مهاجرت به ایتالیا

آیا قصد مهاجرت به کشور ایتالیا را دارید و به دنبال راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت هستید؟ کافیست با شماره 02188724227 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. ایتالیا با میراث تاریخی و هنری غنی، آب و هوای فوق ‌العاده، غذاهای جذاب، مناظر دیدنی و استانداردهای بالای زندگی، سالانه بیش از 5 میلیون مهاجر را جذب می ‌کند. علاوه بر این، ایتالیا با طیف گسترده ای از مزایای کاری، از جمله مزایای تعطیلات، زایمان و اضافه کار، سیستم مراقبت های بهداشتی توسعه یافته و رایگان در بیمارستان های دولتی از بهترین مکان ها برای مهاجرت متقاضیان بین المللی و ایرانی ها است. در مقاله پیش رو ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به ایتالیا می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  نگاه کلی به کشور ایتالیا

  ایتالیا به عنوان هفتمین اقتصاد بزرگ جهان، در قلب دریای مدیترانه قرار دارد. این کشور با مساحت 301340 کیلومتر مربع و جمعیت 60483973 نفر از بزرگترین امپراتوری اروپایی یا همان امپراتوری روم ریشه گرفته است. در نتیجه، امروزه این کشور خانه بسیاری از قلعه ‌ها و کاخ‌ های کهن، بناهای باستانی با سبک ‌های مختلف معماری رومانس، گوتیک، منریسم، باروک و نئوکلاسیک است. سالانه بیش از 60 میلیون گردشگر از ایتالیا بازدید می کنند. گردشگری از صنایع مهم برای اقتصاد ایتالیا است که بیش از 60 درصد از درآمد ملی این کشور را تامین می کند. سن مارینو و شهر واتیکان، دو کشور کوچک اروپایی واقع در ایتالیا به عنوان بخشی از منطقه شینگن در نظر گرفته می‌ شوند، اگرچه آن ها به طور رسمی اسناد خاص توافق را امضا نکرده‌اند. علاوه بر این، هیچ کنترل مرزی برای کشورهای شینگن در اطراف آن ها انجام نمی شود.

  انواع روش های مهاجرتی

  در پاسخ به این سوال که آیا مهاجرت به ایتالیا خوب است؟ باید گفت که وجود شهرهای معروف و جهانی، هنرهای مختلف، مناظر دراماتیک، دارای طولانی ترین خط ساحلی اروپا، دارای فرصت های خرید عالی و هزینه های زندگی مقرون به صرفه و البته شراب های ناب ایتالیایی! هر سال متقاضیان فراوانی را برای مهاجرت به این کشور جذب می کند. ایتالیا کشوری است که نه تنها به خاطر مناظر باشکوه، تاریخ غنی و فرهنگ پر جنب و جوش، بلکه به خاطر غذاهای لذیذ ایتالیایی که برای همه مناسب است، مشهور است. غذاهای ایتالیایی یکی از دلایل متعددی است که باعث می شود سالانه تعداد زیادی از گردشگران به ایتالیا سفر کنند و در کنار لذت از مناظر طبیعی و آثار کهن طعم بهشتی این غذاها را تجربه کنند. نه تنها مهاجرت به شهرهای زیبا و بی نظیر این کشور بلکه مهاجرت به روستاهای ایتالیا نیز در بین مهاجران دیده می شود.  

  روش های مهاجرت به ایتالیا

  متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها از روش های مختلف می توانند برای مهاجرت به کشور ایتالیا اقدام کنند. البته شرایط، الزامات و هزینه های مورد نیاز برای مهاجرت ایتالیا از هر روش متفاوت است. رایج ترین راه های مهاجرت به ایتالیا عبارت اند از:

  • مهاجرت تحصیلی به ایتالیا
  • مهاجرت کاری به ایتالیا
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا
  • مهاجرت از طریق خوداشتغالی در ایتالیا
  • مهاجرت از طریق ازدواج به کشور ایتالیا
  • مهاجرت از طریق تولد به کشور ایتالیا
  • مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور ایتالیا
  • مهاجرت از طریق خانواده به ایتالیا

  مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

  ایتالیا نه تنها برای متقاضیان بین المللی در جستجوی کار بلکه برای متقاضیان تحصیلی نیز جذاب است. برخی از شهرهای ایتالیا به عنوان مراکز دانشگاهی شناخته می شوند و در سال های گذشته تعداد دانشجویان بین المللی آن ها افزایش یافته است. برای کسانی که می خواهند در ایتالیا تحصیل کنند، ویزای دانشجویی مناسب ترین گزینه است. برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا، متقاضی بین المللی باید ابتدا در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کند. پس از آن، باید مدرک پذیرش خود را به کنسولگری یا سفارت ایتالیا در کشورهای خود ارائه دهد. جالب است که ویزای دانشجویی تنها نوع ویزایی است که می تواند به مجوز کار تبدیل شود. به عبارت دیگر، دانشجویان بین المللی که از مقطع تحصیلی و یک رشته خاص از یک دانشگاه ایتالیایی فارغ التحصیل می شوند، پس از تبدیل ویزای دانشجویی به مجوز کار می توانند در ایتالیا مشغول به کار شوند. از شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

  • متقاضیان بین المللی برای تحصیل در برخی از دانشگاه های ایتالیا باید در آزمون های ورودی  SATیا ACT شرکت کنند.
  • ·          زبان تحصیل در دانشگاه های ایتالیا زبان ایتالیایی و انگلیسی و تسلط به زبان ایتالیایی در سطح B2 و یا آیلتس ۶.۵ الزامی است.
  • فارغ التحصیلان پس از تمام شدن دوره تحصیلی در فرصت 6 ماهه جستجوی کار می توانند کار مناسب را پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.
  • فارغ التحصیلان با اخذ ویزای کار پس از ۳ تا ۵ سال کار می توانند اقامت دائم ایتالیا را دریافت کنند.
  مهلت جستجو کار پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا 6 ماه است .

  مهاجرت کاری به ایتالیا

  متقاضیان بین المللی که درخواست ویزای کار ایتالیا داده اند و در یک شرکت ایتالیایی کار پیدا کرده اند، می توانند مجوز کار یا ویزای کار ایتالیا را دریافت کنند. روش مهاجرت به ایتالیا از طریق کار با دیگر روش های مهاجرتی متفاوت است، زیرا شرکت کارفرما باید مراحل لازم را برای اخذ مجوز کار از طرف متقاضی بین المللی انجام دهد. متقاضی بین المللی برای درخواست ویزای کار باید با سفارت یا کنسولگری ایتالیا در کشور خود تماس بگیرد. مجوز کار همراه با مجوز اقامت در ایتالیا برای متقاضی صادر می شود. از مهم ترین نکات برای مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق اخذ ویزای کار موارد زیر را می توان نام برد:

  • یافتن کارفرمای ایتالیایی برای متقاضیان ایرانی و دریافت پیشنهاد کاری سخت و دشوار است. اگر متقاضیان پس از ورود به ایتالیا برای یافتن کارفرمای ایتالیایی اقدام کنند، بهتر است.
  • ·          متقاضیانی که پیشنهاد کاری از کارفرمای ایتالیایی دریافت کنند، ممکن است پس از 5 سال کار و اشتغال کارت آبی ایتالیا Blue Card را دریافت کنند.  
  • متقاضیان برای دریافت ویزای کار ایتالیا باید دارای سوابق کاری حرفه ای و مدرک زبان ایتالیایی باشند.
  • متقاضیان دارای مجوز کار ایتالیا با حدود 10 سال کار و اقامت در ایتالیا می توانند برای اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا اقدام کنند.  

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا

  در سال 2017، دولت ایتالیا برنامه ای را ایجاد کرد که از طریق آن متقاضیان بین المللی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می توانند از طریق سرمایه گذاری های مختلف در حوزه های گوناگون برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنند. بر اساس هر یک از این سرمایه ‌گذاری‌ ها، ویزای سرمایه ‌گذاری 2 ساله برای متقاضی صادر می ‌شود که می ‌تواند برای یک دوره اضافی 3 ساله تمدید شود. این روش نیز یکی از مناسب ترین راه های مهاجرت به ایتالیا و اخذ شهروندی این کشور است. شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

  • دارا بودن حداقل مبلغ سرمایه گذاری 2 میلیون یورو با خرید اوراق قرضه صادر شده توسط دولت، اوراق قرضه یا سهام منتشر شده توسط شرکت ها یا
  • دارا بودن حداقل مبلغ سرمایه گذاری در استارتاپ های نوآور در حدود 500.000 یورو یا
  • دارا بودن حداقل مبلغ سرمایه گذاری 1 میلیون یورو در پروژه ها یا فعالیت های فرهنگی
  • حفظ سرمایه گذاری حداقل به مدت 2 سال

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت از طریق خوداشتغالی در ایتالیا

  یکی از راه های اصلی مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا از طریق اخذ ویزای خوداشتغالی است. این روش یکی از مهم ترین گزینه ها برای متقاضیانی است که می خواهند پس از نقل مکان به ایتالیا یک کسب و کار کوچک داشته باشند. برای دریافت این ویزا متقاضیان بین المللی باید دارای شرایط خاصی باشند. موارد و الزامات مهاجرت ایتالیا از طریق خوداشتغالی عبارت است از:

  • متقاضیان بین المللی علاقه مند به مهاجرت به ایتالیا از طریق مجوز اقامت خوداشتغالی باید بدانند که برای فعالیت های خوداشتغالی در ایتالیا محدودیت هایی وجود دارد.
  • فعالیت در حوزه های صنایع دستی و فعالیت های حرفه ای در ایتالیا نیاز به دارا بودن صلاحیت های خاص دارد.
  • خبر خوب در مورد این ویزا این است که می توان آن را از تاجران انحصاری ایتالیا دریافت کرد.
  • ویزای خوداشتغالی برای متقاضیان بین المللی که به عنوان مدیر شرکت ‌های ایتالیایی فعالیت می کنند، در دسترس است.
  • مدارک مورد نیاز برای دریافت این ویزا شامل گواهی و مدارک تمکن مالی و صلاحیت کافی در مورد متقاضیان حرفه ای است.

  مهاجرت از طریق ازدواج به کشور ایتالیا

  مهاجرت و اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج به عنوان راحت ترین روش مهاجرت به این کشور در نظر گرفته می شود. دریافت مجوز اقامت ایتالیا پس از 6 ماه از ازدواج با شهروند ایتالیایی از مزایای اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج است. از مهم ترین شرایط ازدواج با شهروند کشور ایتالیا برای مهاجرت به این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

  • متقاضی باید ثابت کند که این ازدواج صرفا بر پایه علاقه و تعهد انجام شده و برای اخذ اقامت این کشور نمی باشد.
  • متقاضی باید با ارائه مدارک و گواهی های مالی ثابت کند که دارای توانایی مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی مشترک خود در ایتالیا است.
  • ·          متقاضی باید مدارک شناسایی و پاسپورت شهروند ایتالیا، گواهی تجرد، گواهی تولد شهروند ایتالیا، درخواست ازدواج در کلیسا و مدارک و شواهد بستگان مبنی بر واقعی بودن ازدواج را به مقامات ایتالیا ارائه دهد.
  • متقاضی باید ازدواج خود با شهروند ایتالیایی را در دفتر رسمی ازدواج این کشور ثبت کند.
  • پس از ۳ سال از ازدواج و حفظ زندگی مشترک متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم ایتالیا اقدام کند.
  موسسه میرداماد خدمات مهاجرتی برای اخذ ویزای دانشجویی کشور المان

  مشاوره مهاجرت به کشور ایتالیا با موسسه مهاجرتی میرداماد

  مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی از قوانین کشور ایتالیا برای مهاجرت و شرایط مهاجرت به این کشور کمک می کنند تا متقاضیان ایرانی در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه مجوز اقامت ایتالیا را دریافت کنند. از جمله خدمات موسسه ما به عنوان بهترین موسسه مهاجرت به کشورهای اروپایی می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری در ایتالیا، کاری و غیره اشاره کرد. اگر قصد مهاجرت به کشور اروپایی ایتالیا را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید.

  مهاجرت از طریق تولد در ایتالیا

  همه کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت و شهروندی به کودکانی که در آن کشور متولد می شوند بر اساس قانون خاک یا قانون خون عمل می کنند. بر اساس قانون خون کودکی که در یک کشور از پدر و مادر دارای تابعیت آن کشور متولد می شود، به طور خودکار تابعیت و شهروندی آن کشور را دریافت می کند. کشور ایتالیا نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان برای اعطای تابعیت کودکان متولد شده در این کشور بر اساس قانون خون عمل می کند. بر این اساس:

  • کودکان دارای پدر و مادر ایتالیایی که در خاک ایتالیا متولد می شوند، می توانند تابعیت ایتالیا را دریافت کنند.
  • کودکانی که در خاک ایتالیا متولد می شوند، اما هویت پدر و مادرشان مشخص نیست، می توانند تابعیت ایتالیا را دریافت کنند.

  مهاجرت از طریق خانواده به ایتالیا

  اگر متقاضی مهاجرت به ایتالیا از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا باشد که با مجوز اقامت معتبر در ایتالیا زندگی می کند، می تواند برای همراهی اعضای خانواده خود در ایتالیا درخواست دهد. این کار از طریق ویزای خانوادگی ایتالیا انجام می شود که به عنوان ویزای همسر ایتالیا یا ویزای اتحاد مجدد خانواده (ricongiungimento familiare) نیز شناخته می شود. از نکات مهم در مورد ویزای همراه خانواده ایتالیا موارد زیر را می توان نام برد:

  • ویزای خانوادگی ایتالیا یکی از انواع ویزای طولانی مدت ایتالیا است که به عنوان ویزای ملی یا D نیز شناخته می شود.
  • ویزای همراه به یکی از اعضای خانواده متقاضی اجازه می دهد تا با هدف اقامت بیش از 3 ماه و پیوستن به یکی از اعضای خانواده که قبلاً در ایتالیا اقامت دارد، وارد ایتالیا شود.
  • هنگامی که اعضای خانواده متقاضی ویزای خانواده ایتالیا را دریافت کردند، می توانند وارد این کشور شده و برای دریافت مجوز اقامت ایتالیا اقدام کنند.
  • اعضای خانواده متقاضی که از طریق ویزای خانواده ایتالیا می توانند وارد این کشور شوند شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال، فرزندان همسر، فرزندانی که خارج از ازدواج به دنیا می آیند تا زمانی که والدین دیگر رضایت دهند، فرزندان بالاتر از 18 سال که به دلیل مشکلات سلامتی قادر به تامین زندگی خود نیستند و والدین بالای 65 سال که به متقاضی وابسته هستند و فرزند دیگری ندارند که بتواند از آن ها مراقبت کند، می باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت از طریق پناهندگی به ایتالیا

  مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور ایتالیا از دیگر روش های اخذ اقامت این کشور اروپایی برتر است. گرچه موقعیت جغرافیایی کشور ایتالیا و شرایط زندگی با استانداردهای بالا در این کشور موجب شده است تا هر روز به تعداد متقاضیان پناهندگی به این کشور اضافه شود، اما شرایط اخذ پناهندگی ایتالیا چندان راحت و ساده نیست. البته مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را برای مهاجرت پیشنهاد نمی دهند و توضیح این روش در این مقاله صرفاً در جهت آگاهی رسانی و اطلاع متقاضیان از روش های مهاجرت به کشور اروپایی ایتالیا می باشد و هدف دیگری ندارد. از نکات مهم برای اخذ پناهندگی ایتالیا موارد زیر را می توان نام برد:

  • پناهجویان به محض ورود به کشور ایتالیا باید تقاضای پناهندگی خود را مطرح کنند.
  • پناهجویان باید پس از ارائه مدارک درخواست پناهندگی تا زمان اعلام نتیجه در کمپ های پناهندگان اقامت کنند.
  • مدت زمان انتظار برای اعلام نتایج پناهندگی ایتالیا در حدود 9 ماه است.
  • پناهجویان تا اعلام نتایج پناهندگی و اقامت در کمپ های پناهندگان می توانند مقرری و کمک هزینه زندگی دریافت کنند.
  هزینه زندگیدر ایتالیا مقرون به صرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی است.

  هزینه های زندگی در ایتالیا

  هزینه زندگی و هزینه مهاجرت به ایتالیا از دیگر کشورهای اروپایی مانند فرانسه به مراتب پایین تر است. هزینه های زندگی در ایتالیا و مهاجرت به این کشور برای متقاضیان بین المللی در سال 2023 عبارت است از:

  • هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در ایتالیا ماهانه در حدود 3.156.7 دلار (2.860.2 یورو) بدون احتساب اجاره خانه است.
  • هزینه های زندگی یک متقاضی بدون احتساب اجاره خانه در ایتالیا ماهانه در حدود 905.8 دلار (820.8 یورو) است.
  • هزینه های زندگی در ایتالیا به طور متوسط 116.7 درصد بیشتر از ایران است.
  • هزینه های اجاره در ایتالیا به طور متوسط 83.2 درصد بیشتر از ایران است.
  اقلامهزینه در سال 2023 در ایتالیا
  صرف غذا در یک رستوران معمولی15 یورو
  یک ساندویچ مک دونالد8.50 یورو
  یک بطری آب معدنی 0.33 لیتری1.90 یورو
  یک لیتر شیر1.27 یورو
  یک کیلو برنج سفید2.16 یورو
  500 گرم نان سفید تازه1.76 یورو
  12 عدد تخم مرغ3.03 یورو
  یک کیلو پنیر محلی12.98یورو
  یک کیلو فیله مرغ9.53 یورو
  یک کیلو گوشت گوساله15.53 یورو
  یک کیلو سیب1.96 یورو
  یک کیلو موز1.70 یورو
  یک کیلو پرتغال1.98 یورو
  یک کیلو گوجه فرنگی2.54 یورو
  یک کیلو سیب زمینی1.34 یورو
  یک کیلو پیاز1.37 یورو
  بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی1.50 یورو
  مصرف انرژی (آب، برق، سرمایش، گرمایش، دفع زباله)191.03 یورو
  هزینه ماهانه باشگاه ورزشی47.03 یورو
  اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر657.34 یورو
  میانگین حقوق و درآمد ماهانه پس از کسر مالیات1.563.83 یورو

  اقامت دائم و تابعیت ایتالیا

  متقاضیان بین المللی از روش های مختلف مهاجرتی می توانند مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت ایتالیا را دریافت کنند. متقاضی پس از گذشت ۵ سال از دریافت ویزای کار ایتالیا و کار و اشتغال در این کشور می تواند مجوز اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند. متقاضیان دارای شرایط لازم با دریافت ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج و غیره می توانند پس از دریافت مجوز اقامت دائم برای تابعیت ایتالیا درخواست دهند. از نکات مهم در مورد اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا موارد زیر را می توان نام برد:

  • متقاضی باید در مدت ۱۰ سال اقامت، کار، زندگی و تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشد.
  • متقاضی باید به خوبی با جامعه ایتالیایی ها سازگاری و تطابق پیدا کرده باشد.
  • متقاضی باید با قوانین و مقررات مدنی ایتالیا آشنا شده باشد و از آن ها پیروی کند.
  • متقاضی نباید در کشور ایتالیا مرتکب جرم و جنایت و بزه شده باشد.

  ویزای توریستی ایتالیا

  دولت ایتالیا یک نوع ویزای توریستی یا ویزای شینگن البته با اهداف مسافرتی مختلف را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. ویزای شینگن یک ویزای کوتاه مدت دولتی است که توسط هر یک از 26 کشور عضو شینگن صادر می شود و به دارنده آن اجازه می دهد آزادانه در منطقه شینگن سفر کنند. ویزای شینگن به دارنده آن اجازه می دهد که تا 90 روز از کشورهای عضو شینگن برای گردشگری، دیدار دوستان و خانواده یا سایر اهداف غیر تجاری بازدید کند. برای اینکه متقاضیان بتوانند برای ویزای توریستی ایتالیا درخواست دهند، باید دارای معیارهای واجد شرایط باشند. در واقع متقاضیان واجد شرایط اخذ ویزای توریستی ایتالیا باید دارای معیارهای زیر باشند:

  • متقاضی هنگام ارائه درخواست ویزای توریستی ایتالیا باید در کشور خود اقامت داشته باشد.
  • متقاضی باید دارای پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر باشد.
  • هدف متقاضی از اخذ ویزای توریستی ایتالیا گردشگری و دیدار خانواده و دوستان باشد.
  • متقاضی باید دارای بودجه کافی برای تامین هزینه های اقامت خود در ایتالیا باشد.
  • متقاضی باید دارای بیمه مسافرتی معتبر باشد.
  • متقاضی باید شهروند کشور ثالثی باشد که توافقنامه آزادسازی ویزا با کشورهای شینگن را امضا نکرده است.
  • متقاضی باید شهروند کشور ثالثی باشد که توافقنامه آزادسازی ویزا را با کشورهای شینگن امضا کرده است، اما قبلاً از ورود به ایتالیا یا هر کشور دیگر شینگن ریجکت شده است.
  • متقاضی نباید دارای هیچ سابقه کیفری یا پرونده های جاری باشد.
  • متقاضی باید دارای شرایط مالی و اقتصادی مناسب برای سفر به ایتالیا باشید.
  • متقاضی باید دارای روابط قوی با کشور خود باشد و پس از پایان مدت ویزای توریستی قصد بازگشت به کشور خود را داشته باشد.
  • متقاضی باید بتواند افسر اداره مهاجرت را متقاعد کند که هدف از این بازدید اقامت موقت در ایتالیا بر اساس اهداف گردشگری، دیدار خانواده و یا درمان های پزشکی است.

  مزایای مهاجرت به ایتالیا

  متقاضیان بین المللی با مهاجرت به کشور برتر اروپایی ایتالیا از مزایای فراوانی برخوردار می شوند. برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت به این کشور عبارت است از:

  • دسترسی به بازار کار بزرگ ایتالیا و این نکته مهم که ایتالیا مشاغل موقت و دائمی زیادی را به مهاجران ارائه می دهد.
  • امکان ورود و سفر به کشورهای اتحادیه اروپا با توجه به عضویت ایتالیا فراهم است.
  • ایتالیا یکی از بازترین کشورهای اروپایی برای مهاجران از کشورهای اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا است.
  • ادغام و سازگاری راحت با جامعه ایتالیا یکی از مزیت های اصلی مهاجرت به ایتالیا است.
  • امکان مهاجرت به ایتالیا از طریق طیف گسترده ای از ویزاها (ایتالیا تعداد زیادی ویزا در مقایسه با دیگر کشورها ارائه می دهد) فراهم است.
  • ایتالیا یک برنامه ویژه اخذ شهروندی و تابعیت برای سرمایه گذاران دارد.
  • ایتالیا در حال حاضر یکی از امن ترین کشورهای اروپا و اتحادیه اروپا است.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد جزئیات مهاجرت به ایتالیا راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به این کشور اطلاعات لازم ارائه شد. به منظور تسهیل روند مهاجرت به کشور ایتالیا، کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهنمایی های مفید و خدمات مشاوره ای رایگان را به متقاضیان ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد مهاجرت به ایتالیا

  مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا چیست؟

  زبان تحصیل در دانشگاه های ایتالیا زبان ایتالیایی و انگلیسی و تسلط به زبان ایتالیایی در سطح B2 و یا آیلتس ۶.۵ الزامی است.

  هزینه های زندگی برای یک خانواده 4 نفره در ایتالیا چقدر است؟

  هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در ایتالیا ماهانه در حدود 3.156.7 دلار (2.860.2 یورو) بدون احتساب اجاره خانه است.

  هزینه های زندگی در ایتالیا چند برابر ایران است؟

  هزینه های زندگی در ایتالیا به طور متوسط 116.7 درصد بیشتر از ایران است.

  پس از چند سال متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند؟

  متقاضی پس از گذشت ۵ سال از دریافت ویزای کار ایتالیا و کار و اشتغال در این کشور می تواند مجوز اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند.

  مدت زمان اقامت در ایتالیا از طریق ویزای همراه خانواده چقدر است؟

  ویزای همراه به یکی از اعضای خانواده متقاضی اجازه می دهد تا با هدف اقامت بیش از 3 ماه و پیوستن به یکی از اعضای خانواده وارد این کشور شود.

  مقالات مرتبط

  بورسیه تحصیلی ایتالیا

  بورسیه تحصیلی ایتالیا

  ایتالیا، کشوری با ریشه‌های غنی تاریخی، هر سال هزاران دانشجوی بین‌المللی را به دانشگاه‌های خود جذب می‌کند. این کشور که دارای قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا با سنت آموزشی عمیق است، بسیاری از دانشجویان ایرانی را امروزه در خود جای می‌دهد. یکی...

  دانشگاه های ایتالیا

  دانشگاه های ایتالیا

  ایتالیا، یکی از کشورهایی است که به‌دلیل تاریخ و فرهنگ بی‌نظیرش، از مقاصد برجسته جهان برای تحصیلات عالی محسوب می‌شود. دانشگاه‌ های ایتالیا با امکانات فرهنگی و علمی گسترده، به دانشجویان فرصتی بی‌نظیر برای توسعه دانش، مهارت‌ها و تجربیات فرهنگی...

  تحصیل دکتری در ایتالیا

  تحصیل دکتری در ایتالیا

  کشور ایتالیا دارای بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو در مقایسه با دیگر کشورهای جهان است. زیبایی معماری، آثار باستانی، غذاهای عالی، میراث فرهنگی، مد و سرگرمی این کشور شناخته شده است، اما تنها تعداد کمی از مردم از آموزش با...

  خرید ملک در ایتالیا

  خرید ملک در ایتالیا

  زمانی که نوبت به اخذ اقامت ایتالیا می‌رسد، خرید ملک می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ایتالیا یک برنامه "ویزای طلایی" را ارائه می‌دهد که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد با سرمایه‌گذاری در املاک اقامت خود را دریافت کنند. اخذ...

  تحصیل در مدارس ایتالیا

  تحصیل در مدارس ایتالیا

  تحصیل در مدارس ایتالیا، به خصوص در سال‌های اخیر، برای دانش‌آموزان علاقه‌مند به تحصیل در خارج از کشور به گزینه ایده‌آلی تبدیل شده است. امکانات فراوان، کیفیت خوب آموزش، امکان تحصیل رایگان، هزینه ارزان زندگی و غیره از جمله دلایل...

  کار دانشجویی در ایتالیا

  کار دانشجویی در ایتالیا

  کار دانشجویی در ایتالیا یک راه عالی برای کسب درآمد، یادگیری زبان ایتالیایی و آشنایی با فرهنگ ایتالیایی است. ایتالیا کشوری با اقتصاد پویا و بازار کار متنوع است که فرصت های زیادی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می...

  بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

  بورسیه استانی ایتالیا (DSU)

  ایتالیا یکی از کشور های فوق العاده زیبا با امکانات عالی در اروپا می باشد که همیشه مقصد بسیاری از گردشگران و مهاجران بوده است. در ایتالیا دانشگاه های زیادی با سطوح مختلف آموزشی و بالا وجود دارد. سیستم آموزشی...

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. این کشور به دلیل کیفیت آموزش، هزینه های مقرون به صرفه و سبک زندگی جذاب خود شناخته شده است. رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز...

  تحصیل در کالج‌ های ایتالیا

  تحصیل در کالج‌ های ایتالیا

  ایتالیا زادگاه رنسانس، خانه غذاهای معروف و موزه‌های بی‌شمار و مرکز بهترین برندهای لوکس است. به لطف آموزش مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت آن، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی خود را برای تحصیل در کالج های ایتالیا آماده می‌کنند. چرا تحصیل در کالج...

  تحصیل کارشناسی در ایتالیا

  تحصیل کارشناسی در ایتالیا

  کشور ایتالیا به عنوان سومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا و ششمین کشور پرجمعیت قاره اروپا از پرتقاضاترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است. تحصیل در در دانشگاه های ایتالیا می تواند زندگی دانشجویان را با طبیعت بی نظیر و...

  ثبت شرکت در ایتالیا

  ثبت شرکت در ایتالیا

  ایتالیا مشتاق جذب استعدادهای کارآفرینی است، بنابراین زمان بسیار خوبی برای ثبت شرکت در ایتالیا خواهد بود. با این‌حال، ایتالیا مقررات قانونی سختگیرانه‌ای دارد، به همین دلیل قبل از شروع یک کسب‌وکار، باید مزایا و معایب آن را بسنجید. موسسه...

  حقوق کارگر در ایتالیا

  حقوق کارگر در ایتالیا

  ایتالیا کشوری با اقتصاد پیشرفته و سطح زندگی نسبتاً بالا است. حقوق کارگران در این کشور نیز به نسبت سایر کشورهای اروپایی قابل توجه است. میزان حقوق کارگر در ایتالیا افررادی که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند باید بدانند،...

  مشاغل مورد نیاز ایتالیا

  مشاغل مورد نیاز ایتالیا

  ایتالیا که یکی از 10 اقتصاد بزرگ جهان است، در حال گسترش به سمت بازاری پررونق برای مشاغل جدید است. متقاضیان خارجی دارای مهارت های کاری فرصت های فراوانی را از نظر استخدام در سال 2024 در ایتالیا دارند. به...

  بهترین دانشگاه های ایتالیا

  بهترین دانشگاه های ایتالیا

  ایتالیا کشوری زیبا و تاریخی با فرهنگ غنی است که می تواند مقصد مناسبی برای تحصیل باشد. دانشگاه های ایتالیا نیز با ارائه آموزش با کیفیت و هزینه های نسبتاً پایین، گزینه مناسبی برای دانشجویان بین المللی هستند. برترین دانشگاه...

  تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

  تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

  ایتالیا در سال‌ های اخیر به دلیل برتری علمی خود به شهرت قابل توجهی دست یافته است. محیط چند فرهنگی به همراه روش تدریس منحصر به فرد آن را به مقصدی عالی برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان...

  اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا

  اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا

  یکی از زیباترین و خاص‌ترین کشورهای اروپا که محبوبیت بسیار زیادی در بین مهاجرین نیز دارد، ایتالیا است. به دلیل شباهت‌های فرهنگی، ارتباطات تاریخی، وضعیت مساعد صنعتی و... بسیاری از افراد ایتالیا را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

  اگر قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  ویزای تحصیلی ایتالیا

  ویزای تحصیلی ایتالیا

  ایتالیا با تاریخ و فرهنگ غنی خود همواره یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان جویای دانش از سراسر جهان بوده است. درحال‌حاضر، دانشجویان می‌توانند با درخواست و دریافت ویزای تحصیلی و سفر به این کشور در موسسات آموزش عالی آن...