تابعیت شهروندی المان

اخذ تابعیت و شهروندی آلمان یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. سوالات بسیاری در این زمینه برای متقاضیان مطرح است، از جمله اینکه شرایط گرفتن تابعیت آلمان چیست؟ فرق اقامت دائم و شهروندی المان چیست؟ از چه طریقی می‌توان پاسپورت آلمان را دریافت کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که روش‌های زیادی برای دریافت اقامت آلمان وجود دارد مانند مهاجرت تحصیلی به آلمان، مهاجرت کاری به آلمان و مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری. اما اگر مایلید بدانید چگونه و از چه راهی اخذ تابعیت این کشور امکان‌پذیر می‌شود، پیشنهاد می‌کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

همچنین اگر تمایل دارید پاسخ سوالات خود را هرچه سریع‌تر و به طور دقیق دریافت کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید. کارشناسان و وکلای مهاجرتی ما طبق قوانین جدید شهروندی در کشور آلمان آماده پاسخگویی به پرسش‌ها و ارزیابی شرایط شما عزیزان هستند.

فرق اقامت دائم با شهروندی آلمان در چیست؟

بسیاری از افراد این تصور را دارند که اقامت دائم و شهروندی کشور آلمان یک مفهوم را دارند. اما لازم است بدانید که اگر چه اقامت دائم امکان زندگی همیشگی در آلمان را برای شما فراهم می‌کند و مزایای زیادی دارد، اما دریافت تابعیت موضوعی کاملاً متفاوت بوده و حقوق اجتماعی و مزایای شهروندی آلمان بیشتر است.

به عنوان مثال فردی که شهروند آلمان است، پاسپورت این کشور را دریافت خواهد کرد و می‌تواند با پاسپورت خود به راحتی و بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان سفر کند. همچنین یک شهروند آلمانی  به دلیل داشتن حق رأی می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های ملی کشور آلمان سهیم باشد و نکته مهم اینکه می‌تواند تابعیت خود را به فرزندان نیز منتقل کند، در صورتی که در اقامت دائم این موارد امکان‌پذیر نیست.

شرایط گرفتن تابعیت المان

برای دریافت حق شهروندی در آلمان ابتدا باید از طریق یکی از روش‌های مهاجرت به آلمان مانند تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و … وارد کشور آلمان شده و اقامت موقت این کشور را کسب نمایید. پس از ورود به آلمان باید 3 تا 5 سال در این کشور زندگی کنید. سپس تحت شرایطی می‌توانید برای اقامت دائم خود درخواست دهید. به طور مثال از شرایط اخذ اقامت دائم آلمان، پرداخت به موقع و مرتب مالیات، حق بیمه، داشتن درآمد، نداشتن سوء پیشینه و تمکن مالی کافی است.

پس از دریافت اقامت دائم، امکان درخواست برای دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان از سال هشتم زندگی در این کشور وجود خواهد داشت. از مهمترین شرایط اخذ تابعیت کشور آلمان، پذیرش در امتحان شهروندی المان و نداشتن سابقه کیفری و سوءپیشینه است. همچنین برای پذیرش در امتحان شهروندی باید دارای مهارت بسیار خوبی در زبان آلمانی باشید و با فرهنگ، آداب و رسوم و قوانین آلمان آشنایی پیدا کرده باشید. این آزمون دارای 33 سوال است که برای قبولی باید به 17 سوال پاسخ صحیح دهید. لازم به ذکر است افرادی که زیر 16 سال سن دارند و یا از مدارس آلمانی فارغ‌التحصیل شده‌اند و افرادی که دارای معلولیت و بیماری خاصی هستند نیازی به گذراندن امتحان شهروندی ندارند.

شرایط گرفتن تابعیت در آلمان
داشتن مهارت بالا در زبان آلمانی
پذیرش در آزمون شهروندی آلمان
نداشتن سابقه کیفری
ارائه تمکن مالی
سازش و هماهنگ شدن با فرهنگ آلمان
پرداخت مالیات به موقع

روش های گرفتن تابعیت در آلمان

همانطور که اشاره شد برای دریافت پاسپورت آلمان ابتدا باید اقامت موقت و سپس اقامت دائم این کشور را به دست بیاوید و سپس برای تابعیت خود اقدام کنید. روش‌های گوناگونی برای اخذ شهروندی کشور آلمان وجود دارد که در ادامه هر یک را به صورت جداگانه و مفصل توضیح خواهیم داد، این روش‌ها عبارتند از:

 • تابعیت از طریق تحصیل
 • تابعیت از طریق کار
 • تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری
 • تابعیت از طریق ازدواج
 • تابعیت از طریق تولد فرزند
 • تابعیت از طریق پناهندگی

برای دریافت تابعیت المان

اخذ تابعیت و شهروندی از طریق کار در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار یکی از روش‌های پرطرفدار مهاجرتی این کشور است. در این روش متقاضیان می‌توانند از طریق دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آلمانی ویزای کاری دریافت کنند و یا اینکه با اخذ ویزای جاب سیکر (job seeker) از سفارت آلمان وارد این کشور شوند و به دنبال کار در آلمان باشند. ویزای جاب سیکر در بعضی رشته‌ها مانند رشته برق، مکانیک، الکترونیک، کامپیوتر و … به متقاضیان داده می‌شود.

این ویزا نیاز به دریافت جاب آفر ندارد و اقامت موقت 6 ماهه آلمان را به متقاضی میدهد. اگر فرد بتواند در مدت 6 ماه شغلی مرتبط با سابقه کاری و تحصیلی خود پیدا کند می‌تواند اقامت موقت 1 ساله دریافت کند و اقامت خود را به صورت سالیانه تمدید کند. پس از 5 سال، متقاضی می‌تواند اقامت دائم آلمان و سپس شهروندی این کشور را دریافت کند. درصورت دریافت ویزای کاری آلمان با جاب آفر، متقاضی از ابتدا اقامت موقت یک ساله دریافت خواهد کرد و در صورت پرداخت مالیات به موقع می‌تواند اقامت خود را سالیانه تمدید کند. همچنین در صورت داشتن بلو کارت آلمان و درآمد بالا متقاضیان می‌توانند زودتر و پس از 3 سال درخواست اقامت دائم بدهد.

یکی از روش های جدیدی که دولت آلمان برای مهاجرت کاری به این کشور برای متقاضیان خارجی در نظر گرفته است، اخذ ویزا از طریق کارت شانس آلمان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله آن در میرداماد مراجعه فرمایید.

اخذ شهروندی آلمان از طریق سرمایه گذاری

آلمان کشوری پیشرفته و قوی در حوزه اقتصاد است و قطعا سرمایه‌گذاری در این کشور سود و مزایای زیادی به همراه دارد. بسیاری از افراد به دنبال اخذ سریع حق شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در آلمان هستند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در آلمان همیشه منجر به اخذ اقامت این کشور نمی‌شود و تنها روش ثبت شرکت و کارآفرینی آن هم با شرایط بسیار سخت، شما را به اقامت آلمان می‌رساند.

برای دریافت اقامت این کشور از طریق ثبت شرکت باید ایده تجاری بسیار خوب و قوی ارائه کنید که اثبات کند کسب و کار شما بر اقتصاد آلمان تأثیر مثبتی خواهد داشت. پس از انجام این کار، با ارائه تمکن مالی و سرمایه لازم می‌توانید اقامت موقت و 3 ساله آلمان را به دست بیاورید و پس از گذشت 5 سال می‌توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید. بعد از گذشت 3 سال دیگر می‌توانید برای دریافت پاسپورت آلمان درخواست دهید.

تابعیت آلمان از طریق تحصیل

گزینه مهاجرت تحصیلی به آلمان همیشه یکی از گزینه‌های محبوب در بین دانشجویان و متقاضیان مهاجرت است. تحصیل در آلمان به دلیل هزینه‌های پایین تحصیل و زندگی در این کشور و کیفیت بسیار خوب سیستم آموزشی متقاضیان بسیاری دارد. علاوه بر این در صورتی که دانشجویان به زبان آلمانی مسلط باشند امکان تحصیل رایگان یا بسیار ارزان در دانشگاه‌های دولتی آلمان وجود دارد که برای یک دانشجوی بین‌المللی از نظر مالی مزیت بسیار بزرگی است.

دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به مدت 12 تا 18 ماه در آلمان بمانند و به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. پس از پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی دانشجو به ویزای کاری تبدیل خواهد شد و دانشجو پس از 3 تا 5 سال کار در آلمان و پرداخت مالیات این امکان را دارد که برای اقامت دائم خود اقدام کند. پس از گذشت 3 سال دیگر امکان دریافت پاسپورت آلمان هم برای او وجود خواهد داشت. توجه داشته باشید که برای دریافت تابعیت حتما باید ویزای تحصیلی به ویزای کاری تبدیل شود.

تحصیل پزشکی در آلمان بین دانشجویان بین المللی محبوبیت زیادی دارد. دانشجویان می توانند پس از تحصیل در این کشور مشغول به کار شوند و پس از آن اقدام به اخذ تابعیت نمایند.

اخذ شهروندی آلمان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌های اخذ تابعیت و شهروندی کشور آلمان، ازدواج با یک شهروند آلمانی است که یکی از بهترین دلایل مهاجرت به آلمان به شمار می رود. البته دولت آلمان برای جلوگیری از سوءاستفاده از این روش، قوانین و شروطی را تعیین کرده است که با رعایت آنها فرد می‌تواند به پاسپورت آلمان دست پیدا کند. در این روش متقاضی از طریق ازدواج با یکی از اتباع آلمان اقامت موقت 1 تا 3 ساله آلمان را به دست خواهد آورد. پس از گذشت 3 سال زندگی در آلمان در صورتی که فرد با ارائه مدارک کافی اثبات کند در این مدت با همسر خود در آلمان زندگی کرده است و این ازدواج واقعی بوده و همچنان هم ادامه دارد، می‌تواند پاسپورت خود را دریافت کند. مدت زمان لازم برای ارائه مدارک اثبات ازدواج در آلمان 6 ماه است و ارائه مدارک به اداره مهاجرت و سازمان‌های مربوطه نباید بیشتر از 6 ماه طول بکشد.

دانشجویان برای دریافت

اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند

اخذ تابعیت به نوزادان به دو صورت خاک و خون انجام می‌گیرد. در روش تابعیت از طریق خون، بدون در نظر گرفتن محل تولد، کودک تابعیت پدر و یا مادر خود را به دست می‌آورد. اما در قانون دریافت تابعیت از طریق خاک، کودکان متولد شده در کشور مورد نظر، تابعیت آن را کشور را خواهند داشت و مهم نیست والدین آنها چه تابعیتی دارند. . تابعیت از طریق خاک در کشورهای محدودی از جمله کانادا و آمریکا وجود دارد و آلمان از جمله کشورهایی است که از قانون اهدای تابعیت از طریق خون پیروی می‌کند. بنابراین مهم نیست که فرزند شما در آلمان متولد شود یا خیر، در صورتی که یکی از والدین شهروند آلمان باشد، تابعیت کشور آلمان به فرزند نیز منتقل می‌شود.

اخذ شهروندی از طریق پناهندگی در آلمان

یکی از پرریسک‌ترین و بدترین روش‌های اخذ تابعیت آلمان، پناهندگی است که متاسفانه برخی از افراد به دنبال آن هستند و تصور اشتباهی دارند که با این روش می‌توان راحت و سریع به پاسپورت آلمان رسید. دقت داشته باشید که این روش خطرات بسیار زیادی دارد که ممکن است جان و مال شما را تهدید کند. علاوه بر این، پناهجویان در آلمان در کمپ‌های غیربهداشتی اسکان داده می‌شوند و شرایط نامناسبی دارند تا به وضعیت آنها رسیدگی شود و بتوانند درخواست خود را با ارائه مدارک خاص به اداره مهاجرت آلمان ارسال کنند. این پروسه ممکن است حدود 2 سال طول بکشد. در صورت موافقت با درخواست به فرد ابتدا اقامت دائم و پس از 8 سال تابعیت کشور آلمان داده می‌شود و در صورت رد شدن درخواست فرد باید هر چه سریعتر خاک آلمان را ترک کند. بنابراین به هیچ وجه این مسیر توصیه نمی‌شود. شما عزیزان می توانید از طریق روش های مطمئن همچون ویزای تحصیلی آلمان یا ویزای کاری، اقدام به مهاجرت به این کشور نمایید.

 موسسه مهاجرتی میرداماد در زمینه پناهندگی هیچگونه خدماتی نداشته و وکلای مهاجرتی این موسسه اکیداً توصیه می‌کنند که از روش‌های قانونی برای دریافت اقامت آلمان اقدام کنید. شما عزیزان می‌توانید برای ارزیابی شرایط و دریافت مشاوره از کارشناسان و وکلای مجرب دفتر مهاجرتی میرداماد با شماره‌ تماس‌های قرار گرفته در سایت تماس حاصل فرمایید.

برای آشنایی با ویزامتریک آلمان می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه فرمایید.

تابعیت دوگانه در آلمان چه شرایطی دارد؟

بعضی کشورها اجازه داشتن دو تابعیت را به شهروندان خود می‌دهند. به این معنی که شما می‌توانید علاوه بر دریافت تابعیت کشور مورد نظر، تابعیت کشور قبلی خود را نیز حفظ کنید. اما بعضی دیگر مانند آلمان اجازه داشتن تابعیت دوگانه را به شهروندان خود نمی‌دهند و فرد باید تابعیت قبلی خود را کنار بگذارد. البته طبق قانون جدید تابعیت آلمان افرادی که جزو گروه‌های زیر باشند، می‌توانند تابعیت قبلی خود را در کنار تابعیت کشور آلمان حفظ کنند و تابعیت قبلی از آنها سلب نخواهد شد:

 • افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس هستند.
 • افرادی که نژادی وابسته به آلمانی دارند.
 • افرادی که بتوانند مقامات آلمان را برای داشتن دو تابعیت قانع کنند.
 • افرادی که شهروند کشورهایی باشند که اجازه سلب تابعیت به آنها داده نشده است مانند ایران، افغانستان، لبنان، کوبا، تونس، الجزایر، سوریه و اریتره.

ارزش پاسپورت آلمانی

پاسپورت کشور آلمان یکی از قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان است. در سال 2023 پاسپورت آلمان بعد از پاسپورت کشورهای ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی در رتبه چهارم قرار دارد و شما می‌توانید با داشتن پاسپورت آلمان به 157 کشور بدون ویزا سفر کنید. این در حالیست که پاسپورت کشور انگلستان در رتبه ششم جهان، کشور آمریکا در رتبه هشتم و کانادا در رتبه نهم قرار دارد. همچنین کشورهایی مانند فنلاند، ایتالیا، اتریش، دانمارک، هلند، فرانسه و سوئد در رتبه 6 و 7 جهان و بعد از کشور آلمان قرار دارند.

مدارک لازم برای اخذ شهروندی آلمان

برای اخذ حق شهروندی در آلمان باید مدارکی را آماده و به سازمان‌های مربوطه ارائه کنید. البته شرایط بر اساس پرونده هر فرد ممکن است متفاوت باشد و از شما مدارک دیگری هم خواسته شود اما به طور کلی مدارک عمومی یکسان است. دقت کنید که برای دریافت تابعیت حتما باید 8 سال از زمان زندگی شما در کشور آلمان گذشته باشد و سپس شما می‌توانید با ارائه مدارک زیر برای دریافت پاسپورت آلمانی خود درخواست دهید:

 • پاسپورت و کارت اقامت معتبر
 • شناسنامه
 • گواهی تمکن مالی که نشان دهنده توانایی مالی شما برای زندگی در کشور آلمان است
 • مهارت کافی در زبان آلمانی
 • ارائه نمره قبولی در امتحان شهروندی آلمان
 • ارائه سند و گواهی ازدواج در صورت متأهل بودن
پاسپورت المان یکی از قویترین پاسپورت است

وکیل اخذ شهروندی آلمان میرداماد

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید برای اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان روش‌های گوناگونی وجود دارد که متقاضیان می‌توانند بر اساس شرایط خود از طریق یکی از این روش‌ها اقدام کنند. اما نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که هر روش نیاز به بررسی موارد قانونی و شرایط لازم مخصوص به خود دارد. بنابراین با توجه به تغییرات سریع قوانین مهاجرتی، پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از هرگونه اشتباه و کاهش ریسک عدم دریافت تابعیت، با یک وکیل مهاجرتی آلمان مشورت کرده و از وی کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی میرداماد با بهره‌گیری از دانش بهترین وکلای مهاجرتی به آلمان، می‌تواند در این مسیر شما را یاری داده و از ابتدای مسیر بررسی و آماده‌سازی مدارک تا دریافت تابعیت و پاسپورت کشور آلمان در کنار شما عزیزان خواهد بود.

سخن پایانی

هر ساله افراد زیادی برای اخذ تابعیت و شهروندی آلمان اقدام می‌کنند. آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپا است که در صورت اخذ اقامت و تابعیت آن، مزایای زیادی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برخورداری از بهترین امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی، امکان سفر به کشورهای اروپایی، حوزه شینگن و تعداد بیشماری از کشورها در سراسر جهان با پاسپورت آلمان، تنها بخشی از این مزایا است. بنابراین اگر شما هم به مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت این کشور علاقه‌مند هستید، می‌توانید همین حالا با وکلا و کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند و اطلاعات لازم در خصوص شرایط گرفتن تابعیت آلمان را در اختیار شما قرار دهند.

سوالات متداول

فرق اقامت دائم و شهروندی در المان چیست؟

اقامت دائم امکان زندگی همیشگی در آلمان را برای شما فراهم می‌کند اما با اخذ شهروندی کشور آلمان می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید و از مزایای بسیار زیادی از جمله سفر به 157 کشور جهان بدون ویزا و حق رأی در آلمان برخوردار شوید.

شرایط اخذ تابعیت کشور آلمان چیست؟

برای دریافت تابعیت باید به مدت 8 سال در کشور آلمان زندگی کنید. اگر در این مدت سابقه کیفری نداشته باشید و مالیات خود را به موقع پرداخت کنید می‌توانید برای دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان درخواست دهید.

راحت‌ترین راه برای دریافت تابعیت کشور آلمان چیست؟

راحت‌ترین راه برای دریافت حق شهروندی در کشور آلمان دریافت ویزای کاری این کشور است. اگر شما دارای درآمد بالا باشید می‌توانید در مدت 3 سال اقامت دائم و 3 سال بعد تابعیت خود را اخذ کنید.

سریع‌ترین را برای دریافت تابعیت و اقامت آلمان چیست؟

سریعترین راه برای دریافت اقامت دائم آلمان و تابعیت این کشور، ازدواج با یک شهروند آلمانی است. بعد از ازدواج باید 3 سال در آلمان با همسر آلمانی زندگی کنید و پس از آن با ارائه مدارک مبنی بر واقعی بودن ازدواج می‌توانید تابعیت آلمانی بگیرید.

اخذ تابعیت کشور آلمان از طریق تولد فرزند برای والدین ممکن است؟

خیر، آلمان از قانون تابعیت از طریق خون پیروی می‌کند. بنابراین اخذ تابعیت کشور آلمان از طریق تولد تنها در صورتی ممکن است که یکی از والدین از قبل دارای تابعیت این کشور باشد و تابعیت خود را از طریق خون به فرزند خود بدهد.

مقالات مرتبط

ویزای نامزدی آلمان

ویزای نامزدی آلمان

اگر می‌خواهید با یک تبعه آلمانی ازدواج کنید، باید ازدواج خود را در یک اداره ثبت احوال ثبت نمایید تا اقامت شما کاملا قانونی باشد. در نتیجه به اخذ ویزای نامزدی آلمان نیاز دارید. اگر هم شما و هم نامزدتان...

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان

آلمان واقع در قلب اروپا، یکی از مقاصد چشم‌نواز برای بسیاری از مسافرانی است که دوست دارند تمام کشورهای بزرگ را ببینند. معماری قدیمی، زیرساخت‌های مدرن و تاریخ غنی، این کشور را به بهترین مقصد برای سفر تبدیل کرده است....

شرط سنی مهاجرت به آلمان

شرط سنی مهاجرت به آلمان

یکی از سوالات رایجی که اغلب متقاضیان در خصوص مهاجرت به کشور آلمان برایشان مطرح است، شرط سنی برای مهاجرت است. آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری است که شرایط مطلوبی را برای مهاجران فراهم...

برای مهاجرت به المان چه وسایلی ببریم؟

برای مهاجرت به المان چه وسایلی ببریم؟

برای مهاجرت به آلمان، انتخاب وسایل مناسب بسیار حائز اهمیت است. این کشور با آب و هوای متنوع و فرهنگ غنی، نیازمند برنامه ‌ریزی دقیق برای تطبیق با شرایط جدید است. بسته به فصل و منطقه‌ ای که قصد نقل...

معرفی اداره مهاجرت آلمان

معرفی اداره مهاجرت آلمان

فدارال مهاجرت و پناهندگان آلمان (به آلمانی: Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) یا اداره مهاجرت آلمان یک سازمان دولتی می‌باشد که وظیفه آن اداره سیستم تابعیت و مهاجرتی کشور آلمان است. این اداره در شهر نورنبرگ قرار دارد که علاوه بر...

0 تا 100 ویزای همراه آلمان

0 تا 100 ویزای همراه آلمان

اتباع کشورهای خارجی (کشورهای به غیر از اتحادیه اروپا) که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، اغلب مایلند اعضای خانواده‌شان را همراه خود به آلمان بیاورند و به طور موقت یا دائم در آلمان اقامت کنند. مقامات مهاجرت در...

مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

اسپانیا و آلمان دو مورد از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت هستند که هرکدام مزایا و معایب خاصی خود را دارند. آلمان و اسپانیا با وجود اینکه جزو کشورهای اتحادیه اروپا هستند، اما بافت شهری، تاریخ، فرهنگ، اقتصاد، شرایط تحصیل و...

دلایل مهاجرت به آلمان

دلایل مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان، یکی از مسائل بین‌المللی مهم در دنیای امروز است. با ورود مهاجران از سراسر جهان به این کشور، آلمان به یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در اروپا تبدیل شده است. عوامل مختلفی نظیر فرصت‌های شغلی، آموزش، خدمات...

انواع بیمه در آلمان

انواع بیمه در آلمان

شرایط بیمه در آلمان بیمه در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور الزامی است. سیستم بیمه آلمان تنوع زیادی دارد و انواع مختلفی از بیمه را شامل می‌شود. سیستم بیمه در...

پناهندگی در آلمان

پناهندگی در آلمان

پناهندگی، حقی است که برای حفاظت از افرادی که از شرایط سخت و غیرانسانی، مانند جنگ، تعقیب قضایی یا آزار و اذیت در کشور خود فرار می ‌کنند، در نظر گرفته شده است. این مفهوم، که بر اساس کنوانسیون ژنو...

حقوق پناهندگی در آلمان

حقوق پناهندگی در آلمان

حقوق پناهندگی در آلمان بر اساس قوانین بین ‌المللی و اتحادیه اروپا تنظیم شده است. افرادی که در کشور خود با خطر جدی آزار و اذیت یا آسیب روبرو هستند، می ‌توانند درخواست پناهندگی ارائه دهند. فرایند بررسی درخواست ‌های...

وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان

در دنیای پیچیده امروزی، مهاجرت به کشوری دیگر می ‌تواند یکی از مهم ‌ترین تصمیمات زندگی افراد باشد. آلمان، با داشتن اقتصادی قوی و فرصت ‌های تحصیلی و کاری گسترده، هدف بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است. اما مسیر...

شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

آلمان به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم جامع رفاه اجتماعی، از دیرباز مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ، و هامبورگ گران ‌تر و هزینه زندگی در آلمان در این...

مزایا و معایب زندگی در آلمان

مزایا و معایب زندگی در آلمان

زندگی در آلمان می‌ تواند تجربه‌ای غنی و متنوع  برای هر فرد باشد. مزایا و معایب زندگی در آلمان بسیار متنوع و گسترده است و می تواند انتخاب این کشور برای مقصد نهایی مهاجرت را کمی پیچیده کند. آلمان با...

سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید و به دنبال راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. دلایل مختلفی برای...

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم آلمان

اقامت دائم در آلمان یکی از گزینه‌ های محبوب برای افرادی است که می ‌خواهند به عنوان مقیم در این کشور زندگی کنند. آلمان با اقتصاد پویا، زیرساخت ‌های عالی، و سیستم آموزشی و بهداشتی فوق ‌العاده، یکی از مقاصد...

10 مورد از ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی

10 مورد از ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی

اگر به دنبال زندگی در ارزانترین شهر آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه میرداماد، آماده ارائه هر گونه خدمات در این زمینه می باشند. هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا...

رفع ریجکتی ویزای آلمان

رفع ریجکتی ویزای آلمان

در صورتی که قصد دارید تا ویزا کشور آلمان را دریافت می‌کنید، به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل رشد شدن و ریجکت ویزای آلمان مواجه شوید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دلایل رفع...

امتحان شهروندی آلمان

امتحان شهروندی آلمان

برای افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند و تصمیم به ادامه‌ی زندگی در آن کشور را دارند، دریافت تابعیت یک اتفاق سرنوشت ساز است که فرصت‌های ویژه‌ای را برای آنها فراهم می‌کند از جمله حق خرید خانه، شرکت در...

کارگزاری ویزامتریک آلمان

کارگزاری ویزامتریک آلمان

اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سفارت و کنسولگری برخی از کشورهای پرتقاضای جهان برای...

اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

اخذ تابعیت و شهروندی آلمان یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. سوالات بسیاری در این زمینه برای متقاضیان مطرح است، از جمله اینکه شرایط گرفتن تابعیت...

کارت شانس آلمان (امتیازبندی + شرایط + مدارک) 2024

کارت شانس آلمان (امتیازبندی + شرایط + مدارک) 2024

آیا قصد مهاجرت کاری به آلمان با استفاده از کارت شانس را دارید؟ کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، صفر تا صد امور مهاجرت شما را انجام دهند. دولت آلمان برای اینکه بتواند شرایط...

نظرات کاربران