تحصیل در آلمان

اگر قصد تحصیل در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. برای دانش آموزان و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، آلمان همیشه جزء اولویت‌های اول محسوب می‌شود. مهاجرت تحصیلی به آلمان مزایای زیادی را برای دانشجویان در بر دارد از جمله هزینه پایین شهریه دانشگاه‌ها، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، استفاده از به روزترین و پیشرفته‌ترین سیستم آموزشی جهان، پیدا کردن کار در آلمان پس از فارغ التحصیلی و …. رقابت شدیدی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان در میان دانشجویان خارجی وجود دارد بنابراین تنها دانشجویانی که شرایط تحصیل در آلمان را داشته باشند می‌توانند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. کارشناسان مهاجرت تحصیلی میرداماد با تسلط کافی بر روی تمامی قوانین و مقررات مربوط به گرفتن پذیرش تحصیلی آلمان آماده مشاوره دادن به متقاضیان عزیز هستند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با جزئیات مهاجرت تحصیلی به آلمان آشنا شویم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط تحصیل در آلمان

  هر سال متقاضیان زیادی از سرتاسر جهان علاقمند به گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان می‌شوند و همین امر رقابت را برای آنها دشوار می‌کند اما کسانی که سوابق تحصیلی آنها با شرایط مورد نیاز برای تحصیل در آلمان همخوانی داشته باشد شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش دارند. در این قسمت به شرایط کلی گرفتن پدیرش از دانشگاه‌های آلمان اشاره می‌کنیم. ضمن اینکه باید توجه داشته باشید که هر کدام از دانشگاه‌ها ممکن است علاوه بر شرایط جدول زیر، قوانین دیگری نیز برای پذیرش دانشجویان خارجی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر و مطالعه مقررات آنها، از جزئیات این امر آگاه شوید.

  شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان

  شرکت در آزمون TestAS

  آزمون TestAS به 2 زبان انگلیسی و آلمانی برگزار می‌شود. شرکت در این آزمون به متقاضیان این شانس را می‌دهد که علم و دانش خود را ثابت کنند و با گرفتن نمره بهتر در این آزمون می‌توانند از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

  شرکت در آزمون TMS

  این آزمون 2 بار در سال در شهرهای مختلف آلمان منحصرا برای پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی برگزار می‌شود و اطلاعات پزشکی آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد.

  داشتن نمرات و معدل قابل قبول

  هرچه نمرات و معدل مقاطع تحصیلی قبلی شما بهتر باشد و سوابق تحصیلی بهتری داشته باشید، پرفتن پذیرش برایتان راحت‌تر است.

  تسلط به زبان آلمانی

  هرچند در بیشتر دانشگاه‌ های آلمان تدریس به زبان انگلیسی هم انجام می‌شود، اما کسانی که مدرک testdaf یا DSH دارند و تسلط خویش به زبان آلمانی را اثبات کرده‌اند، برای گرفتن پذیرش نسبت به کسانی که فقط مدرک زبان انگلیسی دارند در اولویت هستند.

  داشتن تمکن مالی کافی

  از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان این است که ثابت کنید توانایی مدیریت هزینه‌های زندگی به اندازه یک سال را دارید. برای این منظور باید در حساب بانکی شما حداقل مبلغ 12324 یورو وجود داشته باشد. این مبلغ، مقدار تمکن مالی مورد نیاز سفارت آلمان به ازای هر نفر در یک سال است.

  داشتن بیمه درمانی

  داشتن بیمه درمانی و ارائه مدارک آن به  دانشگاه در هنگام ثبت نام و گرفتن اقامت، از دیگر شرایط تحصیل در المان و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های المان است.

  نوشتن انگیزه نامه

  نوشتن یک انگیزه نامه خوب و شرح جزییات هدف شما از تحصیل در این کشور برای گرفتن پذیرش الزامی است.

  داشتن توصیه نامه

  داشتن توصیه نامه از اساتید مقاطع قبلی به خصوص برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری کمک بزرگی به گرفتن پذیرش تحصیلی آلمان می‌کند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  علاوه بر دانشجویان، دانش آموزان خارجی نیز حق تحصیل در مدارس این کشور را دارند. در مورد مقاطع تحصیلی در آلمان باید بگوییم که دوران مدرسه در کشور آلمان از پیش دبستانی تا پایان دبیرستان را شامل می‌شود . پس از آن مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در انتظار علاقمندان به تحصیل هستند.

  تحصیل در مدارس آلمان

  در مورد تحصیل در مدارس آلمان باید بگوییم که در سیستم آموزشی کشور آلمان مدارس مختلفی از جمله دولتی، خصوصی، مدارس بین المللی و مدارس مخصوص ملیت‌های خاص وجود دارد. از زمانی که مدارس بین المللی در این کشور به وجود آمده‌اند، تعداد دانش آموزان خارجی نیز در مدارس این کشور افزایش یافته است چرا که می‌توانند تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را شروع کنند. در اینگونه مدارس تعداد دانش آموزان در کلاس‌های درس نسبت به مدارس دولتی آلمان کمتر است و کیفیت آموزش دروس بسیار بالاست. همچنین در این مدارس با اجرای برنامه‌های فوق درسی مهارت‌های مفید دیگری نیز به دانش آموزان تدریس می‌شود. برای گرفتن پذیرش از این مدارس لازم است تا دانش آموزان ریزنمرات و معدل سال‌های قبل  و همچنین یک توصیه نامه را از مدرسه کشور مبدا بگیرند و به مدرسه مورد نظر در آلمان ارائه دهند. مدارس بین المللی آلمان از دانش آموزان شهریه دریافت می‌کنند که رقم آن به طور میانگین چیزی در حدود 20000 یورو در سال است.

  تحصیل ارزان در کشور آلمان

  تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس در آلمان

  تحصیل کارشناسی در آلمان 3 الی 4 سال طول می‌کشد. دانشگاه‌های دولتی این کشور دروس را به زبان آلمانی و دانشگاه‌های خصوصی دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. بنابراین دانشجویانی که فقط مدرک زبان انگلیسی دارند باید در دانشگاه‌های خصوصی به ادامه تحصیل بپردازند و شهریه پرداخت کنند. پذیرش دانشجو در این مقطع به تعداد بسیار کمی صورت می‌گیرد و دانشجویان مقطع ارشد و دکتری فرصت بیشتری برای گرفتن پذیرش دارند.

  برای تحصیل در کشور آلمان در مقطع کارشناسی، اگر مدارک تحصیلی مقاطع قبلی متقاضیان معادل با مدارک کشور آلمان نباشد، لازم است تا معادل سازی صورت گیرد و برای این منظور دانشجویان باید واحدهایی را به عنوان دروس پیش نیاز در کالج‌های آلمان بگذرانند و در پایان دوره در آزمون FCP شرکت کنند و در صورت قبولی در ان آزمون وارد دانشگاه شوند.

  شهریه دانشگاه‌های دولتی در کشور آلمان حدود 250 یورو در هر ترم می‌باشد اما شهریه دانشگاه‌های خصوصی بسیار بیشتر است که رقم آن بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر متفاوت است.

  تحصیل کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در آلمان

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به هر 2 زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور پذیرش دانشجو را انجام می‌دهند. در مقایسه با مقطع لیسانس، دانشجویان بیشتری می‌توانند برای گرفتن پذیرش در کارشناسی ارشد اقدام کنند. شهریه دانشگاه‌های خصوصی در این کشور اروپایی تا 30000 یورو در سال نیز می‌رسد. داشتن ریزنمرات و معدل خوب در مقطع لیسانس تاثیر به سزایی در قبولی در مقطع ارشد در دانشگاه‌های آلمان دارد. تحصیل در این مقطه معمولا 2 سال طول می‌کشد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  تحصیل دکتری در کشور آلمان

  تحصیل دکتری در آلمان 3 الی 5 سال طول می‌کشد. بورسیه‌های تحصیلی مختلفی به دانشجویان دکتری از سمت دانشگاه‌ها و نهادهای مختلف اعطا می‌شود و در حالت کلی تحصیل دکتری برای دانشجویان این مقطع رایگان است هرچند دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی ملزم به پرداخت شهریه هستند.

  دوره دکتری در کشور آلمان به 2 صورت فردی و ساختاریافته ارائه می‌شود. در دکترای فردی، دانشجو موظف است تا به طور مستقل و تحت نظر استاد راهنما پروژه‌های خود  را انجام دهد و در پایان، رساله تحقیقاتی خود را به تنهایی ارائه دهد. اما در روش ساختاریافته گروهی از دانشجویان به صورت جمعی و تحت نظر گروهی از اساتید راهنما بر روی یک پروپوزال تحقیقی کار می‌کنند و تمام کارهای آنها باید با همدیگر هماهنگ باشد.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  آلمان دارای تعداد زیادی از برترین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی در سطح جهان است و دانشجویانی که از این دانشگاه‌ها فارغ التحصیل می‌شوند دارای مدرک معتبر بین المللی هستند و به راحتی می‌توانند در کشورهای اروپایی و یا سایر کشورها به طبابت مشغول شوند. مدت زمان تحصیل پزشکی در آلمان حدود 6 سال و 3 ماه و مدت زمان تحصیل دندانپزشکی حدود 5 سال است. پس از پایان دوره پزشکی، برای دانشجویان این رشته آزمون‌های ایالتی برگزار می‌شود که در صورت قبولی در آن دانشجویان می‌توانند مجوز پزشکی خود را دریافت کنند.

  بهترین دانشگاه های آلمان

  دانشگاه های آلمان همواره در میان برترین دانشگاه‌های جهان حضور دارند و از استانداردهای آموزشی خوبی در سطح دنیا برخوردارند. دانشجویان این دانشگاه‌ها به بهترین و آپدیت ترین منابع علمی دسترسی دارند و در کنار اساتید بارز به علم آموزی می‌پردازند. در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین دانشگاه‌ها برای مهاجرت تحصیلی به آلمان و رتبه QS جهانی آنها می‌پردازیم.

  نام دانشگاهرتبه QS جهانی در سال 2023
  دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich49
  دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig-Maximilians-Universität München59
  دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University=65
  دانشگاه آزاد برلین Free University of Berlin=118
  دانشگاه هومبولت برلین Humboldt-Universität zu Berlin=131
  موسسه فناوری کارلسروهه KIT, Karlsruhe Institute of Technology=141
  دانشگاه فنی آخن RWTH Aachen University=147
  دانشگاه فنی برلین Technische Universität Berlin (TU Berlin)158
  دانشگاه ابرهارد کارلز، توبینگن Eberhard Karls University, Tübingen169
  دانشگاه فرایبورگ University of Freiburg189
  دانشگاه فنی درسدن Technical University Dresden200
  دانشگاه بن University of Bonn201
  دانشگاه گوتینگن University of Göttingen=215
  دانشگاه هامبورگ University of Hamburg228
  دانشگاه فنی دارمشتات Technical University of Darmstadt=275
  دانشگاه گوته فرانکفورت آم ماین Johann Wolfgang Goethe University Frankfurt am Main=328
  دانشگاه کلن University of Cologne=335
  دانشگاه ارلانگن نورنبرگ University of Erlangen Nuremberg=340
  دانشگاه ینا University of Jena=352
  دانشگاه اشتوتگارت University of Stuttgart=355
  دانشگاه اولم University of Ulm=375
  دانشگاه مونستر University of Münster=384
  بیشتر بورسیه‌های تحصیلی آلمان به دانشجویان کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد.

  بورسیه تحصیلی آلمان

  در همه کشورهای جهان به منظور کمک به دانشجویان ممتازی که دارای مشکلات مالی هستند بورسیه‌های تحصیلی تعلق می‌گیرد. در کشور آلمان نیز انواع بورسیه‌ها توسط دولت آلمان و همچنین موسسات خصوصی در این کشور به دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف اعطا می‌شود. دانشجویانی که واجد شرایطی مانند معدل بالا، سابقه شرکت در سمینارهای علمی مختلف، دارای مشکلات مالی و … هستند می‌توانند برای دریافت آنها اقدام کنند. در ادامه به معرفی انواع بورسیه تحصیلی آلمان میپردازیم.

  بورسیه های تحصیلی دولتی

  بورسیه DAAD

  این بورسیه به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی تعلق می‌گیرد. بر اساس نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجویان هزینه‌های مختلفی از جمله شهریه دانشگاه، هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های زندگی و … را پوشش می‌دهد.

  بورسیه اراسموس

  این بورسیه به دانشجویان بین الملل اتحادیه اروپا تعلق می‌گیرد و توسط کمیسیون اروپا تامین می‌شود و هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش می‌دهد.

  بورسیه تحصیل پزشکی

  این بورسیه فقط به دانشجویان پزشکی برخی از دانشگاه‌های آلمان اعطا می‌شود.

  بورسیه های خصوصی

  بورسیه هاینریش بل

  بنیاد هاینریش بل هر ساله به 1200 دانشجو در همه مقاطع تحصیلی که دارای نمرات درخشانی باشند و دارای فعالیت‌های سیاسی-اجتماعی خوبی باشند این بورسیه را اهدا می‌کند.

  بورسیه کنراد آدناور

  بنیاد کنراد آدناور این بورسیه را به دانشجویان ارشد که دارای مهارت‌های فنی و علاقمند به فعالیت‌های سیاسی-اجتماعی باشند اعطا می‌کند.

  بورسیه فردریش ناومن

  این بورسیه به دانشجویان ارشد و دکتری که دارای ارزش‌های لیبرال و جامعه باز باشند و در اکادمی‌های این بنیاد شرکت کرده باشند تعلق می‌گیرد.

  بورسیه هانس سایدل

  این بورسیه نیز به دانشجویان کارشناسی، ارشد و دکتری که دارای نمرات خوب و فعالیت‌های اجتماعی باشند اعطا می‌شود.

  بورسیه فردریش ایبرت

  این بورسیه سالانه به 40 نفر از دانشجویان آسیایی، آفریقایی و اروپای شرقی که دارای فعالیت‌های سوسیال-دموکرات باشند داده می‌شود.

  بورسیه هانس بوکلر

  100هر ساله نفر دانشجویان دوره دکتری می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند.

  بورسیه رزا لوکزامبورگ

  این بورسیه به دانشجویان ارشد و دکتری داده می‌شود و علاوه بر پوشش مالی دانشجویان دوره‌های اموزش مهارت‌های مختلف نیز برای آنها برگزار می‌کند.

  بورسیه ماکس پلانک

  موسسه ماکس پلانک موفق ترین موسسه علمی آلمان است که هر سال 20 تا 25 دانشجوی دکتری را تحت پوشش مالی خود قرار می‌دهد.

  بورسیه بنیاد ملی آکادمیک

  این بورسیه هر ساله 2600 دانشجوی ارشد و 300 دانشجوی دکتری را از هر گرایش سیاسی-اجتماعی ای تحت حمایت مالی خود قرار می‌دهد.

  هزینه تحصیل در کشور آلمان

  به طور کلی آلمان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود. به طور کلی هزینه تحصیل در آلمان نسبت به سایر کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی کمتر است. اگر متقاضیان بتوانند از دانشگاه‌های دولتی آلمان پذیرش بگیرند در هر ترم فقط ملزم به پرداخت 250 یورو به دانشگاه هستند. البته این مبلغ برای دانشگاه دولتی ایالت بادن-وورتمبرگ بیشتر است و چیزی در حدود 1500 یورو است.

  دانشگاه‌های خصوصی شهریه‌های متفاوتی را با توجه به رشته تحصیلی دانشجویان دریافت می‌کنند. بیشترین شهریه دریافتی این دانشگاه‌ها 30000 یورو در سال است و رشته‌های مهندسی و MBA جزء رشته‌های با شهریه زیاد محسوب می‌شوند.

  علاوه بر شهریه دانشگاه، دانشجویان هزینه‌های دیگری از جمله اجاره محل اقامت یا خوابگاه، هزینه‌های زندگی روزمره، تفریحات و … را نیز برعهده دارند. قبل از اقدام برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها، اطلاع از هزینه تحصیل در المان و زندگی در این کشور کمک بزرگی به مدیریت مالی دانشجویان می‌کند. در جدول زیر هزینه‌های تقریبی تحصیل و زندگی در آلمان را برای شما عزیزان گردآوری کرده‌ایم.

  مقطع تحصیلینوع موسسه آموزشیهزینه
  مدرسهخصوصی11000 تا 29000 یورو
  لیسانسدولتی140 تا 1500 یورو در هر ترم
  لیسانسخصوصی5000 تا 25900 یورو در هر سال
  فوق لیسانسدولتی140 تا 1500 یورو در هر ترم
  فوق لیسانسخصوصی3730 تا 33000 یورو در هر سال
  دکتریدولتی140 تا 1500 یورو در هر ترم
  دکتریخصوصی0 تا 12600 یورو در هر سال

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

  دانشجویانی که موفق به گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان می‌شوند در قدم بعدی باید برای گرفتن ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند. به همین دلیل باید تمامی مدارک مورد نیاز را ترجمه و آماده کنند و به سفارت آلمان تحویل دهند. این مدارک عبارتند از:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ارائه نامه پذیرش دانشگاه
  • نوشتن انگیزه نامه دانشجویان
  • ارائه پاسپورت متقاضیان
  • تاییدیه تمکن مالی دانشجویان
  • عکسی که به تازگی گرفته شده باشد
  • ارائه بلیط هواپیمای پرواز به آلمان

  کار دانشجویی در آلمان

  دانشجویانی که خود شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند و در آلمان درس می‌خوانند این اجازه را دارند که بدون هیچ محدودیتی کار دانشجویی داشته باشند و در کنار تحصیل در آلمان، کسب درآمد نیز داشته باشند. اما دانشجویان خارج از اتحادیه می‌توانند تنها 120 روز در سال کار کنند. کمترین میزان دستمزد برای کار دانشجویی در آلمان، 8.5 یورو به ازای هر ساعت است که این میزان می‌تواند به 20 یورو در هر ساعت هم برسد. تسلط به زبان آلمانی از جمله مهم ترین شرایط پیدا کردن کار دانشجویی در آلمان است.

  کار دانشجویی در آلمان

  کار پس از تحصیل در المان

  شرایط کار پس ازتحصیل در آلمان به این صورت است که دانشجویانی که اقدام به مهاجرت به آلمان نموده و از دانشگاه‌های این کشور فارغ التحصیل می‌شوند به مدت 18 ماه این اجازه را دارند که در کشور آلمان به جستجوی کار بپردازند و در صورت پیدا کردن کار می‌توانند نوع ویزای خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند. دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی برای شروع کار خود نیاز است تا در آزمون پایان دوره ایالتی که برای آنها برگزار می‌شود شرکت کنند و با کسب نمره قبولی، مجوز شروع کار خود را دریافت کنند. یادگیری زبان آلمانی و تعامل با شهروندان این کشور از جمله معیارهایی است که پیدا کردن کار برای دانشجویان خارجی را آسان‌تر می‌کند.

  اقامت و اخذ تابعیت آلمان پس از تحصیل

  مهاجرت تحصیلی به آلمان به تنهایی نمی‌تواند منجر به گرفتن اقامت این کشور پیشرفته اروپایی شود. متقاضیانی که پس از فارغ التحصیلی قصد ماندن در آلمان و گرفتن اقامت این کشور را دارند باید در ابتدا با پیدا کردن کار نوع ویزای خود را از تحصیلی به ویزای کاری آلمان تغییر دهند. افرادی که به مدت 4 سال در این کشور کار کنند و مالیات خود را پرداخت نمایند می‌توانند برای گرفتن تابعیت آلمان به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنند.

  مشاوره تخصصی مهاجرت تحصیلی به آلمان با موسسه مهاجرتی میرداماد

  تحصیل و گرفتن پذیرش از دانشگاه‌هایی که جزء برترین دانشگاه‌های جهان هستند کار راحتی نیست و نیاز است تا متقاضیان هوشمندانه عمل کنند. کارشناسان مهاجرت تحصیلی موسسه مهاجرتی میرداماد با داشتن اطلاعات کامل از دانشگاه‌های آلمان در رابطه با قوانین و مقررات پذیرش دانشجویان خارجی به متقاضیان کمک می‌کنند تا با توجه به شرایط تحصیلی و مالی خود دانشگاه‌هایی را انتخاب کنند که شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش از انها دارند. مشاوران ما از گام اول تا گرفتن ویزای تحصیلی در کنار دانشجویان خواهند بود.

  با این حال اگر به روش های دیگری همچون کار و یا سرمایه گذاری در آلمان علاقمند هستید می توانید با مشاوران ما در موسسه میرداماد مراجعه کرده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

  سخن پایانی

  تحصیل در آلمان و برخورداری از امکانات عالی آموزشی این کشور پیشرفته آرزوی هر دانشجویی است که رویای تحصیل در خارج از کشور را در سر دارد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های آلمان با توجه به سوابق تحصیلی خود و شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها باید دست به انتخاب دانشگاه مورد نظر خود زده و با ارسال مدارک لازم برای گرفتن پذیرش اپلای کنند. گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری راحت‌تر است و بورسیه‌های تحصیلی بیشتری نیز شامل حال آنها می‌شود.

  سوالات متداول

  آیا شرط معدل برای مهاجرت تحصیلی معیار مهمی است؟

  بله. برای کسانی که برای ادامه تحصیل آلمان را انتخاب کرده اند، داشتن نمرات خوب و معدل بالا در مقاطع تحصیلی قبلی از شرایط مهم گرفتن پذیرش است.

  آیا گرفتن پذیرش تحصیلی آلمان و درس خواندن در دانشگاه‌های این کشور رایگان است؟

  به طور کلی تحصیل در آلمان نسبت به تحصیل در سایر کشورها ارزانتر است اما این به معنی رایگان بودن تحصیل نیست بلکه حتی دانشگاه‌های دولتی هم مبلغ کمی را در حدود 250 یورو در هر ترم از دانشجویان می‌گیرند.

  اگر مدارک تحصیلی دانشجویان معادل با مدارک آلمانی نباشد چه باید کرد؟

  قبل از ورود به دانشگاه باید در یک دوره 1 ساله در کالج شرکت کنند و سپس وارد دانشگاه شوند.

  مقالات مرتبط

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

  بهترین رشته های تحصیلی در آلمان

  محبوبیت کشور آلمان برای مهاجرت تحصیلی، به دلیل سیستم آموزشی معتبر و مدرنی که ارائه می‌دهد، به وجود آمده است. ضمن اینکه دانشگاه‌های معروف آن هم رشته‌های پرطرفدار را برای اتمام دوران آموزش عالی، ارائه می‌دهند. از آنجایی که این...

  مهاجرت به آلمان با مدرک دیپلم

  مهاجرت به آلمان با مدرک دیپلم

  با مدرک دیپلم خود به آلمان مهاجرت کنید و پس از شرکت در دوره‌های کالج، در بهترین دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنید. یکی از دغدغه‌های مهم و اساسی کسانی که قصد مهاجرت به کشور المان را دارند، مربوط به آخرین مدرک...

  تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

  تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

  تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم فرصتی بی ‌نظیر برای دانش ‌آموزانی است که به دنبال تجربه ‌ای آموزشی متفاوت در قلب اروپا هستند. آلمان با دانشگاه ‌های برجسته ‌ای که شهریه ‌های پایین یا حتی رایگان دارند، به عنوان...

  کار پس از تحصیل در آلمان

  کار پس از تحصیل در آلمان

  موسسه مبادلات آکادمیک آلمان(DAAD) اعلام کرده است، بیش از 40 درصد از دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی در آلمان باقی می‌مانند. اقتصاد غنی این کشور و فرصت‌های شغلی عالی مشوق اصلی بسیاری از دانشجویان خارجی برای اخذ اقامت آلمان و...

  شرایط سنی تحصیل در آلمان

  شرایط سنی تحصیل در آلمان

  آلمان را می‌توان یک کشور ایده‌آل، و مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی معرفی کرد. آلمان به دلیل فرصت‌های گسترده در زمینه‌های مختلف کاری و تحصیلی، به مقصدی مطلوب برای تحصیلات و آموزش عالی در اروپا تبدیل شده و در حال...

  بیمه دانشجویی آلمان

  بیمه دانشجویی آلمان

  بیمه دانشجویی در آلمان یکی از موارد اساسی و ضروری برای تضمین سلامت و امنیت دانشجویان در طول دوره تحصیلی‌ شان است. با توجه به نظام آموزشی پیشرفته و کیفیت بالای زندگی در آلمان، این کشور به یکی از مقاصد...

  تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

  تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان

  آلمان از جمله کشورهای توسعه یافته‌ای است که زیرساخت‌ها و فرصت‌های عالی را برای دانشجویان بین المللی فراهم می‌کند. آلمان دارای دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی و فرصت‌های مطالعاتی و علمی فراوان است که آن را به مقصدی محبوب و...

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  کشور آلمان، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای تحصیل به شمار می‌آید و سالانه افراد زیادی از سراسر جهان، از جمله ایرانیان، متقاضی ورود به سیستم آموزشی این کشور هستند. آلمان با برخورداری از تعداد زیادی دانشگاه‌، آزمایشگاه‌ و موسسات...

  تحصیل در کالج های آلمان

  تحصیل در کالج های آلمان

  آلمان یکی از مقصد های مهم دانشجویان برای تحصیل کردن در کالج ها و دانشگاه های این کشور است. این کشور با داشتن دانشگاه های معتبر و سطح بالای زندگی، گزینه ای عالی برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل...

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  برای دانشجویانی که قصد دارند مقطع دکترای خود را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانند، آلمان یکی از بهترین گزینه‌هاست. تحصیل دکتری در آلمان به ویژه در دانشگاه‌های برتر این کشور این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از...

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه‌ های آلمان، با ارائه برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی، گزینه ‌ای جذاب برای دانشجویان بین ‌المللی ارائه می ‌دهند. این دانشگاه‌ ها، که در سراسر کشور پراکنده‌ اند، از دانشگاه‌ های فنی معتبر مانند دانشگاه فنی مونیخ گرفته...

  بورسیه تحصیلی آلمان

  بورسیه تحصیلی آلمان

  آلمان یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین‌المللی است. دریافت بورسیه تحصیلی آلمان به‌دلیل وجود دانشگاه‌های عالی، زیرساخت‌های برتر آموزشی و سیاست‌های جذب مهاجر، بسیار محتمل‌تر از سایر کشورهای همسایه است. شما با شناخت انواع بورسیه تحصیلی در این...

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  در کشور آلمان، سال تحصیلی در دو فصل تابستان و زمستان شروع می‌شود. دانشجویان بین‌المللی برای موفقیت در فرایند پذیرش باید حدود هشت هفته قبل از ددلاین دانشگاه های آلمان برای ثبت درخواست خود اقدام کنند. ددلاین دانشگاه‌ها در هر...

  یونی اسیست چیست؟

  یونی اسیست چیست؟

  تحصیل در آلمان برای خیلی از دانشجویان تجربه‌ای هیجان‌انگیز است، زیرا دوره‌های تحصیلی باکیفیت و عالی، آن هم با حداقل هزینه قابل ارائه هستند. با این‌حال، درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آلمان  برای برخی افراد طاقت‌فرسا است. اما، جای نگرانی نیست،...

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل در رشته داروسازی برای بسیاری از دانشجویان مانند یک رویای دست نیافتنی است. با تحصیل داروسازی در آلمان می‌توانید به محیط‌های مطالعاتی عالی، آزمایشگاه‌های نوآورانه، اساتید و محققان بسیار عالی با هزینه‌های پایین شهریه دسترسی داشته باشید. دانشگاه‌های بسیار...

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در کشور آلمان ترکیبی منحصر به ‌فرد از آموزش با کیفیت و تجربه فرهنگی است. این کشور به خاطر دانشگاه‌ های درجه ‌یک جهانی ‌اش شناخته شده و به دلیل امکانات تحقیقاتی نوآورانه و دوره‌ های گسترده ‌ای که...

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان موضوعی است که ممکن است برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل و کار در یکی از پیشرفته­ترین و مرفه­ترین کشورهای اروپا هستند، مورد توجه قرار گیرد. آلمان فرصت­های مختلفی را برای دانشجویان...

  بهترین دانشگاه های آلمان

  بهترین دانشگاه های آلمان

  آلمان یکی از برترین کشورهای دنیا برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. در واقع وجود دانشگاه‌های با کیفیت در این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد برای دریافت پذیرش بهترین دانشگاه های آلمان اقدام کرده و از...

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور نگاه ویژه‌ای به آن دارند، آلمان است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان مزایا گوناگونی برای شما به همراه دارد و این موضوع باعث شده...

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  تحصیل در کشور آلمان مزایای زیادی را برای دانشجویان خارجی در بر دارد، از جمله تحصیل در دانشگاه‌های تراز برتر دنیا، وجود امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته و مدرن، پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور، تنوع زیاد در رشته‌های...

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  این روزها سن مهاجرت تحصیلی به آلمان به زیر 18 سال رسیده است و پدر و مادرهای زیادی شرایط را برای تحصیل فرزندانشان در مدارس معتبر آلمان فراهم می کنند. بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی مدارس این کشور و سهولت...

  آزمون تست داف

  آزمون تست داف

  اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از...

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  آلمان یک کشور بزرگ در اروپای مرکزی شامل 16 ایالت و عضو اتحادیه اروپا و دارای نفوذ سیاسی و اقتصادی زیادی در بین دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. آلمان توسط چندین گروه آموزشی بین المللی به عنوان یکی از کشورهای...

  تحصیل در مدارس آلمان

  تحصیل در مدارس آلمان

  این روزها پدر و مادرهای ایرانی ترجیح می دهند فرزندان خود را در مدارس و دبیرستان های آلمان ثبت نام کنند تا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آمادگی های لازم را کسب کنند و مشکلی برای دریافت ویزای...

  ویزای تحصیلی آلمان

  ویزای تحصیلی آلمان

  اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از صفر...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...