مهاجرت به سنگاپور

یکی از راه‌های مطمئن برای افزایش رفاه اجتماعی و اقتصادی گزینه مهاجرت است. انتخاب مقصد بسیار چالش‌برانگیز است. در انتخاب مقصد باید به موارد مختلفی مانند ثبات اقتصادی، امنیت اجتماعی، سیستم آموزشی و نرخ بیکاری توجه کرد. اقتصاد در‌حال رشد کشورهای جنوب آسیا، این مناطق را به بهترین گزینه برای مهاجرت کاری تبدیل می‌کند. مهاجرت به سنگاپور از چندین روش مختلف مانند سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج و تحصیل امکان‌پذیر است.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  مزایای مهاجرت به Singapore

  سنگاپور کشوری بسیار کوچک در جنوب شرق آسیا است. طبیعت زیبا، مردم خون‌گرم، صحبت به زبان انگلیسی، اقتصاد در‌حال رشد و جامعه پویا از ویژگی‌های اصلی این منطقه محسوب می‌شود. با تسلط به زبان انگلیسی هیچ محدودیتی برای ارتباط با بومیان نخواهید داشت. دولت سنگاپور در سال‌های اخیر برای جذب سرمایه خارجی تمرکز ویژه‌ای بر صنعت توریسم داشته است. سالانه، حدود 17 میلیون گردشگر از جاذبه‌های گردشگری آن بازدید می‌کنند.

  مساحت کم و تمایل به صنعتی شدن به ایجاد قوانین نسبتا سخت‌گیرانه برای جذب مهاجر به این منطقه منجر شده است. برخورداری از مهارت یا دانشی مفید برای پیشبرد اهداف اقتصادی Singapore شرط اصلی برای مهاجرت محسوب می‌شود. پس، نیروی کاری ماهر و سرمایه‌گذاران بخش اقتصادی و صنعتی شانس بالایی برای دریافت اقامت دارند. دانشجویان بین‌المللی نیز بعد از انتخاب کشور سنگاپور برای مهاجرت از تحصیل در یک کشور آسیایی بسیار مدرن و مجهز شگفت‌زده خواهند شد.

  راه‌های اصلی مهاجرت به سنگاپور

  اگر تصمیم شما برای مهاجرت به منطقه جنوب شرق آسیا جدی است، 6 راه پیش رو خواهید داشت. مهاجرت از‌طریق کار، ازدواج با شهروندان Singapore، پناهندگی، سرمایه‌گذاری، تحصیل و تولد فرزند راه های مهاجرت به سنگاپور هستند. اما، به‌دلیل اقتصاد پویا و در‌حال رشد، مهاجرت کاری بهترین و ساده‌ترین روش برای زندگی در این منطقه است.

  مهاجرت کاری به سنگاپور

  در این روش به دریافت ویزای کاری نیاز دارید. پس از ثبت درخواست، تایید آن و دریافت ویزا مسیر برای ورود به Singapore هموار می‌شود. ویزای کاری معمولا به افراد کمتر از 58 سال مالزیایی و افراد زیر 50 سال سایر کشورها اعطا خواهد شد. انواع ویزای کاری عبارت است از:

  ویزای کاری P و Q

  این ویزا که معمولا با نام EP شناخته می‌شود در حقیقت رمز عبور یا رمز اشتغال است. زمان دریافت ویزای EP در مقایسه با سایر ویزاهای مهاجرت به سنگاپور کوتاه‌تر است. پرداخت هزینه 2500 دلار یکی از پیش‌شرط‌های این مرحله محسوب می‌شود. مدیران، متخصصان و افراد دارای مهارت خاص شانس بالاتری برای دریافت این ویزا دارند. دریافت این نوع ویزا اجازه همراه داشتن اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 21 سال) را به دارنده می‌دهد.

  ویزای کاری S

  نیروی کاری دارای سطح متوسط با پرداخت هزینه 1800دلار قادر به دریافت ویزای S سنگاپور خواهد بود. تجربه و سابقه کاری، مهارت و شرایط متقاضی، مهم‌ترین عوامل موثر در اخذ این نوع ویزا هستند. در این مسیر، درخواست دریافت ویزای همراه تنها برای افرادی مجاز است که درآمد ماهانه آن‌ها بیش از 2500 دلار باشد.

  ویزای کاری R

  این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای سنگاپوری شده‌اند. زمان رسیدگی به این درخواست براساس مهارت کاری متقاضی و شغل او متغیر خواهد بود. در مرحله درخواست ویزا، متقاضیان موظف به پرداخت مالیات براساس حقوق دریافتی هستند.

  ویزای آموزش کار

  این نوع ویزا معمولا با نام TEP شناخته می‌شود. پس از دریافت آن برای آموزش‌های خاص در برخی مشاغل اجازه ورود به خاک Singapore خواهید داشت. مشاغلی مانند ماساژ، تولید مواد غذایی، نیروی کاری کافی‌شاپ و غیره مهم‌ترین موارد در این گروه هستند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت از‌طریق سرمایه‌گذاری

  سرمایه‌گذاران دو مسیر برای ورود به خاک سنگاپور دارند. در روش اول یا PR، متقاضی نیازمند ارائه طرح تجاری سودمند و تاثیرگذار در اقتصاد این کشور است. راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا خرید یک شغل فعال، بهترین اقدام برای ورود سرمایه‌گذاران به‌حساب می‌آید.

  در روش دوم یا GIP، متقاضی باید مبلغی حدود 2.5 میلیون دلار به این سرزمین منتقل کند. اثبات تمکن مالی در حدود 50 میلیون دارد یکی دیگر از پیش‌شرط‌های روش GIP است. فرد برای دریافت اقامت موقت باید سه سال سابقه در حوزه مدیریت کسب‌وکار داشته باشد. دارندگان این نوع ویزا بعد از 5 سال مهاجرت به سنگاپور می‌توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

  مهاجرت تحصیلی به Singapore

  افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های کشور سنگاپور به دریافت این ویزا موظف هستند. اعتبار این نوع ویزا سالانه است و در تمام دوره تحصیل به دانشجو اجازه اقامت در خاک این کشور را می‌دهد. برای تمدید اعتبار ویزا باید سالانه به اداره پلیس مراجعه کنید. ارسال مدارک به اتاق دانشجویان بین‌المللی و تکمیل فرم ویزا در سایت دولت Singapore سایر روش‌های تمدید اعتبار ویزای دانشجویی هستند. ارائه مدرک معتبر زبان و مدارک تحصیلی دو پیش‌شرط اصلی برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی هستند.

  دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های سنگاپور نیازمند دریافت ویزا هستند

  برای دوره‌های کوتاه‌مدت پژوهشی یا تحصیلی نیز راهی در سیستم سنگاپور مهاجرت وجود دارد. درخواست برای ویزای کوتاه‌مدت بهترین گزینه برای مهاجرت تحصیلی این افراد خواهد بود. بسته به نوع دانشگاه، ارائه مدرک آیلتس یا GRE ضروری است. تنها 6 مورد از دانشگاه‌های سنگاپور، دولتی هستند. پس قبل از ورود به این منطقه هزینه تحصیل در مقاطع مختلف را با دقت بررسی کنید. مدارک اصلی برای دریافت ویزای تحصیلی عبارتند از:

  • پذیرش از دانشگاه
  • ارائه مدرک معتبر زبان
  • پاسپورت با اعتبار بالای 6 ماه
  • ارائه مدارک هویتی
  • رزومه علمی قوی
  • اثبات تمکن مالی
  • ریزنمره و مدارک تحصیلی

  مهاجرت تحصیلی نکات ریز و درشت بسیاری دارد که عدم رعایت صحیح آن باعث از دست رفتن فرصت مهاجرت خواهد شد. موسسه مهاجرتی میرداماد با کارنامه‌ای درخشان شما را در اخذ پذیرش تحصیلی و گذار از این مرحله همراهی خواهد کرد.

  مهاجرت از‌طریق ازدواج

  ازدواج با شهروندان راهی بسیار رایج برای زندگی در سنگاپور است. پس از ازدواج و تمیل فرم‌های مربوطه در اداره پلیس و اداره مهاجرت مسیر برای زندگی در این سرزمین هموار می‌شود. زمان لازم برای رسیدگی به چنین درخواستی حدود 6 ماه است. متقاضی پس از پذیرش درخواست به پرداخت مبلغ 40 دلار بابت صدور مجوز اقامت موظف خواهد بود. پس از ثبت رسمی ازدواج، ارائه مدارک معتبر مانند فیلم و عکس بخشی از اسناد لازم برای مهاجرت به سنگاپور از این طریق هستند. سایر مدارک عبارت‌اند از:

  • پاسپورت متقاضی و همسر او
  • ارائه مدارک معتبر و تایید‌ننده ازدواج (دو شاهد سنگاپوری باید آن را امضا کنند.)
  • متقاضی اصلی باید از‌طریق ارائه مدارک ثابت کند که هیچ همسر دیگری (به‌جز شهروند سنگاپوری) ندارد.
  • ارائه رسید بانکی برای صدور ویزای الکترونیک (مبلغ آن 33 دلار است.)

  مهاجرت از‌طریق پناهندگی

  پناهندگی پرخطرترین روش برای مهاجرت است. استفاده از این گزینه، شما را از حقوق قانونی در ایران محروم می‌کند. قبل از انتخاب این روش، آن را از جهات مختلف بررسی کنید. برای اخذ پناهندگی باید واجد شرایط ذکرشده در کنوانسیون ژنو باشید. دلایل مختلفی مانند ترس از جان، مذهب، نژاد، ملیت، عقاید سیاسی، گرایشات جنسی خاص و وابستگی به برخی گروهک‌های اجتماعی برای پناهندگی ضروری هستند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت از‌طریق تولد فرزند

  این بخش از سیستم مهاجرت سنگاپور از دو قاعده خاک و خون پیروی می‌کند. در قاعده خاک، محل تولدوالدین تاثیری در تابعیت فرزند ندارد. پس، فرزندی که در خاک Singapore متولد شود تبعه آن به‌حساب می‌آید. در قاعده خون باید یکی از والدین شهروند یا مقیم کشور مقصد باشد. این نوع مهاجرت تنها برای افرادی امکان‌پذیر است که از یک والد سنگاپوری و در خاک این کشور به دنیا آمده باشند. یعنی متقاضی باید هم‌زمان از دو اصل خاک و خون برخوردار باشد.

  مدارک لازم برای مهاجرت به کشور سنگاپور

  قبل از ثبت و ارسال درخواست برای دریافت ویزا باید مدارک زیر را آماده کنید:

  • مدارک هویتی
  • گواهی عدم سوءپیشینه
  • اثبات تمکن مالی
  • مدارک پزشکی
  • سوابق و تجربه کاری
  • بیمه نامه
  • مدارک تحصیلی
  • مدرک معتبر زبان

  شرایط سنی برای مهاجرت و اقامت در Singapore

  براساس شرایط مهاجرت به سنگاپور محدودیت سنی برای مهاجران به انتخاب روش و نوع ویزای شما وابسته است. در روش‌های سرمایه‌گذاری و ویزای توریستی هیچ محدودیت سنی برای ورود به خاک سنگاپور ندارید. در حالت کلی، افرادی تا سن 50 سالگی برای یافتن شغل مناسب و مهاجرت به سنگاپور در این منطقه با مشکل جدی مواجه نمی‌شوند. براساس قانون، افراد زیر 50 سال واجد شرایط دریافت ویزای کاری هستند. اما، شانس دریافت انواع ویزاهای کاری برای متقاضیان در محدوده سنی 18 تا 38 سال بیشتر است. اما، متقاضیانی که Singapore را به‌عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند با محدودیت سنی رو‌به‌رو هستند.

  مقطع تحصیلیمحدودیت سنی
  کارشناسی18 تا 22 سال
  کارشناسی ارشد22 تا 28 سال
  دکترا40 سال
  در روش سرمایه‌گذاری هیچ محدودیت سنی برای ورود به سنگاپور ندارید.

  هزینه مهاجرت به Singapore

  در حالت کلی، هزینه دریافت مجوز اقامت در خاک این کشور به دو بخش مرحله اثبات تمکن مالی و ثبت درخواست ویزا مربوط می‌شود. هزینه‌های اصلی برای دریافت ویزای سنگاپور عبارت‌اند از:

  ویزای سنگاپورهزینه ثبت درخواست ویزا به دلار
  ویزای عمومی30 دلار
  ویزای سفر متعدد30 دلار
  تمدید ویزای کوتاه مدت40 دلار

  جمع‌بندی

  اگر به‌دنبال راهی برای دستیابی به امنیت و ثبات اقتصادی هستید حتما به گزینه مهاجرت فکر کرده‌اید. مهاجرت به سنگاپور به‌دلایل مختلفی مانند مالیات کم، نرخ بیکاری پایین، توسعه اقتصادی، رفاه اجتماعی بالا، نظم و انضباط عمومی مطلوب و سیستم بهداشت حرفه‌ای گزینه خوبی خواهد بود. برای زندگی در این کشور می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری یا ازدواج استفاده کنید.

  موسسه مهاجرتی میرداماد بهترین انتخاب را برای شما از بین روش‌های موجود توصیه خواهد کرد. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا قدم اول را برای رسیدن به این سرزمین رویایی بردارید.

  سوالات متداول

  مهاجرت به Singapore چه مزایایی دارد؟

  تسلط تمام بومیان به زبان انگلیسی، ثبات اقتصادی، رفاه اجتماعی بالا، سیستم بهداشتی قوی و مالیات کم مهاجرت به این کشور را توجیه می‌کند.

  بهترین راه برای مهاجرت به کشور سنگاپور چیست؟

  مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیل، ازدواج با شهروندان این کشور و تولد فرزند تمام گزینه‌هایی است که پیش روی شما قرار دارد.

  برای مهاجرت محدودیت سنی وجود دارد؟

  برای دریافت ویزای توریستی و سرمایه‌گذاری محدودیت سنی وجود ندارد. اما، دریافت ویزای تحصیلی و کاری با محدودیت‌هایی مواجه خواهید شد.

  سرمایه‌گذاری از Singapore از چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟

  راه‌اندازی یا خرید یک تجارت فعال و انتقال سرمایه‌ای معادل 2.5 میلیون دلار به این کشور در کنار تمکن مالی 50 میلیون دلاری دو راه اصلی سرمایه‌گذاری در سنگاپور هستند.

  هزینه دریافت ویزا برای مهاجرت به سنگاپور چقدر است؟

  برای ثبت درخواست ویزا و اثبات تمکن مالی به پرداخت هزینه موظف هستید که میزان هزینه به نوع ویزا و مدت اقامت شما وابسته است.

  مقالات مرتبط