سرمایه گذاری در آلمان

اگر قصد مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان، آماده ارائه خدمات ویزای سرمایه گذاری این کشور از صفر تا صد به شما عزیزان می باشند.بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری در آلمان برای اخذ اقامت این کشور هستند. اما بهتر است همین ابتدا این موضوع را شفاف کنیم که همیشه سرمایه‌گذاری منجر به اخذ اقامت این کشور نمی‌شود و اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری شرایط خاصی دارد. بنابراین می‌توان اینطور گفت که سرمایه گذاری در این کشور می‌تواند برای دو منظور انجام شود؛ فقط برای کسب سود و یا کسب سود به همراه اخذ اقامت. اگر مایل هستید تا با انواع روش‌های سرمایه گذاری در کشور آلمان و شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

شما عزیزان در صورت تمایل می‌توانید برای کسب اطلاعات در خصوص دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان از کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره دریافت کنید. وکلا و کارشناسان مجرب موسسه میرداماد شرایط شما را ارزیابی کرده و مسیر مناسب سرمایه‌گذاری و مهاجرتی به آلمان را که فقط مختص شما و بر اساس شرایطتان تعیین خواهد شد، خدمت شما معرفی می‌کنند. برای این منظور می‌توانید وقت مشاوره خود را از طریق سایت رزرو کنید و یا با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  چرا سرمایه گذاری در آلمان گزینه مناسبی است؟

  جمهوری فدرال آلمان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان و اروپا به شمار می‌رود. آلمان کشوری صنعتی و توسعه‌یافته است که نقش بسیار تعیین‌ کننده‌ای در اقتصاد اروپا دارد و از نظر تولید ناخالصی و بزرگ بودن اقتصاد در رتبه چهارم جهان قرار گرفته است. همچنین آلمان جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سازمان ملل و ناتو است و فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد؛ به عنوان مثال چندین برند و کمپانی بزرگ مانند کمپانی‌های بزرگ ماشین‌سازی از جمله پورشه، مرسدس بنز و BMW و کارخانه‌های بزرگ داروسازی و صنایع شیمیایی در این کشور مشغول به فعالیت هستند که بخش بزرگی از صادرات آلمان و اروپا را بر عهده دارند. بر اساس همین دلایل بدون شک آلمان یکی از کشورهای امن و مناسب برای سرمایه‌گذاری است.

  شرایط سرمایه گذاری در آلمان

  دولت آلمان با ارائه ویزای طلایی آلمان امکان اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه ‌گذاری برای افراد خارجی را ایجاد کرده است و سرمایه‌گذاران تحت شرایطی می‌توانند اقامت و در نهایت پاسپورت آلمان را به دست بیاورند. هدف از اینکار جذب هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی و کمک به رشد بیشتر اقتصاد آلمان است. چرا که برنامه ویزای طلایی در کشورهایی مانند اسپانیا و پرتغال پیش از این انجام شده و موفقیت خوبی کسب کرده است و انتظار می‌رود که این برنامه برای اقتصاد آلمان نیز مفید باشد. روش‌های متفاوتی برای سرمایه ‌گذاری در المان وجود دارد که هر کدام دارای شرایط خاص خود هستند. اما به طور کلی شرایط سرمایه گذاری در این کشور عبارت است از:

  • ارائه سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری و یا راه‌اندازی یک بیزینس
  • در صورت درخواست برای دریافت ویزای آلمان، ارائه تمکن مالی کافی برای زندگی در آلمان و یک محل اقامت در این کشور
  • ارائه طرح تجاری یا بیزینس پلن قوی
  • حداقل سن 18 سال.
  • ارائه مدارک تحصیلی و رزومه شغلی مرتبط با طرح تجاری.
  • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه

  روش های سرمایه گذاری در آلمان

  همانطور که اشاره شد برای سرمایه‌گذاری کردن در آلمان روش‌های مختلفی از طرف دولت این کشور ارائه شده است که سرمایه‌گذاران می‌توانند بر اساس بودجه، شرایط و اهداف خود یکی از این روش‌ها را انتخاب کنند. نکته‌ای که باید به آن دقت کنید این است که مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری فقط از طریق روش ثبت شرکت و راه‌اندازی یک کسب و کار ممکن است و سایر روش‌ها اخذ اقامت آلمان را برای شما به همراه ندارد. اصلی‌ترین روش‌های سرمایه‌‌گذاری در آلمان عبارتند از:

  • سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری از طریق خود اشتغالی
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام و اوراق قرضه دولتی
  • سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
  • سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیزینس

  سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت

  یکی از بهترین و اصلی‌ترین روش‌های اخذ ویزای سرمایه گذاری المان و اقامت این کشور، ثبت شرکت است. ثبت شرکت می‌تواند راه‌اندازی یک کسب و کار جدید و یا ایجاد یک شعبه از یک کسب و کار موجود باشد. نکته مهم در ثبت شرکت در آلمان ارائه یک بیزینس پلن قوی است که نشان دهد هدف شما از ایجاد کسب و کار در آلمان چیست و نتایج مثبت تجارت شما بر اقتصاد این کشور را نشان دهد. چرا که آلمان از نظر اقتصادی کشوری قوی و پیشرفته است و هر نوع طرح تجاری واجد شرایط دریافت ویزا سرمایه گذاری آلمان و اقامت نخواهد بود. همچنین شما باید با تأسیس شرکت خود برای حداقل 5 شهروند آلمانی ایجاد شغل کنید. میزان هزینه لازم برای ثبت شرکت در آلمان 3 هزار تا 4 هزار یورو است و سرمایه اولیه پس از ثبت شرکت برای شروع کار 25 هزار تا 30 هزار یورو خواهد بود.

  شرایط لازم برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان
  شرایط سنی 18 تا 45 سال
  ارائه بیزینس پلن
  ارائه رزومه کاری مرتبط
  هزینه ثبت شرکت 3 هزار تا 4 هزار یورو
  حداقل سرمایه لازم 25 هزار تا 30 هزار یورو
  ثبت شرکت کار افرینی تنها روش سرمایه گذاری در المان است

  انواع شرکت در آلمان عبارتند از:

  • شرکت با مسئولیت محدود  (GmbH)
  • یک شعبه از یک شرکت  (Branch Offices)
  • شرکت سهامی  (AG)
  • شرکت مشارکتی  (Partnership) 

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی در آلمان

  سرمایه گذاری از طریق خوداشتغالی در آلمان شامل کارآفرینی و فریلنسری می‌شود. در روش فریلنسری شما به عنوان یک فرد دارای شغل آزاد وارد آلمان می‌شوید و تحت برند و اسم خود فعالیت تجاری می‌کنید. در این حالت مالیات، حق بیمه و تمامی امور و گزارشات لازم که باید به وزارت کار آلمان ارائه شود، بر عهده خودتان است. در حقیقت این روش یک نوع روش مهاجرت کاری محسوب می‌شود که نیاز به دریافت جاب آفر از کارفرمای آلمانی ندارد و خودتان کارفرمای خود هستید.

  برای خوداشتغالی در آلمان باید طرح تجاری بسیار خوبی ارائه دهید و کشور آلمان باید به خدمات و شغل شما نیاز داشته باشد. همچنین ارائه تمکن مالی کافی برای زندگی و سرمایه لازم برای کار در آلمان مورد نیاز است و باید گواهینامه‌ها و مدارک لازم را در آلمان دریافت کنید و یا در صورت داشتن گواهینامه‌های لازم آنها را ترجمه و به وزارت کار آلمان ارائه کنید.

  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

  خرید ملک در آلمان یکی از بهترین و کم ریسک‌ترین راه‌های کسب سود برای ایرانیان است و ایرانیان به عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی می‌توانند در کشور آلمان ملک خریداری کنند. اما باید توجه داشته باشید که با استفاده از این روش نمی‌توانید اقامت و پاسپورت آلمان را به دست بیاورید. تنها در صورتی امکان اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک وجود دارد که طی یک طرح تجاری پروژه ساخت و ساز یا خرید و فروش املاک را ارائه کنید.

  اما همانطور که اشاره شد خرید ملک در آلمان یک سرمایه‌گذاری پرسود است. به این دلیل که قیمت خرید خانه در آلمان بسیار مقرون به صرفه است و از طرفی به دلیل افزایش مهاجرت به این کشور، تقاضا برای اجاره و خرید ملک در آلمان افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این آلمان جزو معدود کشورهایی است که مالیات کمی برای خرید ملک دریافت می‌کند و وام‌های بسیار خوب با نرخ سود پایین به خریداران اهدا می‌کند.

  خرید ملک درالمان یک سرمایه گذاری پرسود است

  سرمایه گذاری در کشور آلمان از طریق کارآفرینی

  برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی که یکی از زیرمجموعه‌های دریافت ویزای خوداشتغالی آلمان است، می‌توانید به دو صورت عمل کنید. در روش اول می‌توانید ابتدا از طریق مسیرهای دیگر مهاجرت به آلمان مانند ویزای تحصیلی وارد آلمان شوید و سپس اقدام به راه‌اندازی یک بیزینس در این کشور کنید. در روش دوم با ویزای خوداشتغالی وارد آلمان خواهید شد. اما اگر تصمیم دارید از ابتدا از طریق کارآفرینی وارد آلمان شوید، باید شرایطی را فراهم کنید تا دریافت ویزای شما دچار مشکل نشود. شرایط لازم برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در آلمان در جدول زیر ارائه شده است:

  شرایط کارآفرینی در کشور آلمان
  ارائه طرح تجاری قوی
  حداقل سن 18 سال
  ارائه سرمایه اولیه مناسب برای شروع کار
  ارائه گواهی تمکن مالی
  اشتغال‌زایی برای شهروندان آلمانی

  سرمایه گذاری در آلمان از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

  خرید اوراق قرضه در آلمان روش دیگری برای کسب سود است و مناسب سرمایه‌گذارانی است که تمایل دارند به سبد سرمایه خود تنوع بدهند و دارایی خود را در یک کشور اروپایی امن و پیشرفته سرمایه‌گذاری کنند. هر ساله دولت آلمان مقداری اوراق قرضه را در بازار سرمایه این کشور عرضه می‌کند که این اوراق کاملا مورد حمایت دولت قرار دارند و سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با خرید آنها در سود حاصل از اوراق شریک شوند.

  لازم به ذکر است که خرید اوراق قرضه در آلمان منجر به دریافت ویزا و اقامت این کشور نمی‌شود. برای خرید اوراق نیاز به یورو دارید و مقدار مبلغ حاصل از فروش اوراق هم با ارز یورو به حساب بانکی شما واریز خواهد شد. برای خرید اوراق می‌توانید از کارگزاری‌های معتبر در آلمان استفاده کنید و پس از افتتاح حساب کاربری در یک کارگزاری آنلاین، اقدام به خرید نمایید. این اوراق به دو صورت 3 ماهه و 30 ساله هستند و اوراقی که برای سرمایه‌گذاری بلندمدت عرضه می‌شوند بازده بیشتری دارند.

  سرمایه گذاری در کشور آلمان از طریق خرید بیزینس

  خرید بیزینس در آلمان به دلیل اینکه  فرآیند اخذ مجوز راه‌اندازی کسب و کار را ندارد، طرفداران بیشتری داشته و راحت‌تر است. در این روش شما می‌توانید یک بیزینس را شناسایی کرده و سهام آن را خریداری کنید. به این ترتیب وارد یک بیزینس آماده خواهید شد و با سرعت بیشتری کسب سود می‌کنید. برای خرید بیزینس باید با در دست داشتن مدارک لازم به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید تا انتقال سهام از فروشنده به خریدار صورت بگیرد. تمامی اسناد و مدارک شرکت باید معتبر باشد و مورد تأیید قرار بگیرد. پس از انجام مراحل قانونی انتقال، کسب و کار خریداری شده مجدداً می‌تواند شروع به فعالیت کند. تمامی مراحل از طریق وکیل و به صورت غیرحضوری قابل انجام است و نیازی به حضور متقاضی در کشور آلمان نیست.

  شرایط لازم برای خرید بیزینس در آلمان
  تأمین حداقل سرمایه لازم برای خرید بیزینس
  پرداخت هزینه‌های دفتر اسناد رسمی با توجه به نوع شرکت بین 1200 تا 800 یورو
  هزینه ثبت تغییرات 60 تا 300 یورو
  هزینه ثبت بیزینس 15 تا 55 یورو

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  استانداردهای سرمایه گذاری در آلمان

  یکی از مهمترین نکات قبل از سرمایه‌گذاری در کشور آلمان بررسی استاندارهای سرمایه‌گذاری این کشور است که شامل جنبه‌های سیاسی، اقتصادی و قضایی است. به عنوان مثال داشتن سیستم قضایی سالم و نبودن فساد در دستگاه قضایی این اطمینان را به سرمایه‌گذار می‌دهد که در صورت بروز مشکل قانونی، سیستم دولتی حاکم، عادلانه رفتار خواهد کرد و سرمایه وی به خطر نمی‌افتد.

  همچنین ثبات سیاسی و نبود مشکلات و درگیری‌های داخلی و خارجی باعث جلب اطمینان سرمایه‌گذاران می‌شود. وضعیت اقتصادی و نداشتن بدهی از دیگر نکات مهمی است که باعث جذب سرمایه‌گذاران خواهد شد. آلمان دارای ثبات اقتصادی و روابط تجاری مثبتی در دنیا است و به عنوان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان و اروپا شناخته می‌شود. بنابراین سود حاصل از سرمایه‌گذاری در این کشور زیاد بوده و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

  خوشبختانه امنیت سرمایه گذاری در المان بالا است و شاخص‌های این کشور نشان دهنده وضعیت خوب سیاسی، اقتصادی و دستگاه قضایی است. اگر مایلید تا اطلاعات بیشتری زمینه شرایط سرمایه‌ گذاری در آلمان به دست بیاورید، می‌توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا پاسخ سوالات شما بر اساس اطلاعات و اخبار مهاجرتی روز آلمان به طور دقیق داده شود.

  حداقل سرمایه برای اقامت در المان

  در بخش‌های گذشته توضیح دادیم که روش‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری کردن در المان وجود دارد اما تمام این روش‌ها باعث دریافت اقامت این کشور نمی‌شوند و تنها روشی که امکان اخذ اقامت آلمان را برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند، ثبت شرکت است. جالب است بدانید که ثبت شرکت در آلمان کمترین میزان هزینه و سرمایه را نیز در بین سایر روش‌ها نیاز دارد. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت 25 هزار یورو است. البته این مبلغ حداقل هزینه اولیه است و هزینه‌های دیگری مانند هزینه ثبت، هزینه اجاره دفتر کار، هزینه تبلیغات و حقوق کارمندان هم وجود دارد که باید محاسبه و در نظر گرفته شود. همچنین سرمایه‌گذاران باید مبلغی را به عنوان تمکن مالی برای حداقل یک سال زندگی در کشور آلمان در حساب بانکی خود به سفارت آلمان ارائه کنند تا ویزای اقامت آلمان برای آنها صادر شود.

  حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در آلمان

  مزایای سرمایه‌گذاری در آلمان

  علاوه بر اخذ ویزای کار آلمان که طرفداران بسیاری دارد، سرمایه گذاری در این کشور نیز یکی از محبوب ترین هاست. در واقع بین بسیاری از کشورهای اروپایی، آلمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری است و برای این انتخاب دلایل بسیاری وجود دارد. از جمله مزایای سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرمایه‌گذاری در بزرگترین اقتصاد اروپا
  • کشور آلمان جزو کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است.
  • امکان اخذ اقامت و تابعیت آلمان
  • امکان دریافت پاسپورت آلمان که یکی از قدرتمندترین گذرنامه‌های جهان است.
  • امکان سفر به 166 کشور دنیا بدون ویزا با پاسپورت آلمان
  • امکان سفر به سایر کشورهای حوزه شینگن با ویزای آلمان
  • آلمان یکی از مراکز مهم تجاری اروپا و جهان است.
  • امکان بهره‌مندی از وام و کمک‌های مالی دولت برای راه‌اندازی کسب و کار
  • امکان بهره‌مندی از فرصت‌های بسیار برای سرمایه‌گذاری

  معایب سرمایه گذاری در آلمان

  با تمام مزایایی که کشور آلمان برای سرمایه‌گذاری کردن دارد، اما سرمایه‌گذاری در این کشور مانند سایر کشورها معایب و مشکلاتی را هم به همراه دارد. یکی از معایب مهم، سخت و دشوار بودن مسیر سرمایه‌گذاری است. آلمان کشور قدرتمندی در زمینه تجارت و اقتصاد است بنابراین برای اینکه بتوانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید نیاز به یک طرح تجاری بسیار خوب و قوی دارید که ایده‌ای نو به همراه داشته باشد. این ایده باید اثبات کند که تجارت شما می‌تواند تأثیر مثبتی روی اقتصاد آلمان بگذارد که این کار راحتی نیست. تجربه نشان داده که طرح تجاری افراد بسیار کمی موفق به گرفتن تأیید و پذیرش از وزارت کار آلمان شده است.

  علاوه بر این، روش‌های سرمایه‌گذاری که منجر به دریافت اقامت آلمان شود بسیار محدود است و در واقع در بیشتر موارد متقاضی ابتدا باید از طریق روش‌های دیگر مانند تحصیل در آلمان، کار و یا ازدواج وارد این کشور شود و سپس اقدام به سرمایه‌گذاری کند. به طور کلی معایب سرمایه‌گذاری در کشور آلمان عبارتند از:

  • لزوم یادگیری مهارت زبان آلمانی
  • عدم امکان اخذ اقامت در تمام روش‌های سرمایه‌گذاری از جمله روش خرید ملک
  • سخت‌گیری در تأیید طرح تجاری
  • نیاز به هزینه زیاد برای مهاجرت به المان از طریق سرمایه ‌گذاری
  • هزینه بالای مالیات و پیچیدگی‌های مالیاتی
  • قوانین سخت‌گیرانه برای شرکت‌ها در حمایت از نیروی کار

  اخذ اقامت و تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری

  درست است که مهاجرت به المان از طریق سرمایه گذاری دشوار است اما غیر ممکن نیست و سرمایه‌گذاری در این کشور راهی برای اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت آلمان است. سرمایه‌گذاران ابتدا اقامت موقت 3 ساله دریافت می‌کنند که این اقامت قابل تمدید است و پس از گذشتن 3 تا 5 سال زندگی و پرداخت حق بیمه و مالیات در کشور آلمان، می‌توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند. پس از سپری کردن 8 سال زندگی در آلمان امکان دریافت تابعیت و پاسپورت آلمان وجود دارد. متقاضیان می‌توانند پس از مهاجرت به آلمان و مستقر شدن در این کشور برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست ویزای همراه و اقامت دهند و تمام این مراحل برای دریافت اقامت دائم همراهان نیز صدق می‌کند.

  سخن پایانی

  در این مقاله شرایط و روش های سرمایه گذاری در آلمان را بررسی کردیم که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. سرمایه‌گذاری در کشور زیبا و توسعه‌یافته آلمان بدون شک فرصت بسیار خوبی برای کسب سود، رشد سرمایه و البته اخذ اقامت این کشور است. اما این مسیر دارای پیچیدگی‌های بسیاری است و علاوه بر بالا بودن رقابت، شرایط سختی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری آلمان از یک وکیل مهاجرتی مجرب و ماهر کمک بگیرید.

  موسسه مهاجرتی میرداماد با سال‌ها تجربه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان یکی از بهترین موسسات مهاجرتی برای همراهی شما در این مسیر است. وکلای مهاجرتی موسسه میرداماد با دانش و تجربه بسیار بالا در زمینه سرمایه‌گذاری کشور آلمان، شرایط شما را به طور کامل بررسی کرده و بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید وقت مشاوره خود را از طریق سایت رزرو کنید یا با کارشناسان ما در موسسه تماس بگیرید.

  سوالات متداول

  حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور آلمان چقدر است؟

  ارزان‌ترین روش برای سرمایه‌گذاری در آلمان ثبت شرکت است. حداقل سرمایه لازم در این روش حدود 25 هزار یورو است. البته علاوه بر این مبلغ باید هزینه‌های اجاره دفتر، استخدام نیرو و تبلیغات را نیز در نظر گرفت.

  آیا امکان اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک وجود دارد؟

  خیر، از طریق خرید ملک نمی‌توانید اقامت آلمان را به دست بیاورید. تنها روش اخذ اقامت کشور آلمان سرمایه‌گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی است.

  روش ‌های سرمایه‌گذاری در کشور آلمان چیست؟

  خرید ملک، خرید سهام و اوراق قرضه، ثبت شرکت، کارآفرینی و خوداشتغالی انواع روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور آلمان هستند.

  شرایط لازم برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری آلمان چیست؟

  برای دریافت ویزای آلمان از طریق سرمایه گذاری به یک بیزینس پلن قوی و ارائه گواهی تمکن مالی برای حداقل یک سال زندگی در آلمان نیاز دارید. همچنین سن شما باید بین 18 تا 45 سال باشد.

  اخذ مدرک زبان آلمانی برای اخذ اقامت سرمایه گذاری آلمان ضروری است؟

  خیر ارائه مدرک زبان آلمانی برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آلمان الزامی نیست، اما مهارت در زبان آلمانی برای انجام سرمایه‌گذاری مورد نیاز است.

  مقالات مرتبط