سرمایه گذاری در دانمارک سایت

حتما نام دانمارک را به عنوان شادترین کشور جهان در سال‌های اخیر شنیده‌اید! این کشور در قسکت شمالی قاره اروپا و در حوزه اسکاندیناوی قرار دارد و مقصد بسیاری از متقاضیان برای مهاجرت است. سطح بالای رفاه زندگی در این کشور، آسان بودن راه اندازی کسب و کار، نرخ مالیات منصفانه، منعطف بودن بازار سرمایه گذاری و … باعث شده است تا از میان تمام روش‌های مهاجرتی به این کشور، سرمایه گذاری در دانمارک طرفداران زیادی پیدا کند. اگر شما هم سوالات زیادی درباره این موضوع دارید، با کارشناسان باتجربه موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید تا شما را با صفر تا صد دریافت ویزای سرمایه گذاری دانمارک آشنا کنند. در این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  چرا دانمارک برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

  افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشورهای خارجی را دارند، به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه خود لازم است تا با فاکتورهایی مانند قوانین تجارت و سرمایه گذاری در کشور مقصد، قوانین مربوط به صادرات و واردات، قوانین دریافت اقامت آن کشور از طریق سرمایه گذاری و … اطلاعاتی را کسب کنند. برجسته‌ترین نکته در رابطه با بازار سرمایه کشور دانمارک، بالا بودن شاخص شفافیت و امنیت سرمایه گذاری در این کشور است. علاوه بر این فاکتور مهم، عوامل دیگری نیز دانمارک را به یکی از بهترین مقاصد سرمایه گذاری جهان تبدیل کرده است از جمله: پایین بودن سطح فساد، منعطف بودن بازار کار، تسلط 80 درصد از مردم دانمارک به زبان انگلیسی، داشتن نیروی کار خلاق و باانگیزه، راه اندازی آسان کسب‌وکار و تجارت، بالا بودن سطح کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی در این کشور.

  انواع سرمایه گذاری در دانمارک

  از میان تعداد زیاد روش‌هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری یکی از کم دردسرترین و کم ریسک‌ترین راه‌های دریافت ویزای این کشور است. سرمایه گذاری در این کشور اروپایی به چند طریق صورت می‌گیرد که برخی از آنها منجر به دریافت اقامت دانمارک می‌شوند و برخی دیگر این فرصت را برای افراد سرمایه گذار فراهم نمی‌کنند. رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در دانمارک عبارتند از:

  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه
  • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی

  در ادامه این مقاله به بررسی جزئی‌تر هر یک از موارد بالا می‌پردازیم.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

  خرید ملک در دانمارک قوانین پیچیده‌تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. در وهله اول متقاضی با مراجعه به وزارت دادگستری این کشور باید ثابت کند که هدف وی از خرید ملک در این کشور سکونت در آن ملک است. وزارت دادگستری دانمارک تنها در صورتی با خرید ملک یا خانه اتباع خارجی موافقت می‌کند که متقاضیان از قبل حداقل اقامت موقت این کشور را به واسطه کار، تحصیل خود و یا تحصیل فرزندانشان دریافت کرده باشند. فرقی ندارد که اقامت متقاضیان با چه هدفی باشد اما نکته بسیار مهم در این روش سرمایه گذاری آن است که خرید ملک مستقیما منجر به دریافت اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری نمی‌شود. البته اشاره به این نکته هم ضروری است که اتباع خارجی عضو کشورهای اتحادیه اروپا نیازی به دریافت رضایت دادگستری ندارند و این مرحله فقط برای افراد خارجی غیر از اتحادیه اروپا واجب است.

  هزینه خرید ملک در دانمارک به عوامل گوناگونی بستگی دارد اما مهم‌ترین عامل، محله است. طبیعتا قیمت خانه در مرکز شهر بسیار گران‌تر از اطراف شهر است. به طور میانگین در مناطق شهری قیمت ملک به ازای هر متر مربع از 16500 کرون تا 50000 کرون متفاوت است. در مناطق خارج از شهر قیمت‌ها ارزان‌تر هستند و از متری 13000 کرون شروع می‌شود و به 36000 کرون هم می‌رسد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

  یکی از روش‌های مطمئن و تضمینی برای دریافت اقامت در دانمارک از طریق سرمایه گذاری، خرید اوراق قرضه دولتی می‌باشد. سرمایه گذاران در این روش به 2 حالت می‌توانند سرمایه خود را به دولت دانمارک بسپارند. در روش اول که تحت عنوان خرید اوراق قرضه دولتی به صورت قابل بازگشت نامیده می‌شود، متقاضیان باید مبلغ مشخصی را که دولت دانمارک تعیین کرده است، سپرده نماید و پس از مدت زمان 5 سال اصل سرمایه خود را دریافت کند. دو روش دیگر که با نام خرید اوراق قرضه دولتی غیر قابل بازگشت شناخته شده است، متقاضیان مبلغی را که به دولت دانمارک اعطا می‌کنند پس نخواهند گرفت. در هر دوی این روش‌ها ویزای سرمایه گذاری دانمارک سریعا برای افراد صادر می‌شود و اقامت این کشور را در مدت زمان کوتاهی دریافت می‌کنند.

  سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه به 2 حالت قابل بازگشت و غیر قابل بازگشت انجام می‌شود.سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

  ثبت شرکت نیز یکی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری در دانمارک است که امکان دریافت اقامت این کشور را به متقاضیان می‌دهد. افرادی که موفق به ثبت شرکت در دانمارک شوند در ابتدا اقامت 3 ساله این کشور را اخذ می‌کنند و پس از گذشت این 3 سال اگر شرکت آنها به مرحله سوددهی رسیده باشد، ویزای آنها تا 2 سال دیگر تمدید خواهد شد. متقاضیانی که فرصت کمی برای ثبت شرکت دارند می‌توانند به صورت آنلاین تمامی مراحل ثبت را انجام دهند اما افرادی که با محدودیت زمان مواجه نیستند می‌توانند به صورت کتبی ثبت نام کنند که بررسی پرونده آنها در این روش 2 الی 3 هفته طول می‌کشد.

  انواع شرکت‌های قابل ثبت در دانمارک عبارتند از:

  • شرکت‌های کوچک شخصی: ثبت این نوع شرکت‌ها مناسب افرادی است که می‌خواهند به صورت پاره وقت کار کنند. مشاورین و فریلنسرها از جمله افرادی هستند که می‌توانند از این نوع ثبت شرکت بهره مند شوند. این نوع شرکت‌ها نباید کارمندی داشته باشند و درآمد سالیانه آنها نباید بیش از 50000 کرون شود.
  • ثبت شرکت با مالکیت اختصاصی: در این نوع ثبت شرکت تمامی افرادی که سهامدار شرکت هستند در قبال آن مسئولیت کامل دارند و در صورت استخدام کارمند و یا شریک تجاری، به مراجع مالیاتی معرفی می‌شوند.
  • ثبت شرکت با مشارکت عمومی: در این نوع ثبت شرکت به حداقل 2 عضو برای تاسیس آن نیاز است و تمامی اعضا در قبال تعهدات شرکت، مسئولیت کامل دارند.
  • ثبت شرکت محدود خصوصی: در این روش به یک سهامدار اصلی نیاز است و ازومی ندارد که این سهامدار از شهروندان دانمارک باشد. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت 40000 کرون است.
  • ثبت شرکت محدود عمومی: در این نوع ثبت شرکت سهامداران مسئولیتی در قبال تعهدات ندارند و سهام شرکت به افراد دیگر نیز واگذار می‌شود. حداقل سرمایه لازم در این روش 400000 کرون است.

  سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در دانمارک

  از دیگر راه‌های سرمایه گذاری در کشور دانمارک کارآفرینی و ایجاد یک تجارت نوین است. در این روش نیاز است تا متقاضیان به صورت فردی و یا گروهی متشکل از 3 نفر یک طرح تجاری شفاف با تمام جزییات را به دولت دانمارک ارائه دهند. متقاضیان می‌توانند بیزینس پلن خود را به صورت آنلاین برای اداره بین المللی کار و اشتغال این کشور ارسال کنند و یا به صورت حضوری به سفارت دانمارک در کشور مبدا مراجعه نمایند. در صورتی که طرح تجاری ارائه شده مناسب با بازار دانمارک، تقاضای مردم این کشور و نوآورانه باشد، دولت دانمارک با اعطای اقامت 2 ساله به متقاضیان و همراهانشان موافقت خواهد کرد. لازم به ذکر است که برای شروع کارآفرینی در دانمارک نیازی به سرمایه اولیه نیست اما برای مهاجرت افراد به این روش، داشتن تمکن مالی کافی برای مدیریت هزینه‌های زندگی الزامی است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک لازم جهت سرمایه گذاری در دانمارک

  افرادی که قصد مهاجرت به کشور دانمارک از طریق سرمایه گذاری را دارند باید مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را به طور کامل تهیه کنند و به کنسولگری این کشور تحویل دهند. در صورت کامل بودن مدارک و موافقت دولت دانمارک با طرح‌های سرمایه گذاری، ویزای کوتاه مدت برای متقاضیان صادر می‌شود. توجه داشته باشید که وجود نقص در تهیه مدارک باعث ریجکت شدن پرونده در سفارت می‌شود بنابراین قبل از اقدام برای اخذ ویزا حتما از مشاوره‌های کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد کمک بگیرید.

  مدارک لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در دانمارک عبارتند از:

  • ارائه گذرنامه معتبر
  • ارائه شناسنامه و ترجمه تمامی صفحات آن
  • ارائه سوابق کاری و رزومه شغلی
  • نامه تایید تمکن مالی متقاضیان
  • ارائه اساسنامه شرکت ثبت شده در دانمارک
  • باز کردن حساب بانکی برای شرکت ثبت شده

  دریافت اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری

  از میان تمام روش‌های مختلف سرمایه گذاری که تا اینجا به آن اشاره کردیم، خرید ملک مستقیما منجر به گرفتن اقامت دانمارک نمی‌شود مگر اینکه متقاضیان در کنار خرید ملک، به روش‌های دیگری مانند کارآفرینی یا کار برای اخذ اقامت اقدام کرده باشند. افرادی که موفق به دریافت ویزای سرمایه گذاری در دانمارک شوند، پس از گذشت 5 سال از اقامت آنها در این کشور و اثبات سوددهی سرمایه گذاریشان در این کشور می‌توانند اقامت دائم دانمارک را دریافت کنند. علاوه بر اثبات دارا بودن منبع درآمد، تسلط به زبان دانمارکی، احترام به آداب و رسوم و فرهنگ این کشور، پرداخت مالیات، مرتکب نشدن جرم در مدت زمان حضور در دانمارک و … از جمله شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم است. متقاضیانی هم که علاقمند به دریافت تابعیت دانمارک هستند، باید 8 سال از اقامت آنها در این کشور گذشته باشد تا بتوانند برای دریافت پاسپورت اقدام کنند.

  سخن پایانی

  یکی از روش‌های مطمئنی که افراد دارای تمکن مالی بسیار خوب برای افزایش سرمایه خود انجام می‌دهند، سرمایه گذاری در کشورهای خارجی و استفاده از زیرساخت‌های آن کشور برای توسعه و رونق تجارتشان است. سرمایه گذاری در دانمارک به دلیل وجود زیرساخت‌های اقتصادی قوی، وجود بازار کار انعطاف پذیر، سطح بالای کیفیت زندگی و … از گزینه‌های مطلوب برای افزایش نرخ سوددهی سرمایه داران است. توجه داشته باشید که شاخص‌های مهمی در سرمایه گذاری در کشورهای خارجی دخیل هستند و کوچکترین اشتباه در این مسیر عواقب جبران ناپذیری برای متقاضیان در بر خواهد داشت به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از هرگونه تصمیم گیری، با مشاوران موسسه میرداماد که وکلایی برجسته در زمینه حقوق بین الملل هستند در تماس باشید و از مشاوره‌های آنها استفاده نمایید.

  سوالات متداول

  بهترین روش سرمایه گذاری در کشور دانمارک کدام است؟

  مطمئن‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور ارائه طرح تجاری یا کارآفرینی می‌باشد.

  آیا با سرمایه گذاری در کشور دانمارک، همراهان متقاضیان نیز می‌توانند به دانمارک مهاجرت کنند؟

  بله. در ابتدا یک ویزای 3 ساله به متقاضیان و همراهان آنها اعطا می‌شود.

  آیا مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور می‌شود؟

  بله. متقاضیان می‌توانند پس از 5 سال برای اقامت دائم و پس از 8 سال برای تابعیت دانمارک اقدام کنند.