سرمایه گذاری در ارمنستان

اگر قصد مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری ارمنستان، آماده ارائه خدمات ویزای سرمایه گذاری این کشور از صفر تا صد به شما عزیزان می باشند. ارمنستان خود را به عنوان کشوری با رشد پایدار، ساختار تولید ناخالص داخلی متنوع و مقصدی جذاب برای سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار معرفی کرده است. ارمنستان کشوری نسبتاً جدید با پتانسیل پنهان و شرایط سرمایه گذاری فوق العاده مطلوب، با نرخ سواد 99.8% و ضریب نفوذ اینترنت 70% در حال حاضر به عنوان یک کشور جذاب برای بازار کار گسترده ارزیابی شده است. در این مقاله به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد سرمایه گذاری در ارمنستان می پردازیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سرمایه گذاری در کشور ارمنستان در یک نگاه

  حداقل سرمایه گذاری در ارمنستان100.000 دلار در یک شرکت فناوری یا 150.000 دلار برای خرید املاک
  مزایای سرمایه گذاریواجد شرایط ارائه درخواست برای اقامت دائم یا شهروندی ارمنستان
  مزایای اقامت از طریق سرمایه گذاریاقامت در کشوری با ثبات اجتماعی و اقتصادی

  شرایط سرمایه گذاری در ارمنستان

  متقاضیان بین المللی می توانند با مشارکت اقتصادی قابل توجه در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و دیگر زمینه ها اقامت و تابعیت ارمنستان را دریافت کنند. این قانون متقاضیان را از دیگر شرایط اخذ تابعیت یعنی دارا بودن مدرک زبان ارمنی و اقامت در ارمنستان معاف می کند اما دارای شرایط زیر است:

  دارا بودن سرمایه لازماز حدود 100.000 تا 150.000 دلار
  حفظ سرمایه گذاریمتقاضی باید سرمایه گذاری مشخص شده را تا مدت خاصی نگهدارد و در آن دخل و تصرفی نکند، مثلاً خانه و ملک خریداری شده را نفروشد یا سپرده بانکی را برداشت نکند.
  دارا بودن شرایط سنیداشتن حداقل 18 سال تمام
  دارا بودن طرح تجاری Business Planمتقاضی برای ثبت شرکت های تجاری، راه اندازی شرکت های استارتاپی و یا کسب و کارهای تجاری باید دارای طرح تجاری با توجیه اقتصادی باشد.
  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینهمتقاضی باید از هر گونه سوابق جرم و جنایت به دور باشد.

  روش های سرمایه گذاری در ارمنستان

  متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها می توانند در حوزه های مختلف صنایع و فناوری های نوین کشور ارمنستان سرمایه گذاری کنند. روش های اخذ اقامت کشور ارمنستان از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان عبارت است از:

  • سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق املاک و مستغلات
  • سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق خرید سهام
  • سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق مستقیم
  • سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق کارآفرینی
  • سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق ثبت یا خرید شرکت

  سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق املاک و مستغلات

  متقاضیان بین المللی برای خرید خانه، املاک و مستغلات در ارمنستان نیاز به دارا بودن مجوز اقامت این کشور ندارند و می توانند با خرید ملک، مالک کامل و 100% آن شوند. سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات در ارمنستان علاوه بر دارا بودن اهداف اقامتی می تواند یک منبع سودآور نیز برای متقاضیان باشد، زیرا متقاضی می تواند از طریق اجاره و یا فروش آن سود کسب کند. متقاضیان بین المللی با دارا بودن حداقل سرمایه در ارمنستان از حدود 20.000 تا 100.000 دلار می تواند صاحب خانه در این کشور شوند. متقاضی که با سرمایه حدود 20.000 دلار اقدام به خرید خانه در ارمنستان می کند، می تواند مجوز اقامت یک ساله این کشور را دریافت کند، در حالی که با سرمایه 100.000 دلار امکان اخذ مجوز اقامت 10 ساله ارمنستان وجود دارد. 

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق خرید سهام

  متقاضیان از طریق خرید سهام های بانکی معتبر نیز می توانند در کشور ارمنستان سرمایه گذاری کنند و از این طریق اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضی برای خرید سهام در ارمنستان باید در ابتدا یک کارگزاری آنلاین معتبر را پیدا کند و سپس یک حساب کاربری برای خود ایجاد کند. خرید سهام از طریق این حساب کاربری تا حدود 150.000 دلار امکان اخذ اقامت ارمنستان را فراهم می کند.

  سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق مستقیم

  متقاضی از طریق سرمایه گذاری در طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری می تواند در کشور ارمنستان سرمایه گذاری کند. متقاضیان برای بهترین سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق سرمایه گذاری مستقیم نیاز به ارائه مدرک زبان ارمنی و یا اثبات تمکن مالی و تامین هزینه های زندگی در ارمنستان ندارند. از مزایای سرمایه گذاری مستقیم در ارمنستان می توان به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال، دریافت مجوز اقامت یک ساله قابل تمدید و اخذ تابعیت ارمنستان پس از 7 سال اشاره کرد. حداقل سرمایه گذاری در ارمنستان از طریق سرمایه مستقیم در حدود 150.000 دلار است. 

  سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق کارآفرینی

  متقاضیان از طریق کارآفرینی و راه اندازی کسب و کارهای خلاقانه نیز می توانند در ارمنستان سرمایه گذاری کنند. از مهم ترین شرایط کارآفرینی در ارمنستان ارائه طرح تجاری یا Business Plan نوآورانه با توجیه اقتصادی است. در واقع این طرح کارآفرینی باید دارای سوددهی و دارای گردش مالی مطلوب از زمان راه اندازی باشد. حداقل سرمایه لازم برای اجرای طرح کارآفرینی در ارمنستان از حدود 100.000 تا 150.000 دلار می باشد. عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و گواهی تمکن مالی از مهم ترین مزایای این نوع سرمایه گذاری در ارمنستان است. متقاضی با اجرای طرح کارآفرینی در ارمنستان در ابتدا مجوز اقامت 5 ساله قابل تمدید را دریافت می کند و پس از 7 سال اقامت می تواند تابعیت ارمنستان را اخذ کند.

  برای سرمایه گذاری کارافرینی ارمنستان نیاز ی به مدرک زبان نیست

  سرمایه گذاری در کشور ارمنستان از طریق ثبت یا خرید شرکت

  با جابجایی فعالیت های تجاری یا شعب یک شرکت به ارمنستان، شرکت ها این امکان را خواهند داشت که کالاها یا خدمات خود را در بازار جدیدی عرضه کنند. حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت در حدود 150.000 دلار است. کد مالیاتی ارمنستان امتیازات مالیاتی مختلفی را برای انواع مختلف مشاغل فراهم می کند. ارمنستان همچنین با سیستم بانکی امن و منعطف خود متمایز است. این کشور میزبان 17 بانک ثبت شده توسط بانک مرکزی ارمنستان است که خدمات مختلف بانکی، به ویژه وام، انتقال پول، انتشار اوراق قرضه، سپرده و غیره را ارائه می دهند. اخذ اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت پس از 7 سال کار و اقامت امکان پذیر است. انواع شرکت ها در ارمنستان عبارت اند از:

  شرکت های تجاری با هدف کسب سودشرکت های غیر-تجاری بدون هدف کسب سود
  شرکت های با مسئولیت محدود Limited Liability Company (LLC)شرکت ها و سازمان های غیردولتی Non-government organization (NGO)
  شرکت های با مسئولیت خارجی External Liability Company (ELC)منابع مالی Funds
  شرکت های سهامی Joint-Stock Company either: Closed or Opened (OJSC and CJSC) 

  متداول ترین انواع شرکت ها در ارمنستان شرکت با مسئولیت محدود (LLC) و شرکت سهامیOJSC  و CJSC هستند. بر خلاف یک شرکت سهامی، مدیریت LLC بسیار ساده تر است زیرا الزامات قانونی کمی دارند. به جای ثبت شرکت، متقاضیان می توانند به عنوان کارآفرین انحصاری ثبت نام کنند و پس از ثبت شرکت حق دارند بدون داشتن شرکت، فعالیت های تجاری خود را انجام دهند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  اخذ اقامت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

  متقاضیان از روش های مختلف سرمایه گذاری می توانند اقامت ارمنستان را دریافت کنند. گرچه هر روش سرمایه گذاری دارای شرایط خاص خود برای دریافت مجوز اقامت ارمنستان است، اما به طور کلی متقاضیان برای اخذ اقامت دائم ارمنستان از طریق ارمنستان باید دارای شرایط زیر باشند:

  • متقاضی باید از طریق سرمایه گذاری های مختلف در ارمنستان حداقل 100.000 دلار سرمایه گذاری کرده باشد.
  • متقاضی باید به مدت 3 سال در کشور ارمنستان به طور مستمر و دائم به کار و اشتغال مشغول باشد.
  • متقاضی با خرید املاک و مستغلات در ارمنستان پس از 10 سال و با راه اندازی طرح کارآفرینی یا ثبت شرکت می تواند پس از 7 سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت ارمنستان درخواست دهد.

  اخذ تابعیت ارمنستان از طریق سرمایه گذاری

  قانون جدید شهروندی از طریق سرمایه گذاری ارمنستان 2023 یازده مسیر سرمایه گذاری مختلف را فهرست می کند که به متقاضیان بین المللی اجازه می دهد برای شهروندی ارمنستان درخواست دهند. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، سرمایه گذاران باید سهم قابل توجهی در اقتصاد، علم، آموزش، فرهنگ، سلامت و ورزش ارمنستان داشته باشند که از حداقل 150000 دلار شروع می شود. مسیرهای سرمایه گذاری در ارمنستان با اهداف اخذ تابعیت عبارت است از:

  تأمین بلاعوض حداقل 150.000 دلار آمریکا به منظور تکمیل سرمایه برای انجام فعالیت های آموزشی یا علمی

  سرمایه گذاری در سرمایه اصلی (سهام) یک سازمان تجاری به مبلغ حداقل 150.000 دلار برای مدت حداقل 10 سال

  خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ حداقل 150000 دلار آمریکا برای مدت حداقل 7 سا.

  خرید املاک و مستغلات به مبلغ حداقل 150.000 دلار آمریکا برای مدت حداقل 10 سال

  سرمایه گذاری در هر صندوق سرمایه گذاری (مورد تایید دولت) به مبلغ حداقل 150.000 دلار آمریکا برای مدت حداقل 10 سا.

  تأسیس شرکتی در زمینه فناوری اطلاعات با سرمایه ای معادل 1 میلیون AMD

  ایجاد شعبه یک شرکت فناوری اطلاعات خارجی با سرمایه معادل 100 میلیون AMD یا بیشتر با 500 کارمند یا بیشتر در جمهوری ارمنستان

  ایجاد یک صندوق خطرپذیر معادل 80 میلیون AMD یا بیشتر در جمهوری ارمنستان

  سرمایه گذاری مالی AMD معادل 100 هزار دلار و بیشتر در شرکت های فناوری پیشرفته یا صندوق های خطرپذیر

  دارا بودن 20 سال یا بیشتر تجربه کاری در شرکت های فناوری اطلاعات یا بورس های نیویورک، فرانکفورت یا لندن

  همکاری فعال بلند مدت (حداکثر 5 سال) در ساختارهای بین المللی بخش پست و همچنین انجام سرمایه گذاری های مالی، مادی و فنی در این زمینه به مبلغ حداقل 250 هزار AMD

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد سرمایه گذاری در ارمنستان پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط روش های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور ارمنستان نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به ارمنستان از طریق سرمایه گذاری را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در ارمنستان

  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کشور ارمنستان چقدر است؟

   در حدود 20.000 دلار برای خرید یک خانه در ارمنستان است.

  آیا امکان اقامت ارمنستان از طریق خرید سهام وجود دارد؟

  بله. امکان اخذ اقامت کشور ارمنستان از طریق سرمایه گذاری در خرید سهام وجود دارد، اما ایرانی ها نمی توانند اوراق قرضه این کشور را خریداری کنند.

  سرمایه لازم برای راه اندازی طرح کارآفرینی در ارمنستان چقدر است؟

  در حدود 100 تا 150 هزار دلار است.

  آیا با خرید خانه در ارمنستان می توان مجوز اقامت دریافت کرد؟

  بله. امکان اخذ اقامت از طریق خرید خانه وجود دارد.