مهاجرت به مالتا

مالتا، با تاریخچه غنی و فرهنگ متنوع، یک مقصد مهاجرتی محبوب برای بسیاری از افراد است. با جمعیت کوچک و آب‌وهوای معتدل، مالتا به‌عنوان مکانی آرام و مناسب برای زندگی شناخته می‌شود. با تمام این ویژگی‌ها، مهاجرت به مالتا می‌تواند یک تجربه خوب در زندگی شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از جزیره مالتا مهاجرت به آن و شرایط کسب اقامت با کارشناسان میرداماد در تماس باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  مالتا در یک نگاه

  مالتا، یک کشور جزیره‌ای واقع در مرکز دریای مدیترانه است. این مجمع‌الجزایر، گروه کوچک اما از نظر استراتژیک مهم، در طول تاریخ طولانی و پرتلاطم خود، نقشی حیاتی در مبارزات قدرت‌های متوالی برای تسلط بر دریای مدیترانه و در تعامل بین اروپای نوظهور و فرهنگ‌های قدیمی آفریقا و جهان ایفا کرده است.

  پایتختوالتا
  نوع حکومتجمهوری
  واحد پولیورو (EUR)
  مساحت کل 316 کیلومترمربع 122 مایل مربع
  آبها1.5 %
  زبان رسمیمالتی، انگلیسی
  لقبسرزمین عسل
  جمعیت402 هزار نفر
  نرخ رشد جمعیت0.5%
  شعارمستحکم و با ثبات و زیبا
  منطقه زمانیEET
  پیششماره تلفن356+

  انواع روش‌های مهاجرتی

  در اینجا به معرفی انواع روش‌های مهاجرتی می‌پردازیم:

  مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه‌گذاری

  برای سرمایه‌گذارانی که به فکر مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه‌گذاری هستند، سه گزینه وجود دارد:

  • شما می‌توانید یک اجازه اقامت به مبلغ 30هزار یورو دریافت کنید.
  • باید طبق برنامه اقامت دائم مالتا (MPRP) با قیمت 120هزار یورو اقامت دائم دریافت نمایید.
  • از طریق تابعیت برای حداقل سرمایه‌گذاری 690 یورو در توسعه اقتصادی شهرستان تحت برنامه شهروندی مالتا توسط تابعیت برای خدمات استثنایی توسط سرمایه‌گذاری مستقیم (CES) اعطا می‌شود که به‌طور دقیق‌تر به عنوان اعطای قانون شهروندی مالتی شناخته می‌شود.

  مقررات شهروندی برای خدمات استثنایی

  این طرح مستلزم سرمایه‌گذاری مستقیم به همراه سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات و کمک خیرخواهانه است. متقاضیان باید حداقل پنج سال اقامت غیر منقول در مالتا داشته باشند. این را می‌توان با خرید خانه در مالتا به قیمت 700 هزار یورو یا بیشتر و حفظ مالکیت برای حداقل پنج سال یا با اجاره‌خانه برای حداقل پنج سال با حداقل اجاره سالانه 16 هزار یورو انجام داد.

  برای واجد شرایط‌بودن، سرمایه‌گذار باید دارای سوابق کیفری نباشد، بالای 18 سال سن داشته باشد و قانونی بودن درآمد و توان مالی خود را ثابت کند و در عین حال آماده انجام کلیه شرایط مهاجرت به مالتا باشد. کسانی که می‌خواهند ازطریق سرمایه‌گذاری در این کشور تابعیت و اقامت مالتا را دریافت کنند باید چندین شرط سرمایه‌گذاری را رعایت کنند.

  سرمایه‌گذار چاره‌ای ندارد جز اینکه بعد از یک یا سه سال خانه‌ای بخرد یا اجاره کند یا پاسپورت بگیرد. در کنار سرمایه‌گذار، اعضای خانواده نیز واجد شرایط هستند. اعضای خانواده شامل همسر، فرزندان و والدین متقاضی اولیه است.

  فرزندان و والدین باید از نظر مالی به سرمایه‌گذار وابسته باشند و بسته به برنامه احتمال دارد محدودیت‌های سنی خاصی اعمال شود.

  انواع روش های مهجرتی

  مهاجرت  به مالتا از طریق تحصیل

  همه افرادی که از کشورهای اتحادیه اروپا (EEA) یا سوئیس نیستند، برای تحصیل و مهاجرت به جزیره مالتا به ویزا نیاز دارند. اگر دارای ویزای شینگن هستید، ممکن است بتوانید یک دوره تحصیلی کوتاه‌مدت (حداکثر سه ماه) را بدون ویزا دنبال کنید.

  با این حال، برای دوره‌های تحصیلی تمام وقت مانند BA و MA (که بیش از سه ماه طول می‌کشد) هر شهروند غیر اتحادیه اروپا (EEA) نیاز به ویزای دانشجویی برای اخذ اقامت مالتا دارد. موسسه مهاجرتی میرداماد با سال‌ها تجربه در اخذ پذیرش تحصیلی، راهنمای شما برای مهاجرت به این کشور است.

  دانشگاه مالتا

  مدارک برای درخواست ویزای دانشجویی مالتا

  برای درخواست ویزای دانشجویی در مالتا، به مدارک زیر نیاز دارید:

  • پاسپورت معتبر: هنگام ارائه درخواست، گذرنامه باید دارای دو صفحه خالی باشد.
  • فرم درخواست: فرم درخواست که باید به طور کامل تکمیل و امضا شده باشد.
  • عکس: دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت عکس‌ها باید در اندازه پاسپورت با رنگ و پس‌زمینه روشن باشند.
  • نامه پذیرش از دانشگاه مقصد: نامه‌ای که نشان می‌دهد شما در دانشگاهی که برای آن درخواست داده‌اید، پذیرفته شده‌اید. این نامه در برنامه مهاجرت به مالتا شامل زمان شروع و پایان سال تحصیلی خواهد بود.
  • اثبات الزامات مالی: به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در مالتا، باید ثابت کنید که درآمد کافی برای حمایت از هر ماه تحصیل خود دارید. شرایط مورد نیاز برای دانشجویان بین‌المللی حداقل 75 درصد حداقل دستمزد در مالتا است. در سال 2022، حداقل دستمزد ماهانه در مالتا 792.3 یورو بود، به این معنی که به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید حداقل 594 یورو در ماه داشته باشید.
  • بیمه سلامت: بیمه درمانی شما باید در کل منطقه شینگن معتبر باشد و در صورت مواجهه با هر گونه مشکل پزشکی باید حداقل 30 هزار یورو را پوشش دهد.
  • آزمون زبان: گواهی قبولی آزمون زبان کشور مالتا

  زمان پردازش ویزای دانشجویی مالتا چهار هفته است. بسته به مورد و زمان درخواست شما، زمان پردازش می‌تواند حتی بیشتر باشد و حتی تا 8-9 هفته طول بکشد. شما سپس پیامی از سفارت با پاسخ ویزای خود دریافت خواهید کرد.

  ویزای تحصیلی مالتا حداکثر برای یک سال صادر می‌شود. اگر دوره تحصیلی شما بیش از یک سال طول می‌کشد، پس از ورود به مالتا باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. اخذ اقامت مالتا می‌تواند برای تمام مدت تحصیل شما تمدید شود.

  با توجه به احتمال تغییر در روندهای دریافت ویزای دانشجویی مالتا می‌توانید برای اطلاع از اخرین تغییرات با مشاوران و متخصصین این حوزه تماس برقرار کنید.

  مهاجرت به  مالتا از طریق کار

  انواع مجوزهای کار مالتا به‌شرح زیر است:

  ویزا تک مجوز

  مجوز انفرادی مالتا یک ویزای کاری محسوب می‌شود که به دارنده آن اجازه می‌دهد در مالتا زندگی و کار طولانی‌مدت داشته باشند. برای درخواست مجوز واحد، باید از یک کارفرمای مالتی پیشنهاد کار داشته باشید. شما باید درخواست یک مجوز واحد در مالتا مهاجرتی را ارسال کنید.

  اگر هنوز در خارج از کشور هستید، کارفرمای شما درخواست را از طرف شما ارسال می‌کند. پردازش یک مجوز دو تا سه ماه طول می‌کشد.

  ویزا طرح ابتکار کارمندان کلیدی

  ابتکار کارمند کلیدی مجوز کار جدیدی به شمار می‌آید که مالتا اخیرا برای کارگران بسیار ماهر راه‌اندازی کرده است. این ویزای کاری نسبتا سریع صادر می‌شود که با زمان پردازش پنج روز همراه است. با این‌حال، برای واجد شرایط بودن برای ابتکار عمل کلیدی، باید مطمئن شوید که معیارهای زیر را دارید:

  • مهارت‌ها و تجربه کاری مرتبط برای شغل
  • حداقل حقوق سالانه 30000 یورو با مهاجرت به مالتا
  • کپی‌هایی از تجربیات کاری قبلی خود در سه سال گذشته مستند شده است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  کارت آبی اتحادیه اروپا

  کارت آبی اتحادیه اروپا برای کارگران بسیار ماهر و حرفه‌ای صادر می‌شود که در یک موقعیت حرفه‌ای با شرایط خاص کار می‌کنند و حقوقی حداقل 1.5 برابر میانگین حقوق ناخالص سالانه در مالتا دریافت می‌کنند. کارت آبی اتحادیه اروپا جهت مالتا برای حداقل یک سال صادر می‌شود و می‌تواند به‌طور نامحدود تمدید شود، مشروط بر اینکه هنوز شرایط استخدام را داشته باشید.

  نکات مهم در مورد اخذ اقامت در مالتا

  شما باید درخواست مجوز کار مالتا را در IMA (Identity Malta Agency) ارسال کنید. اگر نمی‌توانید به مالتا سفر نمایید، کارفرمای شما از طرف شما درخواست می‌دهد. اگر کارفرمای شما از طرف شما درخواست دهد و درخواست تایید شود، آژانس هویت مالتا ظرف 60 روز برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند تا وارد مالتا شوید.

  زمان رسیدگی به ویزای کاری مالتا 5 تا 15 روز کاری است. زمان پردازش از روزی که مدارک را به سفارت یا کنسولگری تحویل می‌دهید، شروع می‌شود. یک پیام متنی یا ایمیلی دریافت خواهید کرد که به درخواست ویزای شما برای مهاجرت به مالتا پاسخ می‌دهد.

  مدت‌زمان ویزای کار مالتا یک سال است. در این زمان، شما قادر به کار و اقامت در مالتا خواهید بود. اگر همچنان در مالتا کارمند هستید، می‌توانید مجوز کار مالتا خود را پس از یک سال تمدید کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  جمع‌بندی

  مالتا به دلایل زیادی به یک مقصد مناسب برای مهاجران محسوب می‌شود. این کشور دارای سیستم بهداشتی و آموزشی بسیار خوبی است و ارائه خدمات درمانی با استانداردهای بین‌المللی صورت می‌گیرد. علاوه بر آن، مالتا تنوع فرهنگی و طبیعی بسیاری دارد. انواع روش و شرایط برای مهاجرت به مالتا وجود دارد شما می‌توانید با راهنمایی مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد، مناسب‌ترین روش را انتخاب کنید.

  سوالات متداول

   آیا دانشجویان بین‌المللی اجازه کار در مالتا رادارند؟

  دانشجوی بین‌المللی تنها می‌تواند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کند.

  آیا مالتا برای کارگران خارجی خوب است؟

  برای افراد واجد شرایط در زمینه‌های مختلف، مالتا دارای چشم‌انداز شغلی عالی است ولی حقوقی کمتر از میانگین حقوق پرداختی اروپا پرداخت می‌کند.

  آیا می‌توانیم ویزای بازدید مالتا را به مجوز کار تبدیل کنیم؟

  یک کارگر از یک کشور غیر اتحادیه اروپا باید ابتدا برای ورود به مالتا ویزا دریافت کند و سپس یک‌بار در مالتا برای مجوز اقامت یا کار اقدام کند.

   چگونه شهروندی مالتا دریافت کنیم؟

  متقاضیان باید در شش سال گذشته با اقامت دائم و مجوز اقامت برای مدت تجمعی چهارساله در این کشور زندگی کرده باشند.

  آیا مراقبت‌های بهداشتی در مالتا رایگان است؟

  اکثر خدمات بهداشتی دولتی در مالتا رایگان هستند.

  مقالات مرتبط