شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

آلمان به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم جامع رفاه اجتماعی، از دیرباز مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ، و هامبورگ گران ‌تر و هزینه زندگی در آلمان در این شهر ها بالاتر هستند. اجاره آپارتمان در کنار هزینه های زندگی در آلمان می ‌تواند پخش قابل توجهی از هزینه ‌های زیاد را شامل شود، در حالی که هزینه ‌های دیگر مانند بیمه و حمل و نقل ممکن است نسبتا پایین ‌تر باشند. هزینه ‌های تحصیل در آلمان در دانشگاه‌ های دولتی برای دانشجویان بومی و بین ‌المللی نیز اغلب بسیار پایین یا حتی رایگان است.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط اقتصادی و نرخ بیکاری در آلمان

  وضعیت اقتصادی و شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران می تواند بسته به عواملی مانند مهارت، تحصیلات و مهارت زبان متفاوت باشد. مهاجران با مهارت  و تخصص بالا، به ویژه آنهایی که در بخش هایی با تقاضای بالا دارای مهارت هستند، اغلب فرصت های شغلی خوبی در آلمان پیدا می کنند. این کشور در زمینه هایی مانند مهندسی، فناوری اطلاعات و مراقبت های بهداشتی کمبود نیروی ماهر دارد. برنامه هایی مانند طرح کارت آبی زندگی و کار را برای کارگران غیر اتحادیه اروپا آسان تر می کند. به طور کلی سیستم رفاه اجتماعی آلمان به طور کلی یک شبکه ایمنی برای همه ساکنان از جمله مهاجران فراهم می کند. با این حال، تجربیات مهاجران از شرایط زندگی در المان  می تواند متفاوت باشد.

  همچنین نرخ بیکاری در آلمان نسبتا ثابت بوده است که نشان دهنده انعطاف پذیری  بازار کار و اقتصاد قوی کشور آلمان با وجود چالش های اقتصادی است. در سال 2023، نرخ بیکاری حدود 3.1 درصد بود که منعکس کننده تاثیرات تورم بالا و انقباض در فعالیت های اقتصادی است. پیش بینی می شود با حرکت به سال 2024، نرخ بیکاری اندکی افزایش یابد و به 3.2٪ برسد. ثبات بازار کار آلمان، حتی در مواجهه با شرایط سخت اقتصادی، نشان دهنده سیستم های تامین اجتماعی قوی و سیاست های فعال بازار کار این کشور است.

  میانگین میزان درامد در آلمان

  به طور کلی اقدامات دولت در سیستم رفاه اجتماعی و شرایط زندگی در آلمان به گونه ای است که برای ایجاد استقرار و عدالت نسبی تلاش می کند. در این سیستم، همه افراد به امکانات کافی برای زندگی متوسط دسترسی دارند و از خدمات رایگان بهداشتی و آموزشی بهره ‌مند می ‌شوند. درآمد سالانه بین 64,000 تا 81,000 یورو در آلمان به‌ عنوان یک درآمد بالاتر از متوسط و مناسب تلقی می‌ شود، در حالی که درآمدی بیش از 50,000 یورو نیز کاملا در سطح بالا است. میانگین حقوق در آلمان حدود 51,010 یورو برآورد شده است. با این حال این درامد ممکن است در صنایع مختلف آلمان بر اساس عواملی مانند موقعیت مکانی، تجربه و نقش های شغلی خاص متفاوت باشد.

  صنایع مختلفمیانگین درامد سالانه (یورو)
  خودروسازی73,500
  بهداشت و درمان68,800
  خدامت کامپیوتری و IT71,414
  صنایع غذایی66,250
  بیوتکنولوژی63,500
  پزشکی57,000
  لجستیک54,000
  آموزش44,164
  خرده فروشی68,000

  هزینه های مسکن در کشور آلمان

  هزینه مسکن و شرایط زندگی در آلمان بسته به نوع مسکن و موقعیت آن متفاوت است. چندین نوع مسکن برای سکونت و زندگی در آلمان وجود دارد که در ادامه هر یک را توضیح می دهیم.

  هزینه آپارتمان ها در آلمان

  آپارتمان ها رایج ترین نوع مسکن در آلمان هستند و برای افراد، زوج ها یا خانواده ها مناسب هستند. آپارتمان ها می توانند از نظر اندازه متفاوت و مبله یا غیر مبله باشند.

  انواع آپارتمانهزینه اجاره
  آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرحدود 607.73 یورو تا 1656.72 یورو
  آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهرحدود 443.26 تا 1170.63 یور
  آپارتمان سه خوابه در مرکز شهرحدود 1105.14 یورو تا 2758.86 یورو
  آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهرحدود 884.52 تا 2098.97 یورو

  هزینه آپارتمان های مشترک (Wohngemeinschaft یا WG)

  آپارتمان های مشترک در بین دانشجویان و مهاجران جوان محبوب هستند. شما معمولا یک اتاق خواب خصوصی در آپارتمان دارید و دارای قسمت های مشترک هستید. به طور مثال در مرکز برلین هزینه یک اتاق در WG می تواند از حدود 400 تا 600 یورو در ماه متغیر باشد. همچنین در مرکز مونیخ هزینه یک اتاق در WG معمولا بالاتر است و از حدود 600 تا 800 یورو در ماه متغیر است. این قیمت ها می تواند بر اساس عواملی مانند اندازه اتاق، وضعیت آپارتمان و امکانات ارائه شده متفاوت باشد.

   مهاجران برای کاهش هزینه های اجاره مسکن می توانند از آپارتمان های مشترک استفاده نمایند.

  هزینه خوابگاه های دانشجویی

  خوابگاه های دانشجویی که با نام  Studentenwohnheim شناخته می شوند، به دلیل مقرون به صرفه بودن و فرصت زندگی در میان دانشجویان، بسیار مورد توجه هستند. برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، اقامت در خوابگاه های دانشجویی مقرون به صرفه است. از طرفی تقاضا برای این مکان ها زیاد است و معمولا توسط دانشگاه یا یک سازمان شخص ثالث مدیریت می شوند. هزینه زندگی آلمان در خوابگاه های دانشجویی در آلمان بسته به محل و خوابگاه خاص متفاوت است. به طور متوسط، دانشجویان در آلمان حدود 410 یورو در ماه برای اسکان هزینه می کنند، که خوابگاه های دانشجویی یک انتخاب محبوب و مقرون به صرفه است.  میانگین اجاره خوابگاه های دانشجویی در آلمان حدود 266.83 یورو در ماه است. این خوابگاه ها معمولا یک اتاق مبله و ابتدایی را ارائه می دهند که اغلب دارای قسمت های نشیمن مشترک مانند آشپزخانه است. همچنین در شهرهای بزرگ مانند برلین، هزینه ماهانه اقامت دانشجویی تقریبا 350 یورو و در مونیخ حدود 500 یورو است.

  قیمت مواد غذایی در آلمان

  شرایط زندگی در آلمان با توجه به هزینه های مواد غذایی و خوراکی در آلمان بسته به منطقه، نوع فروشگاه و برند می تواند متفاوت باشد. در آلمان، سوپرمارکت های تخفیف دار مانند Aldi، Netto و Lidl اغلب قیمت های پایین تری را در مقایسه با فروشگاه های مواد غذایی عمومی ارائه می دهند.  همچنین هزینه غذا و مخارج زندگی در آلمان می تواند بین شهر های بزرگ و شهر های کوچکتر متفاوت باشد، به طوری که مراکز شهر معمولا قیمت های بالاتری دارند.

  لیست اقلام غذایی و خوراکیقیمت به یورو
  شیر (1 لیتر)0.70 یورو
  قرص نان سفید تازه (500 گرم)1.30 یورو
  تخم مرغ (12)1.82 یورو
  پنیر محلی (500 گرم)5.54 یورو
  سینه مرغ (1 کیلوگرم)7.32 یورو
  فیله مرغ (حدود یک کیلو)7.08 یورو
  گوشت گاو (1 کیلو)6.73 یورو ( 3.63 تا 10.43 یورو)
  برنج (1 کیلوگرم)2.09 یورو
  سیب (1 کیلوگرم)2.20 یورو
  موز (1 کیلو)0.59 یورو
  پرتقال (1 کیلو):0.94 یورو
  گوجه فرنگی (1 کیلو)0.76 یورو
  سیب زمینی (1 کیلوگرم)0.97 یورو
  پیاز0.82 یورو
  سیگار (یک بسته)6.40 یورو

  هزینه حمل و نقل در آلمان

  هزینه حمل و نقل در آلمان بسته به نوع حمل و نقل و منطقه می تواند متفاوت باشد. در ادامه به مهم ترین هزینه های حمل و نقل در کشور آلمان پرداخته ایم:

  هزینه های حمل و نقل عمومی

  • بلیط یک طرفه: میانگین هزینه بلیط یک طرفه در حمل و نقل عمومی محلی حدود 3.00 یورو است.
  • کارت اتوبوس ماهانه: این کارت معمولی ماهانه به طور متوسط حدود 60 یورو است.
  • Deutschland-Ticket: این بلیط 49 یورو قیمت دارد و حمل و نقل محلی و گسترده را در سراسر آلمان ارائه می دهد. این شامل قطارهای مسافت طولانی مانند EC، IC و ICE نمی شود.

  هزینه های حمل ونقل با ماشین شخصی

  • بنزین: قیمت بنزین از 1.74 یورو تا 2.20 یورو به ازای هر لیتر است که میانگین قیمت آن 1.95 یورو در هر لیتر است.
  • میانگین هزینه ماهانه بنزین: برای یک دارنده خودرو متوسط، هزینه بنزین ماهیانه می تواند حدود 125 یورو باشد. این تخمین با در نظر گرفتن میانگین مصرف بنزین 7.35 لیتر در هر 100 کیلومتر و میانگین مسافت رانندگی 935 کیلومتر در ماه است.

  هزینه حمل و نقل با تاکسی

  • کرایه شروع: متوسط کرایه شروع یک تاکسی حدود 3.60 یورو است که هزینه هر کیلومتر از 1.80 تا 2.80 یورو متغیر است.
  • اجاره اتومبیل:  قیمت خودروهای کرایه می تواند از حدود 60 یورو به بالا برای یک آخر هفته (جمعه تا دوشنبه) شروع شود.

  این هزینه ها می تواند بر اساس شهر، خدمات حمل و نقل خاص و الگوهای مصرف فردی متفاوت باشد. به عنوان مثال، هزینه های حمل و نقل در شهر های بزرگ مانند برلین، مونیخ یا فرانکفورت ممکن است در مقایسه با شهر های کوچکتر بیشتر باشد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  هزینه های بهداشت و درمان در کشور آلمان

  در آلمان، سیستم مراقبت های بهداشتی عمدتا از طریق یک سیستم بیمه درمانی قانونی به نام Gesetzliche Krankenversicherung (GKV) تامین می شود. این خدمات طیف گسترده ای از خدمات پزشکی از جمله بستری شدن در بیمارستان، درمان سرپایی، مراقبت های دندانپزشکی و داروهای تجویزی را پوشش می دهد. بیمه درمانی خصوصی (Private Krankenversicherung یا PKV) نیز در دسترس است و اغلب توسط افرادی با درآمد بالاتر یا نیازهای خاص انتخاب می شود. هزینه بیمه سلامت عموما بر اساس درآمد است و بین کارفرما و کارمند تقسیم می شود.

  میانگین هزینه های مراقبت های بهداشتی برای هر نفر در آلمان تقریبا 5699 یورو در سال بود. توجه به این نکته مهم است که این یک رقم میانگین است و هزینه های واقعی مراقبت های بهداشتی فردی می تواند بر اساس عواملی مانند سلامت شخصی، میزان استفاده از مراقبت های بهداشتی و نوع پوشش بیمه درمانی یک فرد متفاوت باشد.

  هزینه های زندگی در آلمان بسته به سبک زندگی و محل سکونت افراد، بسیار متفاوت است.

  برآورد مالیات در المان

  بر اساس سیستم مالیات تصاعدی در آلمان فردی با حقوق ناخالص سالانه 50000 یورو تقریبا 16745.88 یورو مالیات بر درآمد پرداخت می کند. این محاسبه یک برآورد ساده است و بدهی های مالیاتی واقعی ممکن است بسته به شرایط خاص، میزان درامد، نوع شغل و طبقه مالیاتی متفاوت باشد. در اینجا تخمینی برای دستمزد های ناخالص سالانه مختلف آورده شده است:

  • حقوق سالانه 30000 یورو: برای حقوق 30000 یورو، مبلغ مالیات با استفاده از نرخ مالیات تصاعدی محاسبه می شود که حدود 14 درصد است.
  • حقوق سالانه 50000 یورو:  مالیات برآورد شده برای حقوق سالانه 50000 یورو تقریبا 16745.88 یورو است.
  • 75000 یورو حقوق سالانه: برای حقوق 75000 یورو، فرد در گروه بالاتری در نرخ مالیات تصاعدی قرار می گیرد. مقدار دقیق به طور مشابه محاسبه می شود و به تدریج در محدوده 14٪ تا 42٪ افزایش می یابد.
  • حقوق سالانه 100000 یورو: در این سطح درآمد، فرد در انتهای بالاتر مقیاس مالیات تصاعدی مشمول مالیات می شود. نرخ مالیات برای بخشی از درآمد بیش از 66760 یورو به حدود 42٪ است.
  • بالای  27 هزار یورو: برای درآمدهای سالانه بیش از 27 هزار یورو، نرخ مالیات ثابت 45٪ برای بخشی از درآمد بالاتر از این عدد اعمال می شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  گرانترین و ارزان ترین شهر های آلمان برای زندگی

  گران ‌ترین شهر ها برای زندگی در آلمان معمولا شهرهای بزرگ ‌تر و توسعه‌ یافته‌ تر از نظر اقتصادی هستند که به دلیل هزینه ‌های زندگی بالاتر، به ویژه از نظر مسکن و هزینه ‌های عمومی شناخته می ‌شوند. به طور کلی میانگین هزینه یک ماه زندگی در آلمان ماهانه بدون اجاره خانه بین 800 تا 1500 یورو با در نظر گرفتن هزینه های جانبی از جمله اجاره، آب و برق، غذا، حمل و نقل و هزینه های شخصی می باشد. در ادامه تعدادی از گران ترین شهرهای آلمان را نام برده ایم:

  • برلین: پایتخت این کشور افزایش قابل توجهی در هزینه های زندگی داشته است. به طور کلی هزینه های زندگی در برلین از جمله اجاره، هزینه های خوراک و … نسبتا بالا می باشد.
  • مونیخ: اغلب در صدر لیست گران ترین شهر آلمان قرار دارد. تقاضای بالا برای مسکن و بازار کار قوی در بخش‌ هایی مانند فناوری و مهندسی هزینه ‌های زندگی را افزایش می ‌دهد. با وجود هزینه های بالا اما یک شهر مطلوب برای مهاجرت کاری به آلمان است.
  • فرانکفورت: فرانکفورت که به عنوان قطب مالی آلمان شناخته می شود، به دلیل حضور بسیاری از موسسات مالی و کسب و کارهای ملی و بین المللی، هزینه های زیادی برای زندگی به ویژه در زمینه مسکن را دارد.
  • هامبورگ: هامبورگ به عنوان یک شهر بندری بزرگ با اقتصاد قوی، هزینه های زندگی بالایی از جمله مسکن و فعالیت های تفریحی دارد.
  • اشتوتگارت: اشتوتگارت محل استقرار چندین شرکت بزرگ خودروسازی است و هزینه های زندگی بالایی به ویژه از نظر اجاره و قیمت ملک دارد.

  مقرون به صرفه ترین یا ارزان ترین شهرها برای زندگی در آلمان معمولا شامل شهرهای کوچک تر و آن هایی هستند که در قسمت شرقی کشور واقع شده اند. در ادامه شهر های ارزان برای زندگی در آلمان عبارتند از:

  • لایپزیگ (Leipzig): لایپزیگ که به دلیل فرهنگ و تاریخ پر جنب و جوش خود شناخته شده است. در این شهر هزینه زندگی در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ آلمان پایین تر است
  • کمنیتز (Chemnitz): کمنیتز واقع در زاکسن اغلب به دلیل مقرون به صرفه بودن، به ویژه از نظر هزینه های مسکن مورد توجه قرار می گیرد.
  • ماگدبورگ (Magdeburg): پایتخت زاکسن-آنهالت، ماگدبورگ است که هزینه زندگی در المان را با قیمت های کمتری در مسکن و خوراک می توانید تجربه کنید.
  • برمرهاون (Bremerhaven): برمرهاون در شمال واقع شده است، شهری است که اغلب دارای هزینه های زندگی کمتری نسبت به شهرهای بزرگ می باشد.
  از مزایای زندگی در آلمان می توان به سیستم آموزشی قوی، اقتصادی باثبات و فرهنگ غنی اشاره کرد.

  مزایای زندگی در آلمان

  زندگی در آلمان دارای مزایای مختلفی است که هر کدام جنبه های مختلف زندگی را در بر می گیرد. در اینجا به تفکیک برخی از مزایای کلیدی اشاره شده است:

  • سیستم آموزشی با کیفیت بالا: آلمان به دلیل سیستم آموزشی عالی خود از جمله دانشگاه های در سطح جهانی مشهور است. امکان تحصیل رایگان در آلمان برای هم شهروندان این کشور و حتی دانشجویان بین المللی وجود دارد
  • اقتصاد قوی و بازار کار: آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا، طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را به ویژه در زمینه هایی مانند مهندسی، فناوری اطلاعات، تولید و مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد.
  • حمل و نقل عمومی کارآمد: آلمان دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی گسترده و کارآمد است که سفر محلی و سراسر اروپا را آسان می کند.
  • میراث غنی فرهنگی و تاریخی: آلمان پیشینه تاریخی عمیقی دارد و از نظر فرهنگی غنی است و موزه ها، گالری ها، تئاترها و مکان های تاریخی متعددی دارد.
  • استاندارد بالای زندگی: آلمان به دلیل استاندارد بالای زندگی، با مراقبت های بهداشتی عالی، شهرهای تمیز و تمرکز بر پایداری محیطی شناخته شده است. همچنین این کشور دارای سیستم تامین اجتماعی قوی است و با نرخ پایین جرم و جنایت امن تلقی می شود.
  • جامعه متنوع و چند فرهنگی: آلمان به طور فزاینده ای چند فرهنگی است و جامعه ای باز و متنوع دارد

  در اخر نوع زندگی، محل زندگی، میزان درامد، تحصیلات و مهارت های فرد در کیفیت شرایط زندگی در آلمان بسیار موثر می باشد. زندگی در کشورهای پیشرفته علاوه بر تمام مزایایی که برای افراد مهیا می کند دارای چالش هایی نیز می باشد که ممکن است برای مهاجران شرایط زندگی در آلمان را کمی سخت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر از تمام جزئیات روش های مهاجرت و شرایط زندگی در کشور المان می توانید با کارشناسان ما در مجموعه مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید.

  سوالات متداول

  میانگین هزینه زندگی در آلمان چقدر است؟

  تقریبا850-1200 یورو در ماه برای یک فرد مجرد، بدون احتساب اجاره.

  ارزان ترین شهر های آلمان برای زندگی کدامند؟

  ماگدبورگ، برمرهاون و لایپزیگ از شهر های ارزان برای زندگی هستند.

  متوسط اجاره در شهر های بزرگ آلمان چقدر است؟

  متفاوت است، اما انتظار می رود در شهرهایی مانند برلین حدود 700-1200 یورو و در مونیخ بالای 1200 یورو باشد.

  مقالات مرتبط

  ویزای نامزدی آلمان

  ویزای نامزدی آلمان

  اگر می‌خواهید با یک تبعه آلمانی ازدواج کنید، باید ازدواج خود را در یک اداره ثبت احوال ثبت نمایید تا اقامت شما کاملا قانونی باشد. در نتیجه به اخذ ویزای نامزدی آلمان نیاز دارید. اگر هم شما و هم نامزدتان...

  ویزای توریستی آلمان

  ویزای توریستی آلمان

  آلمان واقع در قلب اروپا، یکی از مقاصد چشم‌نواز برای بسیاری از مسافرانی است که دوست دارند تمام کشورهای بزرگ را ببینند. معماری قدیمی، زیرساخت‌های مدرن و تاریخ غنی، این کشور را به بهترین مقصد برای سفر تبدیل کرده است....

  شرط سنی مهاجرت به آلمان

  شرط سنی مهاجرت به آلمان

  یکی از سوالات رایجی که اغلب متقاضیان در خصوص مهاجرت به کشور آلمان برایشان مطرح است، شرط سنی برای مهاجرت است. آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری است که شرایط مطلوبی را برای مهاجران فراهم...

  برای مهاجرت به المان چه وسایلی ببریم؟

  برای مهاجرت به المان چه وسایلی ببریم؟

  برای مهاجرت به آلمان، انتخاب وسایل مناسب بسیار حائز اهمیت است. این کشور با آب و هوای متنوع و فرهنگ غنی، نیازمند برنامه ‌ریزی دقیق برای تطبیق با شرایط جدید است. بسته به فصل و منطقه‌ ای که قصد نقل...

  معرفی اداره مهاجرت آلمان

  معرفی اداره مهاجرت آلمان

  فدارال مهاجرت و پناهندگان آلمان (به آلمانی: Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) یا اداره مهاجرت آلمان یک سازمان دولتی می‌باشد که وظیفه آن اداره سیستم تابعیت و مهاجرتی کشور آلمان است. این اداره در شهر نورنبرگ قرار دارد که علاوه بر...

  0 تا 100 ویزای همراه آلمان

  0 تا 100 ویزای همراه آلمان

  اتباع کشورهای خارجی (کشورهای به غیر از اتحادیه اروپا) که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، اغلب مایلند اعضای خانواده‌شان را همراه خود به آلمان بیاورند و به طور موقت یا دائم در آلمان اقامت کنند. مقامات مهاجرت در...

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

  مقایسه روش‌های مهاجرت به آلمان و اسپانیا

  اسپانیا و آلمان دو مورد از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت هستند که هرکدام مزایا و معایب خاصی خود را دارند. آلمان و اسپانیا با وجود اینکه جزو کشورهای اتحادیه اروپا هستند، اما بافت شهری، تاریخ، فرهنگ، اقتصاد، شرایط تحصیل و...

  دلایل مهاجرت به آلمان

  دلایل مهاجرت به آلمان

  مهاجرت به آلمان، یکی از مسائل بین‌المللی مهم در دنیای امروز است. با ورود مهاجران از سراسر جهان به این کشور، آلمان به یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در اروپا تبدیل شده است. عوامل مختلفی نظیر فرصت‌های شغلی، آموزش، خدمات...

  انواع بیمه در آلمان

  انواع بیمه در آلمان

  شرایط بیمه در آلمان بیمه در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور الزامی است. سیستم بیمه آلمان تنوع زیادی دارد و انواع مختلفی از بیمه را شامل می‌شود. سیستم بیمه در...

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی، حقی است که برای حفاظت از افرادی که از شرایط سخت و غیرانسانی، مانند جنگ، تعقیب قضایی یا آزار و اذیت در کشور خود فرار می ‌کنند، در نظر گرفته شده است. این مفهوم، که بر اساس کنوانسیون ژنو...

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان بر اساس قوانین بین ‌المللی و اتحادیه اروپا تنظیم شده است. افرادی که در کشور خود با خطر جدی آزار و اذیت یا آسیب روبرو هستند، می ‌توانند درخواست پناهندگی ارائه دهند. فرایند بررسی درخواست ‌های...

  وکیل مهاجرت به آلمان

  وکیل مهاجرت به آلمان

  در دنیای پیچیده امروزی، مهاجرت به کشوری دیگر می ‌تواند یکی از مهم ‌ترین تصمیمات زندگی افراد باشد. آلمان، با داشتن اقتصادی قوی و فرصت ‌های تحصیلی و کاری گسترده، هدف بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است. اما مسیر...

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  آلمان به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم جامع رفاه اجتماعی، از دیرباز مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ، و هامبورگ گران ‌تر و هزینه زندگی در آلمان در این...

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  زندگی در آلمان می‌ تواند تجربه‌ای غنی و متنوع  برای هر فرد باشد. مزایا و معایب زندگی در آلمان بسیار متنوع و گسترده است و می تواند انتخاب این کشور برای مقصد نهایی مهاجرت را کمی پیچیده کند. آلمان با...

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید و به دنبال راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. دلایل مختلفی برای...

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم در آلمان یکی از گزینه‌ های محبوب برای افرادی است که می ‌خواهند به عنوان مقیم در این کشور زندگی کنند. آلمان با اقتصاد پویا، زیرساخت ‌های عالی، و سیستم آموزشی و بهداشتی فوق ‌العاده، یکی از مقاصد...

  10 مورد از ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی

  10 مورد از ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی

  اگر به دنبال زندگی در ارزانترین شهر آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه میرداماد، آماده ارائه هر گونه خدمات در این زمینه می باشند. هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا...

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  در صورتی که قصد دارید تا ویزا کشور آلمان را دریافت می‌کنید، به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل رشد شدن و ریجکت ویزای آلمان مواجه شوید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دلایل رفع...

  امتحان شهروندی آلمان

  امتحان شهروندی آلمان

  برای افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند و تصمیم به ادامه‌ی زندگی در آن کشور را دارند، دریافت تابعیت یک اتفاق سرنوشت ساز است که فرصت‌های ویژه‌ای را برای آنها فراهم می‌کند از جمله حق خرید خانه، شرکت در...

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سفارت و کنسولگری برخی از کشورهای پرتقاضای جهان برای...

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. سوالات بسیاری در این زمینه برای متقاضیان مطرح است، از جمله اینکه شرایط گرفتن تابعیت...

  کارت شانس آلمان (امتیازبندی + شرایط + مدارک) 2024

  کارت شانس آلمان (امتیازبندی + شرایط + مدارک) 2024

  آیا قصد مهاجرت کاری به آلمان با استفاده از کارت شانس را دارید؟ کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، صفر تا صد امور مهاجرت شما را انجام دهند. دولت آلمان برای اینکه بتواند شرایط...

  نظرات کاربران