کار در مالزی

مالزی فراتر از محیط پرجنب‌ و جوش چندفرهنگی، میراث غنی و مناظر خیره‌ کننده، فرصت‌ های کاری را برای متقاضیان بین ‌المللی نیز ارائه می ‌کند و آن را به مقصدی جذاب برای مهاجرانی که به دنبال رشد حرفه ‌ای و سبک زندگی رضایت ‌بخش هستند، تبدیل می ‌کند. اگر آرزوی زندگی و کار در کشور مالزی را دارید، مطالب این مقاله به قلم مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد در مورد کار در مالزی + اخذ ویزای کار کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  انواع ویزای کار مالزی

  ویزای کار کشور مالزی یک مجوز کار است که به متقاضیان بین المللی اجازه می دهد تا در داخل این کشور مشغول به کار شوند. این دسته ویزا به طور خاص برای متقاضیانی طراحی شده است که یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای مالزیایی دریافت کرده اند و دارای شرایط لازم از نظر دولت مالزی هستند. متقاضیان بین المللی می توانند برای انواع مختلف مجوزهای استخدامی در مالزی درخواست دهند. نوع مجوز کار اعطا شده توسط دولت به سطح مهارت متقاضی و سهمیه موجود برای آن بخش خاص بستگی دارد. انواع ویزای کار مالزی عبارت است از:

  انواع ویزای کار مالزیتوضیحات
  ویزای کار Employment Pass (EP)این ویزا مختص متقاضیانی است که دارای مجموعه مهارت خاصی (معمولاً فنی یا مدیریتی) هستند. مجوز استخدام موقت برای متقاضی با حقوق ماهانه کمتر از RM 5000  و برای متقاضیان با دوره کاری کمتر از 2 سال می باشد. قبل از اینکه متقاضی بتواند مجوز استخدام را دریافت کند، کارفرما در مالزی باید توسط کمیته مهاجرت یا یک آژانس نظارتی مربوطه برای استخدام تاییدیه دریافت کند. این نوع مجوز کار مالزی بر اساس مورد خاص یا مدت زمان کار برای 1 تا 5 سال صادر می شود و قابل تمدید می باشد.
  ویزای کار حرفه ای Professional Visit Pass PVPاین ویزا مختص متقاضیان با حقوق ماهانه کمتر از 5000 رینگیت و برای متقاضیان با دوره کاری کمتر از 2 سال است با این نظر که آن ها در یک شرکت مالزیایی به نمایندگی از یک شرکت خارج از کشور به طور موقت تحت آموزش قرار می گیرند.
  ویزای The Temporary Employment Passمجوز اشتغال موقت مالزی برای مدت زمان استخدام تا دو سال صادر می شود. برای دو دسته زیر صادر می شود:   مجوز استخدام موقت متقاضی بین المللی که فقط مجاز به کار در دسته های زیر است: تولید، ساخت و ساز، مزرعه، کشاورزی و خدمات. علاوه بر این، فقط اتباع کشورهای مورد تایید می توانند این نوع ویزا را دریافت کنند.   مجوز موقت کار یاری خارجی FDH که فقط برای کارگران زن از کشورهای مورد تایید صادر می شود. متقاضی در این حالت در خانه کارفرمای خود کار می کند، مشروط بر اینکه کارفرما دارای فرزندان خردسال یا والدین مسن باشد که نیاز به مراقبت دارند.

  شرایط کار در مالزی

  شرایط کار در کشور مالزی بر اساس نوع ویزای کار و مجوز کاری متقاضی متفاوت است:

  نوع ویزای کارشرایط کار
  ویزای کار Employment Pass (EP)دارا بودن (دیپلم، گواهینامه) و همچنین تجربه کاری مرتبط الزامی است. حقوق ماهانه باید حداقل 3000 رینگیت در ماه و در دسته بندی های خاص 10000 رینگیت در ماه باشد.
  ویزای The Temporary Employment Passبرای مجوز کار موقت بر اساس ملیت و سن شرایطی وجود دارد. به عنوان مثال، متقاضی باید بین 18 تا 45 سال سن داشته باشد و از کشورهای مورد تایید خاصی باشد. علاوه بر این، برای کار به عنوان یک مددکار خارجی، باید متقاضی زن باشد و بین 21 تا 45 سال سن داشته باشد. TEP به هیچ مدرک خاصی در حوزه کاری بسیار ماهر نیاز ندارد.
  ویزای کار حرفه ای Professional Visit Pass PVPبرای دریافت ویزای کار حرفه ای، متقاضی فقط می تواند برای یک دوره زمانی خاص در مالزی کار کند و باید در یک سازمان غیر مالزیایی استخدام شود. بنابراین، دسته‌های کاری واجد شرایط تحت این نوع مجوز کار شامل هنرمندان خارجی، کارگران سینما، کارگران مذهبی، کارکنان دولتی، دانشجویان تحت آموزش، سخنرانان مهمان یا داوطلبان می‌شود. در این صورت متقاضی نیازی به کارفرما در مالزی ندارد، بلکه به اسپانسر نیاز دارد.
  3 نوع ویزای کار بر اساس شرایط و سن و ملیت متقاضی در کشور مالزی وجود دارد.

  مراحل اخذ ویزای کاری مالزی

  کارفرما به منظور اخذ اقامت مالزی از طریق کار باید از طرف متقاضی برای اخذ مجوز کار مالزی درخواست دهد و باید درخواست خود را به اداره مهاجرت مالزی ارسال کند. مراحل اخذ ویزای کار کشور مالزی عبارت است از:

  مرحله 1: درخواست برای تکمیل فرصت شغلی خالی یا تایید سهمیه

  کارفرمای مالزیایی باید قبل از درخواست برای Employment Pass متقاضی برای یک پست مهاجرتی یا تایید سهمیه از آژانس مربوطه درخواست دهد. کارفرمایانی که در فهرست آژانس ‌های تایید قرار می‌ گیرند، باید یک نامه پشتیبانی ارسال کنند تا با استفاده از Xpats  Gateway استخدام متقاضیان بین المللی را پیش ببرند. پس از دریافت نامه، کارفرما می تواند درخواست را ادامه دهد و منتظر تصمیم نهایی اداره مهاجرت مالزی از طریق پلت فرم ESD Online باشد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مرحله 2: تایید مجوز کار مالزی

  قبل از اینکه متقاضی وارد مالزی شود، اداره مهاجرت باید درخواست مجوز کار را تایید کند. پس از تایید نامه، تایید ویزا را دریافت خواهد کرد که به متقاضی امکان سفر به این کشور را می دهد. البته شرایط اخذ ویزا به ملیت متقاضی بستگی دارد. متقاضی باید ویزای ورود مالزی را از نزدیکترین دفتر نمایندگی مالزی (سفارت) دریافت کند.

  مرحله 3: درخواست ویزای کاری مالزی

  متقاضی باید با مراجعه به سفارت یا کنسولگری مالزی برای اخذ ویزای مالزی اقدام کند. متقاضیان بدون نیاز به ویزا می توانند با نامه تایید ویزا به این کشور سفر کنند.

  مرحله 4: صدور مجوز کار

  پس از ورود به مالزی، متقاضی باید پاسپورت خود را ارسال کند و هزینه را به اداره مهاجرت مالزی پرداخت کند. آن ها درخواست متقاضی را بررسی می کنند، برچسبی روی پاسپورت متقاضی صادر می شود و کارت مجوز کار به وی تحویل داده می شود.

  مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کار مالزی

  کارفرمای مالزیایی باید برای مجوز استخدامی درخواست دهد. پس از تایید کار مورد نظر، کارفرما می تواند درخواست ویزای کار را به همراه مدارک لازم به اداره مهاجرت مالزی ارسال کند. مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد با آگاهی از الزامات کار در مالزی برای ایرانیان مشاوره های رایگان در این مورد ارائه می دهند و به همه شرایط و مدارک و الزامات مهاجرت کاری به مالزی آگاه هستند. کارفرمای مالزیایی باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت ارسال کند:

  • عکس پاسپورت اخیر
  • کپی آخرین مدرک تحصیلی
  • کپی از گواهینامه حرفه ای (در صورت وجود)
  • سوابق کاری و رزومه جامع
  • سند پشتیبانی از آژانس تایید کننده / نهاد نظارتی (در صورت وجود)
  • رسید پرداخت مالیات (در صورت وجود)
  • صورت حساب هیئت درآمد داخلی مالزی (در صورت درخواست)
  • فرم درخواست ویزای کار
  • کپی پاسپورت (دفترچه کامل با جلد)
  • تصویب نامه از مرجع مربوطه
  • قرارداد کار (مهر شده توسط هیئت درآمد داخلی مالزی)
  • گواهی های تحصیلی
  • شرح دقیق کار

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مشاغل مورد نیاز مالزی

  متقاضیان بین المللی به منظور مهاجرت به مالزی برای کار باید در ابتدا از مشاغل مورد نیاز این کشور آگاهی داشته باشند. از مشاغل مورد نیاز مالزی در سال 2023 برای متقاضیان بین المللی موارد زیر را می توان نام برد:

  • مدیریت پروژه
  • تدریس زبان های خارجی
  • توسعه دهنده وب
  • طراحی کامپیوتری خلاقانه
  • پرستاری
  • فروش و بازاریابی
  • امور مالی
  • حوزه های زیبایی پزشکی

  میزان حقوق کار در مالزی

  متوسط حقوق در مالزی ماهانه در حدود 6.590 رینگیت مالزی معادل 1.485 دلار آمریکا (براساس نرخ مبادله ماه می 2023) است. این میزان حقوق به طور قابل توجهی کمتر از میانگین حقوق دیگر کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده، هنگ کنگ، کره جنوبی، سنگاپور و بریتانیا است.

  امکان دریافت ویزای همراه با کار در مالزی

  متقاضیان دارای کارت استخدام مجازند خانواده خود را با خود به مالزی بیاورند. اگر متقاضی دارای ویزای کار EP است، می تواند برای اعضای خانواده خود ویزای همراه دریافت کند:

  • همسر
  • فرزندان تحت تکفل زیر 21 سال
  • کودکان وابسته بالای 21 سال (فرزندخوانده یا فرزندان بیولوژیک)
  • والدین متقاضی

  اگر همسر متقاضی قصد کار در کشور مالزی را داشته باشد، ویزای کار Dependent’s Pass به طور خودکار به او اجازه این کار را نمی دهد و باید برای اخذ مجوز کار اقدام کند.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه در مورد کار در مالزی + اخذ ویزای کار در این کشور اطلاعات لازم ارائه شد و به این پرسش پاسخ داده شد که چه کسانی به ویزای کاری مالزی نیاز دارند؟ برای اطلاع از جزئیات کار در کشور مالزی و اخذ ویزای کاری این کشور با مشاوران موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید.

  سوالات متداول در مورد کار در مالزی + اخذ ویزای کار

  زمان رسیدگی به ویزای کاری مالزی چقدر است؟

  زمان پردازش در اداره مهاجرت مالزی برای صدور ویزای کاری مالزی تقریباً دو هفته طول می کشد.

  میزان حقوق و درآمد در مالزی چقدر است؟

  متوسط حقوق در مالزی ماهانه در حدود 6.590 رینگیت مالزی معادل 1.485 دلار آمریکا (براساس نرخ مبادله ماه می 2023) است.

  شرایط مهم برای اخذ ویزای کار EP مالزی چیست؟

  دارا بودن (دیپلم، گواهینامه) و همچنین تجربه کاری مرتبط الزامی است. حقوق ماهانه باید حداقل