سرمایه گذاری در استرالیا

استرالیا فرصت های سرمایه گذاری فراوانی در منابع و انرژی، اقتصاد، دفاع، تولید پیشرفته و فضا، فناوری های دیجیتال، کشاورزی و غذا، بهداشت و زیرساخت ها ارائه می دهد. ویزای استعدادهای جهانی، پردازش سریع ویزاهای سرمایه گذاری و اقامت دائم را نیز به مشاغل با ارزش و متقاضیان خارجی اعطا می کند. انتظار می‌رود اقتصاد استرالیا در سال 2023 به میزان 1.6 درصد رشد کند و همچنان از دیگر اقتصادهای پیشرفته پیشی بگیرد. شهرت استرالیا به عنوان یک اقتصاد باز، مرفه و نوآور این کشور را به مقصدی پیشرو و جذاب برای تجارت جهانی تبدیل می کند. در مقاله پیش رو ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد بیشتر به ارائه توضیحات لازم در مورد سرمایه گذاری در استرالیا می پردازیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  چرا سرمایه گذاری در استرالیا؟

  متقاضیان خارجی و سرمایه گذاران بین المللی بنا به دلایل خاصی در کشور استرالیا سرمایه گذاری می کنند و اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دریافت می کنند. مهم ترین دلایل اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا عبارت است از:

  • استرالیا یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشورهای جهان است.
  • این کشور به عنوان مقصد برتر برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی و مهاجرت سرمایه انسانی رتبه بندی می شود.
  • استرالیا با یکی از قوی ترین ارزهای دنیا، ثبات سیاسی بالا و محیط تجاری امن، مقصدی مطمئن برای سرمایه گذاری کم ریسک است.
  • استرالیا یکی از تنها 9 کشوری است که دارای رتبه برتر اعتباری AAA از سه آژانس اصلی رتبه بندی اعتبار  Moodys ,S&P و Fitch است.
  • این کشور در حال حاضر به عنوان دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر استانداردهای تولید ناخالص داخلی محسوب می شود.
  • فراتر از یک اقتصاد بزرگ، استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورهای روی کره زمین است که با 273900 دلار، بالاترین موقعیت کلی را برای متوسط ثروت هر بزرگسال (USD) دارد.
  • استرالیا یک اقتصاد مبتنی بر خدمات با نیروی کار بسیار ماهر دارد که در زمینه های مرتبط با آموزش، فناوری اطلاعات، خدمات حرفه ای و خدمات مالی برتر است.
  • این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و اقتصاد آن به صادرات به ویژه به چین متکی است.
  • استرالیا بزرگترین صادرکننده سنگ آهن، بریکت زغال سنگ و اکسید آلومینیوم در جهان است که به ایجاد مازاد تجاری قابل توجه کمک می کند.
  • استرالیا به دلیل نزدیکی جغرافیایی و روابط اقتصادی نزدیک با بسیاری از اقتصادهای آسیایی که به سرعت در حال رشد هستند، سرمایه گذاری بر ثروت منابع طبیعی خود را در این دهه ادامه می دهد.

  بهترین روش های سرمایه گذاری در کشور استرالیا

  دلایل زیادی وجود دارد که استرالیا را به یک مقصد رتبه اول در سرمایه گذاری تبدیل می کند، به ویژه برای متقاضیانی که به دنبال ثبات و حداقل ریسک هستند. این کشور یکی از سالم ترین سیستم های بانکی و بازارهای شفاف با مقررات کافی دارد که آن را به مکانی عالی برای رشد پول تبدیل می کند. با توجه به رشد قابل توجه جمعیت تا پایان قرن و نیروی کار ثروتمند و تحصیلکرده، اقتصاد استرالیا باید به پیشرفت خود ادامه دهد و فرصت کافی برای شکوفایی اقتصادی فراهم کند. سرمایه گذاری در ETF ها، سرمایه گذاری جمعی املاک و مستغلات یا خرید سهام از ساده ترین گزینه های سرمایه گذاری در اقتصاد استرالیا هستند. از دیگر روش های برتر برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا موارد زیر را می توان نام برد:

  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق سهام
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق املاک و مستغلات
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق اوراق قرضه
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق پس انداز
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق سپرده های مدت دار
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق خرید طلا
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق ارزهای دیجیتال (کریپتوها)
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق کارآفرینی

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق سهام

  سرمایه ‌گذاری در سهام به گونه ای است که سهام یک شرکت را مستقیماً یا از طریق صندوق خریداری می ‌کنید (شکلی از سرمایه‌گذاری جمعی، که در آن پول شما با سرمایه ‌گذاری هزاران سرمایه ‌گذار دیگر تجمیع می‌شود). به عنوان یک سهامدار، شما بخشی از یک کسب و کار هستید و در موفقیت ها و شکست های مالی آن سهیم خواهید بود. از نظر تاریخی، بازده سرمایه گذاری های سهام، بین 3 تا 6 درصد در سال از سایر طبقات دارایی پیشی گرفته است. با سرمایه گذاری سهام، باید اهداف مالی نهایی خود را در ذهن داشته باشید و آماده باشید تا از فراز و نشیب های بازار سهام عبور کنید. سرمایه گذاری در سهام به این معنی است که ممکن است ملاحظات مالیاتی هنگام فروش بخشی از پرتفوی وجود داشته باشد. میزان سرمایه لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در خرید سهام در حدود 500 دلار استرالیا است.

  حداقل سرمایه لازم برای خرید سهام در استرالیا در حدود 500 دلار استرالیا است.

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق املاک و مستغلات

  املاک و مستغلات دیگر محرک اصلی ثروت خانوار و رشد اقتصادی و یکی از بهترین روش های مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا است. قیمت املاک و مستغلات طی دو دهه متوالی رشد فوق العاده ای را در این کشور تجربه کرده است. استرالیا خانه یکی از گران ترین بازارهای املاک و مستغلات در جهان است. سرمایه گذاری جمعی املاک و مستغلات در استرالیا به شما این امکان را می دهد که به راحتی یک ملک را با حداقل سرمایه گذاری خریداری کنید. با این حال، حتی بسیاری از استرالیایی‌ های نسبتاً ثروتمند با درآمد متوسط، خرید ملک را دشوار می ‌دانند، زیرا 70 درصد خانه‌ ها خارج از توان مالی آن ها هستند. سرمایه گذاران خارجی توانمند نیز سرمایه گذاری در املاک استرالیا را فرآیند ساده ای نمی دانند. متقاضیانی که می خواهند در املاک و مستغلات استرالیا سرمایه گذاری کنند، اما ساکن استرالیا یا شهروند دائمی استرالیا نیستند باید از دولت استرالیا تاییدیه دریافت کنند. همچنین قوانین سختگیرانه‌ای در مورد اینکه چه نوع املاکی را می ‌توان خریداری کرد، هزینه‌ های درخواست اضافی و توانایی محدود برای دریافت منابع مالی وجود دارد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق اوراق قرضه

  اوراق قرضه به عنوان “اوراق بهادار با بهره ثابت” و از روش های اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود. اوراق قرضه یک IOU است که در ازای وام به صادرکننده اوراق، سود پرداختی به دارنده خود را به طور منظم پرداخت می کند و ممکن است توسط شرکت ها یا دولت فدرال ارائه شود. اوراق قرضه دولتی استرالیا به عنوان AGB شناخته می شود و به عنوان یک شرط نسبتا مطمئن معرفی می شود. سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله مبتنی بر سهام  ETF در استرالیا امکان پذیر است. سرمایه‌گذاری از طریق ETF مانند خرید از شرکت ‌هایی است که در یک شاخص هستند. به جز املاک و مستغلات، تقریباً نیمی از استرالیایی ‌ها دارای سهام شرکت‌ های دولتی هستند که عمدتاً از طریق بورس اوراق بهادار استرالیاASX  به آن ها دسترسی دارند. ASX دوازدهمین بورس بزرگ جهان است و امکان دسترسی سرمایه گذاران به طبقات مختلف دارایی از جمله سهام، کالاها و انرژی را فراهم می کند.

  • از کجا بخریم: کارگزاران و مستقیماً از دولت از طریق کارگزار
  • سطح ریسک: کم
  • نقدینگی: بالا
  • حداقل سرمایه لازم: حداقل 500 دلار با ETFهای اوراق قرضه، اما حداقل سرمایه گذاری 250.000 دلار اگر مستقیماً در اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کنید.
  • کارمزد: از 0.5٪ تا 1٪ – بر اساس اینکه آیا ETF اوراق قرضه را مستقیماً خریداری می کنید.

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق پس انداز

  یکی دیگر از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا افتتاح حساب پس انداز با بهره بالا است. مانند هر یک از گزینه ‌های سرمایه گذاری، حساب ‌های پس ‌انداز با بهره بالا می ‌تواند روشی عملی برای متقاضیان خارجی باشد تا از مزیت این نوع ویزای سرمایه گذاری استرالیا استفاده کنند. بانک ها در ازای ذخیره کردن پول به متقاضیان پول پرداخت می کنند و از آن برای تامین مالی وام استفاده می کنند. اولین 250.000 دلاری که متقاضی در حساب پس انداز خود دارد توسط دولت محافظت می شود. به طور کلی، حساب ‌های پس‌انداز اخیراً احیا شده ‌اند و برخی از بانک‌ها از پیشنهاد 1% به بیش از 5% رسیده‌اند.

  • سطح ریسک: پایین، 250000 دلار اول توسط دولت تضمین شده است
  • نقدینگی: بالا
  • حداقل سرمایه لازم: از 0 دلار شروع می شود
  • کارمزد: بر اساس بانک متفاوت است

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق سپرده های مدت دار

  سرمایه گذاری از طریق سپرده های مدت دار یکی از روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا است. این روش امن و کم خطر همانند روش پس انداز دارای ریسک پایین است. در این نوع سرمایه گذاری در کشور استرالیا متقاضی نمی تواند قبل از تمام شدن مدت زمان سپرده گذاری هیچ گونه دخل و تصرفی در مبلغ سپرده گذاری کند. در حالی که در روش اخذ اقامت سرمایه گذاری استرالیا از طریق سپرده های مدت دار متقاضی می تواند در سپرده خود دخل و تصرف کند. میزان سرمایه لازم برای این نوع سرمایه گذاری از 5.000 دلار استرالیا به بالا می باشد.

  • سطح ریسک: بسیار پایین
  • نقدینگی: بالا
  • حداقل سرمایه لازم: از حدود 5.000 دلار استرالیا

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق خرید طلا

  طلا از زمان های قدیم به عنوان یک ذخیره ارزشمند و قابل اعتماد در نظر گرفته شده است و به عنوان نوعی ارز عمل می کرد. امروزه طلا به عنوان یک سرمایه گذاری پایدار محسوب می شود که می تواند در برابر تورم از پول و سرمایه محافظت کند. خرید و سرمایه گذاری طلا عملکرد مثبتی داشت در حالی که سایر دارایی ‌های اصلی در سال 2022 سقوط کردند. در سال 2023، ارزش طلا به دلار استرالیا، همچنان بازدهی مثبت (+1%) داشته است. اگر به دنبال سرمایه گذاری در طلا در استرالیا هستید، 4 گزینه اصلی دارید:

  • خرید شمش طلا به صورت فیزیکی
  • سرمایه گذاری در سهام طلا
  • خرید وجوه قابل معامله در بورس طلا  (ETF)
  • تجارت طلا از طریق بازارهای معتبر
  • سرمایه گذاری در بورس طلا

  سرمایه گذاری در طلا از طریق بازار سهام با سود بردن از قیمت طلا به جای مالکیت فیزیکی طلا امکان پذیر است. این کار با خرید سهام شرکت هایی که در حوزه طلا کار می کنند، از جمله معدنچیان طلا انجام می شود. این کار را می توان از طریق سهام فردی انجام داد یا می توان واحدها را در یک ETF با مضمون طلا خریداری کرد. با این رویکرد، شما در واقع هیچ طلایی نمی ‌خرید، بلکه روی عملکرد صنعت طلا یا شرکت معدن سرمایه ‌گذاری می ‌کنید. برای سرمایه گذاری در طلا از طریق بازار سهام، به یک کارگزار بورس یا پلتفرم معاملات آنلاین نیاز دارید.

   حداقل سرمایه لازم برای خرید سهام در استرالیا در حدود 500 دلار استرالیا است.

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق ارزهای دیجیتال (کریپتوها)

  به عنوان یک گزینه اقامت سرمایه گذاری استرالیا و نسبتاً جدید در میان سرمایه گذاران و موسسه های اصلی، ارزهای دیجیتال یک سرمایه گذاری با ریسک بالا و با سود بالا هستند. نرخ بازدهی در این روش می تواند بسیار بالاتر از سرمایه گذاری در سهام باشد. اما از آنجایی که رمزارزها تنظیم نمی شوند، ممکن است کل سرمایه گذاری خود را از دست بدهید.

  • از کجا بخریم: کارگزاران و صرافی های رمزنگاری
  • سطح ریسک: بسیار بالا
  • نقدینگی: بالا
  • حداقل سرمایه: بدون حداقل سرمایه گذاری
  • کارمزد: شروع از 0% بر اساس کارگزار و صرافی

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق ثبت شرکت

  راه اندازی کسب و کار در استرالیا و ثبت شرکت های تجاری از دیگر روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا است. قوانین و مقررات مهم برای سرمایه گذاران در هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه ورود به بازار استرالیا یا هنگام ایجاد یک تجارت در استرالیا وجود دارد. سرمایه گذاران به طور کلی باید بین تاسیس یک شرکت جدید، ثبت نام به عنوان یک شرکت خارجی یا خرید یک شرکت موجود یکی را انتخاب کنند. در صورت ایجاد یک کسب و کار جدید، ساختارهای تجاری متنوعی در دسترس است که هر کدام قوانین نظارتی و مالیاتی خاص خود را دارند. کسب و کارها همچنین ممکن است نیاز داشته باشند هویت خود را از طریق یک علامت تجاری، آنلاین و یا حضور فیزیکی مشخص کنند. یک شرکت در استرالیا ممکن است تحت یکی از ساختارهای زیر فعالیت کند:

  • شرکت با سهام محدود Company limited by shares
  • شرکت با ضمانت محدود Company limited by guarantee
  • شرکت با مسئولیت نامحدود Company with unlimited liability
  • یک شرکت بدون مسئولیت A no liability company

  رایج ترین انتخاب برای یک سرمایه گذار خارجی، شرکتی است که با سهام محدود ثبت می شود که ممکن است یک شرکت اختصاصی (خصوصی) یا یک شرکت سهامی عام یا شعبه یک شرکت خارجی باشد. هزینه های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت سرمایه حدود 450 تا 550 دلار استرالیایی است.

  سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق کارآفرینی

  استرالیا با دارا بودن ویژگی هایی مانند امنیت، ثبات و رفاه یکی از آسان ترین مکان ها در جهان برای مهاجرت سرمایه گذاری استرالیا است. این کشور نرخ های مالیاتی رقابتی، مشوق های دولتی سخاوتمندانه و مقررات شفاف را ارائه می دهد. دولت استرالیا فعالانه از سرمایه گذاری بین المللی استقبال می کند و یکی از بازارهای آزمایشی نهایی در جهان است. ایجاد یک طرح تجاری دقیق برای موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا ضروری است. یک مطالعه نشان می ‌دهد که کارآفرینانی که طرح کسب‌ و کار دارند، ۲۶۰ درصد بیشتر از آن هایی که بدون طرح و ایده تجاری هستند، کسب‌ و کار خود را راه ‌اندازی می ‌کنند. همه این ها علاوه بر نیروی کار با تحصیلات عالی و با استعداد، ارتباطات این کشور با بازارهای جهانی و اشتیاق برای نوآوری است. استرالیا پایگاهی امن برای سرمایه گذاری جدید یا گسترش کسب و کار فعلی شما است. موسسه های شفاف و قابل اعتماد استرالیا به کسب و کارها این اطمینان را می دهند که از سرمایه گذاری آن ها محافظت می شود. استرالیا یکی از 9 کشوری است که دارای رتبه اعتباری AAA است. استرالیا مجموعه ای از قوانین واضح و فرآیندهایی را در اختیار دارد تا رهاسازی کارآفرینی شرکت های خصوصی و رشد کسب و کار متقاضیان را آسان‌ تر کند.

  در صورتی که علاقمند به مهاجرت کاری به استرالیا هستید، می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه فرمایید.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری و لازم در مورد سرمایه گذاری در استرالیا پرداختیم. علاوه بر این در مورد روش های اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در استرالیا

  هزینه راه اندازی کسب و کار در استرالیا چقدر است؟

  هزینه راه اندازی یک کسب و کار بر اساس عواملی مانند مکان، صنعت و نوع کسب و کار می تواند بسیار متفاوت باشد.

  آیا می توانم بدون پول یک کسب و کار در استرالیا راه اندازی کنم؟

  شروع یک کسب و کار با پول کم یا بدون پول چالش برانگیز اما امکان پذیر است. دراپ‌شیپینگ یا محصولات دست‌ساز تجارت الکترونیک روش مناسبی است.

  سرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا با سپرده‌های مدت‌دار چقدر است؟

  میزان سرمایه لازم برای این نوع سرمایه گذاری از 5.000 دلار استرالیا به بالا می باشد.

  سرمایه لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا با پس انداز چقدر است؟

  اولین 250.000 دلاری که متقاضی در حساب پس انداز خود دارد توسط دولت محافظت می شود.

  حداقل سرمایه گذاری در کشور استرالیا از طریق اوراق قرضه چقدر است؟

   حداقل 500 دلار با ETFهای اوراق قرضه، اما حداقل سرمایه گذاری 250.000 دلاری اگر مستقیماً در اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری کنید.