مهاجرت کاری به ایرلند

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  به‌طورکلی، مهاجرت کاری به ایرلند به سه دلیل مورد استقبال بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است: پایین بودن نرخ مالیات، تسلط مردم به زبان انگلیسی و پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل. البته اگرچه این کشور عضو پیمان شینگن نیست، اما به‌دلیل سطح بالای کیفیت زندگی از بهترین مقاصد مهاجرت کاری محسوب می‌شود.

  شرایط مهاجرت کاری به ایرلند

  متقاضیان واجد شرایط می‌توانند اقامت این کشور را اخذ کنند. آن‌ها با دارا بودن تخصص کاری و حرفه‌ای در حوزه‌های برنامه‌نویسی کامپیوتری، طراحی وب و فناوری اطلاعات، احتمال موفقیت بیشتری برای اخذ این ویزا دارند. متقاضیان برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار به شرکت در آزمون مهارت نیاز نخواهند داشت. روش اخذ اقامت ایرلند از‌طریق کار مستلزم دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرماهای ایرلندی است.

  متقاضیان برای اخذ این ویزا باید دارای پیشنهاد شغلی 2 ساله از‌طرف کارفرمای ایرلندی باشند. مدت‌زمان اعتبار این ویزا 6 ماه و البته تا 3 سال قابل تمدید است. همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد، تمامی اطلاعات لازم در خصوص نحوه اخذ ویزای مهاجرت کاری به ایرلند را به شما متقاضیان عزیز ارائه خواهند داد.

  مدارک مورد نیاز ویزا برای مهاجرت کاری به ایرلند

  برای اینکه اثبات شود که شما واجد شرایط لازم برای اخذ این ویزا هستید، باید مدارکی را به‌شرح زیر ارائه دهید.

  – فرم‌های تکمیل‌شده درخواست ویزای کاری کشور ایرلند

  – عکس پرسنلی رنگی متعلق به حداقل 6 ماه اخیر

  – اصل شناسنامه و کپی آن

  – گواهی عدم سوء‌‌پیشنیه کیفری

  – داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از‌طرف یک کارفرمای ایرلندی

  – پاسپورت معتبر همراه با کپی آن

  – مدارک نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب متقاضی

  – گواهی سلامت جسمی و روحی

  – ارائه دلایل و انگیزه مهاجرت کاری به این کشور

  – فیش پرداخت هزینه بررسی درخواست ویزا

  – تمامی اطلاعات تماس

  نرخ بیکاری در ایرلند

  نرخ بیکاری تعدیل‌شده فصلی ایرلند در دومین ماه ژوئن 2023 به کمترین میزان خود یعنی 3.8 درصد رسید. تعداد افراد بیکار با افزایش 2600 نفری نسبت به ماه قبل تا 105 هزار و 400 نفر رسید. ضمنا نرخ بیکاری جوانان از 6.9 درصد در ژوئن به 7.4 درصد در ماه بعد افزایش یافت. در اینجا لازم به ذکر است که موسسه حقوقی میرداماد با چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت کاری به ایرلند به همه متقاضیان یاری می‌رساند. سایر شاخص‌های کاری در کشور ایرلند به‌صورت جدول زیر است:

  شاخصتاریخ بروز شدهمقدار فعلیمقدار قبلی
  سن بازنشستگی مردانژوئن 202362 سال62 سال
  نرخ بیکاریمارس 20233.8 %3.8 %
  افراد استخدام‌شدهمارس 20232623.33 هزار نفر2574.10 هزار نفر
  دستمزدسه ماه اول 2023923.48 یورو/هفته902.56 یورو/هفته
  فرصت‌های شغلیسه ماه اول 2023128 هزار115 هزار
  میانگین رشد دستمزدمارس 20234.3 %4.5 %
  میانگین دستمزد در بخش تولیدمارس 20231088.67 یورو/هفته989.60 یورو/هفته

  مشاغل موردنیاز کشور ایرلند

  این کشور مانند اکثر کشورهایی که کیفیت زندگی و حقوق بالا دارند، بازار کار بسیار رقابتی دارد. برخی مشاغل مورد نیاز برای اعزام نیروی کار به ایرلند به‌صورت ارائه می‌شود:

  – متخصص علوم اجتماعی

  – مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی الکترون، مهندسی طراحی و ساخت‌و‌ساز

  – مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیر پروژه، متخصص طراحی وب‌سایت، تحلیلگرهای تجارتی

  – متخصصین سلامت و بهداشت، متخصصین رادیولوژی، پرتودرمانی، رادیوگرافیست

  شایان ذکر است جهت دریافت فهرست به‌روز و کامل مشاغل برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  حقوق و درآمد در کشور ایرلند

  بر‌اساس گزارش اداره مرکزی آمار (سه‌ماهه چهارم 2022)، متوسط حقوق ملی در ایرلند 46 هزار و 814 یورو است. این حقوق پس از کسر مالیات به میزان 36 هزار و 412 36412 یورو در سال، 3034 یورو در ماه و 700 یورو در هفته می‌رسد. متوسط درآمد سالانه کارمندان در ایرلند 44 هزار و 202 یورو در سال یا 3683 یورو در ماه (حقوق ناخالص) است. بر‌اساس اداره مرکزی آمار (CSO)، میانگین درآمد هفتگی 850.05 یورو است. حداقل دستمزد ملی از 1 ژانویه 2022 برابر با 10.50 یورو در ساعت برای کارگران بزرگ‌سال 20 سال و بالاتر است.

  وضعیت حقوق و درآمد در کشور ایرلند

  ویزای کاریابی ایرلند

  اگر قصد مهاجرت کاری به ایرلند را دارید، قبل از اینکه برای اخذ ویزای کاری آن درخواست دهید باید یک درخواست شغلی معتبر از یک کارفرمای ایرلندی داشته باشید. در اینجا باید اشاره کرد که بسته به نوع ویزایی که شما واجد شرایط آن هستید، انواع مختلفی از ویزای کاری صادر می‌شود. شما می‌توانید به روش‌های مختلفی، ویزای مدنظر خود را پیدا کنید:

  – ازطریق سایت‌های آنلاین مانند JobsIreland و نیز آژانس‌های استخدام به‌صورت آنلاین

  – به کمک شبکه‌های اجتماعی

  – ازطریق وب‌سایت‌های شرکت‌ها

  البته لازم به ذکر است که ایرلند حداقل دستمزد و قوانین زیادی برای حمایت از کارگران دارد. اگر شغل خود را از دست بدهید یا مریض شوید و قادر به کار نباشید، این امکان را خواهید داشت که حقوق اجتماعی دریافت کنید. اگر فرزند دارید نیز می‌توانید برای کمک به هزینه‌های اضافی تربیت فرزندان، حقوق کودک (حق اولاد) مطالبه کنید.

  مدارس ابتدایی و متوسطه در ایرلند رایگان است. تحصیلات سطح سوم توسط دولت تامین می شود، اما معمولا برای رفتن به سطح سوم باید مقداری هزینه پرداخت کنید. سن بازنشستگی برای مردان و زنان 66 سال است.

  انواع ویزای کار ایرلند

  حدود 9 نوع مختلف ویزای کار در این کشور وجود دارد، اما دو مورد رایج‌ترین آن‌ها ویزای استخدام مهارت‌های ضروری و ویزای کار عمومی است.

  ویزای استخدام مهارت‌های ضروری

  ویزای استخدام مهارت‌های ضروری ایرلند فقط برای کارگران بین‌المللی بسیار ماهر صادر می‌شود. هدف این ویزا، تشویق آن‌ها برای مهاجرت به ایرلند و رفع کمبودهای مهارتی در برخی از مشاغل واجد شرایط با مهارت بالا است.

  مشاغل واجد شرایط کار در ایرلند، تحت مجوز ویزای استخدام مهارت‌های ضروری است که شامل افراد حرفه‌ای در زمینه‌های علوم طبیعی و اجتماعی، مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بهداشت، آموزش و پرورش، معماری و غیره می‌شود. کارفرمایان ایرلندی که کارگران بین‌المللی واجد شرایط ویزای مهارت‌های ضروری را استخدام می‌کنند، لازم نیست در آزمون نیازهای مهارتی بازار کار شرکت کنند.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  ویزای کار عمومی

  این ویزای کاری فقط برای مشاغلی صادر می‌شود که واجد شرایط ویزای مهارت‌های ضروری نیستند. هیچ فهرستی از مشاغل واجد شرایط تحت ویزای کار عمومی وجود ندارد. شما می‌توانید برای این نوع مجوز تحت هر حرفه‌ای درخواست دهید، مگر اینکه در فهرست «دسته‌های غیر‌واجد شرایط برای مجوزهای استخدام» گنجانده شده باشد.

  ویزای کاری تحت تکفل / شریک / همسر

  این نوع ویزا برای همسر، شرکا یا سایر وابستگان درجه یک دارای ویزای استخدام مهارت‌های ضروری صادر می‌شود. اگر ویزای کاری را به‌عنوان همسر یا وابستگان درجه یک دارای ویزای استخدام مهارت‌های ضروری دریافت کنید، در این صورت می‌توانید در هر حرفه‌ای کار کنید حتی در مشاغلی که در فهرست مشاغل غیر‌واجد شرایط قرار دارند. لازم به ذکر است که دریافت این ویزا برای شما رایگان خواهد بود.

  ویزای استخدام درون شرکتی

  این ویزا فقط برای کارگران خارجی صادر می‌شود که تمایل دارند به شعبه ایرلند شرکتی منتقل شوند که قبلا در آن مشغول به کار بودند. این مجوز برای مدیران ارشد، کارکنان کلیدی یا کارآموزان در دسترس است.

  نحوه درخواست برای اخذ ویزای کار Ireland

  شرایط واجد شرایط بودن برای اخذ این ویزا عبارت‌ا‌ند از:

  – شما باید یک قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری از یک شرکت ایرلندی داشته باشید. مگر اینکه برای ویزای استخدام مهارت‌های ضروری درخواست بدهید.

  – اگر برای ویزای استخدام مهارت‌های ضروری درخواست کنید، حداقل حقوق سالانه شما بسته به شغل باید حداقل 30 هزار یا 80 هزار یورو باشد.

  – اگر برای ویزای کار عمومی درخواست کنید، حداقل حقوق سالانه شما باید حداقل 30 هزار یورو باشد.

  برای سایر ویزاهای کار در ایرلند، حداقل حقوق سالانه باید حداقل دستمزد این کشور را برآورده کند.

  ویزای کاریابی در کشور ایرلند

  چک لیست مدارک

  هنگام درخواست این ویزا باید چندین مدرک را در سیستم درخواست آنلاین ضمیمه کنید. البته این مدارک بسته به نوع ویزا ممکن است تغییر کند، اما عموما شامل موارد زیر است:

  – یک کپی از پاسپورت شما که تصویر، امضا و مشخصات شخصی شما را نشان می‌دهد.

  – عکس در اندازه پاسپورت مطابق با شرایط عکس ایرلند.

  – یک کپی از قرارداد کار که توسط شما و کارفرما امضا شده است.

  – اگر در زمان درخواست مقیم ایرلند هستید، یک کپی از مهر مهاجرت فعلی خود را تهیه کنید.

  – اطلاعات تماس: نام، شماره تلفن و آدرس ایمیل.

  – جزییات اطلاعات مربوط به کارفرمای شما مانند شماره ثبت شرکت، آدرس، نام و گواهی‌نامه‌های اخذ‌شده از مراجع مجاز.

  – اطلاعات شغل شما مانند حقوق، مسئولیت‌های کاری، وظایف و مدت اشتغال در آن.

  نحوه ارائه درخواست اخذ ویزای کار ایرلند

  شما (یا کارفرمای شما) باید درخواست را به‌صورت آنلاین از‌طریق EPOS (سیستم مجوزهای استخدام آنلاین) ارسال کنید. در زمان ثبت درخواست آنلاین، شماره‌ای به‌نام MyWork-ID دریافت خواهید کرد که می توانید وضعیت درخواست خود را چک کنید. با‌این‌حال، هنگام اقدام برای درخواست اخذ ویزا و مهاجرت کاری ایرلند باید کار تکمیل آن را ظرف 28 روز انجام دهید چون‌که پس از آن اطلاعات ثبتی شما  از بین خواهند رفت. همکاران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد، آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما متقاضیان عزیز هستند.

  جمع‌بندی

  به‌طورکلی، مهاجرت کاری به ایرلند به سه دلیل مورد استقبال بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است: پایین بودن نرخ مالیات، تسلط مردم به زبان انگلیسی و پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل. متقاضیان برای اخذ ویزای کاری باید دارای پیشنهاد شغلی 2 ساله از‌طرف کارفرمای ایرلندی باشند. مدت‌زمان اعتبار این ویزا 6 ماه و البته قابل‌تمدید تا 3 سال خواهد بود.

  سوالات متداول

  بیشترین دلایل مهاجرت به ایرلند برای ایرانیان چیست؟

  فرصت‌های شغلی مناسب، درآمد بالا، نرخ کم مالیات و پایین‌بودن هزینه‌های زندگی از جمله دلایل محسوب می‌شوند.

  از چه روش‌هایی می‌توان برای سرمایه‌گذاری در کشور ایرلند استفاده نمود؟

  با استفاده از ثبت شرکت، خرید ملک، اخذ ویزای اقامت طلایی، مشارکت در پروژه‌های خیرخواهانه.

  راه‌های مهارجرت به ایرلند چیست؟

  مهاجرت کاری به ایرلند، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج

  کدام روش مهاجرتی هزینه کمتری دارد؟

  مطمئن‌ترین و کم هزینه‌ترین روش مهاجرت به ایرلند، مهاجرت کاری به این کشور است.

  چند روش برای مهاجرت کاری به ایرلند وجود دارد؟

  9 روش برای این نوع مهاجرت در نظر گرفته شده است که ویزای استخدام مهارت‌های ضروری از جمله رایج‌ترین آنها محسوب می‌شود.