ویزای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای سرمایه گذاری آمریکا که به‌عنوان برنامه سرمایه‌گذار مهاجر EB-5 نیز شناخته می‌شود، یک مسیر منحصربه‌فرد برای سرمایه‌گذاران خارجی و خانواده‌های آن‌ها برای اخذ اقامت دائم قانونی در این کشور ارائه می‌دهد. این برنامه ویزا، کارآفرینان خارجی را تشویق می‌کند تا مقدار قابل توجهی از بودجه خود را در یک شرکت تجاری جدید سرمایه‌گذاری کنند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  کمی با کشور آمریکا آشنا شوید

  آمریکا که با نام ایالات متحده نیز شناخته می‌شود، کشوری وسیع و متنوع است که در بخش شمالی این قاره قرار دارد. این کشور به‌خاطر ارزش‌های دموکراتیک، تاریخ غنی و فرهنگ بی‌نظیر خود معرفی می‌شود. آمریکا با 50 ایالت و بیش از 330 میلیون جمعیت، طیف وسیعی از مناظر از خطوط ساحلی خیره‌کننده گرفته تا کوه‌های باشکوه و شهرهای شلوغ را در بر می‌گیرد. ایالات متحده نقش مهمی در سیاست، اقتصاد و فرهنگ جهانی دارد.

  مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری به چه معنا است؟

  در ایالات متحده، ویزای سرمایه‌گذار مهاجرتی اولویت پنجم استخدام (E5)، فرصتی منحصربه‌فرد برای ثبت شرکت‌های تجاری اتباع خارجی فراهم می‌کند تا در شرکت‌های تجاری جدید حضور پیدا کنند. این موقعیت از‌طریق ایجاد شغل و سرمایه‌گذاری به نفع اقتصاد آمریکا است. هر سال مالی، حدود 140 هزار ویزای مهاجرتی مبتنی‌بر اشتغال برای متقاضیان واجد شرایط در دسته‌های ترجیحی مختلف در دسترس قرار می‌گیرد.

  سرمایه‌گذاران E5 که به‌عنوان کارآفرینان مهاجر نیز شناخته می‌شوند، نقشی حیاتی در ایجاد شغل ایفا می‌کنند تا 7.1 درصد از کل ویزاهای مهاجرتی مبتنی‌بر اشتغال صادر‌شده در سطح جهان را از آن خود کنند. یک سرمایه‌گذار برای واجد شرایط بودن باید حداقل مقدار سرمایه مناسب را در یک شرکت تجاری معتبر بدون استقراض پیاده‌سازی کند. سرمایه‌گذاری می‌تواند یک میلیون دلار یا 500 هزار دلار در یک منطقه با بیکاری بالا یا روستا باشد.

  پس از سرمایه گذاری در آمریکا چه اتفاقی رخ می‌‌دهد؟

  ظرف دو سال، سرمایه‌گذاری واجد شرایط باید برای حداقل ده شهروند ایالات متحده، مقیم دائم قانونی یا سایر مهاجران مجاز به استثنای اعضای نزدیک خانواده خود شغل تمام‌وقت ایجاد کند. دسته‌های ویزای سرمایه‌گذار مهاجرتی شامل موارد زیر می‌شوند:

  • ایجاد اشتغال در خارج از یک منطقه هدف (C5)
  • ایجاد اشتغال در یک منطقه هدفمند روستایی/ منطقه با بیکاری بالا (T5)
  • برنامه‌های آزمایشی سرمایه‌گذار در مناطق هدفمند و غیر‌هدفمند (I5 و R5)

  متقاضیانی که به‌دنبال ویزای E5 هستند باید فرم I-526 دادخواست مهاجرت توسط کارآفرین بیگانه را به خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) ارسال کنند. پس از تایید تقاضا، آن‌ها می‌توانند برای ویزای سرمایه گذاری ایالات متحده به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست دهند. برخلاف بسیاری دیگر از ویزاهای مبتنی‌بر اشتغال، گواهی کار برای سرمایه‌گذاران مهاجر لازم نیست.

  اگر قصد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری را دارید باید از به‌روزترین اطلاعات در‌این‌رابطه مطلع شوید. برای دریافت این موارد، کافی است با کارشناسان مجموعه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  فرآیند ثبت درخواست ویزای سرمایه گذاری آمریکا

  برای اقامت سرمایه گذاری آمریکا و اخذ ویزای آن لازم است دو مرحله را پشت سر بگذارید:

  1. ارسال درخواست
  2. پرداخت هزینه‌ها و انجام برنامه ویزا

  حال یک‌به‌یک به‌بررسی این مراحل می‌پردازیم.

  مرحله اول: ارسال درخواست

  متقاضیان برای شروع فرآیند اخذ ویزای سرمایه‌گذار مهاجرتی E5 باید فرم I-526 دادخواست مهاجرت توسط کارآفرین را به خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا (USCIS) ارسال کنند. این فرم به‌عنوان گام اولیه برای واجد شرایط بودن به‌عنوان یک سرمایه‌گذار مهاجر عمل می‌کند و می‌تواند در وب‌سایت USCIS تحت EB-5 Immigrant Investor، EB-5 Immigrant Investor Process، EB-5 Regional Centers و Permanent Workers یافت شود.

  نکته مهم: شایان ذکر است که گواهی کار برای سرمایه‌گذاران مهاجر لازم نیست. هنگامی که USCIS درخواست فرم I-526 را تایید کرد، سپس آن را به مرکز ملی ویزا (NVC) ارسال می‌کند. NVC یک شماره پرونده منحصر‌به‌فرد را به دادخواست اختصاص می‌دهد و تاریخ اولویت متقاضی با آخرین تاریخ واجد شرایط مقایسه می‌شود.

  مرحله دوم: پرداخت هزینه‌ها و انجام برنامه ویزا

  پس از این، NVC متقاضی را در تکمیل فرم DS-261، انتخاب آدرس و نماینده راهنمایی می‌کند یا اگر وی قبلا دارای نمایندگی قانونی باشد، ممکن است از این مرحله صرف نظر کند. NVC با ارائه دستورالعمل برای ارسال هزینه‌های لازم  بررسی پرونده را شروع می‌کند. پس از پرداخت هزینه‌ها، NVC از متقاضی درخواست می‌کند تا مدارک مورد نیاز ویزای مهاجرت از جمله فرم‌های درخواست و اسناد مدنی را ارسال کند.

  ویزای سرمایه‌گذاری در ایالات متحده

  مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

  برای مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا لازم است برخی مدارک را ارائه دهید که ما در این بخش آن‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

  مدارک مورد نیاز
  گذرنامه(ها) با اعتبار شش ماه پس از تاریخ مورد نظر برای ورود به آمریکا. مگر اینکه اعتبار طولانی‌تری به‌طور خاص توسط سفارت/کنسولگری ایالات متحده در کشور شما درخواست شده باشد.
  فرم  DS-260، ویزای مهاجرت و درخواست ثبت‌نام. توصیه می‌شود قبل از پر کردن فرم حتما برخی از نمونه‌های آن را مورد بررسی قرار دهید.
  دو عدد عکس 2*2 فرمت عکس مورد نیاز توضیح داده‌شده در Photograph Requirements سفارت را بررسی کنید.
  اسناد مدنی برای متقاضی افسر کنسولی ممکن است در طول مصاحبه ویزای شما اطلاعات بیشتری را درخواست کند.اصل مدارک مدنی خود (یا کپی‌های تایید‌شده) مانند گواهی تولد و ازدواج و همچنین فتوکپی خوانا از اصل اسناد مدنی و هر‌گونه ترجمه مورد نیاز را در مصاحبه ویزای مهاجرت خود همراه داشته باشید. (سپس اسناد و ترجمه‌های اصلی به شما بازگردانده می‌شوند)
  پشتیبانی مالی در مصاحبه ویزای مهاجرتی خود باید به افسر کنسولی اثبات کنید که بودجه کافی برای حمایت از خود را خواهید داشت.
  فرم‌های تکمیل‌شده معاینه پزشکی این فرم‌ها پس از تکمیل معاینه پزشکی و واکسیناسیون توسط پزشک مشخص ارائه می‌شوند.

  هزینه ویزای سرمایه گذاری آمریکا

  هنگام درخواست برای ویزای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا، هزینه‌های خاصی برای خدمات مختلف درگیر در این فرآیند دریافت می‌شود.

  • اولین هزینه مربوط به پر کردن فرم I-526 درخواست مهاجرت توسط Alien Entrepreneur است که افراد باید آن را به USCIS پرداخت کنند. این مرحله برای شروع فرآیند درخواست ویزا بسیار مهم خواهد بود.
  • در مرحله بعد، پرداخت هزینه‌ای برای پردازش درخواست ویزای مهاجرت، یعنی فرم DS-260 الزامی است. علاوه‌بر این، متقاضیان باید هزینه معاینه پزشکی و واکسیناسیون مورد نیاز را نیز تامین کنند که احتمالا هزینه‌های این موارد در شرایط متفاوت با هم فرق خواهند داشت.

  سایر هزینه‌های بالقوه شامل هزینه ترجمه، فتوکپی و دریافت مدارک لازم مانند گذرنامه، گواهی پلیس و گواهی تولد را نیز باید در نظر گرفت و آن‌ها را پرداخت کرد. علاوه‌بر این، متقاضیان باید برای هزینه‌های مربوط به سفر به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای مصاحبه ویزا نیز آماده باشند. ذکر این نکته ضروری است که این هزینه‌ها می‌تواند از کشوری به کشور دیگر و موردی به مورد دیگر متفاوت باشد.

  متقاضیان مهاجرت به این کشور می‌توانند برای به‌روز ماندن در مورد هزینه‌های جاری خدمات وزارت امور خارجه و USCIS، از کارشناسان حاضر در مجموعه مهاجرتی میرداماد کمک بگیرند. این کارشناسان در هر زمان از شبانه‌روز آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  چقدر طول می‌کشد تا ویزای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری صادر شود؟

  زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزای سرمایه‎گذار مهاجرتی مبتنی‌بر اشتغال به‌دلیل محدودیت‌های عددی در دسته‌های ویزا می‌تواند به‌طور قابل توجهی متفاوت باشد. با این حساب نمی‌توان مدت‌زمان مورد نیاز برای تایید را در هر مورد به‌طور دقیق پیش‌بینی کرد. اگر متقاضیان دستورالعمل‌ها را به‌دقت دنبال نکنند یا اگر پس از مصاحبه افسر کنسولی نیاز به پردازش اداری بیشتری نیاز پیدا کنند، ممکن است تاخیرهایی در پیشرفت فرایند رخ دهد.

  با توجه به پیچیدگی و شرایط منحصربه‌فرد هر پرونده، ضروری است متقاضیان به دقت به تمامی دستورالعمل‌های ارائه‌شده پایبند باشند و همه مدارک مورد نیاز را به‌طور دقیق آماده کنند و آن‌ها را دراختیار مراجع مورد نظر قرار دهند. عدم انجام این کار ممکن است به بروز تاخیر و طولانی شدن پردازش کارها منجر شود.

  علاوه‌بر این، برخی از درخواست‌های ویزا ممکن است پس از مصاحبه اولیه با افسر کنسولی، تحت پردازش اداری بیشتری قرار گیرند که چنین موضوعی  زمان پردازش را طولانی‌تر می‌کند. برای این که بتوانید در سریع‌ترین زمان ویزای سرمایه‌گذاری خود را دریافت کنید و در مورد بهترین سرمایه گذاری در آمریکا اطلاعات کافی به‌دست آورید، کافی است با کارشناسان مجموعه مهاجرتی میرداماد ارتباط برقرار کنید.

  مهاجرت سرمایه‌گذار به امریکا

  سخن پایانی

  ویزای سرمایه گذاری آمریکا که به‌عنوان ویزای سرمایه‌گذار مهاجرتی EB-5 نیز شناخته می‎شود به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های تجاری جدید که به ایجاد شغل در این کشور منجر خواهد شد و به اقتصاد ایالات متحده کمک خواهند کرد، اقامت دائم دریافت کنند. متقاضیان باید با سرمایه‌گذاری به ارزش یک میلیون دلار یا 500 هزار دلار در یک منطقه شغلی هدفمند برای حداقل 10 شهروند ایالات متحده شغل تمام‌وقت ایجاد کنند و فرم I-526 را نیز به ثبت برسانند.

  سوالات متداول

  برنامه سرمایه‌گذار مهاجر EB-5 چیست؟

  برنامه سرمایه‌گذار مهاجر EB-5 یک ویزای سرمایه گذاری آمریکا محسوب می‌شود که به سرمایه‌گذاران خارجی و خانواده‌هایشان اجازه می‌دهد تا در این کشور زندگی کنند.

  حداقل سرمایه مورد نیاز برای ویزای EB-5 چقدر است؟

  سرمایه‌گذاران برای احزار شرایط دریافت ویزا به‌منظور مهاجرت به آمریکا از‌طریق سرمایه‌گذاری EB-5، باید یک میلیون دلار یا 500 هزار دلار در یک منطقه با بیکاری بالا سرمایه‌گذاری کنند.

  رسیدگی به درخواست ویزای EB-5 چقدر طول می‌کشد؟

  زمان رسیدگی به‌ درخواست‌های ویزای EB-5 در موارد مختلف متفاوت است و نمی‌توان آن را به‌طور دقیق پیش‌بینی کرد.

  شرایط ایجاد شغل تمام‌وقت به‌عنوان سرمایه‌گذار مهاجر چیست؟

  سرمایه‌گذاران مهاجر باید ظرف دو سال پس از سرمایه‌گذاری واجد شرایط برای حداقل 10 شهروند مقیم دائم قانونی یا سایر مهاجران مجاز به استثنای اعضای نزدیک خانواده خود، شغل تمام‌وقت ایجاد کنند.

  برای درخواست ویزای EB-5 چه مدارکی لازم است؟

  مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای EB-5 شامل گذرنامه معتبر، فرم DS-260، دو قطعه عکس 2*2، اسناد مدنی مانند گواهی تولد و ازدواج و اثبات حمایت مالی است.

  مقالات مرتبط