مهاجرت کاری به فرانسه و اخذ ویزای کار

کشور فرانسه با جاذبه‌های توریستی بی نظیرش در دنیا شناخته شده است و علاوه بر صنعت گردشگری قوی‌اش، دارای جایگاه اقتصادی قدرتمندی نیز در جهان است. این کشور با داشتن جمعیتی در حدود 67 میلیون نفر، بعد از آلمان دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپاست. رشد اقتصادی خوب، بازار سرمایه قابل اعتماد، سطح رفاه زندگی بالا و … بسیاری از افراد را از سراسر جهان ترغیب به گرفتن ویزای کار فرانسه کرده است. در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره مهاجرت کاری به فرانسه، شرایط و مدارک لازم و مشاغل مورد نیاز در این کشور توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد برای شما عزیزان تهیه شده است.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  شرایط کار در فرانسه برای ایرانیان

  کشور فرانسه با وجود اینکه از پرچمعیت‌ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود اما در بسیاری از صنایع با کمبود نیروی کار و نیروی متخصص مواجه است. از این رو دولت این کشور سیاست‌های بازی را در قبال پذیرش نیروی کار خارجی دارد. کار در این کشور برای متقاضیانی که اهل کشورهای اتحادیه اروپا هستند ساده است چرا که این افراد نیاز به دریافت ویزای کار در فرانسه ندارند. شرایط مهاجرت به فرانسه برای کار چه برای ایرانیان چه برای مردم سایر کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند کمی دشوار است چرا که دولت فرانسه سخت گیری‌های زیادی برای صدور ویزای اینگونه افراد دارد. در ادامه با مهم‌ترین شرایط ویزای کار فرانسه آشنا می‌شویم:

  شرایط کار در فرانسهتوضیحات
  مهارت‌های زبانیتسلط به زبان فرانسوی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای کاری است. اما برای استخدام در برخی شرکت‌های بین المللی تسلط به زبان انگلیسی هم قابل قبول است.
  داشتن پیشنهاد کاریداشتن جاب آفر از سوی یک کارفرما و یا شرکت فرانسوی از ملزومات اخذ ویزای کاری فرانسه است.
  شرایط سنیمتقاضیان باید بالای 18 سال باشند.
  تمکن مالیمتقاضیان باید دارای تمکن مالی کافی باشند و در قرارداد آنها مبلغ حقوق سالانه آنها ذکر شده باشد.

  وضعیت کار و نرخ بیکاری در فرانسه

  یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که علاقمندان به مهاجرت به فرانسه از طریق کار باید مد نظر داشته باشند، وضعیت پیدا کردن کار و نرخ بیکاری در این کشور است. با وجود اینکه فرانسه در جایگاه دومین اقتصاد قدرتمند اتحادیه اروپا قرار دارد اما نرخ بیکاری در این کشور در حدود 9% است. البته این رقم در طول سالیان اخیر روند نزولی داشته است. این میزان از نرخ بیکاری برای چنین کشور بزرگی رقم شوکه کننده‌ای است اما این نشان دهنده‌ی نبود بازار کار در این کشور نیست بلکه به معنی کمبود نیروی متخصص و ماهر در این کشور است. بنابراین اگر شما جزء آن دسته از کسانی هستید که در کار خود مهارت و تخصص کافی دارید، شانس بیشتری برای پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب خود در این کشور اروپایی دارید.

  حداقل حقوق در فرانسه چقدر است؟

  از بزرگ‌ترین دغدغه‌های افرادی که قصد اخذ اقامت فرانسه از طریق کار را دارند این است که میزان درآمد آنها در این کشور چقدر خواهد بود؟ کشور فرانسه هر ساله میزان پایه حقوق کارکنان این کشور را تعیین می‌کند و حقوق پایه کارگران و کارمندان در این کشور بسته به محل کار آنها و شهر اقامت آنها بسیار متفاوت است برای مثال در شهر پاریس که گران‌ترین شهر فرانسه هم می‌باشد کارکنان حداکثر دستمزد را دریافت می‌کنند. گفته شده است که میزان حقوق در نظر گرفته شده دولت برای کارکنان این کشور در میان سایر کشورهای اتحادیه اروپا بالاترین رقم بوده است.

  دستمزد کارکنان در سال 2019 به ازای هر ساعت9.03 یورو
  دستمزد کارکنان در سال 2021 به ازای هر ساعت10.15 یورو
  پایین ترین دستمزد کارکنان در یک سال8240 یورو در سال
  بالاترین دستمزد کارکنان در یک سال269000 یورو در سال
  کشور فرانسه بالاترین میزان پایه حقوق را در اروپا دارد.

  انواع ویزای کاری فرانسه

  کشور فرانسه انواع ویزاهای مختلفی را برای افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند صادر می‌کند که هر یک از آنها ویژگی‌ها و کارایی‌های خاص خود را دارند.

  انواع ویزای کاریتوضیحات
  ویزای جاب آفراین ویزا مختص افرادی است که از سوی یک کارفرمای فرانسوی پیشنهاد کار دریافت می‌کنند.
  ویزای کوتاه مدت کاریاین ویزا مخصوص افرادی است که مدت قرارداد کاری آنها کمتر از 90 روز است و تا قبل از پایان 3 ماه باید فرانسه را ترک کنند.
  ویزای کارمندان حقوق بگیراین ویزا برای افرادی است که به مدت حداکثر یک سال قصد کار کردن در فرانسه را دارند و قرارداد کاری آنها توسط وزارت کار فرانسه تایید شده باشد.
  ویزای کار برای راه اندازی یک تجارت یا یک شرکتاین ویزا مخصوص افرادی است که خود به تنهایی و یا به کمک افراد دیگر قصد راه اندازی یک بیزینس جدید و یا یک شرکت را دارند. در این روش اثبات تمکن مالی متقاضیان و ارائه مدارک و مستندات لازم الزامی است.
  ویزای مخصوص افراد مستقل و حرفه ایبرخی از مشاغل مانند پزشکی، وکالت، معماری و … برای دریافت ویزا نیاز است تا از سازمان‌های مربوطه در فرانسه تاییدیه حرفه خود را دریافت کنند بنابراین قبل از اقدام به اخذ این نوع ویزا از میزان بالای مهارت‌های خود اطمینان حاصل کنید.
  ویزای ورزشکاران و هنرمنداناین نوع ویزا برای ورزشکاران و هنرمندان حرفه‌ای است که قصد اقامت طولانی مدت در فرانسه را دارند.
  ویزای اقامت طولانی مدت برای کارهای داوطلبانهاین ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد انجام کارهای خیرخواهانه و بشردوستانه در فرانسه را دارد و مدت اقامت آنها بیش از 3 ماه و کمتر از 1 سال است.
  ویزای کار سازمان بین المللیافرادی که برای کار در سازمان‌های بین المللی در فرانسه راهی این کشور می‌شوند به این نوع ویزا نیاز دارند.
  ویزای تکنولوژی فرانسهاین ویزا به افرادی که در زمینه فناوری و تکنولوژی مانند کارکنان، سرمایه گذاران و موسسان استارتاپ‌ها تعلق می‌گیرد.
  بلو کارت اتحادیه اروپا برای کارگران بسیار ماهر و یا تحصیلکردهکارت آبی اتحادیه اروپا به افرادی که دارای مدرک دیپلم باشند و 5 سال سابقه کار حرفه‌ای داشته باشند و یا کارگرانی که تحصیلات دانشگاهی داشته باشند تعلق می‌گیرد. این افراد با کارت آبی می‌توانند اقامت یک تا 3 ساله فرانسه را اخذ کنند.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  مدارک لازم برای اخذ ویزای کار

  ممکن است مدارک لازم برای اخذ ویزای کار فرانسه برای ایرانیان متفاوت از مدارک لازم برای سایر کشورها باشد بنابراین لازم است تا قبل از اقدام برای تهیه مدارک و ترجمه آنها حتما چک کنید که جمع آوری چه مدارکی برای شما تعیین شده است. علاوه بر متقاضیان، کارفرماهای فرانسوی نیز برای درخواست استخدام نیروهای خارجی لازم است تا مدارکی را به وزارت کار فرانسه تحویل دهند. در ادامه به مدارک لازم برای هر 2 گروه اشاره می‌کنیم:

  مدارک لازم برای اخذ ویزای کار برای متقاضیانارائه پاسپورت دارای حداقل 3 ماه اعتبار
  ارائه کپی از صفحه اول پاسپورت
  ارائه گواهی تایید تجربه‌ها و مهارت‌های متقاضیان
  ارائه 2 قطعه عکس که در 2 ماه اخیر گرفته شده باشد
  ارسال رزومه شخصی
  تکمیل فرم درخواست ویزای طولانی مدت
  ارائه قرارداد کاری متقاضی با کارفرمای فرانسوی که دارای مهر تایید ادارات مرتبط فرانسوی باشد
  نامه تایید تمکن مالی کافی
  ارائه ضمانت نامه کارفرما مبنی بر حمایت مالی از متقاضی
  ارائه بیمه خدمات درمانی در تمام مدت اقامت
  ارائه تمامی مدارک تحصیلی
  پرداخت هزینه درخواست ویزا به مبلغ 99 یورو
  مدارک لازم برای کارفرما به منظور دعوت از متقاضی برای کار در فرانسهارائه توضیحاتی درباره سمت کارمند، دلایل استخدام، وظایف و میزان حقوق ایشان
  تکمیل فرم درخواست مجوز کار
  ارائه 4 نسخه از اطلاعاتی درباره کارمند در صورتی که کارمند در خارج از فرانسه باشد
  استعلام از ثبت نام و برند تجاری کارفرما
  ارائه یک کپی از پاسپورت کارمند و یا ارائه کارت هویتی ایشان
  ارائه رزومه کارمند و تمام مدارک مربوط به مهارت‌های ایشان
  در صورتی که کارمند قبلا در فرانسه اقامت داشته، ارائه یک کپی از مجوز اقامت ایشان ضروری است.
  ارائه یک کپی از مدارک مورد نیاز برای موقعیت شغلی مورد نظر
  کارفرمای فرانسوی باید برای استخدام نیروی کار خارجی درخواست مجوز کار بدهد.

  میزان حقوق و دستمزد در فرانسه

  فرانسه از جمله گران‌ترین کشورهای اروپایی است و زندگی در شهرهای بزرگ این کشور هزینه‌های زیادی را برای افراد مقیم آن در بر دارد. از طرف دیگر، اگر متقاضیان بتوانند شغل مناسبی را در این کشور قدرتمند پیدا کنند، حقوق خوبی را نیز دریافت خواهند کرد. میزان حقوق و درآمد در این کشور به عوامل مختلفی مانند سطح تحصیلات، میزان سابقه کاری، تخصص و مهارت افراد، شهر محل کار و … بستگی دارد. در ادامه به میانگین درآمد برخی از مشاغل در این کشور اشاره می‌کنیم:

  اسامی شغل هامیانگین درآمد سالیانه
  توسعه دهنده نرم افزار55659 دلار
  کارگردان146746 دلار
  مهندس52897 دلار
  مدیر IT103426 دلار
  مدیر پروژه66148 دلار
  مدیر منابع انسانی85259 دلار
  مهندس نرم افزار66637 دلار
  مدیر پروژه IT70158 دلار
  مدیر بازاریابی82031 دلار
  مدیر77122 دلار
  حسابدار43365 دلار
  طراح گرافیک46109 دلار
  معلم46548 دلار
  دندانپزشک155894 دلار
  مسئول پذیرش35132 دلار
  خلبان73795 دلار
  مهندس برق63565 دلار
  پرستار48524 دلار

  دانش زبانی چه تاثیری بر روی کار در فرانسه دارد؟

  بسیاری از مردم فرانسه به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند اما ترجیحشان بر این است تا به زبان فرانسوی با دیگران ارتباط برقرار کنند بنابراین برای افرادی که قصد دارند در کشور فرانسه شغل مورد نظر خود را پیدا کنند لازم است تا به زبان این کشور تسلط داشته باشند. یادگیری زبان فرانسوی به متقاضیان کمک می‌کند تا با مردم بیشتری از فرانسه ارتباط بگیرند و تعامل برای آنها راحت‌تر خواهد شد. داشتن مدرک B1 و یا B2 فرانسه یک امتیاز ویژه برای جویندگان کار در این کشور محسوب می‌شود پس اگر به زبان فرانسوی مسلط هستید حتما در رزومه خود آن را قید کنید و برای کارفرمای فرانسوی ارسال کنید. با این کار شانس بیشتری برای دریافت جاب آفر خواهید داشت.

  ویزای همراه فرانسه برای مهاجرت کاری

  متقاضیانی که موفق به اخذ ویزا کار فرانسه می‌شوند، نگرانی بزرگی در رابطه با دوری از اعضای خانواده خود به خصوص همسر و فرزندانشان را دارند. خبر خوب برای اینگونه افراد این است که دولت فرانسه مجوز اقامت برای اعضای خانواده متقاضیان را نیز صادر می‌کند بدین صورت که متقاضیان در هنگام درخواست ویزای کار این کشور می‌توانند برای گرفتن ویزای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست بدهند. اگر ویزای همه افراد خانواده همزمان صادر شود، تمام اعضای خانواده می‌توانند با هم اقدام به مهاجرت به فرانسه نمایند. همسران افرادی که ویزای کار کشور فرانسه را دریافت کره‌اند نیز اجازه کار کردن و کسب درآمد در این کشور را خواهند داشت.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مصاحبه استخدامی و ویزای کار

  در هنگام پیدا کردن موقعیت شغلی مورد نظر در کشور فرانسه، متقاضیان باید رزومه شغلی کامل خود را به کارفرمایان ارسال کنند. برخی از کارفرماها پس از موافقت با رزومه متقاضی درخواست مصاحبه رو در رو رادنیز دارد. در چنین موقعیتی چون متقاضیان خارج از کشور فرانسه هستند در بیشتر اوقات این مصاحبه‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند.

  از مهم ترین نکاتی که کارجویان باید مدنظر داشته باشند این است که با وجود آنلاین بودن مصاحبه سعی کنند به صورت آراسته و رسمی حاضر شوند و به صورت محترمانه و مودبانه با کارفرما صحبت کنند. به موقع حاضر شدن در جلسه مصاحبه، پاسخ صریح دادن به سوالات، استفاده از کلمات “خانم” و “آقا” قبل از اسم شخص مصاحبه کننده، منفعل نبودن و … از عواملی هستند که تاثیر مثبتی بر روی کارفرما خواهند گذاشت و متقاضیان شانس بیشتری برای دریافت آن موقعیت شغلی خواهند داشت.

  مهاجرت کاری و مشاغل مورد نیاز فرانسه

  در کشور فرانسه به دلیل کمبود نیروی کار متخصص و ماهر، موقعیت‌های شغلی خالی بسیاری وجود دارند. دولت این کشور برای جبران این مسئله به استخدام نیروهای خارجی رضایت می‌دهد. بخش‌هایی که بیش از سایر مشاغل نیاز به نیروی کار بامهارت و متخصص دارند عبارتند از مهندسی، فناوری اطلاعات و بهداشت. از دیگر حوزه‌های پرتقاضا برای استخدام می‌توان به حوزه گردشگری، کادر هتل‌ها و رستوران‌ها، خدمات بانکی، مراقبت از سالمندان و … اشاره کرد. در جدول زیر لیستی از مشاغل مورد نیاز فرانسه را برای شما عزیزان آورده‌ایم. برای اطلاع از جزییات چگونگی مهاجرت به فرانسه از طریق کار می‌توانید با کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی میرداماد در تماس باشید.

  اقتصادداندامپزشک و متخصص بهداشت حیواناتمتخصص آی سی تی
  مشاور حقوقیمهندس امور مالیمدیر فروش
  مشاور املاکمترجممدیر بازاریابی
  تور لیدرپرستارماما
  معلم ابتدایی و دبیرستانمعلم زبان انگلیسیمهندس ارتباطات
  کارگر ماهرمربی اسکینویسنده
  ویراستارکارمند هتل 
   اطلاع از مشاغل مورد نیاز فرانسه به افراد کمک می‌کند تا راحت‌تر شغل پیشنهاد کاری دریافت کنند.

  معرفی موسسات کاریابی در فرانسه

  افرادی که در کشورهای عضو اتحادیه اروچا هستند این فرصت را دارند تا برای یافتن شغل مورد نظر خود در فرانسه به این کشور بروند اما به متقاضیانی که در کشورهای دیگر ساکن هستند ویزای جستجوی کار تعلق نمی‌گیرد و این افراد مجبورند تا از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین و یا سایت‌های کاریابی شغل دلخواه خود را جستجو کنند. همچنین برای پیدا کردن کار مناسب در فرانسه تسلط به زبان فرانسوی از اصلی‌ترین شروط استخدامی است. ممکن است برخی از شرکت‌های کارمندهای مسلط به زبان انگلیسی را نیز استخدام کنند اما هم تعداد این شرکت‌ها بسیار محدود است و هم برای ارتباط با دیگر افراد سازمان و دیگر شهروندان فرانسه باز هم لازم است تا کارجویان زبان فرانسوی را بلد باشند.

  سایت‌های کاریابی بسیاری وجود دارند که افراد از کشورهای دوردست می‌توانند از طریق آنها جاب آفر دریافت کنند و ویزای کار فرانسه را اخذ کنند. در ادامه به معرفی برخی از این سایت‌ها می‌پردازیم:

  • EURES (سرویس مخصوص استخدام در قاره اروپا)
  • The Local France (سرویسی مخصوص پیدا کردن شغل‌های انگلیسی زبان در فرانسه)
  • Monster
  • Indeed France
  • XpatJobs
  • Recrut
  • ABG
  • IAPA
  • Keljob
  • Cardremploi
  • Les Jeudis
  • L’Etudiant
  • https://www.fusac.fr/
  • http://www.jobsinparis.fr/
  • www.thelocal.fr/jobs
  • http://job-in-france.babylangues.comhttps

  اجازه کار در فرانسه 

  وزارت کشور فرانسه اعلام کرده است که افرادی که دارای پاسپورت کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا باشند برای کار در کشور فرانسه نیاز به مجوز ندارند اما مردم سایر کشورها برای کار موقت و یا طولانی مدت در فرانسه باید حتما مجوز کار کشور فرانسه را داشته باشند. دانشجویان خارجی که اقدام به تحصیل در فرانسه می‌کنند نیز برای پیدا کردن کار دانشجویی نیاز به اخذ مجوز کار از مقامات این کشور دارند. اما در این بین برخی از افراد نیاز به مراجعه به اداره مهاجرت فرانسه جهت دریافت مجوز کار ندارند. افرادی که در برگزاری رویداد‌ها و جشنواره‌های علمی-فرهنگی، هنری و ورزشی، خلق آثار بصری و سمعی، مدلینگ، تدریس و ارائه خدمات تخصصی به بخش‌های مانند فناوری اطلاعات، امور مالی و مهندسی مشارکت داشته باشند، معاف از دریافت مجوز کار فرانسه هستند.

  اخذ اقامت فرانسه از طریق کار

  متقاضیانی که برای مدت کمتر از 3 ماه قصد کار کردن در فرانسه را دارند، نیازی به گرفتن مجوز اقامت ندارند. همچنین افرادی که مقیم اتحادیه اروپا و کشور سوئیس باشند نیز اگر قصد اقامت در فرانسه به مدت بیش از 6 ماه را داشته باشند باید به دفاتر مقامات مربوطه مراجعه کنند و ثبت نام انجام دهند. اما افرادی که از سایر کشورها به فرانسه می‌روند، در ابتدا اجازه اقامت موقت را دریافت می‌کنند که هر ساله باید آن را تمدید کنند. ر صورتی که ماندگاری متقاضیان در کشور فرانسه به بیش از 5 سال برسد، در صورتی که واجد شرایط باشند می‌توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

  مالیات و هزینه‌های کار در کشور فرانسه

  کشور فرانسه نیز مانند سایر کشورها هر ساله از شهروندان شاغل مالیات دریافت می‌کند. مقدار مالیاتی که دولت فرانسه از مردم دریافت می‌کند به فاکتورهای مختلفی مانند وضعیت تاهل شاغلان، تعداد فرزندان آنها، میزان درآمد سالیانه آنها و … بستگی دارد. مالیات در این کشور بنابر تعریف‌های جهانی تعیین می‌شود و بر درآمدهای حاصل از اشتغال، سرمایه گذاری در فرانسه، سود سهام، حقوق بازنشستگی و … تعلق می‌گیرد.

  میزان درآمد سالیانه در کشور فرانسهمیزان مالیات
  حقوق تا 1084 یوروبدون مالیات
  1085 تا 25710 یورو11 درصد
  25711 تا 73516 یورو30 درصد
  73517 تا 158222 یورو41 درصد
  حقوق بالای 158223 یورو45 درصد

  افرادی که اقامت فرانسه از طریق کار را دریافت می‌کنند باید در ابتدا هزینه 99 یورو را برای صدور ویزای کار فرانسه پرداخت کنند. اطلاع از دیگر هزینه‌های زندگی در این کشور به متقاضیان کمک می‌کند تا مدیریت مالی بهتری داشته باشند.

  اقامت دائم و تابعیت فرانسه از طریق کار

  پس از اینکه متقاضیان به مدت 5 سال در کشور فرانسه زندگی کنند و مالیات بر درآمد خود را به دولت این کشور پرداخت نمایند، می‌توانند برای گرفتن اقامت دائم فرانسه اقدام کنند. مدت اعتبار اقامت دائم فرانسه 10 سال است و پس از آن نیز متقاضیان می‌توانند آن را تمدید کنند. از مهم‌ترین شرایطی که افراد برای حفظ اقامت دائم خود باید حفظ کنند این است که در هر 10 ماه، 6 ماه ان را در فرانسه بوده باشند در غیر این صورت اقامت دائم آنها باطل خواهد شد. افرادی که اقامت دائم فرانسه را دریافت می‌کنند از تمام حقوق شهروندی و تحصیلات در این کشور بهره مند می‌شوند. پس از گدشت چند سال از اقامت دائم فرانسه افرادی که واجد شرایطی مانند تسلط به زبان فرانسوی، داشتن تمکن مالی کافی، پرداخت مالیات، احترام به قوانین کشور فرانسه و … باشند این امکان را دارند که برای گرفتن تابعیت و پاسپورت فرانسه درخواست بدهند. تنها تفاوتی که اقامت دائم فرانسه با تابعیت این کشور دارد این است که افراد دارای پاسپورت فرانسه حق مشارکت در رای گیری‌های سیاسی این کشور را دارند.

  ناگفته نماند که فرانسه از جمله کشورهایی است حق تابعیت مضاعف را برای شهروندان حفظ می‌کند بدین معنی که افرادی که تابعیت فرانسه را می‌پذیرند می‌توانند تابعیت کشور قبلی خود را نیز داشته باشند.

  سخن پایانی

  کشور فرانسه یکی از مهدهای آزادی در جهان است و احترام به فرهنگ‌های مختلف از ویژگی‌های بارز مردمان این کشور است. فرانسه از قدرتمندترین قطب‌های اقتصادی اروپا شناخته می‌شود و اخذ ویزای کار فرانسه رویای بسیاری از ایرانیان است. مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار مسیر پرچالشی دارد و سختگیری‌ها برای دادن ویزا به ایرانیان زیاد است. بنابراین برای تسهیل روند دریافت ویزای کار کشور فرانسه توصیه می‌کنیم تا از تجربه کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده کنید. کارشناسان ما با داشتن سابقه‌ای درخشان در دریافت ویزای کاری فرانسه برای متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور اروپایی آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

  سوالات متداول

  مهم ترین شرایط مهاجرت کاری به فرانسه کدام موارد هستند؟

  داشتن پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای فرانسوی و تسلط به زبان این کشور از جمله مهم ترین شرایط دریافت ویزای کار این کشور هستند.

  میانگین حقوق ماهانه افراد در کشور فرانسه چقدر است؟

  بسته به مدرک تحصیلی و میزان مهارت‌های افراد در شغلشان، میانگین حقوق افراد بین 1000 تا 3000 یورو متغیر است.

  آیا کشور فرانسه برای کارجویان ویزای جستجوی کار صادر می‌کند؟

  خیر. کشور فرانسه بر خلاف کشور آلمان ویزای جستجوی کار ندارد.

  آیا با مدرک زبان انگلیسی می‌توان در فرانسه کار پیدا کرد؟

  ممکن است برخی از شرکت‌ها کارمندان مسلط به زبان انگلیسی را استخدام کنند اما تعداد آنها بسیار کم است.