مهاجرت به استرالیا

استرالیا کشوری شگفت انگیز و آرام با زیبایی های طبیعی منحصر به فرد، آب و هوای عالی و سیستم آموزشی چشمگیر، موقعیت خود را به عنوان یکی از مقاصد برتر برای متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور دارند، تثبیت کرده است. ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد نیز در این مقاله به ارائه روش های مهاجرت به استرالیا می پردازیم و همه اطلاعات لازم در این خصوص را به طور خلاصه و مفید برای شما توضیح می دهیم. پس با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  چرا استرالیا مقصد مهاجرتی برتر است؟

  مهاجرت به کشور استرالیا در حال تبدیل شدن به یک گزینه جذاب برای متقاضیان بیشتری است. بسیاری از متقاضیان از آسیای جنوب شرقی، بریتانیا و آفریقای جنوبی به دلایل مختلف مهاجرت به کشور استرالیا را در بالاترین فهرست مقاصد مهاجرتی خود قرار داده اند. به عنوان یک کشور توسعه یافته با شهرت خوب به دلیل استقبال از مهاجران، اقتصاد قوی، مشاغل با درآمد زیاد، سبک زندگی مدرن و استاندارد بالای زندگی اغلب استرالیا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی معرفی می شود. برخی از دلایل مهاجرت به کشور استرالیا از نگاه متقاضیان بین المللی عبارت است از:

  • دارا بودن مراقبت های بهداشتی رایگان در برخی از بهترین بیمارستان های جهان
  • دارا بودن سیستم آموزشی باکیفیت و رایگان در آموزش ابتدایی، متوسطه و آموزش عالی
  • دارا بودن آب و هوای معتدل در بیشتر سواحل شرقی
  • امکان اخذ تابعیت و شهروندی همه ساکنان دائم استرالیا
  • وجود چندین شهر استرالیا در لیست بهترین مکان برای زندگی (روزنامه اکونومیست هر سال نظرسنجی را برای رتبه بندی قابل زندگی ترین شهرهای جهان انجام می دهد و ملبورن غالباً در رتبه ‌بندی ها رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهد.)
  • استرالیا سرزمین مهاجران است (بخش قابل توجهی از جمعیت استرالیا یا در خارج از این کشور به دنیا آمده اند یا پدر و مادری دارند که به طور طبیعی شهروند استرالیا نیستند.)
  • وجود اقتصاد قدرتمند استرالیا (دلار استرالیا به عنوان یکی از قوی ‌ترین و امن ‌ترین ارزهای دنیا شهرت دارد.)
  • وجود درآمد و دستمزدهای بالا، تعادل عالی میان کار/زندگی، نرخ پایین جرم و جنایت و سیستم های مراقبت های بهداشتی فراگیر (مدیکر)

  اطلاعات کلیدی درباره استرالیا

  پایتختکانبرا  Canberra
  مهم ترین شهرهاسیدنی، ملبورن
  جمعیت کل26.644.200 نفر
  مساحت کل7.741.220 کیلومتر مربع
  زبان رسمیانگلیسی
  واحد پولدلار (یک دلار آمریکا معادل 1.475 دلار استرالیا)

  انواع روش های مهاجرتی

  استرالیا کشوری باثبات، دموکراتیک و دارای تنوع فرهنگی با یکی از قوی ترین اقتصادهای جهان است. استرالیا با مناظر دیدنی و فرهنگ باستانی غنی، سرزمینی است که مانند هیچ کشور دیگری نیست. استرالیا ششمین کشور پهناور (از نظر مساحت) و تنها کشوری است که یک قاره را در بر می گیرد. استرالیا خانه بیش از 25 میلیون نفر با پیشینه های مختلف فرهنگی، قومی، زبانی و مذهبی است. مردم بومی استرالیا بیش از 60.000 سال است که در این سرزمین زندگی می کنند. بیش از 30 درصد از جمعیت ساکن استرالیا در خارج از این کشور متولد شده اند. در حالی که انگلیسی زبان ملی است، بیش از 300 زبان در خانه های ساکنان استرالیا صحبت می شود. این تنوع قومی فضای فرهنگی را در استرالیا ایجاد می ‌کند که سرزنده، پرانرژی، نوآورانه و جذاب است.

  روش های مهاجرت به کشور استرالیا

  استرالیا یکی از چند فرهنگی ترین کشورهای جهان و خانه قدیمی ترین فرهنگ های مداوم جهان است. استرالیا دارای نیروی کار بسیار ماهر و سابقه پرافتخار دموکراسی و دولت پایدار است. مهاجرت از روش های مختلف در یک کشور جدید برای بسیاری هیجان انگیز است و استرالیا یکی از پذیراترین کشورها برای مهاجران با پیشینه های فرهنگی متنوع است. این یک مقصد مهاجرتی باورنکردنی است و دارای مقررات واضح با استفاده از یک سیستم امتیاز برای اقامت دائم تحت برنامه عمومی Skilled Migration SkillSelect و یک مرکز آموزشی برای متقاضیان واجد شرایط از سراسر جهان است. متقاضیان از طریق روش های مهاجرتی مختلف می توانند برای اخذ اقامت استرالیا اقدام کنند. روش های مهاجرت به استرالیا بسیار فراوان است، اما رایج ترین آن ها عبارت اند از:

  مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  مهاجرت کاری به استرالیا

  مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

  مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

  مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

  مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

  بهترین روش مهاجرت به کشور استرالیا برای ایرانیان اخذ ویزای تحصیلی است.

  مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  از بهترین روش های مهاجرت به کشور استرالیا اخذ ویزای تحصیلی را می توان نام برد. ویزای تحصیلی استرالیا ویزای نوع 600 نام دارد. در حدود 1200 دانشگاه در استرالیا رشته ها و برنامه های تحصیلی متنوعی را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهند. از شرایط مهاجرت به کشور استرالیا از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور می توان به دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی و اخذ نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور اشاره کرد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های استرالیا بر اساس مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت است. متقاضیان پس از فارغ التحصیلی می توانند در مهلت 18 ماهه جستجوی کار در استرالیا و با پیدا کردن کار مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. پس از کار و اشتغال مداوم و ۴ سال اقامت و زندگی در استرالیا امکان اخذ مجوز اقامت دائم این کشور وجود دارد. پس از گذشت ۲ تا ۳ سال از اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا، متقاضیان می توانند برای دریافت تابعیت و شهروندی این کشور اقدام کنند. امکان کار دانشجویی حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته و اخذ اقامت موقت استرالیا در مهلت 18 ماهه جستجوی کار پس از فارغ التحصیلی از مزایای تحصیل در استرالیا است.

  مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

  ملاک های سرمایه گذاری در هر کشور و از جمله استرالیا ثبات اقتصادی و امنیت شغلی است. در واقع با وجود شرایط اقتصادی مناسب و بازار کار پررونق است که متقاضیان بین المللی ترغیب به سرمایه گذاری در استرالیا می شوند. متقاضی برای سرمایه گذاری در استرالیا با هدف اخذ اقامت باید در حدود ۱.۵ میلیون دلار را به مدت ۴ سال در کسب و کار سودآور در این کشور سرمایه گذاری کند. البته پس از ۴ سال متقاضی می تواند مبلغ سرمایه گذاری شده خود را پس بگیرد و اقامت دائم استرالیا را دریافت کند. سرمایه گذاران از روش های مختلف می توانند در استرالیا سرمایه گذاری کنند. برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا مهاجرت به این کشور متقاضی باید حداقل امتیاز 65 را از جدول امتیازبندی دریافت کند. از شرایط اخذ ویزای استعداد تجاری استرالیا می توان به دارا بودن 1.5 میلیون دلار اموال منقول و غیرمنقول اشاره کرد. برای اخذ ویزای مهارت استرالیا نیز متقاضیان باید دارای مهارت کاری و تخصص حرفه ای باشد. روش های سرمایه گذاری در استرالیا با هدف اخذ اقامت و در نهایت تابعیت این کشور عبارت است از:

  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق اخذ ویزای کارآفرینی نوع ۱۸۸
  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق ویزای استعداد تجاری Business Talent Visa
  • سرمایه گذاری در استرالیا از طریق ویزای مهارت  General Skilled 

  مهاجرت کاری به استرالیا

  متقاضیان ثبت نام مهاجرت به کشور استرالیا از طریق اخذ ویزاهای کار این کشور می توانند به این کشور مهاجرت کنند. متقاضیان برای اخذ ویزاهای کاری استرالیا باید دارای شرایط لازم و از جمله دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی، مدرک تحصیلات دانشگاهی، سوابق کاری و تجربه های حرفه ای و مهارت های کاری باشند. به طور کلی امکان اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا از طریق کار در این کشور پس از 4 سال وجود دارد. ویزاهای کار استرالیا بر اساس Sub Class  های گوناگون طبقه بندی می شوند. برخی از این ویزاهای کاری استرالیا دارای جدول امتیازبندی هستند، برخی دیگر مختص فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا است و برخی دیگر نیازمند دریافت جاب آفر و پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای استرالیایی می باشند. در واقع شرایط و الزامات دریافت هر یک از ویزاهای کاری استرالیا متفاوت است. ویزاهای کاری استرالیا برای مهاجرت به کشور استرالیا از طریق کار عبارت اند از:

  • ویزای Sub Class کاری نوع ۱۸۹ استرالیا
  • ویزای Sub Class کاری نوع ۱۹۰ استرالیا
  • ویزای Sub Class کاری نوع ۴۷۶ استرالیا
  • ویزای Sub Class کاری نوع ۴۹۱ استرالیا
  • ویزای Sub Class کاری نوع ۴۸۹ و ۴۹۱ استرالیا
  • ویزای Sub Class کاری نوع ۴۹۴ و ۴۸۲ استرالیا از طریق کارفرما

  مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

  از راحت ترین روش های مهاجرت به کشور استرالیا برای متقاضیان بین المللی ازدواج با شهروند این کشور است. بر طبق سایت مهاجرت استرالیا متقاضی برای ازدواج با شهروند استرالیا و مهاجرت به این کشور باید ثابت کند که این ازدواج بر پایه علاقه متقابل و تعهد انجام شده و هدف از آن اخذ اقامت کشور استرالیا نمی باشد. پس از گذشت چند سال از ازدواج اگر واقعی بودن ازدواج ثابت شود و متقاضی و همسرش در یک خانه مشترک در استرالیا زندگی کنند، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم استرالیا درخواست دهد. نکته جالب این است که طرف دوم ازدواج می تواند هم شهروند استرالیا و هم شهروند نیوزلند باشد. بر طبق قوانین اداره مهاجرت استرالیا متقاضی ازدواج باید با ارائه گواهی و اسناد مالی اثبات کند که دارای توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در طی زندگی مشترک در کشور استرالیا است. علاوه بر این وضعیت مالی و تمکن مالی متقاضی باید از طرف دولت استرالیا مورد بررسی قرار گیرد. پس از اقامت 2 ساله در استرالیا و حفظ زندگی مشترک متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا اقدام کند و از حق و حقوق شهروندی این کشور بهره مند شود. علاوه بر ویزای ازدواج متقاضی می تواند از طریق ویزای نامزدی مجوز اقامت 2 ساله استرالیا را اخذ کند، اما متقاضی باید از خارج از کشور استرالیا برای دریافت ویزای نامزدی اقدام کند.

   امکان اخذ مجوز اقامت دائم استرالیا با ازدواج با شهروند این کشور وجود دارد.

  مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

  همه کشورهای جهان برای اعطای تابعیت و شهروندی بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری با تابعیت و شهروندی آن کشور متولد شود، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را دریافت می کند. کشور استرالیا برای اعطای تابعیت به کودکان متولد شده بر اساس قانون خون عمل می کند. از شرایط اعطای تابعیت به کودکان در استرالیا بر اساس اطلاعات سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا موارد زیر را می توان نام برد:

  • اگر کودکی با پدر و مادر استرالیایی در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت استرالیا را دریافت می کند.
  • کودکانی که از ساکنان دائم استرالیا متولد می شوند، حتی اگر والدینشان هنوز واجد شرایط نباشند، می توانند برای شهروندی درخواست دهند.
  • اگر هویت پدر و مادر کودک متولد شده در استرالیا نامشخص و نامعلوم باشد، این کودک تابعیت استرالیا را دریافت می کند.  
  • اگر کودک پدر و مادری با تابعیت و شهروندی استرالیا در خارج از خاک این کشور متولد شود، پدر و مادر می توانند برای اعطای تابعیت استرالیا به کودک خود درخواست دهند.
  • اگر پدر یا مادر کودک متولد شده در استرالیا دارای تابعیت و شهروندی این کشور باشد، کودک متولد شده در این کشور می تواند تابعیت را دریافت کند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

  از دیگر روش های مهاجرت به کشور استرالیا روش پناهندگی را می توان نام برد که گرچه از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی است، اما ریسک بالایی دارد. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد روش پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا توصیه نمی کنند و توضیح آن در این مقاله صرفاً به منظور آگاهی شما از روش های مهاجرت به کشور استرالیا می باشد. دولت استرالیا با درخواست پناهندگی بسیاری از پناهجویان موافقت کرده و به آن ها مجوز اقامت استرالیا داده است. این پناهجویان عمدتاً در کشور خود مورد آزار و اذیت جسمی و روحی قرار می گرفتند و با تبعیض و نابرابری زندگی می کردند. شرایط دشوار زندگی، نقض حقوق بشر و نابرابری های اجتماعی از جمله شرایطی است که دولت استرالیا با درخواست پناهندگی در نظر می گیرد. روند اخذ پناهندگی استرالیا بر طبق سایت اداره مهاجرت استرالیا زمان بر و دشوار است و در صورتی که با درخواست پناهندگی موافقت شود باید روال اداری آن طی شود و در صورت ریجکتی پناهجو باید به کشور خود بازگردد. پناهجویان از طریق پناهندگی می تواند اقامت دائم و در نهایت تابعیت استرالیا را دریافت کنند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  هزینه های زندگی در استرالیا

  طبق آمار Numbeo، استرالیا رتبه چهاردهم را برای بالاترین هزینه زندگی در جهان دارد. این فهرست کشور استرالیا را بالاتر از ایالات متحده، بریتانیا و حتی کانادا قرار می دهد (حداقل وقتی هزینه های اجاره را حذف کنید.) اگر هزینه های اجاره را در نظر بگیرید، استرالیا به رتبه 15 سقوط می کند. هزینه های زندگی در استرالیا برای متقاضیان بین المللی از وب سایت معتبر https://www.numbeo.com/cost  در سال 2023 عبارت است از:

  • هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در استرالیا ماهانه در حدود 3.523.7 یورو (5.827 دلار آمریکا) بدون احتساب اجاره خانه است.
  • هزینه های زندگی یک متقاضی بدون احتساب اجاره خانه در استرالیا ماهانه در حدود 998.8 یورو (1.651.9 دلار آمریکا) است.
  • هزینه های زندگی در استرالیا به طور متوسط 167.5 درصد بیشتر از ایران است.
  • هزینه های اجاره در استرالیا به طور متوسط 265.5 درصد بیشتر از ایران است.
  اقلامهزینه در سال 2023 در استرالیا
  صرف غذا در یک رستوران معمولی15.12 یورو
  یک ساندویچ مک دونالد9.07 یورو
  یک بطری آب معدنی 0.33 لیتری2 یورو
  یک لیتر شیر1.37 یورو
  یک کیلو برنج سفید1.96 یورو
  500 گرم نان سفید تازه2.05 یورو
  12 عدد تخم مرغ3.42 یورو
  یک کیلو پنیر محلی8.28 یورو
  یک کیلو فیله مرغ7.56 یورو
  یک کیلو گوشت گوساله13.23 یورو
  یک کیلو سیب2.93 یورو
  یک کیلو موز2.30 یورو
  یک کیلو پرتغال2.65 یورو
  یک کیلو گوجه فرنگی4.34 یورو
  یک کیلو سیب زمینی2.19 یورو
  یک کیلو پیاز1.89 یورو
  بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی2.72 یورو
  مصرف انرژی (آب، برق، سرمایش، گرمایش، دفع زباله)188.72 یورو
  هزینه ماهانه باشگاه ورزشی46.25 یورو
  اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1.405.56 یورو
  میانگین حقوق و درآمد ماهانه پس از کسر مالیات3.037.44 یورو

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد روش های مهاجرت به استرالیا پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط مهاجرت به کشور استرالیا از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و پناهندگی نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول

  شرایط دریافت ویزای کار استرالیا چیست؟

  دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی، مدرک دانشگاهی، سوابق کاری و تجربه حرفه ای و مهارت های کاری است.

  شرایط مهاجرت به کشور استرالیا از طریق ازدواج چیست؟

  پس از ۲ سال از ازدواج و مهاجرت به استرالیا در صورت حفظ رابطه و زندگی مشترک می تواند برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند.

  تابعیت استرالیا بر اساس خون است یا خاک؟

  بر اساس خون. کودکی که دارای پدر و مادر استرالیایی است با تولد در این کشور می تواند تابعیت استرالیا را دریافت کند.

  میزان سرمایه لازم برای مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

  متقاضی در حدود ۱.۵ میلیون دلار را به مدت ۴ سال در استرالیا سرمایه گذاری کند و اقامت موقت را دریافت کند.

  شرایط اخذ تابعیت استرالیا کدامند؟

  اقامت در استرالیا، آشنایی با قوانین و مقررات استرالیا، عدم وجود سوابق کیفری در استرالیا و تسلط به زبان انگلیسی می باشد.

  مقالات مرتبط

  بایومتریک استرالیا

  بایومتریک استرالیا

  کشور استرالیا در هنگام پذیرش مهاجر از کشورهای مختلف، از متقاضیان برخی از کشورها تقاضای ارائه اطلاعات هویتی آنها را دارد. کشور ایران نیز از جمله کشورهایی است که مردم آن برای مهاجرت به استرالیا لازم است تا فرایند بایومتریک...

  ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

  ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان

  کشور استرالیا بدلیل برخورداری از زیرساخت‌های پیشرفته‌ی آموزشی، بالا بودن سطح رفاه زندگی، راحتی پیدا کردن کار و ... به یکی از پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان تبدیل شده است. اما یکی از بزرگترین چالش‌هایی که متقاضیان دریافت ویزای کار...

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  مهاجرت به استرالیا بدون مدرک زبان

  شاید شما هم فکر می کنید، برای مهاجرت به استرالیا مستلزم داشتن مدرک زبان هستید و برای اخذ ویزا داشتن مهارت های زبان بخش مهمی از روند دریافت ویزا می‌باشد. درست است که انگلیسی، زبان اصلی در بین مردم استرالیا...

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  دانشگاه‌های برتر استرالیا

  یکی از کشورهای محبوب در بین دانشجویان ایرانی که در سال‌های اخیر بسیاری از افراد اقدام به مهاجرت به آن کردند، استرالیا است. در صورتی که شما نیز جز افرادی هستید که علاقه مند دارید تا به کشور استرالیا مهاجرت...

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا

  مالیات در استرالیا بر اساس سیستم مالیاتی مستقیم و غیرمستقیم است. مالیات مستقیم بر درآمد افراد و شرکت‌ها، و مالیات غیرمستقیم بر کالاها و خدمات اعمال می‌شود. در این مقاله به بررسی انواع مالیات های موجود در استرالیا و شرایط...

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  اخذ تابعیت و شهروندی استرالیا

  استرالیا کشوری مهاجرپذیر با فرهنگ پر جنب و جوش، مراقبت های بهداشتی رایگان، آموزش رایگان برای کودکان، مناظر زیبا و منحصربه فرد طبیعی است. این کشور خانه برخی از مشهورترین شهرهای جهان از جمله سیدنی، ملبورن، آدلاید، کانبرا، بریزبن و...

  ویزای کار استرالیا

  ویزای کار استرالیا

  اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید و به دنبال اخذ ویزای کاری این کشور هستید، کافیست با شماره تماس 07191009294 بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه و تخصص در زمینه اخذ ویزای کار استرالیا، آماده...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  در میان تمام کشورهای انگلیسی زبان، استرالیا یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته های علوم پزشکی است. استرالیا به عنوان کشوری که مدارک معتبر بین المللی را ارائه می دهد، دارای اساتیدی از بهترین های...

  ویزای تحصیلی استرالیا

  ویزای تحصیلی استرالیا

  استرالیا کشوری است که دانشگاه‌های معتبر و سطح بالایی زیادی را در دل خود جای داده است. ویزای تحصیلی استرالیا تحت عنوان ویزای زیر کلاس 500 هم شناخته می‌شود. برای موفقیت در اخذ چنین ویزایی لازم است متقاضیان مدارک لازم...