کارگزاری ویتامتریک المان

اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سفارت و کنسولگری برخی از کشورهای پرتقاضای جهان برای مهاجرت به دلیل ازدحام و شلوغی متقاضیان بخشی از روند اخذ ویزا را به شرکت هایی به نام ویزا متریک واگذار کرده اند. یکی از مهم ترین این شرکت ها کارگزاری ویزا متریک آلمان در ایران است. بر این اساس ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در مقاله پیش رو به ارائه شرایط اخذ ویزای آلمان در مراکز ویزا متریک پرداخته ایم. پس برای کسب اطلاعات لازم برای مهاجرت به آلمان با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  ویزامتریک چیست؟ وقت ویزا متریک و مدارک لازم برای تایید

  VisaMetric تنها ارائه دهنده خدمات خارجی سفارت آلمان در تهران است. سفارت آلمان در تهران با ارائه‌ دهنده خدمات قراردادی VisaMetric همکاری می‌ کند تا روند قانونی ‌سازی و صدور گواهی را انجام دهد. پس از تعیین وقت ویزا متریک، مدارک متقاضی برای اجرای روش قانونی جایگزین یا گواهی کپی پذیرفته می شود. رسیدگی به مدارک فقط توسط سفارت آلمان در تهران ادامه خواهد داشت. ویزا متریک VisaMetric بررسی های اولیه را انجام نمی دهد و بازگرداندن اسناد و مدارک را بر عهده می گیرد. این سیستم ارائه دهنده خدمات شخص ثالث به سفارت آلمان دارای سیستم تعیین وقت حضوری نمی باشد! برای کسب اطلاعات در مورد ویزامتریک شنگن، ویزامتریک تایید مدارک، ویزامتریک وقت سفارت و تاریخ باز شدن ویزامتریک به وب سایت نمایندگی دیپلماتیک آلمان یا وب سایت Visametric  مراجعه کنید. متقاضی باید مراقب وب سایت های جعلی و حساب های واتس اپ مشکوک باشد که از لوگوی شرکت VisaMetric برای کلاهبرداری استفاده می کنند. متقاضی باید همه مدارک لازم از جمله اوراق هویتی و گواهی تمکن مالی را ارائه دهد. ذکر این نکته ضروری است که سفارت آلمان ممکن است مدارک اضافه را درخواست کند و متقاضی باید با بررسی مداوم ایمیل خود مدارک درخواستی را ارسال کند.

  روند تایید مدارک و لیگال ویزامتریک

  اسناد و مدارک مربوط به کشورهای دیگر تنها در صورتی توسط مقامات یا دادگاه های آلمان به رسمیت شناخته می شوند که اصالت آنها در یک رویه خاص ثابت شده باشد. سفارت آلمان برای صدور ویزاهای اقامت این کشور به ارائه اسناد و مدارک قانونی (مانند گواهی تولد یا ازدواج) متقاضیان ایرانی نیازمند است. زمان فعلی رسیدگی به موارد قانونی 4 روز کاری است. اگر متقاضیان به مدارک قانونی برای ارائه در وقت ویزا نیاز دارند باید زودتر برای گرفتن وقت ویزا متریک اقدام کنند. قانونی شدن یا لیگال در دفتر ویزا در روز درخواست ویزا دیگر امکان پذیر نیست و متقاضی باید مدارک را در یک فرم قانونی از قبل برای وقت ویزا متریک همراه داشته باشد. لازم به ذکر است که روند تایید مدارک در ایران یک رویه قانونی جایگزین است. ابتدا سند باید توسط مترجم مورد تایید به آلمانی ترجمه شود. لیست مترجمان تایید شده را می توانید در این وب سایت مشاهده کنید: https://sanam.ekfam.ir/Home/TranslatorList

  دسترسی به این لینک فقط در اینترنت ایران رایگان و فقط به زبان فارسی امکان پذیر است. در صورت وجود تردید به جعلی بودن اسناد یا مدارک یا در صورت نادرست بودن محتوای اسناد، جایگزین قانونی برای این اسناد وجود نخواهد داشت. نکته دیگر اینکه فقط اسناد عمومی را می توان قانونی و لیگال کرد.

  مدارک لازم برای ارایه در ویزامتریک

  مدارک لازم برای ارائه در ویزامتریک

  متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به آلمان در وقت تایید مدارک ویزامتریک باید مدارک و اسناد لازم را ارائه دهند. از مهم ترین مدارک لازم برای ارائه در وقت تایید مدارک موارد زیر را می توان نام برد:

  • شناسنامه و اوراق شناسایی متقاضی
  • سند ازدواج ( اگر متقاضی می خواهد سند ازدواج را قانونی کند، باید اصل شناسنامه خود و همسر خود را ارائه دهد. اگر متقاضی می خواهد سند ازدواج همراه با طلاق قانونی شود، ارائه شناسنامه کافی است.)
  • گواهی طلاق ( اگر متقاضی می‌ خواهد گواهی طلاق را قانونی کنید، باید شناسنامه همسر سابق خود را به صورت اصل ارائه دهد.)
  • VisaMetric  هزینه خدمات جداگانه ای برای ارسال اضافی شناسنامه ها صرفاً به عنوان اثبات دریافت نمی کند.
  • گواهی ‌های حسن رفتار ( اگر متقاضی می ‌خواهد گواهی نامه ایرانی حسن رفتار خود را قانونی کند، باید از به‌روز بودن این گواهی نامه (نه بیشتر از 3 ماه) مطمئن شود.
  • اصل گواهی تامین اجتماعی، وکالتنامه و گواهی حسن رفتار برای پزشکان باید دارای مهر و امضای مرجع صادرکننده باشد. کپی های ساده یا چاپ شده را نمی توان به عنوان اصل تشخیص داد.
  • گواهی فوت همسر
  • گزیده ثبت اسناد
  • جواز کسب
  • کارت ملی
  • رضایت نامه ازدواج
  • گواهی سازمان نظام پزشکی ایران
  • گواهی مدرک تحصیلی
  • اسناد خودرو
  • گواهی نامه رانندگی
  • اسناد سردفتری از قبیل وکالتنامه، مبایعه نامه و ….

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  گرفتن وقت سفارت آلمان از ویزامتریک

  متقاضیان ایرانی از طریق وب سایت ویزامتریک می توانند یک وقت برای ارسال مدارک خود برای ویزای شینگن، ویزای ملی، قانونی سازی و گواهی کپی رزرو کنند. روند تعیین وقت سفارت آلمان از طریق آنلاین و در سایت ویزا متریک انجام می شود. مدارک متقاضیان در مرکز درخواست ویزا در تهران پذیرفته و توسط سفارت آلمان در تهران بررسی می شود. برنامه های ویزا متریک برای اخذ ویزای اقامت آلمان عبارت است از:

  • اخذ ویزای توریستی
  • اخذ ویزای تحصیلی
  • اخذ ویزای کاری

  متقاضیان برای اخذ دیگر ویزاهای اقامت آلمان مانند ویزای همراه خانواده باید از طریق سفارت آلمان یک وقت رزرو کنند. به دلیل پر شدن سریع همه وقت های سفارت آلمان برخی از شرکت ها و کارگزاری ها اقدام به خرید وقت ویزا متریک می کنند و این وقت ها را به متقاضیان می فروشند. گرچه خرید وقت سفارت با پرداخت هزینه های بالایی همراه است، اما در کوتاه ترین زمان و بدون صرف وقت زیاد متقاضی می تواند در وقت سفارت آلمان حضور یابد. در مراکز ویزا متریک آلمان گرفتن عکس های بیومتریک، خدمات پاسپورت پیکاب، خدمات فتوکپی، فکس و چاپ، خدمات اطلاع رسانی از طریق پیامک، ایمیل یا تلفن، بیمه سلامت مسافرتی و سرویس VIP انجام می شود.

  انواع ویزای آلمان

  ویزای کشور آلمان از جمله ویزاهای شینگن محسوب می شود. متقاضیان با دریافت ویزای اقامت آلمان می توانند از مزایای فراوانی برخوردار شوند. یکی از این مزایا سفر به بیش از 170 کشور جهان بدون اخذ ویزای ورود به آن کشورها است. متقاضیان برای دریافت انواع ویزاهای کشور آلمان باید دارای تمکن مالی کافی، گردش مالی مناسب و وابستگی های اقتصادی و عاطفی در کشور خود باشند. ویزاهای کشور آلمان بر دو نوع ویزای کوتاه مدت و ویزای بلند مدت آلمان تقسیم می شود که هر کدام شامل ویزاهای مختلفی هستند.

  انواع ویزا کوتاه مدت المان

  ویزای کوتاه مدت آلمان

  متقاضیانی که برای انجام کارهای کوتاه مدت کمتر از 6 ماه به کشور آلمان وارد می شوند، باید دارای ویزای کوتاه مدت این کشور باشند. ویزاهای کوتاه مدت آلمان عبارت اند از:

  • ویزای جستجوی کار آلمان: با اعتبار 6 ماهه برای یافتن کار مناسب در آلمان
  • ویزای دیدار با خانواده و خویشاوندان: با اعتبار 6 ماهه برای دیدار با اعضای خانواده درجه یک
  • ویزای تجاری: با اعتبار 3 ماهه مختص بازرگانان و تاجران و برای کارهای تجاری در آلمان

  یکی از جدیدترین شرایطی که دولت آلمان برای اخذ ویزای کار آلمان در نظر گرفته است، کارت شانس آلمان می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مربوط به آن در سایت میرداماد مراجعه فرمایید.

  ویزای بلند مدت آلمان

  متقاضیان برای انجام کارهای طولانی مدت بیشتر از 6 ماه برای ورود به کشور آلمان باید دارای ویزای بلند مدت این کشور باشند. ویزاهای بلند مدت آلمان عبارت اند از:

  • ویزای توریستی آلمان: به مدت 90 روز با تاریخ مشخص برای ورود و خروج
  • ویزای تحصیلی آلمان: با اعتبار تا پایان مدت زمان تحصیل در دانشگاه های آلمان
  • ویزای کاری آلمان: ویزای کاری آلمان مختص کارآفرین ها و یا نیروی کار ماهر با دارا بودن مدرک زبان آلمانی و پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای آلمانی، مدت زمان این ویزا بر اساس تاریخ های تعیین شده در نامه پیشنهاد کاری
  • ویزای سرمایه گذاری: با اعتبار 2 سال و مختص سرمایه گذاران خارجی و بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی
  • ویزای درمانی: مختص بیماران با بیماری های درمان نشده و نیازمند درمان در آلمان
  • ویزای همراه خانواده: دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های اقامت خانواده در آلمان
  • ویزای دوره زبان آلمانی: با اعتبار تا پایان مدت آموزش زبان آلمانی در کالج های کشور آلمان

  مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای آلمان

  متقاضیان برای دریافت انواع ویزاهای اقامت آلمان و بر اساس هدف از سفر به این کشور باید دارای مدارک لازم باشند. مدارک و اسناد متقاضی که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در آلمان اقدام می کند با مدارک متقاضی که برای ویزای دوره زبان درخواست می دهد، متفاوت است. مدارک کلی صرف نظر از نوع ویزا و هدف سفر به آلمان برای اخذ انواع ویزاهای آلمان عبارت است از:

  • گواهی تمکن مالی و اثبات دارا بودن توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در آلمان
  • صورتحساب گردش مالی مناسب 6 ماه اخیر متقاضی
  • دارا بودن سوابق سفر به دیگر کشورهای حوزه شینگن و آلمان
  • دارا بودن بلیط رفت و برگشت به کشور مبداء
  • دارا بودن پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
  • دارا بودن دعوتنامه از کارفرمای آلمانی یا خانواده متقاضی در آلمان
  • دارا بودن بیمه درمانی معتبر با پوشش بیمه ای 30.000 یورو
  • دارا بودن رسید پرداخت هزینه های ارائه درخواست ویزا
  • دارا بودن عکس در اندازه عکس پاسپورت
  • دارا بودن آدرس و مدارک اقامت در آلمان
  برای تایید قانونی کرد مدارک ویزا متریک بایداز یک مترجم المانی کمک خواست.

  درخواست ویزای آلمان از طریق ویزامتریک

  متقاضیان ایرانی برای خرید وقت ویزامتریک و همچنین وقت تایید مدارک ویزا متریک آلمان باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنند:

  مرحله اول

  متقاضی برای تایید مدارک ویزا متریک و قانونی کردن اسناد و مدارک باید از یک مترجم فارسی به آلمانی برای ترجمه رسمی مدارک و اسناد کمک بگیرد.

  مرحله دوم

  نام و مشخصات مترجم آلمانی باید در فهرست وزارت امور خارجه ایران https://sanam.ekfam.ir/Home/TranslatorList وجود داشته باشد. برخی از مترجمان زبان آلمانی با پرداخت هزینه اضافی، پیش ‌احراز هویت لازم را از وزارت دادگستری و امور خارجه ایران به متقاضی دریافت می کنند. اگر متقاضی این پیشنهاد را پذیرفت، می تواند با موفقیت از مرحله 2 عبور کند.

  مرحله سوم

  متقاضی در این مرحله باید ابتدا به وزارت دادگستری ایران و سپس به وزارت امور خارجه ایران مراجعه و مدارک را در آنجا تایید کند. ذکر این نکته ضروری است که به هنگام ارائه مدارک و اسناد برای تاییدیه های قانونی نباید بیش از یک سال از صدور آن ها گذشته باشد.

  مرحله چهارم

  در این مرحله متقاضی با ارائه دهنده خدمات خارجی سفارت آلمان در تهران یا ویزا متریک وقت سفارت ویزا متریک رزرو می کند تا مراحل قانونی جایگزینی را انجام دهد. ویزا متریک برای پذیرش اسناد و مدارک و ارائه تاییدیه قانونی و لیگال هزینه خدمات دریافت می کند. همچنین هزینه هایی نیز سفارت برای قانونی شدن مدارک دریافت می کند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که هزینه سفارت و هزینه خدمات ویزا متریک باید به صورت نقدی و یورو در روز ارسال درخواست به ویزا متریک پرداخت شود.

  مرحله پنجم

  متقاضی در مرحله پنجم در وقت نوبت ویزا متریک باید با همه مدارک مورد نیاز (اصل مدارک و ترجمه از پیش تایید شده) در مرکز پذیرش ویزا متریک (آدرس: تهران، خیابان وزرا، 15139، کراس 21، خیابان وزرا، خیابان 21، پلاک 137، طبقه 1، ساختمان شیرازی) حاضر شود. متقاضی ایرانی باید درخواست خود را فقط به ویزا متریک در مرکز پذیرش در تهران و نه در شعب ویزا متریک در ترکیه یا دیگر کشورها ارسال کند. متقاضی باید نامه ای به زبان آلمانی، انگلیسی یا فارسی نیز همراه داشته باشد که در آن توضیح دهد به چه دلیل به قانونی شدن مدارک نیاز دارد.

  آیا متقاضی می تواند واسطه ای را برای درخواست ویزا اعلام کند؟

  فرآیند قانونی سازی مدارک و اسناد می تواند به جای متقاضی از طرف یک واسطه نیز طی شود. متقاضی باید هنگام رزرو نوبت ویزا متریک نام واسطه را ذکر کند. این واسطه باید یک نامه کتبی غیررسمی (مثلاً به صورت ایمیل چاپی) به زبان آلمانی، انگلیسی یا فارسی از طرف متقاضی و یک کپی از پاسپورت وی را در نوبت ویزا متریک تایید مدارک به همراه داشته باشد. اگر واسطه نتواند این نامه کتبی و کپی پاسپورت را ارائه دهد، درخواست وی پذیرفته نمی شود. در برخی موارد استثنایی متقاضی می تواند مدارک خود را در سفارت آلمان در تهران قانونی کند. برای این کار نیاز به یک وقت ویزا متریک ویژه دارد. درخواست متقاضی بدون وقت ویژه قابل رسیدگی نیست. متقاضی باید هنگام گرفتن وقت سفارت ویزا متریک منتظر زمان های انتظار باشد، زیرا ظرفیت ها بسیار محدود است.

  آدرس، ساعات کاری ویزامتریک + آدرس سایت

  ساعات کاری ویزا متریک از ساعت 8:30 صبح تا 16:30 بعد از ظهر روزهای یکشنبه تا پنج شنبه هر هفته است. آدرس ویزامتریک و مرکز پذیرش ویزا متریک ایران عبارت است از:

  تهران، خیابان بهشتی، خیابان خالد استانبولی، ننبش خیابان 21، ساختمان شیراز، پلاک 137

  تلفن: 00982188700343

  آدرس سایت ویزا متریک آلمان برای متقاضیان ایرانی  https://www.visametric.com/iran/Germany/en است. ویزا متریک درخواست ها را فقط با تعیین وقت قبلی می پذیرد.

  کارگزاری های ویزا متریک داری گواهی نامه های معتبر بین المللی هستند

  چه کشورهایی با ویزا متریک همکاری می کنند؟

  VisaMetric  بر ارائه ماموریت های دیپلماتیک با خدمات پشتیبانی با کیفیت بالا مرتبط با برنامه های ویزا و سایر زمینه ها (مانند خدمات کنسولی) تمرکز دارد. VisaMetric  در 16 کشور فعالیت دارد. ویزا متریک در حال حاضر با سفارت های ایتالیا، آلمان، استونی، پرتغال و کره جنوبی فعالیت می کند. مراکز و کارگزاری های مختلف ویزا متریک در کشورهای جهان از جمله ایران از مراکز معتبر و دارای تاییدیه های بین المللی می باشند. این مراکز دارای گواهینامه های کیفیت از جمله گواهی نامه ISO 9001  کیفیت خدمات، گواهینامهISO 27001  امنیت اطلاعات، ISO 14001  محیط زیست و TRACE  استانداردهای شفافیت تجاری می باشد. ویزا متریک دارای بیش از 100 مرکز و کارگزاری در کشورهای مختلف جهان و از جمله ایران است. گروه ویزا متریک تا به امروز بیش از 10،000،000 درخواست ویزا را برای دولت های زیر پردازش کرده است:

  • جمهوری ایتالیا
  • جمهوری فدرال آلمان
  • جمهوری استونی
  • جمهوری کره
  • جمهوری مالت
  • جمهوری پرتغال
  • جمهوری اسلوونی
  • پادشاهی بلژیک
  • دوک نشین بزرگ لوکزامبورگ
  • پادشاهی هلند
  • جمهوری اتریش
  • پادشاهی سوئد
  • جمهوری یونان
  • پادشاهی نروژ
  • جمهوری فرانسه
  • پادشاهی اسپانیا
  • جمهوری فنلاند
  • جمهوری لتونی

  خدمات موسسه میرداماد برای رزرو وقت ویزا متریک

  بسیاری از متقاضیان ایرانی برای رزرو وقت سفارت آلمان با مشکلات بسیاری از جمله وقت های طولانی مدت مواجه می شوند و نمی توانند برای تحصیل در آلمان به موقع حضور یابند. بر این اساس کارگزاری های ویزا متریک در زمان کوتاه و با مشکلات کمتر برای این متقاضیان وقت سفارت آلمان را رزرو می کنند. اما متقاضیان ایرانی بهتر است برای رزرو وقت ویزا متریک با وکلا و مشاوران یک موسسه مهاجرتی مشورت کنند. موسسه مهاجرتی میرداماد با برخورداری از وکیل مهاجرت به آلمان، با آگاهی از شرایط رزرو وقت سفارت و نحوه دریافت وقت ویزا متریک می تواند راهنمایی های سودمندی به این متقاضیان ارائه دهد.

  موسسه مهاجرتی ما با دارا بودن سوابق طولانی در دریافت وقت سفارت آلمان چه از طریق ویزا متریک و چه از طریق سفارت آلمان روند مهاجرت متقاضیان را با اطمینان و قدرت طی می کند. موفقیت های پی در پی در روندرزرو وقت ویزا متریک، اخذ ویزای اقامتی، توریستی، سرمایه گذاری، کاری، خانوادگی و ویزای تحصیلی آلمان نشان از تبحر و مهارت گروه کاری مجموعه مهاجرتی ما دارد. همین حالا با مشاوران موسسه مهاجرتی ما تماس بگیرید و برای رزرو وقت ویزا متریک آلمان اقدام کنید.

  هزینه خدمات ویزا متریک و هزینه ویزای آلمان

  متقاضیان می توانند برای حداکثر 6 نفر یک وقت ویزا متریک رزرو کنند، اما همه هزینه های خدمات را برای هر متقاضی جداگانه پرداخت کنند. انتقال وجه ممکن است تا 5 روز کاری طول بکشد. علاوه بر این متقاضیان باید توجه کنند که هزینه ها را باید به واحد یورو پرداخت کنند. هزینه های خدمات به صورت نقدی و یا از طریق کارت بانکی امکان پذیر نمی باشد. همچنین هزینه وقت سفارت ویزا متریک در صورت عدم حضور در وقت مشخص شده برگشت داده نمی شود، اما متقاضیان می توانند 72 ساعت قبل وقت رزرو visametric وقت را به صورت رایگان تغییر دهند. متقاضیان می توانند فرم بازپرداخت هزینه خدمات را از این لینک دانلود کنند:  https://www.visametric.com/iran/Germany/fa/p/mdark-mord-naz 

  متقاضیان ایرانی باید هزینه اخذ ویزا، گرفتن وقت ویزامتریک و دیگر هزینه ها را به حساب زیر واریز کنند:

  گیرنده : شرکت رهیاب گذرآرتا
  SAMAN BANK : شعبه میرداماد
  شماره حساب:  80981027883031
  شماره کارت:  6219867000010435

  هزینه ویزا پرداخت شده به سفارتحداکثر 80 یورو
  هزینه خدمات ویزادر حدود 29.40 یورو
  هزینه رزرو قرار و ملاقات ویزامتریک و گواهی کپیهر متقاضی 1.000.000 تومان
  هزینه رزرو اخذ ویزای ملی، ویزای تحصیلی آلمان و ویزا متریک شنگنهر متقاضی 1.300.000
  هزینه ویزا برای کودکان 6 تا 12 سال ایرانیدر حدود 40 یورو
  هزینه ویزا برای کودکان بالاتر از 12 سال ایرانیدر حدود 80 یورو
  هزینه ویزا برای کودکان 6 تا 12 سال غیر ایرانیدر حدود 40 یورو
  هزینه ویزا برای کودکان بالاتر از 12 سال غیر ایرانیدر حدود 80 یورو
  هزینه ویزا برای کودکان 6 تا 12 سال از کشورهای آلبانی، آذربایجان، ارمنستان، بوسنی، گرجستان، مقدونیه، مولداوی، روسیه، صربستان، اوکراین و کیپ وردهدر حدود 35 یورو
  هزینه ویزا برای کودکان بالاتر از 12 سال از کشورهای آلبانی، آذربایجان، ارمنستان، بوسنی، گرجستان، مقدونیه، مولداوی، روسیه، صربستان، اوکراین و کیپ وردهدر حدود 35 یورو
  هزینه ویزا برای کودکان تا 6 سال ایرانی و غیر ایرانیرایگان
  هزینه تایید مدارکدر حدود 30 یورو
  هزینه کپی مدارکدر حدود 25 یورو
  هزینه کپی برابر اصلدر حدود 11 یورو
  ارایه خدمات vip ویزا متریک موجب تسریع در روند رزرو تمی شود.

  هزینه خدمات VIP ویزامتریک

  متقاضیانی که قصد استفاده از خدمات VIP برای دریافت ویزا متریک آلمان را دارند، باید هزینه های ویزا و هزینه های خدمات عادی را پرداخت کرده و سپس هزینه های خدمات VIP را نیز واریز کنند. ذکر این نکته ضروری است که هزینه خدمات VIP ویزا متریک در صورت عدم حضور در وقت مشخص شده برگشت داده نمی شود، اما متقاضیان می توانند 72 ساعت قبل وقت رزرو قرار و ملاقات ویزامتریک را به صورت رایگان تغییر دهند. علاوه بر این با درخواست خدمات VIP وقت ویزامتریک زودتر برای متقاضیان رزرو نمی شود و این خدمات VIP به خدمات اضافی مانند کپی، ایمیل و فکس رایگان و دیگر خدمات اطلاق می شود. شماره حساب برای واریز هزینه خدمات VIP همان شماره کارت بانک سامان ارائه شده در بخش قبل می باشد. هزینه خدمات VIP ویزا متریک عبارت است از:

  هزینه خدمات VIP ویزا متریکدر حدود 75 یورو
  هزینه خدمات عادی ویزا متریکدر حدود 29.4 یورو
  هزینه ویزامتریک وقت شینگندر حدود 1.300.000 تومان

  چه متقاضیانی از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند؟

  همه متقاضیان از همه ملیت ها و کشورهای جهان برای اخذ ویزا متریک باید مدارک لازم را ارسال کنند، اما همه متقاضیان نیاز به پرداخت هزینه های ویزا ندارند. بر این اساس متقاضیان معاف از پرداخت هزینه های ویزا متریک عبارت اند از:

  • کودکان زیر 6 سال
  • همسر یک شهروند کشورهای اتحادیه اروپا
  • فرزندان یک شهروند کشورهای اتحادیه اروپا
  • والدین یک کودک آلمانی زیر 18 سال
  • کودکان زیر 18 سال شهروندان آلمانی

  خدمات اضافی ویزا متریک

  خدمات اضافی ویزا متریک در همه کارگزاری ها و شعبه های آن ارائه می شود. ارائه خدمات اضافی یا VIP ویزا متریک تاثیری در روند ریجکتی یا پذیرش ویزای متقاضی ندارد و فقط برای سهولت روند درخواست و انجام این کارها در فضای آرامش بخش تر می باشد. خدمات اضافی ویزا متریک به همراه هزینه های آن عبارت است از:

  خدمات اضافی ویزا متریکهزینه خدمات اضافیتوضیحات
  خدمات VIP75 یورو برای هر متقاضیمتقاضیان برای انجام کارهای درخواست ویزای آلمان در مراکز ویزا متریک و در فضایی راحت تر و با خدمات اختصاصی می توانند از مزایای خدمات VIP در شعب ویزا متریک برخوردار شوند.
  خدمات تکمیل فرم درخواست10 یورو برای هر متقاضیمتقاضیان در مراکز و شعبه های ویزا متریک از خدمات تکمیل فرم درخواست بهره مند می شوند.
  خدمات پیکاپ پاسپورت9 یورو برای هر متقاضیمتقاضیان می توانند با ارائه آدرس دقیق پستی خود در کشور مبدا از ارسال پاسپورت خود در مراحل بررسی پرونده ویزا به آدرس ارائه شده اطمینان نمایند.
  گرفتن عکس بیومتریک8 یورو برای هر متقاضیمتقاضیان برای اطمینان از عکس های گرفته شده و مورد تایید سفارت باید عکس های خود را در شعبه های ویزا متریک بگیرند.
  کپی، فاکس و پرینت30 سنت برای هر صفحه از مدارکشعبه های ویزا متریک خدمات پرینت و فاکس و غیره را نیز ارائه می دهند.
  بیمه درمانی و سلامتمتغیر (متغیر بر اساس سن و مدت اقامت در آلمان)متقاضیان برای درخواست ویزای شینگن باید دارای بیمه درمانی با پوشش 30.000 یورو باشند.
  خدمات اطلاع رسانیتلفن: 3 یورو SMS: یک یورو ایمیل: رایگانمتقاضیان برای اطلاع از وضعیت برگشت پاسپورت خود باید از یکی از خدمات اطلاع رسانی استفاده و هزینه های آن را پرداخت کنند.
  ویزا متریک شنگن نیازی به ترجکه

  برای رفع ریجکتی ویزای آلمان می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا اقدامات لازم برای انجام امور ویزای شما انجام گیرد.

  نکات مهم در مورد ویزا متریک آلمان

  در این بخش از مقاله به ارائه نکات مهم برای اخذ ویزای آلمان از طریق کارگزاری ویزا متریک آلمان در ایران می پردازیم:

  • قرارهای رزرو برای 6 نفر (حداکثر تعداد) به طور همزمان در دسترس است. ذکر این نکته ضروری است که متقاضی باید کل هزینه های مربوط به خانواده یا گروه را همزمان با یک رسید پرداخت کند.
  • برای ویزا متریک ویزای شنگن نیازی به ترجمه، قانونی کردن و کپی گواهینامه ها نیست!
  • یک روز کاری پس از ارسال مدارک، بر اساس روش انتقال متقاضی می تواند نوبت ویزا متریک خود را رزرو کند.
  • برای حواله های بانکی و نقدی، رسید باید از طریق ایمیل ویزامتریک irancustomersupport@visametric.com  ارسال شود. برای پرداخت کارتی یا موبایلی متقاضی باید شماره کارت و تاریخ پرداخت را در قسمت مربوطه سامانه نوبت دهی آنلاین وارد کند.
  • متقاضی باید اطلاعات شخصی مانند نام، نام خانوادگی، شماره شناسایی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کند.
  • پس از تایید اطلاعات شخصی متقاضی می تواند با توجه به در دسترس بودن وقت ها، یک وقت ویزا متریک را در سیستم تقویم انتخاب کند.
  • پس از تایید تاریخ وقت انتخاب شده، یک ایمیل به آدرس ایمیلی که متقاضی مشخص کرده، دریافت خواهد کرد.
  • دو روز قبل از وقت سفارت ویزامتریک، متقاضی ایمیل یادآوری دریافت خواهد کرد.
  • امکان تغییر وقت ویزا متریک یک بار و به صورت رایگان تا ۷۲ ساعت قبل از ساعت قرار وجود دارد. متقاضیان باید این نکته را در نظر بگیرند که دیگر امکان لغو وقت ویزا متریک وجود ندارد و در نتیجه هزینه های پرداخت شده قابل استرداد نمی باشد.

  مدت زمان بررسی مدارک توسط سفارت آلمان

  مدت زمان بررسی برای تایید مدارک ویزا متریک تا زمان ارسال پاسپورت برای متقاضی در حدود 3 هفته می باشد. اگر متقاضی در طی این 3 هفته برنامه ای برای سفر داشته باشد، می تواند مدارک مربوط به سفر مانند بلیط هواپیما، دعوتنامه، رزرو هتل و غیره را دریافت کند. البته متقاضی می تواند پاسپورت خود را برای برنامه های مسافرتی قبل از تمام شدن بررسی و پردازش ویزا دریافت کند، اما باید پس از برگشت از سفر پاسپورت را به ویزا متریک برگرداند. زمان بررسی و پردازش مدارک ویزا متریک وقت تایید مدارک با احتساب زمان برگشت پاسپورت از 14 روز کاری اضافه می باشد.

  انجام خدمات بیومتریک توسط شرکت ویزامتریک

  نماینده سفارت آلمان در ایران در 13 ژانویه 2013 به سیستم اطلاعاتی ویزا ویس مرتبط شد و از این تاریخ به بعد همه متقاضیان درخواست ویزا متریک و وقت سفارت باید تست های بیومتریک و انگشت نگاری را انجام دهند. در سیستم ویزا ویس همه اطلاعات در کارگزاری های مختلف به هم مرتبط می شوند و کنترل و امنیت اطلاعات و درخواست های متقاضی راحت تر انجام می شود. از جمله نکات مهم برای انجام خدمات بیومتریک در شرکت ویزا متریک موارد زیر را می توان نام برد:

  • انجام انگشت نگاری و تست های بیومتریک برای کودکان زیر 12 سال و متقاضیانی که به دلیل مشکلات جسمی انگشت نگاری برای آن ها امکان پذیر نمی باشد، لازم نیست.
  • انجام انگشت نگاری و تست های بیومتریک برای اعضای دولت و یا افراد با پست های دولتی در سطح بالا و همسران آن ها و همچنین نمایندگان دولت که به طور رسمی توسط یکی از سازمان های بین المللی دعوت شده اند، لازم نیست.
  • اگر متقاضی در طی 5 سال گذشته برای دریافت ویزای شینگن انگشت نگاری انجام داده باشد و یا در سفارت آلمان و یا دیگر کشورهای حوزه شینگن انگشت نگاری یا تست های بیومتریک انجام داده باشد، نیاز به حضور در دفتر خدمات بیومتریک و انجام انگشت نگاری ندارد.
  • اگر متقاضی برای بار اول تقاضای ویزا متریک ویزای شنگن می دهد، باید برای انگشت نگاری از 10 انگشت و اسکن عکس حضور یابد.
  • همه تست های بیومتریک، اسکن عکس و انگشت نگاری در ویس ثبت و ذخیره می شود و تا 5 سال قابل دسترسی است و متقاضی تا 5 سال می تواند بدون حضور در دفتر خدمات بیومتریک برای انجام کارهای ویزا متریک درخواست دهد.
  متقاضی برای تقاضای ویزا متریک شنگن باید برای انگشت نگاری 10انگشت واسکن حضور یابد

  روزهای تعطیل ویزا متریک

  روزهای تعطیلی ویزا متریک در هر کارگزاری خارج از کشور ایران ممکن است متفاوت باشد. در جدول زیر روزهای تعطیل کارگزاری های ویزا متریک ایران و روزهای تعطیل سفارت آلمان ارائه شده است:

  مناسب های رسمی تعطیلی سال 2023-2024 معادل 1402 شمسیویزا متریکسفارت آلمان
  1/1/1402، عید نوروزتعطیلتعطیل
  2/1/1402، عید نوروزتعطیلتعطیل
  3/1/1402، عید نوروزتعطیلباز
  13/1/1402، روز طبیعتتعطیلتعطیل
  20/1/1402، روز عید پاکتعطیلتعطیل
  23/1/1402، شهادت حضرت علی (ع)تعطیلباز
  3/2/1402، عید فطرتعطیلباز
  21/2/1402، تعطیلبازتعطیل
  26/2/1402، شهادت امام جعفر صادق (ع)تعطیلباز
  26/2/1402، معراج حضرت مسیحتعطیلتعطیل
  7/3/1402، یکشنبه سفیدتعطیلتعطیل
  8/3/1402، دوشنبه سفیدتعطیلتعطیل
  14/3/1402، رحلت امام خمینیتعطیلباز
  15/3/1402، قیام 15 خردادتعطیلباز
  8/3/1402، عید قربانتعطیلباز
  5/5/1402، تاسوعاتعطیلباز
  6/5/1402، عاشوراتعطیلباز
  15/6/1402، اربعینتعطیلباز
  16/6/1402، تعطیلبازتعطیل
  23/6/1402، وفات حضرت محمد (ص)تعطیلباز
  2/7/1402، شهادت امام حسن عسگری (ع)تعطیلباز
  25/8/1402، تعطیلبازتعطیل
  26/9/1402، شهادت حضرت فاطمه (س)تعطیلباز
  3/10/1402، کریسمستعطیلتعطیل
  4/10/1402، کریسمستعطیلتعطیل
  5/10/1402، کریسمستعطیلتعطیل
  10/10/1402، سال نو میلادیتعطیلتعطیل

  سخن آخر

  در این مقاله در مورد کارگزاری ویزا متریک آلمان اطلاعات جالبی ارائه شد. علاوه بر این درباره وقت ویزا متریک و چگونگی تایید مدارک توضیح داده شد. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت آلمان می توانید با مشاوران موسسه میرداماد مشاوره کنید. مشاوران موسسه ما با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان شما را در مسیر مهاجرت به کشورهای اروپایی تنها نمی گذارند.

  سوالات متداول در مورد کارگزاری ویزامتریک آلمان

  ویزا متریک چیست؟

  VisaMetric تنها ارائه دهنده خدمات خارجی سفارت آلمان در تهران است.

  برنامه های ویزا متریک برای اخذ ویزای اقامت آلمان کدامند؟

  برنامه اخذ ویزای توریستی، اخذ ویزای تحصیلی و اخذ ویزای کاری آلمان می باشد.

  آیا برای همه ویزاهای آلمان می توان از طریق ویزا متریک اقدام کرد؟

  خیر. متقاضیان برای اخذ برخی از ویزاهای اقامت آلمان مانند ویزای همراه خانواده باید از طریق سفارت آلمان یک وقت رزرو کنند.

  آیا مراکز ویزا متریک در جهان رسمی و معتبر هستند؟

  بله. مراکز و کارگزاری های مختلف ویزا متریک در کشورهای جهان از مراکز معتبر و دارای تاییدیه های بین المللی می باشند.

  مدت زمان بررسی مدارک توسط سفارت آلمان چقدر است؟

  مدت زمان بررسی برای تایید مدارک ویزا متریک تا زمان ارسال پاسپورت برای متقاضی در حدود 3 هفته می باشد.

  مقالات مرتبط

  دلایل مهاجرت به آلمان

  دلایل مهاجرت به آلمان

  مهاجرت به آلمان، یکی از مسائل بین‌المللی مهم در دنیای امروز است. با ورود مهاجران از سراسر جهان به این کشور، آلمان به یکی از مقصدهای اصلی مهاجرت در اروپا تبدیل شده است. عوامل مختلفی نظیر فرصت‌های شغلی، آموزش، خدمات...

  انواع بیمه در آلمان

  انواع بیمه در آلمان

  شرایط بیمه در آلمان بیمه در آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و برای زندگی، کار و تحصیل در این کشور الزامی است. سیستم بیمه آلمان تنوع زیادی دارد و انواع مختلفی از بیمه را شامل می‌شود. سیستم بیمه در...

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی در آلمان

  پناهندگی، حقی است که برای حفاظت از افرادی که از شرایط سخت و غیرانسانی، مانند جنگ، تعقیب قضایی یا آزار و اذیت در کشور خود فرار می ‌کنند، در نظر گرفته شده است. این مفهوم، که بر اساس کنوانسیون ژنو...

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان

  حقوق پناهندگی در آلمان بر اساس قوانین بین ‌المللی و اتحادیه اروپا تنظیم شده است. افرادی که در کشور خود با خطر جدی آزار و اذیت یا آسیب روبرو هستند، می ‌توانند درخواست پناهندگی ارائه دهند. فرایند بررسی درخواست ‌های...

  وکیل مهاجرت به آلمان

  وکیل مهاجرت به آلمان

  در دنیای پیچیده امروزی، مهاجرت به کشوری دیگر می ‌تواند یکی از مهم ‌ترین تصمیمات زندگی افراد باشد. آلمان، با داشتن اقتصادی قوی و فرصت ‌های تحصیلی و کاری گسترده، هدف بسیاری از مهاجرین از سراسر جهان است. اما مسیر...

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  شرایط و هزینه های زندگی در آلمان

  آلمان به دلیل اقتصاد قوی، استاندارد بالای زندگی و سیستم جامع رفاه اجتماعی، از دیرباز مقصدی محبوب برای مهاجران بوده است. به طور کلی، شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ، و هامبورگ گران ‌تر و هزینه زندگی در آلمان در این...

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  مزایا و معایب زندگی در آلمان

  زندگی در آلمان می‌ تواند تجربه‌ای غنی و متنوع  برای هر فرد باشد. مزایا و معایب زندگی در آلمان بسیار متنوع و گسترده است و می تواند انتخاب این کشور برای مقصد نهایی مهاجرت را کمی پیچیده کند. آلمان با...

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  سریع ترین و آسان ترین راه مهاجرت به آلمان

  دلایل مختلفی برای مهاجرت به اروپا و کشور‌های صنعتی این قاره وجود دارد. راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و دستیابی به درآمد بالا دو دلیل اصلی برای افزایش تقاضای ورود به آلمان هستند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که راحت‌...

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم آلمان

  اقامت دائم در آلمان یکی از گزینه‌ های محبوب برای افرادی است که می ‌خواهند به عنوان مقیم در این کشور زندگی کنند. آلمان با اقتصاد پویا، زیرساخت ‌های عالی، و سیستم آموزشی و بهداشتی فوق ‌العاده، یکی از مقاصد...

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  ارزانترین شهر آلمان برای زندگی

  هزینه زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا کمتر است. با این حال، هزینه زندگی در آلمان بسته به شهر محل زندگی، سبک زندگی و میزان درآمد متفاوت است. در این بین شهرهایی در آلمان وجود دارند...

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  رفع ریجکتی ویزای آلمان

  در صورتی که قصد دارید تا ویزا کشور آلمان را دریافت می‌کنید، به دلایل مختلفی ممکن است با مشکل رشد شدن و ریجکت ویزای آلمان مواجه شوید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دلایل رفع...

  امتحان شهروندی آلمان

  امتحان شهروندی آلمان

  برای افرادی که به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند و تصمیم به ادامه‌ی زندگی در آن کشور را دارند، دریافت تابعیت یک اتفاق سرنوشت ساز است که فرصت‌های ویژه‌ای را برای آنها فراهم می‌کند از جمله حق خرید خانه، شرکت در...

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  کارگزاری ویزامتریک آلمان

  اگر قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید تا وکلای مهاجرتی ما با بررسی شرایطی که دارید، بهترین روش مهاجرت را به شما ارائه نمایند. سفارت و کنسولگری برخی از کشورهای پرتقاضای جهان برای...

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان

  اخذ تابعیت و شهروندی آلمان یکی از مهمترین دغدغه‌های متقاضیانی است که به کشور آلمان مهاجرت کرده‌اند یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. سوالات بسیاری در این زمینه برای متقاضیان مطرح است، از جمله اینکه شرایط گرفتن تابعیت...

  هر آنچه باید در مورد کارت شانس آلمان بدانید!

  هر آنچه باید در مورد کارت شانس آلمان بدانید!

  دولت آلمان  برای اینکه بتواند شرایط مهاجرت به آلمان را برای متقاضیان بهبود ببخشد و به سازماندهی نیروی کار خارجی بپردازد، طرحی را به نام کارت شانس المان تصویب کرد. این کشور صنعتی با کمبود نیروی کار مواجه است و...

  نظرات کاربران