سرمایه گذاری در دومینیکا

اگر قصد مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری دومینیکا، آماده ارائه خدمات ویزای سرمایه گذاری این کشور از صفر تا صد به شما عزیزان می باشند. دومینیکا یا “جزیره طبیعت” به عنوان دیدنی ترین جزیره در دریای کارائیب و ایالت جزیره ای کوچک در مجمع الجزایر آنتیل، یکی از اعضای کشورهای مشترک المنافع و اتحادیه داوطلبانه مستعمرات سابق بریتانیا است. دومینیکا با دارا بودن ثبات و امنیت اقتصادی و سیاسی، وجود سیاست های بدون مالیات و رواج زبان انگلیسی از مقاصد متقاضیان بین المللی برای سرمایه گذاری است. در این مقاله ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد به ارائه اطلاعات لازم در مورد سرمایه گذاری در دومینیکا می پردازیم. برای کسب آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  سرمایه گذاری در کشور زیبای دومینیکا در یک نگاه

  حداقل سرمایه گذاری از روش های مختلفحداقل 100.000 دلار کمک به صندوق تنوع اقتصادی  EDF حداقل 200.000 دلار برای خرید املاک و مستغلات
  زمان پردازش ویزای سرمایه گذاریحدود 4 تا 6 ماه
  مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری دومینیکاواجد شرایط اخذ اقامت و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دریافت پاسپورت دومینیکا و امکان دسترسی بدون ویزا به بیش از 143 کشور جهان
  مزایای اقامت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری                                                              بدون نیاز به اقامت فیزیکی در دومینیکا سرمایه گذاری از راه دور و از طریق آنلاین بدون نیاز به مدرک زبان اخذ ویزای تجاری 10 ساله آمریکا اخذ ویزای همراه برای همسر، فرزندان زیر 30 سال، پدر و مادر متقاضی و همسر وی، خواهر و برادر زیر 25 سال متقاضی و همسر

  شرایط سرمایه گذاری در دومینیکا

  متقاضیان بین المللی با دارا بودن شرایط اخذ اقامت دومینیکا و طی کردن مراحل و روند سرمایه گذاری در این کشور می توانند برای مهاجرت به دومنیکا از طریق سرمایه گذاری درخواست دهند. متقاضیان برای اخذ اقامت و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری نیاز به ارائه یک درخواست، ارسال چندین فرم و مقدار قابل توجهی اسناد و مدارک شخصی دارند. ارائه یک پرسشنامه پزشکی تایید و تکمیل شده از طرف یک پزشک ثبت شده و یک فرم رسمی تایید شده از طرف یک سردفتر اسناد رسمی نیز الزامی است. متقاضیانی که به صندوق اقتصادی دولت کمک مالی می ‌کنند باید قرارداد سرمایه ‌گذاری را امضا کنند و متعهد شوند که سرمایه لازم را ظرف 30 روز پس از دریافت موافقت اصولی از CBIU پرداخت کنند. شرایط مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

  دارا بودن سرمایه لازماز حدود 100.000 تا 200.000 دلار
  عدم وجود ریجکتی ویزامتقاضی نباید سابقه ریجکتی ویزا و یا سوابق ویزای معوق داشته باشد.
  بازگشت سرمایهامکان فروش خانه و ملک خریداری شده پس از 3 سال
  عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی زبان رسمی دومینیکا است. با این حال، برای سرمایه گذاری یا زندگی در این کشور نیاز به ارائه مدرک زبان نیست.
  دارا بودن تمکن مالی کافیمتقاضی باید با ارائه نامه مرجع بانک، صورت حساب های مالی، اظهارنامه منبع سرمایه و گواهی تمکن مالی توانایی تامین سرمایه لازم و همچنین هزینه های زندگی در دومینیکا را اثبات کند.
  دارا بودن شرایط سنیداشتن حداقل 18 سال تمام
  دارا بودن گواهی سلامت جسمی و روحیمتقاضی باید دارای سلامت جسمی و روحی باشد.
  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینهمتقاضی باید از هر گونه سوابق جرم و جنایت و سوء پیشینه کاری و اجتماعی به دور باشد.

  روش های سرمایه گذاری در دومینیکا

  در میان دیگر کشورهای کارائیب که تابعیت و شهروندی را از طریق برنامه های سرمایه گذاری ارائه می دهند، دومینیکا یکی از بهترین مکان ها برای زندگی است: انگلیسی به طور گسترده در این کشور رواج دارد و کمک کننده اصلی بودجه بخش خدمات از جمله گردشگری است. برخلاف برخی از کشورهای کارائیب، وضعیت اقتصادی و سیاسی در دومینیکا را می توان به راحتی با ثبات توصیف کرد. متقاضیان بین المللی از 2 روش می توانند برای سرمایه گذاری در کشور دومینیکا اقدام کنند و همچنین تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. متقاضیان بین المللی برای مهاجرت به کشور دومینیکا از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم این کشور کارائیب از روش های زیر می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند:

  • سرمایه گذاری از طریق کمک مالی غیر قابل استرداد یا کمک به صندوق تنوع اقتصادی (EDF)
  • سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات

  سرمایه گذاری از طریق کمک به صندوق تنوع اقتصادی (EDF)

  متقاضی بین المللی با سرمایه گذاری در صندوق تنوع اقتصادی EDF و یا کمک مالی غیر قابل بازگشت می تواند در کشور دومینیکا سرمایه گذاری با هدف اخذ اقامت و تابعیت انجام دهد. گرچه میزان سرمایه لازم برای این نوع سرمایه گذاری کمتر از خرید خانه و ملک در دومینیکا است، اما متقاضی همین سرمایه را نمی تواند پس بگیرد و این سرمایه غیرقابل استرداد است. متقاضی از طریق این سرمایه گذاری به توسعه زیرساخت ها در زمینه های کشاورزی، فناوری اطلاعات، آموزش، مراقبت های پزشکی و بهداشتی، پروژه های انرژی سبز، گردشگری و دیگر بخش های دولتی دومینیکا کمک می کند.

  سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در صندوق های EDF دومنیکا 100/000 دلار است.

  هزینه های سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق کمک به صندوق تنوع اقتصادی (EDF)

  هزینه های سرمایه گذاری در کشور دومینیکا در جدول زیر ارائه شده است. هزینه های اضافه کردن یک عضو خانواده وابسته بزرگسال به این پرونده در حدود 25.000 دلار می باشد. اگر این عضو وابسته برادر یا خواهر 18 تا 25 ساله متقاضی یا همسر وی باشد، برای هر کدام 50.000 دلار دیگر به اضافه هزینه بررسی دقیق 4000 دلار برای هر وابسته بالای 16 سال باید اضافه شود:

  هزینه های سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق کمک به صندوق تنوع اقتصادیمتقاضی اصلیمتقاضی به همراه همسر (2 نفر)متقاضی به همراه همسر و 2 فرزند زیر 16 سال (4 نفر)
  سرمایه اصلی100.000 دلار150.000 دلار175.000 دلار
  هزینه بررسی های دقیق (در مورد سوابق متقاضیان)7.500 دلار11.500 دلار11.500 دلار
  هزینه پردازش و بررسی پرونده1.000 دلار1.000 دلار1.000 دلار
  هزینه گرفتن پاسپورت کشور دومینیکا1.200 دلار2.400 دلار4.800 دلار
  هزینه گرفتن تابعیت دومینیکا250 دلار500 دلار1.000 دلار
  جمع کل هزینه ها109.950 دلار165.400 دلار193.300 دلار

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات

  متقاضی بین المللی از طریق خرید ملک در دومینیکا می تواند به این کشور مهاجرت کرده و مجوز اقامت دائم و تابعیت آن را دریافت کنند. متقاضی برای خرید ملک در دومینیکا باید در حدود 200.000 دلار سرمایه گذاری کند. پروژه های ساخت و ساز فراوانی در این کشور وجود دارد که متقاضی می تواند در آن ها سرمایه گذاری کند. خرید سهام تایید شده هتل های دومینیکا، خرید خانه و آپارتمان، خرید سهام ویلا یا مراکز آب گرم تفریحی، خرید اسکله های تفریحی و غیره از جمله حوزه های سرمایه گذاری در کشور دومینیکا از طریق خرید خانه و ملک است.

  هزینه های سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق خرید املاک و مستغلات

  هزینه های مهاجرت به دومینیکا از طریق خرید خانه و ملک در این کشور در جدول زیر ارائه شده است. در صورتی که متقاضی قصد اضافه کردن یک عضو خانواده وابسته بزرگسال را به این پرونده دارد، باید به ازای هر نفر 25.000 دلار اضافه کند. اگر این عضو خانواده برادر یا خواهر 18 تا 25 ساله متقاضی یا همسر وی باشد، باید برای هر کدام 50.000 دلار دیگر به اضافه هزینه بررسی دقیق 4000 دلار هزینه اضافه کند:

  هزینه های سرمایه گذاری در دومینیکا از طریق خرید املاک و مستغلاتمتقاضی اصلیمتقاضی به همراه همسر (2 نفر)متقاضی به همراه همسر و 2 فرزند زیر 16 سال (4 نفر)
  سرمایه اصلی برای خرید خانه و ملک200.000 دلار200.000 دلار200.000 دلار
  هزینه بررسی های دقیق (در مورد سوابق متقاضیان)7.500 دلار11.500 دلار11.500 دلار
  هزینه پردازش و بررسی پرونده1.000 دلار1.000 دلار1.000 دلار
  هزینه های دولتی25.000 دلار35.000 دلار35.000 دلار
  هزینه گرفتن پاسپورت دومینیکا1.200 دلار2.400 دلار4.800 دلار
  هزینه گرفتن تابعیت و شهروندی دومینیکا250 دلار500 دلار1.000 دلار
  جمع کل هزینه ها234.950 دلار250.400 دلار253.300 دلار

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ اقامت کشور دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

  متقاضیان بین المللی پس از مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری های مختلف می توانند ویزای سرمایه گذاری دومینیکا را دریافت و شرایط اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور را فراهم کنند. پس از دریافت تابعیت متقاضیان می توانند برای دریافت پاسپورت دومینیکا اقدام کنند. با سرمایه گذاری در دومینیکا و اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور امکان سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) و منطقه شینگن، بریتانیا، سوئیس، روسیه، برزیل، سنگاپور، کره جنوبی و هنگ کنگ وجود دارد. دومینیکا با 143 کشور و منطقه موافقت نامه لغو روادید امضا کرده و در شاخص سالانه، پاسپورت این کشور در سال 2023 به رتبه 33 تغییر یافته است. متقاضیان خارجی با پرداخت هزینه اقامت دومینیکا و اخذ اقامت و تابعیت این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

  • اقامت تا 90 روز متوالی در بازه زمانی 6 ماه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
  • اقامت تا 180 روز متوالی در بریتانیا و برخورداری از تخفیف هزینه های تحصیل در کالج ها و دانشگاه های انگلستان
  • اقامت بدون محدودیت در سنت کیتس و نویس و بسیاری از اعضای کشورهای CARICOM
  • اخذ ویزای تجاری 10 ساله ایالات متحده آمریکا
  • عدم نیاز به زندگی فیزیکی یا حتی بازدید از دومینیکا
  • تمدید بدون قید و شرط پاسپورت دومینیکا
  • عدم نیاز به آشنایی با فرهنگ و سنت های دومینیکا
  • عدم نیاز به آشنایی با زبان مردم دومینیکا.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد سرمایه گذاری در دومینیکا پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط و روش های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور دومینیکا نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به کشور دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در دومینیکا

  آیا امکان اخذ ویزای همراه دومینیکا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

  بله. متقاضیان می توانند برای همسر و فرزندان و حتی پدر و مادر خود و همسر خود ویزای همراه دریافت کنند.  

  آیا ارائه مدرک زبان برای اخذ اقامت دومینیکا با سرمایه گذاری الزامی است؟

  خیر. نیاز به مدرک زبان نیست. زبان انگلیسی در این کشور رواج دارد.  

  از چه روش هایی تابعیت دومینیکا را دریافت کنیم؟

  باید حداقل 100.000 دلار در املاک و مستغلات مورد تایید دولت سرمایه گذاری کنید یا به صندوق تنوع اقتصادی دولت کمک مالی کنید.

  میزان سرمایه لازم برای خرید خانه و اخذ اقامت دومینیکا چقدر است؟

  در حدود 200.000 دلار لازم است. 

  حداقل سرمایه برای سرمایه گذاری در کشور دومینیکا چقدر است؟

  حداقل 100.000 دلار برای کمک به صندوق های تنوع اقتصادی است.