مهاجرت کاری به اسپانیا

در سال‌های اخیر مهاجرت کاری به کشورهای توسعه یافته به منظور کسب درآمد بهتر و ساختن یک زندگی مرفه‌تر بسیار رایج شده است. در این میان کشورهای صنعتی اروپایی از پرطرفدار‌ترین مقاصد مهاجرتی نیروهای کار خارجی هستند. کشور اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب غرب این قاره سبز واقع شده است و متقاضیان زیادی برای اخذ ویزای کار اسپانیا درخواست می‌دهند. اما آیا می‌دانید که از طریق چه روش‌هایی می‌توان ویزای کاری این کشور را دریافت کرد؟ آیا می‌دانید که چه مشاغلی در اسپانیا بازار کار بهتری دارند؟ آیا با شرایط لازم برای مهاجرت به این کشور آشنایی دارید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با هم پاسخ سوالات مربوط به مهاجرت کاری به اسپانیا را بررسی کنیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  شرایط مهاجرت کاری به اسپانیا

  افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق کار را دارند یا کارگران و کارمندانی هستند که بر اساس مهارت‌ها و تخصصشان قصد استخدام شدن در شرکت‌ها یا سازمان‌های مختلف در این کشور را دارند و یا  قصد خود اشتغالی دارند و برای ایجاد یک کسب و کار جدید و سودآوری به این کشور مهاجرت می‌کنند. هر یک از این گروه‌ها لازم است تا واجد شرایط مهاجرت کاری باشند تا با صدور ویزای کاری آنها موافقت شود.

  شرایط لازم برای گرفتن ویزای کاری افراد کارگر یا کارمندداشتن جاب آفر و یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما یا شرکت اسپانیایی و بستن قرار داد حداقل یک ساله و تعیین حداقل 40 ساعت کار در هفتهداشتن تحصیلات مرتبط با حوزه کاری مدنظرداشتن سن بالای 18 سال
  شرایط لازم برای گرفتن ویزای کاری خوداشتغالیارائه یک بیزنس پلن دقیق برای کسب و کارداشتن مهارت کافی و سابقه مدیریتی در رابطه با حوزه کسب و کار جدیدداشتن تمکن مالی کافی برای اداره بیزینس جدید در اسپانیاداشتن حداقل سن 18 سال
  شرایط لازم برای گرفتن ویزای کاری افراد کارگر یا کارمند	1.	داشتن جاب آفر و یا پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما یا شرکت اسپانیایی و بستن قرار داد حداقل یک ساله و تعیین حداقل 40 ساعت کار در هفته
2.	داشتن تحصیلات مرتبط با حوزه کاری مدنظر
3.	داشتن سن بالای 18 سال

  فرآیند دریافت ویزای کار در اسپانیا

  مراحل دریافت ویزای کار اسپانیا از زمانی که تصمیم به گرفتن ویزا می‌کنید تا هنگامی که ویزا برای شما صادر شود برای کارجویان و خوداشتغال‌ها متفاوت است. همچنین باید به این نکته هم توجه داشته باشید که افرادی که ساکن کشورهای اتحادیه اروپا هستند برای کار کردن در اسپانیا نیازی به ویزا ندارند و بدون ویزا می‌توانند در انجا مشغول به کار شوند. اما فرآیند دریافت ویزای کار برای متقاتضیان خارج از اتحادیه اروپا که به دنبال استخدام شدن در شرکت‌های اسپانیایی هستند به قرار زیر است:

  • اقدام برای گرفتن جاب آفر از یک کارفرمای اسپانیایی

  در ابتدا نیاز است تا شما با توجه به سطح تحصیلات، سابقه کاری و میزان مهارت‌هایتان در موقعیت‌های شغلی مختلف به دنبال کار باشید و رزومه خود را برای شرکت‌های مختلف در اسپانیا ارسال کنید. در صورتی که کارفرمایان از سوابق کاری شما راضی باشند، معمولا با انجام مصاحبه‌های کاری (معمولا به صورت آنلاین) شما را می‌سنجند و سپس تصمیم به استخدام شما می‌گیرند. در نظر داشته باشید که تسلط به زبان انگلیسی و یا اسپانیایی برای گرفتن جاب آفر الزامی است.

  • ارسال نامه استخدام شما و قرارداد کاری توسط کارفرما به اداره کار

  پس از قبولی شما در آزمون استخدامی نیاز است تا کارفرما قرارداد شما را به اداره کار بفرستد و تقاضای استخدام شما را داشته باشد. البته در صورتی اداره کار با این درخواست موافقت خواهد کرد که کارفرما ثابت کند که مهارت‌های شما چشمگیر هستند و از میان نیروهای کار اسپانیایی کسی مستحق استخدام در این موقعیت شغلی نبوده است. پس از قبولی در این مرحله، 90 روز فرصت دارید تا ویزای کار در اسپانیا را دریافت کنید.

  • ارسال مدارک لازم به سفارت اسپانیا و رزرو وقت مصاحبه

  پس از کسب موافقت اداره کار اسپانیا حال نوبت آن است که نامه استخدام را به همراه دیگر مدارک لازم به سفارت اسپانیا ارسال کنید و قرار مصاحبه حضوری را رزرو نمایید. گرفتن ویزای کار ممکن است تا چند هفته طول بکشد اما پس از صدور ویزا شما می‌توانید بلیط پرواز به اسپانیا را رزرو کرده و آماده مهاجرت شوید.

  نکته بسیار مهم در روند گرفتن ویزای کار اسپانیا این است که زمانی که شما در اسپانیا حضور داشته باشید نمی‌توانید برای پیدا کردن کار اقدام کنید و در صورتی که قرارداد کاری با یک کارفرمای اسپانیایی را در زمان حضور در این کشور ببندید، قرارداد شما باطل خواهد شد.

  • گرفتن ویزای کار برای خوداشتغال‌ها

  افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار در اسپانیا را دارند می‌توانند با در دست داشتن مدارک لازم و بیزینس پلن خود به سفارت اسپانیا مراجعه کنند. ماموران اداره مهاجرت طرح کسب و کار این افراد را به سازمان‌های مربوطه در مناطق مختلف اسپانیا ارسال می‌کنند و در صورت قبولی طرح، متقاضیان می‌توانند روند گرفتن ویزا را مانند قبل ادامه دهند.

  مشاغل مورد نیاز اسپانیا

  قبل از اقدام برای گرفتن جاب آفر از شرکت‌های اسپانیایی لازم است تا با موقعیت‌های شغلی مورد نیاز در این کشور و بازار کار آنها آشنا شوید و سپس برای کارفرمایان رزومه ارسال کنید. در این قسمت جدولی از 10 تا از بیشترین حوزه‌های کاری و موقعیت‌های شغلی برای استخدام را برای شما عزیزان تهیه کرده‌ایم.

  قبل از اقدام برای گرفتن جاب آفر از شرکت‌های اسپانیایی لازم است تا با موقعیت‌های شغلی مورد نیاز در این کشور و بازار کار آنها آشنا شوید و سپس برای کارفرمایان رزومه ارسال کنید
  مشاغل مورد نیاز در بازار کار اسپانیا
  حوزه فروشمدیر فروش
  فروشنده فروشگاه‌ها
  مدیر اجرایی
  فروشنده املاک
  حوزه مهندسیمهندس شیمی
  مهندس عمران
  طراح صنعتی
  حوزه فناوری اطلاعاتمهندس شبکه‌های کامپیوتری
  مهندس IT
  مدیر شبکه
  حوزه بازاریابیمتخصص دیجیتال مارکتینگ
  متخصص بازاریابی اینترنتی
  هماهنگ کننده بازاریابی
  حوزه طراحی گرافیکطراح گرافیک
  کارگردان هنری
  طراح UI/UX
  طراح محصول
  حوزه مالیمشاور مالی
  مشاور سرمایه گذاری
  تحلیلگر داده
  کارگزار حساب‌های مالی
  حوزه حقوقوکیل
  قاضی
  دستیار وکیل
  متخصص وثیقه
  حوزه سلامتپرستار مراقبت‌های ویژه
  ماما
  پرستار
  مدیر بیمارستان
  حوزه خدمات مشتریانمدیر فروشگاه
  آژانس مسافرتی
  متصدی بار
  مدیر منطقه‌ای
  حوزه پردازش اطلاعاتتحلیلگر داده
  متخصص ورود اطلاعات
  تحلیلگر وب
  مهندس ابرداده‌ها
  کارفرما موقعیت‌های شغلی مورد نظر خود برای استخدام نیروی جدید را در اسپانیا و همچنین در اتحادیه اروپا آگهی کند

  چه کارفرمایانی به اتباع خارجی دعوتنامه کاری می‌دهند؟

  کارفرمایانی که اقدام به استخدام نیروهای کار خارجی می‌کنند برای جلب موافقت دولت اسپانیا برای این کار لازم است تا مواردی را رعایت کنند. در ابتدا لازم است تا کارفرما موقعیت‌های شغلی مورد نظر خود برای استخدام نیروی جدید را در اسپانیا و همچنین در اتحادیه اروپا آگهی کند. پس از گذشت 3 ماه از انتشار آگهی اگر کیس مناسب برای موقعیت‌های شغلی مدنظر از میان شهروندان اسپانیا و اتحادیه اروپا پیدا نشد، کارفرما می‌تواند از دیگر کشورها اقدام به استخدام نیرو کند و درخواست این کار را برای وزارت کار اسپانیا ارسال کند. همچنین کارفرما از نظر مالی باید دارای شرایط مطلوبی باشد چرا که در روند اعطای ویزای کاری به متقاضیان خارجی، کارفرمای اسپانیایی به عنوان اسپانسر مالی آنها محسوب می‌شود.

  مدرک زبان برای مهاجرت کاری به اسپانیا

  برای مهاجرت کاری به اسپانیا در منابع معتبر اشاره مستقیمی به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا زبان اسپانیایی نشده است اما تسلط به هر یک از این زبان‌ها یک امتیاز مثبت برای گرفتن ویزای کاری به شمار می‌آید. برخی از کارفرمایان اسپانیایی مصاحبه‌های کاری را با متقاضیان به زبان انگلیسی انجام می‌دهند و برخی دیگر ترجیحشان این است که نیروهای خارجی‌ای را استخدام کنند که قادر به حرف زدن به زبان اسپانیایی باشند. بنابراین تسلط شما بر روی زبان انگلیسی و به خصوص زبان اسپانیایی شرایط بهتری را برای گرفتن ویزای کار اسپانیا برای شما رقم خواهد زد چرا که به هر حال برای برقراری ارتباط با کارفرما و دیگر شهروندان اسپانیایی و پیشرفت در این کشور نیاز دارید تا زبان آنها را یاد بگیرید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  هزینه مهاجرت کاری به اسپانیا

  متقاضیانی که قصد مهاجرت به اسپانیا از طریق کار را دارند باید در نظر داشته باشند که برای گرفتن ویزای خود لازم است تا هزینه‌های مختلفی را پرداخت کنند. اولین هزینه‌ای که باید در نظر داشته باشند حق الزحمه وکیل مهاجرتی است. اگر از مشاوره‌های یک وکیل مهاجرتی برای پیگیری کارهای خود برخوردار هستید، لازم است تا مبلغی را که از قبل با هم توافق کرده‌اید را به ایشان بپردازید. علاوه بر آن متقاضیان باید برای گرفتن ویزا با توجه به نوع ویزای خود مبالغ زیر را پرداخت کنند:

  نوع ویزاهزینه
  ویزای کاری80 یورو
  ویزای خود اشتغالی80 یورو
  ویزای کارآفرینی80 یورو

  ویزای همراه برای مهاجرت کاری به کشور اسپانیا

  افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری اسپانیا شده‌اند، اگر کارت آبی اتحادیه اروپا و یا ویزای کارآفرینی را داشته باشند و یا خود شهروند کشورهای دیگری از اتحادیه اروپا باشند، می‌توانند بلافاصله بعد از مهاجرت به اسپانیا اعضای خانواده خود را نیز همراه با خود به این کشور ببرند. همراهان متقاضیان شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌باشد. اما به طور کلی افرادی که دارای شرایط  نام برده شده نیستند، معمولا باید حداقل یک سال از اقامت کاری آنها در اسپانیا گذشته باشد تا بتوانند همراهان خود را به اسپانیا ببرند. در این صورت همراهان متقاضیان باید مدارک هویتی لازم را به سفارت تحویل دهند و منتظر ویزای خود باشند.

  افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری اسپانیا شده‌اند، اگر کارت آبی اتحادیه اروپا و یا ویزای کارآفرینی را داشته باشند و یا خود شهروند کشورهای دیگری از اتحادیه اروپا باشند، می‌توانند بلافاصله بعد از مهاجرت به اسپانیا اعضای خانواده خود را نیز همراه با خود به این کشور ببرند.

  شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار

  دریافت اقامت کاری اسپانیا در وهله اول نیازمند این است که متقاضیان شرایط اخذ این نوع اقامت را بسنجند و با توجه به شرایط خود و مهارت‌ها و سوابق کاریشان تصمیم به اقدام بگیرند. از جمله شرایط مهمی که برای دریافت اقامت کاری در اسپانیا برای متقاضیان وجود دارد عبارتند از:

  شرایط اخذ اقامت کاری اسپانیاداشتن جاب آفر از یک کارفرمای اسپانیایی
  داشتن قرارداد با حقوق مشخص و ارائه آن به وزارت کار و اداره مهاجرت
  تسلط به زبان اسپانیایی و یا انگلیسی
  ارائه تمامی مدارک هویتی از جمله پاسپورت، کارت ملی و …
  داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با حوزه کاری
  گواهی عدم سوء سابقه کیفری

   

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  شرایط اخذ تابعیت از طریق کار در اسپانیا

  مهاجرت کاری به کشور اسپانیا این فرصت را برای متقاضیان فراهم می‌کند تا پس از چند سال بتوانند اقامت دائم اسپانیا و به دنبال آن تابعیت آن را دریافت کنند. برای بدست آوردن اقامت دائم کشور اسپانیا لازم است تا متقاضیان 5 سال در این کشور زندگی کرده باشند. تا 5 سال اول زندگی در این کشور مهاجران باید هر سال ویزای خود را تمدید کنند و پس از 5 سال می‌توانند اقامت دائم را دریافت کنند. از جمله شرایط لازم برای گرفتن تابعیت کشور اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مهاجرت کاری به کشور اسپانیا این فرصت را برای متقاضیان فراهم می‌کند تا پس از چند سال بتوانند اقامت دائم اسپانیا و به دنبال آن تابعیت آن را دریافت کنند
  شرایط لازم برای دریافت تابعیت اسپانیاحداقل 10 سال از اقامت کاری مهاجران در اسپانیا گذشته باشد
  متقاضیان باید دارای عدم سوء پیشینه کیفری در این کشور باشند و قوانین اسپانیا را رعایت کرده باشند
  تسلط به زبان اسپانیایی
  ارائه مدارک هویتی
  ارائه فیش حقوقی و اثبات داشتن کار و درآمد کافی برای زندگی در این کشور
  داشتن خانه یا سرپناه

  مزایای کار در اسپانیا

  علاوه بر تحصیل در اسپانیا، مهاجرت کاری نیز یکی از روش های رفتن به این کشور می باشد. کار در یک کشور اروپایی پیشرفته همچون اسپانیا علاوه بر برخورداری از یک شغل و درآمد خوب، مزایای زیاد دیگری را نیز برای مهاجران به همراه دارد از جمله:

  • امکان کار و زندگی در یک کشور زیبا و پیشرفته با سطح رفاه زندگی بالا
  • برخورداری از مراقبت‌های بهداشتی و درمانی پیشرفته و سیستم آموزشی باکیفیت
  • همراهی همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضیان در کشور اسپانیا
  • امکان کار کردن همسران متقاضیان بدون نیاز به گرفتن مجوز کار در این کشور
  • امکان اخذ اقامت دائم این کشور پس از 5 سال زندگی در آن

  معایب مهاجرت کاری به اسپانیا

  در کنار تمام مزایایی که مهاجرت کاری به این کشور می‌تواند برای متقاضیان به همراه داشته باشد، کار و زندگی در این کشور معایبی نیز دارد. در این قسمت به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • پایین بودن میانگین درآمد در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پیشرفته
  • بالا بودن هزینه‌های انرژی مانند برق و گاز در این کشور
  • نرخ بیکاری نسبتا بالا
  • بالا بودن هزینه خرید خانه و ملک در کشور اسپانیا

  مدت زمان اخذ ویزای کار اسپانیا

  مدت زمانی که متقاضیان از زمان درخواست ویزای کار این کشور تا دریافت نتیجه آن باید منتظر بمانند متفاوت است. به طور معمول از زمان درخواست ویزا تا ارسال نتیجه 1 ماه طول می‌کشد. اما اگر مدارک لازم ارسال شده توسط متقاضیان دارای نقص باشد و یا افراد دارای شرایط استثنایی باشند که برای ارائه توضیحات لازم مجبور به حضور در سفارت و قانع کردن آفیسر باشند ممکن است فرآیند اخذ ویزا بیش از یک ماه طول بکشد.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار اسپانیا

  در صورتی که متقاضیان مهاجرت کاری به کشور اسپانیا موفق به گرفتن جاب آفر و تایید آن از سوی وزارت کار اسپانیا شوند، لازم است تا مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری را به طور کامل و با دقت تهیه کنند و به کنسولگری اسپانیا ارسال کنند. این مدارک عبارتند از:

  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ارائه پاسپورت دارای اعتبار
  • ارائه عکس پاسپورتی
  • ارائه کپی قرارداد کاری با کارفرمای اسپانیایی که مهر اداره اتباع خارجی را داشته باشد
  • گواهی سلامت متقاضی
  • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
  • ارائه مدارکی مبنی بر داشتن مهارت و سوابق کافی برای انجام کار مورد نظر در اسپانیا

  کار در اسپانیا برای ایرانیان

  همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و اتریش برای کار کردن در کشور اسپانیا نیازی به دریافت ویزای کار ندارند و شهروندان دیگر کشورها برای کار کردن در موقعیت شغلی مورد نظرشان در اسپانیا نیاز به اخذ ویزای کار اسپانیا دارند. این شرایط برای شهروندان ایرانی هم صدق می‌کند و ایرانیان برای کار در کشور اسپانیا یا باید از یک کارفرمای اسپانیایی جاب آفر داشته باشند و یا برای خوداشتغالی در این کشور بیزنس پلن خود را به سفارت تحویل دهند.

  لیست موسسات کاریابی در اسپانیا

  یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن موقعیت شغلی مدنظر برای متقاضیان استفاده از سایت‌ها و موسسات کاریابی در اسپانیا است. کارجویان می‌توانند به سایت‌هایی که در زمینه کاریابی در کشور اسپانیا فعال هستند مراجعه کنند و با ارسال یک رزومه کاری قوی و شایسته اقدام به پیدا کردن کار مورد نظر خود کنند.

  • www.eurograduate.com
  • www.primereple.com
  • www.thinkspain.com/jobs-spain
  • www.expatica.com/new/es/jobs
  • www.indeed.es
  • www.oficinaempleo.com
  • www.infoempleo.com
  • www.monster.es
  • www.bebee.com/jobs
  • www.iagora.com

  در صورتی که قصد سرمایه گذاری در اسپانیا را دارید و می خواهید از این طریق اقدام به اخذ اقامت نمایید، می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  خدمات موسسه میرداماد برای مهاجرت کاری اسپانیا

  مهاجرت به کشور اسپانیا به منظور کار کردن و کسب درآمد برای بسیاری از افراد چالش برانگیز است. بسیاری از متقاضیان اسپانیا را به عنوان مقصد کاری خود انتخاب می‌کنند اما اطلاعات زیادی از قوانین و مقررات مهاجرتی این کشور ندارند. کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد با تسلط کافی بر قوانین مهاجرت کاری به اسپانیا می‌توانند متقاضیان عزیز را در مسیر گرفتن ویزای کاری این کشور کمک کنند و آنها را قدم به قدم تا رسیدن به خاک اسپانیا همراهی نمایند.

  سخن پایانی

  کشور اسپانیا یکی از مقاصد مهاجرت کاری برای بسیاری از ایرانیان است. هزینه‌های پایین زندگی، برخورداری از سطح رفاه زندگی بالا، وجود سیستم بهداشتی و آموزشی پیشرفته در این کشور باعث شده است که بسیاری از متقاضیان از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کنند. لازمه‌ی اخذ ویزای کار اسپانیا برای کارجویان داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای اسپانیایی و برای افرادی که قصد خوداشتغالی در این کشور را دارند ارائه طرح کسب و کارشان است. افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری می‌شوند، می‌توانند پس از 5 سال برای اقامت دائم و پس از 10 سال برای تابعیت اقدام نمایند.

  سوالات متداول

  آیا برای پیدا کردن کار در اسپانیا به مدرک دانشگاهی نیاز است؟

  به طور معمول کسانی که در یک حوزه شغلی دارای صلاحیت و مهارت هستند با داشتن مدرک تحصیلی شانس گرفتن جاب آفر خود را افزایش می‌دهند. افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند، با برخورداری از سابقه کاری و تجربه بسیار بالا می‌توانند کمبود مدرک خود را جبران کنند.

  آیا همراهان متقاضیان کار در اسپانیا برای پیدا کردن شغل در این کشور نیاز به مجوز کار دارند؟

  متقاضیانی که در کشور اسپانیا مشغول به کار هستند و در آنجا زندگی می‌کنند می‌توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به اسپانیا ببرند. این همراهان برای پیدا کردن کار در این کشور نیاز به مجوز کار و ویزای کار اسپانیا ندارند.

  آیا متقاضیانی که با داشتن جاب آفر از یک کارفرما به اسپانیا مهاجرت می‌کنند، می‌توانند محل کار و یا شرکت خود را تغییر دهند؟

  پس از مهاجرت به اسپانیا در صورت پیدا کردن شغلی دیگر در یک شرکت متفاوت، متقاضیان باید بار دیگر برای گرفتن آن ویزا با کارفرمایی دیگر درخواست دهند.

  مقالات مرتبط