تحصیل در نیوزلند

نیوزلند با پرچم، زبان و لهجه تقریباً یکسان به ‌عنوان «برادر کوچک ‌تر استرالیا» شناخته می شود. نیوزلند نه تنها به خاطر صحنه های فیلم ارباب حلقه ها و یا سر ادموند هیلاری، اولین فاتح قله اورست یا سر ارنست رادرفورد، اولین دانشمندی که اتم را شکافت بلکه به خاطر دانشگاه های جهانی و کیفیت تحصیلی بالا مشهور است. در این مقاله به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد به شرح تحصیل در نیوزلند و مهاجرت تحصیلی می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  تحصیل در کشور نیوزلند در یک نگاه

  تعداد دانشگاه های نیوزلند25 دانشگاه و موسسه آموزش عالی
  بهترین دانشگاه هادانشگاه اوکلند، دانشگاه اوتاگو، دانشگاه کانتربری
  تعداد برنامه های مقطع کارشناسی ارشد73 برنامه
  دانشگاه های دارای رتبه جهانی8 دانشگاه
  سال تحصیلیاز فوریه تا نوامبر

  شرایط تحصیل در نیوزلند

  از شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند ارائه مدارک لازم برای اخذ پذیرش و اپلای تحصیلی است. متقاضیان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های نیوزلند بر اساس مقاطع تحصیلی و رشته تحصیلی باید دارای شرایط خاصی باشند. مهم ترین مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در کشور نیوزلند عبارت است از:

  دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسیدارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی: تافل  iBT آیلتس آکادمیک IELTS Academic کمبریج: C1 Advanced یا  C2 Proficiency آکادمیک  PTE ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان MELAB  
  دارا بودن گواهی تمکن مالی کافیارائه مدرکی که نشان دهد بودجه کافی برای حمایت از هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزلند را دارد که می تواند یکی از مدارک زیر باشد: صورت حساب های بانکی 4 ماه قبل رسید پرداخت شهریه و هزینه های مسکن دانشجویی گواهی وام بانکی گواهی دریافت بورسیه تحصیلی
  شرکت در دوره های آمادگیاین نوع دوره‌ ها به دانشجویان کمک می ‌کند تا درست قبل از شروع دوره کارشناسی ارشد یا دیگر برنامه ‌های تحصیلات تکمیلی، آمادگی لازم را کسب کنند. مانند برنامه پیش- دانشگاهی برای رشته های pre-M.B.A، دوره پزشکی pre-Medicine programme و دوره حقوق قضایی pre-Law.
  مدارک و سوابق تحصیلیاگر متقاضی تحصیل کارشناسی یا لیسانس است، باید 12 سال تحصیلات مدرسه را گذرانده باشد. اگر برای مدرک کارشناسی ارشد درخواست می دهد، باید حداقل نمره 50 تا 60 درصد در مقطع کارشناسی داشته باشد. همچنین باید نمرات GRE و GMAT خود را بر اساس دوره ای که برای آن درخواست می دهد ارسال کند.
  دارا بودن نمره های آزمون ورودینمره های آزمون مرتبط با ACT یا  SAT  
  مدارک دیگر برای پذیرش تحصیلیانگیزه نامه یا SOP توصیه نامه های تحصیلی بیان هدف از تحصیل در دانشگاه های نیوزلند

  سیستم آموزشی در نیوزلند

  سیستم آموزشی مدارس نیوزلند شامل 13 پایه تحصیلی است. تحصیلات ابتدایی تا پایه هشتم (حدود 5 تا 12 سالگی) و تحصیلات متوسطه از پایه نهم تا سیزدهم (حدود 13 تا 17 سالگی) ادامه دارد. در سیستم آموزش عالی نیوزلند 8 دانشگاه به همراه 18 موسسه فناوری و بیش از 600 کالج آموزشی وجود دارد که به آموزش مهارت‌ های تخصصی کمک می ‌کنند. بر اساس رتبه بندی QS World Top 500، پنج دانشگاه در نیوزلند در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. رشته های تحصیلی محبوب نیوزلند کسب و کار، فناوری، مهندسی، پزشکی و علوم زیستی است.

  تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف نیوزلند

  متقاضیان با مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل از این شانس بزرگ برخوردارند که در دانشگاه های جهانی و در رشته ها و برنامه های تحصیلی مختلف تحصیل کنند. بیشتر دانشگاه های برتر شرایط تحصیل در نیوزلند در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکترا را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند. در جدول زیر هزینه تحصیل در نیوزلند و مدت زمان تحصیل در هر مقطع ارائه شده است:

  مقاطع تحصیلی دانشگاه های نیوزلندمدت زمان تحصیلهزینه های تحصیلی
  مقطع کارشناسی3 تا 4 سال 4.100 تا 6.100 یورو در سال  
  مقطع کارشناسی ارشد2 سال7.300 تا 10.500 یورو در سال  
  مقطع دکترا3 تا 5 سال 3.700 تا 5.100 یورو در سال  

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  تحصیل در مقطع کارشناسی در نیوزلند

  متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند و تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ های نیوزلند باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان و همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس باشند. از آن جا که زبان تدریس در مقطع کارشناسی نیوزلند زبان انگلیسی است، بنابراین متقاضی باید مسلط به این زبان و دارای مدرک مورد تایید دانشگاه باشد. متقاضیان فاقد مدرک زبان انگلیسی می‌توانند در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی در دانشگاه ‌های نیوزلند شرکت کنند و پس از کسب نمره لازم تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ‌های این کشور را شروع کنند. از مهم ‌ترین مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی نیوزلند اخذ پذیرش با حداقل مدارک و دارا بودن شهریه ‌های مناسب در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان می ‌باشد. نظام آموزشی مقطع کارشناسی نیوزلند مبتنی بر سیستم آموزشی انگلستان است و امکان اخذ مجوز کار دانشجویی برای متقاضیان فراهم است. هزینه‌های تحصیل در مقطع کارشناسی نیوزلند از بسیاری از دانشگاه های کشورهای اروپایی کمتر است.

  برای تحصیل در مقطع ارشد نیوزلند ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی است.

  شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نیوزلند

  متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌ های نیوزلند باید دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه ‌های نیوزلند و یا دانشگاه‌های مورد تایید خارج از نیوزلند باشند. از این لحاظ مدرک تحصیلی دانشگاه‌های ایران مورد تایید دانشگاه‌ های نیوزلند است. مدت زمان تحصیل در این مقطع در نیوزلند در حدود ۲ سال است. ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ و یا شرکت در دوره‌ های زبان انگلیسی در کالج‌ های این کشور برای متقاضیان فاقد مدرک زبان الزامی است. اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و فراهم کردن شرایط لازم برای ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی از مزایای تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد است. متقاضیان می ‌توانند در برنامه های تحصیلی مختلف مقطع کارشناسی ارشد نیوزلند شرکت و مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. برنامه های مختلف مقطع کارشناسی نیوزلند شامل کارشناسی ارشد حرفه‌ای، کارشناسی ارشد سنتی و تحصیلات تکمیلی است.

  شرایط تحصیل در مقطع دکترا در نیوزلند

  همۀ 8 دانشگاه نیوزلند مقطع دکترا را به متقاضیان تحصیل در این مقطع ارائه می‌دهند. متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه‌ های نیوزلند باید تاییدیه مدارک و رزومه علمی تحصیلی خود را از یک ناظر علمی و سوپروایزر در دانشگاه مورد نظر در نیوزلند دریافت کنند. علاوه بر این دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 نیز الزامی است. مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا نیوزلند از ۳ تا ۵ سال است. به طور کلی متقاضیان در حین تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا دانشگاه ‌های نیوزلند ماهانه حقوق دریافت می ‌کنند. کشور نیوزلند از تحصیل متقاضیان مستعد و نخبه در این کشور و همچنین کار و اشتغال آن‌ها پس از فارغ التحصیلی استقبال می ‌کند. فارغ التحصیلان می ‌توانند با اخذ ویزای کار پس از تحصیل تا 2 سال در این کشور اقامت کنند. اخذ مجوز کار پاره-وقت دانشجویی تا 30 ساعت در هفته و اخذ مجوز اقامت نیوزلند با تحصیل در مقطع دکترا و همچنین اخذ مجوز کار تمام وقت پس از فارغ التحصیلی از

  مزایای تحصیل دکترا در نیوزلند است.

  بهترین دانشگاه های نیوزلند

  نیوزلند دارای 8 دانشگاه دارای رتبه های جهانی است که در میان آنها دانشگاه اوکلند محبوب ترین دانشگاه این کشور است. بهترین دانشگاه های نیوزلند بر اساس رتبه بندی QS عبارت است از:

  بهترین دانشگاه های نیوزلندرتبه جهانی در سیستم رتبه بندی QS
  دانشگاه اوکلند The University of Auckland87
  دانشگاه اوتاگو University of Otago217
  دانشگاه ویکتوریا ولینگتون Victoria University of Wellington275
  دانشگاه کانتربری University of Canterbury284
  دانشگاه ماسی Massey University292
  دانشگاه لینکن Lincoln University368
  دانشگاه وایکاتو University of Waikato368
  دانشگاه صنعتی اوکلند Auckland University of Technology486

  کار در حین تحصیل در نیوزلند

  دانشجویان بین المللی می توانند در طول تحصیل در کشور نیوزلند به کار دانشجویی بپردازند. ویزای تحصیلی نیوزلند به شما این امکان را می دهد که در حین تحصیل حداکثر 20 ساعت و در طول تعطیلات رسمی به صورت تمام وقت کار کنید. شرایط مهاجرت تحصیلی نیوزلند و کار دانشجویی در حین تحصیل این است که مدت زمان تحصیل باید حداقل 2 سال باشد و دانشجو باید در حال تحصیل در یک دوره زبان انگلیسی باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  بورسیه های تحصیلی نیوزلند

  بورسیه های تحصیلی نیوزلند در همه مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکترا به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود. بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی از طرف دانشگاه ها و بر اساس شایستگی های تحصیلی و معافیت ‌از شهریه ارائه می ‌شود. بورسیه تحصیلی به دانشجویانی تعلق می گیرد که دارای پیشینه تحصیلی قوی هستند، در امتحانات نمره عالی کسب کرده اند و دستاوردهای فوق برنامه معتبری دارند. برخی از بورسیه های اعطا شده توسط دانشگاه های معروف نیوزلند عبارت است از:

  دانشگاه ارائه دهنده بورسیهمقطع تحصیلیرشته و برنامه تحصیلینام بورسیه
  دانشگاه اوتاگو University of Otagoدکترارشته های مقطع دکتراUniversity of Otago Doctoral Scholarship
  دانشگاه کانتربری University of Canterburyکارشناسیرشته های مهندسیUC College of Engineering International Scholarship Brian Morrison Memorial Scholarships in Engineering  
  دانشگاه کانتربری University of Canterburyکارشناسی ارشدبرای دانشجویان آسیایی در رشته های مهندسیUC College of Engineering International Scholarship UC International First Year Scholarship  
  دانشگاه اوکلند The University of Aucklandکارشناسیبرای دانشجویان کشورهای آسیایی برای تکمیل یک برنامه مدرک BCom یا BProp.
  University of Auckland International Student Scholarships   Dean’s Asia Scholarships in the Faculty of Business and Economics   Summer Research Scholarships  
  دانشگاه اوکلند The University of Aucklandکارشناسی ارشدرشته های مدیریت، بازرگانی، بازاریابی و حسابداریFaculty of Education and Social Work Postgraduate International Student Scholarship University of Auckland International Business Masters Scholarships  
  هزینه های تحصیل در دانشگاه های نیوزلند از حدود 3.000 تا 10.000 یورو در سال متغیر است.

  هزینه های تحصیل در نیوزلند

  دولت نیوزلند به دانشگاه ‌ها اجازه می ‌دهد که هزینه ‌های تحصیل خود را تعیین کنند. هزینه های مهاجرت تحصیلی به نیوزلند برای دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلی مختلف عبارت است از:

  • از حدود 4.100 تا 6.100 یورو در سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی
  • از حدود 7.300 تا 10.500 یورو در سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
  • از حدود 3.700 تا 5.100 یورو در سال برای تحصیل در مقطع دکترا

  برای برخی از رشته ها، مانند پزشکی شهریه و هزینه تحصیلی بالاتر از این میزان است. البته، می توانید برای کمک هزینه تحصیلی خود به دنبال بورسیه تحصیلی در نیوزیلند باشید.

  هزینه های زندگی در نیوزلند

  هزینه های زندگی در نیوزلند برای متقاضیان بین المللی از وب سایت معتبر https://www.numbeo.com/cost  در سال 2023 عبارت است از:

  • هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در نیوزلند ماهانه در حدود 3.327.6 یورو (5.914.6 دلار نیوزلند) بدون احتساب اجاره خانه است.
  • هزینه های زندگی یک متقاضی بدون احتساب اجاره خانه در نیوزلند ماهانه در حدود 923.2 یورو (1.640.9 دلار نیوزلند) است.
  • هزینه های زندگی در نیوزلند به طور متوسط 150.9 درصد بیشتر از ایران است.
  • هزینه های اجاره در نیوزلند به طور متوسط 188.0 درصد بیشتر از ایران است.
  اقلامهزینه در سال 2023 در نیوزلند
  صرف غذا در یک رستوران معمولی14.07 یورو
  یک ساندویچ مک دونالد8.44 یورو
  یک بطری آب معدنی 0.33 لیتری1.87 یورو
  یک لیتر شیر1.73 یورو
  یک کیلو برنج سفید1.79 یورو
  500 گرم نان سفید تازه1.77 یورو
  12 عدد تخم مرغ4.73 یورو
  یک کیلو پنیر محلی8.14 یورو
  یک کیلو فیله مرغ8.45 یورو
  یک کیلو گوشت گوساله12.69 یورو
  یک کیلو سیب2.52 یورو
  یک کیلو موز1.97 یورو
  یک کیلو پرتقال2.79 یورو
  یک کیلو گوجه فرنگی3.98 یورو
  یک کیلو سیب زمینی2.10 یورو
  یک کیلو پیاز1.69 یورو
  بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی1.97 یورو
  مصرف انرژی (آب، برق، سرمایش، گرمایش، دفع زباله)125.28 یورو
  هزینه ماهانه باشگاه ورزشی38.32 یورو
  اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1.056.38 یورو
  میانگین حقوق و درآمد ماهانه پس از کسر مالیات2.658.99 یورو

  برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط زندگی در نیوزلند می توانید مقاله مزایا و معایب زندگی در نیوزلند را مطالعه فرمایید.

  کار پس از تحصیل در نیوزلند

  نیوزلند، کشور فرصت ها و یک انتخاب ایده آل برای دانشجویانی است که می خواهند مدرک، دوره یا هر برنامه کوتاه مدتی را برای کار حرفه ای دنبال کنند. دانشجویانی که با ویزای دانشجویی به نیوزلند مهاجرت می کنند، می توانند تا زمانی که ویزای آن ها معتبر است در این کشور اقامت کنند. دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه های معتبر نیوزلند دریافت کرده و علاقه مند به اقامت دائم در این کشور هستند، در فرصت یک ساله جستجوی کار پس از تحصیل و با یافتن کار مناسب و فرصت های شغلی می توانند برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار نیوزلند اقدام کنند. برای درخواست ویزای کار پس از تحصیل، دانشجو باید دارای مدرک دانشگاه نیوزلند باشد. بر اساس مدرک تحصیلی و محل تحصیل دانشجویان می توانند بین 1 تا 3 سال زیر نظر هر کارفرمایی در نیوزلند کار کنند.

  امکان اخذ اقامت دائم نیوزلند پس از تحصیل و کار در این کشور وجود دارد.

  اخذ اقامت دائم با تحصیل در نیوزلند

  دانشجویان پس از تحصیل برای اخذ اقامت این کشور باید به دنبال کار در نیوزلند باشند. اگر دانشجویان دارای یک پیشنهاد شغلی مناسب از یک شرکت در نیوزلند هستند، می توانند برای دریافت مجوز اقامت درخواست دهند. شرایط و معیارهای اخذ مجوز اقامت دائم از طریق مهاجرت تحصیلی نیوزلند عبارت است از:

  • دارا بودن مجوز اقامت قانونی و حداقل 2 سال اقامت در نیوزلند
  • دارا بودن ویزای اقامتی با 3 ماه اعتبار
  • اقامت مداوم در نیوزلند به مدت 184 روز در بازه زمانی 24 ماه

  دولت نیوزلند یک سیستم امتیازبندی برای درخواست اقامت دائم ایجاد کرده است. با دریافت 160 امتیازITA  دعوت برای درخواست برای مجوز اقامت PR ارسال می شود. حداقل امتیاز برای ارسال درخواست بین 100 تا 135 امتیاز است، اما هیچ تضمینی برای ارسال ITA با این امتیازات وجود ندارد. معیارهای امتیازبندی برای اخذ اقامت دائم با مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل عبارت است از:

  • دارا بودن تجربه کاری: 10 امتیاز برای 2 سال کار و 30 امتیاز برای 10 سال کار
  • ضریب اشتغال: 60 امتیاز برای کارگران ماهر برای کار بیش از یک سال و 50 امتیاز برای کار کمتر از یک سال یا جویای کار
  • وجود خانواده در نیوزلند: 10 امتیاز برای متقاضیانی که دارای اقوام نزدیک یا اعضای خانواده در نیوزلند هستند.
  • دارا بودن مدارک تحصیلی: 50 امتیاز برای متقاضیان دارای مدرک کارشناسی یا دیپلم و 55 امتیاز برای متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا
  • دارا بودن شرایط سنی مناسب: 30 امتیاز برای متقاضیان 20 تا 29 سال و حداقل امتیاز 5 برای متقاضیان بین 50 تا 55 سال

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد تحصیل در نیوزلند + مهاجرت تحصیلی پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند  نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد تحصیل در نیوزلند را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد تحصیل در نیوزلند + مهاجرت تحصیلی

  آیا امکان کار در حین تحصیل در کشور نیوزلند وجود دارد؟

  بله. دانشجویان بین المللی می توانند در طول تحصیل در کشور نیوزلند تا حدود 20 ساعات در هفته کار کنند.

  هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند چقدر است؟

  4100-6100 یورو در سال برای مقطع کارشناسی، 7300 تا 10500 یورو در سال برای مقطع کارشناسی ارشد و 3700 تا 5100 یورو در سال برای مقطع دکترا می باشد.

  آیا نیوزلند گزینه خوبی برای تحصیل است؟

  بله. نیوزلند با فرصت های تحقیقاتی عالی، کیفیت شگفت انگیز زندگی و هزینه های مناسب یکی از مقاصد برتر تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است.

  آیا برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند آیلتس لازم است؟

  بله. برای پذیرش در دانشگاه های نیوزلند، حداقل نمره زبان انگلیسی 5.5 آیلتس لازم است.

  آیا می توان با تحصیل در کشور نیوزلند اقامت دائم دریافت کرد؟

  بله، دانشجویان با اخذ ویزای کار و دارا بودن تجربه کاری در نیوزلند به دست آمده است، می توانند برای اخذ مجوز اقامت اقدام کنند.

  آیا امکان کار در حین تحصیل در کشور نیوزلند وجود دارد؟

  بله. دانشجویان بین المللی می توانند در طول تحصیل در کشور نیوزلند تا حدود 20 ساعات در هفته کار کنند.