ویزای کار هلند

سرزمین آسیاب‌های بادی از نیروهای متخصص در حوزه فناوری و تکنولوژی‌های نوین استقبال می‌کند. بر اساس قانون مهاجرت، دریافت ویزای کار هلند تنها راه مطمئن برای ورود به بازار کاری آن خواهد بود. وضعیت اقتصادی بسیار مطلوب در حوزه‌های مختلف مانند کشاورزی، فناوری، دامداری، پرورش و صادرات گل بستر مناسبی برای جذب نیروهای ماهر بین‌المللی ایجاد کرده است.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط ویزای کار هلند

  کشور هلند برای رونق اقتصادی خود جذب نیروهای متخصص بین‌المللی دارای سطح علمی بالا از طریق‌ ویزای کاری هلند را در اولویت قرار داده است. سود مالیاتی، تسریع روند دریافت اقامت و نرخ پایین بیکاری دلایل اصلی افزایش تقاضا برای ورود به سرزمین آسیاب‌ها در نظر گرفته می‌شود.

  اگر شهروند اتحادیه اروپا یا سوئیس نباشید برای ورود و کار در این منطقه نیازمند دریافت ویزا هستید. اما دولت Netherlands تنها به افراد واجد شرایط زیر اجازه کار می‌دهد:

  شرایط سنی

  افراد علاقه‌مند به‌کار در Netherlands باید در بازه سنی 18 تا 45 سال باشند. البته، پیداکردن شغل مناسب برای افراد کمتر از 18 سال به‌دلیل مهارت و تجربه کاری کم، دشوارتر از سایر افراد خواهد بود.

  مدرک تحصیلی

  برای کار در این سرزمین ارائه مدرک تحصیلی کارشناسی ضرورت دارد. علاوه‌بر مدرک تحصیلی ارائه توصیه‌نامه از کارفرمای قبلی برای استخدام الزامی است. ارائه مدرک تحصیلی تنها برای کارگران فصلی (بخش کشاورزی، دامداری و ساخت‌وساز) ضروری نیست. از طریق مدارک سابقه کاری و توصیه‌نامه می‌توانید به‌عنوان کارگر فصلی مشغول به‌کار شوید.

  مدرک زبان

  برای کار در سرزمین گل‌ها، ضرورتی برای تسلط به زبان هلندی وجود ندارد. اغلب موسسات و شرکت‌ها تسلط به زبان‌انگلیسی را برای استخدام نیروی‌کاری خود کافی می‌دانند. مدرک آیلتس با نمره بالای 6 مسیر استخدام را ساده‌تر می‌کند.

  دریافت جاب آفر یا دعوت‌نامه شغلی

  بعد از یافتن شغل مناسب باید با کارفرمای هلندی ارتباط برقرار کنید. ارسال رزومه، مدرک تحصیلی، توصیه‌نامه و سابقه‌کاری برای جلب اعتماد کارفرما مهم است. بعد از تایید صلاحیت و توانمندی‌های شما از نظر کارفرما، هیچ مانعی برای صدور پیشنهاد شغلی وجود ندارد.

  تمکن مال

  بر اساس قوانین، متقاضی مهاجرت کاری به هلند باید از پشتوانه مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی در Netherlands برآید. معمولا سفارت از طریق بررسی گردش حساب 6 ماه متقاضی توانایی مالی او را ارزیابی خواهد کرد.

  موسسه مهاجرت میرداماد با تکیه بر تجربه و ارتباطات خود قادر به ارائه حمایت‌های همه‌جانبه در مسیر دریافت ویزای کاری و اشتغال متقاضیان فعالیت دارد و آماده ارائه خدمات مهاجرتی خواهد بود.

  انواع ویزای کاری هلند

  دریافت ویزا و مجوز کار شرط اصلی برای ورود به Netherlands است. متقاضیان مهاجرت از نظر توان علمی، سابقه‌کاری، میزان تحصیلات و سن با یکدیگر متفاوت هستند. این امر زمینه برای صدور انواع مختلف ویزاهای کاری را به‌وجود می‌آورد. برای آشنایی با انواع ویزاهای کاری به موارد زیر دقت کنید:

  ویزای کار موقت

  اعتبار این ویزا حدود سه ماه خواهد بود و به دو دسته مجزا تقسیم می‌شود.

  • دسته اول ویزای نوع A یا ترانزیت: با دریافت این نوع از ویزای کار هلند تنها مجوز ورود به بخش بین‌المللی فرودگاه هلند را دریافت می‌کنید. اگر فعالیت شغلی شما تنها نیازمند انجام امور در فرودگاه باشد گزینه مناسبی برای دریافت ویزای ترانزیت هستید. با این ویزا نمی‌توانید حتی یک ثانیه از فرودگاه خارج شوید.
  • دسته دوم ویزا نوع C: با دریافت این ویزا محدودیتی برای مهاجرت کاری و فعالیت در حوزه شینگن ندارید. اعتبار آن نیز بین 3 تا 6 ماه متغیر است. ضمن آنکه شهروندان ایرانی شانسی برای دریافت این ویزا ندارند.
  دریافت جاب آفر و ویزای کاری تنها راه اشتغال نیروی متخصص بین‌المللی در هلند

  ویزای Gvv

  این ویزا تنها برای شهروندان اتحادیه اروپا و کشور سوئیس صادر می‌شود. برای صدور ویزای GVV به کارفرمای هلندی و دعوت‌نامه کاری نیاز دارید. اعتبار آن نیز حدود سه سال و قابل‌تمدید است. برای تمدید آن باید حدود سه ماه قبل از انقضای ویزا اقدامات لازم را انجام دهید.

  ویزای mvv

  اگر یکی از اعضای خانواده یا بستگان شما ساکن هلند باشد برای ملحق‌شدن به او باید برای دریافت ویزای MVV اقدام کنید. این نوع ویزای کاری هلند در دسته مجوزهای بلندمدت قرار می‌گیرد و شرایط برای انتخاب کار و اشتغال شما را فراهم می‌کند. شهروندان حوزه شینگن، اتحادیه اروپا و استرالیا نمی‌توانند برای دریافت این مجوز درخواست دهند.

  ویزای بازگشت‌پذیر

  بهترین گزینه برای دریافت ویزای برگشت‌پذیر افرادی علاقه‌مند به امکان رفت‌وآمد و خروج از کشور در مدت اقامت و کار در Netherlands هستند. خروج از کشور در مدت اشتغال هیچ تاثیری بر کاهش اعتبار این ویزا ندارد. اعتبار آن نیز بین 3 تا 12 ماه متغیر است.

  ویزای کارمند عادی

  افراد علاقه‌مند به‌کار به‌عنوان یک کارمند مهاجر و با حقوق معمولی در شرکت، استارتاپ‌ها یا موسسات حقیقی و حقوقی هلند بهترین گزینه برای دریافت ویزای کارمندی هستند.

  ویزای کار فصلی

  کارهای فصلی معمولا به مشاغل حوزه کشاورزی و دامداری یا ساخت‌وساز وابسته خواهد بود. اگر حوزه‌ کاری شما به این مشاغل مربوط می‌شود برای ورود باید ویزای کار فصلی دریافت کنید. اعتبار این ویزا حدود 24 هفته یا تقریبا 6 ماه در نظر گرفته می‌شود.

  ویزای خوداشتغالی هلند

  با دریافت ویزای خوداشتغالی مجوز اقامت و اشتغال به‌صورت مستقل دریافت می‌شود. برای دریافت این ویزا باید به دولت ثابت کنید که ایده شما خلاقانه است و در رونق اقتصادی Netherlands نقش کلیدی دارد. پس از آن درخواست شما بر اساس سیستم امتیازبندی RVO ارزیابی می شود. عوامل متعددی بر امتیاز متقاضی در این سیستم تاثیر می‌گذارد. مهم ترین موارد عبارتند از:

  • تجربه و سابقه کاری
  • طرح و ایده تجاری
  • میزان سودآوری اشتغال و تاثیر آن بر اقتصاد هلند

  حداکثر امتیاز این سیستم برای صدور ویزای کار هلند 300 است. متقاضی باید در هر یک از موارد فوق حداقل 30 امتیاز کسب کند. کسب حداقل 90 امتیاز برای دریافت ویزای خوداشتغالی ضرورت دارد. اما شهروندان ترکیه یا افرادی که اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا دارند از شرکت در سیستم امتیازبندی معاف خواهند بود.

  شرایط برای دریافت ویزای خوداشتغالی

  برخی از ملیت‌ها قبل از ویزای خوداشتغالی باید ویزای MVV دریافت کنند. دولت هلند می‌داند که اغلب شرکت‌ها یا استارتاپ‌ها قادر به تحقق تمام اهداف و وعده‌های خود نیستند پس، مجوز را تنها با اعتبار یک ساله صادر می‌کنند. در صورت موفقیت کسب‌وکار می‌توان برای تمدید ویزا درخواست داد. اگر دریافت ویزای MVV برای شما ضروری نیست برای ویزای خوداشتغالی باید از طریق اداره مهاجرت و تابعیت یا IND اقدام کنید.

  ویزای کارآفرینی یا Startup هلند

  با صدور این ویزا از سال 2015 شرایط برای راه‌اندازی کسب‌و‌کار متقاضیان بین‌المللی در هلند فراهم شد. برای دریافت ویزای استارتاپ ارائه مدارک زیر الزامی است:

  • پاسپورت معتبر
  • گواهی عدم سابقه کیفری
  • گواهی سلامت جسمانی
  • ارائه طرح توجیهی
  • ثبت شرکت
  • تمکن مالی
  • اثبات نوآورانه بودن ایده
  • قرارداد همکاری با یک تسهیلگر کسب‌وکار
  ولت هلند بر اساس نیاز متقاضیان شرایط برای دریافت انواع مختلف ویزاهای کاری را فراهم کرده است

  مدارک لازم برای دریافت ویزای کار هلند

  اولین اقدام برای دریافت ویزای کاری هلند آشنایی با لیست کامل مدارک موردنیاز، ثبت درخواست و ارسال به‌موقع تمام مدارک است. مدارک اصلی برای دریافت ویزا عبارتند از: 

  • ارائه پاسپورت دارای اعتبار بالای 6 ماه
  • قرارداد کاری یا جاب آفر از یک کارفرمای معتبر
  • رزومه قوی
  • تکمیل فرم‌های مربوط به مهاجرت کاری به هلند
  • پرداخت هزینه ویزا
  • اصل مدارک هویتی و شناسنامه، کپی همراه با ترجمه آنها
  • اثبات تمکن مالی از طریق گردش حساب مربوط به 6 ماه گذشته
  • ارائه مدارک مربوط به بیمه متقاضی
  • گواهی عدم سو پیشینه یا سابقه کیفری
  • دو قطعه عکس
  • کپی صفحه اول تا پنجم
  • مدرک زبان
  • اصل و ترجمه مدرک تحصیلی

  مراحل دریافت ویزای کار هلند

  در Netherlands برخلاف سایر کشورهای توسعه‌یافته عضو اتحادیه اروپا در مسیر دریافت ویزای کاری ضرورتی برای تسلط به زبان هلندی وجود ندارد. اغلب شرکت‌ها برای استخدام و تامین نیروی کاری موردنیاز خود تسلط به زبان انگلیسی را کافی می‌دانند.

  نکته مهم این است که یافتن شغل مناسب در هلند نسبتا دشوار خواهد بود. اولین مرحله در مسیر صدور ویزای کار هلند دریافت پیشنهاد شغلی یا دعوت‌نامه از سوی کارفرمای حقیقی یا حقوقی می‌شود. در مرحله بعد، کارفرما باید قرارداد را امضا کند.

  اطلاعات مختلفی مانند ساعت کاری، میزان حقوق و شرح وظایف باید در قرارداد نوشته شود. هنگامی که قراردادی معتبر و امضاشده دارید مسیر برای ثبت درخواست ویزا هموار می‌شود. باید در زمان معین به‌صورت آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.

  بعد از ثبت درخواست، نوبت به ارسال تمام اسناد و مدارک می‌رسد. در این مرحله، افسران مهاجرت درخواست متقاضی را بررسی می‌کنند. اگر نیاز به ارسال مدارک تکمیلی باشد به شما اطلاع می‌دهند و زمانی برای مصاحبه حضوری تعیین خواهد شد. اگر صلاحیت فرد از تمام جوانب تایید شود، دولت هلند ویزا را صادر خواهد کرد.

  هزینه دریافت ویزای کاری هلند

  برای محاسبه هزینه باید به مواردی مانند نوع ویزا و محل سکونت خود دقت کنید. شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا موظف به پرداخت مبلغ 1348 یورو یا 1488 دلار هستند. این مبلغ برای شهروندان ترکیه تنها 57 یورو است. این هزینه به‌بخش‌های مختلفی مانند تعیین وقت سفارت، تکمیل فرم ویزا، رزرو بلیط، هتل و بیمه مسافرتی مربوط می‌شود. صدور ویزای کاری هلند تنها برای افراد ساکن جزیره سن مارینو رایگان خواهد بود.

  نوع ویزاهزینه دریافت
  ویزای کاری بلند مدت350 یورو
  ویزای جاب سیکر207 یورو
  ویزای کار فصلی207 یورو
  ویزای GVV350 یورو
  ویزای کاری ICT350 یورو
  ویزای خوداشتغالی1446 یورو
  ویزای نیروی کاری ماهر350 یورو
  ویزای کارآفرینی349 یورو
  بلوکارت350 یورو

   قوانین کار در هلند

  کشور آسیاب‌های بادی نیز مانند هر کشور دیگر قوانین خاصی برای کار نیروهای بین‌المللی تعیین کرده است. بدون اطلاعات از این قوانین مسیر یافتن کار و اشتغال پیچیده‌تر خواهد شد. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد اطلاعات کافی قوانین مهاجرتی و کاری این کشور را دارند. دانش، مهارت و تجربه آنها نشان می‌دهد اصلی‌ترین قوانین کاری Netherlands عبارتند از:

  • افرادی که از ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور استفاده کرد‌ اند برای کار پاره‌وقت نیازمند دریافت مجوز هستند. بعد از اتمام تحصیل برای ورود به بازار کار باید ویزای تحصیلی به ویزای کاری تبدیل شود. تنها در این صورت مجوز اقامت شما تمدید خواهد شد. بعد از چند سال کار و پرداخت مالیات می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید.
  • براساس قانون مهاجرت، تمام نیروهای متخصص بین‌المللی برای کار در سرزمین گل های زیبا نیازمند دریافت دعوت‌نامه یا پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای هلندی هستند.
  • بر اساس قانون صدور ویزای کار هلند، نیروهای بین‌المللی و غیربومی تنها زمانی در مسیر ورود به بازار کاری Netherlands موفق خواهند بود که هیچ شهروند هلندی مناسبی برای استخدام در آن موقعیت شغلی پیدا نشود.
  • افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری شوند بعد از پنج سال مجوز اقامت دائم دریافت خواهند کرد.

  قوانین کار در هلند برای ایرانیان

  • متقاضیان باید حدود 38 ساعت در هفته کار کنند. ساعت کاری در این سرزمین بین 36 تا 40 ساعت است.
  • بعد از مهاجرت کاری به هلند باید روزانه حدود هفت تا هشت ساعت کار کنید.
  • کار در پنج روز هفته برای تمام افراد اجباری خواهد بود.
  • بر اساس قانون، میانگین ساعات کاری هر فرد در طول ماه نباید بیشتر از 55 ساعت باشد.
  • مالیات بر اساس حقوق تعیین می‌شود. افراد دارای حقوق کمتر از 69500 یورو موظف به پرداخت 38 درصد مالیات هستند. این مبلغ برای افراد با حقوق سالانه بیش از 69500 به 50 درصد افزایش می‌یابد.
  • برای کار بلندمدت (بیش از 90 روز) دریافت مجوز کار و اجازه اقامت ضرورت دارد. مسئولیت دریافت تمام مجوزها به‌عهده کارفرما خواهد بود.
  • مجوز اشتغال برای ایرانیان معمولا با اعتبار یک ساله صادر می‌شود.
  • برای استخدام در زیرمجموعه‌های اقتصادی دانش‌بنیان ضرورتی برای دریافت مجوز کار وجود ندارد.
  اطلاعات از میانگین درآمد ماهانه، هزینه زندگی و مشاغل موردنیاز هلند بهترین عامل در تصمیم‌گیری هوشمندانه قبل از مهاجرت است

  مشاغل مورد نیاز هلند

  در حالت کلی دولت Netherlands نیازمند جذب نیروهای کاری در صنایع و حوزه‌های مختلف است. اما برخی حوزه‌های نیاز بیشتری برای تامین متخصصین از نیروهای بین‌المللی دارند. افراد دارای مدرک تحصیلی یا سابقه کاری در رشته‌های زیر برای یافتن شغل مناسب و ويزای كاری هلند با مشکلات کمتری روبرو می‌شوند. مشاغل اصلی موردنیاز در این منطقه از اتحادیه اروپا شامل موارد زیر هستند:

  مدیریت عمومیپزشکی
  بهداشتگرایش‌های مختلف تربیت بدنی و پروش اندام
  بانکداریبازاریابی و تبلیغات
  امور مالی و بیمهحمل‌ونقل
  مخابراتفناوری اطلاعات
  معماری و طراحی داخلیدامپزشکی
  زمین‌شناسیمحیط زیست
  حسابداریتحقیق و توسعه
  گرایش‌های مختلف مهندسیرسانه
  خدمات امنیتی و حفاظتیآموزش و پرورش
  حوزه خرید‌وفروشگردشگری و هتلداری
  منشی‌گریهنرهای دستی

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  میزان حقوق و درآمد در هلند

  بر اساس قوانین کار سال 2023، حداقل دستمزد ناخالص برای افراد بالای 21 سال از حدود 1750 یورو آغاز می‌شود و تا 1950 یورو افزایش می‌یابد. البته عوامل مختلفی بر میزان حقوق دریافتی نیروهای کاری تاثیر می‌گذارد که عبارتند از:

  حقوق بر اساس سن

  یکی از عواملی که بر حقوق دریافتی نیروهای کاری با اخذ ویزای کار هلند تاثیر می‌گذارد شامل:

  سندرآمد ماهانهدرآمد هفتگی
  بالای 21 سال1950 یورو460 یور
  18 تا 20 سال1580 یورو360 یورو
  16 تا 18 سال970 یورو230 یورو
  کمتر از 16 سال670 یورو154 یورو

  حقوق در تعطیلات

  بر اساس قانون، تمام نیروهای کاری هشت درصد از حقوق خود را به‌صورت یکجا و به‌عنوان حقوق تعطیلات دریافت می‌کنند. این مبلغ معمولا بین ماه‌های می و ژوئن واریز می‌شود. البته، کارآموزان، فریلنسرها و افراد دارای درآمد سه برابر بیشتر از میانگین حقوق در این کشور مشمول قانون دستمزد در تعطیلات نیستند.

  درآمد حین مرخصی استعلاجی

  بر اساس قوانین کاری، افراد در حین بیماری یا مرخصی استعلاجی نیز حقوق دریافت می‌کنند. کارفرما موظف خواهد بود در این دوره حدود 70 درصد درآمد شما را پرداخت کند. اگر بیماری فرد طولانی شود دغدغه‌ای درباره اخراج از کار ندارد. زیرا، کارفرمای هلندی وظیفه دارد در صورت نیاز حدود 104 هفته به نیروی کاری خود حقوق استعلاجی بپردازد.

  میزان حقوق بر اساس شغل

  شغل، عامل دیگری است که بعد از دریافت ویزای کاری هلند دستمزد نهایی نیروها تاثیر می‌گذارد. برای آشنایی با حقوق ماهیانه مشاغل مختلف به جدول زیر دقت کنید.

  شغلدرآمد ماهانه
  مدیر اجرایی14500 یورو
  فناوری اطلاعات11200 یورو
  مدیر مالی ارشد10200 یورو
  مدیر لیزینگ9800 یورو
  مدیر عامل9800 یورو
  تدارکات، کنترل‌کننده ترافیک و حمل‌ونقل9100 یورو
  حمل‌ونقل در حوزه هوایی9000 یورو
  قاضی8900 یورو
  مدیر فنی8800 یورو
  توسعه‌دهنده وب و نرم‌افزار8840 یورو
  مدیر بازاریابی8600 یورو
  مدیر فروش8500 یورو
  معمار و طراحی داخلی8100 یورو

   موسسات کاریابی در هلند

  بهترین روش برای یافتن شغل مناسب دسترسی به موسسات یا سایت‌های معتبر کاریابی است. در این موسسات لیست کاملی از مشاغل موردنیاز وجود دارد. از طریق ارسال رزومه و توصیه‌نامه می‌توانید فرایند تماس با کارفرما را انجام دهید. برترین موسسات کاریابی Netherlands در سال 2023 عبارتند از:

  نام موسسه کاریابیحوزه خدماتآدرس
  موسسه RelocateMeفعالیت در حوزه IT رابط بین مهندسان نرم‌افزار و شرکت‌هاآمستردام
  موسسه High Qualityفعالیت در حوزه امور مالی و حسابداریمنطقه راندستات
  موسسه Undutchablesفعالیت در حزه تجارت بین‌المللآمستولین
  موسسه Care forceفعالیت در حوزه بهداست، درمان، پزشکی و دندانپزشکیآمستردام
  موسسه بین المللی Careers in Hollandفعالیت در حوزه فناوری، گرایش‌های فنی، IT و R&Dآتلانتا برم

  انتخاب شغل مناسب بر اساس مهارت، رشته تحصیلی  سابق کاری یکی از چالش‌های بزرگ در مسیر مهاجرت است. برای موفقیت در این مسیر باید به از مسیر مناسب برای ارتباط با کارفرمایان استفاده کنید. موسسه مهاجرتی میرداماد برای کمک به هموطنان خود با استفاده از دانش و مهارت وکلا و کارشناسان مجرب در حوزه مهاجرت مسیر هموارتری برای اشتغال و اقامت ایرانیان ایجاد کرده است.

  برای موفقیت در مسیر مهاجرت حتما از تجربه و دانش کارشناسان یا وکلای مهاجرت استفاده کنید.

  جمع‌بندی

  اگر تصمیم جدی برای مهاجرت‌کاری دارید باید اقدامات لازم برای دریافت ویزای کار هلند انجام دهید. کسب اطلاعات کافی درباره شرایط و قوانین‌کاری، مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا، هزینه صدور ویزا، مشاغل موردنیاز، میزان درآمد ماهانه و مالیات احتمال موفقیت در این مسیر را افزایش می‌دهد. استفاده از راهنمای و تجرب کارشناسان مهاجرتی مجرب، برگ برنده اصلی در دریافت ویزای کاری و مهاجرت است.

  سوالات متداول

  انواع ویزای کاری Netherlands چیست؟

  ویزای MVV، GVV، برگشت‌پذیر، ویزای کار فصلی، ویزای کارمند اداری و ویزای کارآفرینی اصلی‌ترین ویزاهای کاری هستند.

  مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری چیست؟

  برای مهاجرت کاری به هلند پس از دریافت جاب آفر مدارک هویتی، مدرک تحصیلی، رزومه، توصیه‌نامه، سابقه کاری، تمکن مالی، گواهی سلامت را آماده کنید.

  مشاغل موردنیاز هلند چیست؟

  حوزه سلامت، بهداشت، فناوری اطلاعات، گردشگری، طراحی داخلی، معماری، حسابداری، حمل‌ونقل، کشاورزی و ساخت‌وساز اصلی‌ترین مشاغل هستند.

  قوانین کاری در Netherlands چیست؟

  باید بین 36 تا 40 ساعت در هفته کار کنید، میزان مالیات بر اساس حقوق سالانه بوده و بین 37 تا 50 درصد است. حداقل حقوق ماهانه برای افراد بالای 21 سال 1700 یورو تعیین می‌شود.

  با دریافت ویزای کاری هلند می‌توان اقامت گرفت؟

  پرداخت مالیات و اقامت پنج ساله بعد از دریافت ویزای کاری دو شرط اصلی برای اقامت دائم هستند.