مهاجرت به ترکیه

در سال‌های اخیر کشور همسایه ترکیه یکی از مقاصد مهاجرتی مردم ایران بوده است. این کشور با سیاست‌های بازی که برای جذب توریست و جذب مهاجر از سراسر جهان داشته است، پیشرفت زیادی در زمینه اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، خدمات بهداشت و … داشته است. ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران هم از نظر مسافتی و هم از نظر دین و فرهنگ، گزینه مناسبی برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با اطلاعاتی که کارشناسان خبره موسسه میرداماد درباره مهاجرت به ترکیه برای شما عزیزان گردآوری کرده‌اند آشنا شویم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  نگاه کلی به کشور ترکیه

  موقعیت جغرافیایی منحصربفرد کشور ترکیه باعث شده است تا این کشور همیشه مورد توجه باشد. از نظر مساحت، ترکیه یکی از بزرگترین کشورهای منطقه است و نیمی از آن در قاره اروپا و نیمه‌ی دیگر آن در آسیا قرار دارد و پل ارتباطی بین این دو قاره است. این کشور هم توسط کشورهای مختلف و هم توسط بزرگنرین دریاهای جهان احاطه شده است. ایران، آذربایجان، عراق، سوریه، ارمنستان و گرجستان کشورهای همسایه هستند و دریای مدیترانه و دریای سیاه نیز قسمت‌های غربی و شمالی این کشور را در بر می‌گیرند. پایتخت ترکیه شهر آنکارا و معروف‌ترین شهر این کشور شهر بندری استانبول است. حدود 3.9 میلیون نفر مهاجر در این کشور حضور دارند که اکثریت آنها مردم سوری هستند که به دلیل وجود جنگ‌های پی در پی در کشورشان به ترکیه مهاجرت کرده‌اند. همچنین افزایش کیفیت دانشگاه‌های این کشور و همسو شدن با سیستم آموزشی اروپایی باعث شده است تا دانشجویان خارجی بسیاری در دانشگاه‌های ترکیه درس بخوانند.

  روش های مهاجرت به ترکیه

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارند، به روش‌های مختلفی می‌توانند به ترکیه مهاجرت کنند. البته توجه به این نکته ضروری است که همه راه‌های مهاجرت به ترکیه منجر به دریافت اقامت این کشور نمی‌شود. راه‌های مهاجرت به کشور ترکیه عبارتند از:

  • مهاجرت از طریق تحصیل
  • مهاجرت از طریق کار
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت از طریق ثبت شرکت
  • مهاجرت از طریق خرید ملک
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق تولد فرزند
  • مهاجرت از طریق پناهندگی

  در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتری درباره هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

  مهاجرت تحصیلی به ترکیه

  تحصیل در کشور ترکیه در مدارس و دانشگاه‌های گوناگونی انجام می‌شود. دانش آموزان در این کشور از سن 7 سالگی تا 18 سالگی در مدرسه درس می‌خوانند و پس از آن راهی دانشگاه می‌شوند. تحصیل در مدرسه به سه دوره ابتدایی، متوسطه اول (راهنمایی) و متوسطه دوم (دبیرستان) تقسیم می‌شود و تحصیل دانش آموزان موظفند تا پایان دوره راهنمایی اجباری و پس از آن اختیاری است. مدارس دولتی در کشور ترکیه به صورت رایگان به آموزش دانش آموزان می‌پردازند و مدارس خصوصی از آنها شهریه دریافت می‌کنند. همچنین مدارس بین المللی نیز برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان را دارند مناسب است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در کشور ترکیه مدارس ایرانی نیز وجود دارند که در آن هم پرسنل مدرسه ایرانی هستند و هم تمامی دروس منطبق با معیارهای آموزشی ایران تدریس می‌شود.

  تحصیل در دانشگاه به 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم می‌شود. در کشور ترکیه دانشگاه‌ها در 2 نوع دولتی و خصوصی وجود دارند که تحصیل در دانشگاه‌های دولتی عموما با زبان ترکی و تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی انجام می‌شود. سیستم آموزشی در دانشگاه‌های ترکیه مطابق با معاهده بولونیا می‌باشد به همین دلیل مدرک تحصیلی دانشگاه‌های این کشور مورد قبول بسیاری از کشورهای اروپایی است. برای دریافت ویزای تحصیلی ترکیه نیاز به گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های ترکیه است. داشتن ریزنمرات و معدل بالا و همچنین تسلط به زبان انگلیسی و یا ترکی (بسته به دانشگاه مقصد) برای موفقیت در گرفتن پذیرش الزامی است. دانشجویان لازم است بدانند که صرف مهاجرت تحصیلی به ترکیه باعث دریافت اقامت دائم این کشور نمی‌شود و برای اخذ اقامت دائم و شهروندی ترکیه باید ویزای خود را تغییر دهند.

   10 تا از دانشگاه‌های ترکیه در میان برترین دانشگاه‌های جهان دیده می‌شوند و دارای رنکینگ QS قابل قبولی هستند.

  دانشگاه های ترکیهرتبه QS جهانی
  دانشگاه کوچ477=
  دانشگاه سابانچی540 – 531
  دانشگاه فنی خاورمیانه510 – 501
  دانشگاه بیلکنت570 – 561
  دانشگاه بغازیچی750 – 701
  دانشگاه فنی استانبول650 – 601
  دانشگاه آنکارا1200 – 1001
  دانشگاه حاجت تپه1000 – 801
  دانشگاه استانبول1000 – 801
  دانشگاه آنادولو1400 – 1201
  مهاجرت تحصیلی به ترکیه منجر به گرفتن اقامت دائم ترکیه نمی شود .

  مهاجرت به ترکیه از طریق کار

  کار کردن در کشور ترکیه نیز یکی از روش‌های رایج مهاجرت به این کشور است. برای استخدام شدن در این کشور نیاز است تا متقاضیان از سوی یک کارفرمای ترک پیشنهاد شغلی داشته باشند. برای دریافت جاب آفر کارجویان باید رزومه شغلی خود را به شرکت مربوطه ارسال کنند و در صورت تایید کارفرما، دیگر مدارک لازم را ارائه دهند. تسلط به زبان ترکی یکی از شرایط لازم برای دریافت پیشنهاد کار است چرا که اکثر مردم ترکیه نمی‌توانند از طریق زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند. پس از موافقت کارفرما و بستن قرارداد بین ایشان و کارجویان، کارفرما باید به وزارت کار و رفاه اجتماعی مراجعه کرده و درخواست استخدام نیروی خارجی را بدهد. در صورت تایید وزارت کار، متقاضیان می‌توانند ویزای کار را دریافت کنند و اقامت یک ساله را اخذ نمایند.

   دانشجویانی که اقامت تحصیلی ترکیه را دارند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با دریافت مجوز از دولت این کشور می‌توانند شغل پاره وقت داشته باشند اما دانشجویان کارشناسی به دلیل نرخ بالای بیکاری در ترکیه اجازه کار را ندارند. افرادی که به مدت یک سال در ترکیه کار کرده باشند و بیمه و مالیات را پرداخت کرده باشند می‌توانند برای گرفتن ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود اقدام کنند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

  کشور ترکیه در سالیان اخیر میزبان سرمایه گذاران خارجی زیادی از سراسر جهان بوده است و برای این کار امتیازات ویژه‌ای را به آنها اعطا کرده است. از جمله این امتیازات می‌توان به دادن حق اقامت و برابری حقوق سرمایه داران خارجی با سرمایه داران داخلی اشاره کرد. روش‌های متنوعی برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه وجود دارند که عبارتند از:

  • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه
  • سرمایه گذاری از طریق سپرده بانکی
  • سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

  برای سرمایه گذاری در هر یک از این روش‌ها به مبلغ خاصی نیاز است و هرکدام مزایای خاص خود را دارند. ایرانیان زیادی در چند سال گذشته با سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به ترکیه کرده‌اند اما رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری، ثبت شرکت و خرید ملک است.

  مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه

  سرمایه گذاران خارجی می‌توانند 5 نوع مختلف از شرکت را در ترکیه ثبت کنند: شرکت تعاونی، شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت فرماندهی و شرکت جمعی. ثبت هر یک از این شرکت‌ها شرایط خاص خود را دارد و به مبلغ سرمایه ویژه خود نیازمند است. متقاضیانی که می‌خواهند از طریق ثبت شرکت اقدام به مهاجرت به ترکیه نمایند باید 5 نفر نیروی ترک را استخدام کنند، آنها را از نظر بیمه تحت پوشش خود قرار دهند و مالیات بپردازند. در این صورت پس از 5 سال کار و زندگی در ترکیه می‌توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند.

  مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

  سرمایه گذاری از طریق ملک ایرانیان بسیاری را ترغیب به مهاجرت به ترکیه کرده است. در این روش متقاضیان باید ملک یا خانه‌ای به ارزش 400 هزار دلار را در این کشور خریداری کنند و تا 3 سال آن را به فروش نرسانند. در این صورت می‌توانند برای گرفتن اقامت دائم ترکیه اقدام کنند. برای جذب بیشتر سرمایه گذاران خارجی، بانک‌های ترکیه به افرادی که واجد شرایط خرید ملک در این کشور باشند وام‌هایی را اعطا می‌کند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

  یکی از حساس‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور ترکیه، مهاجرت از طریق ازدواج است. از آنجایی که تعدادی از زوج‌ها با ترتیب دادن ازدواج‌های سوری درصدد گرفتن تابعیت ترکیه بوده‌اند، اداره مهاجرت ترکیه سختگیری‌های بیشتری را برای این روش اعمال کرده است. از جمله شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج عبارت است از:

  • هر 2 زوج باید در یک خانه زندگی کنند.
  • زن و شوهر باید رابطه‌ای مبادی آداب ازدواج داشته باشند و از داشتن رفتارهای خارج از ازدواج اجتناب کنند.
  • زوج خارجی تهدیدی علیه منافع ملی ترکیه به حساب نیاید. (برای مثال جاسوس کشورهای دیگر نباشد)

  درصورتی که زوجین تمامی شرایط بالا را رعایت کنند، پس از گذشت 3 سال از ازدواج فرد خارجی می‌تواند برای گرفتن تابعیت ترکیه اقدام کند. البته ذکر این نکته الزامی است که در طول این 3 سال بازرسانی از اداره مهاجرت ترکیه برای بررسی وضعیت ازدواج متقاضیان اعزام می‌شوند و ازدواج آنها کاملا تحت نظر است.

  سختگیری دولت ترکیه در رابطه با مهارت از طریق ازدواج زیاد است.

  مهاجرت به ترکیه از طریق تولد فرزند

  در سطح بین الملل تولد نوزادان در کشورهای مختلف و اعطای تابعیت به انها از 2 قانون اصلی، قانون خاک و قانون خون، پیروی می‌کند. در کشورهایی که قانون خاک حاکم است، تولد نوزاد در خاک آن کشور باعث اعطای تابعیت آن کشور به نوزاد می‌شود. برای مثال کشور کانادا از این سیستم پیروی می‌کند. اما در کشورهایی که مطابق با قانون خون پیش می‌روند، اعطای تابعیت آن کشور به نوزاد تازه متولد شده منوط به این شرط است که یکی از والدین نوزاد تابعیت آن کشور را داشته باشد. کشور ترکیه در این دسته قرار می‌گیرد. نوزادانی که در این کشور متولد می‌شوند، اگر پدر یا مادر آنها دارای تابعیت ترکیه باشند نوزاد نیز جزئی از شهروندان ترکیه به حساب می‌آید اما اگر والدین دارای اقامت موقت و یا دائم این کشور باشند، فرزند نیز همان نوع اقامت را می‌گیرد.

  مهاجرت از طریق پناهندگی در ترکیه

  شاید دانستن این نکته برایتان جالب باشد که کشور ترکیه دارای بیشترین تعداد پناهندگان در جهان است و درصد زیادی از آنها را پناهندگان سوری تشکیل می‌دهند. ترکیه از پناهجویان حمایت موقت می‌کند و پس از مدتی آنها را راهی کشورهای دیگر می‌کند. پناهجویان افرادی هستند که در کشور خودشان به دلیل داشتن آیین، مذهب، عضویت در گروهی خاص، فعالیت‌های سیاسی و … جانشان در خطر است و بازگشت به کشورشان تبعات زیان باری را برایشان در پی دارد. وضعیت پناهندگان در ترکیه اصلا مناسب نیست و این افراد با رفتارهای بسیار بدی از سوی دیگران مواجه می‌شوند. برخی از این پناهندگان در مسیر رفتن به سایر کشورها توسط قاچاقچیان انسان، دچار سوانح ناگواری می‌شوند و حتی گاهی جان خود را از دست می‌دهند. همچنین بدلیل فشارهای روحی و تحقیرهای زیادی که بر روی این افراد قرار دارد، آمار خودکشی در میان آنها بالا است. موسسه مهاجرتی میرداماد به هیچ وجه مهاجرت از طریق پناهندگی را به متقاضیان عزیز توصیه نمی@کند و هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی‌دهد.

  ارزان ترین و بهترین روش مهاجرت به ترکیه

  با توجه به تمامی روش‌های مهاجرت به کشور ترکیه که تا کنون بررسی کردیم می‌توان گفت که روش انتخابی توسط متقاضیان بستگی به عوامل مختلفی از جمله میزان سرمایه، میزان تحصیلات، سوابق کاری، میزان تسلط به زبان ترکی و … دارد. بهترین روش ممکن است برای یک شخص مهاجرت کاری به ترکیه باشد و برای شخص دیگری مهاجرت تحصیلی. به عنوان ارزان‌ترین راه مهاجرت به کشور ترکیه می‌توان به مهاجرت تحصیلی و اجاره‌ی یک خانه در ترکیه اشاره کرد. افرادی که ریزنمرات و معدل بالایی دارند و همچنین به زبان ترکی مسلط هستند می‌توانند برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های دولتی ترکیه اقدام کنند چرا که تحصیل در این دانشگاه‌ها رایگان است. روش دیگر برای مهاجرت ارزان به این کشور اجاره‌ی خانه و یا آپارتمان در این کشور است. افرادی که با استفاده از ویزای توریستی به این کشور سفر می‌کنند می‌توانند از فرصت استفاده کرده و یک آپارتمان و یا خانه‌ای را اجاره کرده و با مراجعه به اداره مهاجرتی شهر مورد نظر برای مثال اداره مهاجرتی استانبول و یا اداره مهاجرتی آنکارا اقدام به گرفتن اقامت کنند. معمولا به اینگونه افراد اقامت یک ساله تعلق می‌گیرد.

  اما هنگامی که حرف از بهترین روش مهاجرت می‌شود، منظورمان بی دردسرترین راه است. برای مهاجرت به ترکیه خرید ملک یکی از کم ریسک‌ترین و کم دردسرترین روش‌ها برای مهاجرت است که تضمین کننده‌ی دریافت اقامت دائم پس از چند سال می‌باشد.

  مهاجرت به ترکیه چه مراحلی دارد؟

  مراحل مهاجرت به کشور ترکیه بسته به نوع روشی که برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید متفاوت است. اما به طور کلی می‌توان گفت که مهاجرت به این کشور دارای مراحل زیر است:

  • تصمیم درباره انتخاب نوع روش مهاجرتی
  • ورود به کشور ترکیه
  • انجام اقدامات لازم برای گرفتن اقامت دائم

  افرادی که خواستار اقامت بیش از 3 ماه در کشور ترکیه هستند باید مجوز اقامت ترکیه را بدست آورند. برای این کار پس از ورود به ترکیه باید با مرکز iResidence در تماس باشند و مراحل ثبت نام را به صورت آنلاین انجام دهند و زمان مشخصی را برای انجام مصاحبه حضوری انجام دهند. برای این کار متقاضیان باید تحت پوشش بیمه سلامت ترکیه باشند.

  در مرحله بعدی باید در زمان تعیین شده در محل حضور یابند و پس از ارائه مدارک خواسته شده و انجام مصاحبه با مامورین مهاجرت، منتظر اعلام نتیجه و صدور مجوز اقامت ترکیه بمانید.

  افرادی با توجه به شرایط خود مسیر مهاجرتی مناسبی را انتخاب می کند

  مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

  افرادی که با هدف توریستی به این کشور مهاجرت می‌کنند، در مدت زمان حضور در این کشور تحت حمایت دولت ترکیه نیستند اما بنابر قانون حمایت خارجی، افرادی که به منظور دریافت اقامت به این کشور می‌روند از حمایت‌های این کشور به خصوص در بخش بهداشت و درمان بهره مند می‌شوند. بنابراین متقاضیان مهاجرت به این کشور لازم است تا مدارک لازم را به کنسولگری ان ارسال کنند:

  • ارائه پاسپورت دارای اعتبار
  • ارائه چند قطعه عکس که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
  • گواهی تحصیلی (برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و یا شغلی)
  • داشتن تمکن مالی کافی
  • داشتن بیمه سلامت
  • پرداخت هزینه‌های مربوط به اسناد و رسیدگی به پرونده
  • گواهی تایید عدم داشتن سوء سابقه کیفری
  • ارائه آدرس محل اسکان در ترکیه

  اداره مهاجرت ترکیه در تهران کجاست؟

  متقاضیان مهاجرت به کشور همسایه، ترکیه، برای اطلاع از تمام اطلاعات و جزییات مربوط به قوانین جدید اداره مهاجرت ترکیه در رابطه با هر مسیر مهاجرتی، بهتر است به وسایت رسمی این اداره مراجعه کنند. وبسایت رسمی این اداره که به “گوچ ادارسی” معروف است به آدرس www.goc.gov.tr می‌باشد. این اداره دارای شعبه‌های مختلفی در شهرهای گوناگون ترکیه از جمله استانبول، آنکارا، ازمیر و بورسا است. افرادی هم که نیاز به حضور در کنسولگری و یا سفارت این کشور در تهران دارند می‌توانند به آدرس خیابان فردوسی پلاک 337 مراجعه نمایند.

  هزینه مهاجرت و اقامت در ترکیه چقدر است؟

  شاید شما هم این دغدغه را داشته باشید که برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟ هزینه مهاجرت به ترکیه بستگی به مسیر انتخاب شده توسط متقاضیان دارد. هر کدارم از روش‌های مهاجرتی هزینه‌های خاص خود را دارد.

  روش‌های مهاجرت به ترکیههزینه ها
  ثبت شرکتحداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در ترکیه: 12000 الی 18000 یورو
  تحصیلهزینه تحصیل در دانشگاه‌های مختلف ترکیه عبارتند از: هزینه تحصیل به زبان ترکی: سالیانه 240 الی 750 دلار هزینه تحصیل به زبان انگلیسی: سالیانه 600 الی 1500 دلار
  خرید ملکحداقل سرمایه لازم برای خرید ملک: 400 هزار دلار حداقل پس انداز بانکی در آنتالیا 500 دلار و در سایر شهرها 1000 دلار
  کارهزینه درخواست: 1000 دلار
  ازدواجتمکن مالی برای اداره خانواده
  تولدهزینه‌های معمول دولتی
  پناهندگیپناهندگان معمولا هزینه‌های مالی زیادی را در راه رسیدن به ترکیه به واسطه‌ها می‌دهند. علاوه بر آن هزینه‌های روحی-روانی و گاهی جانی نیز شامل حالشان می‌شود.

  هزینه‌های مهاجرت به این کشور فقط شامل هزینه‌های جدول بالا نیست بلکه زندگی در این کشور نیز هزینه‌هایی را در بر دارد. هزینه‌های زندگی در این کشور به عوامل مختلفی مانند سبک زندگی افراد، محل اقامت، میزان تفریحات آنها و … بستگی دارد. طبیعتا زندگی در شهرهای بزرگ ترکیه گران‌تر است و کرایه خانه در این شهرها بالاتر است. هزینه اجاره خانه در این کشور از 1000 لیر شروع می‌شود و در شهرهای بزرگ به 3500 لیر نیز می‌رسد. همچنین هزینه سوخت وسایل نقلیه در این کشور بالاست و کرایه تاکسی نیز زیاد است. به طور متوسط می‌توان گفت که چیزی در حدود 800 الی 2000 لیر هزینه‌های روزمره زندگی اشخاص می‌شود.

  مزایای مهاجرت به ترکیه

  زندگی در ترکیه امکانات و فرصت‌های خوبی را برای افراد فراهم می‌کند. اقامت در این کشور بزرگ و زیبای اروپایی-آسیایی مزایای زیادی برای متقاضیان دارد که عبارتند از:

  • امکان زندگی در یک کشور خوش آب و هوا با صنعت گردشگری قوی
  • کمتر بودن هزینه‌های زندگی در ترکیه در مقایسه با کشورهای هم تراز
  • امکان زندگی در ترکیه با تابعیت دوگانه (یعنی افراد هم می‌توانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند و هم تابعیت کشور قبلی خود را حفظ کنند)
  • برخورداری از سیستم آموزشی باکیفیت
  • امکان بهره مندی از سیستم بهداشتی و درمانی پیشرفته
  • امکان دریافت پاسپورت این کشور از طریق مراحل قانونی

  مشاوره مهاجرت به ترکیه از مشاوران میرداماد

  مهاجرت به کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به کشورمان محبوبیت زیادی در میان متقاضیان مهاجرت به کشورهای خارجی دارد. هر کسی با توجه به شرایط خود باید یکی از روش‌های مهاجرتی مناسب همچون کار یا تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده و مراحل آن را طی کند. در این میان مشورت گرفتن از تجربه افرادی که در این زمینه خبره هستند کمک زیادی به آسانتر شدن روند مهاجرت و مدیریت بهتر هزینه‌های مالی می‌کند. مشاوران خبره موسسه میرداماد آماده پاسخگویی به تمام سوالات متقاضیان عزیز در رابطه با مهاجرت به ترکیه هستند.

  وکلای موسسه میرداماد در زمینه روش های مهاحرتی مختلف به ترکیه

  اخذ تابعیت ترکیه

  دریافت تابعیت ترکیه برای کسانی که دارای والدین و یا همسر دارای پاسپورت این کشور نیستند، تنها از 2 راه کار و سرمایه گذاری در ترکیه امکان پذیر است. اقامت تحصیلی هیچ گاه منجر به گرفتن تابعیت ترکیه نمی‌شود. دولت ترکیه برای اینکه پاسپورت خود را به مهاجران اعطا کند، نیاز است تا متقاضیان چند سالی را در ترکیه زندگی کرده باشند و دارای بیمه باشند، مالیات پرداخته کرده باشند و با فرهنگ و زبان این کشور عجین شده باشند. در حالت کلی برای دریافت تابعیت لازم است تا متقاضیان به مدت 5 سال و در هر سال به مدت 6 ماه در ترکیه زندگی کرده باشند. البته این مدت زمان برای افرادی که از طریق ازدواج اقدام به مهاجرت کرده‌اند، 3 سال است.

  سخن پایانی

  در طی سالیان گذشته افراد بسیاری بوده‌اند که به روش‌های مختلفی از جمله دریافت ویزای کار ترکیه، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و … به این کشور مهاجرت کرده‌اند. سیاست‌های این کشور در قبال جذب مهاجران خارجی باعث شده است تا افراد به دلایل مختلفی اقامت این کشور را دریافت کنند. انتخاب گزینه مناسب برای سریع‌ترین روش مهاجرت بستگی به شرایط افراد دارد و برای شخصی که دارای مهارت‌های زبانی بالا و نمره‌های خوبی است، مهاجرت تحصیلی می‌تواند گزینه سریع‌تری باشد و برای فردی که دارای تخصص و مهارت است مهاجرت کاری مناسب‌ترین گزینه است. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری بهتر است با تمام شرایط و قوانین مهاجرتی ترکیه آشنا شوید.

  سوالات متداول

  کم هزینه‌ترین روش برای مهاجرت به ترکیه کدام راه است؟

  مهاجرت کاری به ترکیه یکی از روش‌های کم هزینه است چرا که متقاضیان از ابتدای ورود به این کشور دارای حقوق هستند.

  آیا مهاجرت به ترکیه بدون تسلط به زبان ترکی امکان پذیر است؟

  متاسفانه درصد بسیار زیادی از مردم ترکیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند بنابراین برای برقراری ارتباط با مردم این کشور لازم است تا با زبان ترکی آشنایی داشته باشید.

  هنرمندان و ورزشکاران از چه طریقی می‌توانند به ترکیه مهاجرت کنند؟

  ورزشکاران و هنرمندان حاذقی که کارنامه درخشانی دارند می‌توانند با ارائه رزومه خود اقدام به گرفتن ویزای ترکیه کنند. داشتن مقام و جوایز بین المللی امتیاز ویژه‌ای برای آنها محسوب می‌شود.

  آیا متقاضیان می‌توانند به صورت کاملا رایگان به ترکیه مهاجرت کنند؟

   کم هزینه ترین روش‌ها هم شامل پرداخت مبالغی جهت بررسی پرونده‌ها توسط سفارت، انجام کارهای مربوط به صدور ویزا، اجاره خانه و … می‌شود. بنابراین داشتن سرمایه‌ای کوچک برای مهاجرت به این کشور الزامی است.

  مقالات مرتبط

  ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی

  ارزان ترین شهر ترکیه برای زندگی

  بررسی هزینه‌های زندگی در کشور ترکیه برای مهاجرانی که قصد دارند این کشور پر جنب و جوش و از نظر فرهنگی غنی را خانه جدید خود بدانند، گامی مهم است. ترکیه با مناظر متنوع، از کلان شهرهای شلوغ گرفته تا...

  خرید ملک در ترکیه

  خرید ملک در ترکیه

  ترکیه با آب و هوا، طبیعت، فرهنگ نزدیک به ایران و دیدنی‌های متنوع، همیشه مقصدی جذاب برای ایرانیان بوده است. این کشور فرصت‌های مختلف بی‌پایانی را برای دانشجویان، متخصصان و افراد بازنشسته فراهم می‌کند. افراد همچنین می‌توانند با خرید ملک...

  حقوق ماهیانه پناهندگی در ترکیه

  حقوق ماهیانه پناهندگی در ترکیه

  ترکیه، کشوری است که با‌توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد، میزبان افراد زیادی از سراسر جهان است که بنا به دلایل مختلفی چون دلایل سیاسی، جنگ، خشونت، آزار و اذیت و … تمایل دارند به آن پناهنده شوند. در سال‌های...

  لیست دانشگاه های ترکیه

  لیست دانشگاه های ترکیه

  در صورتی که قصد اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه های ترکیه را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، صفر تا صد امور پذیرش شما را در...

  کار در رستوران ترکیه

  کار در رستوران ترکیه

  اگر قصد کار در ترکیه و اخذ ویزای کاری این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کاری، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام امور ویزای...

  حقوق کارگر در ترکیه (به تومان + دلار)

  حقوق کارگر در ترکیه (به تومان + دلار)

  در دنیای پرتحول امروز، حقوق کارگران به عنوان یکی از مولفه‌ های اساسی توسعه پایدار و عدالت اجتماعی شناخته می ‌شود. ترکیه، کشوری با اقتصادی در حال توسعه و بازار کار گسترده، در سال ‌های اخیر شاهد تغییرات قابل توجهی...

  دوره آرایشگری در ترکیه

  دوره آرایشگری در ترکیه

  در ترکیه، صنعت زیبایی و آرایشگری به عنوان یکی از حرفه‌ های پر طرفدار و در حال رشد شناخته می ‌شود. به همین دلیل، دوره ‌های آرایشگری در این کشور توجه بسیاری را به خود جلب کرده‌ اند. آرایشگری یکی...

  ويزاي تحصيلي تركيه

  ويزاي تحصيلي تركيه

  یکی از کشورهایی که بسیاری از دانشجویان ایرانی برای تحصیل به سراغ آن می‌آیند، کشور ترکیه است. فاصله نزدیک ترکیه با کشور ایران، وجود دانشگاه‌های معتبر در این کشور، امکان تحصیل در رشته‌های مختلف در ترکیه و... از مهم‌ترین دلایلی...

  آزمون یوس

  آزمون یوس

  ترکیه به واسطه داشتن نظام آموزشی پیشرفته و دانشگاه­های معتبر دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف به خود جذب کرده است. دانش آموزان و دانشجویان ایرانی نیز به دلیل همین موارد و همچنین نزدیکی ترکیه و شباهت زیاد فرهنگ این...

  تابعیت و شهروندی ترکیه

  تابعیت و شهروندی ترکیه

  در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان خارجی و از جمله ایرانی ها برای اخذ شهروندی کشور ترکیه و برخورداری از مزایای شگفت انگیز شهروندی این کشور اقدام می کنند. در مقاله زیر به قلم ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد...

  ویزای کار ترکیه

  ویزای کار ترکیه

  ترکیه سال های سال است که مهاجرانی را از سراسر جهان جذب کرده است که به دنبال فرصت‌ های کاری در این کشور هستند. فرهنگ پر جنب و جوش، غذاهای لذیذ، مردم مهمان نواز و مناظر خیره کننده ترکیه را...

  کار در ترکیه

  کار در ترکیه

  شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه دریافت مجوز و ویزای کار ترکیه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید تا وکلا و کارشناسان مجرب ما با بررسی دقیق شرایطتان بهترین روش برای دریافت...

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

  اگر قصد تحصیل پزشکی در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور را دارید، کافیست با شماره 07191009294 تماس بگیرید. وکلای مهاجرتی ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، آماده ارائه هر گونه خدمات مشاوره و انجام...