ویزای استارتاپ آلمان

آلمان خانه ده ‌ها هزار کسب ‌و کار از شرکت‌ های کوچک محلی تا شرکت ‌های بزرگ و جهانی است. در واقع، بخش بزرگی از برجستگی اقتصاد آلمان در صحنه جهانی را می توان به کسب و کارهای کوچک و متوسط در این کشور مرتبط دانست. سیاست دولت آلمان برای راه اندازی همه نوع کسب و کار استارتاپی بسیار باز است، صرف نظر از اینکه متقاضیان آلمانی یا خارجی باشند. در این مقاله ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد ویزای استارتاپ آلمان می پردازیم و شرایط کلی و جزئیات لازم در مورد این ویزا را ارائه می دهیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  ویزای استارتاپ Start up آلمان در یک نگاه

  نوع برنامهویزای استارتاپ
  زمان اخذ تابعیت و شهروندی8 سال یا کمتر (بر اساس شرایط متقاضی)
  زمان اخذ مجوز اقامت موقت5 سال
  حداقل سرمایه لازمدر حدود 350.000 یورو
  شرایط اقامت فیزیکی در آلمانمشخص نشده
  زمان بررسی درخواست3 ماه
  مزایای اخذ ویزای استارت آپرفت و آمد به 190 کشور جهان از جمله کشورهای حوزه شینگن و آمریکا بدون اخذ ویزا
  شرایط اصلی دریافت ویزادارا بودن سرمایه مورد نیاز دارا بودن تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی در آلمان دارا بودن طرح تجاری با توجیه اقتصادی

  ویزای استارت آپ آلمان چه نوع ویزایی است؟

  اگر متقاضی می خواهد به آلمان مهاجرت کند و کسب و کار تجاری را در این کشور راه اندازی کند، می تواند برای دریافت ویزای استارتاپ  Start upآلمان اقدام کند. ویزای استارتاپ در گروه ویزای سرمایه گذاری مانند خرید خانه در آلمان قرار دارد. متقاضی پس از راه اندازی کسب و کار استارتاپی اگر بتواند نشان دهد که کسب و کار وی تاثیر مثبتی بر روی اقتصاد آلمان دارد، می تواند برای خود و خانواده خود مجوز اقامت آلمان را دریافت کند. نوع کسب‌ و کار، صلاحیت ‌های متقاضی و دارا بودن شرایط لازم نقش زیادی در دریافت این ویزا دارد. اداره اتباع خارجی محلی به احتمال زیاد اسناد و مدارک خاصی را درخواست می کند. اتاق بازرگانی محلی یا دیگر سازمان ها نیز بررسی می کنند تا ببیند آیا طرح تجاری استارتاپی متقاضی به اندازه کافی تخصصی و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است یا خیر. اگر کسب و کار استارتاپی متقاضی مورد تایید قرار گیرد، اجازه اقامت برای متقاضی صادر می شود.

  آیا امکان راه اندازی کسب و کار استارتاپی در آلمان با ویزای شینگن وجود دارد؟

  ایده و طرح های تجاری استارتاپ در آلمان مورد تقاضا هستند. با این حال، یکی از موانعی که کارآفرینان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای راه اندازی طرح تجاری استارتاپ با آن روبرو می شوند، دریافت مجوز اقامت آلمان است. هر اقامت طولانی مدت (بیش از 90 روز) برای مقاصد تجاری و سرمایه گذاری مانند خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه دولتی در آلمان نیاز به مجوز اقامت دارد. در این مورد داشتن ویزای شینگن برای فعالیت های مربوط به راه اندازی یک کسب و کار تجاری در آلمان برای بیشتر متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا لازم است. در واقع ویزای شینگن برای بیشتر مراحل راه اندازی یک کسب و کار تجاری در قالب استارتاپ در آلمان لازم است اما کافی نیست. متقاضیان با ویزای شینگن می توانند حداکثر تا 90 روز در کشور آلمان اقامت کنند، اما برای اقامت طولانی مدت به یک مجوز اقامت نیاز دارند. متقاضی در این مدت می تواند به کارهای زیر برای راه اندازی طرح تجاری استارتاپ بپردازد:

  • درخواست ثبت در دفتر ثبت تجاری (Handelsregister) از طریق دفتر اسناد رسمی آلمان
  • ثبت شرکت تجاری در قالب استارتاپ و تنظیم اساسنامه
  • دیگر فعالیت های مقدماتی مانند افتتاح حساب بانکی یا امضای قراردادهای اجاره محل کار
  • مذاکره و امضای قرارداد با شرکای تجاری
  امکان راه اندازی طرح استارتاپی در آلمان با ویزای شینگن وجود دارد.

  متقاضی تا چه زمان می تواند از طریق ویزای شینگن برای استارتاپ در آلمان اقامت کند؟

  متقاضیان از برخی کشورهای اتحادیه اروپا می توانند تا 90 روز (در هر دوره 180 روزه) بدون ویزای شینگن در آلمان اقامت کنند. برای دریافت ویزای خود حمایتی آلمان و یا دیگر ویزاهای سرمایه گذاری نیز می توان از طریق ویزای شینگن برای ورود به این کشور استفاده کرد. راه اندازی یک طرح تجاری و دریافت ویزای استارت آپ آلمان با استفاده از ویزای شینگن به تنهایی تضمین کننده صدور مجوز اقامت در آینده نیست. متقاضی باید برای دریافت اقامت برای کارآفرینی و استارتاپ یا اشتغال درخواست دهد. اگر مرحله ثبت طرح تجاری استارتاپی بیش از 90 روز باشد، باید برای دریافت مجوز اقامت نیز اقدام کند.

  شرایط دریافت ویزای استارت آپ آلمان

  در آلمان، دو راه برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد: می توانید به عنوان یک فریلنسر (Freiberufler)  کار کنید یا یک کسب و کار استارتاپی به عنوان یک کارآفرین خوداشتغال  (Gewerbe) راه اندازی کنید. اگر می خواهید به عنوان کارآفرین در آلمان یک کسب و کار استارتاپی راه اندازی کنید، باید برای مجوز اقامت آلمان درخواست دهید. برای دریافت این مجوز، باید دارای معیارهای کلی و شرایط لازم باشید. از مهم ترین شرایط لازم برای دریافت ویزای استارتاپی آلمان موارد زیر را می توان نام برد:

  • منافع اقتصادی یا تقاضای منطقه ای برای محصولات یا خدمات با اخذ ویزای استارتاپ المان وجود داشته باشد.
  • فعالیت تجاری متقاضی تأثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان داشته باشد.
  • متقاضی تسلط خود را به زبان آلمانی حداقل در سطح مقدماتی اثبات کند.
  • متقاضی دارای مجوز فعالیت در این حرفه در آلمان باشد و از صلاحیت های حرفه ای مناسب برخوردار باشد.
  • متقاضی از طریق سرمایه گذاری یا تعهد وام برای کسب و کار خود تأمین مالی کرده باشد.
  • اگر متقاضی از یکی از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل شده یا دارای مجوز اقامت تحقیقی است و می‌ خواهد کسب‌وکاری مرتبط با مدرک تحصیلی یا فعالیت ‌های تحقیقاتی خود راه ‌اندازی کند، باید برای مجوز اقامت خوداشتغالی درخواست دهد و نیازی به دارا بودن شرایط بالا ندارد.
  • متقاضی باید دارای تمکن مالی کافی برای زندگی در آلمان باشد. بنابراین اگر متقاضی بیش از 45 سال سن دارد، علاوه بر شرایط بالا باید ثابت کند که دارای حقوق بازنشستگی است.

  مدت زمان اعتبار ویزای استارتاپ  Start upآلمان

  اگر ایده کسب و کار استارتاپی موفقیت آمیز باشد باید بتواند هزینه های زندگی و اقامت متقاضی و خانواده وی را تامین کند. در این صورت متقاضی می تواند مجوز اقامت را تمدید کند که تا 3 سال اعتبار دارد. پس از فقط 3 سال، متقاضی با مهاجرت به آلمان از طریق ویزای استارتاپ می تواند مجوز اقامت را دریافت کند. متقاضی با دریافت این مجوز اقامت می تواند برای مدت نامحدود در آلمان اقامت، کار و زندگی کند.

  برای دریافت ویزای استارت آپ آلمان به چه میزان سرمایه نیاز است؟

  مقامات آلمانی سرمایه مشخصی را برای راه اندازی طرح های تجاری استارتاپ در این کشور تعیین نکرده اند. گرچه میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در آلمان و دیگر سرمایه گذاری ها شفاف و به روز است. اما خدمات کارآفرینی این کشور میزان سرمایه مورد نیاز برای اجرای موفقیت آمیز طرح های استارتاپی را مشخص کرده است. سرمایه کلی برای راه اندازی موثر و موفق طرح های استارتاپی در آلمان در حدود 350.000 یورو می باشد. از شرایط ویزای استارتاپ آلمان این است که متقاضی باید این سرمایه گذاری را تا 5 سال حفظ کند. به طور کلی متقاضی باید دارای سرمایه لازم بر اساس عناوین زیر باشد:

  دارایی مادی و فیزیکی 250.000 یورو
  سرمایه لازم برای راه اندازی طرح ها و پروژه های توسعه در قالب استارت تاپ 100.000 یورو
  مجموع سرمایه لازم350.000 یورو

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  هزینه های دریافت ویزای استارتاپ Start up آلمان

  قانون اقامت استارتاپ آلمان الزامات و دستورالعمل های خاصی دارد. بنابراین توصیه می کنیم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق استارتاپ از وکلا یا مشاوران مهاجرت کارآفرینی آلمان در موسسه های معتبر کمک بگیرید. آنها شما را در فرآیند درخواست ویزا راهنمایی خواهند کرد. متقاضیان برای دریافت ویزا، مجوز اقامت، مجوز اقامت دائم یا تمدید این مدارک معمولاً باید هزینه های لازم را پرداخت کنند. میزان این هزینه ها بستگی به مکان، مدت و هدف اقامت متقاضی دارد، مثلاً برای خرید سهام در آلمان متقاضی به سرمایه بالاتری نیاز دارد. هزینه های دریافت ویزای استارت آپ آلمان و مهاجرت کاری به آلمان عبارت است از:

  هزینه دریافت مجوز اقامت آلمانحداکثر 100 یورو
  هزینه های اسکانحداکثر 147 یورو
  هزینه دریافت ویزای استارت آپدر حدود 80 یورو
  هزینه دریافت ویزای استارتاپی آلمان در حدود 80 یورو است.

  مدارک مورد نیاز برای ویزای استارت آپ آلمان

  از دیگر شرایط ویزای استارتاپ آلمان دارا بودن مدارک و اسناد مورد نیاز می باشد. متقاضیان برای سرمایه گذاری در آلمان از طریق راه اندازی کسب و کارهای استارتاپی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای استارت آپ
  • پاسپورت با اعتبار کافی
  • طرح تجاری و ایده کسب و کار استارت آپ
  • سوابق کاری و تجربه کار در حوزه کارآفرینی
  • گواهی بیمه سلامت معتبر و گواهی عدم سوء پیشینه
  • برای پژوهشگران و دانشگاهیان: قرارداد کاری
  • برای فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان: کپی مدارک تحصیلی
  • برای متقاضیان بالای 45 سال: اثبات شرایط بازنشستگی با مستمری کافی

  بهترین گزینه های استارت آپ آلمان

  متقاضیان برای دریافت ویزای استارتاپ المان از روش های مختلف و با سرمایه لازم می توانند اقدام کنند. گرچه راه اندازی طرح های استارتاپی به سرمایه بالایی نیاز ندارد، اما از روش های خرید اوراق قرضه دولتی آلمان و یا دیگر سرمایه گذاری ها مقرون به صرفه تر است. بهترین گزینه های سرمایه گذاری برای اجرای طرح های استارتاپی آلمان عبارت اند از:

  طرح های استارتاپ در حوزه فناوری

  آلمان با داشتن یکی از قوی ترین اقتصادهای اروپا، کانونی برای استارت آپ ها و نوآوری های تکنولوژیکی است. بنابراین سرمایه گذاری در یک شرکت فناوری برای متقاضیان دریافت ویزای استارت آپ آلمان یک حرکت هوشمندانه می باشد.

  طرح های استارتاپ در حوزه انرژی های تجدید پذیر

  آلمان به عنوان یک کشور پیشرو در اقدامات اقلیمی، دارای صنایع قدرتمندی در انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی بادی، خورشیدی و آبی است. سرمایه گذاری در پروژه های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر می تواند فرصت مناسبی برای متقاضیان دریافت ویزای استارتاپ باشد.

  طرح های استارتاپ در حوزه های مراقبت های بهداشتی

  صنعت مراقبت های بهداشتی در آلمان در حال رشد است و همیشه تقاضا برای محصولات و خدمات در این زمینه وجود دارد. بنابراین، سرمایه گذاری در فناوری ها یا خدمات نوآورانه در حوزه مراقبت های بهداشتی یک گزینه مناسب است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد ویزای استارتاپ آلمان و شرایط دریافت این ویزا اطلاعات لازم را ارائه دادیم. دارا بودن تمکن مالی، دارا بودن سرمایه لازم، دارا بودن طرح استارتاپی و تسلط به زبان آلمانی از مهم ترین شرایط دریافت این ویزا است. قبل از ارائه درخواست این ویزا مشاوره با وکیل مهاجرت آلمان و یا کارشناسان مهاجرت در مورد میزان سرمایه لازم و شرایط طرح استارتاپی بسیار کمک کننده است. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با دارا بودن سوابق کاری درخشان در حوزه های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و از جمله آلمان می توانند راهنمایی های مفیدی به شما ارائه دهند.

  سوالات متداول

  مهم ترین شرایط ویزای استارتاپ Start up المان چیست؟

  ارائه طرح کسب و کار، تامین بودجه لازم برای حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود برای حداقل یک سال و داشتن منابع مالی کافی برای راه اندازی کسب و کار در آلمان ضروری است.

  آیا دارا بودن مدرک زبان آلمانی برای اخذ ویزای استارتاپ الزامی است؟

  متقاضیان باید به زبان آلمانی حداقل در سطح مقدماتی تسلط داشته باشند.

  مدت زمان اعتبار ویزای استارتاپ Start up آلمان چقدر است؟

  متقاضیان واجد شرایط مجوز اقامت 3 ساله را دریافت خواهند کرد که قابل تمدید است. دریافت مجوز اقامت دائم آلمان نیز پس از 5 سال اقامت مداوم امکان پذیر است.

  مهاجرت با ویزای سرمایه گذاری آلمان از چه روش هایی امکان پذیر است؟

  این سرمایه گذاری معمولاً در شکل های سرمایه گذاری تجاری از طریق استارتاپ، املاک و مستغلات یا خرید اوراق قرضه دولتی است.

  مهم ترین نکته برای سرمایه گذاری در طرح های استارتاپی در آلمان چیست؟

  قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تا حد امکان دقت لازم را انجام دهید. برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات و دستورالعمل های اخذ ویزای استارتاپ  Start upآلمان، بهتر است با وکیل یا مشاور مهاجرت در موسسه میرداماد مشورت کنید.

  مقالات مرتبط

  خرید خانه در آلمان

  خرید خانه در آلمان

  خرید خانه در آلمان به عنوان یک کشور با اقتصاد قوی و بازار مسکن پایدار، برای بسیاری از افراد جذابیت دارد. آلمان به عنوان یک مقصد محبوب برای مهاجرت و سرمایه ‌گذاری در املاک شهرت دارد. این کشور دارای بازار...

  ویزای استارتاپ آلمان

  ویزای استارتاپ آلمان

  آلمان خانه ده ‌ها هزار کسب ‌و کار از شرکت‌ های کوچک محلی تا شرکت ‌های بزرگ و جهانی است. در واقع، بخش بزرگی از برجستگی اقتصاد آلمان در صحنه جهانی را می توان به کسب و کارهای کوچک و...

  ثبت شرکت در آلمان

  ثبت شرکت در آلمان

  ثبت شرکت در کشورهای خارجی یکی از موضوعات حیاتی برای کسب‌وکارهای بین‌المللی است. آلمان، با اقتصاد پویا، سیستم حقوقی پیشرفته و بازارهای گسترده، یکی از مقاصد محبوب برای شرکت‌های جهانی جهت توسعه فعالیت‌هایشان محسوب می‌شود. اگر قصد ثبت شرکت در...

  نظرات کاربران