سرمایه گذاری در کوره جنوبی

در صورتی که قصد مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان متخصص ما در موسسه مهاجرتی میرداماد، آماده انجام صفر تا صد امور اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور برای شما عزیزان می باشند. کره جنوبی یک انتخاب مطلوب برای سرمایه گذاران از سراسر جهان است. این کشور که به یکی از 10 اقتصاد برتر تجاری دوستدار در جهان تبدیل شده است، پتانسیل افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی به 20 میلیارد دلار را دارد. قانون تشویق سرمایه گذاری خارجی FIPA  بر سرمایه گذاری خارجی در کره جنوبی حاکم است.  جمهوری کره به سرمایه گذاران خارجی ثبات سیاسی، امنیت عمومی، زیرساخت های کلاس جهانی، نیروی کار بسیار ماهر و بخش خصوصی پویا را ارائه می دهد. بر این اساس ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد سرمایه گذاری در کره جنوبی می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  سرمایه گذاری در کره جنوبی در یک نگاه

  حداقل سرمایه گذاری در کره جنوبیدر حدود 250.000 دلار آمریکا  
  زمان پردازش ویزای سرمایه گذاریدر حدود 20 روز
  مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری کره جنوبیواجد شرایط ارائه درخواست برای اقامت دائم یا شهروندی کره جنوبی
  مزایای اقامت از طریق سرمایه گذاریدسترسی بدون ویزا به 190 کشور جهان، آمریکا و منطقه شینگن کیفیت زندگی در سطح بالا، محیط سیاسی باثبات و قانون سرمایه‌گذار پسند اخذ مجوز اقامت دائم پس از 5 سال اخذ تابعیت و شهروندی پس از 5 تا 6 سال بدون نیاز به اقامت در این کشور و فقط نیاز یک بار اقامت در بازه زمانی یک سال

  شرایط سرمایه گذاری در کره جنوبی

  کشور کره جنوبی به دلیل دارا بودن نیروی کاری ماهر، وجود سیستم های الکترونیکی پیشرفته، زیرساخت های قدرتمند حمل و نقل و وضعیت بانکداری معتبر از کشورهای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری است. شرایط مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

  دارا بودن سرمایه لازمحداقل 250.000 دلار آمریکا
  حفظ سرمایه گذاریمتقاضی باید سرمایه گذاری مشخص شده را تا مدت خاصی نگهدارد و در آن دخل و تصرفی نکند، مثلاً خانه و ملک خریداری شده را نفروشد یا سپرده بانکی را برداشت نکند.
  دارا بودن شرایط سنیداشتن حداقل 18 سال تمام
  دارا بودن طرح تجاری Business Planمتقاضی برای ثبت شرکت های تجاری، راه اندازی شرکت های استارتاپی و یا کسب و کارهای تجاری باید دارای طرح تجاری Business Plan با توجیه اقتصادی باشد.
  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینهمتقاضی باید از هر گونه سوابق جرم و جنایت به دور باشد.

  روش های سرمایه گذاری در کره جنوبی

  متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها می توانند در حوزه های مختلف در کشور کره جنوبی سرمایه گذاری کنند. میزان سرمایه لازم و الزامات و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کره جنوبی برای هر روش سرمایه گذاری متفاوت است. روش های مهاجرت به کشور کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان عبارت است از:

  • سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق خرید اوراق قرضه
  • سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق استارتاپ

  سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق ثبت شرکت

  دولت به سرمایه گذاران خارجی امکان ثبت شرکت در کره جنوبی را می دهد و مشاغل ثبت شده توسط خارجی ها می توانند به طور کامل مالکیت داشته باشند. بر اساس قانون تشویق سرمایه گذاری خارجی  (FIPL)متقاضیان ملزم خواهند بود در حدود 90.000 دلار آمریکا برای ثبت شرکت سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، متقاضی باید با تکمیل فرم D-8 برای ویزای کارآفرین درخواست دهد. هزینه های ثبت شرکت کره جنوبی در سال اول بالغ بر 3.500 دلار آمریکا و هزینه های سالانه شرکت در سال دوم بالغ بر 1000 دلار آمریکا است. میانگین کل هزینه‌ ها در کره جنوبی به 13.093 دلار آمریکا می‌رسد که شامل ثبت شرکت و حساب بانکی شرکت می ‌شود. مدت زمان ثبت شرکت در این کشور تا حدود 3 روز است. رایج ترین شرکت های تجاری در کره جنوبی عبارت اند از:

  شرکت با مسئولیت محدود Yuhan Hoesa))

  شرکت با مسئولیت محدود رایج ترین ساختار نهادی برای ثبت شرکت در کره جنوبی به طور خاص برای سرمایه گذاران خارجی است که قصد راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند.

  شرکت سهامی Chusik Hoesa))

  شرکت سهامی محبوب ترین نهاد تجاری برای سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد شرکت های تابعه در کره جنوبی است. در حال حاضر، این تنها نهاد تجاری است که به صورت عمومی سهام در کره جنوبی ثبت می شود.

  شراکت  Partnerships

  شراکت یک ساختار تجاری متشکل از دو یا چند شریک تجاری است که با هم کار می کنند و سود و زیان را بین خود تقسیم می کنند. سه نوع شرکت های مشارکتی در کره جنوبی وجود دارد: مشارکت عمومی Hapmyeong Hoesa، مشارکت محدودHapja Hoesa  و Limited Liability Hapja Johap.

  حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کره جنوبی به 13/093 دلار امریکا می رسد .

  سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق خرید ملک

  متقاضیان خارجی مجاز به خرید املاک و مستغلات در کره جنوبی هستند. متقاضیان خارجی با قصد خرید خانه و ملک مشمول قانون تملک زمین خارجی و قانون ثبت املاک هستند. معامله باید ظرف 60 روز پس از امضای قرارداد خرید به اداره منطقه مربوطه گزارش شود و قرارداد خرید ملک و یک نسخه معتبر از ثبت ملک ارائه شود. متقاضیان خارجی غیر مقیم این کشور مشمول هر دو قانون فوق و همچنین مشمول قانون معاملات ارزی می شوند. علاوه بر رعایت الزامات، متقاضیانی که به منظور خرید ملک به کره جنوبی پول منتقل می کنند، باید معامله را به بانک ارز خارجی گزارش دهند. برای انجام این کار، باید کپی هایی از گزارش ارزیابی، قرارداد ملک و یک نسخه تایید شده از ثبت ملک را ارسال کنند.

  • سرمایه لازم برای خرید یک آپارتمان کوچک یک خوابه در مرکز شهر در حدود 717.150.10 (وون کره جنوبی) معادل 474.40 پوند یا 588.82 دلار آمریکا است.
  • سرمایه لازم برای خرید یک یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر در حدود 1.523.65 دلار آمریکا است.  

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق خرید اوراق قرضه

  متقاضیان خارجی می توانند با خرید اوراق قرضه از بانک های معتبر کره جنوبی اقامت این کشور را دریافت کنند. روش های خرید اوراق قرضه دولتی کره جنوبی عبارت است از:

  سرمایه گذاری مستقیم خارجی یا FDI

  این نوع سرمایه گذاری از طریق خرید سهام شرکت های داخلی، شرکت های مادر و شرکت های خصوصی امکان پذیر است. حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حدود 100.000 وون کره جنوبی می باشد.

  سرمایه گذاری در بورس یا EFT

  راحت ترین روش برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کره جنوبی سرمایه گذاری در صندوق های قابل معامله در بورس یا EFT است. صندوق های قابل معامله در بورس کره جنوبی دارای تنوع و ایمنی هستند.

  سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری ADR

  متقاضیان از طریق این نوع سرمایه گذاری فرصت خرید شرکت های خارجی در بورس آمریکا را پیدا می کنند.

  سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی از طریق استارتاپ

  یکی دیگر از روش های مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری راه اندازی شرکت های استارت آپ است. در واقع کشور کره جنوبی از بهترین مقاصد برای راه اندازی طرح های استارتاپی خلاقانه است، زیرا دولت این کشور از استارتاپ ها حمایت می کند. متقاضیان برای راه اندازی شرکت های استارتاپی در کره جنوبی باید دارای طرح تجاری خلاقانه و نوآورانه باشند و سرمایه لازم برای اجرای این طرح تجاری را نیز دارا باشند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

  متقاضیان سرمایه گذاری در کره جنوبی با هدف اخذ اقامت این کشور تنها در صورتی موفق به اخذ مجوز اقامت کره جنوبی می شوند که در حدود 1.250.000 دلار را در روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور سرمایه گذاری کنند. متقاضیان با این میزان سرمایه گذاری می توانند ویزای F-5 را دریافت کنند. پس از گذشت 5 تا 6 سال از اقامت دائم در این کشور متقاضیان می توانند تابعیت و شهروندی کره جنوبی را اخذ کنند. متقاضیان پس از دریافت مجوز اقامت دائم کره جنوبی می توانند برای دریافت ویزای همراه خانواده خود اقدام کنند.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد سرمایه گذاری در کره جنوبی پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط روش های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور کره جنوبی نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به کشور کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در کره جنوبی

  آیا امکان اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

  بله. متقاضیان با دریافت ویزای F-5 و اقامت 5 تا 6 ساله و به شرط حفظ سرمایه گذاری می توانند اقامت دائم را دریافت کنند.

  آیا ارائه مدرک زبان برای اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری الزامی است؟

  خیر. نیاز به مدرک زبان نیست، اما برای اخذ تابعیت باید با این زبان آشنایی داشته باشید.

  مدت زمان اخذ تابعیت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

  بر اساس نوع سرمایه گذاری در حدود 5 تا 6 سال می باشد.

  میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در کره جنوبی چقدر است؟

  در حدود 90.000 دلار لازم است.

  سرمایه لازم برای خرید یک آپارتمان در کره جنوبی چقدر است؟

  سرمایه لازم برای خرید یک آپارتمان کوچک یک خوابه در مرکز شهر در حدود 717.150.10 (وون کره جنوبی) معادل 474.40 پوند یا 588.82 دلار آمریکا است.