ویزای تحصیلی آلمان

اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. محبوبیت آلمان در میان دانشجویان بین المللی به طور مداوم در حال افزایش است، به ویژه از زمانی که این کشور هزینه های تحصیل برای آموزش عالی را لغو کرد. همچنین، موانع زبان برای تحصیل در دانشگاه های آلمان در حال کاهش است، زیرا بیش از 1.300 برنامه کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می ‌شوند که به طور خاص برای دانشجویان بین ‌المللی طراحی شده اند. در مقاله پیش رو ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم و ضروری در مورد ویزای تحصیلی آلمان می پردازیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  انواع ویزای تحصیلی آلمان

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دوره های کوتاه مدت یا طولانی مدت تحصیلی و آموزشی آلمان می توانند یکی از انواع ویزاهای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. به طور کلی 3 نوع اصلی ویزای تحصیلی کشور آلمان وجود دارد:

  ویزای متقاضی دانشجویی  student applicant visa

  ویزای متقاضی دانشجویی student applicant visa مجوزی است که برای ورود به آلمان نیاز دارید، در صورتی که هنوز در دانشگاه های این کشور پذیرفته نشده اید. اگر علاقه مند به بازدید از پردیس های دانشگاهی آلمان، بررسی فرصت های تحصیلی و آشنایی با رشته ها و برنامه های تحصیلی دانشگاه های آلمان هستید، پس این ویزا برای شما مناسب است. مدت زمان پردازش ویزای متقاضی دانشجویی student applicant visa چند ماه است. مدت زمان اعتبار این ویزاي تحصیلي المان تا 3 ماه است و قابل تمدید اختیاری تا 6 ماه می باشد.

  ویزای دانشجویی Student Visa

  دانشجویان بین المللی که در یک برنامه تحصیلی در دانشگاه های آلمان یا دوره های مقدماتی تحصیلی پذیرفته شده اند، می توانند از طریق ویزای تحصیل آلمان Student Visa  برای اهداف تحصیلی وارد آلمان شوند. مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کشور آلمان 3 ماه است. پس از تمام شدن مدت اعتبار 3 ماه اولیه، دانشجویان باید برای ادامه تحصیل در این کشور مجوز اقامت تحصیلی را دریافت کنند. ویزای دانشجویی آلمان Student Visa  محبوب ترین نوع ویزا در آلمان است.

  ویزای دوره زبان Language Course Visa

  دانشجویان بین المللی که قصد شرکت در دوره ها و کورس های زبان آلمانی در کالج های آلمان را دارند، باید ویزای دوره زبان Language Course Visa را دریافت کنند. مدت زمان اعتبار ویزای دوره زبان آلمانی حداکثر تا یک سال است.

  ویزای تحصیلی آلمان برای دانشجویان ایرانی

  آلمان بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی می باشد. دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آلمان باید ویزاي تحصیلي المان دریافت کنند. بر اساس اطلاعات موجود در وب سایت های سفارت و کنسولگری آلمان در ایران متقاضیان ایرانی برای ثبت نام در یک برنامه تحصیلی تمام وقت در دانشگاه های کشور آلمان به اخذ ویزای زیر نیاز دارند:

  • ویزای  Visum zu Studienzwecken نوع  D

  نحوه درخواست برای ویزای نوع D برای دانشجویان ایرانی

  دانشجویان ایرانی برای مهاجرت به آلمان و اخذ ویزای تحصیل برای درخواست وقت سفارت آلمان در ایران باید وقت قبلی رزرو کند. علاوه بر این باید فرم درخواست را به صورت آنلاین تکمیل و آن را پرینت کنند. همچنین به موقع در دفتر ویزا برای وقت مصاحبه خود برای ارسال درخواست حاضر شوند. از مدارک لازم و شرایط ویزای تحصیلی آلمان و درخواست ویزا دانشجویی آلمان از نوع D موارد زیر را می توان نام برد:

  وجود سپرده در حساب بانکی مسدود شدهالزامی است
  مصاحبه ویزانیاز است
  سوابق و تاریخچه سفر به کشورهای خارجینیاز نیست
  مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کشور آلمان از نوع Dتا 3 سال
  هزینه اخذ ویزا75 یورو
  هزینه استاندارد اخذ Visum zu Studienzwecken  ویزای نوع  D75 یورو
  دارا بودن تمکن مالی کافیالزامی است
  میزان تمکن مالیاثبات دارا بودن ماهانه در حدود 934 یورو و سالانه در حدود 11.208 یورو برای تامین هزینه های زندگی و اقامت در آلمان
  هزینه های اضافینیاز نیست
  بیمه درمانی سلامتالزامی است
  دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی یا آلمانیالزامی است
  دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی برای ایرانی هاالزامی است
  ارائه آزمایش و معاینه های پزشکینیاز نیست
  ارائه آزمایش ها و معاینه های پزشکی برای ایرانی هانیاز نیست
  تست های بیومتریک (انگشت نگاری و اسکن)الزامی است
  گواهی عدم سوء پیشینه و سوابق جرم و جنایتنیاز نیست
  مدارک و آدرس اقامت در آلماننیاز نیست
  هزینه دریافت ویزای تحصیلی کشور المان 75 یورو است .

  مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آلمان

  چگونه می توانم برای تحصیل کارشناسی در آلمان یا سایر مقاطع ویزای دانشجویی دریافت کنم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که روش درخواست ویزای تحصیلی المان ممکن است بر اساس ملیت دانشجویان متفاوت باشد. با وجود این، برای دریافت ویزای تحصیل آلمان باید هفت مرحله ساده را بگذرانید:

  • سفارت یا کنسولگری آلمان مسئول درخواست ویزای دانشجویی را پیدا کنید.
  • به وب سایت سفارت یا کنسولگری آلمان مراجعه کنید، به بخش “ویزای ملی” National Visa /”ویزای بلندمدت Long Term Visa” بروید، روی دسته “ویزای دانشجویی student visa” کلیک کنید و شرایط ویزای تحصیلی آلمان را بررسی کنید.
  • وقت ویزا را رزرو کنید.
  • مدارک مورد نیاز را ارسال کنید.
  • در روز وقت ویزا در سفارت یا کنسولگری آلمان، همه مدارک لازم را به سفارت/کنسولگری ببرید و آن ها را تحویل دهید.
  • هزینه ویزای تحصیلی کشور آلمان را پرداخت کنید.
  • مراحل مصاحبه را طی کنید.
  • منتظر اعلام نتایج باشید.

  کارگزاری ویزامتریک آلمان خدمات مربوط به اخذ ویزای تحصیلی را ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله مربوط به آن را در سابت میرداماد مطالعه فرمایید.

  تمکن مالی برای ویزاي تحصیلي آلمان

  برای تحصیل پزشکی در آلمان و سایر رشته های تحصیلی، هنگامی که به عنوان دانشجو وارد یک کشور خارجی می شوید، این کشور از شما می خواهد که پول کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در طول تحصیل داشته باشید. در واقع از شما می خواهند که مدرکی مبنی بر ثبات مالی به عنوان الزام درخواست ویزا ارائه دهید. این یکی از مهمترین الزامات و شرایط ویزای تحصیلی المان است، بنابراین عدم رعایت صحیح آن منجر به ریجکت ویزا می شود. از سال 2022، مبلغ اجباری برآورد شده برای پوشش هزینه های زندگی یک دانشجو 11.208 یورو در سال است. این بدان معناست که یک دانشجو برای زندگی راحت در آلمان باید حداقل 934 یورو در ماه داشته باشد. رایج ترین راه برای اثبات ثبات مالی به سفارت آلمان از طریق یک حساب مسدود شده آلمانی است که از طریق آن می توانید مبلغی معادل 934 یورو در ماه و نه بیشتر برداشت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه فرمایید.

  آیا برای تحصیل به ویزای دانشجویی آلمان نیاز دارم؟

  در پاسخ به این سوال که برای تحصیل در کشور آلمان به ویزای دانشجویی نیاز دارید یا خیر به ملیت و شهروندی شما بستگی دارد. در واقع کشورها بر اساس نیاز به ویزای تحصیل آلمان به 3 گروه تقسیم می شوند که عبارت اند از:

  کشورهای گروه اولکشورهای گروه دومکشورهای گروه سوم
  بدون نیاز به اخذ ویزای تحصیلیبدون نیاز به اخذ ویزای تحصیلینیاز به اخذ ویزای تحصیلی
  بدون نیاز به مجوز اقامتنیازمند مجوز اقامت پس از ورودهمواره نیازمند ویزای دانشجویی و مجوز اقامت
  دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس نیازی به ویزا ندارند. دانشجویان این کشورها می توانند با شناسه ملی خود وارد آلمان شوند و نیازی به گذراندن هیچ گونه پروسه درخواست ویزا قبل از مهاجرت به آلمان ندارند. تنها مرحله بوروکراتیکی که باید انجام دهند این است که پس از ورود به آلمان آدرس خود را در اداره ثبت نام مقیم (Einwohnermeldeamt) ثبت کنند.دانشجویان از کشورهای استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، نیوزیلند، جمهوری کره، ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، آندورا، برزیل، السالوادور، هندوراس، موناکو و سن مارینو برای ورود به آلمان نیازی به ویزا ندارند. فقط برای گذراندن هرگونه پروسه درخواست ویزا قبل از مهاجرت به آلمان باید آدرس خود را در اداره ثبت نام مقیم (Einwohnermeldeamt) ثبت کنند و ظرف 90 روز پس از ورود به آلمان برای اجازه اقامت اقدام کنند.دانشجویان از دیگر کشورهای جهان برای ورود به آلمان نیاز به ویزا دارند. دانشجویان باید برای ویزا در کشور محل اقامت خود اقدام کنند. پس از ورود به آلمان باید آدرس خود را در اداره ثبت نام مقیم (Einwohnermeldeamt) ثبت و اجازه اقامت خود را دریافت کنند.

  در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات در مورد ویزای دانش آموزی آلمان هستید می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه فرمایید.

  مدارک لازم برای درخواست پذیرش دانشگاه های آلمان

  قبل از شروع به جمع ‌آوری تمام مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل در مقاطع تحصیلی در آلمان، باید بررسی کنید که آیا مدارک شما با مدارک درخواستی دانشگاه با HZB (Hochschulzugangsberechtigung) مطابقت دارد. متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا و یا EEA به جای تطابق مدارک خود با مدارک درخواستی دانشگاه باید در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنند. پس از این مرحله باید فرآیند خاصی به نام Numerus Clausus  را بررسی کنند که یک فرآیند کامل و بر اساس انتخاب متقاضیان است. در مرحله آخر متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • کپی تایید شده مدرک تحصیلی
  • ترجمه رسمی سوابق تحصیلی و ریزنمره ها
  • عکس در اندازه عکس پاسپورت
  • کپی پاسپورت با اعتبار کافی
  • مدرک مهارت زبان آلمانی و یا انگلیسی
  • فرم انگیزه نامه سفارت آلمان
  • گواهی تمکن مالی با اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در آلمان
  • اثبات مهارت های انگلیسی یا آلمانی
  • اگر قصد تحصیل به زبان آلمانی را در دانشگاه های کشور آلمان دارید، باید گواهینامه یا مدرکی ارائه دهید که ثابت کند می توانید امتحانات خود را به این زبان مدیریت کنید. به همین دلیل باید دارای یکی از مدارک زبان آلمانی زیر باشید:
  • DSH  آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه که فقط در آلمان برگزار می شود.
  • TestDaF   که در 90 کشور در سراسر جهان برگزار می شود.
  • اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را در دانشگاه های کشور آلمان دارید، باید گواهینامه یا مدرکی ارائه دهید که ثابت کند می توانید امتحانات خود را به این زبان مدیریت کنید. به همین دلیل باید دارای یکی از مدارک زبان انگلیسی زیر باشید:
  • آزمون مهارت زبان انگلیسی آیلتس IELTS English proficiency test
  • آزمون تافل مهارت زبان انگلیسی TOEFL English proficiency test
  موسسه میرداماد خدماتت مهاجرتی برای اخذ ویزای دانشجوی کشور المان می دهد

  خدمات موسسه میرداماد برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان

  مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان کمک می کنند تا متقاضیان ایرانی در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه پذیرش تحصیلی و در نهایت ویزای دانشجویی را دریافت کنند. از جمله خدمات موسسه ما می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور اشاره کرد. اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید.

  مدارک مورد نیاز برای ويزاي تحصيلي المان

  برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در یکی از دانشگاه های آلمان، باید یکی از ویزاهای ذکر شده در این مقاله را دریافت کنید. برای درخواست اخذ ویزاي تحصیلي المان ارائه مدارک و اسناد زیر الزامی است. البته این فهرست به هیچ وجه کامل نیست و بر اساس ملیت و نوع ویزا ممکن است مدارک دیگری مورد نیاز باشد:

  • بیمه درمانی با پوشش بیمه کامل برای ثبت نام در دانشگاه (بیمه های سلامت عمومی از کشورهای اتحادیه اروپا  EEA، بوسنی و هرزگوین، اسرائیل، مراکش، مقدونیه، لیختن اشتاین، ایسلند، نروژ، سوئیس، صربستان، ترکیه و تونس در آلمان پذیرفته می شوند)
  • گواهی تمکن مالی و اثبات منابع مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان (حدود 10.236 یورو در سال)
  • رونوشت گواهی سوابق تحصیلی گذشته، دستاوردها و مدارک تحصیلی دانشگاهی
  • گواهی یا مدرک مهارت زبان آلمانی یا رسید ثبت نام در دوره زبان آلمانی
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای دانشجویی کشور آلمان
  • پاسپورت با اعتبار کافی
  • رسید پرداخت هزینه درخواست (حدود 75 یورو)
  • دو عکس در اندازه عکس پاسپورت
  • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه آلمان
  • نامه تایید اصالت همه مدارک و اسناد

  مدرک زبان مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان

  دانشجویانی که برای ویزای طولانی مدت تحصیلی آلمان درخواست می دهند، باید حداقل مهارت های اولیه زبان آلمانی را داشته باشند، بنابراین باید نتایج یکی از آزمون های زیر را ارائه دهند. توجه به این نکته الزامی است که از دریافت مدرک یا گواهی این آزمون ها نباید بیشتر از 4 سال گذشته باشد:

  • مدرک زبان آلمانی در سطح A1 از موسسه گوته  A1 certificate from the Goethe Institute
  • مدرک زبان آلمانی  KCSE از موسسه KNEC
  • مدرک زبان آلمانی TestDAF

  دارا بودن یکی از این مدارک زبان آلمانی حتی اگر برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان اقدام می کنید، الزامی است. مصاحبه ویزا در سفارت آلمان شامل گفتگو به زبان آلمانی نیز می شود، بنابراین باید ثابت کنید که با استفاده از عبارات آلمانی و مکالمه ابتدایی می توانید زبان آلمانی را درک کنید و برای ارتباط با آلمانی زبان ها مشکلی ندارید.

  مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز ویزای تحصیلی کشور آلمان

  دانشگاه های کشور آلمان الزامات زبان انگلیسی را برای اثبات مهارت زبان انگلیسی دانشجویان در نظر می گیرند. در واقع دانشگاه های کشور آلمان ضرورت ارائه مدرک مهارت‌ زبان انگلیسی را برای این مهم می دانند که دانشجویان باید در کلاس های درسی با تدریس به زبان انگلیسی حاضر شوند و توانایی موفقیت در آزمون ها و امتحان های ترم را دارا باشند. تقریباً همه دانشگاه های کشور آلمان مدرک و یا نتیجه این آزمون های رسمی انگلیسی را می پذیرند:

  • آکادمیک  PTE Academic
  • آیلتس IELTS
  • تافل TOEFL
  • C1  پیشرفته C1 Advanced

  هزینه ویزای تحصیلی آلمان چقدر است؟

  دانشجویان بین المللی باید هزینه های اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان را به ارز محلی پرداخت کنند. روش های پرداخت در هر کشور متفاوت است. در برخی موارد، هزینه ها باید فقط به صورت نقدی پرداخت شود، در موارد دیگر با کارت اعتباری نیز پذیرفته می شود، اما در موارد دیگر، فقط پیش نویس درخواست ویزا قابل قبول است. به طور کلی، اگر درخواست اخذ ویزای دانشجویی کشور آلمان ریجکت شود، دانشجویان نمی توانند پول خود را پس بگیرند. به عبارت دیگر، هزینه های ویزا قابل استرداد نیست. هزینه ویزای تحصیلی آلمان عبارت است از:

  • هزینه ویزای دانشجویی کشور آلمان برای افراد بالاتر از 18 سال در حدود 75 یورو است.
  • هزینه ویزای دانشجویی کشور آلمان برای افراد زیر سن قانونی و کمتر از 18 سال در حدود 37.5 یورو است.

  مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کشور آلمان چقدر است؟

  ویزای تحصیل آلمان معمولا برای مدت 3 ماه (و گاهی 6 ماه) صادر می شود. در طول این مدت، دانشجوی بین المللی باید وارد آلمان شود و مراحل اداری لازم از جمله درخواست برای مجوز اقامت را انجام دهد. دانشجویان می توانند ویزای 3 ماهه خود را به مجوز اقامت تبدیل کنند که برای مدت تحصیل (معمولاً یک تا 3 سال) معتبر است. اگر دانشجو نتواند تحصیلات خود را در بازه زمانی استاندارد تمام کند، می تواند مجوز اقامت خود را نیز تمدید کند.

  مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی المان 3تا 6 ماه است .

  ویزاي تحصیلي آلمان به همراه بورسیه تحصیلی

  بسیاری از دانشگاه ‌های آلمان برنامه‌ های بورسیه تحصیلی را بر اساس شایستگی ارائه می‌دهند یا به دانشجویان بین ‌المللی کمک مالی می ‌کنند تا از هزینه ‌های تحصیلی و هزینه های روزانه زندگی آن ها، به‌ویژه هزینه ‌های مسکن حمایت کنند. چنین کمکی زمانی ارائه می شود که به عنوان دانشجو در رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر در دانشگاه های آلمان پذیرفته شوند. زمان پردازش ویزای دانشجویی کشور آلمان ممکن است حدود ۲ تا ۳ ماه طول بکشد. اما جالب است که زمان پردازش برای دانشجویانی که دارای بورسیه تحصیلی از یک موسسه دولتی آلمان به عنوان مثالDAAD) ) هستند، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد!

  ریجکت شدن ویزای دانشجویی آلمان چه دلایلی دارد؟

  مقامات آلمانی در مورد اینکه چه کسی وارد کشورشان می شود، بسیار سختگیر هستند. بنابراین لیست کاملی از الزامات و شرایط درخواست ویزای دانشجویی دارند که دانشجویان باید آن ها را رعایت کنند. بنابراین، اگر قصد دارید برای ویزای دانشجویی کشور آلمان درخواست دهید، یا قبلاً این کار را انجام داده اید و با رد و ریجکتی مواجه شده اید، فهرست زیر از دلایل احتمالی برای رد شدن ویزای دانشجویی کشور آلمان کمک بزرگی به شما می کند:

  • درخواست برای اخذ ویزای نامناسب (3 نوع ویزای تحصیلی برای کشور آلمان وجود دارد.)
  • عدم تمکن مالی کافی (از مهم ترین دلایل ریجکت درخواست ویزای تحصیلی کشور آلمان)
  • عدم وجود دستاوردهای تحصیلی رضایت بخش
  • عدم وجود مدرک مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی
  • انتخاب رشته تحصیلی نامرتبط با مقطع تحصیلی قبلی
  • نامناسب بودن رشته تحصیلی برای تحصیل و کار در آلمان
  • عدم ارتباط مناسب از لحاظ مهارت زبان آلمانی با افسر ویزا
  • عدم وجود بیمه سلامت و درمانی مسافرتی
  • ناقص بودن مدارک و اسناد ارسالی

  برای رفع ریجکتی ویزای آلمان می توانید با مشاوران ما در موسسه میرداماد تماس بگیرید تا اقدامات لازم در این خصوص انجام گیرد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مزیت های اخذ ویزاي تحصیلي آلمان

  جای تعجب نیست که دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل و اخذ ویزای دانشجویی آلمان اقدام می کنند، زیرا مزایای تحصیل در این کشور فراوان است. عدم پرداخت شهریه تنها یکی از مزایای تحصیل در آلمان است. از دیگر مزایای اخذ ویزای دانشجویی کشور آلمان موارد زیر را می توان نام برد:

  • تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان
  • وجود امکانات تحصیلی پیشرفته و کارکنان تحصیل کرده دانشگاه ها
  • وجود رشته ها و برنامه های تحصیلی شناخته شده جهانی
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان
  • وجود فرصت های شغلی متنوع پس از فارغ التحصیلی
  • امکان کاوش همه جنبه های زندگی در کشور آلمان
  • امکان اخذ ویزای تحصیلی آلمان برای متاهلین
  • امکان اخذ مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت آلمان پس از فارغ التحصیلی

  تبدیل اقامت تحصیلی به تابعیت آلمان

  پس از تحصیل در آلمان، این شانس را خواهید داشت که پس از فارغ التحصیلی در آلمان بمانید و به دنبال کار باشید. این قانون به فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد تا 18 ماه دیگر برای جستجوی کار در این کشور اقامت کنند و امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در المان را فراهم کنند. با یافتن کار می توانید برای اخذ مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت آلمان اقدام کنید. برای اخذ تابعیت آلمان، باید دارای شرایط زیر باشید:

  • حداقل باید 8 سال در آلمان زندگی کرده باشید.
  • نباید به یک جرم جنایی محکوم شده باشید.
  • باید مجوز اقامت دائم آلمان را داشته باشید.
  • باید شاغل باشید و بدون اتکا به مزایای رفاهی یا بیکاری، به اندازه کافی برای حمایت از خود و اعضای خانواده تحت تکفل خود درآمد داشته باشید.
  • باید حداقل در سطح B1 (چارچوب مرجع مشترک اروپایی) آلمانی صحبت کنید.
  • باید آزمون شهروندی آلمان را بگذرانید.
  • باید قانون اساسی آلمان را بپذیرید.  

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد اخذ ويزاي تحصيلي المان راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اطلاعات لازم ارائه شد. به منظور تسهیل روند مهاجرت تحصیلی به آلمان، مشاوره با مشاوران و کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد اقدامی ضروری و مهم است.

  سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی المان

  نوع ویزای تحصیلی کشور آلمان برای دانشجویان ایرانی چیست؟

  ویزای  Visum zu Studienzwecken نوع  Dمی باشد.

  آیا می توانم خانواده خود را در حین تحصیل به آلمان بیاورم؟

  بله، همسر، شریک زندگی مشترک و فرزندان تحت تکفل شما واجد شرایط ورود به آلمان با مجوز کار یا تحصیل هستند.

  آیا می توانم برای دانشگاه های آلمان بورس تحصیلی بگیرم؟

  برخی از دانشگاه های آلمان بورسیه های تحصیلی عالی به متقاضیان واجد شرایط با دارا بودن شایستگی های تحصیلی و یا نیاز مالی اعطا می کنند.

  آیا می توانم در آلمان به صورت رایگان تحصیل کنم؟

  بله. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است.

  مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی کشور آلمان چقدر است؟

  ویزای تحصیل آلمان معمولا برای مدت 3 ماه (و گاهی 6 ماه) صادر می شود.

  مقالات مرتبط

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

  محبوبیت کشور آلمان برای مهاجرت تحصیلی، به دلیل سیستم آموزشی معتبر و مدرنی که ارائه می‌دهد، به وجود آمده است. ضمن اینکه دانشگاه‌های معروف آن هم رشته‌های پرطرفدار را برای اتمام دوران آموزش عالی، ارائه می‌دهند. از آنجایی که این...

  مهاجرت به آلمان با مدرک دیپلم

  مهاجرت به آلمان با مدرک دیپلم

  با مدرک دیپلم خود به آلمان مهاجرت کنید و پس از شرکت در دوره‌های کالج، در بهترین دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنید. یکی از دغدغه‌های مهم و اساسی کسانی که قصد مهاجرت به کشور المان را دارند، مربوط به آخرین مدرک...

  تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

  تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

  تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم فرصتی بی ‌نظیر برای دانش ‌آموزانی است که به دنبال تجربه ‌ای آموزشی متفاوت در قلب اروپا هستند. آلمان با دانشگاه ‌های برجسته ‌ای که شهریه ‌های پایین یا حتی رایگان دارند، به عنوان...

  کار پس از تحصیل در آلمان

  کار پس از تحصیل در آلمان

  موسسه مبادلات آکادمیک آلمان(DAAD) اعلام کرده است، بیش از 40 درصد از دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی در آلمان باقی می‌مانند. اقتصاد غنی این کشور و فرصت‌های شغلی عالی مشوق اصلی بسیاری از دانشجویان خارجی برای اخذ اقامت آلمان و...

  شرایط سنی تحصیل در آلمان

  شرایط سنی تحصیل در آلمان

  آلمان را می‌توان یک کشور ایده‌آل، و مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی معرفی کرد. آلمان به دلیل فرصت‌های گسترده در زمینه‌های مختلف کاری و تحصیلی، به مقصدی مطلوب برای تحصیلات و آموزش عالی در اروپا تبدیل شده و در حال...

  بیمه دانشجویی آلمان

  بیمه دانشجویی آلمان

  بیمه دانشجویی در آلمان یکی از موارد اساسی و ضروری برای تضمین سلامت و امنیت دانشجویان در طول دوره تحصیلی‌ شان است. با توجه به نظام آموزشی پیشرفته و کیفیت بالای زندگی در آلمان، این کشور به یکی از مقاصد...

  تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

  تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

  آلمان از جمله کشورهای توسعه یافته‌ای است که زیرساخت‌ها و فرصت‌های عالی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند. آلمان دارای دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی و فرصت‌های مطالعاتی و علمی فراوان است که آن را به مقصدی محبوب و...

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  کشور آلمان، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای تحصیل به شمار می‌آید و سالانه افراد زیادی از سراسر جهان، از جمله ایرانیان، متقاضی ورود به سیستم آموزشی این کشور هستند. آلمان با برخورداری از تعداد زیادی دانشگاه‌، آزمایشگاه‌ و موسسات...

  تحصیل در کالج های آلمان

  تحصیل در کالج های آلمان

  آلمان یکی از مقصد های مهم دانشجویان برای تحصیل کردن در کالج ها و دانشگاه های این کشور است. این کشور با داشتن دانشگاه های معتبر و سطح بالای زندگی، گزینه ای عالی برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل...

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  برای دانشجویانی که قصد دارند مقطع دکترای خود را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانند، آلمان یکی از بهترین گزینه‌هاست. تحصیل دکتری در آلمان به ویژه در دانشگاه‌های برتر این کشور این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از...

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه‌ های آلمان، با ارائه برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی، گزینه ‌ای جذاب برای دانشجویان بین ‌المللی ارائه می ‌دهند. این دانشگاه‌ ها، که در سراسر کشور پراکنده‌ اند، از دانشگاه‌ های فنی معتبر مانند دانشگاه فنی مونیخ گرفته...

  بورسیه تحصیلی آلمان

  بورسیه تحصیلی آلمان

  آلمان یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین‌المللی است. دریافت بورسیه تحصیلی آلمان به‌دلیل وجود دانشگاه‌های عالی، زیرساخت‌های برتر آموزشی و سیاست‌های جذب مهاجر، بسیار محتمل‌تر از سایر کشورهای همسایه است. شما با شناخت انواع بورسیه تحصیلی در این...

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  در کشور آلمان، سال تحصیلی در دو فصل تابستان و زمستان شروع می‌شود. دانشجویان بین‌المللی برای موفقیت در فرایند پذیرش باید حدود هشت هفته قبل از ددلاین دانشگاه های آلمان برای ثبت درخواست خود اقدام کنند. ددلاین دانشگاه‌ها در هر...

  یونی اسیست چیست؟

  یونی اسیست چیست؟

  تحصیل در آلمان برای خیلی از دانشجویان تجربه‌ای هیجان‌انگیز است، زیرا دوره‌های تحصیلی باکیفیت و عالی، آن هم با حداقل هزینه قابل ارائه هستند. با این‌حال، درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آلمان  برای برخی افراد طاقت‌فرسا است. اما، جای نگرانی نیست،...

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل در رشته داروسازی برای بسیاری از دانشجویان مانند یک رویای دست نیافتنی است. با تحصیل داروسازی در آلمان می‌توانید به محیط‌های مطالعاتی عالی، آزمایشگاه‌های نوآورانه، اساتید و محققان بسیار عالی با هزینه‌های پایین شهریه دسترسی داشته باشید. دانشگاه‌های بسیار...

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در کشور آلمان ترکیبی منحصر به ‌فرد از آموزش با کیفیت و تجربه فرهنگی است. این کشور به خاطر دانشگاه‌ های درجه ‌یک جهانی ‌اش شناخته شده و به دلیل امکانات تحقیقاتی نوآورانه و دوره‌ های گسترده ‌ای که...

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان موضوعی است که ممکن است برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل و کار در یکی از پیشرفته­ترین و مرفه­ترین کشورهای اروپا هستند، مورد توجه قرار گیرد. آلمان فرصت­های مختلفی را برای دانشجویان...

  بهترین دانشگاه های آلمان

  بهترین دانشگاه های آلمان

  آلمان یکی از برترین کشورهای دنیا برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. در واقع وجود دانشگاه‌های با کیفیت در این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد برای دریافت پذیرش بهترین دانشگاه های آلمان اقدام کرده و از...

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور نگاه ویژه‌ای به آن دارند، آلمان است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان مزایا گوناگونی برای شما به همراه دارد و این موضوع باعث شده...

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  تحصیل در کشور آلمان مزایای زیادی را برای دانشجویان خارجی در بر دارد، از جمله تحصیل در دانشگاه‌های تراز برتر دنیا، وجود امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته و مدرن، پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور، تنوع زیاد در رشته‌های...

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  این روزها سن مهاجرت تحصیلی به آلمان به زیر 18 سال رسیده است و پدر و مادرهای زیادی شرایط را برای تحصیل فرزندانشان در مدارس معتبر آلمان فراهم می کنند. بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی مدارس این کشور و سهولت...

  آزمون تست داف

  آزمون تست داف

  اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از...

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  آلمان یک کشور بزرگ در اروپای مرکزی شامل 16 ایالت و عضو اتحادیه اروپا و دارای نفوذ سیاسی و اقتصادی زیادی در بین دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. آلمان توسط چندین گروه آموزشی بین المللی به عنوان یکی از کشورهای...

  تحصیل در مدارس آلمان

  تحصیل در مدارس آلمان

  این روزها پدر و مادرهای ایرانی ترجیح می دهند فرزندان خود را در مدارس و دبیرستان های آلمان ثبت نام کنند تا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آمادگی های لازم را کسب کنند و مشکلی برای دریافت ویزای...

  ویزای تحصیلی آلمان

  ویزای تحصیلی آلمان

  اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از صفر...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  نظرات کاربران