مهاجرت به هند

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  در‌حال حاضر هندوستان از‌نظر تعداد شهروندان پس از چین در رتبه دوم قرار دارد. مهاجرت به هند از روش‌های مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و… انجام می‌شود. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تمام اطلاعات لازم برای مهاجرت به این کشور را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

  نگاه کلی به کشور هند

  متقاضیان قبل از تجزیه‌وتحلیل الزامات لازم مهاجرت به هند برای زندگی باید اطلاعات کلی از این کشور بدانند. هندوستان دومین کشور بزرگ جهان از‌نظر جمعیت و هفتمین کشور از‌نظر وسعت جغرافیایی است.

  این کشور در جنوب قاره آسیا واقع شده و از شمال با یونان، چین، نپال و تبت، از شمال غربی با بنگلادش و از جنوب با اقیانوس هند همسایه است. به‌دلیل جمعیت زیاد، گویش‌ها و زبان‌های متنوعی دارد که به ۲۲ زبان مختلف می‌رسد. اما زبان رسمی در آن هندی و انگلیسی است.

  رئیس دولتنخست وزیر: نارندرا مودی
  پایتختدهلی‌نو
  جمعیت (در سال 2023)1,370,695,000
  شکل حکومتجمهوری فدرال چندحزبی با دو مجلس قانون‌گذاری
  زبان‌های رسمیهندی و انگلیسی

  شرایط مهاجرت به هند

  راه‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور هفتاد و دو ملت وجود دارد. شما باید همه آن‌ها را بشناسید تا بفهمید کدام یک برای شما مناسب است.

  در کل تمام افراد پس از 10 سال اقامت در این کشور، شهروند آن خواهند شد. این بدان معناست که برای اقامت دائم باید مجوز اقامت داشته باشید. ویزای توریستی گزینه مورد نیاز در این مورد نیست.

  اولین قدم در راه مهاجرت به این قلمرو از ایران اخذ اقامت موقت است که تا 12 ماه اعتبار دارد. پس از آن می‌توان اقامت دائم هند را به دست آورد. اجازه اقامت دائم باید هر 5 سال یک‌بار تمدید شود.

  یک شهروند ایرانی برای دریافت مجوز اقامت India به موارد زیر نیاز دارد:

  • گذرنامه با کپی از تمام صفحات آن
  • 4 عکس رنگی
  • گواهی عدم وجود سابقه کیفری در کشور محل اقامت
  • ویزای معتبر این کشور
  • مدارک دال بر وجود محل سکونت در هند
  • گواهی بانک مبنی‌بر اینکه حساب مهاجر حداقل 2500 دلار به‌ازای هر نفر در صورت مهاجرت دارد. اگر اعضای خانواده با هم قصد مهاجرت داشته باشند به‌ازای هر نفر حداقل 1200 دلار باید در حساب بانکی خود داشت.
  • دلایل کتبی از هدف مهاجرت
  • شناسنامه فرزندان به‌همراه کپی ضمیمه

  مهاجرت به هند ازطریق کار

  کار، یکی از روش‌های مهاجرت به این قلمرو است. شما برای دریافت ویزای کار حتما به دعوت‌نامه کاری از یک شرکت هندی نیاز دارید. برای یافتن شغل در این کشور باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و اگر به زبان هندی مسلط هستید، برقراری ارتباط با مردم برای شما راحت‌تر خواهد بود. متقاضی برای مدت اعتبار قرارداد کار خود اجازه اقامت دریافت می‌کند.

  مشاغل مورد تقاضا در هند عبارت‌اند از:

  • صنایع شیمیایی
  • ساخت‌وساز
  • صنعت فولاد و فلز
  • کشاورزی
  • آی‌تی
  • منسوجات

  مهاجرت هند ازطریق تحصیل

  آموزش در هندوستان توسط دولت و بخش خصوصی ارائه می‌شود. هندوستان یکی از کشورهایی است که بسیاری از دانشجویان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می‌فرستد، اما بسیاری از افراد خارجی نیز برای تحصیل آن را انتخاب می‌کنند. سیستم آموزش عالی این کشور پس از ایالات متحده و چین در رتبه سوم جهان قرار دارد.

  سطح آموزش در برخی از موسسات آن از استانداردهای بین‌المللی برخوردار است به‌طوری که جهان را شگفت‌زده می‌کند. برای مهاجرت از این طریق باید مجوز اقامت برای متقاضی صادر شود و او دائما آن را تمدید کند.

  مهاجرت ازطریق تحصیل روشی مطمئن از تمام جهات است. شما عزیزان برای اخذ مشاوره دراین‌خصوص می‌توانید با تیم حرفه‌ای ما در موسسه میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری در هندوستان

  این کشور در سال‌های اخیر شاهد رشد سریع اقتصادی بوده است. اما با توجه به جمعیت زیاد و همچنین ریسک‌های زیادی که برای سرمایه‌گذاری در آن وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر تصمیمی از یک وکیل مهاجرتی مشاوره بگیرید.

  برای مهاجرت به هند ازطریق سرمایه‌گذاری می‌توانید از دو روش مختلف اقدام کنید:

  خرید ملک: متقاضیان قبل از اقدام برای خرید ملک باید اقامت این کشور را داشته باشند و شما نمی‌توانید با ویزای توریستی در آن‌جا ملک خریداری کنید.

  ثبت شرکت: برای ثبت شرکت به حداقل سرمایه 500 هزار دلار نیاز دارید و به این منظور باید یک طرح تجاری به دولت ارائه دهید.

  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در هندوستان

  مهاجرت به هندوستان ازطریق خوداشتغالی

  راه‌اندازی کسب‌وکار خود در این کشور یک حرکت جسورانه است. در عین حال، شکی وجود ندارد که تنها فردی که دلایل شخصی خود را برای مهاجرت به هند داشته باشد، قادر به انجام این کار خواهد بود.

  تجارت در هندوستان با هزینه‌های نقدی بزرگ، ریسک و مشکلاتی را به همراه خواهد داشت. بااین‌حال در‌صورت موفقیت می‌توانید روی دریافت مجوز اقامت حساب کنید. برای اخذ اقامت هند پس از راه‌اندازی کسب‌وکار خود به موارد زیر نیاز دارید:

  ایجاد شغل برای شهروندان هندی: در این کشور شغل کافی وجود ندارد و دولت قادر به کار برای هر فرد ارائه نیست. مهاجرانی که این وظیفه مسئولانه به آن‌ها سپرده شده است به مقابله با این امر کمک می‌کنند. اگر شما با افتتاح یک تجارت، تعداد زیادی شغل برای شهروندان هندی فراهم کنید، پس هیچ مشکلی برای مجوز اقامت نخواهید داشت.

  پرداخت مالیات به خزانه دولت: این یک شرط اجباری است و پس از آن می‌توان درخواست مجوز اقامت داد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت ازطریق تولد به هند

  همه کشورها برای اعطای تابعیت به فرزندان متولد‌شده از سیستم خون و خاک پیروی می‌کنند. در سیستم خاک به هر کودکی تابعیت اعطا می‌شود که در خاک آن کشور متولد شود، حتی اگر والدین کودک تابعیت آن کشور را نداشته باشند.

  در سیستم خون یکی از والدین یعنی پدر یا مادر باید تابعیت آن کشور را داشته باشد. قوانین خاصی در هند از سال 1954 برای اعطای تابعیت به فرزندان متولد‌شده وجود دارد که در ادامه به شما توضیح می‌دهیم:

  به فرزندان متولد‌شده قبل از ژوئیه 1987 بدون در نظر گرفتن ملیت و مذهب والدینشان تابعیت این کشور اعطا می‌شود.

  کودکانی که از سال 1987 تا 3 دسامبر 2004 در خاک آن متولد شده‌اند و یکی از والدین آن‌ها، اعم از مادر یا پدر، شهروند هندی هستند حق دریافت تابعیت دارند.

   مهاجرت به هند ازطریق ازدواج

  متقاضیان برای مهاجرت ازطریق ازدواج باید از تمامی قوانین و شرایط ازدواج در این کشور آگاهی داشته باشند. حداقل سن ازدواج در این قلمرو برای دختران 18 و برای پسران 21 سال در نظر گرفته شده است. طبق قوانین، اگر یک خارجی قصد ازدواج با یک شهروند هندی را داشته باشد، باید 30 روز قبل در کشور حاضر شود.

  هزینه‌های زندگی در هندوستان

  ازآنجایی‌که هند توسط یک سیستم فدرال اداره می‌شود، تعیین هزینه فعلی زندگی در آن دشوار است. زیرا نرخ‌های مالیات به‌طور جداگانه و مستقل در هر ایالت تعیین می‌شود. به همین دلیل نرخ ثابتی ندارد.

  به‌صورت کلی قیمت اکثر موارد مانند تحصیل، پارک‌های تفریحی و غذا کمتر از کشورهای غربی است. هزینه زندگی در این کشور از 15 هزار تا 20 هزار روپیه در ماه متغیر خواهد بود. این‌ها هزینه‌های اولیه زندگی مانند غذا، آب و مسکن برای یک نفر است. اما بسیاری از مردم آن با مبلغ کمتر زندگی می‌کنند.

  این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر ارزان در نظر گرفته می‌شود. هزینه زندگی در آن 60 تا 80 درصد کمتر از ایالات متحده تخمین زده می‌شود.

  شرایط اخذ شهروندی هند

  متقاضیان پس از اخذ اقامت برای گرفتن شهروندی باید بیش از 10 سال در این کشور زندگی کنند. چنین دوره طولانی توسط قانون ایجاد شهروندی هند تعیین شده است. تمام افراد هنگام درخواست شهروندی باید 12 ماه گذشته را در این کشور سپری کرده باشند (بدون خروج از آن).

  علاوه‌بر این افراد متقاضی باید تابعیت هر کشور دیگری را رها کنند. زیرا قانون اساسی هند مقرر می‌کند که نمی‌توان هم‌زمان شهروند این کشور و کشور دیگری بود.

  سایر شرایط اخذ تابعیت این کشور عبارت‌اند از:

  • عدم داشتن درگیری با سازمان‌های مجری قانون محلی
  • داشتن شغل دائمی در هند که درآمد ماهانه مشخصی را نشان دهد.
  • دانش زبان‌هایی مانند انگلیسی و هندی در سطح بالا
  • شایان‌ذکر است که دانش زبان هندی باید در آزمون مورد نیاز برای اخذ تابعیت نشان داده شود. در طی آن، شما باید آگاهی خود را از تاریخ، فرهنگ و مذهب این کشور نشان دهید.

  ما در موسسه مهاجرتی میرداماد وضعیت شما عزیزان را بررسی می‌کنیم و متناسب با آن ساده‌ترین راه برای اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور را پیشنهاد می‌دهیم.

  متقا ضیان پس از اخذاقامت برای گرفتن شهروندی باید بیش از10سال در این کشورزندگی کند

  جمع‌بندی

  هند در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و موفقیت‌های اقتصادی و علمی قابل توجهی به دست آورده است. این کشور زیبا با آداب‌ورسوم مختلف موردتوجه گردشگران قرار دارد. پیشرفت در تحصیلات دانشگاهی، تنوع مشاغل، اقلیم‌های متنوع، هزینه‌های پایین زندگی و بسیاری مسائل دیگر از جمله مزیت‌های مهاجرت به هند در نظر گرفته می‌شود.

  سوالات متداول

  برای مهاجرت ازطریق ثبت شرکت در هندوستان باید چه مقدار سرمایه‌گذاری کرد؟

  برای این منظور به مبلغی معادل 500 هزار دلار نیاز است.

  اخذ شهروندی هند پس از چند سال زندگی در این کشور امکان دارد؟

  دریافت شهروندی پس از زندگی بیش از 10 سال امکان خواهد داشت.

  آیا با ایجاد خوداشتغالی می‌توان به هندوستان مهاجرت کرد؟

  بله. با ایجاد شغل و راه‌اندازی کسب‌وکار برای شهروندان این کشور می‌توان اقامت گرفت.

  آیا با ویزای توریستی امکان خرید ملک و مهاجرت به هند وجود دارد؟

  خیر. افراد متقاضی قبل از خرید ملک باید اقامت داشته باشند.

  تمدید اقامت دائم کشور هفتاد و دو ملت هر چند سال امکان‌پذیر است؟

  اقامت دائم را می‌توان هر 5 سال تمدید کرد.

  مقالات مرتبط