سرمایه گذاری در هند

دولت هند برنامه‌های جدیدی برای تسهیل جذب سرمایه‌های بین‌المللی تدوین کرده است. هند یکی از برترین اقتصادهای جهان محسوب می‌شود. هزینه پایین زندگی و اقتصاد پویا باعث شده است بسیاری از دانشجویان و سرمایه‌گذاران به این کشور به‌عنوان مقصدی برای کار، تحصیل و کسب درآمد فکر کنند. اما، سودآورترین راه برای سرمایه گذاری در هند چیست؟ موسسه مهاجرتی میرداماد بهترین روش برای سرمایه‌گذاری یا اقامت در هند را به شما پیشنهاد می‌کند.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری



  بررسی موقعیت کشور هند

  این منطقه در جنوب آسیا قرار داد و پایتخت آن دهلی نو است. علی‌رغم وجود زبان و گویش‌های متنوع در این سرزمین پهناور، دو زبان انگلیسی و هندی به‌عنوان زبان رسمی آن شناخته می‌شود. شرایط آب‌وهوای بسیار مرطوب نقش مهمی در حاصل‌خیزی خاک آن داشته است. جمعیت بالای این کشور شرایط برای جذب نیروی کاری ماهر را آسان‌تر می‌کند. پس، راه‌اندازی کسب‌وکار در اینجا مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

  دلایل اصلی برای سرمایه‌ گذاری در هندوستان

  نظام اقتصادی پایدار، پویا، منظم و در‌حال رشد اولین چیزی است که برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن به آن نیاز دارید. دسترسی راحت به مشتری و جمعیت بالای مصرف‌کنندگان در تضمین درآمدزایی نقش مهمی بازی می‌کنند. هزینه پایین تامین مواد اولیه در اغلب صنایع دلیل دیگری است که سرمایه‌گذاری در این منطقه را توجیه می‌کند. توصیه ما این است که قبل از سرمایه‌گذاری در هر کشور حتما هدف اصلی خود را با دقت تعیین کنید. این تکنیک به انتخاب روش و ابزار مناسب برای سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

  روش های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در این منطقه وجود دارد. برخی از این روش‌ها فرصت مناسبی برای کسب درآمد ایجاد می‌کنند. در برخی موارد، موانع متعدد برای اقامت و همراهی خانواده از سر راه شما برداشته خواهد شد. همه روش‌های سرمایه‌گذاری به اخذ اقامت منجر نمی‌شود. پس، اگر هدف اصلی شما اقامت در این کشور پهناور است باید در انتخاب مسیر عملکرد عاقلانه‌تری داشته باشید.

  برای مهاجرت به هند از ‌طریق سرمایه گذاری مانند هر کشور دیگری به ارزیابی برخی استانداردها نیاز خواهید داشت. بررسی سیستم اقتصادی، میزان فساد اجتماعی و سیستم قضایی مهم‌ترین موارد قبل از اتقال سرمایه به هند هستند. بعد از این مرحله باید روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را بشناسید و با ریسک‌های احتمالی هر یک از آن‌ها آشنا شوید.

  سرمایه‌گذاری در استان‌های هند

  هندوستان ازنظر اقتصاد در رتبه پنجم جهان قرار دارد. پس، مقصد مناسبی برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی به‌حساب می‌آید. پیشرفت در حوزه‌های مختلفی مانند فناوری اطلاعات، تولید قطعات، جواهر، داروسازی و پوشاک بستر مناسبی برای جذب سرمایه ایجاد می‌کند. انتخاب استان و محل سرمایه‌گذاری رابطه مستقیمی با افزایش سودآوری تجارت شما دارد.

  دهلی نو مرکز اصلی جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی در هندوستان محسوب می‌شود. اغلب کارآفرینان و تجار به‌دلیل جمعیت بالای دهلی نو آن را مکان مناسبی برای بازگشت سرمایه و سودآوری می‌دانند.

  استان‌های کلکته و بمبئی در جایگاه بعدی برای سرمایه‌گذاری در هند قرار دارند. اگر به حوزه فناوری یا مدیریت کسب‌و‌کار علاقه دارید در هند موقعیت‌های فراوانی برای پیشرفت اقتصادی شما وجود دارد. تغییرات اساسی سیاست‌گذاری‌های هند به شما اجازه می‌دهد که 100 درصد سهام خود را در این کشور ایجاد کنید. تسهیل مسیر صدور پروانه کار نیز خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران خارجی است.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  روش‌های سرمایه گذاری در هندوستان

  اقتصاد لیبرال هند مسیر مناسبی برای فعالیت آزاد تجارت‌های بین‌المللی در این منطقه ایجاد می‌کند. اما، براساس قانون فعالیت در برخی مکان‌ها برای تجار خارجی غیرممکن است. PIS برنامه‌ای در سیاست اقتصادی هند است که اجازه انواع سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این سرزمین را صادر می‌کند. برای انتخاب روش مناسب و مهاجرت به هند از‌ طریق سرمایه گذاری باید به عواملی مانند هدف، تجربه کاری و میزان سرمایه اولیه خود دقت کنید.

  ثبت شرکت در هند

  متقاضی ثبت شرکت در این فرایند باید مبلغی حدود 500 هزار دلار به حساب شرکت اصلی در هند واریز کند. پرداخت این مبلغ برای اعضای اصلی و فرعی شرکت‌ها ضروری است. سرمایه‌گذار اصلی باید طرح اقتصادی خود را به دولت ارائه دهد. تایید طرح از سوی دولت تنها راه برای انتقال سرمایه محسوب می شود. چند شرط برای تایید طرح اقتصادی شما از سوی دولت تعیین شده است.

  طرح شما باید زمینه اشتغال 25 نفر از بومیان هندی را فراهم کند. به‌علاوه، شغل شما باید در بازه زمانی 10 ساله سودآور باشد و تاثیر مثبتی در اقتصاد هند داشته باشد. مزیت اصلی ثبت شرکت این است که به‌دلیل جمعیت بالای هند برای جذب نیروی ماهر بومی با مشکل مواجه نخواهید شد. کارشناسان و وکلای موسسه مهاجرتی میرداماد در تمام مراحل ثبت و راه‌اندازی شرکت در کنار شما خواهند بود.

  محل عکس: در انتخاب روش مناسب برای سرمایه‌گذاری به هدف و میزان سرمایه دقت کنید.

  مراحل و نحوه ثبت شرکت در هندوستان

  اگر برای سرمایه گذاری در هند مسیر ثبت شرکت را انتخاب کرده‌اید باید مراحل زیر را انجام دهید.

  ·         دریافت DIN یا شماره شناسایی مدیر

  ثبت این درخواست برای دریافت شماره DIN در مسیر سرمایه‌ گذاری در هندوستان به‌صورت آنلاین است. درج اطلاعاتی مانند مشخصات هویت و آدرس دقیق در این مرحله الزامی خواهد بود. پس از امضا و ارسال مدارک تا زمان دریافت شماره شناسایی صبور باشید.

  ·         دریافت گواهی امضای دیجیتال

  این مرحله باید توسط یکی از موسسات مجاز از‌طرف وزارت امور خارجه انجام شود.

  ·         ایجاد نام برای شرکت

  این مرحله نیز به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود. باید از‌طریق سایت وزارت امور خارجه، نام درخواستی خود را بررسی کنید. نام شرکت باید حداکثر دارای 6 سیلاب منحصربه‌فرد باشد. نباید هیچ شرکتی با نام درخواستی شما در هند فعال باشد.

  ·         ارسال مدارک و اسناد شرکت

  کار تکمیل فرم‌های مربوطه را انجام دهید. سپس، اسناد و مدارک را بدون امضا و همراه با رسید ضمیمه کنید.

  ·         طراحی نشان شرکت، دریافت شماره حساب PAN و شماره مالیاتی TAN

  در این مرحله از فرایند سرمایه گذاری در هند نیز به پرداخت هزینه موظف هستید. تعداد واژگان موجود در نام شرکت و شکل برند شما در محاسبه هزینه اهمیت دارد. دریافت شماره‌های PAN و TAN کاملا آنلاین خواهد بود. اما برای دریافت تاییدیه‌های نهایی، حضور متقاضی اصلی الزامی است. برای دریافت شماره TAN، درخواست شما باید توسط اداره امور مالیاتی هندوستان تایید شود.

  ·         ثبت مدارک در اداره املاک و اسناد

  برای راه‌اندازی شرکت به خرید یا اجاره ملک در این کشور نیاز خواهید داشت. زیرا استفاده از آدرس پستی منطقه در هندوستان در مرحله ثبت آدرس شرکت ضروری است.

  ·         ثبت مدارک در اداره مالیات

  بعد از سرمایه گذاری در هندوستان برای انجام تمام امور بازرگانی و قبل از دریافت کد اقتصادی باید تمام اسناد و مدارک در اداره مالیات ثبت شوند. دریافت کد اقتصادی برای صادرات، واردات و دریافت شماره‌حساب ضروری است.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  خرید ملک در هند

  خرید ملک یکی دیگر از رو‌ش‌های جذب سرمایه خارجی در هند است. اما، این برنامه به‌تنهایی در دریافت مجوز اقامت هندوستان موثر نیست. به‌دلیل پایین بودن احتمال رکود اقتصادی در هند، خرید ملک یک تجارت سودآور خواهد بود. روند قیمت ملک در هند نیز کاملا افزایشی است. استفاده هم‌زمان از دو برنامه خرید سهام و ملک در هند مسیر اقامت در این سرزمین پهناور را ساده‌تر می‌کنند.

  برای خرید ملک به‌منظور سرمایه گذاری در هند باید جزو شهروندان این کشور باشید. یعنی با ویزای توریستی خرید خانه در این کشور امکان‌پذیر نیست. چه اقداماتی برای شهروندی هندوستان ضروری است؟ براساس قانون ملی باید 182 روز از سال مالی گذشته را در خاک این کشور سکونت داشته باشید. اقامت شما باید برای اقدامات کاری مانند ثبت شرکت را راه‌اندازی تجارت باشد.

  برای خرید خانه در India محدودیت‌های مختلفی وجود دارد. ملک نباید روی زمین‌های زراعی یا باغی احداث شده باشد. زیرا، خرید و فروش باغ و زمین‌های زراعی تنها برای شهروندان هندی امکان‌پذیر خواهد بود. ملک موردنظر نباید در 12 سال گذشته رهن بانک باشد.

  برای بررسی جدول قیمت ملک در شهرهای هند به جدول زیر دقت کنید:

  نام شهرمیانگین قیمت هر متر مربع زمین
  بنگلور63،424 روپیه
  احمد آباد42،668 روپیه
  دهلی200،000 روپیه
  قاضی آباد90،540 روپیه
  حیدرآباد65،768 روپیه
  کلکته60،193 روپیه
  بمبئی174،178 روپیه
  جالانهار3248 روپیه
  نگپور31،11 روپیه
  گوا20،573 روپیه

  سرمایه گذاری در بورس هند

  در بورس هند دو مسیر برای سرمایه‌گذاری تعیین‌شده است که عبارت هستند از: روش مستقیم یا FDI و روش سرمایه گذاری از‌طریق خرید اوراق قرضه یا FPI . برای سرمایه گذاری در بورس هند به پول زیادی نیاز دارید. اما، مزایای بالای این شیوه، استفاده از این روش سرمایه گذاری در هند را برای افراد دارای تمکن مالی به گزینه‌ای ایده‌آل تبدیل می‌کند. شرکت در بورس هند یا خرید اوراق قرضه معنای معافیت 10 درصدی از پرداخت مالیات است. به‌علاوه، بعد از 10 سال می‌توانید تمام سرمایه خود را از هندوستان خارج کنید.

  بورس این کشور از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:15 تا 15:30 دقیقه به‌وقت محلی فعال است. روزهای شنبه، یکشنبه، روز استقلال هند، روز جمهوری و تعطیلات رسمی بورس هیچ‌گونه فعالیتی ندارد. حداقل سرمایه لازم برای فعالیت در بازار بورس هندوستان حدود 1.5 میلیون دلار است.

  محل عکس: برای سرمایه گذاری در بورس هندوستان به سرمایه اولیه 1.5 میلیون دلار نیاز دارید.

  انتخاب روش مناسب برای سرمایه‌گذاری در سایر کشورها چالش‌برانگیز است. انتخاب اشتباه، سرمایه شما را نابود خواهد کرد. اهمیت این موضوع باعث شده است که تیم موسسه مهاجرتی میرداماد با بررسی شرایط متقاضی، میزان سرمایه و هدف او، بهترین روش سرمایه‌ گذاری در هندوستان را به این افراد پیشنهاد کنند.

  جمع‌بندی

  سرمایه گذاری در هند به‌دلیل پویایی اقتصاد این منطقه، بسیار سودآور خواهد بود. دسترسی به نیروی کاری جوان، هزینه پایین تامین مواد اولیه در کنار نرخ پایین تولید داخلی مسیر برای جذب سرمایه‌های بین‌المللی را ساده می‌کند. سرمایه‌گذاری در این سرزمین پهناور از‌طریق خرید ملک، ثبت شرکت، راه‌اندازی کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری در بورس امکان‌پذیر است.

  سوالات متداول

  چه روش‌های برای سرمایه‌گذاری در India وجود دارد؟

  خرید ملک، شرکت در بورس، خرید اوراق قرضه و ثبت شرکت بهترین روش‌های انتقال سرمایه به هند هستند.

  برای ورود به بازار بورس هند به چه میزان سرمایه نیاز داریم؟

  این روش تنها برای افراد دارای تمکن بالای مطلوب امکان‌پذیر است. زیرا حداقل به 1.5 میلیون دلار سرمایه اولیه نیاز دارید.

  سرمایه لازم برای ثبت شرکت در هندوستان چقدر است؟

  متقاضی اصلی باید مبلغ 500 هزار دلار به حساب شرکت واریز کند.

  آیا می‌توان بعد از سرمایه‌ گذاری در هندوستان به اقامت دائم دست یافت؟

  افرادی که شغل آن‌ها برای اقتصاد هند سودآور باشد شانس بالایی برای اقامت در هند خواهند داشت.

  مزایای اصلی شرکت در بورس اوراق بهادار هند چیست؟

  معافیت 10 درصدی از مالیات و خروج تمام سرمایه بعد از 10 سال دو مزیت اصلی شرکت در بورس هند است.