سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

دوک نشین بزرگ لوکزامبورگ با یکی از بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه در جهان و رتبه اعتباری AAA، مقصد ایده آلی برای سرمایه گذاران و کارآفرینانی است که به دنبال چشم انداز تجاری غنی و مکان جذاب برای اقامت هستند. این کشور موسس اتحادیه اروپا کیفیت عالی زندگی و زیرساخت های پیشرفته را ارائه می دهد. ما کارشناسان موسسه مهاجرتی میرداماد در این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد سرمایه گذاری در لوکزامبورگ می پردازیم. با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان فوری

با ما در ارتباط باشید و سوالات ، ابهامات و نگرانی‌های خود را از طریق راه‌های ارتباطی با ما در میان بگذارید.

موسسه مهاجرتی میرداماد مهاجرت را برای شما آسان ، سریع و بدون دغدغه می‌کند.

رزرو مشاوره تخصصی

مشاوره رایگان شیراز 071-91009294

مشاوره رایگان فوری  سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ در یک نگاه

  حداقل سرمایه گذاری در لوکزامبورگدر حدود 500.000 یورو  
  زمان پردازش ویزای سرمایه گذاریدر حدود 6 ماه
  مزایای اخذ ویزای سرمایه گذاری لوکزامبورگواجد شرایط ارائه درخواست برای اقامت دائم یا شهروندی لوکزامبورگ
  مزایای اقامت از طریق سرمایه گذاریدسترسی بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن کیفیت زندگی در سطح بالا، محیط سیاسی باثبات و قانون سرمایه‌گذار پسند آستانه سرمایه گذاری پایین، بدون هیچ تعهدی برای خرید ملک قانون شرکت انعطاف پذیر و کاربردی برای ثبت سریع شرکت بدون مالیات بر ثروت و مالیات بر ارث و عایدی سرمایه

  شرایط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

  لوکزامبورگ یکی از جذاب ترین مقاصد تجاری در سراسر جهان است. برای متقاضیانی که مایل به اقامت در این کشور اتحادیه اروپا با اقتصاد شکوفا هستند، برنامه اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری کارآمدترین راه برای کسب چنین وضعیتی است. در این برنامه، متقاضیان ثروتمند می توانند سهم قابل توجهی در اقتصاد این کشور داشته باشند و در مدت تقریباً 6 ماه ساکن لوگزامبورگ شوند و تابعیت این کشور را پس از 5 سال دریافت کنند. شرایط مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

  دارا بودن سرمایه لازمحداقل 500.000 یورو
  حفظ سرمایه گذاریمتقاضی باید سرمایه گذاری مشخص شده را تا مدت خاصی نگهدارد و در آن دخل و تصرفی نکند، مثلاً خانه و ملک خریداری شده را نفروشد یا سپرده بانکی را برداشت نکند.
  دارا بودن شرایط سنیداشتن حداقل 18 سال تمام
  دارا بودن طرح تجاری Business Planمتقاضی برای ثبت شرکت های تجاری، راه اندازی شرکت های استارتاپی و یا کسب و کارهای تجاری باید دارای طرح تجاری با توجیه اقتصادی باشد.
  دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینهمتقاضی باید از هر گونه سوابق جرم و جنایت به دور باشد.

  روش های سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

  متقاضیان بین المللی و از جمله ایرانی ها می توانند در حوزه های مختلف در کشور لوکزامبورگ سرمایه گذاری کنند. میزان سرمایه لازم و الزامات و شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری لوکزامبورگ برای هر روش سرمایه گذاری متفاوت است. روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری برای ایرانیان عبارت است از:

  • سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق ثبت شرکت
  • سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق خرید اوراق قرضه
  • سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق سپرده گذاری
  • سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق تمکن مالی

  سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق ثبت شرکت

  یکی از روش های مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت و یا خرید شرکت های فعال است. متقاضیان بین المللی از دو روش می توانند اقدام به سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق ثبت یا خرید شرکت های فعال کنند:

  • متقاضی بین المللی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری لوکزامبورگ از طریق ثبت شرکت باید حداقل 500.000 یورو را در یک شرکت موجود در لوکزامبورگ (با فعالیت های تجاری، صنعتی یا صنایع دستی) سرمایه گذاری کند. این متقاضی متعهد به حفظ اشتغال موجود از طریق شرکت به مدت 5 سال می باشد.
  • متقاضی بین المللی برای مهاجرت به کشور لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت باید حداقل 500.000 یورو را در یک شرکت جدید لوکزامبورگ (با فعالیت های تجاری، صنعتی یا صنایع دستی) سرمایه گذاری کند. این متقاضی متعهد به ایجاد حداقل 5 شغل در 3 سال آینده می باشد.

  موقعیت های مهاجرتی برتر

  سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق خرید اوراق قرضه

  متقاضی بین المللی با سرمایه گذاری حداقل 3 میلیون یورو در یک بانک معتبر لوکزامبورگ و خرید اوراق قرضه دولتی می تواند اقامت این کشور را دریافت کند. برای این نوع سرمایه گذاری متقاضی باید در ساختار مدیریتی موجود یا جدید، با دفتر ثبت شده در لوکزامبورگ دارای محتوای مناسب و حوزه های مشخص شده از طرف بانک های لوکزامبورگ اقدام کند. متقاضی برای اخذ اقامت کشور لوکزامبورگ از طریق خرید اوراق قرضه باید این نوع سرمایه گذاری را حفظ کند و در آن دخل و تصرفی نداشته باشد.

  امکان اخذ تابعیت لوکزامبورگ از طریق سپرده گذاری پس از 6 سال وجود دارد.

  سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق سپرده گذاری

  متقاضی از طریق سپرده گذاری در یک بانک معتبر لوکزامبورگ می تواند نه تنها سرمایه گذاری مطمئن و امن را در یکی از کشورهای مهم اتحادیه اروپا انجام دهد، بلکه می تواند پس از 6 سال تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کند. متقاضی برای این نوع سرمایه گذاری باید حداقل 20 میلیون یورو را در یک موسسه مالی مستقر در لوکزامبورگ سپرده گذاری کند. این میزان سرمایه گذاری به صورت سپرده باید حداقل برای 5 سال نگهداری شود و متقاضی هیچ گونه دخل و تصرفی در آن نداشته باشد. متقاضی با سپرده گذاری 20 میلیون یورویی در بانک ها و موسسه های مالی لوکزامبورگ در ابتدا مجوز اقامت 3 ساله را دریافت می کند که تا 3 سال دیگر قابل تمدید است و پس از آن می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی درخواست دهد.

  سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ از طریق تمکن مالی

  متقاضیان بین المللی از طریق تمکن مالی و اقامت به دلایل خصوصی (که متقاضی نمی تواند در این کشور مشغول به کار شود) می توانند در لوکزامبورگ سرمایه گذاری کنند. متقاضیان از کشورهای در حال توسعه می توانند با رعایت شرایط زیر برای اقامت به دلایل خصوصی و اثبات تمکن مالی کافی درخواست دهند:

  • ثابت کنند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود در لوکزامبورگ را از منابع مالی مشخص دارند.
  • ثابت کنند که دارای درآمد منظم حداقل 27.000 یورو در سال هستند؛ پس انداز بانکی به تنهایی ممکن است کافی نباشد.
  • ثابت کنند که دارای مجوز اقامت دائم در لوکزامبورگ هستند که شامل بیمه مسئولیت شخص ثالث و بیمه اموال برای ملک اجاره شده یا خریداری شده می باشد.

  نمونه ویزاهای اخذ شده

  اخذ اقامت لوگزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

  درخواست برای اخذ اقامت باید از طریق فرم های تعیین شده و با پرداخت هزینه های مناسب و مدارک پشتیبانی همراه باشد. برای دریافت مجوز اقامت، متقاضی باید نشان دهد که قصد اقامت دائم در لوکزامبورگ را دارد. پس از بررسی های اولیه، می توان درخواست ها را ارسال کرد. تحت گزینه اقامت با سرمایه گذاری، درخواست سرمایه گذاری به وزارت دارایی یا وزارت اقتصاد لوکزامبورگ ارائه می شود. در صورت تایید، وزارت امور خارجه درخواست را برای تایید نهایی تجزیه و تحلیل می کند. پس از تایید، ویزای نوع D  از  کشور محل اقامت فعلی متقاضی درخواست می شود و در کنسولگری یا سفارت محلی دریافت می شود. متقاضی برای مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور باید دارای شرایط زیر باشد:

  • طی 90 روز پس از دریافت مجوز اقامت به لوکزامبورگ سفر کند.
  • تحت معاینه های پزشکی قرار گیرد.
  • درخواست خود را برای مجوز اقامت دائم ارائه دهد.
  • ظرف 3 روز پس از ورود در محل اقامت خود ثبت نام کند.

  زمان رسیدگی به درخواست اقامت تقریباً 6 ماه از زمان ارائه درخواست تا تأیید آن است. مجوزهای اقامت برای یک دوره اولیه 3 ساله اقامت با سرمایه گذاری، یا یک سال اقامت به دلایل خصوصی، مشروط به تمدید معتبر است. برای تمدید اجازه اقامت، سرمایه گذاران باید ثابت کنند که مدت زمان قابل توجهی (در حدود 6 ماه) را در این کشور اقامت کرده اند.

  اخذ تابعیت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری

  امکان اخذ تابعیت لوکزامبورگ پس از اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد. اخذ تابعیت پس از 5 سال اقامت مداوم و دریافت پاسپورت این کشور اتحادیه اروپا برای متقاضیان موفق امکان پذیر است. شرایط اخذ تابعیت و شهروندی لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

  • سال آخر اقامت بلافاصله قبل از درخواست شهروندی باید بدون وقفه باشد.
  • برای دریافت شهروندی، سرمایه گذاران باید دانش زبان لوگزامبورگی را از طریق آزمون شفاهی اثبات کنند.
  • ادغام در جامعه لوکزامبورگ و اثبات سازگاری با مردم این کشور الزامی است.

  سخن آخر

  در این مقاله کوتاه و خلاصه به ارائه اطلاعات ضروری در مورد سرمایه گذاری در لوکزامبورگ پرداختیم. علاوه بر این در مورد شرایط روش های مهاجرت سرمایه گذاری در کشور لوکزامبورگ نیز توضیحاتی ارائه دادیم. اگر قصد مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، مشاوران و کارشناسان آگاه موسسه مهاجرتی میرداماد مشاوره های مهاجرتی سودمندی به شما ارائه می دهند.

  سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

  آیا امکان اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق خرید خانه و ملک وجود دارد؟

  خیر. امکان خرید خانه به عنوان سرمایه گذاری وجود دارد، اما امکان اخذ اقامت از این طریق وجود ندارد.

  آیا ارائه مدرک زبان برای اخذ اقامت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری الزامی است؟

  خیر. نیاز به مدرک زبان نیست، اما برای اخذ تابعیت باید با این زبان آشنایی داشته باشید.

  مدت زمان اخذ تابعیت لوکزامبورگ از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟

  بر اساس نوع سرمایه گذاری در حدود 5 تا 6 سال می باشد.

  میزان سرمایه لازم برای ثبت شرکت در لوکزامبورگ چقدر است؟

  در حدود 500.000 یورو لازم است.

  آیا از طریق تمکن مالی می توان اقامت لوکزامبورگ را دریافت کرد؟

  بله. متقاضی باید ثابت کنند که دارای درآمد منظم حداقل 27.000 یورو در سال است.