مهاجرت به فنلاند از طریق کار

فنلاند که برای چندین سال متوالی به عنوان شادترین کشور جهان رتبه‌بندی شده است، ثبات اقتصادی و اجتماعی، تعادل خوب بین کار و زندگی و نزدیکی به طبیعت را ارائه می‌دهد. این موضوع این کشور را به یک مقصد ایده‌آل برای افرادی که به دنبال مهاجرت به فنلاند از طریق کار تبدیل می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای کار فنلاند با موسسه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط مهاجرت کاری به فنلاند

  برای مهاجرت به فنلاند با ویزای کار، باید شرایطی را رعایت کنید:

  • نیاز مبرمی به قرارداد کاری خواهد بود.
  • مدرک دانشگاهی مرتبط با کار نیاز است.
  • به‌صورت حرفه‌ای در رشته مرتبط خود کار کنید.
  • نباید خطری برای فنلاند باشید.
  • تمام قوانین را رعایت کنید.
  • شما نباید تحت هیچ‌گونه ممنوعیت سفر در منطقه شینگن قرار بگیرید.

  مدت زمان ویزای کار فنلاند

  اگر دارای مجوز B باشید که مجوز موقت نیز نامیده می‌شود، فقط یک‌سال اعتبار اقامت در فنلاند را دارید. در صورتی‌که دارای مجوز A هستید که به آن مجوز پیوسته نیز می‌گویند تا زمانی که در فنلاند مشغول به کار باشید اجازه اقامت خواهید داشت.

  انواع ویزا

  دارنده ویزای شینگن رده C این امکان را دارد تا به‌صورت کوتاه‌مدت و به‌طور موقت به مدت حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن سفر کنند. ویزای C را می‌توان به شکل زیر دریافت کرد:

  ویزای یکبار ورود

  به دارنده اجازه می‌دهد یک بار وارد کشور مقصد شود و در هر دوره 180 روزه تا 90 روز اقامت داشته باشد.

  ویزای دوبار ورود

  اجازه ورود دوبار به کشور مقصد را می‌دهد و ممکن‌است در محدوده شینگن تا 90 روز در هر دوره 180 روزه معتبر باشد.

  ویزای چند بار ورود

  برای چندین بازدید متوالی از منطقه اعطا می‌شود. مجموع زمان اقامت در این کشور نباید از تعداد روزهای مندرج در برچسب ویزا بالاتر رود، یعنی حداکثر تا نود روز در یک دوره صدوهشتاد روزه در نظر گرفته می‌شود. ویزای چند بار ورود می‌تواند حداکثر برای پنج سال معتبر باشد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مناسب‌ترین نوع ویزای کار کشور فنلاند برای خود با کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید.

  انواع دیگر ویزای کار فنلاند

  ویزای کار در فنلاند انواع مختلفی دارد، شرایط آنها  بر اساس نوع کاری که شما به آن مشغول هستید متفاوت هستند، این در حالی‌است که این ویزاها را می‌توان براساس مدت زمان اعتبارشان نیز دسته‌بندی کرد. این ویزاها عبارتند از:

  • ویزای جویندگان کار
  • کارت آبی اتحادیه اروپا
  • کارآفرین
  • کارآفرین نوپا متخصص
  • Au Pair
  • کار فصلی

  موقعیت های مهاجرتی برتر

   ویزای جستجوی کار فنلاند

  اگر فارغ‌التحصیل یک مقطع تحصیلی در فنلاند هستید، این امکان را دارید درخواست ویزای جستجوی کار بدهید. این نوع از ویزا، اعتبار یک‌ساله دارد و به شما این امکان را می‌دهد تا زمانی که به دنبال کار هستید از اقامت کاری در کشور فنلاند برخوردار باشید.

  زمانی که یک قرارداد کاری معتبر با کارفرما دارید، این امکان هست تا درخواست خود را  برای یک مجوز موقت یا یک مجوز مداوم ثبت کنید.

  کارت آبی اتحادیه اروپا

  کارت آبی Finish EU به افرادی که مایل به کار در فنلاند هستند، اعطا می‌شود. در کنار شرایط عمومی، شما باید مدرک تحصیلی عالی داشته باشید و حقوق شغلی شما باید از حد متوسط عبور کند این یعنی درآمد ناخالص شما باید حداقل 4929 یورو در ماه باشد.

  این نوع ویزای کار که توسط دولت فنلاند صادر می‌شود به فرد این امکان را می‌دهد که فقط در کشور فنلاند مشغول به‌کار شود. اعتبار آن دو سال است و تا زمانی‌که در این کشور مشغول به کار باشید، باید هر دو سال یکبار آن را تمدید کنید.

  ویزای کارآفرینی نوپا فنلاند

  اگر کسب‌وکار راه‌اندازی شده‌ای دارید، واجد شرایط دریافت این نوع مجوز هستید. اما به‌خاطر داشته باشید که قبل از درخواست برای این مجوز، باید یک مدرک واجد شرایط بودن مثبت از آژانس دولتی Business Finland  دریافت کنید.

  ویزای تخصصی فنلاند

  اگر دارای شرایط لازم در سطح کارگری با مهارت فوق‌العاده هستید و در زمینه‌های تخصصی در فنلاند به‌عنوان فرد حرفه‌ای می‌توانید کار کنید، واجد شرایط برای دریافت این نوع از ویزا هستید. لازم به ذکر است حداقل حقوق ماهانه دریافتی شما 3 هزار یورو باشد.

  ویزای Au Pair فنلاند

  این نوع از ویزای کار برای کمک به جوانان در رده سنی  17 تا 30 ساله در نظر گرفته می‌شود. هدف از اعطای این ویزا آشنایی جوانان با فرهنگ و زبان فنلاند از طریق کار با خانواده‌ای از کشور میزبان در فنلاند داده می‌شود.

  ویزای کار فصلی فنلاند

  برای کار فصلی، دریافت ویزای کوتاه‌مدت مقدور خواهد بود. این ویزا فقط برای 90 روز اعتبار دارد.

  مهاجرت و کار در کشور فنلاند

  مهاجرت به فنلاند از طریق کار

  اگر از یک کارفرما در فنلاند پیشنهاد کاری دارید، باید ویزای کار دریافت کنید. پس از دریافت ویزای کار، باید برای اجازه اقامت اقدام نمایید. نوع اجازه اقامتی که  برای آن درخواست می‌کنید  به نوع کاری که در طول اقامت خود در فنلاند انجام خواهید داد و ویزای کاری که درخواست می‌دهید، وابسته است.

  کار در فنلاند

  وضعیت اشتغال به کار در کشور فنلاند از سال 2015 به دنبال رشد اقتصادی بالا، توسعه متوسط دستمزد و حقوق و افزایش زمان کار بهبود یافته است. نرخ اشتغال به کار به آرامی و به‌طور پیوسته افزایش یافت و در سال 2022 به  نرخ 73.8 درصد رسید.

  نرخ بیکاری در سال 2022 به میزان 6.8 درصد افزایش یافت. با این حال، برای مدت طولانی نرخ اشتغال به کار پایین‌تر از سطح قبل از بحران مالی 2008-2009 باقی مانده بود که اقتصاد فنلاند را به شدت تحت تأثیر قرار داد.

  از چالش‌های عمده بازار کار فنلاند همچنان پیری سریع جمعیت، تقاضای نیروی کار بیشتر و رقابت بین صنایع را نام برد. این موضوع باعث می‌شود تا اقامت فنلاند از طریق کار به یکی از ایده‌آل‌ترین راه‌های مهاجرتی تبدیل شود.
  محبوب ترین مناطق کار در فنلاند برای ایرانیان

  در اینجا برخی از محبوب‌ترین مکان‌های فنلاند برای مهاجران ایرانی هنگام دریافت ویزای کار آورده شده است:

  هلسینکی

  پایتخت فنلاند به هنر، فرهنگ و معماری نوآورانه‌اش شهرت دارد. این شهر یکی از قابل سکونت‌ترین شهرهای این کشور محسوب می‌شود و برخی از زیباترین جزایر را در خود جای داده است. این شهر یک مکان جذاب برای مهاجرانی است که به‌دنبال اقامت کشور فنلاند از طریق کار هستند. هلسینکی یکی از امن‌ترین شهرهای فنلاند به‌حساب می‌آید و محیطی امن و آرام را برای ساکنان خود فراهم می‌کند. با این‌حال، زندگی در هلسینکی می‌تواند گران باشد.

  اگر مهاجرت به کشور فنلاند از طریق کار را در برنامه دارید، باید اشاره شود که برای یک فرد مجرد، با فرض اینکه خانه اجاره نکنید، هزینه تخمینی ماهانه زندگی می‌تواند حدود 900 یورو باشد.

  رووانیمی

  به سمت شمال فنلاند، به شهر شگفت‌انگیز و نفس‌گیر رووانیمی حرکت کنید. با پوشش‌های زیبای برفی و منظره شگفت‌انگیز شفق قطبی در طول شب رو به رو خواهید شد، زندگی در این شهر می‌تواند احساس زندگی در قطب شمال را برای شما ایجاد ‌کند.

  رووانیمی یکی از کمترین میزان جرم را در فنلاند دارد، بنابراین، هنگام نقل‌مکان به آنجا، ایمنی نباید دغدغه شما باشد. اگرچه این شهر از نظر وسعت بزرگ نیست، اما محله‌های خوبی برای مهاجران دارد، اما می‌تواند گران باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اولو

  یکی دیگر از مکان‌های عالی برای مهاجرت به فنلاند، زیبا است. اولو با خانه‌های شهری سنتی چوبی، جشنواره‌های موسیقی و پارک‌های زیبا، گردشگران و افرادی را که می‌خواهند به‌طور دائم به فنلاند نقل‌مکان کنند، به‌ویژه خانواده‌ها را به خود جذب می‌کند.

  این شهر ترکیبی زیبا از طبیعت شمال، فرهنگ و فناوری مدرن دارد. مردم اولو به افراد تحصیل‌کرده و دوستانه و راحت‌طلب معروف هستند. این شهر سیستم مراقبت‌های بهداشتی و مدرسه عالی دارد و در بسیاری از زمینه‌ها رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.

  در مقایسه با سایر شهرها، اجاره در اولو ارزان‌تر در نظر گرفته می‌شود و بسته به مکان و اندازه، این امکان را دارید آپارتمان‌هایی با قیمتی بین 450 تا 1500 یورو در ماه پیدا کنید. با توضیحات ارائه‌شده، اگر تمایل دارید ویزای کار کشور فنلاند را دریافت کنید، با مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  اسپو

  در نزدیکی هلسینکی، شهر زیبای اسپو را خواهید دید. اساسا، اسپو مانند هلسینکی است اما مقرون‌به‌صرفه‌تر منظور می‌شود. این شهر با معماری و موزه‌های زیبا معروف است و موقعیتی دارد که شما را به نقاط مختلف شهر متصل می‌کند. اسپو یکی دیگر از شهرهای فنلاند محسوب می‌شود که می‌توانید در آن احساس امنیت کنید.

  زیرا سطح جرم و جنایت پایین است. این‌ یک مکان محبوب در میان خانواده‌هایی در نظر گرفته می‌شود که به فنلاند مهاجرت می‌کنند، به دلیل کیفیت بالای تحصیلی که ارائه می‌دهد.

  بهترین شهرهای فنلاند برای کار

  جمع‌بندی

  برای اقامت بیش از سه ماه یا 90 روز در فنلاند، باید برای ویزای کار فنلاند در شکل طولانی مدت درخواست دهید. این کشور انواع مختلفی از ویزاهای طولانی مدت را ارائه می‌دهد که با توجه به هدف سفر خود در این کشور این امکان را دارید برای دریافت ویزای کار به کارشناسان ما درخواست دهید.

  سوالات متداول

  1. مدت‌زمان صدور ویزا برای اقامت کاری فنلاند چقدر است؟

  به‌طورمعمول، صدور ویزای کار توسط مقامات فنلاند حدود یک سال طول می‌کشد. با این‌حال، مدت‌زمان بسته به نوع ویزا شما متفاوت خواهد بود.

  2. هزینه درخواست برای دریافت ویزای کار در کشور فنلاند چقدر است؟

  هزینه درخواست مجوز کار در حال حاضر 490 یورو است. (از مارس 2023)

  3. آیا می‌توانم ویزای توریستی را به ویزای کاری فنلاند تغییر دهم؟

  متأسفانه، تغییر وضعیت ویزای توریستی خود به ویزای کار ممکن نیست. برای اینکه بتوانید کار کنید باید به کشور خود بازگردید و برای ویزای کار اقدام کنید.

  4. چگونه می‌توانم به فنلاند مهاجرت کنم؟

  اگر داری شغل، در حال تحصیل هستید یا یکی از اعضای خانواده شما در فنلاند سکونت دارند، می‌توانید برای اجازه اقامت در فنلاند درخواست دهید.

  5. آیا فنلاند به دنبال مهاجر است؟

  فنلاند به بیش از 50 هزار مهاجر در سال برای 28 سال آینده نیاز دارد تا مشاغل خالی ناشی از پیری جمعیت را پر کند.