مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه، آماده ارائه خدمات ویزای سرمایه گذاری این کشور از صفر تا صد به شما عزیزان می باشند.فرانسه کشوری دوستدار تجارت و یکی از بزرگترین بازارهای اروپا با دسترسی به بازار واحد اروپا است. پایتخت این کشور، پاریس، یک مرکز مالی مهم در منطقه و رهبر اروپا در سرمایه گذاری ریسک پذیر است. فرانسه همچنین دارای نیروی کار با استعداد، رهبران تجاری نوآور، زیرساخت های حمل و نقل با کیفیت بالا و حمایت های قوی از مالکیت معنوی است. در سال های اخیر، دولت فرانسه سیاست های خود را برای ادامه جذب سرمایه گذاران خارجی گسترش داده است. در این راستا در مقاله پیش رو ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه

  روش های سرمایه گذاری در این کشور بسیار متنوع است و هر کدام از این روش ها دارای الزامات و شرایط خاصی هستند. اما به طور کلی همه متقاضیان سرمایه گذاری در فرانسه از روش های مختلف باید دارای شرایط زیر باشند:

  شرایط کلی سرمایه گذاری در فرانسهتوضیحات
  دارا بودن تمکن مالی کافیهر روش مهاجرتی یک آستانه مالی دارد که متقاضیان باید آن را برآورده کنند، اما صرف نظر از هدف مهاجرت، متقاضیان باید ثابت کنند که می توانند هزینه های زندگی خود را در فرانسه تامین کنند. حتی اگر در فرانسه مشغول به کار هستید، باید بودجه اولیه برای تامین هزینه های زندگی خود را داشته باشید تا زمانی که حقوق خود را دریافت کنید.
  دارا بودن بیمه سلامتبدون پوشش بیمه درمانی مناسب نمی توانید به هیچ کشور اروپایی و به ویژه به فرانسه مهاجرت کنید. راه توصیه شده دریافت بیمه درمانی فرانسه است زیرا نمی توانید مطمئن باشید که بیمه درمانی خارجی مورد تایید مقامات فرانسوی است یا خیر.
  گواهی عدم سوء پیشینهاز مهم ترین شرایط و مدارک لازم برای سرمایه گذاری عدم وجود سوابق جنایی و بزه و پاک بودن گواهی سوء پیشینه متقاضی است.
  اثبات محل اقامت در فرانسهمتقاضی باید دارای مکان ثابت با آدرس مشخص در فرانسه برای اقامت و زندگی باشد.
  ارائه رسید پرداخت هزینه ویزامتقاضی باید هزینه های اخذ ویزای سرمایه گذاری را پرداخت و رسید آن را ارائه دهد.

  روش های سرمایه گذاری در فرانسه

  متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها از روش های مختلف می توانند اقامت سرمایه گذاری فرانسه را دریافت کنند. از مهم ترین روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری موارد زیر را می توان نام برد:

  • سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری تجاری در فرانسه
  • سرمایه گذاری در کشور فرانسه و راه اندازی استارتاپ
  • سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق خودحمایتی و تمکن مالی
  • سرمایه گذاری در کشور فرانسه از طریق ویزای تلنت

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه

  سرمایه ‌گذاری در املاک و مستغلات در سال ‌های اخیر به یکی از سرمایه ‌گذاری ‌های مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی در فرانسه تبدیل شده است. گرچه امکان اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک وجود ندارد، اما املاک و مستغلات به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت مطمئن و پایدار در نظر گرفته می شود که بازدهی منظم و قابل پیش بینی را ارائه می دهد. از دیگر مزایای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در فرانسه موارد زیر را می توان نام برد:

  • نرخ ‌های بهره پایین وام های بانکی به سرمایه ‌گذاران این فرصت را می ‌دهد تا با وجود افزایش نرخ ‌های بهره از ابتدای سال 2023، پروژه ‌های خود را با نرخ ‌های مناسب تامین مالی کنند.
  • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مزایای مالیاتی زیادی در فرانسه دارد. سرمایه گذاران می توانند از کسرهای مالیاتی مانند استهلاک دارایی، هزینه های نگهداری و بهره وام بهره مند شوند و در نتیجه بدهی مالیاتی خود را بر درآمد دارایی کاهش دهند.
  • گزینه های مختلف سرمایه گذاری در املاک و مستغلات راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در فرانسه وجود دارد.
  • خرید ملک اجاره ای رایج ترین روش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در فرانسه است که از مزایای این روش می توان به درآمد منظم اجاره، سود سرمایه بلند مدت و امکان بهره مندی از کاهش مالیات به لطف طرح هایی مانند قانون پینل  Pinel law اشاره کرد.
  امکان اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

  هزینه خرید ملک در فرانسه

  بازار املاک در فرانسه فرصت های زیادی را برای خریداران فراهم می کند، از ویلاهای لوکس گرفته تا کلبه های اسکی و آپارتمان های شهری. متقاضیانی که برای خرید ملک در فرانسه اقدام می کنند، از قیمت های مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی شگفت زده می شوند. بازار املاک در فرانسه برای هر کسی که به دنبال خرید خانه برای مقاصد مسکونی یا تجاری است جذاب است. با این حال، بسیاری از هزینه های پنهان به این قیمت های منصفانه اضافه می شود. از این هزینه های پنهان می توان به حدود 6% تا 10% به عنوان حق کمیسیون مشاور املاک، هزینه کارمزد دفاتر رسمی تا حدود 8% و هزینه مالیات بر ارزش افزوده تا 20% اشاره کرد. قیمت خرید خانه و ملک در فرانسه در سال 2023 برای سرمایه گذاران خارجی عبارت است از:

  متوسط قیمت هر متر مربع خانه در فرانسهاز حدود 1.050 تا 2.800 یورو
  قیمت هر متر مربع خانه در پاریسحدود 105.00 یورو
  قیمت هر متر مربع خانه در مناطق ارزان Saint-Etienne و Mulhouseاز حدود 900 تا 1.060 یورو
  قیمت هر متر مربع خانه در داخل شهردر حدود 13.000 یورو
  قیمت هر متر مربع خانه در خارج از شهردر حدود 9.000 یورو
  قیمت یک آپارتمان متوسط در فرانسهدر حدود 237.667 یورو
  قیمت یک استودیو متوسط در فرانسهدر حدود 129.000 یورو
  قیمت یک آپارتمان 2 خوابه در فرانسهدر حدود 187.000 یورو
  قیمت یک آپارتمان 3 خوابه در فرانسهدر حدود 254.000 یورو

  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در فرانسه

  از متقاضیان بین المللی و یا کارآفرینان خارجی از هر کشور جهان برای سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ثبت شرکت استقبال می شوند. اقتصاد فرانسه طیف گسترده ای از نیروهای کاری ماهر را با تجربه و سوابق کاری ارائه می دهد که به ارتقای یک تجارت خاص کمک می کند. مهم ترین مزایای ثبت شرکت در فرانسه عبارت است از:

  • دولت فرانسه برای کمک به تاسیس شرکت های تجاری یارانه ارائه می دهد و از ایده های کسب و کار تجاری و نوپا حمایت می کند.
  • حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی توسط سهامداران AOA تعیین می شود و می تواند فقط 1 یورو باشد.
  • اگر قصد ثبت یک شرکت سهامی عام در این کشور را دارید، حداقل سرمایه مورد نیاز 37.000 یورو است که دارا بودن یک پنجم این سرمایه در زمان ثبت شرکت الزامی است.
  • از انواع شرکت های تجاری فرانسه شرکت های با مسئولیت محدود EURL، شرکت های سهامی، شرکت های SARL و شعبه های شرکت مادر را می توان نام برد.

  سرمایه گذاری تجاری در فرانسه

  آیا یک کارآفرین یا دارای استعداد تجاری یا یک سرمایه گذار هستید؟ آیا می خواهید یک استارتاپ در اروپا راه اندازی کنید؟ یا یک کسب و کار تجاری را مدیریت کنید؟ دولت فرانسه برنامه سرمایه گذاری تجاری به نام ویزای Tech Visa یا Passport Talent را برای متقاضیانی که قصد کار در یک شرکت فرانسوی واجد شرایط دارند، بنیانگذاران شرکتی که می خواهند یک شرکت فناوری در فرانسه راه اندازی کنند و سرمایه گذارانی که می خواهند در استارتاپ های فرانسوی سرمایه گذاری کنند، در نظر گرفته است. متقاضیان از طریق ویزای فناوری فرانسه می توانند تا 4 سال در فرانسه کار و اقامت کنند. متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا واجد شرایط اخذ ویزای فناوری فرانسه هستند. ویزای فناوری فرانسه برای سه گروه در دسترس است:

  روش های سرمایه گذاری تجاری فرانسهمدت زمان اقامتشرایط اقامت سرمایه گذاری
  متقاضیانی که قصد راه اندازی یک استارتاپ در کشور فرانسه را دارندتا حدود 4 سال با قابلیت تمدید اقامتدارا بودن طرح استارتاپی خلاقانه دارا بودن تاییدیه های لازم از سازمان های ذی ربط فرانسه دارا بودن منابع مالی کافی
  متقاضیانی که قصد مدیریت یک شرکت فناوری در فرانسه را دارندتا حدود 4 سال با قابلیت تمدید اقامتدارا بودن سوابق کار در این شرکت ها در پست های مدیریتی و کارمندی دارا بودن حقوق بالا انتصاب به عنوان نماینده شرکت در فرانسه
  متقاضیانی که قصد کارآفرینی در فرانسه را دارند  تا حدود یک سال با قابلیت تمدید اقامتدارا بودن طرح کارآفرینی با توجیه اقتصادی و سودآوری مطلوب دارا بودن منابع مالی کافی
  متقاضیانی که قصد راه اندازی کسب و کار تجاری جدیدی را در فرانسه دارندتا حدود 4 سال با قابلیت تمدید اقامتدارا بودن سوابق حرفه ای در حدود 5 سال دارا بودن سرمایه لازم حداقل 30.000 یورو دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارا بودن منابع مالی کافی
  میزان سرمایه لازم برای اخذ ویزای استارتاپ فرانسه در حدود 300/000 یورو است

  سرمایه گذاری در کشور فرانسه و راه اندازی استارتاپ

  متقاضیان بین المللی از طریق راه اندازی طرح های استارتاپی می توانند ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه را دریافت کنند. متقاضیان برای اخذ ویزای استارتاپ فرانسه باید دارای سرمایه 300.000 یورویی باشند. برنامه ویزای استارت ‌آپ فرانسه برای کارآفرینانی با ایده ‌های نوآورانه طراحی شده است که باعث رشد اقتصادی فرانسه می‌ شود و متضمن تعهد  به یک سازمان تعیین ‌شده است. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد برای اخذ ویزای استارتاپ فرانسه و انتخاب طرح های تجاری مورد تایید این کشور راهنمایی های مفیدی ارائه می دهند. از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری از طریق استارتاپ در فرانسه موارد زیر را می توان نام برد:

  • به متقاضیان موفق کارت اقامت 4 ساله قابل تمدید اعطا می شود.
  • از مزایای ویزای استارت آپ فرانسه می توان به دریافت اقامت فرانسه با سرمایه گذاری برای همسر و فرزندان زیر 18 سال اشاره کرد.
  • حق زندگی، کار، تحصیل در فرانسه، دسترسی رایگان به سیستم آموزش عمومی و مراقبت های بهداشتی با استاندارد بالا از دیگر مزایای استارتاپ در فرانسه است.
  • برای راه اندازی استارتاپ در فرانسه نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و مدرک زبان نیست.
  • امکان رفت و آمد آزادانه در منطقه شینگن (26 کشور) برای مدت حداکثر 6 ماه در سال وجود دارد.
  • امکان اخذ اقامت دائم یا شهروندی فرانسه پس از 5 سال اقامت از دیگر مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای استارتاپ است.

  سرمایه گذاری کارآفرینی در فرانسه

  متقاضیانی که در خارج از فرانسه زندگی می کنند، می توانند برای ویزای اقامت طولانی معادل مجوز اقامتVLS-TS) ) با عنوان «کارآفرین/حرفه ای مستقل» به مقامات کنسولی فرانسه در محل زندگی خود درخواست دهند. از نکات مهم و مزیت های سرمایه گذاری کارآفرینی در فرانسه موارد زیر را می توان نام برد:

  • ویزای کارآفرینی در فرانسه VLS-TS به مدت 12 ماه اعتبار دارد و به متقاضی این حق را می دهد که در فعالیت های تجاری شرکت کند.
  • پس از 5 سال اقامت منظم و بدون وقفه در فرانسه، ممکن است درخواست کارت اقامت ارائه شود که به متقاضی اجازه اقامت و انجام هر گونه کار با حقوق در فرانسه را مشروط به داشتن شرایط لازم برای مشاغل تحت نظارت می دهد.
  • کارت اقامت به مدت 10 سال با قابلیت تمدید صادر می شود.
  • پس از 10 سال اقامت و کار در فرانسه امکان دریافت تابعیت و شهروندی فرانسه وجود دارد.

  در صورتی که قصد اخذ ویزای کاری فرانسه را دارید نیز می توانید برای آن اقدام نمایید. به شما توصیه میکنیم برای این کار با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را در این خصوص دریافت نمایید.

  سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی و تمکن مالی در فرانسه

  متقاضیانی که در شرف بازنشستگی هستند، سرمایه گذارانی که دارای شرایط مالی بسیار خوب هستند و متقاضیان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در فرانسه می توانند از طریق برنامه خودحمایتی یا تمکن مالی اقامت فرانسه را دریافت کنند. هزینه ها و مزایای سرمایه گذاری از طریق خودحمایتی در فرانسه عبارت است از:

  • هزینه سرمایه گذاری در فرانسه از طریق ویزای خودحمایتی دارا بودن حساب بانکی 40.000 یورو برای متقاضی، 20.000 یورو برای همسر و 10.000 یورو برای فرزندان کمتر از 18 سال می باشد.
  • متقاضی باید هر ماه دارای درآمد 1.300 یورویی باشد.
  • امکان اخذ مجوز اقامت دائم پس از 5 سال و امکان اخذ شهروندی فرانسه پس از 10 سال وجود دارد.
  • حق کار و زندگی و تحصیل در کشورهای شینگن از دیگر مزایای ویزای خودحمایتی فرانسه است.  

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مزایای استفاده از ویزای تلنت برای سرمایه گذاری

  اگر قصد دارید بیش از 3 ماه در فرانسه کار یا اقامت داشته باشید، می توانید ویزای تلنت را دریافت کنید. این یک مجوز اقامت طولانی مدت است که تا 4 سال قابل تمدید است و به شما و خانواده شما امکان زندگی و کار در فرانسه را می دهد. ویزای تلنت یا استعدادیابی پاسپورت فرانسه یک ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه است که مختص متقاضیانی است که مایل به ورود و اقامت در فرانسه حداکثر تا یک سال هستند و در یک فعالیت اقتصادی به ویژه در محیط های رقابتی به عنوان استعدادهای جهانی شرکت می کنند. پس از دریافت این ویزا، متقاضی واجد شرایط درخواست در فرانسه برای کارتی مشابه مجوز اقامت است که به وی اجازه می دهد تا حداکثر 4 سال در فرانسه اقامت کند. با اخذ این ویزا متقاضی و خانواده وی تا 4 سال امکان کار و زندگی در فرانسه را دارند. از دیگر مزایای اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری با ویزای تلنت موارد زیر را می توان نام برد:

  • پس از پایان 5 سال اقامت قانونی و بدون وقفه در فرانسه، متقاضیان می توانند برای دریافت کارت اقامتی اقدام کنند که به متقاضی اجازه اقامت در خاک فرانسه و انجام هر گونه فعالیت حرفه ای را می دهد.  
  • کارت های اقامت ویزای تلنت به مدت 10 سال صادر می شود و قابل تمدید می باشد.
  • همسر و فرزندان تحت تکفل متقاضی دارای ویزای تلنت فرانسه دارای وضعیت خانوادگی همراه هستند. این مجوز به خانواده متقاضی اجازه می دهد که تا زمانی که مجوز اقامت وی معتبر است در فرانسه بمانند و هر گونه کار با حقوق را انجام دهند.
  • اخذ مجوز اقامت تا 4 سال قابل تمدید از مزیت مهم ویزای تلنت است.
  • امکان زندگی، کار و تحصیل در فرانسه برای متقاضی دارای ویزای تلنت و خانواده وی فراهم است.
  • دسترسی رایگان به سیستم آموزش عمومی و مراقبت های بهداشتی با استاندارد بالا از دیگر مزیت دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه از طریق برنامه تلنت است.
  • امکان رفت و آمد آزادانه و بدون اخذ ویزا در منطقه شینگن برای مدت حداکثر 6 ماه در سال برای متقاضی وجود دارد.
  • روند اخذ ویزای تلنت بدون نیاز به مدرک زبان و یا مدرک مهارت دیگری است.
  • مسیر اخذ اقامت دائم یا شهروندی پس از 5 سال اقامت در فرانسه برای متقاضی فراهم می شود.
  مدت زمان اعتبار ویزای تلنت فرانسه تا 4سال قابل تمدیدی است.

  شرایط اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

  متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری برای اخذ مجوز اقامت این کشور باید دارای شرایط لازم باشند. از جمله شرایط اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور می توان به دارا بودن بالاتر از 18 سال، عدم وجود سوابق جرم و جنایت و دارا بودن منابع مالی کافی را نام برد. قابلیت تمدید ویزای سرمایه گذاری فرانسه برای متقاضی، همسر و فرزندان زیر 18 سال، حق کار و زندگی و تحصیل در فرانسه و سفر بدون اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا از دیگر مزایای اخذ اقامت فرانسه با سرمایه گذاری است. شرایط اقامت سرمایه گذاری در فرانسه برای انواع سرمایه گذاری ها عبارت است از:

  • اقامت و کار بر اساس روش مهاجرت سرمایه گذاری حداقل به مدت 5 سال
  • پرداخت به موقع مالیات و حفظ سرمایه گذاری در مدت 5 سال
  • عدم وجود سوابق جرم و جنایت در مدت اقامت در فرانسه
  اقامت فرانسه با سرمایه گذاریهزینه سرمایه گذاری در فرانسه
  سرمایه گذاری در یک شرکت جدیداز حدود 300.000 یورو
  سرمایه گذاری در کسب و کار جدیداز حدود 30.000 یورو
  سرمایه گذاری برای راه اندازی استارتاپاز حدود 20.000 یورو
  سرمایه گذاری از طریق خودحمایتیدارا بودن درآمد ماهانه 1.300 یورو
  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکتاز حدود 37.000 یورو
  سرمایه گذاری از طریق خرید خانه و ملکاز حدود 350.000 یورو

  اخذ تابعیت و مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

  شرایط اقامت سرمایه گذاری و اخذ تابعیت فرانسه برای سرمایه گذاران وجود دارد. متقاضیان سرمایه گذاری در کشور فرانسه از روش های مختلف سرمایه گذاری می توانند تا مدت 4 سال در این کشور اقامت کنند. پس از 5 سال سرمایه گذاری و اقامت در فرانسه متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم یا PR فرانسه را دریافت کند. امکان اخذ تابعیت و مهاجرت به کشور فرانسه از طریق سرمایه گذاری پس از 10 سال برای متقاضیان دارای مجوز اقامت دائم فراهم است. از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت و مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری موارد زیر را می توان نام برد:

  • اقامت و کار بر اساس روش مهاجرت سرمایه گذاری حداقل به مدت 10 سال
  • پرداخت به موقع مالیات و دارا بودن بیمه درمانی معتبر
  • عدم وجود سوابق جرم و جنایت در مدت اقامت در فرانسه
  • ادغام در جامعه فرانسوی ها و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم آن ها
  • تسلط به زبان فرانسوی و آشنایی با قوانین مدنی این کشور

  بهترین شهرهای فرانسه برای سرمایه گذاری

  کشور فرانسه دارای جذابیت های منحصربه فرد است. غذاهای این کشور در سراسر جهان مشهور است و برخی از پیچیده ترین شراب های قدیمی را می توان در فرانسه یافت. این کشور مرکز هنرهای مدرن و محل اقامت بسیاری از هنرمندان مشهور و کشوری توریستی است. پاریس یکی از پربازدیدترین مقاصد جهان و همچنین شهر عشاق است. بزرگترین موزه جهان، لوور و همچنین یکی از معروف ترین گورستان های جهان به نام گورستان Pere-Lachaise در این کشور قرار دارد. علاوه بر همه این ها بسیاری از شهرهای فرانسه بهترین مکان برای سرمایه گذاری های خارجی هستند، مانند شهرهای:

  • رننز Rennes
  • بوردو Bordeaux
  • مونپلیه Montpellier
  • نانت Nantes
  • لیون Lyon
  • لیل Lille
  • استراسبورگ Strasbourg
  • نیمز Nimes
  • گرنوبل Grenoble
  • تولوز Toulouse
  بهترین شهر فرانسه برای خرید خانه و ملکمیانگین قیمت آپارتمان یک خوابهبازده ناخالص اجارهمیانگین نرخ روزانه خانه و ملکمیزان اشتغالدرآمد سالانه
  کن CANNES495.000 یورو4.86%108 یورو56%240.97 یورو
  منتون MENTON695.000 یورو4.31%173 یورو44%299.39 یورو
  پاریس PARIS530.000 یورو8.01136 یورو92%424.95 یورو
  سنت تروپز SAINT TROPEZ766.750 یورو2.42%105 یورو41%185.34 یورو
  مارسل MARSEILLE499.000 یورو3.94%79 یورو67%196.43 یورو
  نیس NICE695.000 یورو4.09%98 یورو76%283.96 یورو
  برودکس BORDEAUX310.900 یورو6.44%83 یورو70%200.22 یورو
  لیون LYON355.000 یورو5.36%75 یورو74%190.25 یورو
  تولوز TOULOUSE229.000 یورو5.99%59 یورو66%137.09 یورو

  مزایا و معایب سرمایه گذاری در فرانسه

  اخذ مجوز اقامت در فرانسه از طریق سرمایه گذاری نه تنها به شما امکان اقامت قانونی و کار در این کشور را می دهد، بلکه از مزایای متعددی نیز برخوردار می شوید. مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در فرانسه عبارت است از:

  • امکان اقامت قانونی در فرانسه برای مدت طولانی
  • دسترسی به مزایای مراقبت های بهداشتی و تامین اجتماعی
  • امکان کار و تحصیل در فرانسه
  • واجد شرایط بودن برای درخواست گواهینامه رانندگی
  • دسترسی به خدمات عمومی مانند کتابخانه ها و مراکز اجتماعی
  • امکان سفر آزادانه در منطقه شینگن
  • واجد شرایط بودن برای برخی از مزایا و اعتبارات مالیات.
  • امکان درخواست تابعیت فرانسه پس از احراز شرایط لازم
  • دسترسی به طیف وسیعی از فرصت های فرهنگی و آموزشی فرانسه
  • امکان افتتاح حساب بانکی و اخذ اعتبار در فرانس.
  • واجد شرایط بودن برای طیف وسیعی از مزایای مسکن و برنامه های کمکی
  • امکان اخذ اقامت فرانسه برای اعضای خانواده
  • امکان سفر بدون اخذ ویزا به بسیاری از کشورهای جهان

  معایب سرمایه گذاری در کشور فرانسه

  مهاجرت به فرانسه و سرمایه گذاری در این کشور با مزایای فراوانی همراه است و معایب اقامت و کار در آن در سایه مزایای فراوان آن نادیده گرفته می شود. برخی از مهم ترین معایب سرمایه گذاری در کشور فرانسه عبارت است از:

  • موانع زبانی، دشواری فراگیری زبان فرانسه و تاکید و اهمیت فرانسوی ها بر صحبت به این زبان
  • دستمزد و حقوق بالا برای نیروی کار ماهر
  • بالا بودن نرخ مالیات کسب و کار
  • وجود قوانین پیچیده تاسیس و ثبت شرکت ها و مشاغل خارجی

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد جزئیات مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری توضیح داده شد. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان و اخذ ویزای سرمایه گذاری از روش های مختلف این مسیر سخت و دشوار را برای متقاضیان راحت و هموار می کنند. همین حالا با مشاوران ماهر و متبحر ما تماس بگیرید.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در فرانسه

  هزینه ثبت یک شرکت سهامی عام در فرانسه چقدر است؟

   حداقل سرمایه مورد نیاز 37.000 یورو است که دارا بودن یک پنجم این سرمایه در زمان ثبت شرکت الزامی است.

  آیا امکان اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک وجود دارد؟

  خیر، اما خرید ملک و اجاره آن یک سرمایه گذاری سودآور است.

  مدت زمان اعتبار ویزای Tech Visa چقدر است؟

  متقاضیان از طریق ویزای فناوری فرانسه می توانند تا 4 سال در فرانسه کار و اقامت کنند.

  مهم ترین شرط اخذ تابعیت فرانسه از طریق سرمایه گذاری چیست؟

  اقامت و کار بر اساس هر نوع روش مهاجرت سرمایه گذاری حداقل به مدت 10 سال می باشد.

  مدت زمان اعتبار ویزای تلنت فرانسه چقدر است؟

  اخذ مجوز اقامت تا 4 سال و قابل تمدید از مزیت مهم ویزای تلنت است.