ویزای کار امریکا

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  روش‌های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که هر شخصی با توجه به شرایط و امکانات خود از طریق یکی از این روش‌ها به آمریکا مهاجرت می‌کند. مناسب‌ترین گزینه برای کسانی که تحصیلات، تجربه کاری، مهارت‌ها و تخصص کافی در یک زمینه شغلی دارند، دریافت ویزای کاری آمریکا است. در این مقاله به طور مفصل به بررسی مهاجرت کاری به امریکا می‌پردازیم. اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر و جزییات بیشتر در این رابطه را دارید با کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  شرایط اخذ ویزای کاری کشور آمریکا

  هر کسی که به صورت قانونی قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارد باید ویزای کاری آمریکا را دریافت کند. در آمریکا چندین نوع ویزای کاری وجود دارد که با توجه به نوع قرارداد بین نیروی کار خارجی و کارفرمای آمریکایی، هر یک از این ویزاها مدت اعتبار متفاوتی دارد. برخی از این ویزاها اعتبار 6 ماهه دارند و موقت هستند اما برخی دیگر اعتبار یک ساله دارند که قابل تمدید هستند. به طور کلی شرایط مهاجرت کاری به آمریکا شامل موارد زیر است:

  • متقاضیان باید از سوی یک کارفرما و یا یک شرکت آمریکایی پیشنهاد کار یا جاب آفر داشته باشند.
  • کارفرما دادخواست استخدام نیروی کار خارجی را به اداره مهاجرت آمریکا تحویل دهد و تاییدیه آن را دریافت کند.
  • مجوز کار توسط وزارت کار ایالات متحده برای متقاضیان تایید شود.

  در صورتی که هر یک از این شرط‌ها اجرا نشود، امکان صدور ویزای کار برای متقاضیان وجود ندارد.

  مدارک لازم برای اخذ ویزای کار ایالات متحده

  هنگامی که متقاضیان پیشنهاد شغلی را از سوی کارفرما دریافت کردند، لازم است تا مدارک لازم برای دریافت ویزا را با دقت کامل آماده کنند و به سفارت این کشور ارسال کنند. توجه داشته باشید که در هنگام تهیه و گردآوری این مدارک تمرکز کافی داشته باشید و آنها را به درستی تحویل دهید چرا که وجود کوچکترین نقص در پرونده شما باعث ریجکتی یا رد شدن درخواست ویزای شما از سوی آفیسر سفارت می‌شود. این مدارک به طور عمومی عبارتند از:

  • ارائه پاسپورت دارای اعتبار
  • ارائه عکس پاسپورتی از متقاضی
  • ارائه شماره رسید دادخواست 129-1 که توسط کارفرما به اداره مهاجرت تحویل داده شده بود.
  • کد تایید فرم DS-160
  • ارائه رسید پرداخت هزینه صدور ویزا
  • اثبات بازگشت به کشور مبدا (در صورتی که ویزای شما از نوع موقت باشد)
  • اثبات وجود اقامتگاه زندگی در کشور مبدا
  • ارائه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن)

  انواع ویزای کاری کشور آمریکا

  کشور آمریکا به دلیل سیل عظیمی از مهاجرانی که هرساله به این کشور مهاجرت می‌کنند، انواع ویزاهای مختلفی برای متقاضیان در نظر گرفته است که هر یک از این ویزاها با توجه به اهداف مهاجرتی، مهارت‌ها و تخصص، سن و … تعریف می‌شوند و هریک دارای مدت اعتبار مخصوص به خود است. در رابطه با کار در آمریکا نیز متقاضیان با توجه به عوامل گوناگون، ویزای مخصوص به خود را دریافت می‌کنند. بهتر است متقاضیان در انتخاب نوع ویزا بسیار دقت داشته باشند چرا که کوچکترین اشتباهی در تصمیم گیری آنها منجر به ایجاد تغییرات بزرگ در آینده آنها خواهد شد. در جدول زیر انواع ویزای کاری آمریکا و توضیحات مختصری درباره هر یک را گردآوری کرده‌ایم:

  نوع ویزاتوضیحات کلی در خصوص این نوع از ویزا
  EB3مخصوص متقاضیان با تحصیلات بالا مخصوص متقاضیان اسکیل ورکر و یا نیروهای کاری متخصص بدون مدرک تحصیلی مخصوص متقاضیان شغل‌هایی که غیرتخصصی هستند و نیاز به مدرک زبان و تحصیلات دانشگاهی ندارند و فرد می‌تواند برای خود و خانواده‌اش گرین کارت دریافت کند. متقاضیانی که از طریق این نوع ویزا اقدام به مهاجرت به آمریکا می‌کنند، می‌توانند درآمد 2 الی 3 هزار دلاری در ماه داشته باشند و پروسه گرفتن ویزای آنها تا 1 سال و نیم به طول می‌انجامد. شانس اخذ ویزا برای این افراد به دلیل تایید اداره اقامت و اداره کار بیشتر است.
  H-1B: مخصوص افرادی که تخصص دارنداین نوع ویزا برای افرادی که در یک زمینه خاص تخصص دارند صادر تعلق می‌گیرد. داشتن مدرک تحصیلات عالی و یا مدارک معادل با ان از ملزومات این نوع ویزا است. این طرح در برنامه‌های تحقیق و توسعه دولتی و یا پروژه‌های مشترک وزارت دفاع اجرا می‌شود.
  H-1B1: توافق نامه تجاری حرفه‌ای آزاد
  (مخصوص کشورهای شیلی و سنگاپور)
  این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که در یک حرفه خاص، مهارت بالایی داشته باشند و حداقل 4 سال تحصیلات دانشگاهی مرتبط با تخصص خود داشته باشند. برای اطلاع از جزییات این نوع ویزا به سایت سفارت آمریکا در شیلی و یا سنگاپور مراجعه کنید.
  H-2A: کارگران موقت برای کشاورزیاین ویزا مخصوص افرادی است که برای کارهای کشاورزی فصلی و موقت راهی آمریکا می‌شوند. این افراد حتما باید از شهروندان کشورهای تعیین شده باشند و مقامات آمریکا ورود آنها به ایالات متحده را تایید کرده باشد.
  H-2B: کارگران موقت غیر کشاورزیاین نوع ویزا برای افرادی است که برای کارهایی غیر از کشاورزی که به صورت موقت انجام می‌شوند قصد مهاجرت به آمریکا را دارند. این افراد حتما باید از شهروندان کشورهای تعیین شده باشند و مقامات آمریکا ورود آنها به ایالات متحده را تایید کرده باشد.
  H-3: کارآموز و متقاضیان آموزش‌های ویژهافرادی که متقاضی گذراندن دوره‌های آموزشی به غیر از پزشکی و دوره‌های دانشگاهی هستند می‌توانند از این ویزا استفاده کنند به شرط اینکه دوره مربوطه در کشور مبدا وجود نداشته باشد.
  L: انتقال درون سازمانی از کشوری دیگر به ایالات متحدهاین ویزا به کارمندانی از شرکت‌هایی که دارای شعبه، شرکت وابسته و یا شرکت فرعی از یک سازمان بزرگ‌تر هستند تعلق می‌گیرد. این ویزا به شرطی به متقاضیان اعطا می‌شود که شخص مورد نظر دارای تخصص حرفه‌ای در سمت شغلی خود باشد و در 3 سال گذشته زیر نظر همان کارفرما کار کرده باشد.
  O: افراد نخبه با استعدادهای خاصاین نوع ویزا به افراد نخبه و یا کسانی که استعداد ویژه‌ای در زمینه‌های علوم، هنری، آموزشی، شغلی، دو و میدانی، تصویربرداری و تلویزیون دارند اعطا می‌شود.
  P-1: ورزشکاران انفرادی و یا تیمیافرادی که برای حضور در یک مسابقه ورزشی و یا به عنوان یک گروه سرگرمی می‌خواهند وارد خاک آمریکا شوند این نوع ویزا مناسب است.
  P-2: هنرمند و یا گروه‌های سرگرمیاین ویزا مناسب افرادی است که از طریق تبادل بین سازمانی از یک یک سازمان در یک کشور دیگر وارد سازمانی در آمریکا می‌شوند.
  P-3: هنرمند و یا گروه‌های سرگرمیاین ویزا مناسب افرادی است که برای اجرا، آموزش و یا مربیگری برنامه‌های فرهنگی خاص و منحصربفرد و یا اجراهای سنتی، فرهنگی، موسیقی و … می‌خواهند به آمریکا مهاجرت کنند.
  Q-1: شرکت کننده در یک برنامه بین المللی به منظور ایجاد تبادل فرهنگیاین ویزا برای افرادی که قصد شرکت در یک برنامه تبادل فرهنگی برای آموزش‌های عملی، ایجاد اشتغال و به اشتراک گذاشتن تاریخ و فرهنگ کشور خود را دارند، مناسب است.
  انواع مختلفی از ویزای کار آمریکا برای متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور وجود دارد.

  هزینه‌های دریافت ویزای کاری کشور آمریکا

  افرادی که واجد شرایط مهاجرت کاری به آمریکا باشند، قبل از مهاجرت به این کشور و روبرو شدن با هزینه‌های زندگی در کشور آمریکا، هزینه‌هایی را برای دریافت ویزای کاری آمریکا باید بپردازند. این هزینه‌ها با توجه به نوع ویزایی که متقاضیان باید دریافت کنند متفاوت است اما به طور کلی می‌توان آنها را بر اساس جدول زیر طبقه بندی کرد:

  نوع ویزاهزینه دریافت ویزا
  ویزای مبتنی بر درخواست190 دلار
  ویزای غیر مبتنی بر درخواست160 دلار
  سرمایه گذار یا معامله گر یا متخصص حرفه ای205 دلار
  همسر یا نامزد یک شهروند آمریکایی265 دلار

  لیست شغل های مورد نیاز در آمریکا

  آشنا شدن با مشاغلی که در آمریکا بازار کار و تقاضای خوبی دارند باعث می‌شود تا متقاضیان از فرصت‌های شغلی موجود در این کشور اطلاع پیدا کنند و با توجه به تجربه و مهارت‌های خود، رزومه شغلی خود را به کارفرمایان مرتبط ارسال کنند. البته اشاره به این نکته ضروری است که برای دریافت ویزای کار آمریکا تضمینی وجود ندارد اما مشاوره گرفتن از کارشناسان باتجربه شانس موفقیت در این مسیر را افزایش می‌دهد. متقاضیان عزیز با برقراری ارتباط با کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی میرداماد می‌توانند از مشاوره‌های سودمند و مفید آنها بهره مند شوند.

  در جدول زیر لیستی از مشاغل پرتقاضا در آمریکا را برای شما عزیزان آورده‌ایم:

  مشاغل مورد نیازمیزان درآمد ماهانهمیزان رشد استخدام پیش بینی شده تا 2024
  پرستار خانگی22600 دلار38%
  فیزیوتراپ84020 دلار35%
  پرستار بیمارستان68450 دلار16%
  مهندس نرم افزار98270 دلار19%
  تحلیلگر امنیت اطلاعات90282 دلار19%
  کار درمان81910 دلار27%
  توسعه دهنده وب66130 دلار24%
  تحلیلگر داده111267 دلار16%
  مدیر عملیاتی97730 دلار7%
  متخصص سونوگرافی64280 دلار26%

  پردرآمدترین مشاغل در کشور آمریکا

  مسلما در هر کشوری تعدادی از مشاغل وجود دارند که نسبت به سایر شغل‌ها درآمد بیشتری دارند. این مشاغل در کشور آمریکا نیز وجود دارند. در جدول زیر به برخی از این شغل‌ها اشاره شده است:

  عنوان مشاغلمیانگین درآمد سالانه
  متخصص بیهوشی407000 دلار
  پزشک جراح385000 دلار
  روانپزشک220000 دلار
  دندانپزشک228000 دلار
  پزشک206500 دلار
  داروساز128000 دلار
  پرستار بیهوشی187000 دلار
  مهندس نفت137700 دلار
  مدیر IT151000 دلار
  مدیر مارکتینگ135000 دلار

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  نحوه پیدا کردن کار در آمریکا

  قدم اول برای دریافت ویزای کار برای ایرانیان در آمریکا این است که متقاضیان بتوانند از یک کارفرمای آمریکایی پیشنهاد شغلی دریافت کنند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چگونه می‌توان در این کشور پهناور و پیشرفته یک جاب آفر خوب دریافت کرد؟ در ادامه به معرفی روش‌های پیدا کردن کار در کشور آمریکا می‌پردازیم:

  • استفاده از شبکه های اجتماعی: شما می‌توانید با مراجعه به شبکه‌های اجتماعی بین المللی مانند Linkedin و آشنا شدن با افرادی که در صنف و صنعت مرتبط با شغل شما کار می‌کنند شبکه سازی کنید و به کمک آنها موقعیت‌های شغلی مناسب را پیدا کنید.
  • جستجو در وبسایت‌های کاریابی: یکی دیگر از روش‌های مفید برای پیدا کردن موقعیت‌های شغلی مرتبط با مهارت‌ها و تخصص شما، مراجعه به سایت‌های کاریابی آمریکا مانند Monster،  Indeed و Glassdoor است.
  • ارسال مستقیم رزومه به شرکت‌ها: با ارسال رزومه شغلی خود به طور مستقیم به شرکت‌های پرآوازه و بین المللی، می‌توانید درخواست خود را برای استخدام اعلام کنید و شانس گرفتن پیشنهاد شغلی را بالا ببرید.
  • مراجعه به آژانس‌های کاریابی: مراجعه به آژانس‌های کاریابی معتبر در آمریکا امکان پیدا کردن شغلی مناسب با مهارت‌ها و تجربه شما را افزایش می‌دهد.
  متقاضیان باید از کشور مبدا خود اقدام به پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب باشند.

  اقامت دائم با ویزای کار در آمریکا

  افرادی که موفق کسب ویزای کاری آمریکا می‌شوند و برای مهاجرت کاری به آمریکا تمام مراحل را به صورت قانونی طی می‌کنند، شانس دریافت اقامت دائم این کشور را دارند. دریافت اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت آمریکا فرایندی سخت و پیچیده دارد که متقاضیان باید آنها را به طور کامل اجرا کنند. به طور کلی افرادی که در آمریکا شغلی داشته باشند و بواسطه شغلشان در این کشور ارزش‌آفرینی کرده باشند، بعد از مدت 5 سال می‌توانند برای دریافت گرین کارت به اداره مهاجرت آمریکا مراجعه نمایند.

  سخن پایانی

   داشتن قدرتمندترین اقتصاد جهان، وجود صنایع پیشرو و استارتاپ‌های گسترده، سطح بالای امنیت و رفاه زندگی، سیستم آموزشی پیشرفته، حقوق شهروندی معتبر و … باعث شده است تا بسیاری از مردم در صدد اخذ ویزای کاری آمریکا و مهاجرت به این کشور باشند. یکی از کم‌هزینه‌ترین و کم دردسرترین روش‌ها برای این کار، مهاجرت کاری به آمریکا است. متقاضیانی که از یک کارفرمای آمریکا جاب آفر داشته باشند و نمره خوبی در آزمون زبان انگلیسی دریافت کرده باشند شانس بیشتری برای دریافت این نوع ویزا دارند. همراه داشتن یک وکیل مهاجرتی متبحر در کنار خود در طی این مسیر پر فراز و نشیب، کمک بزرگی در موفقیت شما برای اخذ ویزای کاری آمریکا می‌کند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد آماده مشاوره دادن به متقاضیان عزیز هستند.

  سوالات متداول

  آیا مهاجرت کاری ایرانیان به آمریکا امکان پذیر است؟

  بله. رییس جمهور جدید آمریکا ممنوعیت ورود ایرانیان به این کشور را لغو کرد.

  آیا متقاضیان می‌توانند برای پیدا کردن کار در آمریکا ویزای جستجوی کار دریافت کنند؟

  خیر. امکان دریافت ویزا به منظور پیدا کردن کار وجود ندارد و ایرانیان باید با استفاده از روش‌های دیگر مانند مراجعه به سایت‌ها و آژانس‌های کاریابی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

  هزینه درخواست ویزای کاری آمریکا چقدر است؟

  این هزینه‌ها با توجه به نوع ویزا می‌تواند متفاوت باشد اما رقم آن چیزی بین 160 تا 265 دلار است.

  مقالات مرتبط