مهاجرت به آفریقای جنوبی

یکی از کشورهای پیشرفته در قاره آفریقا، کشور آفریقا جنوبی است. این کشور در سال‌های اخیر توانسته رشد قابل توجهی پیدا کند. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد از سراسر دنیا اقدام به مهاجرت به آفریقای جنوبی کنند. در همین راستا در این مطلب از سایت میرداماد قصد داریم تا شما را با روش‌های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی آشنا کنیم. همچنین اگر قصد دارید تا از خدمات مشاوره حرفه ای استفاده کنید، می‌توانید با کمک کارشناسان مجموعه میرداماد، دید کاملی در مورد شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی به دست آورده و از این طریق بدون کمترین مشکل به این کشور مهاجرت کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  روش‌های مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

  به صورت کلی روش‌های مختلفی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید به کشور آفریقای جنوبی مهاجرت کنید. از مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق پناهندگی
  • مهاجرت به عنوان همراه

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

  یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور آفریقا جنوبی سفر کنید، مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی است. به منظور مهاجرت به این کشور از این طریق روش‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. در وهله اول شما می‌توانید با پیدا کردن کار در این کشور، اقدام به مهاجرت به کشور آفریقا جنوبی کنید.

  روش دیگر این است که در کسب و کار شما در آفریقا جنوبی شعبه ایجاد کرده و از این طریق نیز می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

  به صورت کلی آفریقای جنوبی یک اقتصاد تولیدی عالی و در حال رشد دارد و فرصت‌های شغلی زیادی برای کار در این کشور وجود دارد. شما می‌توانید با چند سال کار در این کشور، اقامت دائم آفریقا جنوبی را به دست آورده و از این طریق پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

  روش دیگری که از طریق آن می‌توانید به کشور آفریقا جنوبی مهاجرت کنید، تحصیل در این کشور است. در صورتی که سن کمتر از 18 سال داشته و قصد دارید تا در مدارس کشور آفریقا جنوبی تحصیل کنید، برای انجام این کار باید حتماً اجازه کتبی از والدین خود داشته باشید.

  همچنین اگر سن بیش از ۱۸ سال دارید، برای تحصیل در آفریقای جنوبی نیاز است تا اجازه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور را دریافت کرده و سپس مراحل مهاجرت به این کشور را طی کنید. در واقع باید در اولین گام برای مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی، درخواست اپلای شما تایید شود.  همچنین نیاز است تا مدرک زبان آیلتس با نمره بالا ۶ دریافت کنید.

  به منظور دریافت ویزا تحصیلی نیاز است تا دعوت نامه خود را به همراه سایر مدارکی چون مدرک دیپلم، ریز نمرات، مدارک شناسایی و نامه گردش مالی معتبر را به سفارت آفریقا جنوبی ارائه کرده و ویزا تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

  نکته مهمی که برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور باید به آن توجه داشته باشید این است که ویزای تحصیلی آفریقا جنوبی به اسم دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اید، صادر می‌شود. در چنین شرایطی اگر دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید تغییر کرده، حال نیاز است تا دوباره برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید.

  امکان مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی از طریق تحصیل وجود دارد.

  یکی از سوالات مهمی که دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور مطرح می‌کنند این است که بهترین دانشگاه‌های آفریقای جنوبی کدام اند؟ اگر بخواهیم شما را با برترین دانشگاه‌های این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دانشگاه کیپ تاون
  • دانشگاه ژوهانسبورگ
  • دانشگاه ویتواترزرن
  • دانشگاه رودز
  • دانشگاه استلنبوش
  • دانشگاه ناتال
  • دانشگاه پرتوریا
  • دانشگاه ویندهوک
  • دانشگاه فری استیت
  • دانشگاه ویتواترزرن ونزویلا

  این دانشگاه‌ها طیف گسترده ای از رشته‌های تحصیلی را ارائه می‌دهند و همچنین در این دانشگاه‌ها شاهد امکانات و منابع آموزشی و تحقیقاتی پیشرفته ای هستیم. لازم به ذکر است که اگر به دنبال تحصیل در یک دانشگاه عالی در آفریقای جنوبی هستید، این دانشگاه‌ها گزینه‌های خوبی برای شما هستند.

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

  یکی دیگر از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید به کشور آفریقا جنوبی مهاجرت کنید، سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی است. با انتقال سرمایه خود به این کشور می‌توانید ویزای سرمایه گذاری این کشور را دریافت کنید.

  شما می‌توانید با راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات، تولید لباس و پارچه، مواد شیمیایی، کشت و پردازش در این کشور سود قابل توجهی را دریافت کنید.

  یکی از مواردی که به منظور بررسی شرایط اقامت در آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید برای رسیدن به این هدف حداقل 2 میلیون راند یعنی در حدود 130000 دلار آمریکا را در یک شرکت یا کسب و کار در آفریقای جنوبی سرمایه گذاری کنید. شرکت یا کسب و کار باید جدید باشد و حداقل 50 شغل جدید در این کشور به وجود بیاورد.

  پس از دریافت مجوز سرمایه گذاری، می‌توانید در آفریقای جنوبی زندگی و کار کرده و همچنین می‌توانید برای همسر و فرزندان خود نیز درخواست مجوز اقامت بگیرید.

  انواع روش های مهاجرتی

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج

  شما می‌توانید با ازدواج در کشور آفریقا جنوبی نیز اقامت این کشور را دریافت کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ازدواج این است که حتماً با یک فردی که تبعه آفریقا جنوبی است ازدواج کرده و همچنین به هیچ عنوان نباید ازدواج شما صوری باشد.

  لازم به ذکر است که زن و مرد باید به مدت ۵ سال با هم زندگی کرده و همچنین اقامت شما در طول دوره ۵ سال در این کشور به شکل موقت است. همچنین بعد از چند سال، دولت آفریقا جنوبی وضعیت زندگی شما را در این چند سال بررسی کرده و همچنین عواملی چون میزان تسلط شما به زبان انگلیسی به شکل دقیق ارزیابی می‌شود. در صورتی که تمامی شرایط لازم برای زندگی در این کشور را داشته باشید، در نهایت می‌توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید.

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق همراه

  دولت آفریقا جنوبی به شما این اجازه را می‌دهد تا به عنوان یک همراه، به این کشور مهاجرت کنید. براساس آخرین قوانین کشور آفریقا جنوبی، اگر فردی در کشور آفریقای جنوبی زندگی کرده و یا در این کشور سرمایه گذاری کرده باشد، با گذشت سه سال می‌تواند برای همسر و فرزند کمتر از ۱۸ سال خود درخواست اقامت همراه دهد.

  در صورتی که فردی در این کشور تحصیل کند، تا زمانی که در حال تحصیل است، می‌تواند یکی از اعضای خانواده خود را به عنوان همراه نیز به کشور آفریقا جنوبی بیاورد. در سال‌های اخیر قوانین مربوط به ارائه ویزا همراه ساده‌تر شده و شما می‌توانید به سرعت ویزا همراه این کشور را دریافت کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت به آفریقای جنوبی طریق پناهندگی

  آخرین روشی که از طریق آن می‌توانید اقدام به مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی کنید، دریافت پناهندگی این کشور است. در صورتی که شما بتوانید به دولت آفریقا جنوبی اثبات کنید که در کشور خود مورد اذیت و شکنجه قرار گرفته اید و جان شما در خطر است، می‌توانید با ارائه مستندات قانونی، پناهندگی این کشور را دریافت کنید.

  نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که روند دریافت پناهندگی آفریقا جنوبی خطرات و چالش‌های گوناگونی دارد. به همین دلیل به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود که از این طریق اقدام به مهاجرت به این کشور کنید. لازم به ذکر است که هیچ یک از موسسات مهاجرتی معتبر نیز خدمات مربوط به پناهندگی را به شما ارائه نمی‌دهد. به همین دلیل اگر قصد دارید تا به کشور آفریقای جنوبی مهاجرت کنید، بهتر است تا به سراغ سایر روش‌ها بیایید.

  بهترین روش مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی

  همان طوری که مشاهده کردید، روش‌های گوناگونی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد و شما می‌توانید براساس شرایط خود، به سراغ هر یک از این روش‌ها آمده و از طریق آن به کشور آفریقای جنوبی مهاجرت کنید. در صورتی که قصد دارید تا با کمترین چالش و مشکل به آفریقای جنوبی مهاجرت کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره مجموعه میرداماد استفاده کنید. کارشناسان مجموعه میرداماد از ابتدا تا انتها روند مهاجرت در کنار شما بوده و به شما کمک می‌کند تا بتوانید با کمترین چالش و مشکل، اقدام به سفر به این کشور کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  حرف آخر

  در این مطلب شما را با مهاجرت به آفریقای جنوبی آشنا کرده و در روش‌های پیش روی شما برای مهاجرت به این کشور صحبت کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا بتوانید با آگاهی و دانش کافی بهترین شیوه را برای مهاجرت انتخاب کرده و از این طریق اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

  سوالات متداول

  چه روش‌هایی برای مهاجرت کردن به آفریقای جنوبی وجود دارد؟

  شما می‌توانید از طریق کار، تحصیل، ازدواج، سرمایه گذاری، پناهندگی و یا به عنوان همراه به کشور آفریقای جنوبی مهاجرت کنید.

  بهترین روش مهاجرت به کشور آفریقای جنوبی چیست؟

  بهترین روش مهاجرت به آفریقای جنوبی به شرایط فردی شما بستگی دارد. مهارت‌ها و تجربه کاری شما، سطح تحصیلاتتان، بودجه شما، وضعیت خانوادگی و… از مهم‌ترین عواملی هستند که برای انتخاب بهترین شیوه مهاجرت به این کشور باید به آن توجه داشته باشید.

  بهترین شهرهای آفریقای جنوبی کجاست؟

  از بهترین شهرهای آفریقای جنوبی می توان به ژوهانسبورگ، کیپ ‌تاون، دوربان و… اشاره کرد. بسیاری از مهاجرین این شهرها را برای زندگی در این کشور انتخاب می‌کنند.

  بهترین دانشگاه‌های آفریفای جنوبی برای مهاجرت تحصیلی کدام اند؟

  از بهترین دانشگاه‌های کشور آفریقای جنوبی می توان به دانشگاه‌ کیپ‌تاون، دانشگاه ژوهانسبورگ، دانشگاه ویتواترزراند، دانشگاه استلنبوش، دانشگاه پرتوریا و… اشاره کرد.

  مقالات مرتبط