تحصیل در کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. کشور کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و تنوع فرهنگی در این کشور بسیار زیاد است. نرخ پایین بیکاری، سیستم آموزشی باکیفیت، سطح بالای رفاه زندگی در این کشور و … باعث شده است تا دانش آموزان و دانشجویان زیادی از سراسر جهان علاقمند به تحصیل در کانادا شوند. امکان همراهی والدین دانش آموزان و همسر دانشجویان یکی از مزیت‌هایی است که کشور کانادا در اختیار آنها قرار می‌دهد. در این مقاله اطلاعات جامعی درباره پذیرش تحصیلی کانادا و شرایط تحصیل در این کشور توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد تهیه شده است که شما را به مطالعه آن دعوت می‌کنیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط تحصیل در کانادا

  مهاجرت تحصیلی به کانادا چه برای دانش‌آموزان چه برای دانشجویان دارای شرایطی است که هر دو گروه باید واجد آن باشند. کشور کانادا از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی دنیا به شمار می‌رود و کیفیت سیستم آموزشی در این کشور بسیار بالاست. شرایط سنی تحصیل در کانادا و مدارک خاصی برای گرفتن پذیرش در هر مقطع تحصیلی وجود دارد که در ادامه به معرفی هر یک از آنها می‌پردازیم:

  مقطع تحصیلیمحدودیت سنیشرایط گرفتن پذیرشامکان اخذ بورسیه تحصیلی
  مدرسه5 تا 15 سالداشتن مدارک شناسایی تمکن مالی کافیندارد
  لیسانس18 تا 24 سالداشتن ریز نمرات و معدل بالا داشتن مدرک زبان تمکن مالی کافیبسیار کم
  فوق لیسانس22 تا 35 سالداشتن رزومه تحصیلی قوی داشتن مدرک زبان توصیه نامه از اساتید قبلی تمکن مالی کافیدارد
  دکتریبدون محدودیتداشتن رزومه تحصیلی قوی توصیه نامه از اساتید قبلی داشتن مدرک زباندارد
  فوق دکتریبدون محدودیتداشتن تحقیقات و مقالات چاپ شده مدرک زبان با نمره بالادارد
  کشور کانادا از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی دنیا به شمار می‌رود و کیفیت سیستم آموزشی در این کشور بسیار بالاست.

  نظام آموزشی و مقاطع تحصیلی در کانادا

  سیستم آموزشی و تحصیلی در کشور کانادا بسیار مهم است به همین دلیل دولت این کشور استانداردهای بالایی را برای ارتقاء کیفیت آموزش وضع کرده است. نظام آموزشی کانادا در هر ایالت بطور مجزا اداره می‌شود و حتی برخی از ایالت‌های کانادا قوانین مخصوص به خود را برای مدیریت سیستم آموزشی خود دارند اما به طور کلی تمامی این قوانین در یک راستا هستند و سیستم منسجمی را شکل می‌دهند.

  در کانادا کودکان از سن 4 یا 5 سالگی وارد مهد کودک می‌شوند. رفتن به مهد کودک و پیش دبستانی در برخی از ایالت‌ها اجباری است و در برخی دیگر به صورت داوطلبانه انجام می‌شود. تحصیلات ابتدایی عموما از سن 6 سالگی شروع می‌شود و همه کودکان باید در این سن مدرسه را شروع کنند. با ادامه این روند، در برخی از ایالت‌ها دانش آموزان پس از پایه هفتم وارد مقطع راهنمایی می‌شوند و پس از پایه نهم دوره دبیرستان را شروع می‌کنند. اما در برخی دیگر از ایالت‌ها بعد از مقطع ابتدایی دانش آموزان وارد دوره اول دبیرستان می‌شوند و سپس دوره دوم را شروع می‌کنند.

  بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان، دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل داشته باشند 3 گزینه پیش روی خود دارند: کالج، دانشگاه یا موسسات فنی. افرادی که قصد یادگرفتن یک مهارت خاص برای ورود به بازار کار را دارند می‌توانند در موسسات فنی و یا کالج‌ها تحصیل کنند و پس از گرفتن مدرک خود در موقعیت شغلی مورد نظرشان استخدام می‌شوند. اما افرادی که به دنبال تحصیلات آکادمیک هستند باید در دانشگاه درس بخوانند. مدرک کارشناسی به دانشجویانی که در کالج و یا دانشگاه درس خوانده باشند تعلق می‌گیرد اما مدارک کارشناسی ارشد و دکتری فقط به دانشجویانی که در دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اند اعطا می‌شود.

  بازار کار کانادا به گونه‌ای است که تقریبا تمامی فارغ التحصیلان این کشور می‌توانند در جایگاه شغلی مرتبط با رشته تحصیلی و مهارت‌های خود استخدام شوند و یا بیزینس خود را راه اندازی کنند. از طرفی کانادا دارای تعداد بسیار زیادی دانشگاه با رنکینگ QS عالی در سطح جهانی است و دانشجویان زیر نظر اساتید حاذق و در یک بستر آموزشی باکیفیت تعلیم می‌بینند بنابراین کسانی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل می‌شوند دارای مدرک دانشگاهی معتبری هستند که می‌توانند در کشورهای دیگر هم از آنها استفاده کنند.

  تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا

  دانشجویانی که علاقمند به تحصیل کارشناسی در کانادا هستند برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید 3 سال دبیرستان و پیش دانشگاهی را به طور کامل گذرانده باشند و دارای ریزنمرات و معدل خوبی باشند. اگر متقاضیان پایه پیش دانشگاهی را نگذرانده باشند، در صورت گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا قبل از شروع تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌توانند واحدهای درسی مربوط به این پایه را پاس کنند و سپس وارد دانشگاه شوند. نکته قابل توجه این است که برای موفقیت در گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های برتر کانادا داشتن معدل بالای 15 الزامی است. همچنین بسته به رشته‌ تحصیلی دانشجویان و دانشگاه مورد نظر آنها، داشتن نمره زبان مد نظر دانشگاه نیز لازم است.

  دانشجویانی که علاقمند به تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی یا لیسانس هستند برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور باید 3 سال دبیرستان و پیش دانشگاهی را به طور کامل گذرانده باشند و دارای ریزنمرات و معدل خوبی باشند.

  اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا در مقطع لیسانس برای کسانی که تمکن مالی کافی برای مدیریت هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را دارند یک فرصت بسیار خوب به شمار می‌رود چرا که در این مقطع بورسیه‌های تحصیلی و حمایت‌های مالی از سوی دانشگاه و سایر نهادها از دانشجویان صورت نمی‌گیرد. بنابراین اگر به امید گرفتن بورسیه تحصیلی قصد تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی را دارید، توصیه می‌کنیم که از تصمیم خود صرف نظر کنید و سایر کشورها را برای این کار انتخاب کنید. برای اطلاع از شرایط بورسیه‌های تحصیلی دیگر کشورها در مقطع کارشناسی با مشاوران مهاجرت تحصیلی موسسه میرداماد در تماس باشید.

  تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

  گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس نسبت به لیسانس بسیار راحت‌تر است چرا که هم تعداد دانشجویان خارجی بیشتری در این مقطع می‌توانند در دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنند و هم بورسیه‌های تحصیلی متنوعی به آنها تعلق می‌گیرد. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که رقابت بر سر گرفتن بورسیه در میان دانشجویان خارجی بسیار بالاست. دانشجویان کارشناسی ارشد این دوره را به 2 صورت درس محور و پژوهش محور می‌توانند بگذرانند. در حالت پژوهش محور دانشجویان باید تحت نظر یک استاد راهنما بر روی یک پروژه تحقیقاتی کار کنند و نتیجه تحقیقات خود را در قالب یک پایان نامه تحویل دهند اما در حالت درس محور دانشجویان به جای ارائه پایان نامه، واحدهای درسی را در کلاس می‌گذراند و امتحان می‌دهد. بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که کارهای تحقیقاتی و پژوهش محور انجام دهند. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در این مقطع نیاز است تا دانشجویان مدارک زیر را به دانشگاه تحویل دهند:

  • ارائه مدرک آزمون آیلتس بالای 6.5
  • ارائه مدرک آزمون GRE و کسب نمره مد نظر دانشگاه
  • ارائه مدارک دیپلم و لیسانس
  • ارائه ریزنمرات مقطع قبلی به صورت ترجمه شده
  • ارسال رزومه تحصیلی
  • نوشتن انگیزه نامه و هدف از تحصیل
  • داشتن توصیه نامه از اساتید قبلی
  • ارائه مقاله‌های علمی منتشر شده توسط دانشجو

  تحصیل در مقطع دکتری در کانادا

  دانشجویان مقطع دکتری در کشور کانادا فرصت‌های بی نظیری برای انجام پژوهش‌های مربوط به رشته و تخصصشان در اختیار دارند. دانشگاه‌های کانادا در زمینه انجام پژوهش‌ها و تحقیقات علمی و ثبت آنها بسیار فعال هستند. از جمله شرایط تحصیل دکتری در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا
  • داشتن مدارک مربوط به آزمون GRE
  • ارائه مدارک مقاطع تحصیلی قبلی
  • ارائه ریزنمرات به همراه نسخه ترجمه شده آنها
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • داشتن توصیه نامه از 2 یا 3 تن از اساتید قبلی
  • نوشتن انگیزه نامه و هدف از تحصیل
  • ارائه مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی
  شرایط تحصیل در کانادا در مقطع دکتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•	داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا
•	داشتن مدارک مربوط به آزمون GRE
•	ارائه مدارک مقاطع تحصیلی قبلی
•	ارائه ریزنمرات به همراه نسخه ترجمه شده آنها
•	ارائه رزومه تحصیلی
•	داشتن توصیه نامه از 2 یا 3 تن از اساتید قبلی
•	نوشتن انگیزه نامه و هدف از تحصیل

  تحصیل در مدارس کانادا

  دانش آموزانی که قصد دریافت پذیرش تحصیلی کانادا را دارند نیازی به داشتن مدرک زبان ندارند اما داشتن این مدرک یک امتیاز مهم محسوب می‌شود. دانش آموزان با مهاجرت به کانادا ممکن است یک تا دو سال تحصیلی عقب بیفتند. به طور معمول افرادی که در پایه یازدهم باشند با مهاجرت به کانادا تحصیلات خود را باید از مقطع نهم شروع کنند. مدارس کانادا به چند نوع بین المللی، دولتی، شبانه روزی و مدارس ایرانی وجود دارند. برای تحصیل در مدازس کانادا، تنها دانش آموزانی می‌توانند در مدارس دولتی کانادا به تحصیل رایگان بپردازند که یا خودشان شهروند کانادا باشند و یا پدر و مادرشان اقامت دائم این کشور را داشته باشند در غیر این صورت باید شهریه بپردازند. دانش آموزان برای تحصیل در مدارس بین المللی و یا شبانه روزی نیز باید شهریه بپردازند. به دلیل حضور مهاجران ایرانی بسیار زیاد در کشور کانادا مدارسی وجود دارند که برای کسانی که قصد تحصیل در فرهنگ ایرانی و با زبان فارسی را دارند مناسب است. والدین دانش آموزانی که از مدارس کانادا پذیرش گرفته‌اند می‌توانند ویزای همراه دریافت کنند و با فرزندان خود به این کشور مهاجرت کنند اما اجازه کار کردن در کانادا را ندارند.

  تحصیل پزشکی در کانادا

  کانادا دارای تعداد زیادی از برترین و باکیفیت ترین دانشگاه‌های پزشکی جهان است. دانش آموزانی که سوابق تحصیلی درخشانی دارند و مسلط به زبان انگلیسی هستند، در صورت داشتن مهارت‌های لازم مربوط به رشته پزشکی، می‌توانند در این رشته از دانشگاه مورد نظرشان پذیرش بگیرند. همچنین در صورتی که متقاضیان در یکی از رشته‌های علوم زیستی و مرتبط با پزشکی مدرک لیسانس داشته باشند، به راحتی می‌توانند در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدهند. نکته قابل توجه این است که تحصیل پزشکی در کانادا به دلیل پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این رشته و همچنین باکیفیت بودن دانشگاه‌های پزشکی این کشور دارای رقابت بسیار زیادی در میان دانشجویان است.

  تحصیل پزشکی در کشور کانادا 3 الی 5 سال طول می‌کشد و در این مدت دانشجویان دروس تئوری مرتبط را زیر نظر اساتید حاذق گذرانده و همچنین دوره‌های کارآموزی و کارورزی را در بیمارستان‌های مجهز سپری می‌کنند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  آزمون‌های ورودی برای تحصیل در کانادا

  ورود به دانشگاه‌های کانادا مستلزم اثبات توانایی‌های دانشجویان در زمینه رشته تحصیلی مورد نظر، زبان انگلیسی و تمکن مالی است. در مقطع کارشناسی و در رشته‌های غیر از پزشکی و دندانپزشکی شرکت در آزمون آیلتس و کسب نمره 6 در این آزمون یک امتیاز مثبت برای گرفتن پذیرش از دانشگاه کانادا محسوب می‌شود. همچنین داشتن نمرات خوب و معدل بالا در دبیرستان نشان دهنده توانمندی‌های تحصیلی آنهاست. متقاضیان رشته‌های پزشکی اما برای ورود به دانشگاه‌های کانادا لازم است تا در آزمون MCAT شرکت کرده و نمره قابل قبول دانشگاه مورد نظر را دریافت کنند. متقاضیان رشته دندانپزشکی نیز ملزم به شرکت در آزمون DAT هستند. متقاضیان رشته حقوق نیز باید در آزمون LSAT که معیاری برای گزینش دانشجویان حقوق است شرکت کنند. مورد بسیار مهم این است که دانشجویان پس از انتخاب دانشگاه مورد نظرشان و قبل از اپلای باید تمام قوانین و شرایط دانشگاه را مطالعه کرده و مدارک شرکت در آزمون‌های ارائه شده به همراه نمره قبولی خود را ارائه دهند.

  متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز علاوه بر داشتن سوابق تحصیلی چشمگیر، باید در آزمون زبان آیلتس یا تافل شرکت کنند. به طور معمول برای کارشناسی ارشد نمره زبان 6.5 با بالا و برای دکتری نمره آیلتس 7 به بالا لازم است.

  دانشگاه‌های کانادا

  همانطور که در این مقاله بارها به آن اشاره کردیم، سیستم آموزشی کانادا یک سیستم پیشرفته و تجربه محور است و آموزش در این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد. نظام آموزشی در دانشگاه های کانادا نیز از همین قوانین پیروی می‌کنند و دانشجویان باسوادی در این دانگاه‌ها تربیت می‌شوند. از نظر رتبه بندی جهانی نیز دانشگاه‌های این کشور دارای جایگاه‌های خوبی هستند. در ادامه به معرفی برخی از برترین دانشگاه‌های کانادا می‌پردازیم:

  نام دانشگاهرنکینگ QS در سال 2023رتبه تایمز
  دانشگاه مک گیل
  McGill University
  3146
  دانشگاه تورنتو
  University of Toronto
  3418
  دانشگاه بریتیش کلمبیا
  University of British Columbia
  4740
  دانشگاه آلبرتا
  University of Alberta
  110118
  دانشگاه مونترال
  Université de Montréal
  116111
  دانشگاه مک مستر
  McMaster University
  15285
  دانشگاه واترلو
  University of Waterloo
  154250 – 201
  دانشگاه وسترن کانادا
  Western University
  172250 – 201
  دانشگاه اُتاوا
  University of Ottawa
  237137
  دانشگاه کلگری
  University of Calgary
  242250 – 201
  همانطور که در این مقاله بارها به آن اشاره کردیم، سیستم آموزشی کانادا یک سیستم پیشرفته و تجربه محور است و آموزش در این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد.

  بورسیه‌های تحصیلی کانادا

  بورسیه‌های تحصیلی کمک هزینه‌هایی هستند که توسط دانشگاه و یا نهادها و سازمان‌های دیگر به دانشجویان ممتازی که وضعیت مالی خوبی ندارند تعلق می‌گیرند. بسته به دانشگاه مورد نظر و نوع بورسیه، بخشی از هزینه‌های تحصیل و یا تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان توسط نهادهای مربوطه پرداخت می‌شود و دانشجویان تحت حمایت مالی قرار می‌گیرند. تعداد بسیار زیادی از بورسیه‌های تحصیل در کانادا به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می‌گیرد و دانشجویان لیسانسی که می‌توانند از این بورسیه‌ها استفاده کنند بسیار کم هستند. میزان پوشش هزینه‌های دانشجویان به رشته تحصیلی آنها، مقطع تحصیلی‌شان و دانشگاهی که در آن درس می‌خوانند بستگی دارد. در ادامه به برخی از انواع بورسیه تحصیلی کانادا اشاره می‌کنیم:

  بورسیه های تحصیلی کانادامقطع تحصیلی
  بورسیه لستر بی پییرسون دانشگاه تورنتولیسانس
  بورسیه دانشجویان بین المللی دانشگاه یورکلیسانس
  بورسیه دانشجویان بین المللی دانشگاه بریتیش کلمبیالیسانس
  بورسیه پرستیژ دانشگاه کارلتونلیسانس
  بورسیه دانشجویان بین المللی ورودی دانشگاه کلگریلیسانس
  بورسیه وینیپگلیسانس
  بورسیه کالج هامبرلیسانس
  بورسیه دانشگاه تورنتو برای دانشجویان ایرانیلیسانس، فوق لیسانس و دکتری
  بورسیه تحصیلات تکمیلی ونییردکتری
  فلوشیپ تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبافوق لیسانس و دکتری
  بورسیه مقطع دکتری پییر الیوت ترودودکتری
  بورسیه مقطع کارشناسی دانشگاه واترلوفوق لیسانس
  بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگریتحصیلات تکمیلی
  بورسیه بانتینگفوق دکتری
  بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادافوق لیسانس
  بورسیه تحقیقاتی  IDRCفوق لیسانس و دکتری
  بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی  NSERCتحصیلات تکمیلی
  فاند اکولوژیکیفوق لیسانس و دکتری

  متقاضیانی که قصد دارند برای مقطع کارشناسی ارشد مهاجرت تحصیلی به کانادا داشته باشند می‌توانند با ارائه رزومه خود و شرح علاقمندی‌های خود در زمینه رشته تحصیلی‌شان با اساتید راهنمای دانشگاه مقصد از طریق ایمیل مکاتبه داشته باشند و با انجام تحقیقات علمی زیر نظر استاد مربوطه از دانشگاه فاند تحصیلی دریافت کنند. فاند تحصیلی کمک هزینه‌ای است که به دانشجویان فعال در زمینه‌های پژوهشی و تحقیقاتی اعطا می‌شود و به 2 حالت FULL FUND و یا HALF FUND وجود دارد. در حالت فول فاند همه هزینه‌های تحصیلی و زندگی دانشجویان توسط دانشگاه پوشش داده می‌شود اما در حالت HALF FUND فقط قسمتی از هزینه‌های زندگی و تحصیل دانشجویان پرداخت می‌شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  هزینه تحصیل در کانادا

  می توان گفت کانادا در کنار کشور هایی همچون آلمان، آمریکا و چین بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی می باشد. مدیریت هزینه تحصیل در کانادا و هزینه‌های زندگی روزمره از جمله چالش‌هایی است که دانشجویان با آن روبرو هستند. متقاضیان تحصیل در کانادا قبل از اقدام به اپلای و گرفتن پذیرش بهتر است تمام هزینه‌ها را پیش بینی کنند تا در آینده راحت‌تر مدیریت هزینه‌های خود را در دست بگیرند. هزینه‌های ماهیانه هر فرد به عوامل مختلفی از جمله شهر محل زندگی، سکونت در مرکز شهر یا خارج شهر، نوع سبک زندگی دانشجویان، نوع دانشگاه و … بستگی دارد. در جدول زیر به برخی از رایج‌ترین هزینه‌های زندگی روزمره در کانادا اشاره می‌کنیم:

  عنوان هزینه‌هاتوضیحاتمبلغ (دلار کانادا)
  هزینه های مربوط به مسکناجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهرماهانه 1334 دلار
  اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهرماهانه 1125 دلار
  اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهرماهانه 2171 دلار
  اجاره آپارتمان 3 خوابه در حومه شهرماهانه 1832 دلار
  شارژ ماهانه‌ی واحد 85 متری165 دلار
  قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر541 دلار
  قیمت هر متر مربع آپارتمان در اطراف شهر396 دلار
  هزینه های مربوط به حمل و نقلهر لیتر بنزین4.45 دلار
  کرایه تاکسی (هر کیلومتر)3.22 دلار
  بلیط یک طرفه اتوبوس یا مترو3.25 دلار
  هزینه غذا و خوراکغذا برای 2 نفر در یک رستوران معمولی75 دلار
  شیر یک لیتری9.36 دلار
  یک قرص نان 500 گرمی2.67 دلار
  هر کیلوگرم برنج1.68 دلار
  شانه 12 عددی تخم مرغ3.55 دلار
  هر کیلوگرم گوشت مرغ6.06 دلار
  هر کیلوگرم گوشت گاو6.82 دلار
  هر کیلوگرم سیب1.91 دلار
  هر کیلوگرم موز0.78 دلار
  هر کیلوگرم پرتقال1.85 دلار
  هر کیلوگرم گوجه فرنگی1.98 دلار
  هر کیلوگرم سیب زمینی1.27 دلار
  هر کیلوگرم پیاز1.20 دلار
  بطری 1.5 لیتری آب معدنی2.15 دلار
  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  اولین و مهم‌ترین شرط تحصیل در کانادا گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر است. دانش آموزان و دانشجویانی که موفق به گرفتن نامه پذیرش از مدرسه و یا دانشگاه کانادا می‌شوند در قدم بعدی باید برای گرفتن ویزا اقدام کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است تا متقاضیان به سفارت کانادا مراجعه کنند و مدارک خواسته شده توسط سافارت را تحویل دهند و در مصاحبه حضوری حاضر شوند. ناگفته نماند که سفارت کانادا در کشور تیران وجود ندارد و متقاضیان برای پیگیری روند دریافت ویزا باید به کشورهای همسایه از جمله ترکیه مسافرت کنند. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارتند از:

  • ارائه گذرنامه یا پاسپورت معتبر
  • ارائه 2 قطعه عکس پاسپورتی که به تازگی گرفته شده باشد
  • ارائه نامه تایید پذیرش دانشگاه مورد نظر در کشور کانادا
  • نوشتن انگیزه و هدف متقاضیان از مهاجرت به کانادا
  • ارائه مدرک زبان
  • ارائه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی دانشجویان
  • تاییدیه تمکن مالی دانشجویان
  • ارائه رزومه تحصیلی
  • گواهی عدم داشتن سوء سابقه کیفری
  • پرداخت هزینه‌های صدور ویزا

  کار پس از تحصیل در کانادا

  دانشجویان خارجی در کانادا برای جبران هزینه‌های تحصیلی و زندگی خود می‌توانند همزمان با تحصیل در دانشگاه، کار دانشجویی داشته باشند و کسب درآمد کنند. البته میزان ساعات کاری آنها در خارج از دانشگاه نباید بیش از 20 ساعت در هفته شود. با این میزان کار دانشجویان می‌توانند هزینه‌های خود را مدیریت کنند و تجربه بهتری از زندگی در یک کشور خارجی را داشته باشند.

  پس از فارغ التحصیلی نیز بسیاری از دانشجویان مایلند تا در کانادا بمانند و در همین کشور زندگی خود را ادامه دهند. برای این منظور لازم است تا دانشجویان در ابتدا با پیدا کردن کار ویزای خود را از تحصیلی به ویزای کاری کانادا تغییر دهند. خوشبختانه بازار کار در کشور کانادا برای دانشجویان جایگاه‌های خالی دارد و نرخ بیکاری در این کشور پایین است. افرادی که بتوانند در کانادا موقعیت شغلی مورد نظر خود را پیدا کنند، پس از گذشت چند سال می‌توانند برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند. دانشجویانی هم که قصد ترک کشور کانادا را دارند، با ارائه مدرک تحصیلی معتبر خود از دانشگاه‌های کانادا، به راحتی می‌توانند در همه کشورهای جهان شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

  سخن پایانی

  تحصیل در کانادا برای دانش آموزان و دانشجویانی که موفق به گرفتن پذیرش از مدارس و دانشگاه‌های این کشور می‌شوند مزایای بسیاری دارد از جمله: تحصیل در یک سیستم آموزشی پیشرفته، زندگی در یک کشور امن، رفاه اجتماعی بالا، وجود بازار کار خوب برای دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و … . دریافت ویزای تحصیلی کانادا علاوه بر داشتن رزومه تحصیلی خوب و مدرک زبان نیازمند ارائه مدارک لازم دیگر به سفارت است که در صورت نقص در هر یک از این مدارک ممکن است پرونده متقاضیان ریجکت شود. برای انتخاب رشته و دانشگاه مناسب با شرایط خود توصیه می‌کنیم تا با وکلای مهاجرتی موسسه میرداماد در ارتباط باشید تا با خیالی آسوده برای آینده‌تان تصمیم گیری کنید. کارشناسان ما به صورت رایگان آماده مشاوره دادن به شما عزیزان هستند.

  سوالات متداول

  روند دریافت ویزای تحصیلی کانادا چه مدت طول می‌کشد؟

  مدت زمان اپلای برای دانشگاه‌های کانادا و اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها معمولا 2 تا 4 ماه طول می‌کشد و روند گرفتن ویزا و اعلام نتیجه آن نیز 2 تا 4 ماه زمان می‌برد.

  آیا تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

  این امر بستگی به رشته تحصیلی دارد. برخی از رشته‌ها از دانشجویان توقع مدرک زبان ندارند و دانشجویان می‌توانند قبل از ورود به دانشگاه دوره‌های زبان را بگذرانند.

  آیا با داشتن ویزای تحصیلی می‌توان برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کرد؟

  خیر. برای گرفتن اقامت دائم کانادا لازم است تا در ابتدا ویزای تحصیلی خود را به انواع دیگری از ویزا مانند ویزای کاری تغییر دهید.

  مقالات مرتبط

  دانشگاه پلی تکنیک مونترال

  دانشگاه پلی تکنیک مونترال

  انتخاب دانشگاه پلی تکنیک مونترال (Polytechnique Montréal) به عنوان یکی از برترین دانشگاه مهندسی کانادا، به معنای پیوستن به یک سیستم آموزشی و تحقیقاتی مشهور بین‌المللی است. این مسئله بدان معنی است که بخشی از یک جامعه دانشجویی متنوع، متحد...

  دانشگاه بریتیش کلمبیا

  دانشگاه بریتیش کلمبیا

  دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از مقاصد برجسته برای دانشجویان بین‌المللی است. زیرا با ارائه برنامه‌های تحصیلی بی‌نظیر، فضای آموزشی پویا و فراهم کردن فرصت‌های تحصیلی و پژوهشی منحصر به فرد، جذابیت بالایی برای افراد دارد. این دانشگاه به عنوان یک...

  دانشگاه آلبرتا University of Alberta

  دانشگاه آلبرتا University of Alberta

  دانشگاه آلبرتا (U of A) یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا است و در لیست 100 مؤسسه برتر جهان قرار دارد، زیرا یک مؤسسه بزرگ، همه جانبه و الهام بخش است. این دانشگاه همیشه در تلاش است تا یک تجربه...

  دانشگاه کلگری University of Calgary

  دانشگاه کلگری University of Calgary

  دانشگاه کلگری، یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی جامع کانادا است که بهترین سیستم تدریس را برای دانشجویان در نظر دارد. پردیس اصلی UCalgary یک محیط زیبا با منظره کوه‌های راکی است که بیش از 200 هکتار را پوشش می‌دهد (منطقه‌ای...

  دانشگاه سایمون فریزر

  دانشگاه سایمون فریزر

  دانشگاه سایمون فریزر کانادا (SFU)، یک دانشگاه دولتی است که در سال 1965 در ایالت بریتیش کلمبیا کشور کانادا تأسیس شد. دانشگاه SFU با داشتن بیش از 30000 دانشجو در مقطع کارشناسی، 5700 دانشجوی تحصیلات تکمیلی، بیش از 160000 فارغ‌التحصیل...

  دانشگاه گوئلف کانادا

  دانشگاه گوئلف کانادا

  دانشگاه گوئلف کانادا هم از آن دست مکان‌های آموزشی است که به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان بین المللی شناخته می‌شود. این دانشگاه با برنامه‌های تحصیلی عالی، فضای آموزشی پویا، امکانات تحقیقاتی برجسته و اعضای هیئت علمی متعهد،...

  دانشگاه مونترال

  دانشگاه مونترال

  دانشگاه مونترال، دانشگاه دولتی فرانسوی زبان کانادا  در شهر مونترال است که در سال 1878 تأسیس شد. این دانشگاه برنامه‌های آموزشی متنوعی در زمینه‌های هنر و علوم، حقوق، پزشکی، الهیات، معماری، مددکاری اجتماعی، جرم‌شناسی و ... ارائه می‌دهد. دانشگاه دولتی...

  دانشگاه اتاوا University of Ottawa

  دانشگاه اتاوا University of Ottawa

  در دانشگاه اتاوا (بزرگترین دانشگاه دو زبانه جهان)، دانشجویان می‌توانند به زبان‌های فرانسوی، انگلیسی یا هر دو زبان تحصیل کنند. این دانشگاه که در قلب پایتخت کانادا واقع شده، دسترسی مستقیمی به بزرگ‌ترین موسسات کشور دارد. پیشرفت‌های آن در چندین...

  دانشگاه تورنتو University of Toronto

  دانشگاه تورنتو University of Toronto

  دانشگاه تورنتو، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی بزرگ جهان است که در آن دانشجویان بااستعداد در کنار برخی از بهترین دانشمندان و محققان جهان رشد می‌کنند. هیچ دانشگاهی در کانادا نمی‌تواند با دامنه و شهرت برنامه‌های U of T برابری...

  ویزای دانش آموزی کانادا

  ویزای دانش آموزی کانادا

  کانادا، به‌عنوان کشوری با سیستم آموزشی پیشرفته و امن، همواره مقصدی جذاب برای دانش آموزان سراسر جهان بوده است. اخذ ویزای دانش آموزی کانادا، فرصتی بی‌نظیر برای نوجوانان ایرانی فراهم می کند تا از مزایای تحصیل در مدارس کانادا بهره‌مند...

  ویزای تحصیلی کانادا

  ویزای تحصیلی کانادا

  در سال های اخیر کشور کانادا به یک مرکز جهانی برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای ادامه تحصیلات عالی تبدیل شده است. دانشگاه های کانادا به دلیل کیفیت آموزش و شهریه مقرون به صرفه با بالاترین میزان رضایت...

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  بورسیه پزشکی کانادا (تحصیل رایگان پزشکی در کانادا)

  علوم پزشکی یکی از زمینه‌های جذاب تحصیلی است، اما هزینه‌های بالای آن موجب می‌شود که دسترسی به آن برای بسیاری از افراد دشوار باشد. شهریه‌های بالا در دانشگاه‌ها و دوره‌های مرتبط با پزشکی، به‌ویژه در کشورهایی مانند کانادا، موضوعی است...

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  معرفی دانشگاه لاوال کانادا

  دانشگاه لاوال اولین دانشگاه فرانسوی زبان در آمریکای شمالی بوده است. در سال 1663 میسیونر فرانسوا د مونتمورنسی - لاوال، اولین اسقف فرانسه جدید، نخستین موسسه آموزشی مستعمره را تأسیس کرد: Séminaire de Québec. نزدیک به 200 سال بعد، در...

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی

  دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University) که به آن دانشگاه دال نیز گفته می‌شود یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کشور کانادا می‌باشد که در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. این دانشگاه دارای رتبه 272 را در سطح بندی QS دارد و...

  تحصیل داروسازی در کانادا

  تحصیل داروسازی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین گزینه های موجود برای تحصیل در رشته داروسازی است. دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های داروسازی باکیفیتی ارائه می‌دهند که به دانشجویان امکان می‌دهد مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک داروساز ماهر را کسب کنند. اگر علاقه‌مند به...

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  لیست بهترین دانشگاه های کانادا

  کانادا دارای سیستم آموزش عالی بسیار معتبری است و دانشگاه های آن در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند. این دانشگاه ها فرصت های عالی برای تحصیل و تحقیق را برای دانشجویان از سراسر جهان فراهم می کنند. در...

  دانشگاه کوئینز کانادا

  دانشگاه کوئینز کانادا

  برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کانادا که رزومه‌ی تحصیلی خوبی دارند، درس خواندن در دانشگاه کوئینز یکی از ایده آل‌ترین گزینه‌ها می‌باشد. این دانشگاه که در کینگستون (Kingstone) استان اونتاریو واقع شده است، از نظر معماری دارای فضایی...

  تحصیل دکتری در کانادا

  تحصیل دکتری در کانادا

  هر سال نزدیک به بیش از 7 هزار دانشجوی دکترا در کشورکانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند. تحصیل دکتری در کانادا به هدف خیلی از دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. در واقع، از سال 2002، فارغ‌التحصیلان دکترا در کشور در بالاترین سطح خود...

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا

  دانشگاه مک گیل کانادا یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است که دانشجویان بسیاری از سراسر جهان در آن به تحصیل مشغول هستند. در این دانشگاه بیش از 300 رشته آموزشی و تحقیقاتی تدریس می‌شود که از نظر کیفیت...

  بورسیه تحصیلی کانادا

  بورسیه تحصیلی کانادا

  کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی مطلوب، تحصیل در کانادا را به آرزوی دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است. البته، بسیاری از دانشجویان مستعد و باهوش به‌دلیل شهریه نسبتا بالای دانشگاه‌ها نمی‌توانند به این ارزو دست پیدا کنند. کارشناسان موسسه مهاجرتی...

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدارس کانادا

  تحصیل در مدرسه های کانادا یکی از گزینه ‌های ارزشمند برای دانش‌ آموزان بین ‌المللی است. سیستم آموزشی کانادا با سازماندهی قوی و استانداردهای بالا شناخته می ‌شود و به دانش ‌آموزان فرصت‌ های یادگیری در سطح جهانی را ارائه...

  دانشگاه مک مستر کانادا

  دانشگاه مک مستر کانادا

  تحصیل در کانادا با توجه به سابقه درخشان دانشگاه های این کشور در زمینه کیفیت آموزش، تحقیق و توسعه همواره یکی از انتخاب های متقاضیان بین المللی بوده است. در واقع، اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق پذیرش...

  کار دانشجویی در کانادا

  کار دانشجویی در کانادا

  در کانادا، دانشجویان بین‌ المللی معمولا اجازه دارند تا حداکثر 20 ساعت در هفته در دوران تحصیل و تمام وقت در تعطیلات رسمی و تابستان کار کنند. این کارها می ‌توانند در پردیس های دانشگاه یا خارج از آن باشند....

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

  کانادا یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در جهان است! وجود دانشگاه های برتر، فرصت های عالی برای کار پس از تحصیل، کشف فرهنگ های جدید و لذت بردن از کیفیت بالای زندگی از مهم ترین دلایل این ادعا...

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

  کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای تحصیل کارشناسی ارشد دانشجویان بین المللی است. دلیل آن چیزی بالاتر از طبیعت منحصر به فرد و استانداردهای بالای زندگی است. دلیل این محبوبیت دانشگاه های درجه یک، کیفیت آموزشی بالا و...

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا

  دانشگاه HEC مونترال کانادا یکی از بهترین موسسات آموزشی در رشته بازرگانی محسوب می‌شود که هر ساله افراد زیادی از سراسر جهان آرزو و درخواست پذیرش در آن را دارند. این دانشگاه در شهر مونترال کانادا در استان کبک واقع...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

  اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 02188724227 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره...

  کالج های کانادا

  کالج های کانادا

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی کالج های کانادا را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا، صفر تا صد امور پذیرش شما را...