کار در اترش

اگر قصد مهاجرت کاری به اتریش را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کار اتریش، آماده ارائه خدمات ویزای کار این کشور از صفر تا صد به شما عزیزان می باشند. اتریش چیزی بیش از هوای کوهستانی، شهرهای زیبا، حمل و نقل وسیع و مناظر خیره کننده دارد. این کشور کیفیت بالای زندگی را ارائه می دهد و پایتخت آن وین، یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی به حساب می آید. همچنین این کشور دارای سیاست های حمایتی کار و سلامت کارکنان است. در این مقاله به قلم کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد می خوانید که چرا اتریش یکی از بهترین مکان ها برای متخصصان بین المللی است و چرا کار در اتریش این روزها در بین متقاضیان بین المللی رواج یافته است.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  چه عواملی سبب ترغیب افراد برای مهاجرت کاری به اتریش می شوند؟

  متقاضیان بین المللی برای مهاجرت کاری به اتریش دلایل فراوانی دارند. در واقع عوامل زیادی موجب ترغیب و تشویق متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانیان برای کاریابی در کشور اتریش و کار و اشتغال در این کشور می شود. مهم ترین دلایل مهاجرت کاری به این کشور عبارت اند از:

  • اتریش بیش از 218.000 فرصت شغل خالی دارد.
  • متوسط درآمد سالانه اتریش در حدود 32.000 یورو است.
  • میانگین ساعات کاری در اتریش 33 ساعت است.
  • اتریش دارای سیستم مراقبت های بهداشتی عالی است.
  • اتریش دارای سیستم تامین اجتماعی کارآمد است.
  • اتریش تعادل بین کار و زندگی سالم دارد.
  • متوسط درآمد اتریش بیشتر از کشورهای منطقه است.
  • اتریش دارای سیستم تامین اجتماعی قوی و قوانین کار برای متخصصان بین المللی است.
  • اتریش یک گزینه مناسب برای کارآفرینان است و اخیرا از بیش از 41.000 کسب و کار جدید استقبال کرده است.
  • اتریش یک مقصد ایده آل برای کار در خارج از کشور است و فرآیندی آسان برای دریافت مجوز کار دارد.

  روش های مهاجرت کاری به اتریش

  متقاضیان بین المللی برای مهاجرت کاری به اتریش می توانند از روش های مختلفی اقدام کنند. برخی از اصلی ترین روش های مهاجرت کاری اتریش برای متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا و از شرایط کار در اتریش برای ایرانیان موارد زیر را می توان نام برد:

  • اخذ ویزای جستجوی کار Job Seeker با مهلت 6 ماهه
  • اخذ پیشنهاد کار Job Offer از کارفرمای اتریشی
  • اخذ مجوز کار محدودRestricted work permit  معتبر برای 1 سال
  • اخذ مجوز کار استانداردStandard work permit  معتبر برای 2 سال
  • اخذ مجوز کار بدون محدودیت Unrestricted work permit معتبر برای 5 سال
  • اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز Red-White-Red Card  معتبر برای 2 سال (کارت قرمز-سفید-قرمز یکی از انواع مجوزهای کار و اقامت اتریش است که امکان اقامت و کار در این کشور را برای حداکثر 2 سال تسهیل می کند. این مجوز به متخصصان بین المللی بسیار ماهر برای کار در کشور اتریش ارائه می شود. این مجوز به صورت کارت همراه با عکس می باشد و به عنوان یک شناسه و به عنوان مدرکی از وضعیت اقامت عمل می کند.)
  • اخذ کارت آبی اتحادیه اروپا EU Blue Card: آن دسته از افرادی که مدرک تحصیلی خود را در اتریش به پایان رسانده اند و افراد ماهر هستند می توانند برای این نوع اجازه اقامت اقدام کنند.
  • اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس Red-White-Red Card Plus: این مجوز یک نسخه ارتقا یافته از مجوز قبلی است که به شما امکان می دهد با کارفرمایان مختلف کار کنید و به مدت 2 سال در اتریش اقامت داشته باشید.

  مهاجرت کاری به اتریش با ویزای جستجوی کار Job Seeker

  ویزای جستجوی کار Job Seeker اتریش به متقاضیان خارجی اجازه می دهد تا در مدت 6 ماه به اتریش بیایند تا برای خود شغلی پیدا کنند. برای این ویزا نیازی به پیشنهاد شغلی از اتریش ندارند. متقاضی می تواند بدون هیچ پیشنهاد شغلی درخواست دهد، می تواند بدون کار به اتریش سفر کند و برای درخواست ویزای جستجوی کار نیازی به حمایت مالی یا پیشنهاد شغلی ندارد. برای واجد شرایط بودن Job Seeker متقاضیان باید حداقل 70 امتیاز از حداکثر 100 امتیاز را بر اساس سیستم معیارهای امتیازی کسب کنند:

  معیارهای جدول امتیازبندیامتیازها
  صلاحیت ها و مهارت های ویژه در موضوعات ریاضی، انفورماتیک، علوم طبیعی یا فناوریتا 40 امتیاز
  سوابق کاریتا 20 امتیاز
  مدرک زبان آلمانی یا انگلیسیتا 10 امتیاز
  سن مناسبتا 20 امتیاز
  تحصیل در دانشگاه های اتریشتا 10 امتیاز
  مجموع100 امتیاز
  امتیاز لازم برای اخذ ویزای جتسجوی کار70 امتیاز
  برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش کسب 70 امتیاز در جدول امتیازبندی الزامی است.

  مهاجرت کاری به اتریش از طریق پیشنهاد کاری Job Offer

  متقاضیان دارای پیشنهاد کاری از کارفرمای اتریشی برای اقامت بیش از 6 ماه در اتریش نیاز به اجازه اقامت دارند. در عین حال، بیشتر مجوزهای اقامت به عنوان مجوز کار برای کارگر ماهر شما نیز عمل می کنند. اگر متقاضی بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اولین بار به اتریش مهاجرت می کند و قصد دارد برای طولانی مدت در اتریش اقامت کند، کارت های مختلف قرمز-سفید-قرمز Red-White-Red – Cards و کارت آبی اتحادیه اروپا  the EU Blue Card گزینه های مناسب هستند. شرایط مهاجرت به اتریش از طریق کار و دریافت پیشنهاد کاری می تواند در نهایت به اخذ مجوز اقامت دائم این کشور منتهی شود.

  روند درخواست کار در کشور اتریش

  متقاضیان برای مهاجرت به اتریش از طریق کار باید مراحل آن را به دقت طی کنند. مراحل گام به گام درخواست ویزای کار در کشور اتریش عبارت است از:

  مرحله 1: یک پیشنهاد شغلی معتبر از اتریش داشته باشید

  متقاضی باید قبل از درخواست مجوز کار، یک پیشنهاد شغلی معتبر از اتریش داشته باشد.

  مرحله 2: برای مجوز کار اتریش درخواست دهید

  اثبات یک پیشنهاد شغلی معتبر از اتریش، روند درخواست مجوز کار را تسهیل می دهد. کارفرما می تواند برای مجوز کار به نمایندگی از متقاضی با مقامات در محل اقامت محلی خود درخواست دهد، یا متقاضی می تواند در یک مرجع نمایندگی در کشور محل اقامت خود درخواست دهد.

  مرحله 3: برای اخذ ویزای کار اتریش اقدام کنید

  مجوز کار اتریش برای کار و اقامت طولانی مدت در این کشور به متقاضی کمک می کند، اما برای ورود به اتریش ویزای نوع D مورد نیاز است. این ویزای ملی به متقاضی اجازه می دهد حداکثر 6 ماه در اتریش اقامت کند.

  مرحله 4: به اتریش سفر کنید

  پس از اخذ ویزای کار اتریش، متقاضی می تواند آزادانه به داخل و خارج از کشور سفر کند. پس از 2 سال کار در کشور اتریش، داوطلب می تواند برای کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس Red-White-Red Card Plus اقدام کند که به متقاضی اجازه می دهد تا 2 سال دیگر در اتریش بماند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  روش های کاریابی در کشور اتریش

  روش های مختلفی برای یافتن کار مناسب در اتریش برای متقاضیان بین المللی وجود دارد. از جمله این روش ها می توان به یافتن آگهی های کاری در روزنامه ها، آژانس های کاریابی و یا پلتفرم های آنلاین اشاره کرد. هر چند یکی از بهترین و سریع ترین روش های یافتن کار مناسب جستجو در سایت کاریابی اتریش است. این وب سایت ها با دارا بودن برنامه ها و ابزارهای پیشرفته موجب یافتن شغل مورد نظر متقاضی در همان حوزه تحصیلی و کاری می شود. سایت های کاریابی در کشور اتریش به متقاضیان امکان مقایسه درآمد و حقوق و دیگر ویژگی های ارائه شده در وب سایت های مختلف و در ارتباط با پلتفرم های کاریابی در کشور اتریش را فراهم می کنند.

  خیلی از افراد نیز به دنبال سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار هستند. سرمایه گذاری در اتریش می تواند گزینه مناسبی برای این افراد باشد. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  موسسه های کاریابی در کشور اتریش

  اتریش به دلیل دارا بودن نیروی کار بسیار ماهر در بخش های کشاورزی، خدمات و گردشگری و همچنین تجارت خارجی رو به رشد خود شناخته شده است. شرکت ‌های انرژی، خدمات مالی، مخابرات و املاک و مستغلات از جمله شرکت‌ ها و کارفرمایان برتر اتریش برای کاریابی هستند. از مهم ترین سایت ها و موسسه های کاریابی در کشور اتریش موارد زیر را می توان نام برد:

  سایت کاریابی در اتریشویژگی
  Der Standardسایت کاریابی روزنامه Der Standard است.
  Karriere  یک پورتال شغلی بزرگ در اتریش است که تعداد زیادی فرصت شغلی در آن پست شده است.
  Career Jetگزینه های جستجوی کار برای اتریش و  موتور جستجوی بین المللی با فیلتر برای اتریش دارد.
  Indeed  نسخه اتریشی سایت کاریابی بزرگ ایالات متحده Indeed.com.است.
  Jobsbt    نسخه اتریشی سایت کاریابی بزرگ ایالات متحده Jobsbt.com است.
  مشاغل در وین Jobs in Vienna  اگر در وین زندگی می کنید، این سایت  برای یافتن کار عالی است، حتی اگر آلمانی زبان نیستید.
  لینکدین LinkedIn    بسیاری از مهاجران این سایت شبکه حرفه ای را برای یافتن کار مفید می دانند. آگهی‌ها و پیشنهادات شغلی نیز اغلب فهرستی هستند.

  ساعات کاری در اتریش

  اگرچه هیچ قانون رسمی وجود ندارد، اما برخی از شرکت ها در اتریش شروع به ارائه 4 روز کار هفتگی به عنوان گزینه ای برای رقابتی ماندن کرده اند. هر چند کارگران در اتریش بیشتر از 4 روز کار می کنند، اما همچنان از ساعات کاری کوتاه تری نسبت به کارگران در بیشتر کشورها برخوردار هستند. اتریش ششمین کشور دارای کوتاه‌ترین هفته کاری در جهان است.

  • میانگین کار در هفته در اتریش 35.5 ساعت است.
  • طبق قانون ساعات کاری اتریش در هفته نمی تواند از 60 ساعت در هفته یا 12 ساعت در روز بیشتر شود.
  • در اتریش، ساعات اداری معمولی از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر است. با این حال، بسیاری از کارگران از ساعت 8 صبح شروع به کار می کنند.
   متوسط حقوق و درآمد ماهانه در اتریش ماهانه 3.400 یورو است.

  حقوق و درآمد مشاغل مختلف در اتریش

  بر اساس داده های اداره آمار اتریش، متوسط حقوق و درآمد در اتریش در سال 2023 در حدود 3.400 یورو در ماه است. پس از همه کسرهای اجباری، میزان خالص این حقوق به حدود 2.300 می رسد. در 13 دسامبر 2023، توافقنامه حقوق و دستمزد کارکنان قرارداد جمعی تعیین شد. از 1 فوریه 2023، حقوق و دستمزدهای ماهانه بر اساس طبقه بندی اجتماعی بین 9.3٪ تا 7.15٪، حداقل 170 یورو و درآمد کارآموزان تا 25 درصد افزایش یافت. بیشترین درآمدها بخش هایی از اقتصاد مانند پالایش شیمیایی و نفت، فناوری اطلاعات، بانکداری و خدمات مالی، انرژی و تامین آب را تامین می کند.

  • کار در کشور اتریش در زمینه مالی و مدیریت، بالاترین حقوق را در این کشور دارد. بعد از آن بخش فناوری اطلاعات است.
  • پزشکان، وکلا و حسابرسان اتریشی حقوق بالایی دارند.
  • متخصصان واجد شرایط در اتریش می توانند از 5 تا 10 هزار یورو در ماه و بیشتر درآمد کسب کنند.
  • در آینده نزدیک، اتریش قصد دارد حداقل دستمزد ماهانه در سطح ملی 1.500 یورو (ناخالص) را برای تمام بخش ‌های اقتصادی معرفی کند. این ابتکار توسط دولت و شرکای اجتماعی، فدراسیون اتحادیه های کارگری اتریش، اتاق کار، اتاق اقتصاد فدرال و اتاق کشاورزی اتریش تأیید شد.
  • امروزه حدود 300.000 کارگر اتریشی تحت پوشش قراردادهای دسته جمعی کمتر از 1500 یورو در ماه درآمد دارند.
  • بزرگترین فرصت های کاری برای کسب درآمد در پایتخت این کشور شهر وین است.
  • نرخ مالیات بر درآمد در اتریش از حقوق کارمندان از 0% (درآمد تا 11.693 یورو در سال) تا 55% (درآمد بالای 1.000.000 یورو در سال) متغیر است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مشاغل پرطرفدار در اتریش و میزان درآمد آن ها

  در اتریش، درآمد خوب بین 2.000 یورو تا 3.000 یورو در ماه در نظر گرفته می شود که حدود 40.000 یورو و 55.000 یورو قبل از کسر مالیات است. اکثر مشاغلی که در آن ها مدرک دانشگاهی مورد نیاز است، حقوقی در آن سطح برای شما فراهم می کند. پرتقاضاترین مشاغل در اتریش به همراه میزان حقوق و درآمد آن ها در سال 2023 عبارت است از:

  مشاغل پرطرفدار و مورد نیاز در اتریشحقوق ماهانه
  متصدی پذیرش هتل1.650 یورو
  نظافتچی هتل و رستوران1.650 یورو
  آشپز1.900 یورو
  گارسون1.700 یورو
  تحلیلگر فناوری اطلاعات2.400 یورو
  برنامه نویسFrontend  2.500 یورو
  توسعه دهنده Full-Stack Developer3.500 یورو
  مدیر پروژه3.000 یورو
  راننده ماشین و کامیون2.000 یورو
  مهندس عمران3.000 یورو
  مهندس معمار3.000 یورو
  مهندس مکانیک3.200 یورو
  پرستار2.200 یورو
  پزشک عمومی5.000 یورو
  دندانپزشک6.000 یورو
  حسابدار2.400 یورو
  وکیل4.000 یورو
  مشاور املاک2.200 یورو
  نماینده فروش1.800 یورو
  مدیر مالی3.200 یورو
  طراح2.300 یورو
  عکاس1.900 یورو
  مترجم2.200 یورو

  اقامت دائم پس از مهاجرت کاری به اتریش

  اجازه اقامت یک مجوز رسمی است که به خارجی ها اجازه می دهد در کشور دیگری غیر از محل زندگی فعلی خود زندگی کنند. به طور معمول، مجوزهای اقامت می توانند موقت یا دائمی باشند که به نوع اقامتی که فرد واجد شرایط آن است بستگی دارد. هر کشوری قوانین و مقررات خاص خود را در مورد مجوزهای اقامت دارد و بر اساس اینکه از کدام کشور درخواست می کنید تغییر می کند. مجوز اقامت دائم اتریش را می توان به روش های مختلفی دریافت کرد. اگرچه شرایط و فرآیند درخواست ممکن است بر اساس روشی که برای آن درخواست می کنید متفاوت باشد. مدت زمان اخذ اقامت دائم اتریش 5 سال پس از اخذ ویزای کار از روش های مختلف در این کشور است. در واقع متقاضی باید دوره اجباری 5 ساله اقامت در اتریش قبل از درخواست اقامت دائم را بگذراند. برای دریافت حق اقامت طولانی مدت در این کشور، ابتدا باید اجازه اقامت دریافت کنید. برای درخواست اقامت دائم پس از مهاجرت به اتریش باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • در 5 سال گذشته باید وضعیت قانونی در اتریش داشته باشید.
  • باید از نظر مالی خودکفا باشید، چه از طریق اشتغال یا خوداشتغالی.
  • باید در این 5 سال دارای بیمه درمانی معتبر باشید.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد کار در اتریش و ویزاهای کاری این کشور توضیحات لازم ارائه شد و شرایط مهاجرت کاری به اتریش از روش های مختلف بیان شد. متقاضیان با دارا بودن شرایط کار در این کشور می توانند پس از 5 سال کار و اشتغال مقدمات اخذ مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی اتریش را دریافت کنند. برای اطلاع از شرایط کار در اتریش با جای خواب و اخذ شهروندی و یا مجوز اقامت دائم اتریش یا دیگر کشورهای اروپایی می توانید با کارشناسان و مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید. 

  سوالات متداول در مورد کار در اتریش

  مدت زمان دریافت ویزای کار اتریش چقدر است؟

  زمان پردازش ویزای کار اتریش معمولاً حدود 8 هفته طول می کشد.

  مدت اعتبار ویزای کار اتریش چقدر است؟

  ویزای کار اتریش 2 سال طول می کشد. در طول این مدت می توانید مانند سایر ساکنان اتریش آزادانه در اتریش کار و زندگی کنید.

  آیا می توانم ویزای کار اتریش را تمدید کنم؟

  بله. پس از پایان اعتبار آن، می ‌توانید برای تمدید کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس خود درخواست دهید که به شما امکان می‌دهد 2 سال دیگر در اتریش بمانید.

  آیا می توانم افراد تحت تکفل خود را با ویزای کار به اتریش بیاورم؟

  بله، اگر دارای کارت قرمز-سفید-قرمز هستید اعضای خانواده می توانند برای 1 تا 2 سال در اتریش کار و زندگی کنند.

  هزینه مجوز کار اتریش چقدر است؟

  یک مجوز کار اتریش به طور کلی حدود 160 یورو هزینه دارد. هنگام ارسال درخواست باید 120 یورو، هنگام دریافت مجوز، 20 یورو اضافی و برای اطلاعات هویتی پلیس 20 یورو بپردازید.

  مقالات مرتبط