مهاجرت کاری به استرلیا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  در سال های اخیر استرالیا یک مقصد اصلی برای کار و اشتغال متقاضیان بین المللی محسوب می شود. رشد اقتصادی قوی این کشور نه تنها به دلیل منابع و بخش های گردشگری، بلکه وجود تجارت الکترونیکی قوی، راه اندازی فناوری و همچنین جذب نیروی کاری متخصص است. متقاضیان بین المللی مشغول کار در کشور استرالیا، مشمول قانون کار استرالیا هستند، مانند قانون کار منصفانه 2009 حقوق و حمایت از آن ها در برابر کارفرمایان، ارائه حداقل دستمزد، دوره های مرخصی با حقوق، غرامت در صورت لزوم و ارائه محیط کاری امن. ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در این مقاله نیز به ارائه اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق کار می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

  پایتختکانبرا  Canberra
  مهم ترین شهرهای اقتصادیسیدنی، ملبورن، پرت، بریزبن و آدلاید
  جمعیت کل26.644.200 نفر
  مساحت کل7.741.220 کیلومتر مربع
  زبان رسمیانگلیسی
  واحد پولدلار (یک دلار آمریکا معادل 1.475 دلار استرالیا)
  نرخ بیکاریدر حدود 3.4%
  حداقل دستمزددر حدود 2.138 دلار استرالیا در ساعت
  مرخصی کاریکارمندانی که به مدت 10 سال با یک کارفرما کار کرده اند حق دارند 13 هفته مرخصی طولانی مدت دریافت کنند. به ازای هر سال اضافی، 1.3 هفته مرخصی طولانی مدت دریافت خواهند کرد.
  برنامه بیمه مراقبت های بهداشتیMedicare یک برنامه مراقبت های بهداشتی جهانی است که مراقبت های اولیه بیمارستانی و پزشکی را بدون پرداخت هیچ هزینه ای به ساکنان استرالیا ارائه می دهد.
  مزایای اخذ ویزای کار استرالیادارای قوی ترین و باثبات ترین اقتصاد دارای مزایای بازنشستگی دارای فرصت های شغلی فراوان دارای استانداردهای بالای زندگی

  شرایط کار در استرالیا

  استرالیا دارای یک سیستم استخدامی توسعه یافته است که به منظور انعطاف پذیری و اطمینان کارفرمایان و نیروی کاری طراحی شده است. این سیستم تابع الزامات دولت استرالیا و ایالت ها و قلمروهای آن است. بر اساس قانون کار منصفانه 2009، کارگران استرالیایی حقوق اولیه ای مانند حداقل دستمزد، دوره های مرخصی با حقوق، غرامت در صورت لزوم و محیط های کاری ایمن دارند. در استرالیا، قوانین جبران خسارت بیان می کند که کارکنان نباید بیش از 38 ساعت در هفته کار کنند. وجود فرصت های کاری متنوع و بالا بودن درآمد و حقوق سالانه از کشورهای اروپایی موجب شده است تا متقاضیان بین المللی برای کار در این کشور اقدام کنند. از دیگر شرایط مهاجرت کاری به کشور استرالیا برای متقاضیان بین المللی موارد زیر را می توان نام برد:

  شرایط سنیزیر 45 سال
  شغل و حرفه متقاضیموجود در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا
  میزان تسلط به زبان انگلیسیدر سطح برقراری ارتباط با مردم انگلیسی زبان استرالیا
  میزان سوابق کاریحداقل 3 سال
  مهارت های کاریدارا بودن مهارت های کاری و در برخی موارد ارزیابی مهارت های کاری
  سوابق کار با کارفرماحداقل 2 سال
  اثبات سلامت جسمیدارا بودن گواهی معاینه پزشکی و سلامت

  متقاضیان بین المللی دارای شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید یکی از انواع ویزاهای کاری این کشور را دریافت کنند. ویزاها و مجوزهای کار استرالیا عبارت اند از:

  انواع ویزاهای کاری استرالیاSub Class
  ویزای استعدادهای درخشان جهانی Global Talent visaSubclass 858
  طرح نامزدی کارفرما  Employer Nomination SchemeSubclass 186
  ویزای منطقه ای ماهر اقامت دائم Permanent Residence Skilled Regional visaSubclass 191
  طرح مهاجرت حمایت شده منطقه ای Regional Sponsored Migration SchemeSubclass 187
  ویزای موقت منطقه ای تحت حمایت کارفرمای ماهر Skilled Employer Sponsored Regional provisional visaSubclass 494
  ویزای مستقل ماهر Skilled Independent visaSubclass 189
  ویزای نامزد ماهر Skilled Nominated visaSubclass 190
  ویزای فارغ التحصیل ماهر به رسمیت شناخته شده Skilled-Recognised Graduate visaSubclass 476
  ویزای منطقه ای ماهر Skilled Regional visaSubclass 887
  ویزای کارگر ماهر موقت منطقه ای Skilled Work Regional Provisional visaSubclass 491
  ویزای موقت فارغ التحصیلان Temporary Graduate visaSubclass 485
  ویزای فعالیت موقت Temporary Activity visaSubclass 408
  ویزای کار موقت روابط بین الملل Temporary Work International Relations visa   Subclass 403
  ویزای تخصصی کار موقت، اقامت کوتاه مدت Temporary Work Short Stay Specialist visaSubclass 400
  ویزای موقت کمبود مهارتTemporary Skill Shortage visaSubclass 482
  ویزای استعدادهای جهانی Global Talent visaSubclass 858
  ویزای کاری استرالیابر اساس اهداف کاری

  مراحل اخذ ویزای کاری در استرالیا

  برای درخواست ویزای کار استرالیا، متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید مهارت ها و صلاحیت های لازم برای شغل مورد نیاز خود را داشته باشند. مهارت ها و مدارک مورد نیاز باید توسط دولت استرالیا به رسمیت شناخته شده باشند. متقاضی باید از طرف دولت استرالیا برای درخواست دعوت شود یا توسط دولت ایالتی یا منطقه ای نامزد شود یا توسط کارفرما به عنوان کارگر ماهر معرفی شوند. دعوت نامه ها از طریق SkillSelect انجام می شوند. ویزای کار به طور کلی برای کارگران ماهر، متقاضیانی که در فعالیت های خاص شرکت می کنند، کارگران بسیار متخصص، کارآموزان، متقاضیان با تجربه تجاری و حتی سرمایه گذاران صادر می شود. متقاضیان بین المللی برای مهاجرت به کشور استرالیا از طریق کار باید همه مراحل اخذ ویزاهای کاری را به ترتیب طی کنند. در واقع مراحل اخذ ویزای کاری به فراهم کردن شرایط اقامت کاری استرالیا کمک می کند. مراحل درخواست ویزای کار استرالیا و مهاجرت کاری استرالیا عبارت است از:

  مرحله 1: پیشنهاد کار را دریافت کنید

  متقاضیانی که قصد اقامت کشور استرالیا از طریق کار و اخذ ویزای کار را دارند، در ابتدا باید در داخل کشور شغلی در بخش دولتی یا خصوصی داشته باشند. این متقاضیان باید ویزای کاری را که واجد شرایط دریافت آن هستند بر اساس مهارت ها و صلاحیت های مورد نیاز برای کار انتخاب کنند. همچنین باید بررسی کنند که آیا نوع ویزای کاری که برای آن درخواست می دهند نیاز به دعوت نامه برای درخواست ویزا دارد یا خیر.

  مرحله 2 : EOI را ارسال کنید

  پس از تصمیم گیری در مورد نوع ویزای کار استرالیا، اگر قرار است متقاضی برای این کار دعوت شود، باید یک EOI یا Expression of Interest ارائه دهند که نشان دهد علاقه مند به کار در کشور استرالیا هستند. متقاضیان باید EOI را در SkillSelect ارسال کنند و باید منتظر بمانند تا زمانی که یک ایالت یا قلمرو استرالیا آن ها را نامزد کند. پس از آن باید منتظر دعوت نامه ها برای درخواست (ITA) باشند.

  مرحله 3:  تایید نامزدی را دریافت کنید

  پس از ارائه موفقیت آمیز  EOI متقاضی/حامی/کارفرما باید فرم حامی مالی را تکمیل کند و قبل از اینکه متقاضی بتواند برای ویزا درخواست دهد، باید تایید شود.

  مرحله 4: نمره لازم در آزمون ها را کسب کنید

  متقاضیان مهاجرت به استرالیا که برای درخواست ویزا دعوت می شوند، باید آزمون امتیازی را که بر اساس سن، مهارت های زبان انگلیسی، استخدام ماهر استرالیا، مدارک تحصیلی، مدرک تحصیلی تخصصی و غیره محاسبه می شود، بگذرانند.

  مرحله 5: چک لیست الزامات را آماده کنید

  هر ویزای کاری به انواع مختلفی از شرایط و مدارک نیاز دارد که متقاضیان باید آن ها را برای ارسال همراه با درخواست ویزا جمع آوری کنند. برخی از این مدارک شامل پاسپورت، گواهی پلیس، گواهی پزشکی، پیشنهاد کار و غیره هستند.

  مرحله 6: برای اخذ ویزای کار استرالیا اقدام کنید

  در این مرحله متقاضیان می توانند درخواست آنلاین برای دسته خاص ویزای خود را تکمیل کنند. تمام مدارک لازم و اطلاعات مربوطه باید در این مرحله ارائه شود. همه این مدارک را می توانند به همراه هزینه درخواست ارائه دهند و بعد از این مرحله منتظر تایید ویزا باشند. متقاضی باید فرم درخواست را به صورت آنلاین تکمیل کرده و اطلاعات خواسته شده در فرم را به دقت نوشته و ارسال کند.

  مرحله 7: منتظر تایید باشید

  در این مرحله متقاضیان تأییدیه ای دریافت می کنند که نشان می دهد مدارک و فرم درخواست دریافت شده است.

  مرحله 8: منتظر نتیجه باشید

  در این مرحله متقاضیان نامه ای کتبی دریافت خواهند کرد مبنی بر اینکه درخواست آن ها تایید یا رد شده است. در صورت تایید درخواست، متقاضیان اطلاعات زیر را دریافت خواهند کرد:

  شماره صدور ویزا

  تاریخ شروع ویزا

  شرایط ویزا

  اگر ویزا رد و ریجکت شود، متقاضیان دلیل رد شدن را دریافت خواهند کرد. حق بررسی این نتیجه ممکن است به متقاضی داده شود و یا نشود. متقاضیان دارای شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید بدانند که در صورت امتناع، هزینه درخواست ویزا مسترد نخواهد شد.

  مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری به استرالیا

  شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق کار و مدارک مورد نیاز هنگام درخواست ویزای کار بر اساس نوع ویزا متفاوت است، اما مدارک اولیه ای وجود دارد که باید همراه با بیشتر درخواست های ویزا ارائه شود. متقاضیان باید چک لیستی از مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست ویزای کار داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که برای نوع صحیح ویزای کاری اقدام می کنند. مهم ترین مدارک لازم برای رفتن به استرالیا برای کار عبارت است از:

  • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  • فرم تکمیل شده ویزای کار استرالیا
  • فرم تکمیل شده شماره 80 برای ارزیابی شخصیت
  • رسید هزینه پرداخت شده ویزای کار استرالیا
  • یک عکس در اندازه عکس پاسپورت
  • مدرک مهارت زبان انگلیسی
  • اثبات صلاحیت های تحصیلی
  • کارت شناسایی ملی
  • گواهی پلیس
  • گواهی ازدواج یا طلاق
  • گواهی تمکن مالی
  • بیمه معتبر سلامت
  • مدارک اقامت موقت
  • برنامه سفر به استرالیا
  • رزرو یا اسکان موقت
  • نامه و اجازه کارفرما
  • دعوتنامه کاری یا پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای استرالیایی
  متوسط حقوق در استرلیا ماهانه 5/032دلار امریکا است

  میزان حقوق و درآمد در استرالیا

  متوسط حقوق در استرالیا در سال 2023، در حدود 7570 دلار استرالیا (AUD) در ماه است. طبق نرخ ارز در اپریل 2023، این میزان حقوق تقریباً معادل 5.032 دلار در ماه است. در واقع متوسط حقوق ماهانه در استرالیا کمتر از ایالات متحده (7.900 دلار در ماه) و بریتانیا (7.347 دلار در ماه) است. متوسط حقوق تمام وقت در استرالیا در حدود 72.634 دلار در سال یا 37.25 دلار در ساعت است. حقوق و درآمد تازه کارها در استرالیا از 58.500 دلار در سال شروع می شود، در حالی که بیشتر نیروی کاری ماهر و با تجربه تا 114.448 دلار در سال درآمد دارند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت کاری به کشور استرالیا و مشاغل مورد نیاز

  استرالیا مقصد محبوبی برای نیروی کاری متخصص و ماهر است. با اخذ اقامت استرالیا از طریق کار متقاضیانی که برای مهاجرت کاری به استرالیا اقدام کرده اند، می توانند در این کشور زندگی، کار و اقامت کنند و از خدمات اجتماعی آن استفاده کنند. اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا از طریق کار را دارید، باید دارای شغلی باشید که در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود داشته باشد. از مهم ترین مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2023 برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار موارد زیر را می توان نام برد:

  • پرستاران ثبت شده
  • دبیران دبیرستان
  • برنامه نویسان نرم افزار
  • برنامه نویسان برنامه های کاربردی
  • برقکارها
  • مدیران ساخت و ساز
  • نجاران
  • مکانیک موتور خودرو
  • اساتید و مدرسان دانشگاه
  • وکلای دادگستری
  • پزشکان عمومی
  • کادر درمان پزشکی
  • حسابداران

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد مهاجرت کاری به استرالیا پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط مهاجرت کاری و اقامت در استرالیا از طریق کار و همچنین مدارک لازم نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت کاری به کشور استرالیا را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق کار

  آیا تمدید ویزای کار استرالیا امکان پذیر است؟

  بله. متقاضیانی که می خواهند پس از انقضای ویزای فعلی خود مدت بیشتری در کشور بمانند، می توانند قبل از انقضای ویزا برای اقامت طولانی تری اقدام کنند.

  آیا برای مهاجرت کاری به استرالیا محدودیت سنی وجود دارد؟

  بله. برای کار در کشور استرالیا محدودیت سنی زیر 45 سال وجود دارد.

  آیا برای اخذ اقامت کشور استرالیا از طریق کار دارا بودن سوابق کاری الزامی است؟

  بله. متقاضی باید حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشد.

  متوسط حقوق در استرالیا در سال 2023 چقدر است؟

  متوسط حقوق در استرالیا در سال 2023، در حدود 7570 دلار استرالیا (AUD) در ماه است. طبق نرخ ارز در اپریل 2023، این میزان حقوق تقریباً معادل 5.032 دلار در ماه است.

  میزان حقوق در استرالیا بالاتر است یا در آمریکا؟

   متوسط حقوق ماهانه در استرالیا کمتر از ایالات متحده (7.900 دلار در ماه) و بریتانیا (7.347 دلار در ماه) است.

  مقالات مرتبط