ویزای توریستی آلمان

آلمان واقع در قلب اروپا، یکی از مقاصد چشم‌نواز برای بسیاری از مسافرانی است که دوست دارند تمام کشورهای بزرگ را ببینند. معماری قدیمی، زیرساخت‌های مدرن و تاریخ غنی، این کشور را به بهترین مقصد برای سفر تبدیل کرده است. علاوه بر این، آلمان برای انواع نان خوشمزه و سوسیس هم شناخته شده است. به عنوان یک ایرانی برای سفر به این کشور باید برای دریافت ویزای توریستی آلمان برنامه‌ریزی کنید. مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد در این راهنما به شما کمک می‌کنند تا تمامی نکات لازم برای دریافت این ویزا را بشناسید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  منظور از ویزا توریستی برای کشور المان چیست؟

  ویزای توریستی کشور آلمان، یک ویزای شینگن کوتاه مدت به شمار می‌رود. این مدرک به دارنده اجازه می‌دهد تا برای دیدن از مقاصد گردشگری و تجربه حضور در این کشور، به آلمان سفر کند. حداکثر اعتبار این ویزا 90 روز در یک دوره 180 روزه خواهد بود.

  خوب است بدانید که چهار نوع اصلی ویزای شینگن عبارت‌اند از:

  • ویزای تجاری
  • ویزای کاری
  • ویزای دانشجویی
  • ویزای اقامت کوتاه

  ویزای شینگن کوتاه مدت امکان سفر به آلمان و تمامی 29 کشور عضو شینگن را به شما ارائه می‌کند. البته اگر قرار است بیش از 90 روز در آلمان بمانید، باید برای ویزای ملی آلمان (معروف به ویزای «بلند مدت» یا نوع D) را درخواست دهید.

  آشنایی با شرایط ویزا توریستی آلمان

  برای دریافت ویزا آلمان به عنوان یک توریست مهم است که شرایط خاصی را مد نظر داشته باشید. اولین شرط این است که شما امکان مهاجرت به آلمان را نخواهید داشت. زیرا اساسا این ویزا برای برنامه‌های مهاجرتی تدوین نشده است. همچنین این ویزا  امکان کار کردن در کشور آلمان را هم به شما نمی‌دهد. با این تفاسیر برای دریافت این ویزا کافی است شرایط زیر را برآورده کنید:

  ارائه مستندات تمکن مالی

  برای اخذ ویزای آلمان به عنوان یک توریست باید حدود 200 میلیون تومان برای هر فرد در نظر بگیرید. چنانچه مبلغ تمکن مالی شما کمتر مقدار استاندارد باشد، درخواست ویزای شما رد می‌شود. تمکن مالی باید به یورو تبدیل شده و با تأییدات شعبه صادرکننده (با مهر و امضا معتبر) فرستاده شود.

  ارائه دعوت‌نامه معتبر

  این مورد از شرایط ویزای توریستی آلمان، به معنای ارسال یک دعوت‌نامه از سوی اعضای خانواده، یک شرکت یا یک نمایشگاه در کشور آلمان برای شما است. در این دعوت‌نامه، باید اطلاعات شخصی متقاضی به طور کامل ذکر شده و مدت و مکان اقامت او مشخص شود. همچنین، اگر دعوت کننده قصد حمایت مالی از متقاضی را دارد، باید این موضوع را هم در متن دعوت‌نامه ذکر کرده باشد.

  ارائه گردش حساب 3 ماه اخیر

  گرچه برای زندگی در آلمان اقدام نمی‌کنید، اما تعداد تراکنش‌های انجام شده در حساب شما طی 3 ماه گذشته مهم است. این گردش حساب باید با نامه تمکن مالی هماهنگ باشد. در صورت عدم تطابق بین این دو سند و یا در صورت داشتن گردش حساب کم، درخواست ویزا المان توریستی شما رد خواهد شد.

  نکته مهم: ارائه تاریخچه سفری برای ویزای آلمان اجباری نیست. اما اگر مهر ویزاهای دیگری را در پاسپورت خودتان داشته باشید، احتمال اخذ ویزای آلمان برای شما بیشتر خواهد شد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  لیست مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی از کشور آلمان

  • پاسپورت  با اعتبار بیش از 3 ماه پس از تاریخ برنامه ریزی شده برای خروج از منطقه شینگن
  • فرم درخواست ویزای شینگن آلمان (به طور صحیح تکمیل و امضا شده باشد)
  • دو عکس گذرنامه‌ای تازه
  • بیمه سفر (بیمه مسافرتی اجباری است)
  • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی متقاضی و گردش حساب او
  • مدرکی دال بر هدف سفر مانند دعوت‌نامه (در صورت وجود)
  • مدارک محل اقامت (واچر هتل) و بلیت رفت‌وبرگشت
  • مجوز تأیید شده والدین یا قیم (برای تمامی افراد زیر 18 سال)
  • برنامه‌ای از اقامت شما با همراهی مخاطبان تجاری و یا دعوت‌نامه امضا شده از یک شرکت آلمانی (در صورت وجود)
  • مدارک مستند اشتغال به کار
  • سند ازدواج برای زوجین
  • رسید پرداخت هزینه ویزای توریستی آلمان
   چگونه ویزای توریستی کشور آلمان را بگیریم؟

  چطور برای اخذ ویزای توریستی از آلمان اقدام کنیم؟

  برای دریافت ویزای توریستی کشور آلمان (مانند روند اخذ ویزای جاب آفر آلمان) باید مراحل زیر را مد نظر قرار دهید:

  1. فرم درخواست ویزای شینگن آلمان را تکمیل کنید: می‌توانید فرم درخواست ویزای توریستی آلمان را به صورت آنلاین در کارگزاری ویزامتریک آلمان پیدا کنید.
  2. مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید: بخش بسیار مهمی از فرایند درخواست ویزای توریستی برای آلمان، جمع آوری مدارک مورد نیاز است که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم. با توجه به همین مدارک، افسران ارائه ویزای آلمان در مورد درخواست ارائه شده، تصمیم خواهند گرفت.
  3. برای مصاحبه ویزا وقت بگیرید: درخواست ویزای توریستی باید به سفارت آلمان در تهران (خیابان فردوسی) ارائه شود. مصاحبه شما هم در همین مکان انجام خواهد شد.
  4. هزینه ویزا را پرداخت کنید: این تعرفه برای افراد بالغ و اشخاص زیر 18 سال متفاوت خواهد بود.
  5. منتظر پردازش درخواست خودتان باشید: رسیدگی به درخواست شما توسط مقامات مربوطه حداکثر 15 روز طول می‌کشد. در صورت نیاز به بررسی بیشتر درخواست، این دوره می‌تواند تا 30 روز هم تمدید شود.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  هزینه ویزا توریستی آلمان چقدر است؟

  ویزای شینگن آلمان برای یک فرد بزرگسال 80 یورو هزینه دارد (چون هزینه استاندارد ویزای شینگن جهانی است). البته هزینه برای کودکان بین شش تا دوازده سال 40 یورو است و کودکان زیر 6 سال هم می‌توانند به صورت رایگان ویزای شینگن دریافت کنند. ضمنا در موارد خاص، ممکن است هزینه ویزا برای شرکت کنندگان (با سن 25 سال یا کمتر) در کنفرانس‌ها، رویدادهای ورزشی، سمینارها، مراسم‌های فرهنگی و یا آموزشی خاص مشمول معافیت شود. این معافیت معمولا برای دانشجویان/معلمان در سفرهای تحصیلی و یا آموزشی و همچنین متخصصان زمینه‌های خاص که به منظور تحقیقات علمی سفر می‌کنند، اعمال خواهد شد.

  توجه: مانند ویزای کار آلمان هزینه اخذ ویزای توریستی آلمان هم در صورت رد شدن درخواست، بازپرداخت نمی‌شود.

  چند بار می‌توانیم با ویزای شینگن وارد آلمان شویم؟

  اگر ویزای شینگن «یک بار ورود» آلمان را در اختیار دارید، تنها در طول مدت اعتبار ویزا می‌توانید از سفر خود لذت ببرید. اما پس از خروج از قلمرو شنگن، بازگشت به آن با همان ویزا امکان پذیر نیست. همچنین ویزای شینگن «چند بار ورود» آلمان، تا زمانی که قانون 90/180 روز را زیر پا نگذاشته باشید، به شما امکان می‌دهد چند بار وارد آلمان شده و از آن خارج شوید. ضمنا ویزای محدود شنگن آلمان (LTV) هم زمانی به شما اعطا می‌شود که قرار است فقط باید در آلمان بمانید.

  کلام آخر

  در مجموع، اخذ ویزای کشور المان با هدف بازدید و سفر به رعایت شرایط و قوانین خاصی وابسته است. در این راهنما سعی کردیم شما را با این موارد آشنا کنیم. چنانچه نکته دیگری مد نظر دارید که هنوز پاسخ آن را پیدا نکرده‌اید، با مشاوران مؤسسه مهاجرتی میرداماد در ارتباط باشید تا این مسائل را برای شما رفع کنند.

  سؤالات متداول

  قیمت ویزای آلمان از ایران چقدر است؟

  هزینه درخواست ویزای توریستی 80 یورو است. البته برای کودکان 6 تا 12 سال باید 40 یورو بپردازید، در حالی که برای افراد 0 تا 6 سال رایگان است.

  با ویزای توریستی امکان مهاجرت به کشور آلمان را داریم؟

  خیر. هدف از طراحی این ویزا، مهاجرت، کار و یا تحصیل و زندگی در آلمان نیست. این ویزا تنها برای مسافرت ارائه می‌شود.

  آیا می‌توانیم ویزای شینگن آلمان را تمدید کنیم؟

  به طور معمول، ویزای شینگن آلمان قابلیت تمدید ندارد. مگر اینکه با شرایط فورس ماژور یا ورود دیرهنگام به منطقه شنگن روبرو شوید.

  بهترین زمان دریافت ویزای توریستی آلمان چه وقتی است؟

  بهتر است 1 ماه قبل از مسافرت درخواست ویزا بدهید تا در پروسه تأییدات سفارت دچار مشکل نشوید.

  مقالات مرتبط

  ویزای توریستی آلمان

  ویزای توریستی آلمان

  آلمان واقع در قلب اروپا، یکی از مقاصد چشم‌نواز برای بسیاری از مسافرانی است که دوست دارند تمام کشورهای بزرگ را ببینند. معماری قدیمی، زیرساخت‌های مدرن و تاریخ غنی، این کشور را به بهترین مقصد برای سفر تبدیل کرده است....

  شرط سنی مهاجرت به آلمان

  شرط سنی مهاجرت به آلمان

  یکی از سوالات رایجی که اغلب متقاضیان در خصوص مهاجرت به کشور آلمان برایشان مطرح است، شرط سنی برای مهاجرت است. آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری است که شرایط مطلوبی را برای مهاجران فراهم...

  برای مهاجرت به المان چه وسایلی ببریم؟

  برای مهاجرت به المان چه وسایلی ببریم؟

  برای مهاجرت به آلمان، انتخاب وسایل مناسب بسیار حائز اهمیت است. این کشور با آب و هوای متنوع و فرهنگ غنی، نیازمند برنامه ‌ریزی دقیق برای تطبیق با شرایط جدید است. بسته به فصل و منطقه‌ ای که قصد نقل...

  معرفی اداره مهاجرت آلمان

  معرفی اداره مهاجرت آلمان

  فدارال مهاجرت و پناهندگان آلمان (به آلمانی: Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) یا اداره مهاجرت آلمان یک سازمان دولتی می‌باشد که وظیفه آن اداره سیستم تابعیت و مهاجرتی کشور آلمان است. این اداره در شهر نورنبرگ قرار دارد که علاوه بر...

  0 تا 100 ویزای همراه آلمان

  0 تا 100 ویزای همراه آلمان

  اتباع کشورهای خارجی (کشورهای به غیر از اتحادیه اروپا) که به طور قانونی در آلمان اقامت دارند، اغلب مایلند اعضای خانواده‌شان را همراه خود به آلمان بیاورند و به طور موقت یا دائم در آلمان اقامت کنند. مقامات مهاجرت در...

  دلایل مهاجرت به آلمان

  دلایل مهاجرت به آلمان

  مهاجرت به آلمان، یکی از مسائل بین‌المللی مهم در دنیای امروز است. با ورود مهاجران از سراسر جهان به این کشور، آلمان به یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در اروپا تبدیل شده است. عوامل مختلفی نظیر فرصت‌های شغلی، آموزش، خدمات...

  انواع بیمه در آلمان

  انواع بیمه در آلمان

  شرایط بیمه در آلمان بیمه در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور الزامی است. سیستم بیمه آلمان تنوع زیادی دارد و انواع مختلفی از بیمه را شامل می‌شود. سیستم بیمه در...

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی، حقی است که برای حفاظت از افرادی که از شرایط سخت و غیرانسانی، مانند جنگ، تعقیب قضایی یا آزار و اذیت در کشور خود فرار می ‌کنند، در نظر گرفته شده است. این مفهوم، که بر اساس کنوانسیون ژنو...

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان بر اساس قوانین بین ‌المللی و اتحادیه اروپا تنظیم شده است. افرادی که در کشور خود با خطر جدی آزار و اذیت یا آسیب روبرو هستند، می ‌توانند درخواست پناهندگی ارائه دهند. فرایند بررسی درخواست ‌های...

  وکیل مهاجرت به آلمان

  وکیل مهاجرت به آلمان

  در دنیای پیچیده امروزی، مهاجرت به کشوری دیگر می ‌تواند یکی از مهم ‌ترین تصمیمات زندگی افراد باشد. آلمان، با داشتن اقتصادی قوی و فرصت ‌های تحصیلی و کاری گسترده، هدف بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است. اما مسیر...

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  آلمان به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم جامع رفاه اجتماعی، از دیرباز مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ، و هامبورگ گران ‌تر و هزینه زندگی در آلمان در این...

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  زندگی در آلمان می‌ تواند تجربه‌ای غنی و متنوع  برای هر فرد باشد. مزایا و معایب زندگی در آلمان بسیار متنوع و گسترده است و می تواند انتخاب این کشور برای مقصد نهایی مهاجرت را کمی پیچیده کند. آلمان با...

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید و به دنبال راهی آسان و مطمئن برای مهاجرت هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. دلایل مختلفی برای...

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم در آلمان یکی از گزینه‌ های محبوب برای افرادی است که می ‌خواهند به عنوان مقیم در این کشور زندگی کنند. آلمان با اقتصاد پویا، زیرساخت ‌های عالی، و سیستم آموزشی و بهداشتی فوق ‌العاده، یکی از مقاصد...

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  اگر به دنبال زندگی در ارزانترین شهر آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه میرداماد، آماده ارائه هر گونه خدمات در این زمینه می باشند. هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا...

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  در صورتی که قصد دارید تا ویزا کشور آلمان را دریافت می‌کنید، به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل رشد شدن و ریجکت ویزای آلمان مواجه شوید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دلایل رفع...

  امتحان شهروندی آلمان

  امتحان شهروندی آلمان

  برای افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند و تصمیم به ادامه‌ی زندگی در آن کشور را دارند، دریافت تابعیت یک اتفاق سرنوشت ساز است که فرصت‌های ویژه‌ای را برای آنها فراهم می‌کند از جمله حق خرید خانه، شرکت در...

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سفارت و کنسولگری برخی از کشورهای پرتقاضای جهان برای...

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. سوالات بسیاری در این زمینه برای متقاضیان مطرح است، از جمله اینکه شرایط گرفتن تابعیت...

  کارت شانس آلمان (امتیازبندی + شرایط + مدارک) 2024

  کارت شانس آلمان (امتیازبندی + شرایط + مدارک) 2024

  آیا قصد مهاجرت کاری به آلمان با استفاده از کارت شانس را دارید؟ کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، صفر تا صد امور مهاجرت شما را انجام دهند. دولت آلمان برای اینکه بتواند شرایط...

  نظرات کاربران