سرمایه گذاری پرتقال

پرتغال کشوری است که چیزهای زیادی برای ارائه به سرمایه گذاران خارجی دارد، از سواحل خیره کننده و تپه های غلتان گرفته تا شهرهای تاریخی و روستاهای جذابش. در سال‌های اخیر، پرتغال به یکی از داغ‌ ترین مقاصد اروپا برای سرمایه ‌گذاری خارجی در املاک تبدیل شده است. یکی دیگر از عواملی که پرتغال را به مکانی عالی برای سرمایه گذاری تبدیل می کند، هزینه های زندگی آن است. پرتغال یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپای غربی است که هزینه زندگی آن بسیار کمتر از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و بریتانیا است. در این مقاله ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه روش های سرمایه گذاری در پرتغال و دیگر اطلاعات لازم در این مورد می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سرمایه گذاری در کشور زیبای پرتغال در یک نگاه

  حداقل سرمایه گذاری از روش های مختلفدر حدود 250.000 یورو و اخذ ویزای طلایی Golden Visa  از طریق خرید املاک و مستغلات و یا سرمایه گذاری در صندوق های قابل برگشت
  مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری پرتغالواجد شرایط اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری و تابعیت پرتغال دریافت پاسپورت پرتغال
  مزایای اقامت کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری                                                              ارائه مشوق های مالیاتی و مزایای مالیاتی (کاهش مالیات بر دارایی، برنامه ویزای سرمایه گذاری) دارای صنعت گردشگری پر رونق دارای استانداردهای زندگی ایده آل دارای سیستم بانکی سالم و قابل اعتماد به همراه ثبات و امنیت مالی دارای سیستم مالیاتی مطلوب و مالیات شرکت ها امکان اخذ تابعیت و شهروندی پس از 5 سال

  شرایط سرمایه گذاری در پرتغال

  شرایط مهاجرت به کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری برای متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا مانند ایران عبارت است از:

  دارا بودن سرمایه لازمسرمایه گذاری حداقل 250.000 یورویی
  شرایط متقاضیمتقاضی نباید شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا باشد. متقاضی باید منابع قانونی سرمایه خود را اعلام کند. متقاضی نباید هیچ بدهی در پرتغال داشته باشد. متقاضی باید دارای بیمه درمانی باشد و پرداخت مبلغ سرمایه گذاری را در یک بانک پرتغال انجام دهد.
  دارا بودن تمکن مالی کافیمتقاضی باید ثابت کند که برای سرمایه گذاری وام دریافت نمی کند و برای تمکن مالی و منبع درآمد خود همراه با درخواست، باید اسنادی را ارائه دهد که منبع وجوه را مشخص می کند. متقاضی می تواند مدارک مربوط به فعالیت های تجاری و سرمایه گذاری، اسناد فروش، ارث و هدایا و طلاق را ارائه دهد.
  دارا بودن شرایط سنیداشتن حداقل 18 سال تمام
  دارا بودن طرح تجاری Business Planمتقاضی برای ثبت شرکت های تجاری، راه اندازی شرکت های استارتاپی و یا کسب و کارهای تجاری باید دارای طرح تجاری Business Plan با توجیه اقتصادی باشد.
  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینهمتقاضی باید از هر گونه سوابق جرم و جنایت به دور باشد.

  روش های سرمایه گذاری در پرتغال

  کشور پرتغال به عنوان یک اقتصاد پر رونق و یک کشور توسعه یافته مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان برای سرمایه گذاری های مختلف و راه‌ اندازی مشاغل خود در اروپا است. روش های مهاجرت به کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان عبارت است از:

  • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات در پرتغال
  • سرمایه گذاری از طریق اخذ ویزای طلایی Golden Visa پرتغال
  • سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری در بانک های پرتغال
  • سرمایه گذاری از طریق انتقال سرمایه به پرتغال
  اخذ ویزای طلایی پرتغال پرتقاضاترین روش سرمایه گذاری در این کشور است.

  سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات در پرتغال

  متقاضیان می توانند برای خرید ملک تجاری یا مسکونی در پرتغال اقدام کنند. در واقع اخذ اقامت کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک از محبوب ترین و پرتقاضاترین روش مهاجرت به این کشور است. حداقل قیمت پذیرفته شده به منطقه ای که خانه و ملک در آن واقع شده و سن آن خانه بستگی دارد. برنامه مهاجرت به پرتغال و سرمایه گذاری در این کشور با خرید خانه و ملک دارای دو گزینه است:

  • سرمایه گذاری 350.000 یورو برای املاک و مستغلات ساخته شده بیش از 30 سال یا 280,000 یورو برای این املاک در مناطق کم جمعیت پرتغال
  • سرمایه گذاری 500.000 یورو برای املاک و مستغلات ساخته شده جدید یا 400,000 یورو برای این املاک در مناطق کم جمعیت پرتغال

  حداقل قیمتی که یک متقاضی برای دریافت ویزای طلایی از طریق خرید خانه و ملک باید برای املاک و مستغلات پرتغال بپردازد در حدود 280.000 یورو است. صرف نظر از قیمت خانه و ملک، املاک و مستغلات مسکونی در برخی از مناطق پرتغال واجد شرایط برنامه ویزای طلایی نیستند. املاک واجد شرایط اخذ ویزای طلایی پرتغال بیشتر در لیسبون، پورتو و مناطق ساحلی این کشور وجود دارند. متقاضیان می توانند املاک مسکونی را در مادیرا یا آزور و همچنین در بخش های مرکزی و شرقی پرتغال خریداری کنند. برخی مناطق در جنوب ساحل شرقی نیز در دسترس هستند. برای ادامه اقامت مجدد و واجد شرایط بودن برای تابعیت از طریق خرید ملک متقاضی باید حداقل 5 سال مالکیت ملک را داشته باشد. پس از آن، می تواند ملک را برای فروش بگذارد. هزینه های اضافی برای خرید ملک در پرتغال عبارت است از:

  • 6 تا 8 درصد ارزش ملک به عنوان مالیات نقل و انتقال
  • 0.8٪ از ارزش دارایی برای حق تمبر
  • 0.4٪ از ارزش املاک برای مالیات بر دارایی سالانه

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری از طریق اخذ ویزای طلایی Golden Visa پرتغال

  محبوب ترین برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا برنامه ویزای طلایی Golden Visa است. متقاضیان بین المللی این روش سرمایه گذاری را برای شرایط و ضوابط جذاب و زمان پردازش مناسب انتخاب می کنند. حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز برای پیوستن به این برنامه 250.000 یورو و زمان پردازش حدود 6 ماه است. برخی از گزینه های سرمایه گذاری مانند خرید املاک و مستغلات و خرید سهام صندوق قابل بازگشت نیز از زیرمجموعه های برنامه ویزای طلایی می باشد. پس از 5 سال اقامت با ویزای طلایی، متقاضیان می توانند اقامت دائم یا شهروندی را از طریق تابعیت دریافت کنند. علاوه بر این امکان برگشت سرمایه نیز وجود دارد. برنامه سرمایه گذاری با اخذ ویزای طلایی 7 گزینه سرمایه گذاری، از جمله خرید املاک یا واحدهای صندوق و سرمایه گذاری در تجارت، هنر یا تحقیقات علمی را ارائه می دهد. متقاضیان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا واجد شرایط اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال از طریق دریافت ویزای طلایی هستند. متقاضیان با دریافت ویزای طلایی پرتغال امکان رفت و آمد بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا را خواهند داشت. زمان پردازش و پروسه اخذ تابعیت و شهروندی پرتغال از طریق ویزای طلایی در عرض 5 تا 6 سال موجب شده است تا بسیاری از متقاضیان بین المللی برای دریافت ویزای طلایی پرتغال اقدام کنند. از دیگر شرایط و مزایای مهم اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور پرتغال از نوع ویزای طلایی می توان به شرط حضور بسیار کم و حداقل یک هفته در سال در این کشور اشاره کرد.

  سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری در بانک های پرتغال

  متقاضیان بین المللی می توانند از طریق سپرده گذاری در صندوق های سرمایه گذاری بانک های پرتغال در این کشور سرمایه گذاری انجام دهند. سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این صندوق های سرمایه گذاری در کشور پرتغال در حدود 500.000 یورو است. متقاضیان از طریق این نوع سرمایه گذاری می توانند اقامت سرمایه گذاری در پرتغال و در نهایت تابعیت این کشور را دریافت کنند. صندوق سرمایه گذاری نوعی موسسه مالی است که به دنبال جذب و رشد سرمایه است. این صندوق پول جمع آوری می کند و در دارایی های مختلف از جمله املاک، مشاغل محلی، تاسیسات صنعتی و بازار سهام اروپا سرمایه گذاری می کند. حداقل سرمایه گذاری در یک واحد صندوق باید 500.000 یورو باشد. بر اساس صندوق انتخابی، متقاضیان می توانند انتظار داشته باشند که در پایان دوره سرمایه گذاری یا سالانه 8 تا 30 درصد سود کسب کنند. متقاضیان تا مدت 5 سال حق هیچ گونه دخل و تصرفی در سرمایه صندوق ندارند. با این حال، سرمایه معمولاً طی 6 تا 10 سال بازگردانده می شود. هزینه های اضافی برای مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری در واحدهای صندوق سرمایه گذاری عبارت است از:

  • تا 7.5٪ کمیسیون صندوق
  • 0.5-3٪ کمیسیون سالانه صندوق در سود
  • 14٪ مالیات بر درآمد سرمایه گذاری (فقط برای ساکنان مالیاتی پرتغال)
  محل تصویر: اخذ اقامت و تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری وجود دارد.

  سرمایه گذاری از طریق انتقال سرمایه به پرتغال

  مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری می تواند با انتقال سرمایه حداقل 1.500.000 یورو به اسناد بدهی دولت محلی، اوراق قرضه خزانه، گواهی پس انداز و اسناد خزانه عادی انجام شود. متقاضی می تواند این سرمایه را پس از اخذ اقامت دائم یا شهروندی پرتغال و حداقل 6 سال پس از سرمایه گذاری برداشت کند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

  متقاضیان بین المللی پس از مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری های مختلف می توانند برای دریافت اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور اقدام کنند. متقاضیان واجد شرایط درخواست شهروندی پرتغال باید دارای شرایط زیر باشند:

  • تسلط به زبان پرتغالی و دارا بودن مدرک زبان پرتغالی در سطح A2 در آزمون رسمی زبان  CIPLE
  • دارا بودن مجوز اقامت قانونی
  • دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه و عدم سوابق کیفری
  • دارا بودن مدرک صادر شده از SEF اداره مهاجرت پرتغال مبنی بر اقامت قانونی در پرتغال برای حداقل 5 سال
  • ارائه رسید پرداخت هزینه های درخواست 175 تا 250 یورو بر اساس روش مهاجرتی برای اخذ تابعیت
  • پذیرش در آزمون شهروندی پرتغال
  • پرداخت مالیات و بیمه در زمان مناسب

  در صورتی که می خواهید از طریق روش های دیگری همچون تحصیل و یا اخذ ویزای کاری پرتغال، به این کشور مهاجرت کنید، می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد سرمایه گذاری در پرتغال پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط روش های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور پرتغال و همچنین اقامت پرتغال بدون سرمایه گذاری نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به کشور پرتغال از طریق سرمایه گذاری را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در پرتغال

  بهترین نوع سرمایه گذاری در کشور پرتغال کدام است؟

  خرید ملک برای اجاره در پرتغال یک سرمایه گذاری مالی خوب است. به ویژه در لیسبون و پورتو. بازده اجاره در طول فصل اوج گردشگری، اجاره ملک در پرتغال را به یک سرمایه گذاری مناسب تبدیل می کند.

  دریافت ویزای طلایی در پرتغال چقدر طول می کشد؟

  سفر بدون ویزا به اروپا. ساکنان پرتغال می توانند برای اقامت کوتاه مدت تا 90 روز در هر نیم سال از تمامی کشورهای شینگن بدون ویزا بازدید کنند.

  آیا امکان تابعیت پرتغال از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

  بله. سرمایه گذاران می توانند پس از 5 سال اقامت تابعیت پرتغال را دریافت کنند. برای اینکه بتوانند درخواست دهند، آنها باید حداقل 7 روز در سال را در پرتغال اقامت کنند.

  میزان سرمایه لازم برای اخذ تابعیت پرتغال چقدر است؟

  بر اساس نوع سرمایه گذاری سرمایه لازم متغیر است، اما از حدود 350.000 تا 500.000 یورو می باشد.