سرمایه گذاری در هلند

اروپای غربی به عنوان یک محیط سرمایه گذاری عالی مبتنی بر امنیت اقتصادی و سیاسی، ثبات پولی و یک سیستم تجاری محکم و پر رونق برای مهاجرت سرمایه گذاری محسوب می شود. هلند نیز از این قاعده مستثنی نیست و با موقعیت استراتژیک خود متقاضیان بین المللی زیادی را برای سرمایه گذاری جذب کرده است. گذشته از مزایای جغرافیایی، هلند در شاخص آزادی اقتصادی 2022 رتبه 8 را در جهان و امتیاز 90 از 100 را برای آزادی سرمایه گذاری برای بیش از 20 سال متوالی کسب کرده است. در مقاله پیش رو ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به بررسی روش های سرمایه گذاری در هلند می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سرمایه گذاری در کشور هلند در یک نگاه

  حداقل سرمایه گذاری1.250.000 یورو (یک میلیون و دویست پنجاه هزار یورو)
  زمان پردازش ویزای سرمایه گذاریاز 3 تا 5 ماه
  مزایای سرمایه گذاریواجد شرایط ارائه درخواست برای اقامت دائم یا شهروندی پس از 5 سال
  مزایای اقامت هلند از طریق سرمایه گذاریحق زندگی، کار و تحصیل در هلند و سفر بدون ویزا به سراسر منطقه شینگن اروپا کیفیت عالی زندگی و حمایت از حقوق بشر، با استانداردهای بالای زیرساخت ها و خدمات دولتی مردم گرم و از نظر اجتماعی بردبار و چندفرهنگی دسترسی به مدارس و دانشگاه های دارای رتبه جهانی و سیستم مراقبت های بهداشتی عالی

  شرایط سرمایه گذاری در هلند

  هلند با موقعیت ایده آل در اروپای غربی، کشوری کوچک اما بسیار توسعه یافته است. این کشور دارای یکی از 20 تولید ناخالص داخلی سرانه برتر در جهان و همچنین پنجمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا است. هلند که به دلیل تعهد قوی خود به حمایت از حقوق شهروندان و همچنین کیفیت عالی زندگی خود شناخته شده است، برای اقامت و فرصت های تجاری بهترین است. هلند به متقاضیان خارجی اجازه می دهد تا یک تجارت مهم یا سرمایه گذاری در این کشور انجام دهند و در ازای آن یک مجوز اقامت هلندی قابل تمدید دریافت کنند. از شرایط مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه گذاری موارد زیر را می توان نام برد:

  • متقاضیان باید دارای سرمایه 1.250.000 یورویی باشند که بر اساس روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور هزینه شود.
  • متقاضیان برای راه اندازی کسب و کارهای تجاری و سرمایه گذاری در کشور هلند باید دارای طرح تجاری خلاقانه و فعالیت های سرمایه گذاری فعالانه با گردش مالی مطلوب باشند.
  • ایجاد 10 فرصت شغلی در مدت زمان 5 سال از دیگر شرایط مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری است.
  • متقاضیان با اخذ مجوز اقامت 3 ساله می توانند در این کشور به راه اندازی کسب و کار نوآورانه بپردازند.
  • منابع مالی سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار در هلند باید مشروع و قانونی باشد.
  • سرمایه گذاران خارجی دیگر نیازی به گزارش حسابرس ندارند و خدمات مهاجرت و تابعیت (IND) به بررسی معاملات مشکوک به منظور مبارزه با پولشویی ادامه می دهد.
  • برای ارزیابی سرمایه گذاری از یک روش ساده، مبتنی بر سیستم امتیازدهی استفاده می شود و سرمایه گذاری باید در دو زمینه زیر به بخش خصوصی هلند کمک کند:
  • استخدام شهروندان هلندی
  • نوآوری در ایجاد اشتغال

  روش های سرمایه گذاری در هلند برای ایرانیان

  چشم انداز سرمایه گذاری در کشور هلند به نفع سرمایه گذاران بومی و بین المللی به خصوص ایرانی ها است. در حالی که برخی از کشورهای اروپایی مقررات سختگیرانه ای برای سرمایه گذاری خارجی دارند، هلند کم و بیش مدافع سرمایه گذار است. سرمایه ‌گذاران تجاری خارجی می ‌توانند با سرمایه‌گذاری 1.25 میلیون یورو مجوز اقامت این کشور دریافت کنند، که حق قانونی اقامت در هلند را فراهم می ‌کند. روش های اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان عبارت است از:

  • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هلند
  • سرمایه گذاری های تجاری در هلند
  • سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری هلند
  • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در هلند
  • سرمایه گذاری از طریق ثبت یا خرید شرکت در هلند
  باخریدخانه در هلند نمی توان ویزا گرفت

  سرمایه گذاری در املاک و مستغلات هلند

  املاک یکی دیگر از روش های سرمایه ‌گذاری‌ در کشور هلند است که گرچه نیازمند سرمایه کلان است اما دارای فرآیند پیچیده درخواست نیست. با توجه به اینکه بازار مسکن هلند در حال جهش شدید پس از سقوط همه ‌گیری است، خرید ملک خارجی به عنوان سرمایه ‌گذاری ممکن است برای همه امکان ‌پذیر نباشد. سرمایه گذاری جمعی املاک و مستغلات در مناطقی که توسعه املاک جدید دنبال تقاضای روزافزون است، رونق دارد. در هلند، کمبود مسکن در شهرهای آمستردام، روتردام و لاهه فرصت بزرگی را برای بازار پررونق سرمایه گذاری املاک و مستغلات ایجاد می کند. در حال حاضر 6 پلتفرم سرمایه گذاری جمعی املاک و مستغلات برای هلند وجود دارد که گزینه های محبوبی مانند Max Crowdfund و CrowdBricks گزینه های سرمایه گذاری از 100 تا 250 یورو را ارائه می دهند. میانگین قیمت یک خانه در هلند در 3 ماهه سوم سال 2022 تقریباً 489.000 یورو بود. ذکر این نکته ضروری است که امکان اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک وجود ندارد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری های تجاری در هلند

  متقاضیان خارجی از طریق راه اندازی کسب و کارهای تجاری می توانند در هلند سرمایه گذاری تجاری انجام دهند. یکی از رایج ترین سرمایه گذاری های تجاری در هلند راه اندازی شرکت های استارتاپی است. متقاضی برای سرمایه گذاری در هلند از طریق شرکت های استارت آپ باید دارای طرح تجاری نوآورانه، خلاقانه، جدید و دارای توجیه اقتصادی باشد. علاوه بر این متقاضیان باید دارای سرمایه لازم برای راه اندازی طرح استارتاپ در حدود 150.000 یورو باشند. مشاوران آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد در مورد سرمایه گذاری های مختلف در هلند راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهند.

  سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری کشور هلند

  سرمایه گذاری در هلند از طریق  ETFیا صندوق های سرمایه گذاری از ساده ‌ترین روش های سرمایه ‌گذاری با شاخص گسترده است. از روش اخذ اقامت سرمایه گذاری هلند از طریق صندوق های سرمایه گذاری می توان این نکته را یادآور شد که این روش معمولاً مجموعه ‌ای از سهام‌ های فعال را دنبال می ‌کند و سطح متعادلی از رشد کلی بلندمدت را به عنوان نقطه کانونی کلیدی ارائه می ‌دهد. صندوق‌ های قابل معامله در بورس (ETF) در هلند عملاً منابع سرمایه ‌گذاری کم ‌ریسکی هستند که بازتابی از محرک ‌های کلیدی اقتصاد هلند ارائه را می ‌دهند. به دلیل نرخ ‌های سود نامناسب، گاهی حتی منفی، گذاشتن سرمایه در بانک برای پس ‌انداز چندان منطقی نیست و محبوبیت سهام و ETF افزایش می‌یابد، زیرا مردم به دنبال کارآمدترین راه برای پس‌انداز پول هستند بدون اینکه نرخ ‌های بهره ضعیف مانع از آن شوند. متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری 1.250.000 یورویی در صندوق های سرمایه گذاری نه تنها ویزای طلایی هلند بلکه مجوز اقامت هلند را دریافت کنند. از مهم ترین صندوق های پس انداز هلند موارد زیر را می توان نام برد:

  • Euronext Amsterdam
  • ETF iShares MSCI
  • iShares AEX UCITS ETF
  • VanEck AEX UCITS ETF
  • VanEck AMX UCITS ETF

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در هلند

  بازار سهام هلند به دلیل قرار گرفتن در معرض ستون های اصلی نوآوری و خلاقیت هلندی، یک گزینه محبوب برای اخذ ویزای سرمایه گذاری هلند است. کارگزاران بورس تمایل دارند انتخاب قانع کننده ای از سهام هلندی را برای هر متقاضی ارائه دهند، اما خریداران بین المللی ممکن است با هزینه های اضافی و کارمزد ارز خارجی مواجه شوند. ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در بازار سهام هلند، سرمایه گذاری در یک شاخص بازار گسترده است. با استفاده از ETF می توان این کار را با هزینه کم انجام داد. در بازار سهام هلند 2 شاخص توسط ETF ها ردیابی می شوند. از طرف دیگر، می توانید در شاخص های منطقه یورو سرمایه گذاری کنید. امکان اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری در خرید سهام این کشور و دریافت ویزای طلایی هلند Golden Visa به مبلغ 1.250.000 یورو وجود دارد.

  دریافت ویزای طلایی و مجوز اقامت هلند با خرید شهام امکان پدیر است

  سرمایه گذاری از طریق ثبت و یا خرید شرکت در هلند

  متقاضیان خارجی می توانند به عنوان یک خارجی کسب و کار خود را در هلند راه اندازی کنند، همچنین می توانند شعبه ای از شرکت تجاری خود را در هلند ثبت کنند. از شرایط مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری در ثبت یا خرید شرکت دارا بودن اقامت قانونی و “اجازه” کار در هلند است. مشاغل جدید باید در ثبت نام تجاری هلند و اتاق بازرگانی هلندKVK  ثبت نام کنند. پس از ثبت نام، اتاق بازرگانی اطلاعات متقاضی را به اداره مالیات و گمرک هلندBelastingdienst  ارسال می کند. شرکت های سهامی خاص هلندی و شرکت های سهامی عام باید از طریق دفتر اسناد رسمی قانون مدنی ثبت نام کنند. حداقل هزینه مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت در حدود 50 یورو است، این هزینه ثبت شرکت در اتاق بازرگانی را پوشش می دهد. برای شرکت هایی با ساختار یکپارچه مانند شرکت با مسئولیت محدود BV، متقاضی به سند رسمی نیاز دارد که در حدود 1.300 یورو هزینه دارد. توجه داشته باشید که برای ثبت BV دیگر نیازی به سرمایه اولیه نمی باشد. حدود 4 هفته طول می کشد تا یک شرکت تجاری در هلند ثبت و کاملاً عملیاتی شود. مراحل ثبت شرکت در هلند شامل دریافت اطلاعات مورد نیاز و تکمیل فرم ها، تایید فرم ها و هویت متقاضی، ثبت نام در اتاق بازرگانی، تکمیل فرم های مالیاتی، دریافت شماره شناسایی مالیاتی و دریافت شماره مالیات بر ارزش افزوده است.

  اخذ اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری

  هلند یکی از جذاب ترین مقاصد برای سرمایه گذاری در سراسر جهان است. برای متقاضیانی که مایل به دریافت اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری هستند، مزیت های فراوانی وجود دارد. بر اساس این برنامه، متقاضیان سرمایه گذاری در کشور هلند می توانند سهم قابل توجهی در اقتصاد این کشور داشته باشند و در مدت 3 تا 5 ماه مجوز اقامت هلند را دریافت  و امکان اخذ تابعیت پس از 5 سال را نیز فراهم کنند. برای دارا بودن شرایط لازم سرمایه گذاری کشور هلند منتهی به اخذ اقامت، متقاضیان باید دو شرط زیر را داشته باشند:

  1. قبل از ارسال درخواست، 1.25 میلیون یورو در یک کسب و کار جدید هلندی یا صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری باید به حساب بانکی هلند یا حساب بانکی یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با شعبه ای در هلند واریز شود.
  2. پس از تایید درخواست، خرید یا اجاره ملک مسکونی در مدت 8 ماه پس از صدور ویزا انجام شود. حداقل مبلغ برای خرید یا اجاره خانه وجود ندارد. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات باید برای حفظ وضعیت اقامت انجام شود.

  درخواست های اقامت هلند باید شامل فرم های درخواست تکمیل شده و همراه با پرداخت هزینه های مناسب و ارائه مدارک پشتیبانی باشد. متقاضیان موظفند قبل از ارسال درخواست خود، سرمایه گذاری خود را انجام دهند و پس از تایید، ملک مسکونی در هلند را خریداری کنند. متقاضیان موفق، مجوز اقامت دریافت می کنند که برای 3 سال اعتبار دارد و برای 2 سال دیگر قابل تمدید است. پس از گذراندن وضعیت اقامت به مدت 5 سال، سرمایه گذاران می توانند ویزای خود را برای یک دوره 8 ساله تمدید کنند، برای اقامت دائم درخواست دهند یا برای شهروندی هلند اقدام کنند. زمان رسیدگی به درخواست اقامت هلند از طریق سرمایه گذاری 3 تا 5 ماه از ارسال درخواست است.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد سرمایه گذاری در هلند پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط روش های مهاجرت سرمایه گذاری در هلند نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به کشور هلند از طریق سرمایه گذاری را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در هلند

  حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای ویزای سرمایه گذار در هلند چقدر است؟

   در حدود 1,250,000 یورو سرمایه گذاری در یک شرکت هلندی یا یک صندوق سرمایه گذاری مورد تایید وزارت امور اقتصادی است.

  آیا امکان اقامت هلند از طریق خرید سهام وجود دارد؟

  امکان اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری در خرید سهام این کشور و دریافت ویزای طلایی هلند Golden Visa به مبلغ 1.250.000 یورو وجود دارد.

  سرمایه لازم برای راه اندازی طرح استارتاپی در هلند چقدر است؟

  متقاضیان باید دارای سرمایه لازم برای راه اندازی طرح استارتاپ در حدود 150.000 یورو باشند.

  آیا با خرید خانه در هلند می توان مجوز اقامت دریافت کرد؟

  خیر. امکان اخذ اقامت کشور هلند از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملک وجود ندارد.

  مهم ترین شرط سرمایه گذاری در هلند چیست؟

  دارا بودن سرمایه 1.250.000 یورویی که بر اساس روش های مختلف در این کشور سرمایه گذاری شود.