سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای قاره اروپا از نظر اقتصادی است. پیشرفت این کشور در سال‌های اخیر باعث شده شما آفریقا جنوبی تبدیل به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی شود. در این بین اگر قصد دارید تا در این کشور سرمایه گذاری کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد این کشور داشته باشید. در این مطلب از مجموعه میرداماد شما را با روش‌های سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی آشنا خواهیم کرد. همچنین اگر قصد دارید تا با کمترین چالش به این کشور سفر کرده و در آن سرمایه گذاری کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره مجموعه میرداماد استفاده کنید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  شرایط کلی مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

  اگر بخواهیم شما را با شرایط کلی سرمایه گذاری در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  میانگین 80 هزار دلار برای خرید ملک در مراکز شهر و 56 هزار دلار برای خرید ملک در خارج از مراکز شهرسرمایه لازم برای خرید ملک در آفریقا جنوبی
  شرکت مسئولیت محدود: 200 دلار شرکت سهامی عام: 9000 دلار شرکت مشارکتی: 4500 دلارسرمایه لازم برای ثبت شرکت در آفریقا جنوبی
  تقریباً 14 هزار دلارسرمایه لازم برای خرید اوراق قرضه در آفریقا جنوبی

  روش‌های مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

  در صورتی که قصد مهاجرت به آفریقای جنوبی و سرمایه گذاری را دارید، نیاز است تا دید کاملی در مورد روش‌های سرمایه گذاری در این کشور داشته باشید. به صورت کلی دولت آفریقا جنوبی روش‌های مختلفی را برای شما فراهم کرده است که می‌توانید از طریق آن، سرمایه خود را به این کشور انتقال دهید. از مهم‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در آفریقا جنوبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرمایه گذاری از طریق خریدن سهام
  • سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی و ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

  اگر بخواهیم شما را با این روش‌ها آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری بر روی املاک

  یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید اقدام به سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی کنید، خرید ملک در این کشور است. در واقع براساس قوانین آفریقا جنوبی، خرید ملک در این کشور برای افراد خارجی مقدور است ولی برای انجام این کار باید شرایط و پیش نیازهای خاصی داشته باشید.

  در وهله اول باید گفت که افرادی که به صورت غیر قانونی وارد آفریقا جنوبی شده اند، امکان خرید ملک را ندارند. در صورتی که به عنوان یک فرد خارجی قصد دارید تا در این کشور سرمایه گذاری کنید، نیاز است تا برای خرید ملک، پس از انتخاب خانه مورد نظرتان، درخواست خرید آن را به دولت آفریقای جنوبی ارائه دهید.

  سپس وقتی که درخواست شما از سوی دولت این کشور تایید شود، می‌توانید خرید خود را تکمیل کنید. همچنین در گام بعدی، پس از امضا کردن برگه توافق نامه، باید شماره سند ملک خود را به وزارت ثبت املاک آفریقای جنوبی ارائه دهید تا به عنوان صاحب قانونی ملک شناخته شوید.

  : امکان سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی از طریق ملک وجود دارد

  یکی از نکات جالبی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرمایه گذاری در آفریقا جنوبی از طریق خرید باعث می‌شود تا بتوانید اقامت این کشور را از این طریق دریافت کنید. همچنین کلیه اقدامات شما برای خرید ملک در آفریقای جنوبی به مدت ۶ تا ۸ هفته طول می‌کشد. همچنین برای خرید ملک در مراکز شهرهای آفریقا جنوبی باید ۷۴,۸۱۶ دلار و برای خرید ملک در خارج از شهر باید به صورت میانگین ۵۵,۸۵۸ دلار هزینه است.

  سرمایه گذاری در آفریقا جنوبی از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی

  روش دیگری که از طریق آن می‌توانید در آفریقا جنوبی سرمایه گذاری کنید، ثبت شرکت و کار آفرینی در این کشور است. براساس قوانین کشور آفریقا جنوبی، شما می‌توانند با ثبت شرکت در این کشور، یک حساب بانکی در آفریقا جنوبی دریافت کنید.

  برای ثبت شرکت و کار آفرینی در آفریقای جنوبی باید اسمی برای شرکت خود در نظر بگیرید تا فرآیند ثبت آن انجام شود. اسمی که برای ثبت شرکت انتخاب می‌کنید، باید منحصر به فرد باشد. همچنین برای به ثبت رساندن نام شرکت باید ۵۰ راند آفریقا جنوبی که تقریباً معادل با ۲.۶۲ دلار است، پرداخت کنید.

  در صورتی که قصد دارید تا یک شرکت خصوصی ثبت کنید، برای انجام این کار باید ۱۵۰ تا ۲۰۰ راند یعنی ۷.۸۶ تا ۱۰.۴۸ دلار هزینه کنید. همچنین اگر شرکت شما غیر خصوصی باشد هزینه ثبت آن ۴۷۵ راند یعنی ۲۴.۹ دلار خواهد بود. شما می‌توانید با ثبت شرکت در این کشور و کار آفرینی، پس از چند سال اقامت این کشور را دریافت کنید.

  در صورتی که قصد دارید تا با دانش کافی در این کشور شرکت ثبت کنید، می‌توانید از کارشناسان خبره و متخصص مجموعه میرداماد کمک بگیرید و با کمترین چالش، اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کنید.

  مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه

  از دیگر روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید در کشور آفریقا جنوبی سرمایه گذاری کنید، خرید سهام و اوراق قرضه در این کشور است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در سال‌های اخیر، کشور آفریقای جنوبی در حوزه فروش اوراق قرضه، سرمایه گذاران زیادی جذب نکرده است و در سال‌های اخیر افراد بسیار کمی از این طریق وارد کشور آفریقا جنوبی شده اند.

  مزایا و معایب اخذ ویزای سرمایه گذاری آفریقا جنوبی

  آفریقای جنوبی یک کشور اقتصادی بزرگ است و منابع طبیعی غنی، نیروی کار ماهر و موقعیت استراتژیک دارد. این کشور یک عضو فعال در اقتصاد جهانی بوده و همچنین عضو سازمان تجارت جهانی، اتحادیه گمرکی جنوب آفریقا و گروه 20 است.

  سرمایه گذاری در این کشور مزایا و معایب مختلفی دارد. اگر بخواهیم شما را با مزایا و معایب سرمایه گذاری در آفریقا جنوبی آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  بازار بزرگ

  یکی از مزایا سرمایه گذاری در آفریقا جنوبی، بازار بزرگ در این کشور است. آفریقای جنوبی جمعیتی بیش از 57 میلیون نفر دارد و این موضوع باعث شده تا اقتصاد این کشور بزرگ‌ترین اقتصاد در جنوب آفریقا باشد.

  وجود نیروی کار ماهر

  آفریقای جنوبی کشوری با نیروی کار ماهر و آموزش دیده است. در واقع نیروی کاری که در این کشور وجود دارد، از دانشگاه‌های معتبر در سراسر جهان فارغ التحصیل شده اند و این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید از دانش این نیروها استفاده کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  اقتصاد بازار آزاد

  آفریقای جنوبی یک اقتصاد بازار آزاد با مقررات محدود است. این ویژگی باعث شده تا این کشور برای سرمایه گذاران خارجی جذاب باشد.

  موقعیت استراتژیک

  آفریقای جنوبی در جنوب آفریقا واقع شده و به بازارهای بزرگی مانند ایالات متحده، اروپا و آسیا دسترسی دارد. موقعیت استراتژیک این کشور، از دیگر ویژگی‌ها و مزایا سرمایه گذاری در این کشور است.

  همچنین اگر بخواهیم شما را با معایب سرمایه گذاری در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  نرخ بیکاری بالا

  نرخ بیکاری در آفریقای جنوبی حدود 27 درصد است و این موضوع یکی از معایب سرمایه گذاری در این کشور است.

  فساد

  اقتصاد آفریقای جنوبی در سال‌های اخیر به فساد دولتی مبتلا شده است و این موضوع باعث شده تا سرمایه گذاران خارجی با چالش‌های مختلفی به منظور انجام کارهای اداری مواجه باشند.

  نابرابری

  نابرابری اقتصادی و ضریب جینی در آفریقای جنوبی بسیار بالا است و این موضوع می‌تواند یک چالش برای سرمایه گذاری در بخش‌های خاصی مانند مسکن و بهداشت در این کشور باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ تابعیت در آفریقا جنوبی از طریق سرمایه گذاری

  همان طوری که بیان کردیم، سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی مزایا گوناگونی وجود دارد. یکی از مواردی که باعث شده تا بسیاری از افراد، این کشور را به عنوان مقصد خود برای سرمایه گذاری کنند، امکان اخذ تابعیت در این کشور است.

  نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که برای دریافت اقامت در کشور آفریقای جنوبی از این طریق نیاز است تا علاوه بر داشتن سرمایه کافی، در طول دوره ای که در این کشور زندگی می‌کنید، اقدام به پرداخت مالیات خود به صورت کامل کنید.

  همچنین به عنوان سرمایه گذار نباید در طول مدت کاری و اقامت خود در این کشور، سرمایه را از آفریقا جنوبی خارج کنید. در غیر این صورت اجازه اقامت از شما گرفته شده و ویزای کاری شما نیز باطل می‌شود.

  لازم به ذکر است که پس از ۵ سال سرمایه گذاری در این کشور، می‌توانید برای ارائه مدارک لازم، اقدام به دریافت تابعیت این کشور کنید. اگر بخواهیم شما را با این مدارک آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برگه عدم سو پیشینه
  • اثبات تسلط به زبان انگلیسی
  • گذرنامه معتبر
  • تمکن مالی
  • ترجمه انگلیسی تمامی مدارک لازم
  • اصل شناسنامه

  حرف آخر

  همان طوری که بیان کردیم، آفریقای جنوبی کشوری با منابع طبیعی فراوان، زیر ساخت‌های توسعه یافته، نیروی کار ماهر و… است که فرصت‌های جذابی برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است. بررسی موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می‌کند تا دید کاملی در مورد سرمایه گذاری در آفریقا جنوبی داشته باشید. همچنین اگر قصد دارید تا با کمترین چالش و مشکل، به این کشور مهاجرت و در آن سرمایه گذاری کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره مجموعه میرداماد استفاده کنید.

  سوالات متداول

  بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی کدام اند؟

  از بین روش‌های مختلف برای سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی، کار آفرینی و خرید ملک بهترین روش برای سرمایه گذاری در این کشور است.

  آیا می‌توان از طریق سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی اقامت این کشور را اخذ کرد؟

  بله شما می‌توانید با سرمایه گذاری در این کشور، اقامت آفریقا جنوبی را دریافت کنید.

  هزینه ثبت شرکت در آفریقا چقدر است؟

  اگر قصد دارید تا در کشور آفریقا جنوبی شرکت خصوصی ثبت کنید، باید ۱۵۰ تا ۲۰۰ راند هزینه کنید.