ویزای کار دانمارک

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  افراد خارجی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA باید دارای مجوز اقامت، مجوز کار و ویزا برای ورود به دانمارک باشند. آنها می‌توانند طبق طرح‌های مختلف ویزای کار دانمارک را دریافت کنند. این طرح‌ها شامل الزامات مختلفی برای تحصیلات کارمند، نوع کار و حقوقی است که فرد برای کار در این کشور دریافت می‌کند.

  آیا برای کار در دانمارک نیاز به ویزای کار می ‌باشد؟

  همه افراد به استثنای شهروندان اتحادیه اروپا (EU)، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس برای کار در این کشور به ویزا نیاز دارند. این دسته از افراد حتی اگر کار بدون مزد انجام می‌دهند به ویزای کار نیاز خواهند داشت.

  ویزای کار کشور دانمارک، ویزای ملی نوع D بلندمدت است. لطفا توجه داشته باشید که مراحل درخواست این ویزا توسط کنسولگری انجام می‌شود. شما برای دریافت این ویزا باید از پشتیبانی حرفه‌ای برخوردار شوید. زیرا دریافت آن دشوارتر و پیچیده‌تر از ویزای شنگن است. مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تمام اطلاعات لازم برای دریافت این ویزا را در اختیارتان قرار خواهند داد.

  شهروندان ایرانی برای مهاجرت به دانمارک از طریق کارباید با یک شرکت فعال در دانمارک قرارداد کار داشته باشند که محدوده و زمان کار را مشخص کند. این دسته از متقاضیان قبل از مهاجرت برای کار باید کارت مجوز کار داشته باشند. شهروندان ایرانی برای ورود به این کشور باید ویزای دانمارک داشته باشند.

  اگر دوره کاری متقاضی بیش از سه ماه باشد، کارت اجازه اقامت دانمارک موردنیاز است. اطلاعات بیومتریک متقاضی باید برای مراحل درخواست اجازه کار و اجازه اقامت دانمارک برای بیش از سه ماه ارائه شود.

  شرایط ویزای کاری دانمارک

  ویزای کار دانمارک مجوزی است که یک تبعه خارجی باید آن را دریافت کند تا بتواند به‌طور قانونی در کشور موردنظر خود کار کند. برای دریافت ویزای کار کارفرما باید از اداره مهاجرت دانمارک مجوز بگیرد تا یک خارجی بتواند به‌طور قانونی در این کشور به کار مشغول شود.

  مجوز کار دانمارک را می‌توان به روش‌های مختلفی دریافت کرد. برای دریافت مجوز کار، حقوق دریافتی نباید کمتر از بازار محل کار باشد و حقوق باید به‌حساب بانکی در این کشور واریز شود. در جدول زیر شرایط لازم برای دریافت ویزا و مهاجرت کاری به دانمارک بیان شده است.

  شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق کارتوضیحات
  دریافت پیشنهادکاری از دانمارکمطابق با استانداردهای این کشور متقاضی باید دعوت‌نامه کاری داشته باشد و حقوق وی به‌حساب بانکی دانمارکی واریز شود.
  داشتن سطح تحصیلات و تخصص کافیشما باید مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس یا دکترا در رشته تحصیلی داشته باشید که مایل به‌کار در آن هستید.  
  دریافت حقوق مطابق با استاندارهای بازار کارحقوق پیشنهادی به شما باید بیش از 30 هزار کرون در ماه باشد.  

  انواع ویزای کار در دانمارک برای ایرانیان

  ویزای کار دانمارک انواع مختلفی دارد که بر اساس معیارهایی که این کشور تعیین خواهد شد. سپس باتوجه‌به نوع ویزای مورد نظر مسافر، به آنها اعطا می‌شود. در زیر انواع ویزای کار در این کشور به‌تفصیل بیان شده است:

  • لیست مثبت
  • ویزای کاری طرح درآمد مشروط
  • ویزای کار طرح گرین کارت
  • FAST-TRACK SCHEME
  • EMPLOYED PHD
  • گرین کارت

  FAST-TRACK SCHEME

  FAST-TRACK SCHEME برای شرکت‌های بزرگ‌تر با نیاز واقعی به استخدام کارمندان خارجی بسیار ماهر از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس به دانمارک طراحی شده است. این طرح شامل شرکت‌های خصوصی و دولتی از جمله دانشگاه‌ها می‌شود.

  متقاضی برای دریافت ویزای کار دانمارک تحت این برنامه باید حقوق سالانه 465 هزار کرون دریافت کند. کارفرمای شما باید توسط آژانس بین‌المللی استخدام و ادغام دانمارک نیز تایید شده باشد.

  PAY LIMIT SCHEME یا درآمد مشروط

  اگر به‌شما پیشنهاد کار در کشور دانمارک با حقوق سالانه حداقل 375 هزار کرون داده شده است؛ تحت طرح محدودیت پرداخت اضافی می‌توانید برای اقامت و اجازه کار درخواست دهید. در این برنامه الزامی نیست که سابقه تحصیلی خاصی داشته باشید یا شغل شما در یک زمینه حرفه‌ای خاص قرار بگیرد.

  POSITIVE LIST یا لیست مثبت

  متقاضیان برای اخذ اقامت دانمارک از طریق کار در این طرح باید پیشنهاد شغلی داشته باشند که در لیست کمبود متخصصان ماهر یا بسیار ماهر این کشور است. این لیست دو بار در سال در تاریخ‌های اول ژانویه و اول ژوئیه به‌روز می‌شود.

  در راستای دریافت ویزای کار دانمارک، حقوق و شرایط استخدام متقاضی باید مطابق با استانداردهای این کشور در نظر گرفته شود. این بدان معنی خواهد بود که حقوق نباید کمتر از استانداردهای حوزه حرفه‌ای باشد که در آن کار می‌کنید.

  متقاضیان برای اخذ اقامت برای کار در کشور دانمارک باید پیشنهاد شغلی داشته باشند که در لیست کمبود متخصصان ماهر یا لیست مثبت این کشور است.

  EMPLOYED PHD

  افرادی که در یک برنامه تحصیلی دکتری در یک موسسه آموزشی دانمارکی تحصیل می‌کنند یا افراد دارای مدرک دکتری می‌توانند اجازه اقامت این کشور را بگیرند. شما به‌عنوان دانشجوی دکتری باید در یکی از دانشگاه‌های این کشور ثبت‌نام کنید و شرایط زیر را داشته باشید:

  • از دانشگاه یا شرکتی وابسته به برنامه دکتری حقوق دریافت کنید.
  • شما بدون دریافت حقوق در یک برنامه دکتری ادامه تحصیل دهید.

  GREEN CARD یا گرین کارت

  یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به دانمارک از طریق کار دریافت گرین کارت است. فرآیند گرین کارت دانمارک آن‌طور که به نظر می‌رسد پیچیده نیست. در این سیستم امتیازاتی بر اساس عوامل مختلف به افراد داده می‌شود.

  متقاضیان برای واجد شرایط‌بودن درخواست باید حداقل 100 امتیاز را بر اساس عواملی مانند سن، مهارت زبان، تحصیلات، تجربه‌کاری و سازگاری بافرهنگ این کشور کسب کنند. در این طرح اعضای خانواده‌تان می‌توانند شما را در دانمارک همراهی کنند و از امتیاز کار، زندگی و تحصیل برخوردار شوند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  لیست مشاغل موردنیاز دانمارک

  بهترین راه برای یافتن شغل در دانمارک این است که مشاغل موردتقاضا را تجزیه‌وتحلیل کنید. متقاضیان ایرانی به‌عنوان شهروند غیر اتحادیه اروپا ابتدا باید لیست مثبت را در سایت کاریابی دانمارک بررسی کنند. زیرا مشاغل موجود در آن تقریبا 100٪ مجوز کار در این کشور را برای شما تضمین خواهند کردند. اگر به دنبال شغلی با رده‌بالا هستید، این لیست شامل پست‌های مدیریتی نیز می‌شود.

  حوزه کاریشغل
  علوم و مهندسیتکنسین ساختمان، تکنسین لوله‌کشی، مدیر عملیات و تولید
  مراقبت‌های بهداشتیپزشک، پرستار، ماما
  مدیریت کسب‌وکارمدیر حساب، مشاور فروش، مشاور شغل و شرکت، مدیر پرونده داخلی، مشاور املاک، منشی اداری، منشی پزشک، منشی مدیریت، معاون اداری، کارمند اداری، منشی مدرسه، معاونت بازرگانی
  خدمات و مراقبتآرایشگر، دستیار اجتماعی و بهداشتی
  ساخت‌وسازآجرکار، نجار، لوله‌کش
  دستگاهفلزکار، آهنگر، تکنسین خدمات آهن و فلز، تکنسین صنعتی، اپراتور CNC، مکانیک
  برقیمهندس برق، پیمانکار برق

  اگر شک دارید که آیا شرایط لازم برای مجوز دانمارک نیروی کار را دارید با یکی از وکلای ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید. ما تجربه زیادی در زمینه قانون مهاجرت داریم و می‌توانیم در مورد طرح‌های مختلف به شما مشاوره دهیم تا برای مجوز کار در این کشور درخواست دهید.

  هزینه ویزای کار دانمارک

  هزینه مجوز کار دانمارک 4295 کرون و هزینه ویزای کار در این کشور 4405 کرون (حدود 590 یورو) است. نتیجه درخواست مجوز کار این کشور به طور متوسط ظرف 30 روز به متقاضی اعلام می‌شود.

  مدارک لازم برای ویزای کاری دانمارک

  مدارک موردنیاز در طول فرآیند درخواست برای دریافت ویزای کار دانمارک در زیر ذکر شده است:

  • فرم درخواست مجوز کار: فرم درخواست مجوز کار باید به‌طور کامل به‌صورت آنلاین یا با چاپ توسط کارفرما و کارمند پر شود.
  • پاسپورت: فتوکپی تمام صفحات گذرنامه از جمله صفحات خالی باید در مدارک درخواست گنجانده شود.
  • رسید پرداخت هزینه درخواست مجوز کار: رسید پرداخت هزینه درخواست مجوز کار باید در میان اسناد درخواست باشد.
  • سند قرارداد کار: پیشنهاد کار یا قرارداد کاری که شرح شغل، اطلاعات حقوق و وضعیت کاری 30 روز گذشته را ذکر می‌کند، باید جزو اسناد درخواست مجوز کار دانمارک باشد.
  • مدارک اضافی قرارداد کار: اسناد اضافی حاوی اطلاعاتی مانند حقوق دریافتی در خارج از کشور یا اجاره‌خانه پرداخت‌شده که در قرارداد کار قابل‌مشاهده نیستند، باید در مدارک درخواست مجوز کار دانمارک ضمیمه شوند.
  • گواهی مجوز حرفه‌ای: در صورت نیاز شغل در دانمارک، گواهی مجوز حرفه‌ای باید در اسناد درخواست گنجانده شود.
  • مدرک تحصیلی: اسنادی که حاوی اطلاعات تحصیلی در مورد شغلی که باید در دانمارک انجام شود باید در لیست اسناد درخواست باشد.
  • دریافت گزارش پزشکی برای اطمینان از عدم وجود بیماری‌های عفونی.

  مراحل اخذ ویزا برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار

  فرآیند اخذ ویزای کار در این کشور مستلزم طی چند مرحله و برخورد با مقامات مسئول صدور این ویزا است. در ادامه به توضیح این مراحل می‌پردازیم:

  • جستجوی فرصت شغلی در دانمارک: شما باید به‌دنبال فرصت شغلی در دانمارک بگردید و برای شغل مناسبی درخواست دهید که شرایط اخذ ویزای کار را داشته باشد.
  • امضای قرارداد کار: پس از به‌دست‌آوردن فرصت شغلی باید با کارفرمای دانمارکی مذاکره کنید و قرارداد کاری ببندید. در قرارداد کار باید تمامی جزئیات مربوط به شغل و حقوق ذکر شود.
  • درخواست ویزای کار: پس از امضای قرارداد کار، باید برای ویزا اقدام کنید. درخواست ویزا را می‌توان به‌صورت آنلاین یا از طریق سفارت دانمارک در کشور متقاضی ارسال کرد.
  • پرداخت هزینه‌ها: هزینه ویزای کار و هزینه اقامت باید قبل از سفر به دانمارک پرداخت شود.
  • مصاحبه شخصی: مصاحبه شخصی با متقاضی را می‌توان در سفارت دانمارک یا تلفنی ترتیب داد.
  • اخذ ویزا: پس از انجام تمامی مراحل و اطمینان از ارائه صحیح تمامی مدارک و الزامات، ویزای کار این کشور توسط سفارت این کشور در کشور متقاضی صادر می‌شود.

  مقامات مسئول صدور ویزای کار دانمارک در سفارت این کشور و در محل سکونت متقاضی خواهد بود. اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند ویزا نیز از طریق وب‌سایت سفارت دانمارک در کشور متقاضی قابل دریافت است.

  مدارک لازم برای ویزای کاری دانمارک

  تمدید ویزای کار در کشور دانمارک

  اخذ ویزا اولین قدم برای کار و اقامت در کشور دانمارک است. دارنده ویزای کار باگذشت زمان احتمال دارد برای اقامت بیشتر در این کشور نیاز به تمدید آن داشته باشد. بنابراین برای تمدید این ویزا باید چهار ماه قبل از انقضا مراحل زیر را دنبال کنید:

  • قبل از انقضای ویزا باید برای تمدید ویزا اقدام کرد.
  • تمام مدارک موردنیاز باید ضمیمه شوند که ممکن است بسته به وضعیت شخصی دارنده ویزا متفاوت باشد.
  • هزینه‌های تمدید باید پرداخت شود.
  • گاهی نیاز به مصاحبه شخصی خواهد بود.

  به طور معمول، برای مهاجرت به دانمارک از طریق کاردارنده ویزا پس از تمدید آن می‌تواند بین 6 ماه تا دو سال در دانمارک اقامت داشته باشد. این مدت باتوجه‌به شرایط شخص و مدت قرارداد تعیین می‌شود. لازم به ذکر است که درخواست تمدید باید قبل از انقضای ویزای فعلی ارائه شود. زیرا درصورتی‌که ویزای فعلی منقضی شده باشد ویزای جدید صادر نخواهد شد.

  جمع‌بندی

  اتباع خارجی از آزادی زندگی و کار در کشور دانمارک برخوردار هستند. با این‌حال، برای این کار نیاز به مجوز اقامت و کار است. شرایط خاص برای زندگی و کار در این کشور قبل از هر چیز به ملیت و حرفه و تخصص کاری فرد بستگی دارد. ما در موسسه مهاجرتی میرداماد به شما کمک خواهیم کرد تا ویزای کار دانمارک را به‌راحتی به دست آورید.

  سوالات متداول

  آیا می‌توان با ویزای کاری اقامت دانمارک را دریافت کرد؟

  برای دریافت اقامت دانمارک باید به طور جداگانه برای آن درخواست دهید.

  طرح پرداخت محدود برای مهاجرت از طریق کار به کشور دانمارک چقدر است؟

  در حال حاضر، درصورتی‌که حقوق پیشنهادی بالاتر از 465 هزار کرون در سال باشد برای مجوز کار و اقامت بر اساس طرح محدودیت پرداخت می‌توان اقدام کرد.

  لیست مثبت برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار چیست؟

  این لیست شامل فهرست مشاغل و بخش‌های صنعتی است که در حال حاضر فاقد نیروی ماهر و واجد شرایط هستند.

  حداقل حقوق دریافتی برای مهاجرت به دانمارک از طریق کار چقدر است؟

  متقاضی باید حداقل 30 هزار کرون در سال حقوق دریافت کند.

  تمدید ویزای کار دانمارک چند ماه قبل از انقضای آن باید درخواست شود؟

  تمدید این ویزا چهار ماه قبل از انقضا باید درخواست شود.

  مقالات مرتبط