ویزای کار روسیه

مهاجرت به کشور روسیه به روش‌های مختلفی امکان پذیر است که دریافت ویزای کار روسیه یکی از رایج‌ترین آنهاست. افرادی که علاقمند به پیدا کردن کار در روسیه هستند قبل از هرگونه اقدام جدی بهتر است شاخص‌های مختلفی از جمله نرخ بیکاری، وضعیت اقتصادی کشور، میزان درآمد افراد، هزینه‌های زندگی و … را ارزیابی کنند. این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا با اطلاعاتی که کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد درباره شرایط مهاجرت به روسیه از طریق کار برای شما عزیزان فراهم کرده‌اند بیشتر آشنا شوید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط کار در روسیه

  همه اتباع خارجی که تمایل دارند در این سرزمین کار کنند باید برای ویزای کار درخواست دهند. سرویس مهاجرت فدرال این کشور ویزای کاری را برای اکثر اتباع خارجی به استثنا دارندگان مجوز اقامت دائم، نمایندگان رسانه، معلمان دارای دعوت‌نامه در یک موسسه آموزشی، اتباع بلاروس و اوستیای جنوب و نمایندگان دیپلماتیک یا سازمان‌های بین‌المللی صادر می‌کند.

  شرایط کار در روسیه برای ایرانیان بدین صورت است که قبل از گرفتن ویزا، متقاضی باید منتظر دعوت‌نامه کاری از یک شرکت خاص شود. بنابراین، ابتدا فرد مورد نظر باید کار پیدا کند و در مورد شرایط کار با کارفرما به توافق برسد.

   فقط اتباع بلاروس و اوستیای جنوبی می‌توانند بدون ویزا در این کشور کار کنند.

  درصورتی‌که متقاضیان به زبان روسی صحبت نمی‌کنند، در این کشور می‌توانند در مشاغلی به زبان انگلیسی یا سایر زبان‌های خارجی مشغول شوند. بااین‌حال، مشاغل انگلیسی‌زبان یا سایر زبان‌ها معمولا مشاغل سطح پایین‌تری هستند. اما اگر متقاضی دانش خوبی از زبان روسی دارد، شانس استخدام خود را بسیار افزایش می‌دهد.

  متقاضیان می‌توانند مدارک تحصیلی خود را که خارج از Russia دریافت کرده‌اند برای به‌ رسمیت شناختن از طریق مرکز دولتی اصلی ارزیابی آموزش مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند. متقاضیان مهاجرت کاری به روسیه بهتر است با مشاوران میرداماد تماس بگیرند و اطلاعات کاملی دررابطه‌با شرایط کار در این کشور دریافت کنند.

  کاریابی در روسیه و سایت‌ های کاریابی

  در مسکو و سنت پترزبورگ آژانس‌ها و وب‌سایت‌های زیادی در زمینه کاریابی مشغول به فعالیت هستند. آن‌ها برای افرادی مناسب به نظر می‌رسند که با صلاحیت بالای خود می‌خواهند در شرکت‌های بزرگ استخدام شوند. اکثر این آژانس‌ها می‌خواهند متقاضیان رزومه خود را به زبان انگلیسی و از‌طریق ایمیل ارسال کنند.

  آژانس‌های کاریابی در مسکو و سنت پترزبورگ کانال خوبی برای یافتن شغل به‌حساب می‌آیند. این آژانس‌ها اکثرا ثبت‌نام آنلاین متقاضیان را می‌پذیرند و همچنین شرایطی را برای آن‌ها فراهم می‌کنند تا یک CV مناسب بارگذاری کنند. برخی از بهترین آژانس‌های کاریابی در این کشور شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Awara Group
  • g-nius
  • Lapa
  • Texon

  وب‌سایت‌های کاریابی در این کشور برای اتباع خارجی عبارت‌اند از:

  • Jobs in Russia for foreigners
  • AntalRussia
  • CareerJet
  • CEE-Legal
  • ExpatRu
  • HeadHunter.ru
  • IAgora
  • IRR
  • JobRapido
  • Learn4Good
  • The Moscow Expat Site
  • Moscowjob.net
  • Rabota
  • SuperJob.ru
  • TrovitRussia
  • Xpat Jobs

  یکی دیگر از راه‌های مفید برای یافتن کار در آنجا این است که متقاضیان از کشور خود به‌صورت مستقیم با شرکت‌های بین‌المللی تماس بگیرند. درصورتی‌که شرکت‌های بین‌المللی در این کشور مشغول به تجارت ‌شوند، به احتمال زیاد مهاجران را برای کار در آنجا استخدام خواهند کرد.

  مشاغل مورد نیاز در روسیه

  در این کشور فرصت‌های شغلی زیادی به‌ویژه در بخش‌هایی مانند فناوری اطلاعات، بانک‌داری، گردشگری و آموزش وجود دارد. از میان گزینه‌های کار در روسیه برای ایرانیان برخی از مشاغل پرتقاضا در این کشور در جدول زیر نشان داده شده‌اند:

  توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، برنامه‌نویسان کامپیوتر و متخصص IT
  مشاغل مربوط به حوزه آموزش همچون مدرس زبان انگلیسی
  مشاغل مربوط به فروش و بازاریابی
  مشاغل مربوط به حوزه گردشگری همچون پیشخدمت، آشپز، مدیران هتل و غیره
  مشاغل مربوط به بانکداری و امور مالی همچون حسابدار، حسابرس و مدیریت ریسک
  کاپیتان کشتی
  مشاغل مربوط به حوزه سلامت همچون پزشکان و پرستان
  مهندس الکترونیک
  مشاغل مربوط به صنعت ساختمان‌سازی
  مهندس برق
  مهندس مکانیک
  تقاضا برای مشاغل در بخش فناوری اطلاعات به‌دلیل گسترش بخش فناوری اطلاعات روسیه قابل توجه است.

  حداقل و میانگین درآمد در روسیه

  حقوق کارمندانی که در این کشور کار می‌کنند، به‌طور پیش‌فرض در محدوده 26 هزار و 278 روبل تا 113 هزار و 427 روبل است. البته این مبلغ حقوق ماهیانه افراد را با احتساب پاداش آن‌ها نشان می‌دهد و حقوق افراد در موقعیت‌های شغلی متفاوت می‌تواند به‌طور قابل توجهی با توجه به عوامل مختلف، تغییر کند. علاقه‌مندان به مهاجرت به روسیه می‌توانند با دفتر موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرند تا از میزان حقوق مشاغل مختلف اطلاع پیدا کنند. میزان حقوق برخی از موقعیت‌های شغلی در جدول زیر آمده است.

  مدیر ارشد اجرایی مدیریت عالی223 هزار و 385 روبل
  مدیریت توسعه تجارت145 هزار و 775 روبل
  مدیر فناوری اطلاعات مدیریت عالی143 هزار و 807 روبل
  مدیر عامل مدیریت عالی143 هزار و 143 روبل
  مدیر لیزینگ139 هزار و 443 روبل
  مدیر مالی136 هزار و 939 روبل
  مدیر اقتصادی132 هزار و 837 روبل
  مهندس نرم‌افزار و فناوری اطلاعات126 هزار و 470 روبل
  کنترل‌کننده ترافیک حمل‌ونقل هوایی126 هزار و 451 روبل
  قاضی121 هزار و 503 روبل
  مدیر بازاریابی123 هزار و 720 روبل
  مربی مهدکودک، معلم و دستیار آموزش24,482 روبل
  کارگر نظافت‌چی26,625 روبل
  خیاط و فعالان صنعت نساجی، چرم و پوشاک26,765 روبل
  پزشک28,108 روبل
  پست‌چی29,370 روبل
  صندوق‌دار فروشگاه28,917 روبل
  دستیار فروش28,518 روبل
  متصدی پمپ بنزین29,998 روبل
  نجات غریق و مربی شنا30,090 روبل
  صندوق‌دار بانک30,177 روبل

  ساعات کاری در روسیه

  براساس شرایط کار در روسیه، هفته کاری استاندارد در آنجا 40 ساعت در هفته و 8 ساعت در روز است. درصورتی‌که زمان کار از تعداد ساعات کاری استاندارد بیشتر شود، فرد دستمزد اضافه‌کاری اجباری دریافت می‌کند. حداکثر ساعات اضافه‌کاری 4 ساعت در دو روز متوالی و 120 ساعت در سال است. ساعات کار اضافه‌کاری و پرداخت طبق قراردادهای کاری تنظیم می‌شود.

  کارمندان حق دارند از 28 روز مرخصی با حقوق در سال استفاده کنند. یک دوره مرخصی نباید کمتر از 14 روز شود. انواع خاصی از کارمندان از جمله معلمان، کارگران زیر 18 سال و کارگرانی که در شرایط سخت کار می‌کنند، مستحق روزهای مرخصی سالانه بیشتری هستند.

  در ساعات کاری انعطاف‌پذیر، شروع و پایان روز کاری با توافق طرفین تعیین می‌شود. درحالی‌که کارفرمایان شیفت کاری را معمولا در دو، سه یا چهار نوبت تقسیم‌بندی می‌کنند و هر گروه از کارکنان باید کار را در ساعات کاری تعیین‌شده مطابق با برنامه عملیاتی شیفت انجام دهند. برنامه‌های شیفت حداکثر یک ماه قبل از اجرایی شدن به کارمندان ابلاغ می‌شود. کار در دو شیفت متوالی ممنوع است. ساعت کاری یک کار پاره وقت با توافق بین کارمند و کارفرما تعیین می‌شود و مدت آن کمتر از ساعت کاری عادی است.

  مدارک مورد نیاز برای کار در روسیه

  برای دریافت ویزای کار روسیه، مدارکی از متقاضیان درخواست می‌شود که آن‌ها باید این مدارک را ارائه دهند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا شامل موارد زیر می‌شود:

  • پاسپورت فعلی متقاضی با اعتبار حداقل شش ماه بیشتر از مدت‌زمانی که قصد دارد در آنجا بگذراند.
  • متقاضیان برای درخواست ویزای کار به دعوت‌نامه‌ای از یک شرکت یا سازمان روسی نیاز دارند. معمولا اطلاعاتی در مورد دستمزد متقاضی، مدت‌زمان کار و جزییات مربوط به موقعیت شغلی او در دعوت‌نامه گنجانده می‌شود.
  • اجازه کار که قبل از ارسال درخواست برای ویزا که کارفرمای روسی باید از طرف متقاضی این مجوز را دریافت کند.
  • گواهی پزشکی که به‌طور معمول از متقاضی درخواست می‌شود یک گواهی از پزشک ارائه دهد که مصونیت او را در برابر بیماری‌های عفونی خاص تایید کند.
  • گواهی ترخیص پلیس، همچنین ممکن است از متقاضیان ارائه گواهی ترخیص پلیس از کشور مبدا نیز درخواست شود.

  متقاضیان پس از جمع‌آوری تمام مدارک فوق، می‌توانند برای ویزای کار در کشور روسیه درخواست دهند. علاوه‌بر این، به‌دلیل ایجاد تغییرات سریع قوانین اخذ ویزای این کشور، بررسی آخرین اطلاعات با مقامات مربوطه ضروری است.

  درخواست ویزا یک روند طولانی است و حتی گاهی پردازش آن هفته‌ها و ماه‌ها طول می‌کشد.

  دریافت ویزای کاری برای کار در روسیه

  روند درخواست ویزای کار روسیه چند مرحله دارد که متقاضیان باید این مراحل را به‌ترتیب دنبال کنند تا موفق به دریافت ویزا شوند.

  متقاضیان قبل از ارائه درخواست ویزا برای کار در روسیه باید در این کشور کار پیدا کنند. درصورتی‌که آن‌ها در آنجا شغلی پیدا نکرده‌ باشند امکان ارائه درخواست برای ویزای کاری را نخواهند داشت.

  مرحله دوم در روند درخواست ویزا این است که متقاضی اعتبار پاسپورت خود را بررسی کند. پاسپورت متقاضی باید حداقل شش ماه دیگر پس از تاریخی که قصد خروج از آنجا را دارد، اعتبار داشته باشد.

  در مرحله سوم متقاضی باید دعوت‌نامه کار از کارفرمای روسی خود دریافت کند. کارفرما مسئول دریافت دعوت‌نامه از وزارت کشور است.

  در مرحله چهارم نوبت به جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار توسط متقاضی می‌رسد.

  در مرحله پنجم متقاضی باید درخواست ویزای کار خود را به‌صورت حضوری به کنسولگری این کشور یا مرکز پردازش ویزا در کشور خود ارسال کند.

  متقاضی در مرحله ششم روند دریافت ویزا باید هزینه ویزا را بپردازد.

  در آخر متقاضی پس از انجام مراحل فوق باید منتظر پردازش ویزای خود بماند. سفارت ممکن است در صورت لزوم از متقاضی برای مصاحبه دعوت کند. سفارت در صورت تایید درخواست ویزای متقاضی، آن را به‌صورت برچسب روی پاسپورت فرد می‌چسباند.

  هزینه دریافت ویزای کاری روسیه

  هزینه دریافت ویزای کار این کشور با توجه به عوامل مختلفی ممکن است مبلغی بیش از 30 یورو تا بیش از 500 یورو را در بر بگیرد. برخی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه درخواست ویزای کار شامل ملیت متقاضی، طول مدت اقامت در نظر گرفته‌شده و زمان پردازش می‌شوند.

  به‌طور کلی متوسط زمان پردازش ویزای Russia 10 روز است. بااین‌حال، پردازش درخواست ویزا می‌تواند از هفت تا 20 روز کاری طول بکشد. همچنین متقاضیانی که تقاضای دریافت فوری ویزای خود را دارند، از این امکان نیز برخوردار خواهند بود که برای رسیدگی سریع به درخواست‌شان درخواست دهند که سه روز کاری طول می‌کشد. البته متقاضیانی که قصد دارند از امکان پردازش و رسیدگی فوری به درخواست خود استفاده کنند باید هزینه بیشتری بپردازند.

  عوامل متعددی بر هزینه درخواست ویزای کار روسیه تاثیر می‌گذارد.

  چرا ویزای کار روسیه بگیریم؟

  تنها متقاضیانی می‌توانند مهاجرت به روسیه از طریق کار را تجربه کنند که موفق به دریافت ویزای کار این کشور باشند و مجوز لازم برای کار و زندگی را دریافت کرده باشند. افرادی که این نوع ویزا را دریافت می‌کنند قادر خواهند بود تا همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز به خود به روسیه ببرند. همچنین دریافت این ویزا به افراد این اجازه را می‌دهد تا بدون نیاز به اجازه کنسولگری در مدت زمان اعتبار ویزا، به این کشور پهناور رفت و آمد داشته باشند. صدور ویزای این کشور نیز در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود.

  انواع ویزای کار روسیه

  متقاضیانی که به دنبال دریافت اقامت روسیه از طریق کار هستند لازم است تا در ابتدا از سوی یک کارفرمای روسی پیشنهاد کار و یا جاب آفر داشته باشند. ویزای کار روسیه انواع گوناگونی دارد که هر یک از آنها مدت زمان اعتبار و میزان هزینه متفاوتی نسبت به دیگری دارند و برای مقاصد مختلفی کاربرد دارند. به طور کلی 3 نوع ویزای کار در این کشور برای کارجویان خارجی صادر می‌شود:

  • ویزای ورود سینگل
  • ویزای ورود مولتی
  • ویزای کارکنان ماهر

  در ادامه این مقاله به توضیحاتی درباره هر یک از آنها می‌پردازیم.

  ویزای ورود سینگل

  این نوع از ویزا برای اهداف کاری کوتاه مدت کاربرد دارد. افرادی که قصد دارند تا برای انجام کارهای موقت به کشور روسیه مهاجرت کنند و نامه‌ی کارفرما مبنی بر استخدام موقت خود را داشته باشند، می‌توانند از ویزای ورود سینگل برخوردار شوند. اعتبار این نوع ویزا یک سال است و برای شغل‌هایی مانند خبرنگاران، پزشکان، هنرمندان، ورزشکاران، دیپلمات‌ها و … مناسب است. برای دریافت این ویزا داشتن جاب آفر به همراه مدارک خواسته شده از سوی سفارت الزامی است.

  ویزای ورود مولتی

  این ویزا مخصوص افرادی است که قصد مهاجرت کاری به روسیه را دارند و قبلا ویزای سینگل را دریافت کرده‌اند. این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که در یک مهارت و یا حرفه‌ی خاص، متخصص هستند و در قرارداد کاری آنها حقوقی به ارزش 2 میلیون روبل در سال ذکر شده باشد. متقاضیانی که به زبان روسی تسلط دارند و یا عضو کشورهای مشترک المنافع با روسیه هستند شانس بیشتری برای اخذ ویزای مولتی دارند. این ویزا هر سال قابل تمدید است و متقاضیان با مراجعه به دفاتر مهاجرتی روسیه می‌توانند برای تمدید آن اقدام کنند.

  ویزای کارکنان ماهر

    ویزای کارکنان ماهر که به ویزای بلند مدت نیز شناخته می‌شود به افرادی تعلق می‌گیرد که دارای تخصص و مهارت هستند و قصد گرفتن اقامت کاری روسیه را دارند. این ویزا اعتبار 3 ساله دارد و از مزایای مهم آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که دارندگان این ویزا اجازه به همراه بردن همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به روسیه دارند. ویزای کارکنان ماهر نیز قابلیت تمدید دارد و می‌تواند منجر به گرفتن اقامت دائم این کشور شود.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مراحل اخذ ویزای کار روسیه

  افرادی که علاقمند به رفتن به روسیه برای کار هستند و عضو کشورهای مشترک المنافع و یا همسود این کشور هستند، نیازی به دریافت ویزا ندارند اما متقاضیانی که خارج از این اتحادیه هستند، باید اقدامات رسمی و اداری را برای دریافت ویزای کار روسیه انجام دهند. اتحادیه کشورهای مستقل همسود که در زبان انگلیسی به اختصار CIS نامیده می‌شود، شامل روسیه و 11 کشور مستقل دیگر است که در گذشته جزئی از خاک شوروی بوده‌اند.

  روند دریافت ویزای کار این کشور بزرگ به شرح زیر است:

  • در قدم اول متقاضیان باید با توجه به مهارت‌ها، تجربه‌ها و مدارک تحصیلی خود موقعیت‌های شغلی خالی در روسیه را شناسایی کنند و برای آنها رزومه ارسال کنند.
  • متقاضیان باید از سوی یک شرکت و یا کارفرمای روسی پیشنهاد کاری دریافت کنند و قرارداد کاری با حقوق سالیانه مشخصی ببندند.
  • پس از دریافت نامه استخدام، افراد باید مدارک لازم را تهیه کرده و برای دریافت ویزا به سفارت روسیه در ایران ارسال کنند.
  • در مرحله آخر نیز با مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه حضوری منتظر اعلام نتیجه بمانند.

  نکته قابل توجه در رابطه با ویزای کار روسیه این است که نام شرکتی که متقاضیان قصد کار کردن در آن را دارند در ویزا ثبت می‌شود و افراد فقط مجاز به کار کردن در آن شرکت هستند.

  تسلط به زبان روسی شانس متقاضیان برای دریافت ویزای کاری روسیه را افزایش می‌دهد.

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار روسیه

  مهاجرت به روسیه برای کار، پس از دریافت پیشنهاد کار که مهم‌ترین مرحله است مستلزم تهیه و گردآوری مدارک لازم برای دریافت ویزای روسیه می‌باشد. توصیه می‌کنیم که در هنگام ترجمه و ارسال این مدارک وسواس زیادی به خرج دهید و دقت زیادی داشته باشید چرا که وجود نقص در هر یک از این مدارک موجب ریجکت شدن پرونده مهاجرتی شما توسط آفیسر می‌شود. اگر به هر دلیلی توانایی انجام هر یک از مراحل دریافت ویزا را ندارید، می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده کنید. مشاوران ما در تمامی مراحل قدم به قدم همراه شما خواهند بود.

  مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به روسیه عبارتند از:

  • ارائه گذرنامه معتبر
  • ارائه دعوت نامه از سوی کارفرمای روسی
  • ارائه چند قطعه عکس پاسپورتی که به تازگی گرفته شده باشد
  • ارائه گواهی پزشکی تایید سلامت جسمی و روانی
  • تکمیل فرم درخواست ویزا و ارسال آن به سفارت
  • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
  • ارائه نامه تایید تمکن مالی
  • داشتن بیمه سلامت

  هزینه پردازش درخواست ویزای کار روسیه

  مدت زمان صدور و هزینه درخواست ویزای کار کشور روسیه با توجه به نوع ویزا متفاوت است. در جدول زیر به اطلاعات مربوط به زمان و هزینه درخواست هر یک از این ویزاها می‌پردازیم:

  نوع ویزامدت زمان صدورهزینه ویزا برای هر فرد
  ویزای ورودی سینگل12 روز کاری12500 روبل (169.81 دلار)
  تبدیل ویزای سینگل به ویزای مولتی20 روز کاری9500 روبل (129.06 دلار)
  ویزای نیروی کار ماهر بدون ترک روسیه20 روز کاری20000 روبل (271.70 روبل)
  مجوز کار در کشور روسیه14 روز کاری9500 روبل (129.06 دلار)

  اخذ اقامت پس از کار در روسیه

  از میان تمام روش‌هایی که منجر به دریافت اقامت در روسیه از طریق کار می‌شود، اخذ ویزای کاری روسیه یکی از ارزان‌ترین روش‌ها می‌باشد چرا که برای این کار لازم است تا متقاضیان قبل از مهاجرت به این کشور شغل مناسبی را در روسیه پیدا کنند و با بستن قرارداد کاری و تعیین حقوق برای دریافت ویزا اقدام نمایند به همین دلیل متقاضیان از همان بدو ورود به این کشور دارای درآمد هستند. تبدیل ویزای کار و اقامت موقت روسیه به اقامت دائم کار دشواری نیست. افرادی که دارای ویزای بلند مدت هستند و تا 3 سال آن را تمدید می‌کنند، در صورتی که پس از گذشت 3 سال دارای درآمد مشخص باشند، مالیات پرداخت کنند و به زبان روسی مسلط باشند، امکان دریافت اقامت دائم روسیه را دارند و باید به دفاتر مهاجرتی مربوطه مراجعه کرده و درخواست خود را به طور رسمی ثبت نمایند.

  سخن پایانی

  قبل از هرگونه تصمیم گیری برای مهاجرت کاری به روسیه لازم است تا متقاضیان با شرایط زندگی در کشور مقصد، میزان درآمد افراد جامعه، هزینه‌های زندگی در این کشور، نرخ تورم، نرخ بیکاری و … آشنا شوند و این فاکتورها را با توجه به شرایط زندگی و کاری خود مقایسه کنند. متقاضیان کار در کشور روسیه بهتر است به دنبال موقعیت‌های شغلی متناسب با شرایط خود در شهرهای بزرگ این کشور مانند مسکو و سن پترزبورگ باشند و از طریق سایت‌های کاریابی و آژانس‌های استخدامی اقدام به جستجوی کار کنند. اگر شما عزیزان به زبان روسی تسلط ندارید و یا با روند اخذ ویزای کار کشور روسیه آشنا نیستید می‌توانید از مشاوره‌های کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد بهره مند شوید. وکلای باتجربه موسسه میرداماد با داشتن سابقه‌ای درخشان در پرونده‌های مهاجرت کاری، شما را گام به گام در این مسیر پرتنش و دشوار راهنمایی خواهند کرد.

  سوالات متداول

  آیا متقاضیان برای پیدا کردن کار در کشور روسیه می‌توانند ویزای جستجوی کار دریافت کنند؟

  خیر. متاسفانه کشور روسیه ویزای جستجوی کار ندارد.

  آیا بازار کار کادر درمان در کشور روسیه مناسب است؟

  جذب نیروی خارجی برای استخدام در بخش بهداشت و درمان در کانادا و کشورهای اروپایی دیگری مانند آلمان در مقایسه با روسیه وضعیت بهتری دارد.

  آیا برای دریافت ویزای کاری روسیه محدودیت سنی وجود دارد؟

  به طور معمول افراد تا سن 40 سال شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار دارند.

  مزایای کار و زندگی در کشور روسیه کدامند؟

  برخورداری از خدمات درمانی رایگان، استفاده از سیستم آموزشی باکیفیت، هزینه‌های مقرون به صرفه زندگی، آشنایی با تاریخ و فرهنگ این کشور، استفاده از خدمات اجتماعی 24 ساعته، لذت بردن از تفریحات گوناگون و …

  مقالات مرتبط