سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در انگلستان یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است که متقاضیان سوالات بسیاری در این خصوص دارند. انگلستان به عنوان یکی از قدرتمندترین و باثبات‌ترین سیستم اقتصادی جهان شناخته می‌شود و نقش مهمی در بازار تجاری اروپا و جهان ایفا می‌کند. شرایط زندگی در انگلستان نیز مناسب است و شهروندان این کشور از نظر امکانات رفاهی، آموزشی و بهداشتی در آسایش قرار دارند. از همین جهت انگلستان در لیست 10 کشور برتر برای زندگی قرار گرفته است و افراد زیادی تمایل دارند تا اقامت سرمایه گذاری انگلستان را به دست بیاورند. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص سرمایه گذاری در انگلیس توضیحاتی ارائه کنیم و به مهمترین سوالات شما پاسخ دهیم.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان تهران 021-88724227
مشاوره رایگان شیراز 071-91009294  این مقاله توسط موسسه مهاجرتی میرداماد آماده و ارائه شده است. شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره در خصوص اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری با کارشناسان و وکلای موسسه تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما به صورت دقیق ارزیابی شود.

  نگاه کلی به کشور انگلستان

  انگلستان یکی از کشورهای قدرتمند در اروپا است که بخش بزرگی از بریتانیا را تشکیل داده است. این کشور از شمال با اسکاتلند، از غرب با ولز و از شمال و جنوب غربی با دریای ایرلند و سلتیک هم‌مرز است. انگلستان یک کشور پادشاهی است که از چهار پادشاهی انگلیس، اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی تشکیل شده است. قدمت کشور انگلستان به 6500 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد و در سراسر این کشور آثار تاریخی گوناگون که نشان‌دهنده تاریخ غنی این کشور است به چشم می‌خورد.

   انگلیس یکی از کشورهای پیشتاز در حوزه اقتصاد بین‌الملل است و رتبه اول را از نظر جذب سرمایه‌گذاری در اروپا دارد. همچنین این کشور جزو کشورهای برتر تولیدکننده در جهان است و به همین دلیل نظر سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جلب کرده است. سایر اطلاعات کلی در خصوص کشور انگلیس در جدول زیر ارائه شده است.

  اطلاعات کلی کشور انگلستان
  نام رسمیانگلستان England
  پایتختلندن
  نوع حکومتمشروطه سلطنتی
  واحد پولپوند (£)
  زبان رسمیانگلیسی
  مساحت کشوربیش از 130 هزار کیلومتر مربع
  دین رسمیمسیحیت
  جمعیتحدود 68 میلیون نفر
  پایتختلندن
  معروف‌ترین شهرهامنچستر، اکسفورد، ناتینگهام، گلاسکو، کمبریج
  آب و هوامعتدل و بارانی
  پیش شماره+44
  پسوند دامنه وب‌سایت‌هاUk.

  شرایط عمومی مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

  انگلستان از قطب‌های اقتصادی جهان به شمار می‌رود و شرایط سرمایه‌گذاری مناسبی دارد. بنابراین در صورتی که اطلاعات کافی از قوانین و شرایط سرمایه گذاری در انگلستان داشته باشید می‌توانید به سود خوبی دست پیدا کنید. از دیگر مزایا می‌توان به اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که تمام روش‌های سرمایه گذاری در انگلیس منجر به دریافت اقامت این کشور نمی‌شود و اقامت انگلیس با سرمایه گذاری فرآیندی پیچیده است که تنها در شرایط خاصی ممکن است.

  برای سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان باید بالای 18 سال سن داشته باشید و بتوانید در این کشور حساب بانکی افتتاح کنید. همچنین باید مالکیت سرمایه مورد نظر را اثبات کنید. اگر قصد مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری را دارید باید مدارک دیگری از جمله تمکن مالی، گواهی عدم سوءپیشینه، مدرک زبان آیلتس، رزومه کاری مناسب و طرح تجاری یا بیزینس پلن نیز ارائه کنید.

  انواع ویزای سرمایه گذاری انگلستان

  همانطور که اشاره شد سرمایه گذاری در انگلستان و اخذ اقامت سرمایه‌گذاری انگلستان دو موضوع متفاوت هستند و لزوما هر نوع سرمایه‌گذاری باعث دریافت اقامت این کشور نمی‌شود. دریافت اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری شرایط خاص خود را دارد. از جمله مهمترین شرط داشتن سرمایه کافی، تمکن مالی و مدرک زبان است.  اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است و افراد بسته به روش و مبلغ سرمایه‌گذاری می‌توانند اقامت و تابعیت این کشور را به دست بیاورند. در ادامه به بررسی این روش‌ها می‌پردازیم.

  برای سرمایه گذاری در انگلستانباید بالای 18 سال سن داشته باشید تا بتوانید در این کشور حساب بانکبی داشته باشید

  ویزای استارتاپ  Start-up visa

  ویزای استارت آپ یک نوع ویزای کارآفرینی است که به افرادی که قصد دارند برای اولین بار در انگلستان کسب و کاری راه‌اندازی کنند، تعلق می‌گیرد. برای دریافت این ویزا می‌توانید حداقل سرمایه مورد نیاز را خود ارائه دهید و یا اینکه به دنبال سرمایه‌گذار برای ایده تجاری خود باشید. مهمترین شرط برای دریافت ویزای استارت آپ انگلستان داشتن یک طرح تجاری قوی، نوآورانه، مقیاس‌پذیر و بادوام است. مدت اعتبار این ویزا 2 ساله است و به طور مستقیم باعث دریافت اقامت بلندمدت انگلستان نمی‌شود. اما دارندگان این ویزا می‌توانند بعد از 2 سال ویزای خود را به ویزای کارآفرینی یا نوآوری تغییر دهند و به مدت 3 سال دیگر در انگلستان اقامت کنند.

  برای دریافت این ویزا شرایطی مورد نیاز است از جمله:

  • سن بالای 18 سال داشته باشید.
  • قبل از این کسب و کاری در انگلستان نداشته باشید.
  • مورد تأیید یک نهاد معتبر در انگلستان قرار گرفته باشید که تصمیم داشته باشد به توسعه کسب و کار شما کمک کند.
  • طرح تجاری نوآورانه داشته باشید و قصد داشته باشید هر فعالیتی که در این طرح ذکر شده است را واقعا انجام دهید.
  • دارای مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5.5 باشید.
  • تمکن مالی حدود 13 هزار پوند برای مدت 1 سال زندگی در انگلستان ارائه کنید.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  ویزای نوآوری Innovator visa

  یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت کشور انگلیس با سرمایه گذاری، اخذ ویزای نوآوری است. برای اخذ این ویزا نیاز به یک بیزینس پلن و سابقه کاری مرتبط با بیزینسی که برای آن درخواست داده‌اید، دارید. ایده بیزینس شما باید خلاقانه و نوآورانه باشد و نشان دهد که تأثیر مثبتی در اقتصاد انگلستان داشته و می‌تواند درآمد مناسبی ایجاد کند. پس از تهیه طرح تجاری باید آن را به سازمان‌های مربوطه و دولت انگلیس ارائه کنید تا تأیید شود.

   پس از تأیید، در صورت داشتن سایر شرایط لازم می‌توانید برای دریافت ویزا و ورود به انگلستان اقدام کنید. از طریق این ویزا اقامت 3 ساله انگلستان را دریافت خواهید کرد که به مدت 2 سال نیز قابل تمدید است و شما می‌توانید بعد از 5 تا 6 سال برای دریافت اقامت دائم انگلستان اقدام کنید.

  شرایط دریافت این ویزا عبارت است از:

  • داشتن سن حداقل 18 و حداکثر 60 سال
  • ارائه حداقل سرمایه مورد نظر
  • داشتن بیزینس پلن مورد تأیید در انگلستان
  • داشتن آیلتس حداقل 4.5 تا 5
  • ارائه سابقه کار مرتبط
  • اثبات تمکن مالی و نداشتن سوءپیشینه

  ویزای کا‌ر آفرینی Entrepreneur visa (Tier 1)

  ویزای کارآفرینی یا خوداشتغالی انگلستان نوعی از ویزای Tier 1 انگلیس است که متقاضیان با ارائه یک طرح تجاری اقدام به راه‌اندازی کسب و کار و استخدام شهروندان انگلستان می‌کنند. طرح تجاری شما باید در خصوص نوع بیزینس، توضیحات شفافی ارائه کند و اثبات کند که توانایی درآمدزایی و استخدام نیرو در انگلستان را دارد. همچنین این طرح باید نوآورانه باشد. افرادی که قصد دریافت این ویزا را دارند می‌توانند به حمایت دولت انگلیس دلگرم باشند؛ چرا که دولت از طریق برنامه‌هایی به رونق کسب و کارها در انگلستان کمک می‌کند. اگرچه تمام شهرهای انگلستان ظرفیت ایجاد کسب و کار را دارند اما اجرای پروژه کارآفرینی در شهرهای بزرگ انگلستان مانند لندن، منچستر، لیورپول، ادینبورگ و گلاسکو راحت‌تر است و سریع‌تر به موفقیت دست پیدا خواهد کرد.

  شرایط لازم برای دریافت ویزای کارآفرینی برای سرمایه گذاری در انگلستان عبارت است از:

  • سن بالای 16 سال
  • کسب امتیاز 95 بر اساس سیستم امتیازبندی
  • ارائه حداقل سرمایه لازم
  • آشنایی به زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 5
  • ارائه بیزینس پلن
  • ارائه تمکن مالی برای زندگی در انگلیس
  • رزومه کاری مرتبط

  ویزای سرمایه گذاری مستقیم  Investor visa (Tier 1)

  ویزای Tier 1 سرمایه‌گذاری مستقیم مناسب افرادی است که می‌توانند مبلغ قابل توجهی را در انگلستان سرمایه‌گذاری کنند. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری در انگلیس Tier 1 می‌توانید به صورت مستقیم در سهام، اوراق قرضه یا شرکت‌های معتبر فعال در بازار تجاری بریتانیا سرمایه‌گذاری کنید. این ویزا بر اساس مبلغ سرمایه‌گذاری، به شما اقامت موقت 2 تا 5 ساله می‌دهد و بعد از آن می‌توانید برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنید. اگر مبلغ سرمایه‌گذاری شما 2 میلیون پوند باشد بعد از 6 سال می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. اگر مبلغ سرمایه‌گذاری 5 میلیون پوند باشد پس از 3 سال و اگر 10 میلیون پوند باشد پس از 2 سال می‌توانید اقامت دائم انگلیس را به دست بیاورید.

  دانشجویان بینالمللی برای تحصیل در هریک از دانشگاه های این کشور باید ویزای دانشجویی دریافت کند

  حداکثر زمان برای دریافت ویزا 90 روز یا 3 ماه قبل از عزیمت به انگلستان است و از 90 روز قبل باید میزان سرمایه لازم در حساب بانکی شما باشد. پس از اخذ ویزا 3 هفته فرصت دارید تا برای خروج از کشور و ورود به انگلستان تصمیم بگیرید. شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری مستقیم عبارت است از:

  • شخص بالای 18 سال سن داشته باشد.
  • حداقل سرمایه لازم را داشته باشد.
  • تمکن مالی لازم را ارائه کند.
  • پول در یک موسسه مالی یا بانک نگهداری شود.
  • سرمایه لازم قابل انتقال به انگلستان باشد و قابل تبدیل به پوند باشد.
  • شخص باید در یکی از بانک‌های تحت نظارت انگلستان حساب باز کند.

  لازم به ذکر است که انتخاب نوع ویزای سرمایه‌گذاری مناسب و آماده‌سازی مدارک و شرایط لازم پیچیده و دشوار است و نیاز به راهنمایی یک وکیل مجرب دارد که با قوانین مهاجرتی و سرمایه ‌گذاری کاملا آشنایی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم در این زمینه از خدمات وکلای کارآزموده و حرفه‌ای موسسه مهاجرتی میرداماد استفاده کرده و برای دریافت مشاوره اختصاصی از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت اقدام نمایید. شما همچنین می توانید از طریق اخذ ویزای کار انگلیس، اقدام به مهاجرت نمایید. در این صورت هم مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد در کنار شما هستند تا راهنمایی های لازم را در اختیاراتان بگذارند.

  هزینه ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان

  هزینه ویزای سرمایه‌گذاری در انگلستان بر اساس روش سرمایه‌گذاری و نوع ویزا متفاوت است. بنابراین اطلاع دقیق از این هزینه برای برنامه‌ریزی مالی شما اهمیت زیادی دارد. همچنین باید دقت کنید که علاوه بر هزینه‌ای که توسط سفارت انگلستان برای صدور ویزا دریافت می‌شود، ممکن است بر اساس شرایط پرونده هزینه‌های جانبی دیگری مانند هزینه وکیل، ترجمه مدارک و … را هم داشته باشید. ضمن اینکه اگر تمایل داشته باشید همسر و فرزندان خود را نیز به انگلستان ببرید، هزینه صدور ویزای همراه در سفارت جدا محاسبه خواهد شد. هزینه انواع ویزای سرمایه گذاری انگلستان در جدول زیر ارائه شده است:

  نوع ویزاهزینه
  ویزای استارت آپ378 پوند
  ویزای کارآفرینی1,292 پوند + 700 پوند هزینه بیمه
  ویزای نوآوری1036 پوند + 700 پوند هزینه بیمه
  ویزای سرمایه‌گذاری مستقیم1,623 پوند + 700 پوند هزینه بیمه

  مبلغ سرمایه گذاری برای اقامت در انگلیس

  تأمین سرمایه لازم در مهاجرت به انگلیس و سرمایه گذاری در این کشور نقش بسیار مهمی دارد. مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری با توجه به روش سرمایه‌گذاری شما متفاوت خواهد بود. کمترین میزان سرمایه مربوط به روش استارت آپ است که شما فقط کافیست تا هزینه‌های زندگی خود را ارائه کنید و الزامی برای داشتن سرمایه برای کسب و کار ندارید و می‌توانید به دنبال سرمایه‌گذار در انگلیس باشید تا در پروژه شما سرمایه‌گذاری کند. بیشترین مبلغ نیز مربوط به سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار سهام، اوراق قرضه، خرید ملک و … است. مقدار سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در انگلیس در هر روش در جدول زیر ارائه شده است:

  نوع سرمایه گذاریهزینه
  استارت آپ50 هزار پوند (الزامی نیست)
  طریق کارآفرینی50 تا 100 هزار پوند
  نوآوری50 هزار پوند
  سرمایه‌گذاری مستقیم2 میلیون تا 10 میلیون پوند

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  مدارک مورد نیاز برای اقامت سرمایه گذاری انگلیس

  اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اقامت سرمایه‌گذاری در انگلستان از جمله اقدامات ضروری است که متقاضیان باید قبل از شروع پروسه سرمایه‌گذاری انجام دهند. دقت در آماده‌سازی مدارک و ارائه به موقع آنها نقش بسیار مهمی در دریافت سریع ویزا و رد نشدن درخواست ویزا دارد. لیست مدارک لازم برای دریافت اقامت عبارت است از:

  • مدارک هویتی و پاسپورت معتبر با حداقل یک برگه خالی
  • مدارک هویتی خانواده در صورت همراهی
  • مدارک اثبات مالکیت سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری
  • مدارک افتتاح حساب در بانک‌های انگلستان به نام متقاضی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی تمکن مالی
  • گواهی سلامت پزشکی

  سخن پایانی

  در این مقاله شرایط و انواع ویزای سرمایه گذاری در انگلستان را مورد بررسی قرار دادیم که امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. سرمایه‌گذاری در این کشور پیشرفته و زیبای اروپایی می‌تواند آینده شما را تغییر دهد و علاوه بر کمک به کسب سود، اقامت انگلستان را نیز برای شما رقم بزند. انگلستان از جمله کشورهایی است که از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کند. بنابراین اگر موفق به دریافت اقامت سرمایه‌گذاری این کشور شوید می‌توانید حمایت‌های دولت انگلستان را دریافت کنید.

  اگر مایلید تا اطلاعات بیشتری در خصوص مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری به دست بیاورید و شرایط خود را ارزیابی کنید، می‌توانید با کارشناسان و وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما ضمن ارائه مشاوره، آماده ارائه تمامی خدمات مربوط به اخذ اقامت سرمایه گذاری انگلستان و همراهی شما در این مسیر هستند.

  سوالات متداول

  آیا امکان اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک وجود دارد؟

  خیر، متقاضیان تنها می‌توانند از طریق خرید سهام یا اوراق قرضه و یا سرمایه‌گذاری در شرکت‌های معتبر انگلستان اقامت دریافت کنند.

  حداقل سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در کشور انگلستان چقدر است؟

  حداقل سرمایه بر اساس روش سرمایه‌گذاری انتخابی شما متفاوت است اما به طور کلی حداقل مبلغ 50 هزار پوند مورد نیاز است.

  آیا امکان دریافت ویزای همراه از طریق سرمایه‌گذاری انگلیس وجود دارد؟

  بله، متقاضیان می‌توانند از طریق ویزای سرمایه‌گذاری برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کنند.

  آیا از طریق سرمایه ‌گذاری در انگلیس می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

  بله، بسته به روش سرمایه‌گذاری، 2 تا 5 سال بعد از اقامت در این کشور می‌توانید برای دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت انگلیس اقدام کنید.

  برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری انگلیس نیاز به مدرک زبان است؟

  بله، شما باید مهارت متوسطی در زبان انگلیسی داشته باشید و مدرک زبان آیلتس با نمره 4.5 تا 5.5 ارائه کنید.