را از سایت اداره مهاجرت و یا ایمیل ثبت کنید، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا به آن رسیدگی شود. برای همین منظور و با توجه به برنامه و هدف خود از مهاجرت، باید برای دریافت وقت سفارت، برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید. کمک گرفتن از یک وکیل مجرب و موسسه‌ مهاجرتی می‌تواند به شما کمک کند تا پروسه مهاجرت خود را در زمان کمتری طی کنید، علاوه بر این احتمال موفقیت اخذ ویزا را نیز برای شما افزایش می‌دهد.

  دریافت وقت از اداره مهاجرت آلمان

  سخن پایانی

  همانطور که گفتیم، اداره مهاجرت کشور آلمان یک سازمان دولتی است که وظیفه اصلی آن اداره سیستم تابعیت و مهاجرتی کشور آلمان است. این اداره در شهر نورنبرگ واقع شده و علاوه بر اینکه خدمات مختلفی را در رابطه با ثبت مهاجران و صدور ویزا انجام می‌دهد، کار رسیدگی به کیس‌های پناهندگی، تمدید اقامت و مشاوره و راهنمایی مهاجران برای ادغام با جامعه آلمان را نیز بر عهده دارد. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، می‌توانید با مراجعه به وب سایت اداره مهاجرت کشور آلمان اطلاعات مورد نیاز در زمینه‌ مهاجرت و اخذ ویزا را کسب کرده و برای تسهیل پروسه مهاجرت خود نیز می‌توانید از کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد کمک بگیرید.

  سوالات متداول

  اداره مهاجرت آلمان چه وظیفه‌ای دارد؟

  از جمله وظایف اداره مهاجرت کشور المان می‌توان به انجام کارهای اقامتی، صدور انواع ویزا و بررسی کیس‌های پناهندگی اشاره کرد.

  اداره مهاجرت کشور آلمان چه خدماتی ارائه می‌کند؟

  صدور مجوز اقامت، تمدید ویزاهای تحصیلی و کاری، صدور ویزا برای شهروندان اتحادیه اروپا و صدور مجوز اسکان برای پناهندگان از جمله خدمات این اداره می‌باشد.

  ایمیل اداره مهاجرت کشور آلمان چیست؟

  شما می‌توانید با ایمیل service@bamf.bund.de با اداره مهاجرت کشور آلمان در ارتباط باشید. 

  مقالات مرتبط

  معرفی اداره مهاجرت آلمان

  معرفی اداره مهاجرت آلمان

  فدارال مهاجرت و پناهندگان آلمان (به آلمانی: Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) یا اداره مهاجرت آلمان یک سازمان دولتی می‌باشد که وظیفه آن اداره سیستم تابعیت و مهاجرتی کشور آلمان است. این اداره در شهر نورنبرگ قرار دارد که علاوه بر...

  مختصری درباره ویزای همراه آلمان

  مختصری درباره ویزای همراه آلمان

  اتباع کشورهای خارجی (کشورهای به غیر از اتحادیه اروپا) که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، اغلب مایلند اعضای خانواده‌شان را همراه خود به آلمان بیاورند و به طور موقت یا دائم در آلمان اقامت کنند. مقامات مهاجرت در...

  دلایل مهاجرت به آلمان

  دلایل مهاجرت به آلمان

  مهاجرت به آلمان، یکی از مسائل بین‌المللی مهم در دنیای امروز است. با ورود مهاجران از سراسر جهان به این کشور، آلمان به یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در اروپا تبدیل شده است. عوامل مختلفی نظیر فرصت‌های شغلی، آموزش، خدمات...

  انواع بیمه در آلمان

  انواع بیمه در آلمان

  شرایط بیمه در آلمان بیمه در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور الزامی است. سیستم بیمه آلمان تنوع زیادی دارد و انواع مختلفی از بیمه را شامل می‌شود. سیستم بیمه در...

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی، حقی است که برای حفاظت از افرادی که از شرایط سخت و غیرانسانی، مانند جنگ، تعقیب قضایی یا آزار و اذیت در کشور خود فرار می ‌کنند، در نظر گرفته شده است. این مفهوم، که بر اساس کنوانسیون ژنو...

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان بر اساس قوانین بین ‌المللی و اتحادیه اروپا تنظیم شده است. افرادی که در کشور خود با خطر جدی آزار و اذیت یا آسیب روبرو هستند، می ‌توانند درخواست پناهندگی ارائه دهند. فرایند بررسی درخواست ‌های...

  وکیل مهاجرت به آلمان

  وکیل مهاجرت به آلمان

  در دنیای پیچیده امروزی، مهاجرت به کشوری دیگر می ‌تواند یکی از مهم ‌ترین تصمیمات زندگی افراد باشد. آلمان، با داشتن اقتصادی قوی و فرصت ‌های تحصیلی و کاری گسترده، هدف بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است. اما مسیر...

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  آلمان به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم جامع رفاه اجتماعی، از دیرباز مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ، و هامبورگ گران ‌تر و هزینه زندگی در آلمان در این...

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  زندگی در آلمان می‌ تواند تجربه‌ای غنی و متنوع  برای هر فرد باشد. مزایا و معایب زندگی در آلمان بسیار متنوع و گسترده است و می تواند انتخاب این کشور برای مقصد نهایی مهاجرت را کمی پیچیده کند. آلمان با...

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  دلایل مختلفی برای مهاجرت به اروپا و کشور‌های صنعتی این قاره وجود دارد. راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و دستیابی به درآمد بالا دو دلیل اصلی برای افزایش تقاضای ورود به آلمان هستند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که راحت‌...

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم در آلمان یکی از گزینه‌ های محبوب برای افرادی است که می ‌خواهند به عنوان مقیم در این کشور زندگی کنند. آلمان با اقتصاد پویا، زیرساخت ‌های عالی، و سیستم آموزشی و بهداشتی فوق ‌العاده، یکی از مقاصد...

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا کمتر است. با این حال، هزینه زندگی در آلمان بسته به شهر محل زندگی، سبک زندگی و میزان درآمد متفاوت است. در این بین شهرهایی در آلمان وجود دارند...

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  در صورتی که قصد دارید تا ویزا کشور آلمان را دریافت می‌کنید، به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل رشد شدن و ریجکت ویزای آلمان مواجه شوید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دلایل رفع...

  امتحان شهروندی آلمان

  امتحان شهروندی آلمان

  برای افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند و تصمیم به ادامه‌ی زندگی در آن کشور را دارند، دریافت تابعیت یک اتفاق سرنوشت ساز است که فرصت‌های ویژه‌ای را برای آنها فراهم می‌کند از جمله حق خرید خانه، شرکت در...

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سفارت و کنسولگری برخی از کشورهای پرتقاضای جهان برای...

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. سوالات بسیاری در این زمینه برای متقاضیان مطرح است، از جمله اینکه شرایط گرفتن تابعیت...

  هر آنچه باید در مورد کارت شانس آلمان بدانید!

  هر آنچه باید در مورد کارت شانس آلمان بدانید!

  دولت آلمان  برای اینکه بتواند شرایط مهاجرت به آلمان را برای متقاضیان بهبود ببخشد و به سازماندهی نیروی کار خارجی بپردازد، طرحی را به نام کارت شانس المان تصویب کرد. این کشور صنعتی با کمبود نیروی کار مواجه است و...

  نظرات کاربران