آزمون تست داف

اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. تحصیل در دانشگاه‌های آلمان و گرفتن پذیرش از این دانشگاه‌های سطح بالا نیازمند این است که دانشجویان در ابتدا در آزمون‌های ورودی مخصوص هر دانشگاه شرکت کرده و در آن نمره قبولی کسب کنند. یکی از این آزمون‌ها آزمون زبان آلمانی و یا تست داف است. این آزمون برای سنجش سطح زبان آلمانی متقاضیان 6 بار در سال برگزار می‌شود و مدرک آن بر خلاف مدرک آیلتس زبان انگلیسی که برای 2 سال معتبر است، اعتبار نامحدودی دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اطلاعاتی که کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در رابطه با آزمون testdaf برای شما عزیزان فراهم کرده‌اند آشنا شویم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  مختصری درباره آزمون زبان آلمانی  testdaf

  همه متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان و یا قصد گرفتن اقامت آلمان از طریق روش‌های دیگر از جمله اقامت کاری در این کشور توسعه یافته را دارند باید ثابت کنند که بر روی زبان رسمی این کشور به اندازه کافی مسلط هستند. درست است که داشتن مدرک زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشور آلمان مناسب است اما داشتن مدرک آزمون تست داف برای کسانی که می‌خواهند از طریق مهاجرت تحصیلی و یا گرفتن جاب آفر از سوی کارفرمای آلمانی به این کشور بروند یک برگ برنده محسوب می‌شود. این آزمون در 530 مرکز موجود در 100 کشور مختلف جهان از جمله ایران هم به صورت کاغذی و هم بصورت کامپیوتری برگزار می‌شود و نتیجه تست توسط کارشناسان آلمانی بررسی شده و حدود 4 الی 6 هفته بعد به داوطلبان اعلام می‌شود.

  Test-DaF  آزمون زبان آلمانی به عنوان زبان خارجی

  در پاسخ به کسانی که این سوال برایشان پیش آمده که آزمون testdaf چیست؟ باید بگوییم که تست داف آزمونی است که سطح تسلط افراد به زبان آلمانی را -که به عنوان زبان خارجی انتخاب کرده‌اند- نشان می‌دهد. واژه testdaf که مخفف عبارت “Test Deutsch als Fremdsprache” است یک آزمون بین المللی معتبر است که سوالات آن توسط متخصصین حوزه زبان آلمانی این کشور طراحی می‌شود و نتیجه آن در قالب یک مدرک معتبر به داوطلبین داده می‌شود. سیستم نمره دهی در این آزمون در سه سطح ارائه می‌شود. با توجه به اینکه با چه هدفی قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید باید برای بدست آوردن سطح زبان آلمانی مدنظرتان مطالعه کافی داشته و در این آزمون شرکت کنید.

  آزمون  testdaf برای چه مواردی ایده آل است؟

  کسانی که در آزمون زبان آلمانی شرکت می‌کنند و مدرک آن را دریافت می‌کنند به راحتی می‌توانند برای شرکت در رویدادهای مختلف، ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی همچون تحصیل کارشناسی در آلمان، تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان، گرفتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرما های آلمانی (جاب آفر آلمان) و … با دیگر آلمانی‌ها ارتباط برقرار کرده و اهداف خود را پیش ببرند. از جمله مواردی که آزمون تست داف امکان انجام آنها را ایده آل کرده است عبارتند از:

  • امکان تحصیل در موسسات آموزشی و دانشگاه‌های آلمان
  • پیش بردن تحقیقات و پژوهش‌های علمی در آلمان
  • گرفتن جاب آفر از سوی کارفرمای آلمانی و داشتن موقعیت شغلی مناسب
  • داشتن مدرکی که مورد تایید تمام مراکز علمی و موسسات آموزشی است
  • داشتن مدرکی که سطح تسلط به زبان آلمانی را نشان می‌دهد و برقراری ارتباط با دیگر شهروندان آلمانی را راحت‌تر می‌کند.

  برای شرکت در آزمون testdaf چه مواردی لازم است؟

  متقاضیانی که علاقمند به شرکت در این آزمون هستند قبل از ثبت نام تست داف بهتر است از اینکه تسلط به زبان آلمانی آنها حداقل در سطح متوسط باشد اطمینان حاصل کنند. برای ثبت نام آزمون تست داف بهتر است تا متقاضیان از قبل دوره‌های زبان آلمانی را در موسسات مربوطه گذرانده باشند و یا به حدی مطالعه کرده باشند که امادگی لازم برای شرکت در این آزمون را در خود ببینند. یکی از موثرترین روش‌هایی که زبان آموزان زبان آلمانی میتوانند در تعیین سطح خود از آن کمک بگیرند مراجعه به وبسایت رسمی تست داف به آدرس https://www.testdaf.de/teilnehmer/tn-vorbereitung_test.php?id=1 است. در این صفحه متقاضیان می‌توانند با پاسخ به سوالات مربوط به آزمون، در عرض 10 دقیقه یک ارزیابی نسبی از سطح زبان آلمانی خود داشته باشند.

  ساختار آزمون زبان تست داف

  امتحان زبان آلمانی به طور تخصصی توسط موسسه testdaf در شهر بوخوم آلمان طراحی می‌شود و آزمون‌های زبان آموزان نیز توسط کارشناسان آموزش دیده و زبده تصحیح و درجه بندی می‌شوند. افرادی که از قبل با نمونه سوالات آزمون testdaf آشنا شده‌اند می‌دانند که این آزمون هم مانند آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آیلتس و تافل دارای 4 مهارت اصلی است. مهارت‌های درک مطلب (Reading)، نوشتن (Writing)، شنیداری (Listening) و صحبت کردن (Speaking) در این آزمون مورد سنجش قرار می‌گیرد. تمام این مهارت‌ها به 2 فرمت کاغذی و کامپیوتری ارائه می‌شوند که قالب آنها با هم متفاوت است.

  نوع مهارتتعداد سوالات در فرمت کاغذیزمان پاسخ دهی در فرمت کاغذیتعداد سوالات در فرمت کامپیوتریزمان پاسخ دهی در فرمت کامپیوتری
  درک مطلب (Reading)3 متن 30 سوال60 دقیقه7 متن 34 سوال55 دقیقه
  نوشتن (Writing)1 مورد60 دقیقه2 مورد60 دقیقه
  شنیداری (Listening)3 متن 25 سوال40 دقیقه7 متن 40 سوال40 دقیقه
  صحبت کردن (Speaking)7 مورد35 دقیقه7 مورد35 دقیقه

  سطوح آزمون  testdaf

  سیستم نمره دهی یا درجه بندی آزمون تست داف به این صورت است که تمام 4 مهارتی که در این آزمون مورد ارزیابی قرار می‌گیرند در 3 سطح 3، 4 و 5 نمره دهی می‌شوند و در نهایت سطح کلی آزمون نیز با همین 3 سطح تعیین می‌شوند. متقاضیانی که به طور کامل آمادگی آزمون زبان آلمانی را دارند و سطح 5 این آزمون را بدست می‌آورند دانش بالایی از زبان آلمانی دارند. سطح 4 این تست نشان دهنده داشتن دانش متوسط و سطح 3 ضعیف‌ترین حالت تسلط به زبان آلمانی را نشان می‌دهد.

  آزمون تست داف همچنین توسط سیستم درجه بندی دیگری که توسط چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان تعیین شده است نیز ارزیابی می‌شود. در این سیستم سطوح تست داف در بازه ای بین B2 تا C1 تعریف می‌شود.

  • TDN 5 یا (TestDaF-Niveaustufe 5) معادل با سطح C1 زبان آلمانی (بالاترین سطح زبان آلمانی)
  • TDN 4 یا معادل با سطح B1 زبان آلمانی
  • TDN 3 یا معادل با B2 پایین ترین سطح زبان آلمانی (ضعیف ترین حالت)

  سطح مورد نیاز testdaf برای دانشگاه های آلمان

  دانشگاه‌های آلمان با توجه به رشته تحصیلی، نوع دانشگاه و یا مقطع تحصیلی دانشجویان سطح مختلفی از این تست را از آنها درخواست کنند اما به طور کلی بنابر تصمیم کنفرانس روسای آلمان، برای ورود به دانشگاه‌های این کشور داشتن حداقل 4 برای دانشجویان الزامی است. متقاضیانی که بتوانند در هر 4 مهارت موجود در این آزمون در حد متوسط و در سطح 4 ظاهر شوند، به راحتی می‌توانند برای گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کشور آلمان اقدام کنند.

  کدام متقاضیان نیاز به نمره آزمون testdaf  دارند؟

  این آزمون یک معیار استاندارد برای تشخیص سطح دانش زبان آلمانی افرادی است که زبان مادری آنها آلمانی نیست و در همه جای دنیا دارای اعتبار است. یادگیری زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی کمی دشوارتر است بنابراین متقاضیانی که هدفمند باشند اقدام به یادگیری این زبان می‌کنند. اما این مدرک به درد چه کسانی می‌خورد؟

  • متقاضیانی که می‌خواهند از دانشگاه‌های آلمان پذیرش بگیرند بنابراین نیاز به اثبات تسلط به زبان آلمانی دارند.
  • افرادی که به دلایل مختلفی از جمله موقعیت شغلی مناسب در شرکت‌های بین المللی در کشور خود نیاز دارند تا ثابت کنند که زبان آلمانی را به خوبی بلدند.
  • افرادی که قصد شرکت در دوره‌های کوتاه مدت علمی یا پژوهشی را در کشور آلمان دارند.
  • متقاضیانی که برای بدست آوردن فرصت‌های آکادمیک نیاز دارند تا دانش زبان آلمانی خود را ثابت کنند.
  • دانشجویانی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مستقر هستند و از طریق برنامه‌های این اتحادیه قصد تحصیل در آلمان و گرفتن مدرک به زبان آلمانی را دارند.

  اهمیت نمونه سوالات آزمون زبان آلمانی testdaf

  برای بدست آورن یک نمره خوب و سطح قابل قبول در آزمون زبان آلمانی، تنها مطالعه لغات و گرامر این زبان کافی نیست و زبان آموزان علاوه بر دانش زبانی باید با مهارت‌های تست زنی نیز آشنا باشند. به همین دلیل به متقاضیان توصیه می‌شود تا قبل از برگزاری آزمون تست داف با نمونه سوالات آن آشنا شوند و درک کاملی از روند انجام آزمون و سوالات مربوط به هر مهارت داشته باشند. علاوه بر آشنایی با قالب آزمون، توانایی در مدیریت زمان هم کمک شایانی به گرفتن نتیجه دلخواه به دانشجویان می‌کند. همانطور که در پاراگراف‌های قبل توضیح دادیم این آزمون در 2 فرمت کاغذی و کامپیوتری برگزار می‌شود که در هر 2 فرمت، هر مهارت دارای تعداد سوالات مشخصی است که در زمان تعیین شده برای هر مهارت باید به آنها پاسخ داده شود. اگر داوطلبان نتوانند مدیریت زمان داشته باشند و در زمان مقرر به سوالات پاسخ دهند امتیاز ان مهارت را از دست می‌دهند. بنابراین داشتن تجربه آزمون تست داف با حل کردن نمونه سوالات آن قبل از ثبت نام آزمون اصلی به متقاضیان کمک می‌کند تا با آمادگی بهتری سر جلسه امتحان حاضر شوند.

  آزمون زبان آلمانی  testdaf  دارای چه بخش هایی است؟

  به طور کلی آزمون‌های زبان‌های خارجی در هر کشوری دارای 4 بخش اصلی است که در آن مهارت‌های زبان آموزان را در 4 بخش مجزا مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

  1. درک مطلب یا Reading
  2. نوشتن یا Writing
  3. مهارت‌های شنیداری یا Listening
  4. صحبت کردن یا Speaking

  تست داف نیز مانند سایر آزمون‌ها دارای این 4 بخش است.

  بخش درک مطلب  Reading Comprehension

  همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم این آزمون به 2 صورت کامپیوتری و کاغذی برگزار می‌شود. از انجایی که تعداد متقاضیان فرمت کاغذی بیشتر از فرمت دیگر است، ما نیز به بررسی این آزمون در حالت کاغذی بیشتر می‌پردازیم. در قسمت درک مطلب آزمون تست داف، 3 متن به داوطلبان داده می‌شود که برای هر متن 10 سوال طراحی شده است. این متن‌ها به ترتیب درجه سختی از متن راحت به متن دشوار قرار گرفته‌اند. برای جوابدهی به سوالات متن اول 10 دقیقه، برای متن دوم و سوم هر کدام 20 دقیقه و در اخر برای انتقال پاسخ‌ها به برگه پاسخنامه 10 دقیقه زمان دارید. بنابراین در مجموع برای مهارت درک مطلب 60 دقیقه زمان دارید.

  متن اول برای ارزیابی سطح 3 یا TDN3 زبان آموزان طراحی شده است. متن این قسمت نسبتا راحت است و باید توضیحاتی را که در قالب پاراگراف‌های 3 الی 4 خطی آمده‌اند را به عناوین مرتبط آنها وصل کنید. برای ذخیره زمان بیشتر توصیه می‌کنیم تا از خواندن نمونه جواب‌هایی که برای راهنمایی داوطلبان آورده شده است صرف نظر کنید و به سراغ سوالات اصلی بروید.

  متن دوم نسبت به متن اول دشوارتر است زیرا برای ارزیابی زبان‌آموزان سطح 4 یا TDN4 طراحی شده است. در این قسمت نیز سوالاتی مرتبط با متن طراحی شده‌اند که عموما به صورت جای خالی و یا 4 گزینه‌ای هستند. بهتر است برای پاسخ دادن به این سوالات در ابتدا سوال‌ها را مطالعه کنید و با مشخص کردن کلمات کلیدی آنها به سراغ خواندن متن بروید و جواب را پیدا کنید. در چنین حالتی زمان زیادی را برای خواندن قسمت‌های غیر مهم متن از دست نمی‌دهید.

  دشوارترین قسمت درک مطلب مربوط به متن آخر است چرا که برای ارزیابی TDN5 یا سطح 5 آورده شده است. در این قسمت جملاتی آورده می‌شود که برای پاسخ دهی، باید آنها را از نظر مفهومی با قسمتی از متن مطابقت دهید. در این بخش علاوه بر استفاده از اطلاعات داخل جملات باید از نظرات شخصی و استدلال‌های خودتان نیز کمک بگیرید.

  بخش درک شنیداری Listening Comprehension

  شنیدن و آنالیز داده‌ها از طریق گوش کردن نقش مهمی در ایجاد ارتباط بین افرادی که به یک زبان صحبت می‌کنند دارد بنابراین در این بخش از آزمون، تسلط داوطلبان به مهارت‌های شنیداری سنجیده می‌شود. در بخش Listening در مجموع 25 سوال برای داوطلبان طراحی شده است. برای پاسخ دهی به این سوالات داوطلبان باید به 3 متن به طور مجزا گوش دهند و جواب سوالات را از داخل آنها بیابند. متن اول و دوم تنها یک بار برای متقاضیان پخش می‌شود و متن سوم 2 بار.

  متن اول دارای 8 سوال، متن دوم دارای 10 سوال و متن سوم دارای 7 سوال سخت است. به طور کلی داوطلبان برای جواب دادن به این سوال‌ها 30 دقیقه زمان دارند و پس از آن 10 دقیقه دیگر برای انتقال پاسخ‌ها به پاسخنامه زمان دارند. نکته قابل توجه این است که تنها جواب‌هایی تصحیح می‌شوند که درون پاسخنامه باشند و جواب‌های داخل برگه سوالات تصحیح نخواهند شد.

  در قسمت اول از بخش شنیداری معمولا مکالمه بین 2 نفر پخش می‌شود که از میان صحبت‌های آنها باید جواب سوالات را پیدا کنید که این جواب‌ها در بیشتر مواقع تک کلمه‌ای هستند. در قسمت دوم فایل پخش شده کمی سخت‌تر می‌شود و به طور معمول مکالمه بین چند نفر را باید گوش دهید و صحیح بودن یا غلط بودن سوالات را با توجه به آنها تشخیص دهید. قسمت سوم یک متن تخصصی است که به دلیل سختی آن، 2 بار برای داوطلبان پخش می‌شود و با توجه به آن باید به یک سری سوالات مفهومی پاسخ داده شود.

  بخش نوشتاری  Written Production

  بخش نوشتاری چالش برانگیزترین قسمت هر آزمون زبانی است که داوطلبان با آن روبرو هستند. در آزمون تست داف نیز داوطلبان موظفند تا متنی را بر اساس موضوعی که به آنها داده می‌شود و تحلیلی که از آن دارند بر روی کاغذ بیاورند. در این قسمت یک نمودار همراه با یک متن کوتاه به داوطلبان داده می‌شود و از آنها خواسته می‌شود تا گزارشی را در رابطه با موضوع داده شده تحویل دهند. در این قسمت داوطلبان هم باید از لغات و گرامر و لحن مناسبی برای نوشتن متن خود استفاده کنند و هم تحلیل و آنالیز دقیقی از نموداری که به آنها داده شده است داشته باشند. در این قسمت به داوطلبان 5 دقیقه زمان برای ارزیابی موضوع و 60 دقیقه زمان برای نوشتن گزارش داده می‌شود.

  همراه با برگه سوال و برگه جواب، یک برگه چک نویس نیز به متقاضیان داده می‌شود تا ایده‌ها و کلمات و عبارات کلیدی خود برای ساختار بخشی به متن خود بر روی آن بیاورند و از آنها برای نوشتن پاراگراف‌ها استفاده کنند. متن شما باید دارای مقدمه، پاراگراف‌های اصلی و نتیجه گیری باشد و همه پاراگراف‌ها با هم ارتباط معنایی و انسجام داشته باشند. هر چه نوشته شما روان‌تر و قابل فهم‌تر باشد، نمره بهتری را از مصحح‌ها دریافت خواهید کرد.

  بخش خوانداری  Oral Production

  در این قسمت از آزمون مهارت گفتاری داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. این بخش دارای 7 سوال است که داوطلبان با شنیدن هر سوال زمان کوتاهی دارند تا به انها پاسخ دهند و جواب انها ضبط خواهد شد. در این قسمت نیز روند سختی سوالات از راحت به سخت است و مکالمات اولیه در مورد موضوعات روزمره داوطلبان با هم‌کلاسی‌ها، همشهری‌ها و اعضای خانواده است و هر چه به سوالات نهایی نزدیک‌تر می‌شویم سوالات سخت‌تر شده و داوطلبان باید در مورد موضوعات آکادمیک صحبت کنند. در مجموع برای انجام این تسک 35 دقیقه زمان دارید. توصیه می‌شود که برای عملکرد بهتر در این بخش و کسب نمره بالاتر در ابتدا به خوبی به سوالات گوش دهید و در هنگام پاسخ دادن اصل مطلب را ارائه داده و به موضوعات حاشیه‌ای نپردازید.

  جدول زمانی آزمون زبان آلمانی testdaf به چه صورت است؟

  آزمون زبان آلمانی به طور کلی داوطلبان را 4 الی 5 ساعت مشغول می‌کند. در این آزمون مهارت‌ها پشت سر هم برگزار می‌شوند و بین آزمون هر مهارت یک زمان استراحت کوتاه به متقاضیان برای رفرش شدن داده می‌شود. در قسمت‌های قبلی هم اشاره کردیم که مدیریت زمان در این آزمون نقش مهمی دارد و داوطلبانی که نتوانند پاسخ دادن به سوالات را در زمان مقرر به پایان برسانند امتیاز زیادی را از دست می‌دهند. جدول زمانی آزمون زبان آلمانی به قرار زیر است:

  بخش‌های مختلف آزمونتعداد سوالاتمدت زمان پاسخ دهی به سوالات
  بخش درک مطلب   Reading Comprehension30 سوال60 دقیقه
  زمان استراحت10 دقیقه
  بخش درک شنیداری Listening Comprehension25 سوال40 دقیقه
  زمان استراحت30 تا 60 دقیقه
  بخش نوشتاری  Written Production1 سوال60 دقیقه
  زمان استراحت10 دقیقه
  بخش خوانداری  Oral Production7 سوال30 دقیقه

  موارد مهم در مورد ثبت نام آزمون  testdaf

  قبلا هم عنوان کردیم که داشتن مدرک زبان آلمانی با یک سطح خوب برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آلمان اعم از تحصیلی، کاری و … یک امتیاز خوب محسوب می‌شود. اما در هنگام ثبت نام آزمون testdaf نکته حائز اهمیت این است که دانشجویان باید به ددلاین اپلای برای دانشگاه مورد نظرشان در آلمان توجه ویژه‌ای داشته باشند. به طور کلی ارزیابی این آزمون و اعلام نتیجه آن توسط نهادهای مربوطه 4 الی 6 هفته به طول می‌انجامد. دانشجویانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان و گرفتن پذیرش از آنها هستند باید توجه داشته باشند که تا قبل از پایان ددلاین درخواست اپلای باید مدرک زبان آلمانی خود را گرفته و آن را به دانشگاه تحویل دهند. شرایط بسیاری برای قبولی دانشجویان در دانشگاه‌های آلمان وجود دارد اما داشتن مدرک TDN4 زبان آلمانی مسیر آنها را برای اخذ پذیرش هموارتر می‌کند. بنابراین نیاز است تا زمان برگزاری آزمون تست داف را 2 الی 3 ماه زودتر از ددلاین اپلای دانشگاه انتخاب کنیم.

  خدمات موسسه میرداماد برای آزمون تست داف

  بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی و یا مهاجرت کاری به آلمان با روند اخذ ویزا و شرایط لازم برای گرفتن ویزا آشنایی ندارند و در حین اقدام برای دریافت پذیرش و یا گرفتن جاب آفر از سوی کارفرمای آلمانی دچار اشتباهاتی می‌شوند که منجر به ریجکت شدن آنها می‌شود. یکی از این اشتباهات این است که انها نمی‌دانند چه سطحی از مدرک زبان آلمانی برای پذیرفته شدنشان مناسب است و یا چطور می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و از مدرک آن به عنوان یک برگ برنده برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان استفاده کنند. کارشناسان باتجربه موسسه میرداماد، با صبر و حوصله تمامی متقاضیان عزیز را در این راه همراهی کرده و با دادن مشاوره به آنها در زمینه انتخاب رشته یا دانشگاه مورد نظر، آمادگی برای آزمون زبان آلمانی و ثبت نام در این آزمون، نحوه ارسال مدارک برای دانشگاه‌ها و … تا گام آخر همراه متقاضیان هستند.

  ثبت نام آزمون زبان آلمانی  testdaf

  متقاضیانی که در کلاس آمادگی آزمون testdaf شرکت کرده‌اند و منابع آزمون زبان آلمانی را با دقت مطالعه کرده‌اند، اگر خود را آماده شرکت در این آزمون می‌بینند می‌توانند با مراجعه به سایت www.testdaf.de  زمان آزمون مورد نظر خود را انتخاب کرده با پرداخت هزینه‌ای که با یورو محاسبه می‌شود، ثبت نام خود را نهایی کنند. نکته قابل توجه در هنگام ثبت نام این است که متقاضیان باید پاسپورت خود را ارائه دهند و بدون داشتن پاسپورت روند ثبت نام تکمیل نمی‌شود.

  همچنین دانستن این نکته نیز ضروری است که زمان اعلام نتیجه آزمون کاغذی 6 هفته پس از امتحان و زمان اعلام نتیجه آزمون کامپیوتری 4 هفته پس از امتحان است. بنابراین تاریخ برگزاری آزمون‌ها را با زمان ددلاین درخواست پذیرش از دانشگاه‌ها مطابقت دهید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

  نمایندگی رسمی برگزاری آزمون testdaf در ایران

  افرادی که متقاضی شرکت در آزمون زبان آلمانی هستند اما در کشور آلمان حضور ندارند می‌توانند به مراکز برگزار کننده این آزمون در کشور خودشان مراجعه کنند. این آزمون در 100 کشور دنیا برگزار می‌شود که ایران نیز یکی از این کشورهاست. مراکز زیر از جمله مراکز اصلی برگزار کننده آزمون زبان آلمانی در ایران هستند:

  • موسسه زبان آلمانی در تهران (قلهک)
  • موسسه زبان آلمانی در تهران (دیباجی)
  • موسسه دیوان در شهر تهران
  • اتاق بازرگانی و صنایع کشور ایران و آلمان در شهر تهران
  • موسسه زبان آلمان انجل در شهر اصفهان
  • موسسه زبان آلمانی انجل در شهر شیراز

  در تهران اصلی‌ترین مرکز برگزار کننده این زمون موسسه زبان آلمانی گوته است. برای ثبت نام در آزمون داف متقاضیان می‌توانند به وبسایت موسسه گوته مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه‌ها و دریافت ایمیل تایید، به سایت رسمی تست داف بروند و در آنجا ثبت نام نهایی را انجام دهند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدت زمان اعتبار آزمون تست داف

  برخلاف مدرک زبان انگلیسی آیلتس که اعتبار 2 ساله دارد مدرک آزمون زبان آلمانی اعتبار نامحدودی دارد. البته برخی از دانشگاه‌های آلمان مدارکی را قبول می‌کنند که بیشتر از 3 سال از اعتبار آن نگذشته باشد و مدارک قدیمی‌تر را نامعتبر می‌دانند. بنابراین برای گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر و ارسال مدارک لازم به آنها لازم است تا در ابتدا قوانین مربوط به مدرک زبان آن دانشگاه را مطالعه کنید و سپس برای ارائه مدارک اقدام کنید. افرادی که مدت زیادی از زمان صدور مدرک زبان آلمانی آنها می‌گذرد گاهی نیاز است تا دوباره در آزمون شرکت کنند و مدرک خود را آپدیت کنند.

  زمان برگزاری آزمون زبان TESTDAF

  زمان برگزاری این آزمون توسط موسسه تست داف تعیین می‌شود این موسسه 6 تاریخ مجزا در هر سال را برای امتحان متقاضیان مشخص می‌کند . در هر جلسه امتحان در مراکز برگزار کننده آزمون ظرفیت شرکت کنندگان 100 نفر می‌باشد. تاریخ آزمون زبان آلمانی برای سال میلادی جاری به صورت زیر است:

  زمان آزمونمهلت ثبت نامفرمت آزمون
  14 فوریه9 ژانویه تا 6 فوریهکامپیوتری
  9 مارس12 ژانویه تا 9 فوریهکاغذی
  11 آوریل6 مارس تا 3 آوریلکامپیوتری
  11 می16 مارس تا 13 آوریلکاغذی
  13 ژوئن8 می تا 5 ژوئنکامپیوتری
  26 جولای31 می تا 28 ژوئنکاغذی
  8 آگوست3 جولای تا 31 جولایکامپیوتری
  12 سپتامبر7 آگوست تا 4 سپتامبرکامپیوتری
  11 اکتبر16 آگوست تا 13 سپتامبرکاغذی
  26 اکتبر20 سپتامبر تا 18 اکتبرکامپیوتری
  21 نوامبر16 اکتبر تا 13 نوامبرکامپیوتری

  آزمون تست داف در سال 2023-2024 چقدر هزینه دارد؟

  برای شرکت در آزمون زبان آلمانی شرکت کنندگان موظفند تا هزینه این آزمون را به صورت کامل پرداخت کنند تا روند ثبت نام آنها نهایی شود. هزینه آزمون بصورت کامپیوتری و کاغذی متفاوت است و به طور کلی قیمت آزمون کاغذی بیشتر از آزمون کامپیوتری است.

  • هزینه آزمون زبان آلمانی با فرمت کاغذی در سال میلادی جاری حدود 215 یورو است.
  • هزینه آزمون زبان آلمانی با فرمت کامپیوتری یا دیجیتال در سال میلادی جاری حدود 210 یورو می‌باشد.

  آزمون های بین المللی زبان آلمانی چه تفاوتی با هم دارند؟

  علاوه بر تست داف دو آزمون دیگر نیز برای سنجش میزان تسلط زبان آموزان به زبان آلمانی وجود دارد. آزمون گوته و آزمون DSH. این آزمون‌ها همگی برای تعیین سطح زبان آلمانی متقاضیان طراحی شده اند اما تعداد سوالات، سطح دشواری آنها، محتوا و ساختارشان متفاوت است. همانگونه که گفتیم آزمون تست داف با سه سطح 3 و 4 و 5 شرکت کنندگان را ارزیابی می‌کند. در آزمون گوته دانش زبانی داوطلبان در بازه‌ای از A1 تا C2 بررسی می‌شود و در آزمون DSH نیز سطح زبان آلمانی آنها از DSH1 تا DSH3 درجه بندی می‌شود.

  آزمون‌های بین المللی زبان آلمانینکات مثبتنکات منفینکات مهم برای آمادگی شرکت کنندگان
  آزمون گوته Goethe Examدارای هزینه کمتر نسبت به دیگر آزمون‌ها قابل برگزاری در هر زمانی از سال برگزاری در بسیاری از کشورهای جهان شناخته شده توسط دانشگاه‌ها و کارفرمایان آلمانیدارای محدودیت زمانی در امتحان هر سطح که می‌تواند برای متقاضیان چالش برانگیز باشد. به رسمیت شناخته نشدن سطح A1 و A2 برای برخی از دانشگاه‌های آلمان آزمون‌ها ممکن است خیلی آسان یا خیلی سخت باشند.شرکت در دوره های آمادگی آزمون گوته تمرین تمرکزی و مجزای هر 4 مهارت استفاده از منابع مکمل آنلاین برای تقویت یادگیری گرفتن بازخورد از دیگران در رابطه با مهارت‌های گفتاری و نوشتاری
  آزمون DSHبه رسمیت شناخته شدن توسط دانشگاه‌های آلمان سنجش آمادگی زبان آموزان در هر 4 مهارت برگزاری دوره‌های آمادگی این آزمون در بیشتر دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره‌های آلمانیدشواری بیش از حد این آزمون برای برخی از زبان آموزها  بیش از حد علمی بودن آزمون DSH ممکن است برای شرکت کنندگان اذیت کننده باشد.شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون DSH تمرین تمرکزی و مجزای هر 4 مهارت آشنایی با مفاهیم آکادمیک مطرح شده در آزمون گرفتن بازخورد از دیگران در رابطه با مهارت‌های گفتاری و نوشتاری
  آزمون تست دافبه رسمیت شناخته شدن توسط دانشگاه‌های آلمان دارای ساختار و محتوای منسجم برای تمامی سطوح دارای اعتبار نامحدود سنجش توانایی زبان آموزان در هر 4 مهارتدارای هزینه بیشتر نسبت به دیگر آزمون‌ها فقط 6 بار در سال برگزار می‌شود در برخی از کشورها در دسترس نیستشرکت در کلاس آمادگی آزمون تست داف استفاده از منابع آزمون آنلاین تمرین هر 4 مهارت به صورت تمرکزی و مجزا تمرین تست‌های زمان بندی شده برای آشنایی با فرمت امتحان گرفتن بازخورد از دیگران در رابطه با مهارت‌های گفتاری و نوشتاری

  سخن پایانی

  آزمون زبان آلمانی تست داف آزمونی است که برای تعیین سطح زبان آلمانی متقاضیان برگزار می‌شود و مدرک آن توسط دانشگاه‌ها و کارفرمایان آلمانی قابل قبول است بنابراین کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی و کاری به آلمان را دارند با داشتن این مدرک می‌توانند پروسه مهاجرت خود را راحت‌تر پیش ببرند. این آزمون در 100 کشور دنیا و 6 بار در سال برگزار می‌شود و مدرک آن دارای اعتبار نامحدود است. شرکت کنندگان این آزمون در 4 مهارت درک مطلب، نوشتن، شنیداری و گفتاری توانایی‌های زبانی خود را محک می‌زنند و در سه سطح 3، 4 و 5 درجه بندی می‌شوند. متقاضیانی که دارای سطح 4 این مدرک باشند، در صورت داشتن سوابق تحصیلی درخشان به راحتی می‌توانند از دانشگاه‌های آلمان پذیرش تحصیلی بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این آزمون مهم می‌توانید با کارشناسان مهاجرتی موسسه میرداماد در تماس باشید.

  مقالات مرتبط

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  کشور آلمان، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای تحصیل به شمار می‌آید و سالانه افراد زیادی از سراسر جهان، از جمله ایرانیان، متقاضی ورود به سیستم آموزشی این کشور هستند. آلمان با برخورداری از تعداد زیادی دانشگاه‌، آزمایشگاه‌ و موسسات...

  تحصیل در کالج های آلمان

  تحصیل در کالج های آلمان

  آلمان یکی از مقصد های مهم دانشجویان برای تحصیل کردن در کالج ها و دانشگاه های این کشور است. این کشور با داشتن دانشگاه های معتبر و سطح بالای زندگی، گزینه ای عالی برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل...

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  برای دانشجویانی که قصد دارند مقطع دکترای خود را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانند، آلمان یکی از بهترین گزینه‌هاست. تحصیل دکتری در آلمان به ویژه در دانشگاه‌های برتر این کشور این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از...

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه‌ های آلمان، با ارائه برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی، گزینه ‌ای جذاب برای دانشجویان بین ‌المللی ارائه می ‌دهند. این دانشگاه‌ ها، که در سراسر کشور پراکنده‌ اند، از دانشگاه‌ های فنی معتبر مانند دانشگاه فنی مونیخ گرفته...

  بورسیه تحصیلی آلمان

  بورسیه تحصیلی آلمان

  آلمان یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین‌المللی است. دریافت بورسیه تحصیلی آلمان به‌دلیل وجود دانشگاه‌های عالی، زیرساخت‌های برتر آموزشی و سیاست‌های جذب مهاجر، بسیار محتمل‌تر از سایر کشورهای همسایه است. شما با شناخت انواع بورسیه تحصیلی در این...

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  در کشور آلمان، سال تحصیلی در دو فصل تابستان و زمستان شروع می‌شود. دانشجویان بین‌المللی برای موفقیت در فرایند پذیرش باید حدود هشت هفته قبل از ددلاین دانشگاه های آلمان برای ثبت درخواست خود اقدام کنند. ددلاین دانشگاه‌ها در هر...

  یونی اسیست چیست؟

  یونی اسیست چیست؟

  تحصیل در آلمان برای خیلی از دانشجویان تجربه‌ای هیجان‌انگیز است، زیرا دوره‌های تحصیلی باکیفیت و عالی، آن هم با حداقل هزینه قابل ارائه هستند. با این‌حال، درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آلمان  برای برخی افراد طاقت‌فرسا است. اما، جای نگرانی نیست،...

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل در رشته داروسازی برای بسیاری از دانشجویان مانند یک رویای دست نیافتنی است. با تحصیل داروسازی در آلمان می‌توانید به محیط‌های مطالعاتی عالی، آزمایشگاه‌های نوآورانه، اساتید و محققان بسیار عالی با هزینه‌های پایین شهریه دسترسی داشته باشید. دانشگاه‌های بسیار...

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در کشور آلمان ترکیبی منحصر به ‌فرد از آموزش با کیفیت و تجربه فرهنگی است. این کشور به خاطر دانشگاه‌ های درجه ‌یک جهانی ‌اش شناخته شده و به دلیل امکانات تحقیقاتی نوآورانه و دوره‌ های گسترده ‌ای که...

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان موضوعی است که ممکن است برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل و کار در یکی از پیشرفته­ترین و مرفه­ترین کشورهای اروپا هستند، مورد توجه قرار گیرد. آلمان فرصت­های مختلفی را برای دانشجویان...

  بهترین دانشگاه های آلمان

  بهترین دانشگاه های آلمان

  آلمان یکی از برترین کشورهای دنیا برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. در واقع وجود دانشگاه‌های با کیفیت در این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد برای دریافت پذیرش بهترین دانشگاه های آلمان اقدام کرده و از...

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور نگاه ویژه‌ای به آن دارند، آلمان است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان مزایا گوناگونی برای شما به همراه دارد و این موضوع باعث شده...

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  تحصیل در کشور آلمان مزایای زیادی را برای دانشجویان خارجی در بر دارد، از جمله تحصیل در دانشگاه‌های تراز برتر دنیا، وجود امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته و مدرن، پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور، تنوع زیاد در رشته‌های...

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  این روزها سن مهاجرت تحصیلی به آلمان به زیر 18 سال رسیده است و پدر و مادرهای زیادی شرایط را برای تحصیل فرزندانشان در مدارس معتبر آلمان فراهم می کنند. بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی مدارس این کشور و سهولت...

  آزمون تست داف

  آزمون تست داف

  اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از...

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  آلمان یک کشور بزرگ در اروپای مرکزی شامل 16 ایالت و عضو اتحادیه اروپا و دارای نفوذ سیاسی و اقتصادی زیادی در بین دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. آلمان توسط چندین گروه آموزشی بین المللی به عنوان یکی از کشورهای...

  تحصیل در مدارس آلمان

  تحصیل در مدارس آلمان

  این روزها پدر و مادرهای ایرانی ترجیح می دهند فرزندان خود را در مدارس و دبیرستان های آلمان ثبت نام کنند تا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آمادگی های لازم را کسب کنند و مشکلی برای دریافت ویزای...

  ویزای تحصیلی آلمان

  ویزای تحصیلی آلمان

  اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از صفر...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  نظرات کاربران