تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی از صفر تا صد برای شما عزیزان می باشند. حدود 39 دانشگاه دولتی در آلمان وجود دارد که برنامه های تحصیل پزشکی در آلمان را ارائه می دهند. کالج های پزشکی در این دانشگاه ها برنامه های مطالعاتی گسترده دارند که توسط اساتید سطح بالا تدریس می شود. در واقع، آلمان نه تنها آموزش پزشکی در سطح جهانی ارائه می دهد، بلکه فارغ التحصیلان پزشکی از فرصت های شغلی و پیشرفت شغلی بی شماری نیز بهره مند می شوند. در مقاله پیش رو به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد تحصیل پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در آلمان می پردازیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان

  روند پذیرش و تحصیل در دوره های پزشکی در آلمان و دندانپزشکی در این کشور محدود و کاملاً انتخابی است، به این معنی که ورود به کالج پزشکی و تحصیل دندانپزشکی در آلمان چندان ساده و راحت نیست، مگر اینکه دانشجوی بین المللی شرایط خاص دانشگاه را دارا باشد. معمولاً 5 درصد از ظرفیت دانشگاه های پزشکی کشور آلمان به دانشجویان بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا اختصاص دارد. دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا در ابتدا باید مطمئن شوند که دانشگاه انتخابی آنها عضو Uni-Assist است. در این صورت باید درخواست خود را به همراه تمامی مدارک مورد نیاز به Uni-Assist ارسال کنند. پس از دریافت تاییدیه مدارک  Vorprüfungsdokumentation  از Uni-Assist، دانشجویان بین المللی باید درخواست خود را مستقیماً به دانشگاه مورد نظر به همراه مجموعه کامل مدارک ارسال کنند.

  شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمان برای ایرانی ها

  دانشجویان ایرانی برای مهاجرت به آلمان و تحصیل پزشکی در این کشور نیاز به مدرک دیپلم معادل دیپلم 13 ساله آلمان دارند. به منظور معادل سازی مدرک دیپلم 12 ساله ایران دانشجویان ایرانی باید یک سال در کالج های آلمان تحصیل کنند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل علوم پزشکی در کشور آلمان باید در ابتدا در کالج های M-course آموزش های لازم را فراگیرند. این دانشجویان پس از شرکت در آزمون FSP این کالج و کسب آمادگی های لازم می توانند تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی را شروع کنند. دانشجویان ایرانی که در حدود 2 سال یا 4 ترم تحصیلی یا 35 واحد تحصیلی را در یکی از رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های ایران گذرانده باشند و دارای مدرک زبان آلمانی DSH2 یا TESTDAF 4 باشند، می توانند بدون شرکت در کالج های M-course آلمان تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی را آغاز کنند.

  شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در آلمان باید واجد شرایط باشند و مراحل تحصیلی را با موفقیت طی کنند. مراحل و شرایط تحصیل پزشکی در کالج های پزشکی کشور آلمان عبارت است از:

  شرایط و مراحل تحصیل پزشکی در کالج های پزشکی کشور آلمانتوضیحات
  مرحله پیش-بالینیشامل تحصیل و فراگیری مبانی نظری پزشکی است که حدود 4 ترم یا 2 سال طول می کشد.
  مرحله بالینیشامل آموزش موضوعات اصلی (مانند ارتوپدی، مغز و اعصاب، زنان و زایمان و غیره) از طریق سخنرانی، برگزاری دوره های عملی و کارآموزی است. این مرحله در حدود 6 ترم یا 3 سال طول می کشد.
  مرحله آموزش عملی  مرحله آموزش عملی در کلینیک ها یا بیمارستان های آلمان انجام می شود. دانشجویان در این مرحله با جنبه های عملی جراحی، پزشکی داخلی و یک رشته پزشکی به انتخاب خودشان آشنا می شوند. مدت زمان این مرحله یک سال است.
  شرکت در آزمون دولتی  دانشجویان پزشکی در سال آخر تحصیل خود باید در آزمون دولتی Ärztliche Prüfung  شرکت کنند و برای اخذ مجوز پزشکی خود Approbation درخواست دهند.
  ادامه تحصیل تخصص پزشکی در آلمان  برخی از فارغ التحصیلان پزشکی عمومی در آلمان پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود تمایل به ادامه تحصیل یکی از رشته های تخصص پزشکی در کشور آلمان دارند. مرحله تحصیل تخصصی پزشکی بر اساس موضوع تخصصی پزشکی ممکن است از حدود 5 تا 6 سال دیگر طول بکشد. در حدود 30 حوزه مختلف پزشکی برای تحصیل تخصص پزشکی در آلمان وجود دارد. دوره تخصص نیز با شرکت در یک آزمون دولتی به پایان می رسد که به عنوان آزمون پزشکی تخصصی specialist medical examination شناخته می شود.
  یازده دانشگاه المان برنامه های دنداننپزشکی را ارايه می دهند

  شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

  آلمان یکی از برترین مقاصد تحصیلی در جهان برای دانشجویان بین المللی و قطعا بهشت آموزش عالی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی است. دانشگاه‌ های معتبر و با رتبه‌ های جهانی برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان و صدها برنامه تحصیلی تخصصی دندانپزشکی در سطح جهانی و با هزینه های مقرون ‌به ‌صرفه در این کشور وجود دارد. بر اساس اطلاعات ارائه شده در سایت  Erudera.com، 28 برنامه تحصیلی دندانپزشکی در 11 دانشگاه در آلمان ارائه می شود. شرایط و الزامات تحصیل دندانپزشکی در این کشور عبارت است ار:

  شرایط و مراحل تحصیل دندانپزشکی در کالج های دندانپزشکی آلمانتوضیحات
  مرحله پیش-بالینیشامل آموزش علوم طبیعی، مبانی دندانپزشکی و دروس مربوط است. مدت زمان این مرحله 5 ترم می باشد و در پایان این دوره آزمون اولیه برگزار می شود.
  مرحله بالینیدانشجویان پذیرفته شده در آزمون مرحله پیش-بالینی می توانند در این مرحله تحصیل کنند. این مرحله بر شرکت در سمینارهای آموزشی و سخنرانی های علمی متمرکز است.
  شرکت در آزمون دولتیدانشجویان با کسب نمره لازم در آزمون دولتی می توانند مجوز کار و یا ادامه تحصیل در رشته های تخصصی دندانپزشکی را دریافت کنند.

  تحصیل تخصص دندانپزشکی در آلمان

  دانشگاه های آلمان به تمام دانشجویان بین المللی که از یک دانشگاه آلمانی یا بین المللی در رشته دندانپزشکی فارغ التحصیل شده اند، این فرصت را ارائه می دهند که تخصص خود را در زمینه دندانپزشکی دنبال کنند. اگرچه برنامه‌ های دندانپزشکی در کشور آلمان عمدتاً به زبان آلمانی ارائه می‌شوند، اما تعداد کمی از دانشگاه‌ ها برنامه ‌های تخصصی دندانپزشکی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می ‌کنند. برخی از تخصص های دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان عبارت اند از:

  • دندانپزشکی کودکان Paediatric Dentistry
  • پریودنتولوژی Periodontology
  • دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی Restorative and Aesthetic Dentistry
  • ارتودنسی تخصصی Specialized Orthodontics
  • ریشه دندان Endodontology
  • ایمپلنتولوژی دهان Oral Implantology
  • دندانپزشکی زیبایی Esthetic Dentistry
  • لیزر در دندانپزشکی Lasers in Dentistry
  • پروتز دندان Dental Prosthetics
  • زیبایی و عملکرد دندان Dental Aesthetics and Function

  مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان

  مدت زمان تحصیل پزشکی در آلمان در کالج ها حدود 6 سال و 3 ماه طول می کشد. مدت زمان تحصیل به 3 مرحله شامل مرحله پیش-بالینی (2 سال)، مرحله بالینی (3 سال) و مرحله عملی (یک سال) تقسیم می شود. در طی هر یک از این مراحل با مبانی پزشکی و در سال آخر تحصیل دانشجویان به عنوان بخشی از مرحله عملی، با جنبه های عملی کار خود در محیط بیمارستان یا درمانگاه آشنا می شوند. در پایان تحصیل دانشجویان باید در آزمون دولتی Ärztliche Prüfung شرکت کنند و برای دریافت مجوز کار پزشکی در کشور آلمان نمره لازم را دریافت کنند. برنامه های تحصیل دندانپزشکی در آلمان در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی و خصوصی ارائه می شود. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در این کشور از 4 تا 6 سال است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دندانپزشکی کشور آلمان در حدود 2 سال می باشد.

  خدمات موسسه میرداماد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی شرایط تحصیل پزشکی در کشور آلمان و همچنین تحصیل دندانپزشکی در آلمان کمک می کنند تا متقاضیان ایرانی در کمترین زمان ممکن و با پایین ترین هزینه پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. از جمله خدمات موسسه ما می توان به ارائه اطلاعات لازم در مورد اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی و اخذ ویزای تحصیلی آلمان اشاره کرد. اگر قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، همین حالا با وکلا و مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان و سودمند آن ها برخوردار شوید.

  موسسه میرداماد برای تحصیل پزشکی در کشور المان خدمات مشاوره رایگان ارايه می دهد

  آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی کشور آلمان

  برخی از دانشگاه های دولتی آلمان برای پذیرش پزشکی دانشجویان بین المللی آزمون های ورودی برگزار می کنند. آزمون ورودی پزشکی TMS دانش و علم دانشجویان در حوزه های دروس تخصصی علوم تجربی را ارزیابی می کند و دانشجویانی که با موفقیت در این آزمون نمره لازم را کسب کنند، می توانند در رشته پزشکی دانشگاه های آلمان به رایگان تحصیل کنند. آن دسته از دانشجویان بین المللی که تحصیل در کالج های پزشکی M-Course را شروع کرده اند، در پایان دوره آموزشی کالج باید در این آزمون شرکت و نمره لازم را کسب کنند تا بتوانند تحصیل در دانشگاه های پزشکی کشور آلمان را آغاز کنند.

  بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمان

  آلمان یکی از محبوب ‌ترین مقاصد تحصیلی غیرانگلیسی‌ زبان در جهان، مکانی ایده‌آل برای تحصیل در رشته پزشکی است و تحصیلات با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه را ارائه می‌دهد. در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در حدود 32 دانشگاه پزشکی کشور آلمان قرار دارد. بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان در سال 2023 عبارت اند از:

  بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمانرتبه ملی در میان دانشگاه های آلمانرتبه جهانی در بین دانشگاه های جهان
  دانشگاه لودویک ماکسی میلیان مونیخ Ludwig Maximilian University of Munich153
  دانشگاه هایدلبرگ Heidelberg University255
  دانشگاه فنی مونیخ Technical University of Munich396
  دانشگاه ارلانگن نورنبرگ University of Erlangen-Nuremberg498
  دانشگاه توبینگن University of Tübingen5100
  دانشگاه بن University of Bonn6107
  دانشگاه هامبورگ Universität Hamburg7119
  کالج پزشکی هانوفر Hannover Medical School8122
  دانشگاه اولم University of Ulm9140
  دانشگاه گوته فرانکفورت Goethe University Frankfurt10145
  دانشگاه لایپزیگ  University of Leipzig13152
  دانشگاه آخن RWTH Aachen University24231

  تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمان

  تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های دولتی آلمان و به زبان آلمانی رایگان است. حتی تحصیل در آلمان و کسب آمادگی های درسی در کالج های پزشکی M-course آلمان نیز رایگان است و دانشجویان به جز هزینه اندک خدمات اداری ملزم به پرداخت هیچ هزینه ای برای شهریه و هزینه های تحصیلی نمی باشند. گرچه دانشجویان بین المللی باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود در مدت اقامت تحصیلی در آلمان باشند.

  شرایط اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در آلمان

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در آلمان باید واجد شرایط باشند که برخی از مهم ترین این شرایط عبارت اند از:

  • دارا بودن گواهی پایان دوره متوسطه دبیرستان (معادل گواهینامه دیپلم آلمانی)
  • اگر مدرک تحصیلی دیپلم دانشجوی بین المللی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا معادل مدرک دیپلم آلمانی نیست: گذراندن دوره مقدماتی یک ساله (Studienkolleg)  برای شرکت در آزمون نهایی (Feststellungsprüfungexam) الزامی است.
  • دارا بودن ریزنمره ها و معدل تحصیلی دیپلم در سطح عالی
  • معدل مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در کشور آلمان بالاتر از 94 درصد در دبیرستان
  • پذیرش در آزمون ورودی مقدماتی پزشکی
  • دارا بودن مدرک مهارت آلمانی در سطح C1 TestDaF یا  DSH
  • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی تافل یا آیلتس برای درک ادبیات علمی کافی
  • دارا بودن نمره های عالی در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات دبیرستان
  • شرکت در آموزش حرفه ای یا تجربه داوطلبانه

  کارگزاری ویزامتریک آلمان می تواند به متقاضیان در روند اخذ ویزای تحصیلی کمک کند. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه فرمایید.

  حداقل سرمایه لازم برای دریافت اقامت المان از طریق سرمایه گذاری مبلغ 2 هزار یورو است.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان

  مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان یکی از بزرگترین دلایل تحصیل پزشکی در کشور آلمان است که با تحصیل تخصصی و فرصت های شغلی تکمیل می شود. هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان به ویژه در بیشتر دانشگاه های دولتی آلمان که تحصیل بدون شهریه را ارائه کرده اند، نسبتاً پایین است.

  تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی آلماندر حدود 250 یورو معادل 300 دلار در هر ترم
  تحصیل پزشکی در دانشگاه های ایالت بادن-وورتمبرگدر حدود 3.000 یورو معادل 3.600 دلار در هر سال
  تحصیل دندانپزشکی در آلمان در دانشگاه های دولتیدر حدود 200 تا 300 یورو در هر ترم
  هزینه های خدمات اداریدر حدود 100 تا 300 یورو در هر ترم
  هزینه های زندگی دانشجویی در آلماندر حدود 900 یورو معادل 1.100 دلار در هر ماه

  دلایل تحصیل پزشکی در کشور آلمان

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در آلمان دلایل فراوانی دارند. برخی از مهم ترین دلایل تحصیل پزشکی در المان عبارت است از:

  تحصیل تقریباً رایگان

  بله درست است! شما می توانید مدرک پزشکی خود را تقریباً رایگان در آلمان دریافت کنید. بیشتر دانشگاه های دولتی آلمان هیچ شهریه ای ندارند، به جز هزینه های اداری که در هر ترم در حدود 250 یورو (300 دلار) است. در مقایسه با دیگر مقاصد محبوب برای تحصیل در خارج از کشور، هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان بسیار مناسب است.

  وجود کالج های پزشکی در سطح جهانی

  حداقل 8 دانشگاه آلمانی در بین 150 دانشگاه برتر جهان برای مطالعات پزشکی قرار دارند. کالج های پزشکی کشور آلمان آموزش پزشکی در سطح جهانی ارائه می دهند و دانشجویان از کیفیت بالای آموزشی و امکانات دانشگاهی خود بهره می برند.

  وجود فرصت های شغلی پس از تحصیل

  فرصت ‌های شغلی برای پزشکان عمومی و متخصص در آلمان بسیار زیاد است و این دلیل خوبی برای تحصیل پزشکی در کشور آلمان است.

  زندگی با بالاترین کیفیت جهانی

  آلمان شرایط زندگی بالایی با تمرکز بر تمیزی و کارایی دارد. نرخ بیکاری در آلمان در سال 2020 تقریباً 3.03 درصد بود که نسبت به سال های قبل کاهش یافته است. زندگی در آلمان شما را در میان جامعه ای بین المللی از مردم دوستانه و خوش برخورد قرار می دهد.

  در صورتی که علاقمند به تحصیل کارشناسی در آلمان هستید میتوانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  شرایط اقامت پس از تحصیل پزشکی در کشور آلمان

  فارغ التحصیلان کالج های پزشکی کشور آلمان با کسب نمره لازم در آزمون دولتی Ärztliche Prüfung  واجد شرایط کار در حوزه پزشکی در کشور آلمان می شوند. فارغ التحصیلان پزشکی از کالج های آلمان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند مجوز اقامت خود را تا 18 ماه تمدید کنند تا در آلمان کار مناسب خود را پیدا کنند. تسلط به زبان آلمانی و کار در شهرهای کوچک و روستاها از عوامل مهم برای کار و طبابت پزشکان در آلمان است. برخی از ایالت های آلمان برای دانشجویان متعهد به کار به عنوان پزشک عمومی در این مناطق کم جمعیت کمک هزینه اضافی ارائه می دهند. وجود فرصت ‌های شغلی برای پزشکان عمومی و متخصص در کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها از عوامل مهم برای اقامت پس از تحصیل در این کشور است. علاوه بر این پزشکان زیادی برای کار در آلمان اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مهاجرت کادر درمان به آلمان مراجعه نمایید.

  صنعت مراقبت های بهداشتی و پزشکی به طور قابل توجهی در آلمان توسعه یافته است و چشم انداز شغلی بسیار خوبی برای پزشکان وجود دارد. پزشکان عمومی و متخصص در آلمان بسیار مورد تقاضا هستند، چه بخواهند در بیمارستان ها، کلینیک ها یا مراکز مراقبت های بهداشتی و چه در مطب های خصوصی کار کنند. علاوه بر این، حرفه پزشکی حقوق اولیه بالایی دارد، به این معنی که به عنوان یک پزشک در آلمان می توانید زندگی راحت و حتی پرسودی داشته باشید. آلمان از طریق سیستم آموزش عالی جهانی خود و اقتصاد پر رونق فرصت های زیادی برای پیشرفت در حرفه پزشکی ارائه می دهد. متقاضیان می توانند پس از اتمام تحصیلات و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار آلمان اقدام به دریافت اقامت نمایند.

  پزشکان عمومی ومتخصص در المان دارای درامد و حقوق بالای می باشند

  مزایای تحصیل پزشکی MBBS در آلمان

  تحصیل پزشکی در آلمان یک سرمایه گذاری بزرگ برای آینده شغلی و زندگی است. دانشجویان بین المللی با تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمان از مزایای فراوانی برخوردار می شوند. برخی از مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی در کشور آلمان عبارت است از:

  • دانشگاه های پزشکی در کشور آلمان از جمله بهترین ها دانشگاه های جهان و بسیار رقابتی هستند.
  • بزرگترین مزیت تحصیل پزشکی در کشور آلمان برای دانشجویان بین المللی این است که بیشتر دانشگاه های MBBS در آلمان توسط کمیسیون های بزرگ پزشکی جهان مانندWHO  سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته می شوند.
  • کیفیت آموزش پزشکی در کشور آلمان به طور کلی بسیار بالا است و بنابراین دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان جذب می کند.
  • بهترین کالج های پزشکی در کشور آلمان سمینارهایی را برگزار می کنند که به دانشجویان کمک می کند تا در خارج از این کشور شغل پیدا کنند.
  • شرایط آب و هوایی در آلمان بسیار خوب است و به راحتی می توان با آنها سازگار شد.
  • انطباق با سبک زندگی در آلمان برای دانشجویان بین المللی راحت و ساده است.
  • هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا یا ایالات متحده بسیار پایین است.
  • تحصیل پزشکی MBBS در آلمان در دانشگاه های دولتی کاملا رایگان است.
  • دانشگاه های پزشکی در کشور آلمان بیمارستان های بسیار خوبی برای مرحله عملی و کارآموزی پزشکی دارند.
  • تحصیل این دوره در آلمان به خصوص برای دانشجویان بین المللی جالب است زیرا هزینه ها در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین است (هیچ شهریه ای وجود ندارد و هزینه زندگی در آلمان واقعا قابل مدیریت است) و کیفیت برنامه ها در سطح بالایی قرار دارد.

  معایب تحصیل پزشکی MBBS در آلمان

  تحصیل پزشکی در آلمان علاوه بر مزایای بی شمار با معایب و مشکلاتی نیز همراه است که در سایه مزیت های شگفت انگیز آن به چشم نمی آیند. برخی از مهم ترین معایب تحصیل پزشکی در کشور آلمان عبارت است از:

  دشواری فراگیری زبان آلمانی

  زبان به عنوان یکی از اصلی ترین عواملی است که به دانشجویان بین المللی کمک می کند تا در یک کشور خارجی زندگی کنند. در آلمان، بیشتر نسل جوان با زبان انگلیسی آشنایی دارند، اما دانشجویان برای زندگی در جامعه آلمانی زبان باید به زبان آلمانی مسلط باشند. گرچه زبان آلمانی از زبان های سخت جهان برای یادگیری است، اما تسلط به این زبان برای تحصیل در آلمان الزامی است.

  هزینه های زندگی

  هزینه های زندگی در آلمان به عنوان یک کشور اروپایی از کشورهای آسیایی بالاتر است. به طور متوسط حدود 850 یورو برای داشتن یک زندگی مناسب در این کشور اروپا مورد نیاز است. بنابراین، هزینه زندگی در آلمان می‌تواند برای هر دانشجوی بین المللی از یک خانواده طبقه متوسط سنگین باشد.

  هزینه های تحصیلی

  گرچه تحصیل در کالج های پزشکی کشور آلمان رایگان است، اما امکانات دانشجویی در کالج ها رایگان نمی باشد. هزینه های خرید کتاب، کلاس های آمادگی زبان و هزینه های خدمات دانشجویی به عهده دانشجو است.

  مدت زمان کوتاه کلاس ها

  در مقایسه با آمریکا، دانشجویان در آلمان زمان بسیار کمتری را در کلاس های درس می گذرانند و زمان بسیار بیشتری را صرف مطالعه مستقل می کنند. این بدان معنی است که دانشجو باید در ساختاردهی کارآمد زمان خود مستقل باشد و در مورد مطالعه و تحقیق منظم باشد. ساختار تحصیلی دوره های تحصیلی در آلمان پژوهش محور است.

  در صورتی که علاقمند به اخذ تابعیت آلمان هستید می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را در این خصوص دریافت کنید.

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان راهنمایی های لازم ارائه شد. علاوه بر این در مورد شرایط تحصیل و آزمون های ورودی پزشکی اطلاعات لازم ارائه شد. به منظور انتخاب بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی و کاری، مشاوره با مشاوران و کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد راهگشا است.

  سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمان رایگان است؟

  بله. بیشتر دانشگاه های دولتی آلمان هیچ شهریه ای ندارند، به جز هزینه های اداری که در هر ترم در حدود 250 یورو (300 دلار) است.

  آیا دانشگاه های پزشکی کشور آلمان آزمون ورودی برگزار می کنند؟

  بله. برخی از دانشگاه های دولتی آلمان آزمون ورودی TMS را برای پذیرش پزشکی دانشجویان بین المللی برگزار می کنند.

  آیا تحصیل در کالج های پزشکی کشور آلمان قبل از دانشگاه الزامی است؟

  بله. دانشجویان بین المللی برای تحصیل علوم پزشکی در کشور آلمان باید در ابتدا در کالج های M-course آموزش های لازم را فراگیرند.

  کدام دانشجویان ایرانی ملزم به شرکت در کالج های پزشکی کشور آلمان نیستند؟

  دانشجویان ایرانی که در حدود 2 سال یا 4 ترم تحصیلی یا 35 واحد تحصیلی را در یکی از رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های ایران گذرانده باشند.

  مدرک زبان آلمانی مورد نیاز تحصیل پزشکی در آلمان چیست؟

  دارا بودن مدرک زبان آلمانی DSH2 یا TESTDAF 4 الزامی است.

  مقالات مرتبط

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  مقاطع تحصیلی در آلمان

  کشور آلمان، یکی از بهترین کشور‌های جهان برای تحصیل به شمار می‌آید و سالانه افراد زیادی از سراسر جهان، از جمله ایرانیان، متقاضی ورود به سیستم آموزشی این کشور هستند. آلمان با برخورداری از تعداد زیادی دانشگاه‌، آزمایشگاه‌ و موسسات...

  تحصیل در کالج های آلمان

  تحصیل در کالج های آلمان

  آلمان یکی از مقصد های مهم دانشجویان برای تحصیل کردن در کالج ها و دانشگاه های این کشور است. این کشور با داشتن دانشگاه های معتبر و سطح بالای زندگی، گزینه ای عالی برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل...

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

  برای دانشجویانی که قصد دارند مقطع دکترای خود را در دانشگاه‌های خارج از کشور بگذرانند، آلمان یکی از بهترین گزینه‌هاست. تحصیل دکتری در آلمان به ویژه در دانشگاه‌های برتر این کشور این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا از...

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان

  دانشگاه‌ های آلمان، با ارائه برنامه‌ های تحصیلی به زبان انگلیسی، گزینه ‌ای جذاب برای دانشجویان بین ‌المللی ارائه می ‌دهند. این دانشگاه‌ ها، که در سراسر کشور پراکنده‌ اند، از دانشگاه‌ های فنی معتبر مانند دانشگاه فنی مونیخ گرفته...

  بورسیه تحصیلی آلمان

  بورسیه تحصیلی آلمان

  آلمان یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین کشورهای اروپا برای دانشجویان بین‌المللی است. دریافت بورسیه تحصیلی آلمان به‌دلیل وجود دانشگاه‌های عالی، زیرساخت‌های برتر آموزشی و سیاست‌های جذب مهاجر، بسیار محتمل‌تر از سایر کشورهای همسایه است. شما با شناخت انواع بورسیه تحصیلی در این...

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  ددلاین دانشگاه های آلمان

  در کشور آلمان، سال تحصیلی در دو فصل تابستان و زمستان شروع می‌شود. دانشجویان بین‌المللی برای موفقیت در فرایند پذیرش باید حدود هشت هفته قبل از ددلاین دانشگاه های آلمان برای ثبت درخواست خود اقدام کنند. ددلاین دانشگاه‌ها در هر...

  یونی اسیست چیست؟

  یونی اسیست چیست؟

  تحصیل در آلمان برای خیلی از دانشجویان تجربه‌ای هیجان‌انگیز است، زیرا دوره‌های تحصیلی باکیفیت و عالی، آن هم با حداقل هزینه قابل ارائه هستند. با این‌حال، درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آلمان  برای برخی افراد طاقت‌فرسا است. اما، جای نگرانی نیست،...

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل داروسازی در آلمان

  تحصیل در رشته داروسازی برای بسیاری از دانشجویان مانند یک رویای دست نیافتنی است. با تحصیل داروسازی در آلمان می‌توانید به محیط‌های مطالعاتی عالی، آزمایشگاه‌های نوآورانه، اساتید و محققان بسیار عالی با هزینه‌های پایین شهریه دسترسی داشته باشید. دانشگاه‌های بسیار...

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

  تحصیل در کشور آلمان ترکیبی منحصر به ‌فرد از آموزش با کیفیت و تجربه فرهنگی است. این کشور به خاطر دانشگاه‌ های درجه ‌یک جهانی ‌اش شناخته شده و به دلیل امکانات تحقیقاتی نوآورانه و دوره‌ های گسترده ‌ای که...

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان

  کار دانشجویی در آلمان موضوعی است که ممکن است برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل و کار در یکی از پیشرفته­ترین و مرفه­ترین کشورهای اروپا هستند، مورد توجه قرار گیرد. آلمان فرصت­های مختلفی را برای دانشجویان...

  بهترین دانشگاه های آلمان

  بهترین دانشگاه های آلمان

  آلمان یکی از برترین کشورهای دنیا برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. در واقع وجود دانشگاه‌های با کیفیت در این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد برای دریافت پذیرش بهترین دانشگاه های آلمان اقدام کرده و از...

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان برای تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور نگاه ویژه‌ای به آن دارند، آلمان است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان مزایا گوناگونی برای شما به همراه دارد و این موضوع باعث شده...

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  بورسیه تحصیلی پزشکی آلمان

  تحصیل در کشور آلمان مزایای زیادی را برای دانشجویان خارجی در بر دارد، از جمله تحصیل در دانشگاه‌های تراز برتر دنیا، وجود امکانات و تجهیزات آموزشی پیشرفته و مدرن، پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور، تنوع زیاد در رشته‌های...

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  ویزای دانش آموزی آلمان (راهنمای کامل 2024)

  این روزها سن مهاجرت تحصیلی به آلمان به زیر 18 سال رسیده است و پدر و مادرهای زیادی شرایط را برای تحصیل فرزندانشان در مدارس معتبر آلمان فراهم می کنند. بالا بودن کیفیت سیستم آموزشی مدارس این کشور و سهولت...

  آزمون تست داف

  آزمون تست داف

  اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از...

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  تحصیل کارشناسی در آلمان

  آلمان یک کشور بزرگ در اروپای مرکزی شامل 16 ایالت و عضو اتحادیه اروپا و دارای نفوذ سیاسی و اقتصادی زیادی در بین دیگر کشورهای اتحادیه اروپا است. آلمان توسط چندین گروه آموزشی بین المللی به عنوان یکی از کشورهای...

  تحصیل در مدارس آلمان

  تحصیل در مدارس آلمان

  این روزها پدر و مادرهای ایرانی ترجیح می دهند فرزندان خود را در مدارس و دبیرستان های آلمان ثبت نام کنند تا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آمادگی های لازم را کسب کنند و مشکلی برای دریافت ویزای...

  ویزای تحصیلی آلمان

  ویزای تحصیلی آلمان

  اگر به دنبال اخذ ویزای تحصیلی آلمان هستید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای تحصیلی آلمان از صفر...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

  اگر قصد تحصیل پزشکی در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...

  نظرات کاربران