مهاجرت کاری به مجارستان

اگر قصد مهاجرت کاری به مجارستان را دارید، می توانید با شماره 07191009294 تماس بگیرید. کارشناسان ما با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کار مجارستان، آماده ارائه خدمات ویزای کار این کشور از صفر تا صد به شما عزیزان می باشند.مجارستان به عنوان بخشی از اتحادیه اروپاEU  و پیمان شینگن، مکانی جذاب برای کار و اشتغال استعدادهای بین المللی است. از آنجایی که مجارستان بخشی از اتحادیه اروپا است و در منطقه شینگن قرار دارد، مزایای کار و زندگی در این کشور می تواند فراوان باشد. مجارستان اقتصاد قوی و متنوعی دارد که بر سطح تولید در بخش‌ های مختلف تمرکز دارد. این بدان معنی است که فرصت های شغلی در صنعت فناوری اطلاعات، مهندسی و گردشگری برای مهاجران فراوان است. بر این اساس ما مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد مهاجرت کاری به مجارستان و کار در مجارستان می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط ویزای کاری مجارستان برای ایرانی ها

  درخواست مجوز کار در حال حاضر به عنوان بخشی از درخواست اقامت از طریق اداره مهاجرت مجارستان انجام می شود. این روش باید با یک قرارداد کار معتبر بین متقاضی و یک شرکت مجارستانی شروع شود. غیرممکن است که از قبل برای مجوز کار درخواست دهید و بعداً به دنبال کار بگردید. متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا مانند ایرانی ها نه تنها به ویزای کار بلکه به مجوز کار مجارستان نیز نیاز دارند. برای همه متقاضیانی که می خواهند در مجارستان کار کنند، دریافت مجوز اقامت لازم است. از جمله شرایط کار در کشور مجارستان برای ایرانیان این است که باید به کارفرمایانی که مایل به حمایت از مجوز کار آن ها هستند، درخواست دهند. روند درخواست مجوز کار می تواند تا 9 ماه طول بکشد و معمولاً باید با دیگر اسناد مرتبط مانند گواهی اقامت و گواهی بیمه سلامت همراه شود که معمولاً توسط کارفرمای حامی مجوز سازماندهی می شود.

  انواع مجوزهای کار در کشور مجارستان

  متقاضیان بین المللی برای مهاجرت به مجارستان برای کار و اخذ ویزای کار بر اساس نوع کار و اشتغال می توانند مجوز کار را دریافت کنند. در واقع همه متقاضیان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای زندگی و کار در کشور مجارستان باید ویزای کار و مجوز کار داشته باشند. کارفرما، مسئول بیشتر مراحل، از جمله ارائه اسناد به مقامات مهاجرت است. انواع ویزا و مجوز کار در مجارستان عبارت است از:

  انواع ویزای کار مجارستانتوضیحات
  مجوز کار انفرادی  Individual work permitsمتقاضیان بین المللی که مایلند بیش از 90 روز در مجارستان بیش از 180 روز کار کنند، باید برای مجوز کار فردی درخواست دهند.
  مجوز کار مشترک Joint work permitsمجوزهای کار مشترک برای متقاضیان بین المللی است که قصد دارند در مجارستان بیش از 90 روز در بازه زمانی 180 روز کار کنند.
  مجوزهای اقامت Residence permitsمجوزهای اقامت که به عنوان tartózkodási engedély شناخته می شوند، اجازه اقامت تا 90 روز را می دهند.
  رویه یک درخواست Single application procedureمتقاضی بین المللی از کشور ثالث می تواند بیش از 90 روز اما کمتر از 180 روز از طریق روش درخواست در مجارستان اقامت کند. این مجوز بر اساس رابطه کاری با یک کارفرمای مجارستانی صادر می شود.

  انواع ویزای کار مجارستان

  علاوه بر مجوز کار، متقاضیان بین المللی برای مهاجرت به کشور مجارستان برای کار به اخذ ویزای کار این کشور نیز نیاز دارند. انواع ویزای کار در کشور مجارستان به شرح زیر است:

  • ویزای کارهای فصلی
  • ویزای کار در حوزه تجارت خصوصی
  • ویزای کار و اشتغال با دریافت پیشنهاد کار
  • ویزای کار کارگران حرفه ای

  ویزای کارهای فصلی مجارستان seasonal work

  متقاضیانی که در زمینه های کشاورزی، باغبانی، دامپروری یا ماهیگیری در کشور مجارستان به کار و فعالیت مشغولند، باید دارای مجوز کار و ویزای کار فصلی باشند. ویزای کارهای فصلی هم برای یک بار ورود و هم برای چند بار ورود به مجارستان است و به متقاضی اجازه می دهد بیش از 3 ماه اما کمتر از 6 ماه اقامت مجارستان از طریق کار را دریافت کند. متقاضیانی که می خواهند به منظور اشتغال فصلی به مجارستان مهاجرت کنند، باید برای اخذ ویزای کار فصلی اقدام کنند. طبق قوانین مجارستان این متقاضیان باید حق سفر و اقامت آزاد را داشته باشند.

  ویزای کار در حوزه تجارت خصوصی private business

  ویزای تجارت خصوصی برای متقاضیانی صادر می شود که می خواهند به صورت قانونی به صورت خوداشتغالی به عنوان مسئول اجرایی یک تجارت انتفاعی در مجارستان فعالیت کنند. مجوز کار در حوزه تجارت خصوصی یا ویزای تجاری شینگن مختص متقاضیان غیر اروپایی است که برای مقاصد تجاری کوتاه مدت به یک کشور شینگن سفر می کنند. متقاضیان غیر اروپایی می توانند این ویزا را برای یک بار ورود یا چند بار ورود دریافت کنند. این مجوز کار در کشور مجارستان به متقاضیان اجازه می دهد تا 90 روز در بازه زمانی 6 ماه در این کشور اقامت کنند.

  رایج ترین ویزای کار کشور مجارستان ویزای جاب آفر است.

  ویزای کار و اشتغال با دریافت پیشنهاد کار Job Offer

  برای مهاجرت به کشور مجارستان برای کار و استخدام در این کشور این رایج ترین نوع ویزای کار در کشور مجارستان است. این نوع ویزا برای متقاضیانی صادر می شود که دارای پیشنهاد شغلی هستند یا توسط یک کارفرما یا شرکت مجارستانی استخدام شده اند. متقاضیان بین المللی قبل از درخواست برای مجوز کار لهستان، به یک پیشنهاد شغلی معتبر از طرف کارفرما پس از آگهی این فرصت کاری به مدت 15 روز نیاز دارند تا به شهروندان مجارستانی فرصت ارائه درخواست بدهند. این بخشی از درخواستی است که مهاجران باید برای اجازه اقامت ترکیبی مبتنی بر کار انجام دهند. درخواست مجوز تلفیقی باید در کنسولگری کشور متقاضی درخواست شود، یا اگر متقاضی با ویزای بازدید کننده وارد کشور شده، باید در اداره مهاجرت مجارستان درخواست دهد.

  ویزای کار کارگران ماهر professional workers

  ویزای کار کارگران حرفه ای کارت آبی اتحادیه اروپا Hungary Eu Blue Card نوع خاصی از اجازه اقامت را به کارگران می دهد. با این ویزا می توانید در مجارستان زندگی و کار کنید، اگر یک کارگر حرفه ای واجد شرایط هستید. ویزای کار کارگران ماهر یا کارت آبی اتحادیه اروپا مختص کارگران با مهارت بالا از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این کارگران ماهر و متخصص می تواند کارت آبی اتحادیه اروپا را تا زمانی که دارای مجوز اقامت باشند، دریافت کنند. کارگران ماهر برای واجد شرایط بودن باید 18 ماه اقامت قانونی در یک کشور عضو را ثابت کنند. هر ویزای کاری مجارستان روند درخواست متفاوتی دارد. برای مثال، متقاضیانی که ممکن است واجد شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا باشند، باید دارای شرایط زیر باشند:

  • دارا بودن سند مسافرتی معتبر
  • دارا بودن شرایط قانونی استخدامی
  • دارا بودن بیمه درمانی با پوشش کامل
  • دارا بودن یک آدرس معتبر برای اقامت در مجارستان

  روند درخواست شامل ارسال پاسپورت معتبر، داده های بیومتریک، درخواست و مدارک بالا می باشد. پس از تایید کارت آبی اتحادیه اروپا، اداره منطقه ای مجوز صدور ویزای اجازه اقامت را صادر می کند و به افسران کنسولی اطلاع می دهد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  نحوه درخواست ویزای کاری مجارستان

  کارفرمای مجارستانی باید از طرف متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق کار مجوز کار را دریافت کند. بدین منظور کارفرما در ابتدا باید آگهی کار را در اداره کار مجارستان به مدت 15 روز آگهی کند تا متقاضیان بومی مجارستانی بیکار اجازه درخواست کار دهند. سپس درخواست نیروی انسانی ماهر را به شعبه منطقه ای مرکز کار ارائه دهد. مجارستان برای کار متقاضیان بین المللی سهمیه دارد و تعداد مجوزهای کار کارفرماهای لهستانی نمی تواند از میانگین تعداد متقاضیان کار درخواست شده توسط کارفرمایان در سال گذشته بیشتر شود. اداره مهاجرت مجارستان تا 3 ماه یا بیشتر درخواست ویزای کاری را بررسی کند. پس از تایید ویزای کار، باید قراداد کاری را ارائه دهید که حاوی اطلاعات در مورد کارفرمایی است که متقاضی خارجی را استخدام می کند، جزئیات محل کار، شرح شغل، فعالیت های کاری و شرایط استخدام می باشد.

  معرفی مشاغل مورد نیاز مجارستان

  طبق گزارش Hungarytoday که با مطالعه اولیه توسط portfolio.hu مورد بحث و بررسی قرار گرفت، کمبود نیروی کاری ماهر در مجارستان در سال 2023 منجر به پر نشدن 87.000 موقعیت شغلی در بخش دولتی شده است، در حالی که 60.000 فرصت شغلی خالی در بخش خصوصی مجارستان نیز پر نشده باقی مانده است. فرصت های شغلی بسیار خوبی برای مهاجرانی که در مجارستان زندگی می کنند وجود دارد، به همین دلیل است که نباید در یافتن شغل در صنعت فناوری اطلاعات، مهندسی یا گردشگری احساس محدودیت کنید. بخش ICT فناوری اطلاعات مجارستان با سرعت فوق العاده ای در چند سال گذشته در حال رشد است و بنابراین متخصصان، فارغ التحصیلان و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات در این کشور تقاضای بسیار بالایی دارند. از دیگر مشاغل مورد نیاز مجارستان در سال 2023 موارد زیر را می توان نام برد:

  • مهندسان
  • مدیران رستوران
  • کارکنان هتل
  • متخصصان بخش مراقبت های بهداشتی
  • متخصصان علوم طبیعی
  • مدیران مالی
  • متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات
  • متخصصان جنگلداری، کشاورزی و شیلات
  • کارگران صنعت پوشاک
  • کارشناسان اقتصادی
  • فروشندگان
  • مهندسان خودرو
  • کارگران صنعت نساجی و چرم
  • مهندسان مکانیک
  • صندوقدار
  • رانندگان کامیون های سنگین
  • مونتاژکاران
  • کارشناسان مواد غذایی
  متوسط حقوق کار در کشور مجارستان در حدود 1.435 دلار در ماه است.

  متوسط حقوق کار در کشور مجارستان

  میانگین حقوق در مجارستان ماهانه در حدود 493.000 HUF  فورینت مجارستان تقریباً معادل 1.435 دلار در ماه است (براساس نرخ ارز اپریل 2023). متوسط حقوق در ایالات متحده آمریکا در حدود 7.900 دلار در ماه است که به طور قابل توجهی بیشتر از حقوق در مجارستان است. حداقل دستمزد در مجارستان به 232,000 HUF افزایش یافته و حداقل حقوق تضمین شده از 1 ژانویه 2023 به 292,400 HUF افزایش یافته است. حقوق مدیر عامل با حداقل مشارکت نیز از این افزایش پیروی می کند.

  بهترین وب سایت های کاریابی در مجارستان

  متقاضیان جویای کار در کشور مجارستان برای یافتن کار مناسب بهتر است رزومه و توصیه نامه های خود را مطابق با بازار کار مجارستان بهینه کنند تا بتوانند با مرتبط کردن خود با شغلی که می ‌خواهند برای آن درخواست دهند، در میان دیگر متقاضیان متمایز شوند. می‌ توانید تلاش ‌های خود را برای یافتن شغل در مجارستان با اسکن کردن برخی از آگهی‌ های شغلی مختلف که به صورت آنلاین ارسال شده ‌اند، آغاز کنید. از بهترین وب سایت های کاریابی برای یافتن کار در مجارستان برای ایرانیان 3 وب سایت زیر را می توان نام برد:

  علاوه بر این پورتال های زیر نیز برای یافتن کار و مهاجرت به مجارستان برای کار و همچنین یافتن آخرین فرصت های شغلی در مجارستان در سال 2023 بسیار کمک کننده هستند:

  • خدمات ملی اشتغال مجارستان  national employment service of Hungar
  • پورتال مجارستان Europass Hungary Portal
  • صفحات بولتن کارگری labour bulletin page

  هزینه ویزای کاری مجارستان

  هزینه خدمات اداری که برای صدور مجوز اقامت کشور مجارستان از طریق کار و اخذ ویزای کار مجارستان در نظر گرفته می شود 110 یورو است که باید در نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی به یورو یا به ارز دیگر قابل تبدیل یا در موارد استثنایی در ارز قانونی کشوری که درخواست در آن ارائه شده است، پرداخت شود. در واقع هزینه ویزای کار در کشور مجارستان برای انواع ویزاهای استخدامی، کارت آبی، کارهای فصلی و کار در حوزه تجارت خصوصی در حدود 110 یورو می باشد.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد مهاجرت کاری به مجارستان و کار در مجارستان پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط کار در کشور مجارستان و هزینه ویزای کاری کشور مجارستان نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به مجارستان برای کار را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد کار در مجارستان و مهاجرت کاری

  مدت زمان اعتبار ویزای کار لهستان چقدر است؟

  ویزای کار لهستان سه ماه اعتبار دارد. پس از تمام شدن مدت اعتبار باید برای مدت طولانی تری برای اجازه اقامت اقدام کنید.

  مدت زمان اعتبار مجوز کار لهستان چقدر است؟

  مجوز کار لهستان تا زمانی که قرارداد شما با کارفرمایتان است طول می کشد. به عنوان مثال، اگر قرارداد شما دو ساله باشد، مجوز کار شما نیز دو سال اعتبار خواهد داشت.

  آیا ویزای کار لهستان قابل تمدید است؟

  بله. اگر کارفرمای قرارداد را تنظیم کرده باشد، می توانید ویزای کاری خود را تمدید کنید و باید 30 روز قبل از تاریخ انقضا برای تمدید ویزای کاری خود اقدام کنید.

  ویزای کار فصلی لهستان مختص چه متقاضیانی است؟

  میانگین حقوق در مجارستان 493.000 HUF  فورینت مجارستان در ماه تقریباً معادل 1.435 دلار در ماه است.

  مقالات مرتبط