مهاجرت به نیوزلند

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  نیوزلند بدون در نظر گرفتن مذهب، زبان، نژاد، قومیت، سن، جنسیت و گرایش جنسی از هرگونه درخواست مهاجرتی استقبال می‌کند. برنامه‌های مهاجرت به نیوزلند تقریبا مشابه کشورهای استرالیا و کانادا هستند. موسسه مهاجرتی میرداماد خدمات مشاوره و پیگیری را به افرادی که می‌خواهند به نیوزلند مهاجرت کنند در مراحل دریافت ویزا و اجازه اقامت ارائه می‌دهد.

  نگاه کلی به کشور نیوزلند

  New Zealand در قاره اقیانوسیه در حدود 1500 کیلومتری شرق استرالیا و در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور علاوه‌بر صدها جزیره کوچک، دو جزیره بزرگ به نام‌های جزیره شمالی و جزیره جنوبی دارد. این خطه جزیزه‌ای به‌خاطر مناظر زیبای خود از جمله کوه‌های سرسبز، دشت‌ها و سواحل بسیار زیبای آن شناخته می‌شود.

  نام رسمینیوزلند/آئوتاروا (مائوری)
  شکل حکومتدموکراسی پارلمانی
  پایتختولینگتون
  جمعیت4 میلیون و 545 هزار و 627
  زبان‌های رسمیانگلیسی/ مائوری
  واحد پولدلار نیوزلند
  مساحت103 هزار و 883 مایل مربع (269 هزار و 55 کیلومترمربع)
  رشته‌کوه‌های اصلیآلپ جنوبی، رشته‌کوه کایکورا
  رودخانه‌های اصلیوایکاتو، کلورتا، رانگیتایکی، وانگانوی، ماناواتو، بولر، راکایا، وایتاکی، وایائو

  شرایط مهاجرت به نیوزلند

  افرادی که به کشور نیوزلند برای مهاجرت علاقه‌مند هستند ابتدا باید یک اجازه اقامت معتبر دریافت کنند. انواع مختلفی از مجوزهای اقامت وجود دارد که حق درخواست شهروندی را پس از اقامت در این کشور برای مدت‌زمان کافی فراهم می‌کند.

  مجوز اقامت به سرمایه‌گذاران، کارآفرینانی که کسب‌وکار راه‌اندازی می‌کنند، دارندگان ویزای کار و اعضای درجه یک خانواده آن‌ها برای الحاق مجدد خانواده داده می‌شود.

  افرادی که فکر می‌کنند به‌دلایلی مانند مذهب، نژاد، قومیت، عقاید سیاسی در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار خواهند گرفت با استفاده از گزینه پناهندگی می‌توانند اجازه اقامت را به دست بیاورند. برای واجد شرایط بودن درخواست مهاجرت به این کشور باید شرایط زیر را داشته باشید:

  الف) داشتن سن کمتر از 55 سال

  ب) عدم مبتلا به بیماری و سابقه کیفری

  ج) تسلط کافی به زبان انگلیسی که توسط مقامات مهاجرت تایید شود.

  د) کسب امتیاز لازم در سیستم امتیازات مهاجرت این کشور

  مهاجرت به نیوزلند با ویزای تحصیلی

  تحصیل در این کشور یک راه آسان و منحصربه‌فرد برای افرادی است که برای تکمیل تحصیلات خود در زلاندنو برای مهاجرت به آن تمایل نشان می‌دهند. اما در این روش برای پرداخت هزینه‌های دانشگاه و زندگی در کشور فوق به پول زیادی نیاز دارید.

  سرزمین ابرهای بلند سفید به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی به ‌مدت یک سال در آنجا بمانند و به جست‌وجوی کار بپردازند. این نقطه دنیا دو نوع ویزای کار را برای دانشجویانی صادر می‌کند که تحصیلات عالی خود را در آنجا به پایان رسانده‌اند.

  • ویزای کار نیوزلند که پس از تحصیل به فرد اجازه می‌دهد تا 12 ماه برای یافتن کار در سرزمین ابریشم اقامت داشته باشد.
  • ویزای کار در مقطع کارشناسی ارشد که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا در یک شغل خصوصی مرتبط با رشته تحصیلی به مدت دو سال کار کنند.

  متقاضی برای دریافت ویزای کار این سرزمین توسعه‌یافته باید حداقل 100 امتیاز از 140 امتیاز را کسب کند.

  برنامه های مهاجرت به کشور ننیوزلند تقریبا مشابه کشور های استرالیا و کانادا هستند

  مهاجرت به نیوزلند با ویزای تحصیلی

  تحصیل در نیوزلند یک راه آسان و منحصربه‌فرد برای افرادی است که برای تکمیل تحصیلات خود در زلاندنو برای مهاجرت به آن تمایل نشان می‌دهند. اما در این روش برای پرداخت هزینه‌های دانشگاه و زندگی در کشور فوق به پول زیادی نیاز دارید.

  سرزمین ابرهای بلند سفید به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی به ‌مدت یک سال در آنجا بمانند و به جست‌وجوی کار بپردازند. این نقطه دنیا دو نوع ویزای کار را برای دانشجویانی صادر می‌کند که تحصیلات عالی خود را در آنجا به پایان رسانده‌اند.

  • ویزای کار نیوزلند که پس از تحصیل به فرد اجازه می‌دهد تا 12 ماه برای یافتن کار در سرزمین ابریشم اقامت داشته باشد.
  • ویزای کار در مقطع کارشناسی ارشد که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا در یک شغل خصوصی مرتبط با رشته تحصیلی به مدت دو سال کار کنند.

  متقاضی برای دریافت ویزای کار این سرزمین توسعه‌یافته باید حداقل 100 امتیاز از 140 امتیاز را کسب کند.

  مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه‌گذاری

  اولین مورد از الزامات مهاجرت به دورترین مقصد از خشکی‌های کره زمین برای سرمایه‌گذاران داشتن مقدار مشخصی از سرمایه است. افرادی که به‌عنوان سرمایه‌گذار به این کشور مهاجرت می‌کنند در نهایت می‌توانند با همراه‌داشتن خانواده خود برای شهروندی درخواست دهند.

  دو نوع ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند برای این هدف وجود دارد. نوع اول ویزای اقامت سرمایه‌گذار 1 است که برای دریافت آن به سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلار واحد پول این کشور به مدت 3 سال نیاز خواهد بود.

  ویزای نوع 2 (ویزای اقامت سرمایه‌گذار 2) نیز به سرمایه‌گذاری 3 میلیون دلار آن به مدت 4 سال نیاز وجود دارد. سرمایه‌گذارانی که گزینه دوم را انتخاب می‌کنند در هنگام اخذ ویزا با شرایط بیشتری مواجه خواهند شد. اوراق ‌قرضه، سهام، املاک یا انواع دیگر سرمایه‌گذاری‌ها نیز برای اخذ ویزا در این قلمرو زیبا معتبر خواهند بود.

  متقاضیان ویزای سرمایه‌گذار نوع 1 درصورتی‌که سرمایه‌گذاری رشدی معادل 2.5 میلیون دلار داشته باشد باید 88 روز در این کشور بمانند. متقاضیان ویزای سرمایه‌گذار نوع 2 با رشد سرمایه خود به مقدار 750 هزار دلار نیوزلند  باید 438 روز بدون وقفه در داخل مرزهای آن اقامت کنند.

  مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه‌گذاری

  مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

  از جمله الزامات مهاجرت به نیوزلند از طریق کار در این کشور داشتن یک پیشنهاد یا کار در زمینه شغلی است که به تخصص نیاز دارد.

  در هنگام اخذ ویزای اقامت برای مهاجران واجد شرایط از سیستم امتیازی خاصی استفاده می‌شود. براین‌اساس تنها افرادی که امتیاز بالاتر از 160 را کسب کرده باشند واجد شرایط دریافت ویزای اقامت تشخیص داده خواهند شد.

  سایت رسمی مهاجرت به نیوزلند فهرستی از مشاغل مورد نیاز درازمدت، محلی و مورد نیاز در ساخت‌وساز و زیرساخت‌ها را به‌صورت دائم منتشر می‌کند. فرد می‌تواند در این سایت به جست‌وجوی حرفه خود و بررسی فرصت‌های شغلی مناسب با رشته تخصصی‌اش بپردازد.

  سیستم امتیاز مهاجرتی به نیوزلند

  سیستم امتیازات مهاجرت به سرزمین ابرهای کشیده یک سیستم پیچیده است که برای ارزیابی واجد شرایط بودن مهاجران ماهر برای ورود به درون سرزمین ابری سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سیستم امتیازدهی، بر‌اساس عواملی مانند سن، سابقه کار، مدارک تحصیلی، شغل تخصصی در نیوزیلند، صلاحیت همسر و غیره به شما امتیاز تعلق خواهد گرفت.

  برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای این کشور به‌عنوان یک مهاجر ماهر باید تعداد مشخصی امتیاز کسب کنید. از 11 نوامبر 2022، امتیاز مورد نیاز 180 تعیین شده است. هر‌چه امتیاز شما بالاتر باشد، شانس شما نیز برای انتخاب شدن بیشتر خواهد بود.

  مهاجرت از طریق کارآفرینی در نیوزلند

  افرادی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را در این نقطه دنیا راه‌اندازی کنند باید ابتدا برای ویزای کار از دسته ویزاهای کارآفرینی درخواست دهند.

  دارندگان این نوع ویزای کار با سرمایه‌گذاری 100 هزار دلار می‌توانند برای اجازه اقامت تا 3 سال اقدام کنند.

  متقاضی برای دریافت ویزای کارآفرینی باید یک طرح تجاری داشته باشد و بتواند 120 امتیاز کسب کند. کارآفرین با این روش می‌تواند همسر و فرزندان زیر 19 سال تحت تکفل خود را در درخواست ویزای خود بگنجاند.

  اگر کسب‌وکار متقاضی در بخش‌های علمی یا فناوری اطلاعات و ارتباطات است و سطح بالایی از نوآوری یا پتانسیل صادراتی را نشان دهد، ممکن است از شرط سرمایه‌گذاری 100 هزار دلاری New Zealand معاف شود. اگر  فرد در 5 سال گذشته ورشکست شده باشد شانسی برای دریافت ویزای کارآفرینی نخواهد داشت.

  مهاجرت از طریق خوداشتغالی در نیوزلند

  افراد خود‌اشتغال پس از حداقل 6 ماه کار در کشور مقصد یا 2 سال خوداشتغالی با ویزای متفاوت، واجد شرایط دریافت اقامت در آنجا خواهند شد. با اخذ ویزای خوداشتغالی می‌توان همسر و فرزندان تحت تکفل زیر 24 سال را نیز همراه با خود برد.

  درصورتی‌که متقاضی در کم‌تر از 2 سال خوداشتغالی برای این ویزا درخواست دهد باید حداقل 500 هزار دلار واحد پول کشور در آن سرمایه‌گذاری کند و 3 شغل جدید به وجود آورد.

  مهاجرت به نیوزلند از طریق تولد

  تابعیت در برخی کشورها بر‌اساس دو سیستم اصلی خون یا خاک معنا می‌یابد. طبق قوانین نیوزیلند، این کشور در سال 2006 از سیستم خاک استفاده می‌کرد و کودکانی را که قبل از سال 2006 در آن متولد شده بودند، واجد شرایط شهروندی به‌شمار می‌آورد.

  قبل از ژانویه 2006، سیستم حقوقی آئوتاروا یک سیستم مستقل از محل تولد را برای تعریف تابعیت در نظر می‌گرفت. به این معنا که اگر قبل از این تاریخ در خاک این سرزمین یا در کشتی یا هواپیمای آن متولد شده باشید، به‌طور خودکار شهروند همین جامعه محسوب می‌شوید.

  اما پس از این تاریخ، نظام حقوقی اخذ تابعیت کشور به سیستم خون قانونی تغییر یافته است. از این تاریخ حتی کسانی که در خاک آن هم به دنیا آمده‌اند به‌عنوان شهروند این کشور محسوب نمی‌شوند. افراد متولد نیوزلند تنها در‌صورتی شهروند به‌حساب می‌آیند که حداقل یکی از والدین آن‌ها در زمان تولد وی دارای تابعیت New Zealand یا اقامت دائم یا تابعیت استرالیا باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت به نیوزلند از طریق ازدواج

  در‌صورت ازدواج با شهروند نیوزلندی می‌توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد. شرایط ازدواج در این جامعه بیان می‌کند که هر دو طرف باید بالای 18 سال سن داشته باشند و حداقل 12 ماه در یک رابطه واقعی و پایدار به سر ببرند یا با هم زندگی کنند. متقاضی ازدواج با شهروند این کشور باید حداقل در سطح آیلتس 5 به زبان انگلیسی صحبت کند.

  مهاجرت از طریق پناهندگی در نیوزلند

  به‌طورکلی، فردی می‌تواند برای این نقطه از زمین درخواست پناهندگی دهد که در کشور خود به یکی از دلایل زیر رنج می‌برد:

  • قومیت
  • وابستگی مذهبی
  • ملیت
  • منشا قومی
  • عقاید سیاسی مخالف
  • عقاید مذهبی خلاف دین رسمی دولت
  • ترجیحات یا جهت‌گیری جنسی

  ازآنجایی‌که متقاضی پناهندگی در یکی از دسته‌های فوق‌الذکر قرار می‌گیرد، اغلب نگران بازگشت به کشورش است تا در معرض زندان، شکنجه، اعدام، آزار و اذیت یا هر نوع بدرفتاری دیگر واقع نشود.

  یک پناه‌جو در نیوزیلند باید مدرکی دال بر صحت دلایلی ارائه دهد که او را وادار به درخواست پناهندگی کرده است. موسسه مهاجرتی میرداماد هیچ خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و به‌هیچ‌وجه آن را توصیه نمی‌کند.

  درصورت ازدواج با شهروند نیوزلندی می توان اقامت دائمدریافت کرد

  مزایای مهاجرت به کشور نیوزلند

  نیوزلند به‌خاطرداشتن سیاست‌های منصفانه دولت، فرصت‌های شغلی متعدد، سبک زندگی مناسب و اقتصاد پررونق، کشور مناسبی برای مهاجرت است. مزیت‌های کار و زندگی در این کشور عبارت‌اند از:

  الف) نیوزلند با شفافیت کامل از سوی دولت یکی از بهترین و سازمان‌یافته‌ترین کشورهای جهان به‌شمار می‌رود.

  ب) این کشور کمترین فساد را در سراسر جهان دارد و از‌نظر شاخص آزادی اقتصادی در رتبه سوم جهان قرار می‌گیرد.

  ج) نیوزلند بر‌اساس گزارش‌های برنامه OECD در ارزیابی دانشجویان بین‌المللی در ارائه بهترین سیستم آموزشی در رتبه هفتم جهان قرار گرفته است.

  د) New Zealand دارای حداقل نرخ مالیات شخصی در مقایسه با سایر کشورهای توسعه‌یافته شناخته می‌شود.

  ه) صنایع زیادی در این مرز‌وبوم وجود دارد که با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هستند. بنابراین در آنجا فرصت‌های شغلی زیادی برای مهاجران وجود خواهد داشت.

  اخذ اقامت نیوزلند پس از مهاجرت

  برای اینکه به‌طور دائم در این نقطه دوردست دنیا زندگی کنید، به ویزای اقامت نیاز دارید. چندین راه برای دریافت ویزای اقامت وجود دارد که بسیاری از آن‌ها با ویزای موقت شروع می‌شوند. ویزاهای موقت به شما امکان کار، تحصیل یا ایجاد کسب‌وکار در این کشور را خواهند داد. برخی از ویزاها مانند روادیدهایی که تحت رده مهاجر ماهر اعطا می‌شوند، بلافاصله به افراد اجازه اقامت می‌دهند.

  برای دریافت شهروندی نیوزلند به‌عنوان یک خارجی باید حداقل 5 سال در این کشور تحت ویزای اقامت زندگی کرده باشید. شما در طول این پنج سال باید حداقل 1350 روز را در دل مرزهای این سرزمین زندگی کنید که در هر یک از این سال‌ها حداقل 240 روز می‌شود.

  اخذ ویزای زلاندنو برای افرادی که اطلاعات مستند و حرفه‌ای ندارند آسان نیست. اگر شما هم علاقه‌مند مهاجرت به نیوزلند هستید و در این زمینه اطلاعات کافی ندارید با مشاوران باتجربه ما در موسسه میرداماد تماس بگیرید و درخواست مشاوره تخصصی رایگان کنید.

  جمع‌بندی

  نیوزلند یکی از کشورهای مهاجرپذیر در سطح جهان است. راه‌های مختلفی برای مهاجرت به نیوزلند از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی وجود دارد. سیستم مهاجرت به این کشور براساس یک سیستم مبتنی‌بر امتیاز امکان‌پذیر خواهد بود که مهاجر باید حداقل امتیاز لازم را در آن کسب کند.

  سوالات متداول

  برای خوداشتغالی در نیوزلند به چه سرمایه‌ای نیاز است؟

  افراد خود اشتغال ملزم به سرمایه‌گذاری به میزان 500 هزار دلار نیوزلند در این کشور هستند.

  برای کارآفرینی در نیوزلند به چه میزان سرمایه نیاز است؟

  افراد کارآفرین باید سرمایه‌گذاری به میزان 100 هزار دلار نیوزلند انجام دهند.

  آیا با دریافت ویزای کار می‌توان همسر و فرزندان خود را به نیوزلند برد؟

  بله. همسر و فرزندان به مدت طول ویزای متقاضی اصلی اجازه اقامت دریافت می‌کنند.

  افراد برای اخذ اقامت دائم نیوزلند چند سال باید در این کشور زندگی کنند؟

  تمام افراد برای اخذ اقامت دائم باید 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند.

  متقاضیان برای دریافت ویزای کار نیوزلند چند امتیاز در سیستم مهاجرتی باید داشته باشند؟

  متقاضیان کار حداقل باید 160 امتیاز کسب کنند.

  مقالات مرتبط